بیشتر بخوانید

از علت و علائم تا راه های درمان “پوکی استخوان”

از علت و علائم تا راه های درمان “پوکی استخوان”

نازایی و تمام راههای تشخیص و درمان آن

نازایی و تمام راههای تشخیص و درمان آن

گزگز دست و پا علامتی است از ...

گزگز دست و پا علامتی است از ...

علائم ، نشانه و انواع آب مروارید + درمان آب مروارید

علائم ، نشانه و انواع آب مروارید + درمان آب مروارید

در زمستان مراقب بیماری آنفولانزا باشید

در زمستان مراقب بیماری آنفولانزا باشید

حالات فردی که دچار کمبود گلبول سفید است

حالات فردی که دچار کمبود گلبول سفید است

تپش منظم قلب با ترک دخانیات

تپش منظم قلب با ترک دخانیات

روش پیشگیری از ابتلا به آنفولانزا در محل کار و خانه

روش پیشگیری از ابتلا به آنفولانزا در محل کار و خانه

درمان شمایی که همیشه سرماخورده اید

درمان شمایی که همیشه سرماخورده اید

علائمی که می گوید کودک دچار بیماری کاوازاکی شده

علائمی که می گوید کودک دچار بیماری کاوازاکی شده
با ارتوکراتولوژی روش غیر جراحی درمان نزدیک بینی چشم آشنا شوید
ارتوکراتولوژی روش است که برای اصلاح بینایی و درمان نزدیک بینی چشم که بدون جراحی و با استفاده از لنزهای مخصوص در سنین مختلف انجام می شود.

ارتوکراتولوژی روشی غیر جراحی برای درمان نزدیک بینی چشم

در چند ده‌اخیر افراد کمی درباره‌ارتوکراتولوژی شنیده‌اند, اما این درمان بدون جراحی می‌تواند در ده‌های بعدی اهمیت بیشتری پیدا کند, زیرا افراد بیشتری با عیوب انکساری و به‌ویژه‌نزدیک بینی تشخیص داده‌شده‌اند.

این فرآیند در ده‌1990 پیشرو بود, اما تا بعد از مطالعه‌گسترده‌توسط FDA تایید نشد. آن ها اولین بار در سال 2002 لنزهای تماسی شبانه‌ارتوکراتولوژی را تایید کردند. ارتوکراتولوژی برای افراد سنین مختلف, از کودکان گرفته‌تا بزرگسالان خوب عمل می‌کند.

این لنزهای تماسی ویژه‌براساس یک نقشه‌جبه‌امواج رادیویی قرنیه‌شما ساخته‌می‌شوند. در طی چند روز یا چند هفته, از مجموعه‌های مختلفی از لنزهای تماسی برای تغییر موقت قرنیه‌استفاده‌می‌کنید, که‌بر شکل کلی چشم شما تاثیر می‌گذارد و نور را بر روی شبکیه‌شکست میدهد.

لنزی است که‌قرنیه‌را تغییر شکل می‌دهند تا دید روشن تری پیدا کنید, اما بدون استفاده‌از لنز در پایان این فرآیند, دید شما به‌سطح نزدیک بینی اولیه‌اش برگردانده‌می‌شود. ارتوکراتولوژی یک روش انتخابی یا آرایشی است. خطر ابتلا به‌عفونت چشمی وجود دارد, اما این فرآیند کاملاً ایمن است. نیازی به‌لیزر, تیغ یا زمانی برای التیام بعد از جراحی نیست.

درمان نزدیک بینی چشم

درمان نزدیک بینی چشم بدون عمل جراحی

ارتوکراتولوژی چیست؟

ارتوکراتولوژی، گاهی شبیه‌به‌بریس برای چشمان شماست و چنانچه‌در این بخش مهم از سلامت مجله اینترنتی فنجان می‌خوانید فرآیند قالب گیری یا تغییر شکل قرنیه‌بدون عمل است, تنها با استفاده‌از یک لنز تماسی ویژه.

لنزهای تماسی صلبی, گاز - نفوذپذیر در شب زده‌می‌شود که‌به‌طور موقت قرنیه‌را تغییر می‌دهد, بنابراین نور به‌درستی در شبکیه‌شکست داده‌می‌شود و می‌توانید به‌وضوح روز ببینید.

