بیشتر بخوانید

چطور خانواده ای شاد داشته باشیم؟

چطور خانواده ای شاد داشته باشیم؟

روش صحیح مراقبت و تغذیه بره در منزل

روش صحیح مراقبت و تغذیه بره در منزل

عادات غلط افراد موفق در محل کار !!

عادات غلط افراد موفق در محل کار !!

اگر خانواده دچار مشکلات اقتصادی شد چه کنیم؟

اگر خانواده دچار مشکلات اقتصادی شد چه کنیم؟

آموزش کامل پرورش گیاه پرخاصیت پرسیاوشان در منزل

آموزش کامل پرورش گیاه پرخاصیت پرسیاوشان در منزل

معرفی گیاه پپرومیا کاپراتا و روش نگهداری آن

معرفی گیاه پپرومیا کاپراتا و روش نگهداری آن

راه هایی برای جلوگیری از ولخرجی

راه هایی برای جلوگیری از ولخرجی

چالکود درختان چیست و چه زمانی انجام میشود؟

چالکود درختان چیست و چه زمانی انجام میشود؟

دمپایی لا انگشتی رو حتما اینطوری تمیز کنید

دمپایی لا انگشتی رو حتما اینطوری تمیز کنید

چگونه خاطرات تلخ گذشته را فراموش کنیم؟

چگونه خاطرات تلخ گذشته را فراموش کنیم؟
کشورهای برتر جهان از حیث کیفیت زندگی
در برخی از کشورهای دنیا کیفیت زندگی از سطح بالاتری برخوردار است و مردم این کشورها رفاه و امکانات بیشتری در اختیار دارند. نام این کشورها در یک نظرسنجی عنوان شده است.

21 کشور برتر جهان از حیث کیفیت زندگی

برخی از کشورهای جهان از نظر کیفیت زندگی در سطحی بالاتر از سطح معمول قرار دارند و زندگی در آنها راحت تر است . در یک نظر سنجی از بین کشورهای مختلف دنیا نام 21 کشور به‌عنوان کشورهای برتر جهان از نظر کیفیت زندگی معرفی شده‌است که‌در این مطلب به‌آنها اشاره‌میکنیم.

کی از سوالات مهمی که‌معمولا ذهن اکثر افراد را به‌خود جلب می‌کند و در جمع های دوستانه‌و خانوادگی شدیدا بر روی آن بحث می‌شود، این است که‌بهترین کشورهای جهان از حیث کیفیت زندگی کدام کشورها هستند؟ کدام کشور شرایط بهتری را برای شکوفا شدن استعداد افراد فراهم می‌کند و کدام کشورها توانسته‌اند تعادل مناسبی بین کار و زندگی خانوادگی افراد برایشان برقرار کنند؟ در این گزارش قرار است به‌این سوالات پاسخ داده‌شود؛ پس با ما در ادامه‌همراه‌باشید.

فاکتورهای مهمی که‌برای اکثریت مردم در تعیین یک زندگی با کیفیت بالا اهمیت دارند، معمولا شامل دسترسی آسان و کم هزینه‌به‌منابع بهداشتی و پزشکی، امکان بهره‌بردن از امکانات تحصیلی مناسب و کارآمد، برخورداری از فرصت های کافی برای قرار گرفتن در یک شغل مناسب، امنیت کافی برای تمام اعضای خانواده، امکانات تفریحی مناسب و قابل دسترس برای همه‌ی اقشار جامعه، امکان پرداخت هزینه‌های زندگی با مشغول شدن در یک شغل آبرومند و موارد دیگری از این دست هستند.

موسسه‌ی تحقیقاتی InterNations که‌بزرگترین شبکه‌ارتباطی برای افرادی محسوب می‌شود که‌در خارج از کشور زادگاه‌خود به‌کار و زندگی مشغول هستند، به‌تازگی نتایج یک نظرسنجی گسترده‌را منتشر کرده‌است تا برترین کشورهای جهان از حیث کیفیت زندگی مشخص شوند. در این نظرسنجی عظیم از 14 هزار و 300 نفر از افرادی که‌در خارج از کشورهای خودشان به‌کار و زندگی مشغول اند، سوالاتی پرسیده‌شده‌است. مجموع افراد شرکت کننده‌در این نظرسنجی دارای 174 ملیت مختلف بوده‌اند و در 191 کشور و منطقه‌ی مختلف به‌زندگی و کار پرداخته‌اند. در نهایت از این جامعه‌ی آماری مناسب درخواست شده‌است که‌به‌43 فاکتور مختلف که‌ممکن است کیفیت زندگی در یک کشور را بالا ببرد، از یک تا هفت، نمره‌ای بدهند؛ این نمره‌دهی ها با توجه‌به‌کشوری که‌آنها در حال حاضر در آن زندگی و کار می‌کنند و یا تجربه‌ی زندگی و کار در آن را داشته‌اند، انجام شده‌است.

