بیشتر بخوانید

نکته ای برای آنکه قهوه را با خیال راحت بنوشید

نکته ای برای آنکه قهوه را با خیال راحت بنوشید

از خواص روغن خردل بخش زیبایی آن مرا بس

از خواص روغن خردل بخش زیبایی آن مرا بس

جادوی سلامتی با میگو

جادوی سلامتی با میگو

تناسب اندام و زیبایی پوست صورت با آلو خشک

تناسب اندام و زیبایی پوست صورت با آلو خشک

سالم ترین پنیر صبحانه

سالم ترین پنیر صبحانه

وقتی بدن به گلپر نیاز دارد

وقتی بدن به گلپر نیاز دارد

عوارض دانه رازیانه برای سلامت زنان و مردان + دمنوش

عوارض دانه رازیانه برای سلامت زنان و مردان + دمنوش

یک قاشق عسل با یک دنیا خاصیت

یک قاشق عسل با یک دنیا خاصیت

زنجبیل با خاصیتی عالی برای قوای جنسی

زنجبیل با خاصیتی عالی برای قوای جنسی

خواص سنبل الطیب دوای درد بی اعصابی

خواص سنبل الطیب دوای درد بی اعصابی
کدام یک از خواص هلیله سیاه مخصوص شماست ؟
هلیله سیاه دارای خواص و فوایدی فراوانی است، از خواص هلیله سیاه می توان به کاهش وزن، داشتن پوست و مو مناسب، بهبود هضم و سلامت گوارش اشاره کرد.

خواص هلیله‌سیاه

هلیله‌سیاه، یک درخت برگریز با اندازه‌متوسط است که‌تا ارتفاع 25 تا 30 متر هم می‌رسد. این درخت 6 سانتی متر ضخامت دارد. پوست تیره‌و قهوه ای رنگی دارد و به‌خانواده‌کامبرتائوس تعلق دارد. برگ هایش 7 تا 20 سانتیمتر هستند. برگ های بلند و ساده، مثل هم و نوک تیز هستند.
برگچه‌هایش 2 تا 5 سانتیمتری هستند. آنها بلند و با پرزهای نرمی پوشانده‌شده‌اند. گلهایش دو جنسی و 4 میلی متری هستند.
میو اش 2 تا 4 سانتیمتری است. بیضی بلند یا تخم مرغی است و بیشتر و کمتر از 5 شیار دارد. آن ها وقتی خشک می‌شوند، زرد مایل به‌سبز هستند.
دانه‌اش مستطیلی است، بسیار ضخیم و نسبتاً با زاویه‌کم.
طبق این گزارشات، این میوه‌که‌بخشی از آیووردیک "هلیله‌سیاه" است اشتها و گوارش را بهبود می‌بخشد، به‌بافت روده‌کمک و بدن را تقویت می‌کند. همانطور که‌در بخش سلامت مجله اینترنتی فنجان میخوانید باور بر آن است که‌روند پیری را آهسته‌می‌کند، طول عمر را بیشتر می‌کند و هوش را افزایش می‌دهد.

*مصارف دارویی:*

_آسم
_عفونت انگشت، که‌یک آبسه‌دردناک بر روی ناخن انگشت است،
_یبوست
_هموروئید
_ریزش مو
_اسیدیته‌و سوزش سر دل
_لثه‌های دردناک و خونریزیشان
_سفید شدن مو
_زخم دهان
_واژینیت یا التهاب واژن
 فواید هلیله‌سیاه