نتایج این روش بدون درد است, اما دائمی هم نیستند. زمانی که‌استفاده‌از مجموعه‌مشخصی از لنزهای تماسی را متوقف کردید، باید این لنزها را شبانه‌بزنید وگرنه‌دید شما به‌تدریج طی چند روز کاهش پیدا می‌کند. ارتوکراتولوژی در افرادی که‌آستیگمات و نزدیک بینی پایینی دارند، بهتر عمل می‌کنند.

تغییر حالت چشم بدون جراحی گزینه‌جذابی برای بسیاری از افراد است که‌ممکن است از تیغه‌های کوچک یا لیزرهای تغییر شکل قرنیه‌و لنز خوششان نیاید, حتی اگر زمان التیام فقط یکی دو روز باشد. همچنین مناسب است که‌کودکان پیشرفت نزدیک بینی را آهسته‌کنند. این درمان برای درمان نزدیک بینی با شماره‌بالاتر از 6 و آستیگمات بالاتر ااز 57.1 جواب می‌دهد.

ارتوکراتولوژی دوم برای درمان نوع دید، در سال 2004 تایید شد. در حالی که‌گزارشاتی از وقایع نامطلوب (یعنی عفونت ها) در اوایل دوره‌درمان وجود دارد, اما مشخص شده‌است که‌برای افراد تمام سنین از کودکان تا بزرگسالان ایمن است. این بیماری پیشرفت نزدیک بینی را کم می‌کند و یا به‌طور موقت مساله‌را حذف می‌کند.

ارتوکراتولوژی

درمان نزدیک بینی چشم با ارتوکراتولوژی

تاریخچه‌اصلاح بینایی بدون جراحی، که‌موجب ارتوکراتولوژی شد:

گزارش ها حاکی از آن است که‌هزاران سال پیش, پزشکان چینی کیسه‌های شنی را به‌چشم افرادی که‌بینایی ضعیفی داشتند, برای کاهش انحنای قرنیه‌اعمال می‌کردند. با این حال, هنگامی که‌پزشکان چشم متوجه‌شدند که‌بیماران با مسائل شکست بالاتر " تاری دید " بعد از زدن لنزهای تماسی سخت برای مدتی, به‌شکل مدرن خود توسعه‌یافتند.

آن ها می‌توانستند لنزهای تماسی را بدون مشکل بزنند, اما هنگامی که‌عینک می‌زدند بنا بر گزارش ها بیش از حد قوی بود. این امر منجر به‌مطالعات بعدی شد تا مشخص شود که‌قرنیه‌چه‌می‌تواند باشد.

اولین لنز هندسی معکوس در فتوشاپ طراحی می‌شد, اما FDA و متخصصان پزشکی تا زمانی که‌چندین آزمایش نشان نداد که‌لنز ممکن است به‌طور موقت شکل قرنیه‌را هنگامی که‌به‌روش های خاص اعمال می‌شد، تغییر دهد به‌روند خود ادامه‌دادند.

این رویکرد درمان به‌طور گسترده‌شناخته‌نشده‌و یا به‌کار گرفته‌نمی شود, زیرا بیمه‌آن را پوشش نمی دهد, نتایج دائمی نیستند و لنزهای تماسی سخت به‌نفع بیمه‌نیستند. 5% لنزهایی که‌در سال 2011 فروخته‌شدند، لنزهای ارتوکراتولوژی بود، و این عدد در سال 2016 به‌19% رسید، که‌می‌تواند به‌دلیل افزایش نزدیک بینی باشد.

اصلاح بینایی

ارتوکراتولوژی اصلاح بینایی بدون جراحی

ارتوکراتولوژی چگونه‌کار می‌کند و چه‌کسی بهتر جواب می‌گیرد؟

قرنیه، یک ناحیه‌روشن و شفاف بر روی مردمک چشم است که‌از عملکردهای داخلی چشم محافظت می‌کند. این عمل، به‌بازتاب نور به‌وضوح در پشت چشم کمک می‌کند, جایی که‌شبکیه‌نور را جمع کرده‌و اطلاعات را از طریق عصب بینایی به‌مغز ارسال می‌کند.

