بیشتر بخوانید

سریالهای ویژه ماه رمضان همراه با ساعت پخش

سریالهای ویژه ماه رمضان همراه با ساعت پخش

عکسهای دیدنی از پشت صحنه سریال خروس

عکسهای دیدنی از پشت صحنه سریال خروس

عکسهای بازیگران سریال مادرانه

عکسهای بازیگران سریال مادرانه

تصاویری از پشت صحنه سریال دودکش

تصاویری از پشت صحنه سریال دودکش

عکسهای بسیار جذاب و دیدنی از سریال اولین انتخاب

عکسهای بسیار جذاب و دیدنی از سریال اولین انتخاب

دفاع فلورا سام از لهجه اش

دفاع فلورا سام از لهجه اش

لیلا اوتادی بازیگر سریال جشن سربرون شد

لیلا اوتادی بازیگر سریال جشن سربرون شد

سوتی بسیار عجیب در سریال مادرانه + عکس

سوتی بسیار عجیب در سریال مادرانه + عکس

اکبر عبدی با فیلم " ای ایران " در تلویزیون

اکبر عبدی با فیلم " ای ایران " در تلویزیون

شهاب مظفری خواننده تیتراژ سریال دل شد

شهاب مظفری خواننده تیتراژ سریال دل شد
کدام بازیگران در جشنواره فجر 95 با هم رقابت میکنند؟
در این گزارش فعالیت بازیگرانی که در دوره قبلی جشنواره فجر در چهار بخش بازیگری نقش اصلی و مکمل زن و مرد نامزد دریافت جایزه بوده اند را بررسی می کنیم.

پیش بینی رقابت بازیگران در فجر

سی و پنجمین جشنواره‌بین المللی فیلم فجر ، از 12 تا 22 بهمن 1395 در تهران برگزار خواهد شد. 20 شهریور 1395 با انتشار فراخوان کار سی و پنجمین دوره‌فیلم فجر آغاز شد.

بازیگرانی که‌سال گذشته‌شانس به‌دست آوردن سیمرغ بلورین جشنواره‌فجر را داشتند امسال با حضور در 29 فیلم و جان بخشیدن به‌42 کاراکتر سینمایی دوباره‌بخت خود را برای بدست آوردن این سیمرغ می‌آزمایند.

با در نظر گرفتن آن فیلم هایی که‌تاکنون متقاضی شرکت در جشنواره‌بوده‌اند، می‌توان حدس زد کدامیک از این هنرمندان برای رسیدن به‌افتخاری دیگر بخت بیشتری دارد.

پریناز ایزدیار

پریناز ایزدیار که‌عنوان بهترین بازیگر زن سال گذشته‌را برای بازی در فیلم «ابد و یک روز» از آن خود کرد، پس کسب این موفقیت سال نسبتاً پرکاری را پشت سر گذاشت و در سه‌فیلم «ویلایی ها»، «تابستان داغ» و «یک روز بخصوص» ایفای نقش کرد که‌هرسه‌اثر، متقاضی حضور در سی وپنجمین جشنواره‌فیلم فجر هستند.

دو فیلم «ویلایی ها» به‌کارگردانی منیره‌قیدی با موضوع دفاع مقدس و «تابستان داغ» به‌کارگردانی ابراهیم ایرج زاد به‌عنوان فیلمی ملودرام، اولین ساخته‌های سینمایی این کارگردانان هستند و «یک روز بخصوص» نهمین ساخته‌ی همایون اسعدیان نیز یک ملودرام اجتماعی است که‌در صورت حضور هرسه‌فیلم در بخش سودای سیمرغ، شانس ایزدیار را برای به‌دست آوردن دومین سیمرغش بالا می‌برد.