مصارف دارویی هلیله‌سیاه

چگونه‌می‌توان از آن استفاده‌کرد؟

برای آسم، هر شب تکه‌کوچکی از این میوه‌خشک را بجوید. برای عفونت انگشت، دانه‌ها را میوه‌بردارید و آن ها را بپزید. پودرشان کنید و با یک فنجان آب مخلوط کرده‌تا خمیری را تهیه‌کنید. قبل خواب خمیر را روی انگشت عفونی خود بمالید.
برای مبارزه‌با یبوست، یک قاشق چای خوری از پودر پوست خشک این میوه‌را با کمی نمک و آب ولرم مخلوط کنید و بنوشید.
برای هموروئید، میوه‌وال را در روغن کرچک سرخ کنید، تا قهوه‌ای طلایی شود. پودرش کنید و نگه‌دارید. یک قاشق چای خوری از این پودر را در وقت خواب با آب ولرم برای داشتن حرکت نرمال روده‌مصرف کنید.
برای ریزش مو، دانه‌های 8-10 میوه‌را بردارید، آنها را در یک فنجان روغن نارگیل بجوشانید. هر روز از این روغن مو استفاده‌کنید.
برای اسیدیته‌و سوزش معده، یک قاشق چای خوری از آمیا پوست میوه‌های خشک و هلیله‌سیاه‌را به‌خوبی آسیاب کنید. یک فنجان آب اضافه‌کنید و مخلوط را به‌خوبی بجوشانید. یک قاشق چای خوری عسل را نیز اضافه‌کنید و بنوشید.
برای خونریزی و درد لثه، دانه‌ها را بردارید و از پودر خوب میوه‌های خشک به‌عنوان پودر دندان استفاده‌کنید.
برای سفید شدن مو، عصاره‌میوه‌را به‌صورت مرتب استفاده‌کنید.
برای زخم های دهان، خمیر نرمی را از پودر این میوه‌درست کنید و با باترمیلک مخلوط کنید و چند بار در روز از آن استفاده‌کنید.
برای واژینیت، دم کرده‌این میوه‌های خشک به‌عنوان شستشو دهنده‌واژینال استفاده‌می‌شود.
توجه:زنان باردار نباید از آن استفاده‌کنند.

*مزایای هلیله‌سیاه، عوارض جانبی، میزان مصرف و نحوه‌استفاده‌از آن برای داشتن سلامت بهتر:

1. هلیله‌سیاه‌برای بهبود هضم و سلامت گوارشی بهتر:

استفاده‌منظم از گیاه‌هلیله‌سیاه‌می‌تواند عملکرد دستگاه‌گوارش شما را افزایش دهد، از داشتن محیط روده‌ای سالم حمایت می‌کند و جذب مواد مغذی را که‌می‌خورید، افزایش می‌دهد.
هم زمان، پودر هلیله‌سیاه‌یک ملین خفیف است و باعث بهبود از بین بردن مواد زائد، پاک سازی روده، و کمک به‌جلوگیری از یبوست می‌شود.
در حالی که‌ممکن است افزایش اولیه‌در نفخ شکم و دیگر مسائل معده‌و روده‌وجود داشته‌باشد، اما وقتی شما ابتدا پودر هلیله‌سیاه‌می‌خورید، اغلب افراد به‌سرعت متوجه‌حرکات روده‌منظم و از بین بردن نفخ و گاز می‌شوند.
خاصیت هلیله‌سیاه

مزایای هلیله‌سیاه

2. کاهش اسیدیته‌معده‌و محافظت در برابر زخم معده:

هلیله‌سیاه‌می‌تواند اسیدیته‌معده‌را کاهش دهد و حتی به‌جلوگیری از پپتیک و زخم معده‌با بالا بردن مخاط محافظ در معده‌کمک کند.
میوه‌هلیله‌سیاه‌غنی از آنتی اکسیدان پلی فنول، مثل گالیک اسید و الاگیک اسید است که‌در مطالعات، برای مبارزه‌با باکتری هلیکوباکتر پیلوری عمل می‌کند و خطر ابتلا به‌زخم معده‌را کاهش می‌دهد.

3.هلیله‌سیاه‌برای کاهش وزن طبیعی و سم زدایی:

با بهبود سلامت گوارش، افزایش جذب مواد مغذی، تمیز کردن کلون، جلوگیری از یبوست و تسریع در زمان حذف مواد زائد، هلیله‌سیاه‌به‌کاهش بار سمی کبد شما کمک می‌کند.
بهبود هضم و جذب مواد مغذی همچنین تاثیر مثبتی بر کاهش گرسنگی و میل برای غذاهای ناسالم دارند و اینها عوامل مهمی هستند که‌باعث کاهش وزن و سبک زندگی خوب می‌شوند.
ترکیبات با هلیله‌سیاه‌می‌تواند برای از دست دادن وزن نیز بیشتر موثر باشد.
در عین حال، با فواید سلامتی دیگری که‌به‌احتمال زیاد مربوط به‌بهبود سلامت معده‌و روده‌و جذب بهتر ویتامین ها، مواد معدنی و آنتی اکسیدان ها هستند، میوه‌هلیله‌سیاه‌یک سم زدا و سازنده‌خون در آیووردا محسوب می‌شود.
گفته‌می‌شود که‌به‌بالا بردن سطح اکسیژن در خون کمک می‌کند و اغلب برای رفع انرژی کم و رخوت توصیه‌می‌شود.
هلیله‌سیاه‌برای لاغری

