بیشتر بخوانید

خواص گلیسیرین برای زیبایی، پوست و مو

خواص گلیسیرین برای زیبایی، پوست و مو

علل و درمان های خانگی خارش و حساسیت پوستی

علل و درمان های خانگی خارش و حساسیت پوستی

شادابی پوست با تونیک های گیاهی

شادابی پوست با تونیک های گیاهی

درمان “خشکی پوست” با روش های خانگی و طبیعی

درمان “خشکی پوست” با روش های خانگی و طبیعی

خوشمزه ای که موهایتان را کم پشت می کند

خوشمزه ای که موهایتان را کم پشت می کند

رشد ابروهای ریخته با هر روشی که فوری اثر می کند

رشد ابروهای ریخته با هر روشی که فوری اثر می کند

“درمان جوش صورت” سریعتر از آنچه فکر کنید

“درمان جوش صورت” سریعتر از آنچه فکر کنید

لوازم آرایشی تاریخ گذشته را دور بیاندازید

لوازم آرایشی تاریخ گذشته را دور بیاندازید

علل لکه های تیره روی پا و درمان خانگی و مدرن آن

علل لکه های تیره روی پا و درمان خانگی و مدرن آن

بوتاکس صورت

بوتاکس صورت
آنچه موهایتان را زودتر از موعد سفید میکند
مصرف غذاهای مضر و کمبود ویتامین چند نمونه از عواملی هستند که موجب سفیدی زودرس مو می شوند و البته روش هایی هم برای جلوگیری از سفیدی زودرس مو وجود دارد.

تمام عواملی که‌می‌توانند موجب سفیدی زودرس موها شوند

مو مایه‌زیبایی یک زن است و بسیاری از مردم مو و رنگ آن را به‌عنوان یکی از بزرگ ترین دارایی های زیبایی خود در نظر می‌گیرند. وقتی پا به‌سن می‌گذاریم موها به‌خاکستری یا سفید تبدیل می‌شود با این حال، پدیده‌سفید شدن مو به‌تدریج در افراد جوان تر رایج شده‌و در برخی هم جوان و هم نوجوان هستند، که‌این امر باعث تغییر زودرس رنگ مو می‌شود.

سلول های رنگی که‌در کیسه‌های ترشحی مو پیدا می‌شوند، مواد شیمیایی بنام ملانین تولید می‌کنند و چنانچه‌در بخش سلامت مجله اینترنتی فنجان بارها گفته‌شده‌است این یک جز تشکیل دهنده‌در فرآیند شکل گیری مو است. با افزایش سن این سلول ها می‌میرند و ملانین کم تری در طول رشد مو در دسترس است. این از دست دادن رنگدانه‌های پوستی باعث می‌شود موهای خاکستری، نقره‌ای و در نهایت سفید شوند.

در بسیاری از موارد، کمبود رنگدانه‌عامل اصلی برای سفید شدن مو است. تولید ملانین به‌تغذیه‌مناسب و مکمل های غذایی بستگی دارد. عدم وجود این مواد مغذی باعث کاهش ملانین در پایین سطح قابل قبول می‌شود.

بنابراین موهای خاکستری و سفید رنگ دانه‌های موهای خود را از دست می‌دهند. وقتی کاهش قابل توجهی در رنگدانه‌های پوستی وجود دارد، مو به‌خاکستری تبدیل می‌شود. وقتی مطلقا هیچ رنگی وجود ندارد، سفید می‌شود. علت دقیق این موضوع هنوز کشف نشده‌است.

تشخیص و درمان درست، باعث معکوس شدن رنگ خاکستری می‌شود. اما اگر مشکل ژنتیکی یا مربوط به‌سن باشد، بعید است که‌فرآیند معکوس شود. با این حال، می‌توانید روند را با یک رژیم متعادل آرام کنید و از موهایتان مراقبت کنید.

علل و عواملی که‌موجب سفیدی زودرس مو می‌شود

ژنتیک:

همانطور که‌می‌دانید، ژنتیک عامل غالب در تعیین این است که‌موها در چه‌سنی رنگ خود را از دست می‌دهد. برای برخی افراد، حتی قبل از اینکه‌20 ساله‌شوند، این اتفاق می‌تواند رخ دهد. برای دیگران، اولین تارهای سفید نسبتا دیر به‌نظر می‌رسند.

