بیشتر بخوانید

آموزش فعال سازی و غیر فعال سازی آهنگ پیشواز ایرانسل

آموزش فعال سازی و غیر فعال سازی آهنگ پیشواز ایرانسل

کدهای پیشواز همراه اول و ایرانسل احسان خواجه امیری

کدهای پیشواز همراه اول و ایرانسل احسان خواجه امیری

کدهای پیشواز رضا بهرام برای همراه اول و ایرانسل

کدهای پیشواز رضا بهرام برای همراه اول و ایرانسل

خطای 500 internal server error چیست

خطای 500 internal server error چیست

روش های سریع اعلام “موجودی بانک ملت”

روش های سریع اعلام “موجودی بانک ملت”

رتبه “سرعت اینترنت ایران” در جهان

رتبه “سرعت اینترنت ایران” در جهان

مکالمه رایگان صوتی و تصویری با واتس آپ!

مکالمه رایگان صوتی و تصویری با واتس آپ!

“فیشینگ چیست” و چگونه کار میکند؟

“فیشینگ چیست” و چگونه کار میکند؟

روش های اعلام موجودی بانک تجارت

روش های اعلام موجودی بانک تجارت

چرا فیس بوک آبی رنگه؟

چرا فیس بوک آبی رنگه؟
“دارک وب” چیست و چگونه از آن استفاده کنیم؟
محیط “دارک وب” یکی از پر حاشیه ترین ها در جهان است و شاید شما هم سوالات زیادی در این زمینه داشته باشید که به تمامی آنها در این گزارش از مجله اینترنتی فنجان پاسخ داده خواهد شد.

دارک وب چیست؟

دارک وب به‌بخشی از اینترنت گفته‌می‌شود که‌در موتورهای جستجوگر قابل مشاهده‌نیست و اگری کسی قصد داشته‌باشد تا در موتور جستجو به‌دنبال دارک وب باشد، باید از مرورگر دارک وب Tor استفاده‌کند. خب بی شک هدف از ساخت دارک وب را به‌عنوان کانون فعالیت های مجرمانه‌شنیدید و همینطور نیز می‌باشد! برای درک این مفهوم شما یک دریای وسیع و عمیق را تصور کنید. در این دریا ماهی های مختلفی وجود دارند و اما در قسمت های عمیق دریا محیطی تاریک و عمیق ایجاد شده‌است که‌ماهی های ناشناسی هنوز در آنجا زندگی می‌کنند و با وجود پیشرفت تکنولوژی هنوز ناشناس هستند.

این در حالی است که‌محققانی به‌نام های "Daniel Moore" و "Thomas Rid" در طی اقدامی محنویات 2723 سایت دارک وب را در 5 هفته‌مورد بازرسی قرار دادند و متوجه‌این شدند که‌57% از محتویات آنها غیرقانونی هستند و اما کمی بعدتر در سال 2019مطالعه‌ای به‌نام "Into the Web of Profit" توسط "Dr. Michael McGuires" انجام شد و نشان داد که‌اوضاع این دسته‌از وب سایت ها بدتر شده‌است.

دارک وب

لیست سایت های دارک وب از سال 2016 تا 20 درصد افزایش یافته‌است و از تمام لیست سایت های دارک وب (به‌استثنای فروشندگان مواد مخدر)، 60 درصد از این وب سایت ها می‌توانند بر روی اقتصاد تاثیر منفی بگذارند. وقتی که‌شما وارد این وب سایت ها می‌شوید، می‌توانید به‌شماره‌کارت های اعتباری، انواع مواد مخدر، اسلحه، پول تقلبی، لایسنس های مختلف، نتفلیکس و.... که‌توسط کاربران این وب سایت ها هک شده‌اند دسترسی پیدا کنید که‌می‌توانید وارد کامپیوتر و اطلاعات دیگران شوید.

برای مثال برای دسترسی یافتن به‌حساب 500 هزار دلاری در امریکا تنها کافی است که‌500 دلار بپردازید و یا حتی برای داشتن 3000 دلار تقلبی که‌با نسخه‌اصلی فرقی ندارد، فقط 600 دلار خواهید پرداخت یا یک حساب مادام العمر نتفلیکس را تنها 6 دلار خریداری نمائید! در دارک وب می‌توانید افراد هکر را برای حمله‌به‌کامپیوترهای مختلف استخدام کنید تا به‌اطلاعات مختلفی از IP های متفاوت دسترسی پیدا کنید که‌تنها با مرورگر tor امکان پذیر است.