هلیله‌سیاه‌برای کاهش وزن 

4. محافظت آنتی اکسیدان و آنتی باکتریایی:

پودر هلیله‌سیاه‌منبع غنی از آنتی اکسیدان های قوی مثل الاگیک اسید، گالیک اسید، چبولیک اسید، فلاونول گلیکوسید، سلنیوم و ویتامین C است که‌بدن شما را از سرطان و دیگر بیماری های جدی محافظت می‌کند.
این تحقیق نشان داد که‌عصاره‌هلیله‌سیاه، غلظت های گلوتاتیون، سوپر اکسید دیسموتاز و دیگر آنتی اکسیدان ها در کبد و کلیه‌ها را افزایش می‌دهد.
محققان به‌این نتیجه‌رسیدند که‌هلیله‌سیاه‌به‌مبارزه‌با استرس اکسیداتیوی کمک می‌کند و در برابر بیماری های مربوط به‌سن محافظت می‌کند.
میوه‌های خشک هلیله‌سیاه‌نیز دارای خواص ضد باکتری و ضد ویروسی قوی برای جلوگیری از عفونت باکتری از غذاهایی که‌می‌خورید و از ویروس های موجود؛ عمل می‌کند.
همچنین ممکن است به‌درمان کاندیدا و دیگر عفونت های قارچی در بدن نیز کمک کند.

5. فواید هلیله‌سیاه‌برای بیماری دیابت و سندرم متابولیک:

میزان گلوکز بالای خون و کاهش حساسیت انسولین به‌دلیل رژیم غذایی ضعیف علت اصلی دیابت نوع دوم و سندرم متابولیک اولیه‌آن است. ترکیبات موجود در هلیله‌سیاه‌برای کاهش سطح قند خون و افزایش حساسیت انسولین مفید است.
این مطالعه‌نشان داد که‌عصاره‌میوه‌هلیله‌سیاه‌که‌به‌میزان گلوکز وابسته‌است، تاثیر قابل توجهی بر روی خون دارد.
با توجه‌به‌این موضوع، بیماران دیابتی در زمینه‌مصرف قند خون باید قبل از استفاده‌منظم از دارو در مورد مصرف این پودر با پزشک خود گفتگو کنند.
فواید هلیله‌سیاه

فواید هلیله‌سیاه‌برای دیابت 

6. هلیله‌سیاه‌برای زخم دهان و اختلالات ریوی:

میوه‌و یا پودر هلیله‌سیاه‌اغلب برای زخم های دهانی و بیماری های لثه‌ای استفاده‌می‌شوند. به‌طور سنتی در هند، دهانشویه هلیله‌سیاه‌را با خرد کردن چند میوه‌خشک و جوشاندن آن ها در آب تهیه‌می‌کنند. زمانی که‌خنک شد، چندین بار در روز در اطراف دهان می‌چرخانند تا به‌سرعت زخم التیام یابد.
هم چنین معتقدند که‌اگر به‌طور منظم استفاده‌شود، به‌جلوگیری از پوسیدگی دندان کمک می‌کند.
هلیله‌سیاه‌همچنین برای سرفه های بد، برونشیت و دیگر مشکلات ریوی توصیه‌می‌شود. برای این منظور حدود نیمی از قاشق چای خوری پودر آن را با مقدار کمی عسل مخلوط کنید و به‌آرامی بمکید.