افرادی که‌عیوب انکساری مانند آستیگماتیسم یا نزدیک بینی دارند, قرنیه‌و لنزهایی دارند که‌نور را به‌شبکیه‌چشم وارد نمی کنند. برای افرادی که‌در این فاصله‌قرار دارند, اشیایی که‌در فاصله‌قرار دارند تار, ابری, یا دوبرابر به‌نظر می‌رسند.

برای افراد مبتلا به‌آستیگماتیسم, دید کلی تار است، به‌این دلیل اینکه‌بنا به‌دلایلی، چشم کروی نیست. درمان های بدون جراحی برای نزدیک بینی و آستیگماتیسم در سراسر دنیا اهمیت فزاینده‌ای دارند.

در ایالات متحده‌میزان شیوع این بیماری از 25 درصد در سال 1979 در بین بزرگ سالان به‌41% در سال 2004 افزایش پیدا کرده‌است. در سال 2016 مطالعات اخیر نشان می‌دهد که‌درصد نزدیک بینی در افراد بالغ نزدیک به‌نصف رسیده‌است.

روش ارتوکراتولوژی

تاثیر لنزهای ارتوکراتولوژی بر درمان نزدیک بینی چشم

ارتوکراتولوژی درمان نزدیک بینی چشم کودکان

در برخی کشورهای شرق آسیا, شیوع نزدیک بینی تا 90% می‌باشد. این مشکل معمولاً در کودکان دبستانی تشخیص داده‌می‌شود, اما ممکن است در نوزادی هم رخ دهد. کودکان مبتلا به‌نزدیک بینی اگر شماره‌چشمشان سریع بالا می‌رود، می‌توانند از خواص ارتوکراتولوژی بهره‌مند شوند.

مطالعه‌ای در مورد کودکان7 و 8 سال انجام شد, 65 درصد از گروه‌عینکی ها گویی دچار نزدیک بینی بودند. از بین افرادی که‌با ارتوکراتولوژی درمان شدند، تنها در 20 درصدشان رشد نزدیک بینی بدتر شد.

یکی از دلایل ارتوکراتولوژی کاهش سرعت نزدیک بینی در کودکان است که‌شامل دوربینی محیطی , شیوع نزدیک بینی می‌باشد، که‌در کودکان مبتلا به‌نزدیک بینی آغاز شده‌است و عینک می‌زنند.

علاوه‌بر این, مطالعات فردی 40تا60 درصد کاهش در میزان تغییر انکسار، یا تغییر در تجویز، وقتی ارتوکراتولوژی در بزرگسالان استفاده‌می‌شود در مقایسه‌با بزرگسالان که‌عینک یا لنزهای نرم استفاده‌می‌کنند، وجود داشت.

مشکل بینایی کودکان

درمان نزدیک بینی چشم کودکان با ارتوکراتولوژی

به‌خاطر موفقیت در میان بزرگسالان, چند گزینه‌ارتوکراتولوژی برای افراد وجود دارد:

فرآیند جفت شدگی:

اگر به‌ارتوکراتولوژی علاقمند هستید, با یک پزشک قرارملاقات بگذارید تا مشخص کند آیا واجد شرایطش هستید یا خیر. چنانچه‌در بخش سلامت مجله اینترنتی فنجان گفته‌شده‌است بسیاری از افراد مبتلا به‌آستیگماتیسم یا نزدیک بینی واجد شرایط هستند, اما تشخیص بیماری از ابتدا بسیار مهم است.

درمان پیر چشمی

لنز ارتوکراتولوژی برای درمان پیرچشمی و نزدیک بینی چشم

چشم پزشک شما سطح قرنیه‌را اندازه‌می‌گیرد که‌یک نقشه‌بصری از سطح چشم شما ایجاد می‌کند. هنگامی که‌چشم پزشک این نقشه‌توپوگرافی از چشم شما را دارد، می‌تواند یک لنز تماسی سخت سفارشی را تهیه‌کند که‌سطح چشم را صاف می‌کند و باعث تغییر شکل چشم شما میشود.