تفاوت deep web با دارک وب

معنای deep web اصطلاحا به‌معنای وب عمیق و معنای Dark web اصطلاحا وب تاریک می‌باشد که‌گاها ممکن است با یکدیگر استفاده‌شوند و اما یکسان نیستند! بطور کلی منظور از deep web هر چیزی در اینترنت است که‌هیچ اسم و شخصی پشت آن نیست و توسط موتورهای جستجوگری مانند گوگل قابل دسترس هستند. از این رو برای دسترسی به‌محتوای deep web باید اعتبار خریداری کنید! با این حال در deep web می‌توانید به‌سوابق پزشکی، اسرار محرمانه‌شرکت ها، وب سایت های پولی و امثالهم دسترسی پیدا کنید که‌این تنها چند مورد می‌باشد.

اما دارک وب زیرمجموعه‌deep web است که‌عمدا پنهان می‌باشد که‌برای دسترسی به‌وب سایت های دارک وب باید از مرورگر خاص خودش استفاده‌کنید. بطور کلی شخصی هنوز نتوانسته‌است تعداد سایت های دارک وب را تخمین بزند که‌این دسته‌از وب سایت ها چند درصد از بستر وب را تشکیل می‌دهند و اما گفته‌می‌شود که‌حدودا چیزی نزدیک به‌5% می‌باشند و برخی از آنها برای مقاصد غیرقانونی استفاده‌نمی شوند.

ابزارها و خدمات دارک وب

مطالعه Into the Web Profit در طی گزارش خود 12 دسته‌از ابزارها و خدمات را شناسایی کرده‌است که‌می‌توانند برای جامعه‌و اجتماع خطرات زیادی داشته‌باشند و بطور کلی سرویس های دارک وب عبارتند از؛

 • حمله‌بد افزاری، ddos و botnets
 • دسترسی یافتن به‌کامپیوترهای مختلف
 • جاسوسی
 • درخواست پشتیبانی از سرویس های مختلف
 • فروش کارت های اعتباری و اشتراکی
 • فیشینگ مالی
 • هک اطلاعات مشتری
 • داده‌های مالی افراد و شرکت های مختلف
 • اسرار تجاری شرکت ها و...

اما چگونه‌این موارد می‌توانند مضر باشند؟!

مواردی که‌در قسمت بالا گفته‌شدند، تنها چند مورد هستند که‌می‌توانند در ابعاد و اندازه‌خود، به‌جامعه‌و افراد جوامع آسیب وارد کنند که‌شامل موارد ذیل خواهند بود؛

 • کاهش امنیت وب سایت ها
 • مختل کردن سایت های مختلف و بیکار کردن نیزوهای آن
 • هک کردن اطلاعات شرکت های مختلف
 • سرقت IP های مختلف برای محو کردن رد پا

مرورگر دارک وب

تمام فعالیت های گفته‌شده‌در قسمت بالا ممکن است فکر کنید که‌استفاده‌از دارک وب بسیار ساده‌و آسان می‌باشد و این در حالی است که‌چنین چیزی محال می‌باشد و اول از همه‌باید از یک مرورگرخاص استفاده‌کنید و دوما امکان استفاده‌از دارک وب بدون این مرورگر خاص امکان پذیر نیست و سوما اگر از این مرورگر خاص استفاده‌نکنید، حتما خودتان هم هک خواهید شد!

مرورگر دارک وب

برای دسترسی به‌وب سایت های دارک وب باید از مروگر خاصی استفاده‌کنید که‌IP شما را پنهان سازد و شخص هکر هرچقدر در این زمینه‌حرفه‌ای باشد، باز هم نمی تواند رد IP شما را بزند که‌در این میان مرورگر tor می‌تواند کاربرد خاصی داشته‌باشد چرا که‌ip شما را غیرقابل مشاهده‌و هک خواهد کرد و به‌همین دلیل به‌مرورگر tor، جادوگر نیز گفته‌می‌شود و اما همان گونه‌که‌می‌دانید هر روز تکنولوژی پیشرفت می‌کند و حتی اگر شما از قوی ترین ابزارها هم استفاده‌کنید باز هم امکان دارد غیرممکن ها ممکن شوند... .