جشنواره‌فجر
پریناز ایزدیار و صابر ابر در پشت صحنه‌ی «تابستان داغ»

ساره‌بیات

ساره‌بیات نیز که‌در دوره‌ی قبل برای بازی در «آآآآدت نمی کنیم» نامزد دریافت سیمرغ بود، پس از آن در سه‌فیلم «زرد» به‌عنوان اولین فیلم سینمایی مصطفی تقی زاده، «بیست ویک روز بعد» اولین فیلم سینمایی سیدمحمدرضا خردمندان و «لابی» دومین فیلم سینمایی محمد پرویزی بازی کرد که‌هرسه‌فیلم با مضمونی اجتماعی، ملودرام محسوب می‌شوند و سازندگان آنها نیز متقاضی حضور فیلمشان در جشنواره‌هستند. بنابراین این بازیگر برنده‌ی خرس نقره‌ای برلین (برای گروه‌بازیگران جدایی نادر از سیمین) که‌تاکنون فقط یک دیپلم افتخار از این جشنواره‌نصیبش شده، بخت خوبی برای دیده‌شدن در این دوره‌دارد.

سیمرغ بلورین
ساره‌بیات در نمایی از فیلم «بیست ویک روز بعد»

مینا ساداتی

مینا ساداتی دوره‌ی قبل برای بازی در «امکان مینا» نامزد دریافت سیمرغ بلورین بود و پس از آن در دو فیلم «تابستان داغ» و «خرگیوش» به‌کارگردانی مانی باغبانی که‌فیلمی کمدی با مضمون اجتماعی است، بازی کرد که‌هردو فیلم اولین ساخته‌ی کارگردانان هستند و برای نمایش در جشنواره‌فیلم فجر آماده‌می‌شوند.

پریناز ایزدیار
مینا ساداتی در نمایی از فیلم «تابستان داغ»

طناز طباطبایی

طناز طباطبایی نیز در فجر سی وچهارم برای بازی خوبش در «خشم و هیاهو» نامزد دریافت سیمرغ بود، حالا با دو فیلم «بی حساب» که‌دومین ساخته‌ی مصطفی احمدی است و حال و هوایی کمدی دارد و «ویلایی ها»، آماده‌ی حضور در جشنواره‌فجر است.

ابد و یک روز
طناز طباطبایی در نمایی از فیلم دفاع مقدسی «ویلایی ها»

الهام کردا

الهام کردا بازیگر باسابقه‌ی تئاتر که‌سال گذشته‌در «دنیا آمدن» خوب ظاهر شد و نامزد دریافت سیمرغ بود، برای جشنواره‌ی سی وپنجم تنها با فیلم «رگ خواب» می‌تواند در جشنواره‌حاضر باشد. «رگ خواب» چهارمین فیلم سینمایی حمید نعمت الله‌سال گذشته‌ساخته‌شد اما به‌جشنواره‌نرسید ولی امسال در کنار «شعله‌ور»، پنجمین ساخته‌ی این کارگردان، متقاضی حضور در جشنواره‌است.

پرویز پرستویی

پرویز پرستویی که‌برای فیلم «بادیگارد»، برگزیده‌ی بهترین بازیگر نقش اصلی مرد دوره‌ی قبلی بود این بار با دو فیلم، «قاتل اهلی» مسعود کیمیایی و «خانه‌کاغذی» مهدی صباغ زاده‌که‌هرد و مضمونی اجتماعی دارند، امکان حضور در جشنواره‌را دارد. هرچند بعد از بروز اختلاف بین تهیه‌کننده‌و کارگردان، اماواگرهایی برای حضور بیست وهشتمین ساخته‌ی کیمیایی در جشنواره‌وجود دارد.

ساره‌بیات

پرویز پرستویی با «قاتل اهلی» مقابل دوربین مسعود کیمیایی 

فرهاد اصلانی

فرهاد اصلانی نیز که‌برای بازی در «دختر» نامزد دریافت سیمرغ بود، گرچه‌این جایزه‌نصیبش نشد اما جشنواره‌های جهانی مسکو و باتومی برایش جبران کردند.

اصلانی در این دوره‌سه‌فیلم متقاضی حضور در جشنواره‌دارد:«یک روز بخصوص»، «زیر سقف دودی» به‌کارگردانی پوران درخشنده‌و «ماجان» که‌اولین ساخته‌ی رحمان سیفی آزاد است.