سفیدی زودرس مو

کمبود ویتامین:

ویتامین ها و مواد معدنی می‌توانند نقش حیاتی در رشد و ترمیم موها ایفا کنند. در میان آن ها روی، آهن، سلنیوم، مس و منیزیم وجود دارد. روی و مس برای سلامتی مو و پوست ضروری هستند. شما باید ویتامین های کافی به‌ویژه‌ب 12 و بیوتین داشته‌باشید. کمبود ویتامین ث و ایی یکی از دلایل موی سفید است. کمبود این ها می‌تواند باعث شود که‌موهای شما پیش از وقت رنگ خود را از دست بدهند و یا حتی بریزند.

گیاهخواران به‌دلیل محدودیت های موجود در رژیم غذایی، بیشتر در معرض سفیدی زودرس قرار دارند، زیرا سخت است که‌از طریق غذا به‌اندازه‌کافی ویتامین ب 12به‌جز از محصولات حیوانی بدست آورد. منابع اصلی ویتامین ها، گوشت گوساله، ماهی، تخم مرغ، مرغ، شیر و محصولات تخم مرغ و همچنین میوه‌ها، سبزیجات و آجیل هستند.

هم چنین ممکن است در صورتی که‌نگران بیرون آمدن زودرس موی سفید باشید، از مکمل های مولتی ویتامین استفاده‌کنید. هیچ تضمینی وجود ندارد که‌این ها موهای شما را رنگی نگه‌دارند، اما ممکن است کمی سفیدی را به‌تعویق بیندازد. با این حال، قبل از خوردن آن ها با پزشک خود مشورت کنید.

تنش اکسایشی:

در حالی که‌سفیدی مو اغلب ژنتیکی است، استرس اکسیداتیو در بدن ممکن است نقشی را ایفا کند که‌فرآیند پیش از موعد رخ دهد. استرس اکسایشی باعث عدم تعادل می‌شود وقتی که‌کمبود آنتی اکسیدان ها به‌مقابله‌با اثرات مخرب رادیکال های آزاد ناموفق عمل می‌کند. رادیکال های آزاد مولکول های ناپایدار هستند که‌به‌سلول ها آسیب می‌زنند و باعث پیری و بیماری می‌شود.

استرس اکسیداتیو زیاد می‌تواند توسعه‌بیماری ها از جمله‌بیماری پوستی - رنگدانه‌های پوستی پیسی را ترویج کند. پیسی نیز ممکن است موهای سفید را به‌خاطر مرگ سلول ملانین یا از دست دادن عملکرد سلول به‌رنگ سفید تبدیل کند. داشتن رژیم غذایی با غذاهای غنی از آنتی اکسیدان، از جمله‌سبزیجات و میوه‌ها، ممکن است به‌جلوگیری از موی سفید کمک کند.

مصرف بیش از حد غذاهای مضر :

متخصصان می‌گویند نوشیدن بیش از حد چای، قهوه و الکل نیز یکی از علل اصلی رشد خاکستری مو است. غذاهای چرب ، ادویه‌و غذاهای اسیدی نیز می‌تواند به‌موهای سفید منجر شود.

غذاهای چرب

بیماری :

بیماری های خود ایمن می‌توانند به‌سلول های درون بدن، از جمله‌کیسه‌های ترشحی مو، حمله‌کنند و باعث سفیدی زودرس مو می‌شود به‌عنوان مثال، مویی که‌دوباره‌روی پوست سر می‌روید تحت تاثیر آلوپسی قرار می‌گیرد، یک اختلال که‌در آن تکه‌های مو ممکن است ناگهان بریزد، به‌خصوص موهای (غیر خاکستری). این ممکن است یک شبه" ایجاد شود چون قبلا موهای خاکستری و یا سفید پوست به‌طور ناگهانی روشن تر شده‌اند. زمانی که‌رشد مو ازسر گرفته‌می‌شود، ممکن است سفید و یا خاکستری باشد، اما در نهایت موهای رنگی ممکن است بعدا برگردد.

برخی بیماری ها مانند بیماری تیروئید و یا پیسی باعث ایجاد سیاه‌یاخته‌(سلول هایی که‌در پایه‌کیسه‌های ترشحی مو هستند که‌رنگ را تولید می‌کنند)تا از دست رفته‌یا نابود شوند. برخی تحقیقات همچنین سفیدی زودرس را به‌بیماری های قلبی و تراکم استخوان پایین مرتبط می‌دانند (که‌استئوپنی نامیده‌می‌شود). اینکه‌این بیماری چگونه‌بر روی موهای خاکستری تاثیر می‌گذارد مشخص نیست.