موتور جستجوی دارک وب

خب در قسمت بالا با مرورگر دارک وب آشنا شدید و در این قسمت قصد داریم شما را با موتور جستجوی دارک وب آشنا سازیم. نام این سرچ انجین، Grams است که‌یک چیزی مانند گوگل خودمان است اما با هزاران تفاوت! در این سرچ انجین برای اینکه‌کاربر در آن باقی بماند، نتایج را تکرار خواهد کرد و وقتی که‌شما چیزی را جستجو می‌کنید، شاید نتایج نامرتبطی را به‌شما نشان دهد که‌اصلا به‌اصل ماجرا مرتبط نیست!

وب سایت های دارک وب

در محیط سیاه‌دارک وب، وب سایت هایی وجود دارند که‌به‌نسبت به‌سایت های عادی دارای تفاوت های زیادی هستند! اولین مورد پسوند دامنه‌آنها می‌باشد! برای مثال بجای اینکه‌به‌com. یا co. ختم شوند، به‌inon. ختم می‌شوند که‌به‌گفته‌ویکی پدیا این یک پسوند دامنه‌سطح بالا است که‌پشت آن یک سرویس پنهان وجود دارد که‌تنها با مرورگر tor قابلیت دسترسی وجود دارد!

سایت دارک وب

همچنین وب سایت های دارک وب از ساختاری به‌نام scrambled استفاده‌می‌کنند که‌URL هایی ایجاد می‌کنند که‌به‌خاطر سپردن آن کار سخت و غیر ممکنی می‌باشد که‌متشکل شده‌از اعداد و حروف بی ربط هستند! حتی امکان این هم وجود دارد که‌این وب سایت به‌عنوان تله‌باشند و وقتی هزینه‌را وارد آن می‌کنید، بطور کلی بسته‌شود و در نهایت کلاهبرداری علنی انجام خواهد شد و هیچ راهی هم برای دسترسی وجود نخواهد داشت!

تجارت در دارک وب

چند سالی است که‌حرف از ارز دیجیتال زده‌می‌شود که‌مهم ترین آنها که‌در طی این چند سال رشد صعودی داشته‌است، بیت کوین می‌باشد. در دارک وب برای انجام کارهای مختلف، از ارز دیجیتال بیت کوین استفاده‌می‌شود که‌طرفین بدون اطلاع از هویت یکدیگر، می‌توانند در تعامل باشند! همچنین حرف هایی زده‌می‌شوند که‌گفته‌می‌شود ارز دیجیتال بیت کوین عامل اصلی رشد دارک وب بوده‌است!!

تجارت در دارک وب

تقریبا تمام سایت های دارک وب و دیپ وب از ارز دیجیتال بیت کوین و امثالهم استفاده‌می‌کنند که‌این بدین معنا نیست که‌استفاده‌از ارز دیجیتال در آنها ایمن است و تقاضای شما انجام خواهد شد چرا که‌هر چیزی در دارک وب 50 50 می‌باشد! یا انجام خواهد شد یا انجام نخواهد شد! قبل از ورود باید با این دو مورد رو در رو شوید و با خودتان کنار بیایید!

ناشناس بودن ذاتی محیط، باعث جلب توجه‌کلاهبرداران و سارقان می‌باشد که‌شاید قابلیت های دروغین را اعلام کنند و بعد از دریافت هزینه‌که‌99% بصورت آنلاین خواهد بود، دست به‌فرار خواهند زد و نه‌شما به‌هدفتان خواهید رسید و نه‌مبلغ واریزی شما به‌حسابی معتبر واریز خواهد شد تا در صورت کلاهبرداری شکایت کنید.

