بیشتر بخوانید

تزئین سفره هفت سین - 1

تزئین سفره هفت سین - 1

تزئین سفره هفت سین - 4

تزئین سفره هفت سین - 4

تزئین سفره هفت سین - 7

تزئین سفره هفت سین - 7

تزئین سفره هفت سین - 8

تزئین سفره هفت سین - 8

خانه شما هم موش دارد اگر ...

خانه شما هم موش دارد اگر ...

تخم مرغ رنگی سفره ی هفت سین

تخم مرغ رنگی سفره ی هفت سین

سفره هفت سین - سری 9

سفره هفت سین - سری 9

راه حل آسان برای از بین بردن بوی بد مایکروفر

راه حل آسان برای از بین بردن بوی بد مایکروفر

روش پاک کردن لکه شکلات از لباس ، فرش و موکت

روش پاک کردن لکه شکلات از لباس ، فرش و موکت

پاک کردن لکه های ماژیک از روی دیوار

پاک کردن لکه های ماژیک از روی دیوار
خانه شما هم موش دارد اگر ...
نشانه های وجود موش در خانه بسیار زیاد است شاید شما هم این نشانه را در خانه تان دیده باشید.

راهکارهایی برای این که‌بفهمیم خانه‌مان موش دارد یا خیر

شاید یکی از بدترین اتفاق ها این باشد که‌ببینیم در منزل ما موش آمده‌است. موش ها می‌توانند حدود 35 مریضی را به‌انسان انتقال دهند و از طرفی گرفتن موش ها و کشتن آن ها نیز یکی از سخت ترین کارها است زیرا موش ها سرعت بسیار بالایی دارند. یکی از بدترین اتفاقات برای خانم ها این است که‌بفهمند موش به‌خانه‌شان راه‌پیدا کرده‌است اما از کجا بفهمیم که‌موش به‌منزل ما راه‌یافته‌یا خیر ؟ در این مطلب از نکات خانه‌داری مجله اینترنتی فنجان بنا به‌درخواست برخی از شما کاربران تصمیم داریم که‌راه‌هایی را به‌شما معرفی کنیم که‌از آن طریق متوجه‌وجود نشانه‌موش در خانه می‌شوید.

با راه‌حل های ضد موش متوجه‌وجود موش در خانه‌تان شوید

1. درزهای خانه‌را با پارچه‌پشمی پر کنید.

ممکن است افراد تصمیم بگیرند که‌برای جلوگیری از موش ها درز های خانه‌را با چیزهایی مثل کاغذ پر کنند اما موش می‌تواند به‌راحتی کاغذ را بخورد و از آن عبور کند . اگر درز خانه‌خود را با کاغذ پوشاندید و بعد از چند روز متوجه‌جویده‌شدن کاغذها گشتید ، باید به‌شما بگوییم که‌متاسفانه‌در منزل شما موش وجود دارد .

بهترین راه‌برای از بین بردن موشها این است که‌این قسمت ها را با پارچه‌های پشمی پر کنید زیرا موش با خوردن این پارچه‌های پشمی به‌سرعت می‌میرد در نتیجه‌می‌توانید آن ها را جمع کنید .

موش در خانه

نشانه‌های موش در خانه 

2. همه‌چراغ ها را خاموش نکنید.

موش ها حیواناتی هستند که‌در تاریکی فعالیت خود را افزایش می‌دهند و به‌همین خاطر بیشتر در انباری خانه‌که‌محل تاریکی است زندگی می‌کنند . اگر همیشه‌چراغ های انباری شما خاموش است و صداهایی از آن به‌گوش می‌رسد ، احتمالا موش به‌خانه‌تان وارد شده‌است.

آیا مایلید که‌موش ها را از محل زندگی خود دور کنید؟ پس همیشه‌چند چراغ روشن بگذارید. برای دور کردن آن ها از منزل همیشه‌یک یا دو چراغ در خانه‌روشن نگه‌دارید و از تاریکی مطلق اجتناب کنید .

3. از اسپری قرص نعناع استفاده‌کنید.

باید محیط خانه‌را طوری بسازید که‌همیشه‌بوی تازه‌در آن بپیچد. موش ها از بوی تازگی در خانه‌فرار می‌کنند و اسپری های نعنا می‌توانند در این زمینه‌به‌شما کمک کنند . اگر خانه‌شما همیشه‌بوی کهنگی و نا می‌دهد ، باید منتظر حضور این مهمان ناخوانده‌در خانه‌باشید.