هورمون ها:

چنانچه‌بخش سلامت مجله اینترنتی فنجان عنوان کرده‌است و حتما می‌دانید هورمون شما تاثیر زیادی بر رنگ دانه‌های مو دارد. عدم تعادل در این افراد باعث می‌شود که‌مو سفید شود. مسائل مربوط به‌غده‌تیروئید و غده‌های هیپوفیز دخیل هستند.

استرس مزمن:

استرس ناشی از یک برنامه‌نامنظم می‌تواند منجر به‌بسیاری از پیامدهای مضر شود و یکی از علل اصلی زودرس سفیدی مو است. شوک، درد و اضطراب می‌تواند تعداد سلول های ملانین را در کیسه‌های ترشحی مو کاهش دهد، در نتیجه‌منجر به‌سفیدی زودرس می‌شود. برخی از محققان ارتباط بین استرس و موی سفید را یافته‌اند. با این حال، مطالعات به‌طور قطع این موضوع را ثابت نکرده‌اند. مطالعات تحقیقاتی در زمینه‌استرس در زندگی وجود دارد، از قبیل آسیب های ناشی از جراحت که‌منجر به‌سفیدی زودرس می‌شود.

سفیدی زودرس مو

مواد شیمیایی:

گاهی اوقات استفاده‌از شامپوهای بر پایه‌مواد شیمیایی، صابون، رنگ کردن مو و غیره‌می‌تواند به‌طور مستقیم باعث این مشکل شود. با این حال، این می‌تواند ناشی از برخی بیماری های آلرژیک نیز باشد.

پوست سر کثیف و چرب:

پوست سر کثیف و چرب می‌تواند باعث شروع موی سفید شود، چون می‌تواند ریشه‌های مو را تضعیف کند و منبع خون را آهسته‌به‌شفت مو می‌رساند.

آسیب زدن به‌موهایتان را رها کنید:

با موهای خود مدارا کنید از سشوار مو، اتو مو یا رنگ کردن با مواد شیمیایی اجتناب کنید. حتی اگر موهای خود را صاف کنید، به‌خصوص زمانی که‌موهای شما مرطوب است، می‌تواند باعث ریزش مو و شکستگی مو شود. از یک شانه‌- استفاده‌کنید.

برخی ممکن است موافق نباشند که‌رنگ کردن مو باعث سفیدی آن می‌شود. با این حال رنگ کردن بیش از حد و دکلره‌می‌تواند تاثیر مضری بر روی موهای شما داشته‌باشد و باعث ریزش مو و رویش رنگدانه‌های روشن تر شود .

سیگار کشیدن را ترک کنید:

یک مطالعه‌نشان داد که‌افراد سیگاری 21/2 برابر بیشتر در معرض سفیدی مو قبل 30 سالگی نسبت به‌دیگران هستند. همچنین می‌تواند مو به‌رنگ سفید و زرد به‌نظر برسد. سیگار کشیدن می‌تواند کیسه‌های ترشحی مو را آسیب و کوچک کند. اگر فرد سیگاری هستید می‌توانید آن را کنار بگذارید، اما ممکن است برای ترک این عادت یا ترک سیگار به‌طور کلی به‌کمک نیاز داشته‌باشید هر نوع تنباکو برای موهای شما بد است باعث می‌شود موهای شما کدر و شکننده‌شود و موهای آسیب دیده‌به‌راحتی کاهش پیدا کند. تاثیر منفی دیگر تنباکو بر روی دندان ها و پوست است.

ترک سیگار

نژاد و قومیت:

این ها نقش مهمی را ایفا می‌کنند نژاد یک عامل در سفیدی زودرس است. افراد سفید در میانه‌ده‌30 شروع به‌سفید شدن مو می‌کنند. ورزش کاران آسیایی در اواخر ده‌30 شروع به‌سفیدی کردند. و آمریکایی ها - معمولا تا اواسط 40 سالگی تغییرات رنگ را نمی بینند.

شیمی درمانی:

معمولا این کار ممکن است چند هفته‌پس از درمان برای موهایتان صورت بگیرد تا بهبود پیدا کند و دوباره‌رشد کند. زمانی که‌موهای شما شروع به‌رشد می‌کند، احتمالا در بافت یا رنگ مویی که‌از دست داده‌اید، کمی متفاوت خواهد بود. ممکن است فر تر از قبل باشد، یا تا زمانی که‌سلول هایی که‌رنگ دانه‌را در موهای شما کنترل می‌کنند، دوباره‌شروع به‌کار کنند، خاکستری باشد.