سپس این نمره‌که‌به‌فاکتورهایی نظیر امکانات تفریحی و گزینه‌های اوقات فراغت، شادی درونی و روحیه‌ی شخصی، امکانات مسافرت و حمل و نقل آسان، امکانات بهداشتی و گزینه‌های در دسترس پزشکی و امنیت و ایمنی داده‌شده‌است، به‌طور متوسط اندازه‌گیری شده‌تا یک نمره‌ی جامع برای برترین کشورها به‌دست بیاید. نتیجه‌هم شده‌است یک لیست بیست و یک پله‌ای که‌برترین کشور ها در تمام جهان از حیث میزان بالا بودن کیفیت زندگی در آن رتبه‌بندی شده‌اند؛ پس اگر شما عزیزان گجت نیوزی هم مثل ما می‌خواهید با این کشورها که‌بر اساس نظرات این 14 هزار و 300 نفر انتخاب شده‌اند، آشنا شوید، لیست زیر را از دست ندهید:

لیست 21 کشور برتر جهان از حیث کیفیت زندگی

21- دانمارک

کشورهای برتر جهان

دانمارک یکی از کشورهایی است که‌سطح کیفیت زندگی در آن بالا است

دانمارک از حیث ساعات کاری با 39 ساعت کار در هفته، پایین ترین ساعت کاری لازم برای کارمندان در تمام کشورهای داخل این لیست را داشته‌است، اما به‌دلیل وجود نداشتن امکانات بسیار عالی برای مراقبت و سرگرمی های مخصوص کودکان، نتوانسته‌است رتبه‌ی بالاتری در لیست برترین کشورهای جهان از حیث کیفیت زندگی داشته‌باشد.

20- مجارستان

این کشور طی سالیان گذشته‌توانسته‌رتبه‌ی خود در بین کشورهای برتر جهان را به‌سرعت ارتقا دهد و این موضوع بیشتر به‌لطف هزینه‌های پایین تامین زندگی در مجارستان به‌دست آمده‌است. البته‌نبود فرصت های شغلی کافی، باعث شده‌است که‌رتبه‌ی این کشور در بین گزینه‌های برتر قرار نگیرد.

19- فنلاند

طبق نتایج به‌دست آمده‌در نظرسنجی InterNations، حدود 74 درصد از والدینی که‌در خارج از کشور زادگاه‌خود و در فنلاند زندگی می‌کنند، معتقد هستند که‌گزینه‌های آموزشی در این کشور بسیار کافی و در دسترس همه‌است. در بحث سلامتی و گزینه‌های مربوط به‌امکانات بهداشتی و پزشکی نیز فنلاند امتیاز بالایی دریافت کرده‌است.

18- اکوادور

قرارگیری کشور اکوادور در این لیست بیشتر به‌سبب امتیازدهی آن دسته‌از مهاجرانی است که‌خود را جهانگرد معرفی کرده‌اند و برای چند ماه‌در این کشور اقامت داشته‌اند. مشکل زبان و برقراری ارتباط، یکی از محدودیت هایی است که‌برای افرادی که‌قصد اقامت بیش از چند ماه‌در اکوادور را داشته‌باشند، محدودیت هایی ایجاد خواهد کرد.