4. از ماده‌ضد یخ استفاده‌کنید.

مقدار کمی ماده‌ضد یخ را در یک ظرف بریزید و سپس آن را در محل هایی قرار دهید که‌مورد رفت و آمد موش ها است و همچنین می‌توانید یک ماده‌شیمیایی را روی آن بریزید تا موش با بو کشیدن به‌سمت آن جذب شود و زمانی که‌موش با ماده‌ضد یخ برخورد کند ، می‌میرد. اگر با انجام این روش موش مرده‌ای در خانه‌تان ظاهر شد پس بدانید که‌موش ها به‌خانه‌ی شما رفت و امد دارند.

5. یک آجر را در قسمت های خالی قرار دهید.

اگر درز و شکاف هایی در منزل شما است که‌نمی توانید آن را با پارچه‌ای بپوشانید، می‌توانید یک آجر را در آن قسمت قرار دهید، آجر تنها چیزی است که‌توسط موش ها خورده‌نمی شود .اگر درزهای منزل خود را با پارچه‌و یا کاغذ پوشاندید و متوجه‌شدید که‌این کاغذ یا پارچه‌جویده‌و یا خورده‌شد ، باید بدانید موش به‌خانه‌شما رفت و آمد می‌کند.

دور کردن موش

جلوگیری از آمدن موش ها به‌خانه 

راههای از بین بردن موش

6. آمونیاک استفاده‌کنید.

قرار دادن مقداری آمونیاک سر راه‌موش ها باعث می‌شود که‌آن ها هنگام برخورد با آن جان خود را از دست بدهند .اگر این روش را امتحان نمودید و موش مرده‌ای را یافتید ، بدانید که‌احتمالا موش های دیگری نیز در خانه‌هستند.

7. از ظرف های شیشه‌ای سفت برای نگهداری غذا استفاده‌کنید.

موش ها همیشه‌در خانه‌به‌دنبال غذا می‌گردند و به‌ظرف های غذای شما حمله‌ور می‌شوند . اگر غذاهای ظرفتان کم شد و یا مقداری غذا به‌بیرون ریخته‌شد ، ممکن است این کار ، کار یک موش باشد . پس برای جلوگیری از دست درازی آن ها به‌غذا همیشه‌باید مواد غذایی را در ظرف شیشه‌ای بسیار محکم نگه‌دارید.

8. بتونه‌بریزید.

موش ها مانند سایر حیوانات از درزهای خانه‌به‌داخل منزل راه‌می‌یابند ، اگر درز های بسیاری در خانه‌شما وجود دارد ، بدانید که‌راه‌ورود موش به‌خانه‌شما هموار است و ممکن است موش در خانه‌تان وجود داشته‌باشد . برای جلوگیری از ورود موش درزهای خانه‌ای که‌هیچ جوره‌نمی توانید آن را بگیرید ، را بتونه‌کاری کنید و با این کار راه‌ورود هر نوع حیوان موذی را ببندید .

9. از گلوله‌های نفتالین استفاده‌کنید.

گلوله‌های نفتالین برای موش ها وحشتناک هستند ، تعدادی از آن ها را در محل رفت و آمد موش ها قرار دهید و به‌راحتی آن ها را از خانه‌خود دور کنید.

10 استفاده‌از درپوش.

یکی از راه‌های ورود موش ها به‌منزل از طریق دودکش خانه‌می‌باشد پس اگر نشانه‌های ورود موش در خانه‌را مشاهده‌نمودید ممکن است موش از راه‌دودکش به‌خانه‌شما آمده‌باشد . پس حتما برای دودکش های خانه‌از درپوش های مخصوص استفاده‌کنید ، موش ها معمولا علاقه‌زیادی به‌این محل ها دارند.

10. از درپوش فاضلاب استفاده‌کنید.

فاضلاب ها یکی از اصلی ترین راه‌های رفت و آمد موش ها می‌باشند ، اگر این راه‌ورودی را نبسته‌اید ، ممکن است همین الان نیز در خانه‌تان موش وجود داشته‌باشد پس فورا از محافظ راه‌فاضلاب استفاده‌کنید و موش ها را دور کنید .