ضربه‌روحی :

تکه‌های موی خاکستری ممکن است ناشی از ضربه‌روحی باشند این می‌تواند به‌دلیل آسیب سر باشد موهای سفید بخش طبیعی از پیری است.

جراحی و استرس عاطفی:

این ها ممکن است بر از دست دادن رنگ دانه‌ها در افرادی که‌قبلا مستعد موی سفید هستند، تاثیر داشته‌باشد.

استرس عاطفی

محیط زیست:

تغییرات رنگ مو می‌تواند ناشی از عوامل خارجی نظیر آب و هوا، آلودگی و قرار گرفتن در معرض مواد شیمیایی خاص باشد. این عوامل فرآیند سالمندی را تسریع می‌کنند.

برخی غذاها و نوشیدنی ها که‌باعث سفیدی زودرس می‌شوند

بسیاری از مردم نمی دانند که‌شکر می‌تواند موهای ما را سفید کند. غذاهایی که‌حاوی شکر هستند می‌توانند به‌دلیل اثرات پیری زودرس موها را سفید کنند. یک نوشابه برای مثال شامل ده‌قاشق چای خوری شکر و شیرین کننده‌های مصنوعی است.

نمک (سدیم):

طبق نظر متخصصان، مصرف بیش از 2300 میلی گرم سدیم در روز ناسالم است.

آرد سفید غنی شده‌:

بسیاری از چیزهای خوب که‌در آرد گندم یافت می‌شود طی فرآیند از بین می‌روند و با آهن فلزی جایگزین شده‌اند که‌نباید توسط بدن ما مصرف شود. آرد سفید شده‌توسط بدن به‌عنوان نشاسته جذب می‌شود و نه‌به‌عنوان گندم هیچ ارزش غذایی و فیبری ندارد. با اینکه‌موی شما به‌آهن، ویتامین و مواد معدنی نیاز دارد تا رشد کند و سالم بماند، مقدار آهن یافت شده‌در آرد سفید تاثیر مضری بر روی موهای شما دارد.

مونو گلوتامات:

آن در بسیاری از غذاهای فرآوری شده، سوسیس، چیپس و سوپ یافت می‌شود. مشهور است که‌باعث مشکلات سلامتی متعددی می‌شود که‌موهای سفید یکی از آنهاست.

یک ماسک حنا با مخلوط کردن چای سیاه / قهوه‌با پودر حنا آماده‌کنید. آن باید ثبات ماست را داشته‌باشد. کاسه‌را بپوشانید و بگذارید 3 تا 6 ساعت بماند. درست قبل از اضافه‌کردن 1 - 2 قاشق سوپ خوری روغن زیتون. آن را به‌موهای خود بمالید و بگذارید از یک تا سه‌ساعت بماند و سپس آن را آبکشی کنید.

سفید شدن مو

سوالات متداول درباره‌سفید شدن موها

علت رنگ مختلف موها چیست ؟

سلول هایی به‌نام ملانوسیت در پایین ترین لایه‌پوست سر، در محل پایه‌تار مو وجود دارند که‌ملانین تولید و ترشح می‌کنند. مـلانـوسـیـت هـا حـاوی سـلـول هـای رنگدانه‌ای هستند و برای ساخت ملانین به‌آنزیم های خاصی احتیاج دارند. نوع آنزیمی که‌در ساخت ملانین مورد استفاده‌قرار می‌گیرد موجب ایجاد رنگ های متفاوت مو، سیاه، قهوه‌ای، بلوند و قرمز می‌شود.

چگونه‌موها سفید می‌شود؟

عامل ایجاد رنگ موی سر رنـگــــدانـــه‌هـــای مـــوجـــود در ملانوسیت ها می‌باشند . مو زمانی رنگ خود را از دست می‌دهد که‌سـاخـت ایـن رنـگدانه‌ها پایان یابد . ماده‌ای به‌نام پروکسید هیدروژن عامل اصلی سفید شدن مو است که‌با افزایش سن، این ماده‌در فولیکول ها و سلول های مو بسیار تـولـید می‌شود و ساخت رنگدانه‌ملانین را متوقف می‌کند زیرا دیگر بدن قادر به‌خنثی کردن تولید این ماده‌نیست. اگر ملانوسیت ها رنگدانه‌خود را کامل از دست بدهند ، مو سفید می‌شود اما زمانی که‌ملانین هر تار مو به‌کم تر از حد معمول برسد، مو به‌رنگ خاکستری دیده‌مـی شـود.