رضا کیانیان

رضا کیانیان دیگر نامزد کسب سیمرغ بهترین بازیگر مرد جشنواره‌سی وچهارم بود که‌با «کفشهایم کو؟» نظر هیئت داوران را جلب کرده‌بود؛ این بازیگر باسابقه‌هم برای جشنواره‌امسال با فیلم «تقصیر من نیست» به‌کارگردانی اسماعیل میهن دوست امکان حضور در جشنواره‌را دارد.

مینا ساداتی

رضا کیانیان با حضور در دو نقش فرعی احتمال حضور در جشنواره‌فجر را دارد

پیمان معادی

پیمان معادی تنها بازیگر از میان نامزدها و برگزیدگان دوره‌ی قبلی است که‌فیلمی برای حضور در جشنواره‌سی وپنجم فجر ندارد. معادی دوره‌قبل برای بازی در نقش اصلی «ابد و یک روز» نامزد دریافت سیمرغ بلورین بود. او اخیراً مشغول بازی در سریال «ماه‌تی تی» داوود میرباقری بود. این بازیگر که‌کارگردانی فیلم سینمایی «برف روی کاجها» را نیز در کارنامه‌هنری خود دارد، پیش تولید فیلم دومش با نام «بمب»، با بازی خودش و لیلا حاتمی در نقش های اصلی را هم آغاز کرده‌بود که‌به‌هنوز خبری از ساخت آن رسمی نشده‌است.

طناز طباطبایی

پیمان معادی در جشنواره‌امسال فیلمی نخواهد داشت

شبنم مقدمی

شبنم مقدمی که‌برای فیلم های «نفس» و «زاپاس» سیمرغ بهترین بازیگر نقش مکمل زن دوره‌ی سی وچهارم را از آن خود کرد،این بار با فیلم «آبا جان» به‌کارگردانی هاتف علیمردانی که‌بتازگی به‌دبیرخانه‌ی جشنواره‌ارسال شده‌است، شانس حضور در جشنواره‌سی وپنجم را دارد. مقدمی امسال در فیلم «شکلاتی» به‌کارگردانی سهیل موفق نیز بازی کرد اما سازندگان این فیلم که‌برای کودکان و نوجوانان ساخته‌شده، فرم حضور در جشنواره‌فجر را پر نکرده‌اند.

خشم و هیاهو

شبنم مقدمی از ادوار جشنواره‌فجر است

مریلا زارعی

مریلا زارعی در دوره‌ی قبل برای بازی در فیلم «دختر» نامزد دریافت سیمرغ نقش مکمل بود و امسال هم در دو فیلم «زیر سقف دودی» ساخته‌ی پوران درخشنده‌و «اسرافیل»، دومین ساخته‌ی آیدا پناهنده‌ایفای نقش کرده‌که‌سازندگان هردو، فیلمشان را برای نمایش در جشنواره‌فجر آماده‌می‌کنند.

پرویز پرستویی
مریلا زارعی در نمایی از فیلم «اسرافیل»

شیرین یزدان

شیرین یزدان بخش نیز برای بازی در نقش مادر خانواده‌در «ابد و یک روز» شانس دریافت سیمرغ بلورین فجر را داشت، امسال با «یک روز بخصوص» و فیلم جدید مازیار میری به‌نام «سارا و آیدا» که‌به‌عنوان دو ملودرام اجتماعی متقاضی شرکت در جشنواره‌هستند، احتمالاً دوباره‌در این رویداد حاضر خواهد بود.