17- لوکزامبورگ

کشورهای برتر جهان

لوکزامبورگ یکی از کشورهایی است که‌سطح کیفیت زندگی در آن بالا است

تنزل رتبه‌ی این کشور به‌دلیل این بوده‌است که‌هزینه‌های زندگی در لوکزامبورگ طی ماهیان گذشته‌پیوسته‌افزایش یافته‌است و افراد دارای درآمد کمتر، هر ماه‌برای تامین هزینه‌های خود بیشتر دچار مشکل شده‌اند. هرچند که‌هنوز هم فاکتورهای بالا بودن کیفیت زندگی نظیر فرصت های کاری و شغلی مناسب، امکانات تحصیلی کافی، دسترسی آسان به‌منابع بهداشتی و پزشکی و زیبایی محیط شهری باعث شده‌اند لوکزامبورگ در این لیست و بالاتر از بسیاری از کشورهای جهان قرار داشته‌باشد.

16- استرالیا

استرالیا در جهان به‌عنوان یکی از بهترین و مناسب ترین مناطق جغرافیایی برای تشکیل خانواده‌و یک زندگی پر از آسایش شناخته‌می‌شود. در دسته‌ی امکانات آموزشی و دسترسی به‌فرصت های تحصیلاتی نیز استرالیا مجموعا در مقام دوم بین تمام کشورهای داخل این نظرسنجی قرار می‌گیرد.

15- فرانسه

کارمندان و افراد شاغل در کشور فرانسه‌به‌طور متوسط تنها 41 ساعت از هفته‌را به‌کار مشغول هستند و این به‌معنای اوقات فراغت بیشتر و فرصت بیشتر برای معاشرت با اعضای خانواده‌و دوستان خواهد بود. امکانات آموزشی پیشرفته‌و دسترسی به‌فرصت های مناسب در این زمینه، از جمله‌برتری های فرانسه‌محسوب می‌شود.

14- پرتغال

کشور پرتغال همواره‌در میان رویایی ترین و مطلوب ترین مقاصد جهان برای مهاجران قرار داشته‌است و 91 درصد از تمام افرادی که‌در این کشور زندگی و کار کرده‌اند، از شرایط زندگی خود در آنجا بسیار راضی بوده‌اند؛ این آمار رضایت برای کشور پرتغال بسیار خیره‌کننده‌است و باعث قرارگیری آنها در چنین رتبه‌ای شده‌است.

13- نیوزلند

طبق گفته‌های InterNations، مردم اغلب تصور می‌کنند که‌کشورهای استرالیا و نیوزلند یک کشور واحد هستند و شرایط مشابهی دارند، اما باید بدانید که‌وضعیت زندگی در این دو کشور برای خانواده‌های مهاجر کاملا متفاوت از یکدیگر است. به‌طور مثال جالب است بدانید که‌از حیث امکانات بهداشتی و پزشکی، بیمه‌های درمانی و توان مالی مردم، نیوزلند امتیازات بالاتری از استرالیا کسب کرده‌و مقام بهتری نیز در لیست بهترین کشورهای جهان از حیث کیفیت زندگی دارد.

12- کانادا

کشورهای برتر جهان

کانادا یکی از کشورهایی است که‌سطح کیفیت زندگی در آن بالا است 

محیط زیست بسیار جذاب کانادا از مسافران زیادی استقبال می‌کند و به‌سبب ساعت های کاری مناسب و کوتاه، این کشور همسایه‌ی آمریکا توانسته‌است امتیازات بالایی کسب کند و یک جهش فوق العاده‌در لیست امسال داشته‌باشد.

11- کره‌جنوبی

این کشور نیز با رشد خوبی مواجه‌شده‌و به‌سبب فراهم کردن فرصت های شغلی و حرفه‌ای کافی و البته‌محیط زیست و آب و هوای مطلوب خانواده‌ها، توانسته‌است تقریبا به‌جمع 10 کشور برتر جهان در این لیست بپیوندد.

10- سوئیس

امکانات بهداشتی و پزشکی، فرصت های تحصیلی مناسب و در دسترس همه‌و البته‌آسانی روند پیدا کردن شغل جدید، سوئیس را در جمع ده‌کشور برتر قرار داده‌است، اما متاسفانه‌بالا بودن هزینه‌های گذران زندگی در این کشور اروپایی باعث شده‌است که‌سوئیس از کسب مقام بهتر ناتوان بماند.