آیا پیری زودرس هم داریم؟

با افزایش سن، مو رنگ خود را از دست داده‌و سفید می‌شود اما گاهی نیز در جوانی موهای فرد سفید و یا خاکستری می‌شود . معمولا سفید شدن موها در مردان از 30 سالگی و در زنان از 35 سالگی آغاز می‌شود اما سفید شدن موها در سیاه‌پوستان 10 سال دیرتر رخ می‌دهد. قبل از سفید شدن موهای سر، سبیل و ریش شروع به‌سفید شدن می‌کند و سپس موها از شقیقه‌شروع به‌سفید شدن می‌کند. اگر موها در سـفـیـد پـوسـتـان، زودتـر از 20 سالگی و در سیاه‌پوستان قبل از 30 سالگی سفید شوند، به‌آن سفید شدن زودرس مو گفته‌می‌گویند.

اگر موهای سفید را بکنیم ، این موها زیاد می‌شود؟

کندن موی سفید، باعث زیاد شدن آنها نمی شود و پس از کندن این مو در آن قسمت سر دوباره‌موی سفید جدیدی رشد خواهد کرد.

سفیدی زودرس مو ها

آیـا رنگ و مش کردن موها موجب سفید شدن زودهنگام موها می‌شود؟

رنگ کردن هیچ تأثیری روی زودتر سفید شدن موها ندارد اما بیش از حد رنگ کردن موها موجب ایجاد مشکلاتی مانند خشکی و تحریک پذیری مو می‌شود.

برای جلوگیری از سفیدی زودرس مو چه‌بخوریم ؟

یکی از علت های سفید شدن موها کمبود برخی مواد غذایی می‌باشد پس با رعایت یک رژیم خوب می‌توان از کمبود این مواد جلوگیری کرد.

غـذاهـای سـرشـار از ویـتامینB مثل برنج، تخم مرغ، سبوس گندم و سبزیجات سفیدی مو را به‌تأخیر می‌اندازد.

عنصر مس در جلوگیری از سفید شدن موها نقش زیادی دارد. غذاهایی مانند قارچ، سیب زمینی، عدس، نخودفرنگی، لوبیا، موز، هلو، گلابی و سیب غنی از مس هستند.

برای جلوگیری از سفید شدن موها می‌توانید نان جو ، یک لیوان جوشانده‌سبوس گندم، یـک قاشق مرباخوری پودر سـبـوس برنج مخلوط شده‌با شکر مصرف نمایید.

آیا سفیدی مو سبب ریزش مو می‌شود؟

موی سفید نسبت به‌موهای سیاه، خشک تر و زبرتر است زیرا مــوهــای سـفـیــد بـا از دسـت دادن رنگدانه‌های خود، ترد و شکننده‌و حساس می‌شوند اما ریشه‌سفید مانند موهای سیاه‌محکم است و سفیدی موجب ریزش نمی شود.

آیا موها می‌توانند یک شبه‌سفید شوند؟

در سر 100 تا 150 هزار تار مو وجود دارد که‌هر کدام 2 تا 6 سال عمر می‌کنند و در طی گذر روزها رشد می‌کنند پس نمی توانند در طول یک شب سفید شود. شاید شنیده‌باشید که‌فردی به‌علت فشار عصبی موهایش یک شبه‌سفید شد اما باید بدانید این باوری کاملاً غلط است زیرا فشار عصبی سبب ریختن مقدار زیادی از موهای سیاه‌می‌شود و به‌جای این موها ممکن است موهای سفید روی سر رشد کنند.