7. هلیله‌سیاه‌برای داشتن پوست و موهای بهتر:

پودر میوه‌هلیله‌سیاه‌اغلب برای مشکلات پوستی مانند آکنه و جوش های پوستی و همچنین ریزش مو و شوره‌توصیه‌می‌شود. برای جوش و حساسیت پوستی, خمیری از این گیاه‌با پودر آن را با آب گرم بسازید و اجازه‌دهید که‌خنک شود و به‌طور مستقیم به‌ناحیه‌آسیب دیده‌اعمال کنید.
درمان های موضعی پوستی می‌تواند باعث تسریع ترمیم پوست و جلوگیری از شیوع آکنه‌شود.
برای استفاده‌در مو, هلیله‌سیاه‌معمولاً در روغن مو تهیه‌می‌شود. این دستورالعمل برای روغن موی سر آلما هم می‌تواند با همین مقدار از پودرش استفاده‌شود و به‌عنوان دستوری برای مبارزه‌با ریزش مو و جلوگیری از شوره‌سر استفاده‌شود.
استفاده‌مداوم از پودر هلیله‌سیاه‌به‌طور منظم باید هم موهای شما و هم تن پوست شما را به‌طور کلی بهبود بخشد، زیرا این منبع غنی از آنتی اکسیدان ها و دفع کننده‌های سم قوی است.
فواید هلیله‌سیاه‌برای پوست

داشتن پوست و موی بهتر با هلیله‌سیاه

*خلاصه‌مزایای هلیله‌سیاه:

_بهبود هضم و افزایش جذب مواد مغذی.
_کاهش اسیدیته‌اضافی و کمک به‌جلوگیری از زخم معده.
_در هند سم زدا و سازنده‌خون در نظر گرفته‌می‌شود.
_یک منبع غنی از آنتی اکسیدان ها که‌بدن شما را از بیماری های جدی محافظت می‌کند.
_کاهش قند خون و افزایش حساسیت انسولین.
_اغلب برای درمان زخم های دهانی و بیماری های لثه‌استفاده‌می‌شود.
_برای آکنه, ریزش مو و شوره‌سر توصیه‌می‌شود.

هلیله‌سیاه‌در آیووردا:

طب سنتی هند و آیووردا، هلیله‌سیاه‌را " مادر گیاهان دارویی " و " پادشاه‌داروها " می‌نامند و لیست فواید سلامتی زیادی دارند.
به‌عنوان از بین برنده‌بیماری ها و سموم و مواد زائد از سراسر بدن, بهبود هضم و افزایش وزن سالم عمل می‌کند. این دارو اثرات مفیدی بر اندام های بدن, به‌ویژه‌کولون, کبد, طحال و ریه‌ها دارد.
هلیله‌سیاه‌نیز به‌عنوان یک داروی ضد افسردگی در نظر گرفته‌می‌شود که‌بیشتر اوقات، نیاز به‌اعمال درمان دارد. همچنین اعتقاد بر این است که‌باعث افزایش انرژی و استقامت و افزایش آگاهی و هوش می‌شود، از طریق پاک کردن موانع ذهنی.
در حالی که‌علم پزشکی مدرن تنها به‌دنبال کشف تمام فواید کاهش هلیله‌سیاه‌است, سنت های مربوط به‌سلامت تاریخی مانند آیووردا و طب سنتی چینی, قدرت و اثربخشی خود را برای هزاران سال است که‌ثبت کرده‌اند.

*اثرات جانبی پودر هلیله‌سیاه:

با وجود تمام فواید سلامتی, کمی هم عوارض جانبی دارد.
در این بخش از سلامت مجله اینترنتی فنجان اقدامات احتیاطی اصلی برای آگاهی استفاده‌از هلیله‌سیاه‌به‌عنوان یک درمان طبیعی وجود دارد.

1. اجتناب از مصرف هلیله‌سیاه‌در دوران بارداری و شیردهی:

این گیاه‌در دوران بارداری به‌طور ویژه‌ای ممنوع است و ممکن است تولید شیر مادر را کاهش دهد.
هلیله‌سیاه‌در بارداری

مصرف هلیله‌سیاه‌در بارداری چه‌عوارضی دارد؟

2. اثرات هلیله‌سیاه‌بر قند خون:

در حالی که‌این گیاه‌توانایی کاهش قند خون بالا را دارد, اما به‌طور کلی برای کسانی که‌در معرض خطر ابتلا به‌دیابت و سندرم متابولیک هستند, مفید نیست.
قبل از این که‌از داروهای تجویزی برای بالا بردن قند خون استفاده‌کنید, ابتدا با پزشک خود صحبت کنید. علاوه‌بر این, باید دو هفته‌قبل از جراحی خوردنش را متوقف کنید.