11. سس تند بزنید.

موش ها با خوردن مقدار کمی از سس تند انرژی خود را از دست می‌دهند، به‌طوری که‌دیگر توانایی راه‌رفتن هم ندارند. می‌توانید با سس تند آن ها را در یخچال نگه‌دارید و فقط کافی است مقداری از آن را در ظرف بریزید و در محل رفت و آمد آن ها قرار دهید . اگر این روش را امتحان نمودید و موش را یافتید که‌دیگر توانایی راه‌رفتن ندارد ، بدانید که‌احتمالا موش های دیگری نیز در خانه‌هستند.

12. از نوار چسب برای پوشش حفره‌ها استفاده‌کنید.

می توانید از نوار چسب ها و درز گیر ها برای پر کردن حفره‌ها استفاده‌کنید که‌با این کار موش ها هنگام حرکت به‌هم می‌چسبند و دیگر توانایی راه‌رفتن نخواهند داشت . اگر با انجام این روش موش به‌نوار چسب ، چسبیده‌بود پس بدانید که‌موش ها به‌خانه‌ی شما رفت و امد دارند.

13. در پارکینگ و زیرزمین مواد غذایی قرار ندهید.

در محل هایی که‌رفت و آمد موش بیشتر است، مواد غذایی قرار ندهید ، این کار باعث می‌شود که‌آن ها راه‌ورود به‌منزل شما را فراموش کنند . اگر این کار را کردید و در این محل ها مواد غذایی قرار دادید، منتظر ورود موش به‌خانه‌باشید.

14. با صداهای بلند آن ها را بترسانید.

اگر می‌خواهید بدانید موشی در خانه‌شما است یا خیر، صدای ضبط صوت خود را بلند کنید زیرا موش ها به‌شدت نسبت به‌فرکانس بالای صدا واکنش نشان می‌دهند و شما می‌توانید آنها را ببینید . همچنین این کار آن ها را از منزل شما دور می‌کند .

راندن موش ها

راندن موش ها از خانه 

راههای دور کردن موش ها

15. روغن درخت چای را اسپری کنید.

اگر احساس می‌کنید در خانه‌تان موش وجود دارد روغن درخت چای را که‌یک روغن آنتی باکتریال می‌باشد و اثر به‌شدت قوی دارد در خانه‌اسپری کنید زیرا بوی این روغن موش ها را فراری می‌دهد و از ورود موش ها به‌منزل جلوگیری می‌کند.

16. گل میخک.

خانه‌خود را رنگ و بویی تازه‌ببخشید و از گل های میخک در آن استفاده‌کنید. بوی گل میخک به‌شدت برای موش ها غیر قابل تحمل است پس با قرار دادن آن ها موش ها را از خانه‌تان دور کنید .

17. نوشابه تهیه‌کنید.

نوشابه‌برای ما خوب نیست اما می‌توانید آن را برای مو های خود استفاده‌کنید. قند موجود در نوشابه‌موش ها را به‌خود جذب می‌کند پس اگر احساس می‌کنید در خانه‌تان موش وجود دارد این روش را امتحان کنید :بر سر راه‌موشها نوشابه‌قرار دهید تا جذب آن شوند و از آن بخورند تا کربن نوشابه‌باعث کشتن آن ها شود .

18. از خوشبو کننده‌هوا استفاده‌کنید.

همانطور که‌گفتیم موش ها از بوی کهنگی و نا خوششان می‌آید ، اگر منزلتان کهنه‌و قدیمی است ممکن است موش ها به‌آنجا راه‌یابند . شما می‌توانید برای دور کردن موش ها از خانه‌مقداری خوشبو کننده‌هوا را به‌محل های خاص بزنید و ببینید که‌چگونه‌ناپدید می‌شوند زیرا خوشبو کننده‌هوا برای موش ها قابل تحمل نمی باشد و باعث می‌شود که‌آن ها را از محل دور کند .

19. تله‌موش قرار دهید.

و در نهایت آخرین راه‌و یکی از رایج ترین راه‌ها استفاده‌از تله‌موش می‌باشد. تله‌موش های چسبی بهترین نوع آن می‌باشند. اگر احساس کردید در خانه‌تان موش وجود دارد ، تله‌ها را در جایی که‌فکر می‌کنید موش ها رفت و آمد دارند ، قرار دهید و مقداری خوراکی شیرین هم روی آن بریزید تا موش هرچه‌زود تر به‌آن جذب شوند . 