چشم پزشک سه‌جفت لنز تماسی برای شما ایجاد خواهد کرد و بعد از چندین روز یا چند هفته‌قرنیه‌را به‌یک شکل خاص تبدیل میکند. بعد از دو هفته‌درمان قرنیه‌به‌اندازه‌کافی تغییر شکل خواهد یافت و در صبح قادر خواهید بود بدون استفاده‌از لنز اصلاحی به‌روشنی و واضح ببینید.

با این حال، مجبور خواهید بود که‌اغلب شب ها به‌استفاده‌از لنزهای ویژه‌ادامه‌دهید تا این تیزی بصری تصحیح شده‌را حفظ کنید. برخی افراد بهبود بینایی قابل توجهی را در چند روز اول درمان تجربه‌می‌کنند، اما 20 / 40 دید سازگار یا بهتری را برای اغلب مردم به‌دست نخواهد آورد.

همچنین ممکن است لنزهای تماسی سخت را به‌گونه‌ای احساس کنید که‌لنزهای تماسی نرم را احساس نمی کنید، که‌می‌تواند کمی بر روی خواب شما تاثیر بگذارد.

درمان مشکلات بینایی

تجویز لنزهای تماسی برای درمان نزدیک بینی چشم

خطرات مرتبط با ارتوکراتولوژی:

در حالی که‌مزایای کوتاه‌مدتی برای کودکان و بزرگسالان در مدیریت نزدیک بینی یا آستیگمات وجود دارد، اما خطرات و عوارض جانبی قابل توجهی نیز است، که‌با این نوع درمان گزارش شده‌است.

جدی ترین خطر شامل استفاده‌لنزهای تماسی شبانه‌است، که‌ریسک هیپوکسی را در چشم ها افزایش می‌دهد، ممکن است منجر به‌ورم قرنیه‌شود و در طول زمان باعث تاری دید می‌شود.

با این حال، مشکلات مربوط به‌لنزهای تماسی سخت عمدتاً به‌خاطر پیشرفتشان حذف شده‌است،زدن آن ها در طول شب در واقع تعداد ساعاتی که‌ممکن است در طول روز استفاده‌شوند را کاهش می‌دهد. اگرچه‌FDA تنها لنزهای تماسی با نفوذ پذیر برای ارتوکراتولوژی را تایید می‌کند، اما اینها لنزهای تماسی سخت هستند که‌به‌اندازه‌لنزهای تماسی نرم باعث نفوذ هوا و گاز نمی شود.

عوارض ارتوکراتولوژی

عوارض لنزهای ارتوکراتولوژی

عوارض جانبی استفاده‌از لنزهای ارتوکراتولوژی برای درمان نزدیک بینی چشم

هر ساله‌1 میلیون نفر به‌دلیل ابتلا به‌نوعی عفونت چشمی به‌پزشک مراجعه‌می‌کنند و استفاده‌از لنزهای ارتوکراتولوژی با خطر بالای عفونت های چشمی، به‌ویژه‌کراتیتیت میکروبی یا باکتریایی مرتبط است. این ریسک به‌ویژه‌در مورد کودکان و نوجوانان، که‌چشمانی حساس تری دارند بیشتر است.

ارتوکراتولوژی خطرناک تر از زدن عینک و یا لنز نر روزانه‌است. برای اینکه‌مطمئن شوید ارتوکراتولوژی ایمن است، از راهنمایی های پزشک چشم خود برای تمیز نگه‌داشتن لنزها استفاده‌کنید، به‌طور منظم معاینه‌شوید و به‌دنبال درمان هر گونه‌تغییر در دید و یا سلامت چشم قبل از اینکه‌به‌مشکلات جدی تبدیل شوند، باشید.

بررسی علمی از 170 مقاله‌نشان داد که‌خطر ارتوکراتولوژی شبانه‌منجر به‌کراتیتیت میکروبی شبیه‌به‌خطر زدن انواع دیگر لنزهای تماسی در طول شب می‌شود، از جمله‌لنزهای نرم و نفوذ پذیر بیشتر.