بیشتر بخوانید

هرکه خال صورتش بیش واقعا سلامتش بیشتر ؟

هرکه خال صورتش بیش واقعا سلامتش بیشتر ؟

بهترین ماسک طبیعی برای پوست های چرب

بهترین ماسک طبیعی برای پوست های چرب

علت جویدن ناخن در کودکان و بزرگسالان و راه ترک آن

علت جویدن ناخن در کودکان و بزرگسالان و راه ترک آن

طب سوزنی و لیفتینگ پوست صورت

طب سوزنی و لیفتینگ پوست صورت

آنچه موهایتان را زودتر از موعد سفید میکند

آنچه موهایتان را زودتر از موعد سفید میکند

رنگ مو با عصاره گیاهان طبیعی

رنگ مو با عصاره گیاهان طبیعی

محافظت از پوست خشک در زمستان

محافظت از پوست خشک در زمستان

17 توصیه مهم برای زیبایی پوست صورت

17 توصیه مهم برای زیبایی پوست صورت

نکاتی برای قبل و بعد از جراحی پیوند موی طبیعی

نکاتی برای قبل و بعد از جراحی پیوند موی طبیعی

چانه هایی که نیاز به جراحی دارند و برعکس

چانه هایی که نیاز به جراحی دارند و برعکس
مشاهده

مطالب بیشتر در پوست و مو

جوانی پوست دور چشم

جوانی پوست دور چشم

ویتامین های واجب برای زیبایی پوست

ویتامین های واجب برای زیبایی پوست

خطرات تاتو

خطرات تاتو

اینها رو بخورید تا موهاتون نریزه !

اینها رو بخورید تا موهاتون نریزه !

خوراکی های مفید برای رشد مو

خوراکی های مفید برای رشد مو

ترفندهای بی نظیر زیبایی مردان

ترفندهای بی نظیر زیبایی مردان

بلاهایی که استرس و بی خوابی بر سر پوستتان می آورد!!

بلاهایی که استرس و بی خوابی بر سر پوستتان می آورد!!

برای جذاب شدن به این برنامه مراقبت از پوست نیاز دارید

برای جذاب شدن به این برنامه مراقبت از پوست نیاز دارید

در این ساعات شبانه روز بخوابید تا پوستتان شفاف شود

در این ساعات شبانه روز بخوابید تا پوستتان شفاف شود

چرا این روزها همه میکرونیدلینگ انجام میدن؟

چرا این روزها همه میکرونیدلینگ انجام میدن؟

مطالب مرتبط

خوردنی هایی که موهای سفید را سیاه می کنند!

خوردنی هایی که موهای سفید را سیاه می کنند!

کندن موی سفید باعث افزایش آن میشود؟

کندن موی سفید باعث افزایش آن میشود؟

ایده هایی برای جلوگیری از زود سفید شدن موهایتان

ایده هایی برای جلوگیری از زود سفید شدن موهایتان

آیا استرس باعث سفیدی مو می شود؟

آیا استرس باعث سفیدی مو می شود؟

مواد غذایی که باعث سفید شدن مو می شوند

مواد غذایی که باعث سفید شدن مو می شوند

باورهای نادرست درباره سفید شدن موها

باورهای نادرست درباره سفید شدن موها

مو چرا سفید میشه ؟

مو چرا سفید میشه ؟

بهترین راه برای جلوگیری از سفید شدن مو

بهترین راه برای جلوگیری از سفید شدن مو

بهترین روش ها برای جلوگیری از سفید شدن مو

بهترین روش ها برای جلوگیری از سفید شدن مو

رفع سفیدی مو با پوست سیب زمینی !

رفع سفیدی مو با پوست سیب زمینی !

12 روش طبیعی سیاه کردن کامل موهای سفید در خانه

12 روش طبیعی سیاه کردن کامل موهای سفید در خانه

مردانساژ ، تکنیک آرایشگران برای رفع سفیدی مو

مردانساژ ، تکنیک آرایشگران برای رفع سفیدی مو

سفید شدن مو نشانه خطر ابتلا به بیماری قلبی

سفید شدن مو نشانه خطر ابتلا به بیماری قلبی

چگونه مانع سفید شدن مو شویم؟

چگونه مانع سفید شدن مو شویم؟

سفید شدن مو قبل 40 سالگی علل جدی دارد

سفید شدن مو قبل 40 سالگی علل جدی دارد

میوه ای که برگش سفیدی مو را درمان می کند + روش

میوه ای که برگش سفیدی مو را درمان می کند + روش

خواص توت سفید در طب سنتی و مدرن

خواص توت سفید در طب سنتی و مدرن

لکه سفید روی ناخن کودک شما یعنی علامت بیماری؟

لکه سفید روی ناخن کودک شما یعنی علامت بیماری؟

بدون رنگ کردن ریشه های سفید مو را محو کنید !

بدون رنگ کردن ریشه های سفید مو را محو کنید !

میوه ای که جلوی سفید شدن مو را میگیرد

میوه ای که جلوی سفید شدن مو را میگیرد