تله‌موش

 تله‌موش در خانه 

دیگر علائمی که‌نشان می‌دهد موش در خانه‌تان است

بخش دوم علائم و نشانه‌های وجود موش در خانه‌این بخش از مجله اینترنتی فنجان مربوط به‌مواردی که‌به‌صورت واضح شما را متوجه‌وجود این موجودات موذی خواهد کرد.

دیدن فضولات در کنار بسته‌های غذایی

در صورت دیدن فضولات نزدیک بسته‌های مواد غذایی درون کشو، گنجه‌یا زیر سینک ها و... به‌وجود موش در خانه‌شک کنید .فضولات تازه، تیره‌و مرطوب هستند . اطراف محل فضولات تازه‌ای را که‌پیدا کرده‌اید بررسی کنید تا متوجه‌حضور جونده‌در آن اطراف شوید.

مشاهده‌جای جویدن موش

اگر به‌وجود موش در خانه‌شک دارید روی بسته‌بندی مواد غذایی و وسایل خانه‌را بررسی کنید اگر جای جویدن وجود داشت ، مطمئن باشید در خانه‌تان موش وجود دارد . جای جویدن یا گاز گرفتن جوندگان معمولاً رنگی روشن دارد و به‌مرور تیره‌می‌شود.

استشمام بوی بد از خانه

اگر خانه‌شما بوی بدی می‌دهد و حیوان خانگیتان به‌جایی از خانه‌که‌تاکنون به‌آن علاقه‌نداشت، پنجه‌می‌کشد ، ممکن است در خانه‌شما موش وجود داشته‌باشد زیرا جوندگان بوی بدی می‌دهند.

مشاهده‌مسیر رفت وآمد موش

اگر احساس می‌کنید در خانه‌تان موش وجود دارد ، در جاهایی که‌احتمال می‌دهید آنها رفت و آمد کنند آرد سفید یا پودر بچه‌بریزید تا بتوانید به‌راحتی مسیر رفت و آمد ، لکه‌های ادرار یا فضله‌آنها را مشاهده‌کنید.

وجود کاغذ و پارچه‌درقسمتی از خانه‌

اگر احساس می‌کنید در خانه‌تان موش وجود دارد و در بخشی از منزل خود موادی نظیر کاغذها و پارچه‌های پاره‌و بریده‌شده‌یا گیاهان خشک شده‌را مشاهده‌کردید ، احتمالاً در خانه‌موش دارید زیرا جوندگان برای ساخت لانه‌خود از این وسایل استفاده‌می‌کنند.

شنیدن صدای خش خش

اگر هنگام شب صدای خش خش از دیوارها شنیدید ممکن است خانه‌تان موش داشته‌باشد زیرا موش ها در میان فضاهای خالی میان دیوارها، طبقات و سقف زندگی می‌کنند. موش ها را شب هنگام در منزل مشاهده‌نمودید و اثری از آن ها هنگام روز وجود نداشت ، احتمالاً جمعیت آن ها کم است اما اگر آن ها را در طول روز نیز ببینید و فضولات تازه‌و نشانه‌های جویدن آنها را مشاهده‌نمایید ، احتمالاً جمعیت آن ها زیاد است!