3. اسهال و کم آبی بدن با مصرف زیاد هلیله‌سیاه:

خوردن بیش از حد پودر هلیله‌سیاه‌ممکن است باعث اسهال موقت و دیگر مشکلات گوارشی مانند نفخ و گاز معده‌شود. ین مسائل روده‌ای باید ظرف یک یا دو روز حل شوند.
اگر این طور نشد، پس از چند روز استفاده، آن را متوقف کنید و سپس حداقل نیمی از مقدار آن را امتحان کنید تا تحمل این گیاه‌را در خود افزایش دهید.
علاوه‌بر این، توصیه‌نمی شود که‌آن را در زمانی که‌آب از دست می‌دهید و یا قبل از اسهال و یا دیگر مشکلات هاضمه‌ای جدی به‌خاطر خواص سفت کنندگی آن، شروع کنید. در غیر این صورت، زمانی که‌یبوست دارید، برایتان یک درمان طبیعی محسوب می‌شود.

دیگر عوارض جانبی و اقدامات احتیاطی برای پودر هلیله‌سیاه:

داروهای آیووردیک به‌طور خاص هشدار می‌دهند که‌هلیله‌سیاه‌برای کسانی که‌از خستگی رنج می‌برند توصیه‌نمی شود؛
پس از روزه‌گرفتن؛ هنگامی که‌وزن وزن کم می‌شود و یا در حال بهبودی؛ برای زنانی که‌قاعدگی شدید دارند، خوب نیست.
عوارض هلیله‌سیاه

عوارض جانبی هلیله‌سیاه

چگونه‌می‌توان از پودرش استفاده‌کرد و میزان مصرف آن چقدر است؟

در هند اغلب توصیه‌می‌شود که‌کل میوه‌خشک شده‌هلیله‌سیاه‌را در یک بطری بزرگ آب برای یک شب قرار دهید، معمولاً بین سه‌تا هفت عدد، و روز بعد آن را بنوشید.

میزان مصرف پیشنهاد شده هلیله‌سیاه:

مقدار اولیه‌پودر هلیله‌سیاه‌یک ربع نصف قاشق چای خوری مخلوط شده‌در یک فنجان آب داغ است اما نه‌آب جوش. اجازه‌دهید که‌مایع خنک شود و این حدود یک و نیم تا دو ساعت بعد از خوردن غذا و قبل از خواب آن را بنوشید.
بهتر است درمان آیووردیک را مانند هلیله‌سیاه‌بدون شیرین کننده‌ها انجام دهید.
متخصصان می‌گویند که‌با چشیدن ترکیبی از منقبض کننده‌ها، طعم ترش و شیرین و نیز تلخی و تندی، خودشان مفید هستند.
اگر شما باید کمی شیرین کننده‌اضافه‌کنید، چند قطره‌استویا یا عسل را امتحان کنید. از شکر ناسالم استفاده‌نکنید، زیرا این کار برخلاف منافع سلامتی است که‌فراهم می‌کند.

میزان مصرف برای یبوست:

برای درمان یبوست، دوبرابر مقدار معمول یا بیشتر از پودر هیله‌سیاه‌توصیه‌می‌شود.
نصف قاشق چای خوری پودر گیاه‌را در آب گرم مخلوط کرده‌و نیم ساعت بعد از نهار و نیم ساعت پس از شام بنوشید.
هلیله‌سیاه‌برای یبوست

مصرف هلیله‌سیاه‌برای درمان یبوست 

 

بیشتر بخوانید

خوردنی های مفید و مغذی برای زمستان

خوردنی های مفید و مغذی برای زمستان

پوست شفاف با تغذیه سالم

پوست شفاف با تغذیه سالم

خواص بسیار شگفت انگیز پرتقال

خواص بسیار شگفت انگیز پرتقال

تغذیه مناسب روزهایی که هوا آلوده است

تغذیه مناسب روزهایی که هوا آلوده است

سالم ترین روغن برای سرخ کردن غذا

سالم ترین روغن برای سرخ کردن غذا

خواص ریحان لیمویی ، خوشبوی پرخاصیت

خواص ریحان لیمویی ، خوشبوی پرخاصیت

آبمیوه هایی برای فصل سرما

آبمیوه هایی برای فصل سرما

سبزیجات مناسب و مفید برای فصل سرما

سبزیجات مناسب و مفید برای فصل سرما

نحوه نگهداری و پخت تخم مرغ

نحوه نگهداری و پخت تخم مرغ

از هویج ایرانی و زردک چه می دانید؟

از هویج ایرانی و زردک چه می دانید؟
مشاهده

مطالب بیشتر در تغذیه

با خواص زیبایی و درمانی شکر قهوه ای آشنا شوید

با خواص زیبایی و درمانی شکر قهوه ای آشنا شوید

تغذیه و خوراکی های مفید برای سلامت لثه

تغذیه و خوراکی های مفید برای سلامت لثه

اصول تغذیه ای در گرم ترین روزهای سال

اصول تغذیه ای در گرم ترین روزهای سال

این دلایل برای نخوردن پفک کافیست !!