9- آلمان

کشور آلمان به‌دلیل آسان بودن روند یافتن یک شغل مناسب، به‌عنوان یکی از محبوب ترین مقاصد افرادی که‌قصد مهاجرت دارند، شناخته‌می‌شود. از حیث کیفیت زندگی و شاخص های یک زندگی سالم و استاندارد نیز آلمان یکی از گزینه‌های اول لیست به‌شمار می‌رود.

8- سنگاپور

این کشور همواره‌یکی از بهترین مکان های روی کره‌ی زمین برای شروع یک زندگی حرفه‌ای و خانوادگی شناخته‌می‌شود. اما به‌سبب بالا رفتن هزینه‌های زندگی و به‌خصوص افزایش هزینه‌های درمان، سنگاپور که‌سال گذشته‌در رتبه‌ی اول لیست بهترین کشورهای جهان از حیث کیفیت زندگی قرار گرفته‌بود، به‌رده‌ی هشتم تنزل پیدا کرده‌است.

7- جمهوری چک

کشورهای برتر جهان

جمهوری چک یکی از کشورهایی است که‌سطح کیفیت زندگی در آن بالا است

هزینه‌های پایین و در دسترس بودن امکانات مناسب برای تحصیل و پرورش کودکان، باعث افزایش محبوبیت این کشور طی سالیان گذشته‌شده‌است. 74 درصد از افرادی که‌تجربه‌ی زندگی در جمهوری چک را داشته‌اند، از این که‌فرصت های تحصیلی و امکانات آموزشی در این کشور به‌راحتی در دسترس آنها قرار داشته‌است، راضی بوده‌اند.

6- مالت

مالت با قرارگیری در منطقه‌ای که‌هم دسترسی به‌قاره‌ی اروپا و هم دسترسی به‌آفریقا و خاور میانه‌را فراهم می‌کند، نقش مهمی در تمام طول تاریخ ایفا کرده‌است. به‌دلیل فرهنگ غنی و آب و هوا و محیط زیست بسیار جذاب، این جزیره‌همواره‌یکی از ایده‌آل ترین مناطق برای مهاجرت و شروع یک زندگی جدید بوده‌است، اما به‌سبب تنزل رتبه‌ی مالت در دسته‌ی تعادل بین ساعات کاری و ساعات زندگی به‌رتبه‌ی بیستم در سال 2016، این جزیره‌نتوانسته‌است رتبه‌ی سوم خود که‌سال قبل به‌آن دست پیدا کرده‌بود را حفظ کند.

5- کاستاریکا

این کشور آمریکایی به‌سبب آب و هوای گرم، فرهنگ مهمان نوازی مردم و پیشرفت هایی که‌در بحث زبان و برقراری ارتباط داشته‌است، موفق شده‌که‌در سال 2016 به‌جمع 5 کشور برتر جهان از حیث کیفیت زندگی اضافه‌شود. هفتاد و نه‌درصد از تمام ساکنان این کشور که‌در این نظرسنجی شرکت داشته‌اند، اعلام کرده‌اند که‌غربت خاصی را در کاستاریکا حس نکرده‌اند و گویا تمام مدت در خانه‌ی خود بوده‌اند.

4- اسپانیا

اسپانیا که‌همواره‌هوای بسیار لطیف و مناسب آن برای خانواده‌ها و افراد مهاجر جذاب بوده‌است، سال 2016 نیز به‌سبب رشد در دسته‌ی امکانات سکونت و نمره‌ی بالایی که‌مهاجران به‌سبب آسانی حمل و نقل و سکونت در این کشور به‌آن اعطا کرده‌اند، موفق شده‌است که‌رتبه‌ی چهارم لیست را به‌خود اختصاص دهد.

افرادی که‌تجربه‌ی زندگی در این کشور اروپایی را داشته‌اند، از رفتار گرم، دوستانه‌و مودبانه‌ی افراد محلی با خودشان بسیار راضی بوده‌اند و از این حیث اسپانیا به‌عنوان یکی از برترین نقاط جهان برای شروع یک زندگی جدید شناخته‌می‌شود.

3- ژاپن

کشور ربات ها و دنیای تکنولوژی های فضایی، در سال گذشته‌موفق به‌کسب رتبه‌ی هفتم شده‌بود که‌این رتبه‌به‌لطف بهبودهای عظیم در بحث حمل و نقل و نمره‌ی بالای چشم بادامی ها در این بخش، رتبه‌ی سوم را برایشان به‌ارمغان آورده‌است.