بیشتر بخوانید

چطور فرش را همیشه نو و تمیز نگه داریم؟

چطور فرش را همیشه نو و تمیز نگه داریم؟

خانه تکانی دقیقه نودی

خانه تکانی دقیقه نودی

روش تمیز کردن انواع و اقسام لوازم برقی

روش تمیز کردن انواع و اقسام لوازم برقی

تمیزکردن وسایل و لوازم خانگی چوبی با مواد طبیعی

تمیزکردن وسایل و لوازم خانگی چوبی با مواد طبیعی

نحوه تمیزکردن سرویس بهداشتی

نحوه تمیزکردن سرویس بهداشتی

راههای آسان برای برق انداختن دیوارهای خانه

راههای آسان برای برق انداختن دیوارهای خانه

تزئین سفره هفت سین - 2

تزئین سفره هفت سین - 2

تزئین سفره هفت سین - 3

تزئین سفره هفت سین - 3

تزئین سفره هفت سین - 6

تزئین سفره هفت سین - 6

تزئین سفره هفت سین 94 - 5

تزئین سفره هفت سین 94 - 5
مشاهده

مطالب بیشتر در خانه داری

نکته ایمنی بسیار مهم حین استفاده از زودپز

نکته ایمنی بسیار مهم حین استفاده از زودپز

جلوگیری از فاسد شدن مواد غذایی در یخچال

جلوگیری از فاسد شدن مواد غذایی در یخچال

5 راه برای استفاده بهینه از ماکروویو

5 راه برای استفاده بهینه از ماکروویو

روش تمیز کردن انواع وسایل سفید در خانه

روش تمیز کردن انواع وسایل سفید در خانه

روش اصلی نگهداری آلوئه ورا در یخچال و فریزر

روش اصلی نگهداری آلوئه ورا در یخچال و فریزر

بهترین روش نگهداری نان ساندویچ و لواش

بهترین روش نگهداری نان ساندویچ و لواش

نکاتی برای خانه داری راحت و تمیز کاری سریع

نکاتی برای خانه داری راحت و تمیز کاری سریع

5 ایده ی خاص برای کاشت و “پرورش کاکتوس در خانه”

5 ایده ی خاص برای کاشت و “پرورش کاکتوس در خانه”

شستشوی هر نوع کاغذ دیواری اصول و روش دارد

شستشوی هر نوع کاغذ دیواری اصول و روش دارد

خانه تکانی نوروز 92

خانه تکانی نوروز 92

مطالب مرتبط

موش های ترسناکی که هم اندازه گربه ها هستند! + تصاویر

موش های ترسناکی که هم اندازه گربه ها هستند! + تصاویر

راه دور کردن موش از خانه بدون سم و تله

راه دور کردن موش از خانه بدون سم و تله

تا حالا کباب موش خوردین؟! + تصاویر

تا حالا کباب موش خوردین؟! + تصاویر

پیوند سر موش به موش دیگر + عکس

پیوند سر موش به موش دیگر + عکس

کشف موش عظیم الجثه در کره مریخ! + تصاویر

کشف موش عظیم الجثه در کره مریخ! + تصاویر

موش ها از چه بوهایی متنفرند؟

موش ها از چه بوهایی متنفرند؟

موش مرده داخل ساندویچ اسفناجی! + تصاویر

موش مرده داخل ساندویچ اسفناجی! + تصاویر

خوردن موش زنده برای رفع گرسنگی!؟ + تصاویر 14+

خوردن موش زنده برای رفع گرسنگی!؟ + تصاویر 14+

تنبیه دردناک موش مزاحم توسط پسرجوان + تصاویر

تنبیه دردناک موش مزاحم توسط پسرجوان + تصاویر

گریه سگ ها بعد از جنایت صاحبشان با موش ها + عکس

گریه سگ ها بعد از جنایت صاحبشان با موش ها + عکس

درمان ناباروری مردان با کمک موش !!

درمان ناباروری مردان با کمک موش !!

خورده شدن گوشت اجساد توسط موش ها در بیمارستان!

خورده شدن گوشت اجساد توسط موش ها در بیمارستان!

فروشگاه 30 سانتی مخصوص موش ها! + تصاویر

فروشگاه 30 سانتی مخصوص موش ها! + تصاویر

بی رحم ترین موش دنیا در نیویورک + تصاویر

بی رحم ترین موش دنیا در نیویورک + تصاویر

تنبیه بی رحمانه موش زنده برای دزدیدن برنج! +  عکس

تنبیه بی رحمانه موش زنده برای دزدیدن برنج! + عکس

موش کور زنده داخل دهان ماهی! + عکس

موش کور زنده داخل دهان ماهی! + عکس

آموزش کاشت سبزه عید به شکل موش و خارپشت

آموزش کاشت سبزه عید به شکل موش و خارپشت

پررو بازی یک موش روی پله برقی فروشگاه + ویدئو

پررو بازی یک موش روی پله برقی فروشگاه + ویدئو

کار باورنکردنی موش مادر برای فرزند بیمارش + فیلم

کار باورنکردنی موش مادر برای فرزند بیمارش + فیلم

شکار موش 27 کیلویی در بوشهر تکذیب شد + عکس

شکار موش 27 کیلویی در بوشهر تکذیب شد + عکس