این دلایل برای نخوردن پفک کافیست !!

خوردنی هایی که دندانها را می پوسانند !

خوردنی هایی که دندانها را می پوسانند !

با 10 روش اشتهای خود را افزایش دهید

با 10 روش اشتهای خود را افزایش دهید

یک برنامه ی عالی برای تغذیه مادران شیرده

یک برنامه ی عالی برای تغذیه مادران شیرده

11 ویتامین و مواد معدنی که برای بدن مورد نیازند

11 ویتامین و مواد معدنی که برای بدن مورد نیازند

در زمستان خود را با نارنگی درمان کنید

در زمستان خود را با نارنگی درمان کنید

نکاتی مفید و کلیدی از تغذیه در زمستان

نکاتی مفید و کلیدی از تغذیه در زمستان

مطالب مرتبط

طرز تهیه “کراکر بادام” یک میان وعده مقوی

طرز تهیه “کراکر بادام” یک میان وعده مقوی

طرز تهیه برگر لوبیا سیاه و ذرت

طرز تهیه برگر لوبیا سیاه و ذرت

حلوا کفگیری مخصوص و مجلسی تبریز

حلوا کفگیری مخصوص و مجلسی تبریز

کرم پودر مخصوص و مناسب فصل بهار

کرم پودر مخصوص و مناسب فصل بهار

روش انتخاب و استفاده از مناسب ترین نوع کرم پودر

روش انتخاب و استفاده از مناسب ترین نوع کرم پودر

یک کرم پودر خوب باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟

یک کرم پودر خوب باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟

طرز تهیه ترافل شکلاتی بسیار ساده و خوشمزه

طرز تهیه ترافل شکلاتی بسیار ساده و خوشمزه

طرز تهیه شیرینی لطیفه خانگی یکی از معروفترین شیرینی های خامه ای

طرز تهیه شیرینی لطیفه خانگی یکی از معروفترین شیرینی های خامه ای

طرز تهیه کرم پرتقال و کدوحلوایی یک دسر هیجان انگیز و خوشمزه

طرز تهیه کرم پرتقال و کدوحلوایی یک دسر هیجان انگیز و خوشمزه

طرز تهیه “تارت بادام و گلابی” با ععطر و طعم بی نظیر

طرز تهیه “تارت بادام و گلابی” با ععطر و طعم بی نظیر

“باقلوا”ی فوق العاده خوشمزه و بی نظیر + طرز تهیه آسان

“باقلوا”ی فوق العاده خوشمزه و بی نظیر + طرز تهیه آسان

“پفک نخودچی خانگی” را چگونه درست کنیم؟

“پفک نخودچی خانگی” را چگونه درست کنیم؟

طرز تهیه کوفته گردو

طرز تهیه کوفته گردو

حلوا با طعمی شکلاتی ، مزه ای فراموش نشدنی

حلوا با طعمی شکلاتی ، مزه ای فراموش نشدنی

“سالم بودن بکینگ پودر” را اینگونه تست کنید

“سالم بودن بکینگ پودر” را اینگونه تست کنید

نکات و طرز تهیه “باقلوای سه رنگ” یا باقلوای پرچم قزوینی

نکات و طرز تهیه “باقلوای سه رنگ” یا باقلوای پرچم قزوینی

پودر بچه عامل نوعی سرطان در زنان!

پودر بچه عامل نوعی سرطان در زنان!

طرز تهیه “پودر سیر” خانگی به روش سنتی

طرز تهیه “پودر سیر” خانگی به روش سنتی

طرز تهیه حلوای زنجبیلی

طرز تهیه حلوای زنجبیلی

طرز تهیه مسقطی زرشک

طرز تهیه مسقطی زرشک