دو فاکتور مهم در کیفیت زندگی برای مهاجران یعنی امکانات بهداشتی و پزشکی و رفتار مناسب و آرام مردم، ژاپن را به‌یکی از سه‌کشور برتر جهان از نظر افراد شرکت کننده‌در این نظرسنجی تبدیل کرده‌است.

2- اتریش

برای افرادی که‌به‌سلامتی و بهداشت خود بسیار اهمیت می‌دهند، کشور اتریش مقصدی رویایی خواهد بود. کسب مقام دوم برای این کشور در حالی رقم خورده‌است که‌به‌سبب برخورداری از آب پاکیزه، هوای مناسب و محیط شهری زیبا و دلنواز، اتریش موفق به‌کسب برترین مقام از حیث بهداشت عمومی و امکانات پزشکی و سلامتی شده‌است.

هفتاد و دو درصد از شرکت کنندگان معتقدند که‌از حیث امکانات و ساختار حمل و نقل نیز اتریش یکی از برترین کشورهای جهان به‌شمار می‌رود.

1- تایوان

کشورهای برتر جهان

تایوان یکی از کشورهایی است که‌سطح کیفیت زندگی در آن بالا است

سرانجام نوبت به‌معرفی برترین کشور این لیست از حیث برخورداری از بالاترین فاکتورهای کیفیت زندگی می‌رسد. تایوان به‌سبب رشد فوق العاده‌ای که‌در بحث امکانات بهداشتی و درمانی و البته‌قدرت خرید و توان مالی بالای مردم داشته، جهشی خیره‌کننده‌در سال گذشته‌داشته‌و به‌رتبه‌ی اول این لیست رسیده‌است.

جالب است بدانید که‌خانم های شرکت کننده‌در این نظرسنجی باور دارند که‌تایوان بهترین کشور کره‌ی زمین برای یک زندگی باکیفیت برای آنها بوده‌است و این موضوع برای مردان، در رتبه‌ی دوم در میان تمام کشورهای دیگر قرار داشته‌است.

گفتنی است که‌تعداد افراد شرکت کننده‌در این نظرسنجی به‌میزان 14 هزا و 300 نفر از ملیت های مختلف و با سابقه‌ی زندگی و کار در کشورهای مختلف جهان بوده‌است و بنابراین می‌توانید به‌نتایج آن با قطعیت بیشتری نگاه‌داشته‌باشید. نظر شما عزیزان گجت نیوزی در این باره‌چیست؟ آیا تا به‌حال به‌کشورهای خارجی سفر کرده‌اید؟ در صورت تجربه‌ی سفر، کار و زندگی در کشورهای مختلف جهان، به‌نظرتان کدام کشور بالاترین رتبه‌از نظر کیفیت زندگی را دریافت می‌کند؟ نظرات خود را با ما و دیگر کاربران به‌اشتراک بگذارید.

بیشتر بخوانید

رازهای خواندنی سبزه ی عید و طرز تهیه انواع آن

رازهای خواندنی سبزه ی عید و طرز تهیه انواع آن

کلید موفقیت در مصاحبه شغلی

کلید موفقیت در مصاحبه شغلی

راهنمای نگهداری هیپوستس ، گل زیبای خال صورتی

راهنمای نگهداری هیپوستس ، گل زیبای خال صورتی

افراد پرمشغله برای داشتن زندگی سالم بدانند

افراد پرمشغله برای داشتن زندگی سالم بدانند

عوارض جدی نامناسب بودن نور محیط کار

عوارض جدی نامناسب بودن نور محیط کار

همسر مسئولیت پذیر چنین ویژگی هایی دارد

همسر مسئولیت پذیر چنین ویژگی هایی دارد

راه و روش شستن انواع سگ خانگی

راه و روش شستن انواع سگ خانگی

بهترین روش نگهداری گیاه پپرومیا ابلق در خانه

بهترین روش نگهداری گیاه پپرومیا ابلق در خانه

اگر قصد خرید یخچال دارید لازمه بدونید که ..

اگر قصد خرید یخچال دارید لازمه بدونید که ..

در محل کارتان لبخند بزنید تا ....