مریلا زارعی
شیرین یزدان بخش در نمایی از فیلم «سارا و آیدا»

بهنوش بختیاری

بهنوش بختیاری که‌در سال های اخیر در انتخاب های بازیگری اش تجدید نظر کرده، سال گذشته‌با «من» برای اولین بار نامزد دریافت سیمرغ بلورین فجر شد و پس از آن در چهار فیلم سینمایی بازی کرد. «مرداد» به‌کارگردانی بهمن کامیار، «انزوا» نخستین ساخته‌ی مرتضی علی عباس میرزایی، «ماجان»، و «دزد و پری2» چهار فیلم جدید این بازیگرند که‌جز «دزد و پری2»، سه‌فیلم دیگر فرم حضور در جشنواره‌را پر کرده‌اند و به‌این ترتیب بختیای در سه‌فیلم متقاضی فجر حضور دارد.

بهنوش بختیاری
بهنوش بختیاری در نمایی از فیلم «ماجان»

ژاله‌صامتی

ژاله‌صامتی هم که‌برای «آخرین بار کی سحر را دیدی؟» نامزد دریافت سیمرغ نقش مکمل بود، پس از آن مشغول بازی در سریال تلویزیونی «نفس» شد و به‌این ترتیب فیلمی در جشنواره‌ی سی وپنجم نخواهد داشت.

بازیگران در فجر
ژاله‌صامتی امسال در جشنواره‌فجر فیلمی نخواهد داشت

نوید محمدزاده

نوید محمدزاده‌که‌در جشنواره‌ی سی وچهارم فجر درخشید و برای بازی در نقش مکمل «ابد و یک روز» برنده‌ی سیمرغ و برای نقش اصلی «خشم و هیاهو» نامزد شد، در این دوره‌نیز با نقش آفرینی در دو فیلم، آماده‌ی حضور در جشنواره‌است. محمدزاده‌در «بدون تاریخ، بدون امضا» که‌دومین ساخته‌ی سینمایی وحید جلیلوند است و «خفه‌گی» که‌سیزدهمین فیلم فریدون جیرانی است حضور دارد و هردو فیلم هم خود را برای حضور در جشنواره‌آماده‌می‌کنند.

بازیگران در فجر
نوید محمدزاده‌در نمایی از فیلم «بدون تاریخ، بدون امضا»

حمیدرضا آذرنگ

حمیدرضا آذرنگ پارسال برای «آآآآدت نمی کنیم» نامزد دریافت جایزه‌بود و امسال هشت فیلم آماده‌ی نمایش دارد که‌هفت تای آنها متقاضی حضور در جشنواره‌ی پیشِ رو هستند.

«رگ خواب»، «قاتل اهلی»، «بیست ویک روز بعد»، «آبا جان» در کنار «دعوتنامه» به‌کارگردانی مهرداد فرید، «سمفونی تولد» نخستین ساخته‌ی محمد پرویزی و «آذر» اولین فیلم سینمایی محمد حمزه‌ای هفت فیلم این بازیگرند که‌احتمال حضورشان در جشنواره‌ی سی وپنجم فجر وجود دارد. آذرنگ فیلم «آبجی» نخستین فیلم مرجان اشرفی زاده، را که‌در دور قبلی جشنواره‌جهانی فجر نمایش داده‌شد نیز آماده‌ی نمایش دارد.

بازیگران در فجر
حمیدرضا آذرنگ در نمایی از فیلم «بیست ویک روز بعد»

امیر جدیدی

امیر جدیدی بازیگر فیلم «من» که‌دوره‌ی قبلی جشنواره‌تا یک قدمی به‌دست آوردن سیمرغ رفت، امسال با فیلم های «پدیده»، ساخته‌ی علی احمدزاده‌و «قاتل اهلی» شانس حضور در جشنواره‌را داشت اما احمدزاده‌به‌دلیل اکران نشدن دو فیلم قبلی خود از حضور سومین فیلمش در جشنواره‌فجر امتناع کرد و تکلیف حضور «قاتل اهلی» هم باتوجه‌به‌اختلاف نظر کیمیایی و تهیه‌کننده‌اش هنوز مشخص نیست و درصورت شرکت این فیلم در جشنواره، جدیدی تنها یک فیلم در بخش سودای سیمرغ خواهد داشت.