عفونت های چشمی

عفونت های چشمی با لنزهای ارتوکراتولوژی

ارتوکراتولوژی ایمن است:

چون نگرانی در مورد ایمنی و اثربخشی ارتوکراتولوژی وجود دارد، برخی افسانه‌های مرتبط با این فرآیند وجود دارد. در طی قرار مراجعه، چشم پزشک شما می‌تواند با جزئیات بیشتری توضیح دهد، اما در اینجا برخی افسانه‌های رایج در مورد اطلاعات ایمنی مربوط به‌ارتوکراتولوژی وجود دارد:

*بافت قرنیه‌با شکست مواجه‌می‌شود.

برای آن هایی که‌به‌طور کامل فرآیند ارتوکراتولوژی را درک نمی کنند، اما ممکن است فرض شود که‌لنزها بر روی چشم ها قرار می‌گیرند تا قرنیه‌را پهن کنند، سلول های اپی تلیال قرنیه‌به‌حاشیه‌رانده‌می‌شوند، که‌ممکن است به‌چشم آسیب برساند.

چیزی که‌واقعاً رخ می‌دهد، این است که‌نیروهای هیدرولیکی در زیر لنز تماس، شامل مایعات طبیعی چشم، به‌تغییر شکل قرنیه‌کمک می‌کنند، زیرا بخش بالایی مردمک به‌نسبت مناطق اطراف نازک تر است. به‌علاوه، تغییر شکل موقتی است. قرنیه‌به‌شکل اولیه‌خود باز خواهد گشت، اگر لنزهای خود را نبسته‌باشید.

رفع نزدیک بینی چشم

تاثیر ارتوکراتولوژی بر قرنیه‌چشم ها

*جفت شدن بیش از حد پیچیده‌است.

گذاشتن لنزها روی چشم ها ساده‌است، با میزان موفقیت اولیه‌75 درصد یا بالاتر. تشخیص مناسب با استفاده‌از دستگاه‌ویوفریم دقیق تر است و یک نقشه‌از سطح چشم شما ایجاد می‌کند که‌شبیه‌به‌نقشه‌توپوگرافی از کوه‌ها می‌باشد. این اجازه‌طراحی سفارشی را می‌دهد. در حالی که‌این فرآیند ممکن است طولانی تر از لنزهای طبی سنتی باشد، این کار بی خطر و موثر است.

*عفونت تقریباً قطعی است.

یک خطر عفونت با لنزهای ارتوکراتولوژی وجود دارد و این می‌تواند به‌ویژه‌برای والدینی که‌می‌خواهند با نزدیک بینی کودک خود را درمان کنند، ترسناک باشد. با این حال، هایپوکسیا در چشم هایی که‌ممکن است منجر به‌ورم قرنیه‌شوند نیز خطر تماس با لنزهای نرم بیشتر از تغییرات دراز مدت است ،تا قرنیه‌ممکن است که‌منجر به‌آسیب شود.

مواد جدید منجر به‌بهبود نفوذپذیری گاز شده‌اند و مراقبت صحیح از لنزها، خطر عفونت را کاهش می‌دهد. به‌طور کلی، استفاده‌منظم از لنزهای تماسی نرم استاندارد، خطر مشابهی را در بر دارد.

 

بیشتر بخوانید

آنچه باید در مورد سرطان پستان بدانید

آنچه باید در مورد سرطان پستان بدانید

سرماخوردگی و راههای پیشگیری از آن

سرماخوردگی و راههای پیشگیری از آن

گروه خونی هایی که بیشتر در معرض سکته هستند

گروه خونی هایی که بیشتر در معرض سکته هستند

علاج سرطان پستان بدون شیمی درمانی

علاج سرطان پستان بدون شیمی درمانی

سنگ کلیه و روش های درمان آن

سنگ کلیه و روش های درمان آن

نکاتی که چشم پزشکان به شما نمی گویند

نکاتی که چشم پزشکان به شما نمی گویند

مدفوع این رنگی علامت زخم معده است!

مدفوع این رنگی علامت زخم معده است!