در محل کارتان لبخند بزنید تا ....
مشاهده

مطالب بیشتر در کار و زندگی

خطاهای والدین و دوستی نامناسب دختر و پسر

خطاهای والدین و دوستی نامناسب دختر و پسر

یک محیط کاری مناسب چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

یک محیط کاری مناسب چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

چگونه در تمام مراحل کاری به موفقیت برسیم؟ + 7 راه طلایی

چگونه در تمام مراحل کاری به موفقیت برسیم؟ + 7 راه طلایی

60 عادت متفاوت افراد موفق که همین امروز باید بدانید

60 عادت متفاوت افراد موفق که همین امروز باید بدانید

8 اشتباه والدین که آینده مالی فرزندان را خراب می کند

8 اشتباه والدین که آینده مالی فرزندان را خراب می کند

آموزش سالم ترین روش فریز کردن سبزی

آموزش سالم ترین روش فریز کردن سبزی

نحوه برقراری ارتباط موثر با تیپ های شخصیتی مختلف

نحوه برقراری ارتباط موثر با تیپ های شخصیتی مختلف

نکات کلیدی زندگی همراه با نشاط و آرامش!

نکات کلیدی زندگی همراه با نشاط و آرامش!

7 اصل اساسی مذاکره در کسب و کار

7 اصل اساسی مذاکره در کسب و کار

روش صحیح پرورش و نگهداری گیاه حسن یوسف

روش صحیح پرورش و نگهداری گیاه حسن یوسف

مطالب مرتبط

ارزانترین کشورهای جهان برای زندگی کدامند؟

ارزانترین کشورهای جهان برای زندگی کدامند؟

اسامی قدرتمندترین کشورهای موشکی جهان

اسامی قدرتمندترین کشورهای موشکی جهان

کشوری که از تمام کشورهای جهان جدیدتر است

کشوری که از تمام کشورهای جهان جدیدتر است

ناگفته های “کمند امیرسلیمانی” از زندگی در خارج از کشور

ناگفته های “کمند امیرسلیمانی” از زندگی در خارج از کشور

مرفه ترین کشورهای دنیا در سال 2014

مرفه ترین کشورهای دنیا در سال 2014

جدیدترین آمار از تعداد کشورهای جهان در سال 2020

جدیدترین آمار از تعداد کشورهای جهان در سال 2020

آرام ترین کشورهای دنیا را بشناسید + تصاویر

آرام ترین کشورهای دنیا را بشناسید + تصاویر

شادترین کشورهای دنیا در سال 2018

شادترین کشورهای دنیا در سال 2018

گرم ترین کشورهای دنیا را بشناسید + تصاویر

گرم ترین کشورهای دنیا را بشناسید + تصاویر

کدام بازیگران ایرانی درخارج از کشور زندگی میکنند؟

کدام بازیگران ایرانی درخارج از کشور زندگی میکنند؟

کوچکترین کشور جهان با مساحتی کمتر 1 کیلومتر! + عکس

کوچکترین کشور جهان با مساحتی کمتر 1 کیلومتر! + عکس

حکومت ها و کشورهای سقوط کرده صد سال اخیر

حکومت ها و کشورهای سقوط کرده صد سال اخیر

قوانین عجیب در کشورهای مختلف دنیا

قوانین عجیب در کشورهای مختلف دنیا

کشورهای مدرن و پیشرفته ای که فرودگاه ندارند

کشورهای مدرن و پیشرفته ای که فرودگاه ندارند

رابطه عاطفی زوجین در کشورهای مختلف چگونه است؟

رابطه عاطفی زوجین در کشورهای مختلف چگونه است؟

کدام کشور قدبلندترین مردم جهان را دارد؟

کدام کشور قدبلندترین مردم جهان را دارد؟

شراره رخام قصد رفتن به شبکه GEM را ندارد!

شراره رخام قصد رفتن به شبکه GEM را ندارد!

بزرگترین کشور جهان کجاست و چقدر مساحت دارد؟

بزرگترین کشور جهان کجاست و چقدر مساحت دارد؟

ثروتمندترین کشور دنیا کجاست و چقدر درآمد دارد؟

ثروتمندترین کشور دنیا کجاست و چقدر درآمد دارد؟

مرفه ترین کشور های جهان + عکس

مرفه ترین کشور های جهان + عکس