بازیگران در فجر
«قاتل اهلی» با بازی امیر جدیدی برای حضور در جشنواره‌فجر با چالش مواجه‌است

سیامک صفری

سیامک صفری بازیگر «آخرین بار کی سحر را دیدی؟» دوره‌ی قبل برای نقش مکمل مرد نامزد دریافت سیمرغ شد. این بازیگر تئاتر که‌در یکی دو سال اخیر حضور پررنگی در سینما نیز پیدا کرده، امسال با شش فیلم «سوفی و دیوانه» به‌کارگردانی مهدی کرم پور، «کارگر ساده‌نیازمندیم» ساخته‌ی منوچهر هادی، «پشت دیوار سکوت» ساخته‌ی مسعود جعفری جوزانی، «نرگس مست» نخستین ساخته‌ی سینمایی سیدجلال الدین دری و «انزوا» و «فِراری»، شانس حضور در جشنواره‌را دارد.

بازیگران در فجر
سیامک صفری جزو پرکارترین بازیگران جشنواره‌امسال است

آذرخش فراهانی

آذرخش فراهانی، دیگر عضو خانواده‌ی هنری فراهانی سال گذشته‌برای اولین بازی سینمایی اش در فیلم «مالاریا» نامزد دریافت سیمرغ نقش مکمل شد اما امسال فیلمی بازی نکرد و طبعاً در جشنواره‌نیز حضور نخواهد داشت.

بازیگران در فجر
آذرخش، فرزند بهزاد فراهانی در جشنواره‌امسال فیلم جدیدی ندارد

با این حساب از 19 بازیگر این فهرست، سه‌نفر (معادی، صامتی و فراهانی) فیلمی در جشنواره‌ی سی و پنجم ندارند.

بازیگرانی که‌سال گذشته‌شانس به‌دست آوردن سیمرغ بلورین جشنواره‌ی فجر را داشتند امسال با حضور در 29 فیلم و جان بخشیدن به‌42 کاراکتر سینمایی دوباره‌بخت خود را برای به‌چنگ آوردن این پرنده‌ی کمیاب می‌آزمایند!

بیشتر بخوانید

شهرت روزبه حصاری با نقش جوادی بچه مهندس

شهرت روزبه حصاری با نقش جوادی بچه مهندس

لباس زنانه بازیگر معروف آمریکایی در مراسم اسکار! + عکس

لباس زنانه بازیگر معروف آمریکایی در مراسم اسکار! + عکس

فیلم جدید اصغر فرهادی مجوز گرفت

فیلم جدید اصغر فرهادی مجوز گرفت

صدر جدول فروش سینمای ایران در دستان تگزاس 2

صدر جدول فروش سینمای ایران در دستان تگزاس 2

تست بازیگری مهران مدیری از آرون افشار در دورهمی

تست بازیگری مهران مدیری از آرون افشار در دورهمی

ماجرای نیمروز 2 گیشه سینماها را تسخیر کرد

ماجرای نیمروز 2 گیشه سینماها را تسخیر کرد

جدول فروش سینمای ایران با صدرنشینی متری شیش و نیم

جدول فروش سینمای ایران با صدرنشینی متری شیش و نیم

پوستر متفاوت درخت گردو رونمایی شد

پوستر متفاوت درخت گردو رونمایی شد

جای خالی مدیری و عطاران در تلویزیون

جای خالی مدیری و عطاران در تلویزیون

گریم نیوشا ضیغمی در " چی فکر میکردیم چی شد "