بهترین روش گیاهی برای درمان سریع گلودرد زمستانی

بهترین روش گیاهی برای درمان سریع گلودرد زمستانی

توصیه هایی برای روز اول سرماخوردگی

توصیه هایی برای روز اول سرماخوردگی

حقایق بیماری آلزایمر و بهترین روش های درمان آن

حقایق بیماری آلزایمر و بهترین روش های درمان آن
مشاهده

مطالب بیشتر در پیشگیری و بیماریها

درمان بواسیر با جراحی های جدید و مدرن

درمان بواسیر با جراحی های جدید و مدرن

علل و عوامل اسهال + راه های درمان فوری و خانگی اسهال

علل و عوامل اسهال + راه های درمان فوری و خانگی اسهال

درمان “آفت دهان کودکان” با روش های خانگی فوق العاده

درمان “آفت دهان کودکان” با روش های خانگی فوق العاده

تغذیه مناسب بیماران سرطانی و شیمی درمانی

تغذیه مناسب بیماران سرطانی و شیمی درمانی

شما هم هرچی آب میخورید باز عطش دارید ؟

شما هم هرچی آب میخورید باز عطش دارید ؟

شما با این 21 دلیل دل درد می گیرید!

شما با این 21 دلیل دل درد می گیرید!

هشدار درباره مصرف دارو برای کودکان

هشدار درباره مصرف دارو برای کودکان

فواید مهم آپاندیس برای بدن تان را می دانید ؟

فواید مهم آپاندیس برای بدن تان را می دانید ؟

5 درمان خانگی برای “خونریزی شدید قاعدگی” یا منوراژی

5 درمان خانگی برای “خونریزی شدید قاعدگی” یا منوراژی

زیاده روی در مصرف استامینوفن با بدن چه می کند؟

زیاده روی در مصرف استامینوفن با بدن چه می کند؟

مطالب مرتبط

آیا نزدیک بینی چشم درمان می شود؟

آیا نزدیک بینی چشم درمان می شود؟

اطلاعات کامل درباره بایدها و نبایدهای لنزهای چشمی

اطلاعات کامل درباره بایدها و نبایدهای لنزهای چشمی

علائم و راه های درمان قوز قرنیه

علائم و راه های درمان قوز قرنیه

لنزهای باکیفیت و خوب چه ویژگی هایی دارند ؟

لنزهای باکیفیت و خوب چه ویژگی هایی دارند ؟

انگل عامل عفونت قرنیه در استفاده کنندگان لنز

انگل عامل عفونت قرنیه در استفاده کنندگان لنز

علت رنگین کمانی شدن شیشه ماشین چیست ؟

علت رنگین کمانی شدن شیشه ماشین چیست ؟

آستیگماتیسم چیست و چه راهی برای درمان دارد؟

آستیگماتیسم چیست و چه راهی برای درمان دارد؟

پیرچشمی چیست و آیا درمان دارد ؟

پیرچشمی چیست و آیا درمان دارد ؟

خداحافظی همیشگی از عینک با این قطره چشم جادویی

خداحافظی همیشگی از عینک با این قطره چشم جادویی

درمان انحراف چشم در هر سنی چطور ممکن است؟

درمان انحراف چشم در هر سنی چطور ممکن است؟

آیا کره مریخ به کره زمین نزدیک خواهد شد؟

آیا کره مریخ به کره زمین نزدیک خواهد شد؟

با قوی ترین چشم و بینایی دنیا آشنا شوید

با قوی ترین چشم و بینایی دنیا آشنا شوید

علت خشکی و قرمزی چشم و درمان آن

علت خشکی و قرمزی چشم و درمان آن

زنی که 27 لنز داخل چشمش فرو کرده بود! +تصاویر

زنی که 27 لنز داخل چشمش فرو کرده بود! +تصاویر

از علت تا درمان خشکی چشم در زنان یائسه

از علت تا درمان خشکی چشم در زنان یائسه

علت “درد پشت چشم” چیست؟ + راه های درمان

علت “درد پشت چشم” چیست؟ + راه های درمان

درمان آبریزش چشم با روش های فوق العاده موثر

درمان آبریزش چشم با روش های فوق العاده موثر

تنبلی چشم و راه درمان آن

تنبلی چشم و راه درمان آن

روش های محافظت از چشم

روش های محافظت از چشم

درمان سریع خانگی قرمزشدن چشم با سیب زمینی

درمان سریع خانگی قرمزشدن چشم با سیب زمینی