گریم نیوشا ضیغمی در " چی فکر میکردیم چی شد "
مشاهده

مطالب بیشتر در سینما ، تئاتر ، تلویزیون

آخرین وضعیت بازیگر تلویزیون پس از جراحی قلب باز

آخرین وضعیت بازیگر تلویزیون پس از جراحی قلب باز

خنده های نوروزی باسریال پایتخت 2

خنده های نوروزی باسریال پایتخت 2

 عکس خاطره  انگیز و دیدنی از پشت صحنه شهر موشها

عکس خاطره انگیز و دیدنی از پشت صحنه شهر موشها

بازی عسل بدیعی در سریال ششمین نفر + عکس

بازی عسل بدیعی در سریال ششمین نفر + عکس

پخش فیلم سینمایی بازمانده به مناسبت روز قدس

پخش فیلم سینمایی بازمانده به مناسبت روز قدس

همسر محسن چاوشی بازیگر شد

همسر محسن چاوشی بازیگر شد

سریال بالهای خیس روی آنتن شبکه 1 + عکس

سریال بالهای خیس روی آنتن شبکه 1 + عکس

اکران فیلم آنجا همان ساعت

اکران فیلم آنجا همان ساعت

سریال تلویزیونی پروانه + عکس بازیگران

سریال تلویزیونی پروانه + عکس بازیگران

جدول فروش فیلم های این هفته سینما منتشر شد

جدول فروش فیلم های این هفته سینما منتشر شد

مطالب مرتبط

پرکارترین بازیگران مرد سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر

پرکارترین بازیگران مرد سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر

غیبت بازیگر قورباغه در جشنواره فجر امسال

غیبت بازیگر قورباغه در جشنواره فجر امسال

رقابت فیلمسازان برای حضور در جشنواره فیلم فجر

رقابت فیلمسازان برای حضور در جشنواره فیلم فجر

نیکی کریمی تنها کارگردان زن جشنواره فجر 38

نیکی کریمی تنها کارگردان زن جشنواره فجر 38

زوج های سینمای ایران روی فرش قرمز جشنواره فجر 94 + تصاویر

زوج های سینمای ایران روی فرش قرمز جشنواره فجر 94 + تصاویر

هشتمین روز جشنواره فجر پرهیجان تر از همیشه در سینمای رسانه

هشتمین روز جشنواره فجر پرهیجان تر از همیشه در سینمای رسانه

انصراف مسعود کیمیایی از حضور در جشنواره فجر

انصراف مسعود کیمیایی از حضور در جشنواره فجر

“بازیگران زن ایرانی” در جشنواره های خارجی + تصاویر

“بازیگران زن ایرانی” در جشنواره های خارجی + تصاویر

منصوره حسینی “مجری من و تو” در جشنواره جهانی فیلم فجر! + عکس

منصوره حسینی “مجری من و تو” در جشنواره جهانی فیلم فجر! + عکس

جشنواره فیلم داکا با حضور پررنگ سینماگران ایرانی

جشنواره فیلم داکا با حضور پررنگ سینماگران ایرانی

حواشی مشکوک در افتتاحیه جشنواره فیلم فجر 95

حواشی مشکوک در افتتاحیه جشنواره فیلم فجر 95

محسن کیایی و همسرش در جشنواره فیلم فجر 95

محسن کیایی و همسرش در جشنواره فیلم فجر 95

بازیگران کودک در فیلم و سریال های جدید

بازیگران کودک در فیلم و سریال های جدید

پرکارترین بازیگران زن جشنواره فیلم فجر 95

پرکارترین بازیگران زن جشنواره فیلم فجر 95

بنیامین بهادری در نقش برادر گلزار در سلام بمبئی

بنیامین بهادری در نقش برادر گلزار در سلام بمبئی

بازیگران مشهور ایرانی در شبکه های اجتماعی 242 + تصاویر

بازیگران مشهور ایرانی در شبکه های اجتماعی 242 + تصاویر

خاطره امین حیایی در استندآپ کمدی خندوانه مربوط به کدام فیلم ها بود؟ + تصاویر

خاطره امین حیایی در استندآپ کمدی خندوانه مربوط به کدام فیلم ها بود؟ + تصاویر

بیوگرافی و عکسهای “جعفر دهقان”

بیوگرافی و عکسهای “جعفر دهقان”

رقابت ستاره بازی با شیشلیک در جشنواره فجر 99

رقابت ستاره بازی با شیشلیک در جشنواره فجر 99

اکران فیلم های سینمایی جدید بعد از تعطیلات + تصاویر

اکران فیلم های سینمایی جدید بعد از تعطیلات + تصاویر