آیا دارک وب واقعی است؟ آیا دارک وب قانونی است؟

واقعی بودن دارک وب، صحت دارد و هیچ انکاری در این زمینه‌وجود ندارد. اما همان گونه‌که‌گفته‌شد، دارک وب محیطی 50 50 می‌باشد که‌حالا نسبت به‌فعالیت هایی که‌درون آن انجام می‌شود، طبیعتا غیر قانونی است و در صورت رخ دادن اتفاقی قطعا، شما یک جرم را مرتکب شده‌اید! بطور کلی شبکه‌tor به‌عنوان یک کانال ارتباطی ناشناس آغاز شد و هنوز هم برای کمک به‌افرادی که‌از دارک وب استفاده‌می‌کنند، استفاده‌می‌شود!

همان گونه‌که‌گفته‌شد دارک وب ممکن است برای جاسوسی میان دو ارگان یا سازمان و یا حتی دو دولت برای جاسوسی مورد استفاده‌قرار گیرد و اطلاعات سری مورد تبادل قرار گیرد که‌این اقدام کاملا غیرقانونی می‌باشد. همچنین شما می‌توانید به‌ایمیل هک شده‌افراد مهم نیز دستسرسی پیدا کنید که‌این مورد هم غیرقانونی می‌باشد.

از این رو بطورکلی دارک وب با وجود سرویس هایی که‌ارائه‌می‌دهد، غیرقانونی می‌باشد که‌در آن اطلاعات و ابزارهای غیرقانونی وجود دارند که‌معلوم نیست با پرداخت هزینه‌ایا به‌آنها دسترسی پیدا خواهید کرد یا خیر؟!

حرف آخر

دارک وب و دیپ وب با وجود قابلیت هایی که‌گفته‌شد که‌اکثر آنها غیر قانونی هستند، صحت دارند و برای اتصال به‌آن باید از مرورگر خاصی استفاده‌کنید. اما توصیه‌می‌شود که‌از این گزارش تنها برای افزایش سطح علمی خود استفاده‌نمائید و به‌هیچ وجه‌حتی یکبار هم از این مرورگر و موتور جستجو استفاده‌نکنید چرا که‌هیچ غیر ممکنی تا ابد غیر ممکن نخواهد بود!

بیشتر بخوانید

برنامه “آنفالویاب” رایگان اندروید و آیفون

برنامه “آنفالویاب” رایگان اندروید و آیفون

چگونه رمز جیمیل فراموش شده را بازیابی کنیم

چگونه رمز جیمیل فراموش شده را بازیابی کنیم

آموزش کامل و بسیار ساده تست مودم

آموزش کامل و بسیار ساده تست مودم

آموزش تصویری ترجمه سایت های خارجی

آموزش تصویری ترجمه سایت های خارجی

دانلود “همراه بانک مهر اقتصاد” برای اندروید و iOS

دانلود “همراه بانک مهر اقتصاد” برای اندروید و iOS

روش های استعلام موجودی بانک سپه

روش های استعلام موجودی بانک سپه

نحوه فعال سازی “رمز یکبار مصرف بانک مسکن”

نحوه فعال سازی “رمز یکبار مصرف بانک مسکن”

برنامه های اینترنت دانلود منیجر اندروید

برنامه های اینترنت دانلود منیجر اندروید

نحوه فعال سازی رمز یکبار مصرف بانک سینا

نحوه فعال سازی رمز یکبار مصرف بانک سینا

دانلود “همراه بانک اقتصاد نوین” برای اندروید و iOS

دانلود “همراه بانک اقتصاد نوین” برای اندروید و iOS
مشاهده

مطالب بیشتر در اینترنت

دختر ایرانی شاهزاده امنیتی “گوگل” + عکس

دختر ایرانی شاهزاده امنیتی “گوگل” + عکس

آموزش “دیلیت اکانت توییتر” ( twitter delete account )

آموزش “دیلیت اکانت توییتر” ( twitter delete account )

 هکر پلی استیشن کارمند گوگل شد

هکر پلی استیشن کارمند گوگل شد

نحوه گرفتن “رمز یکبار مصرف بانک ملت”

نحوه گرفتن “رمز یکبار مصرف بانک ملت”

چگونه “رمز یکبار مصرف بانک آینده” بگیریم؟

چگونه “رمز یکبار مصرف بانک آینده” بگیریم؟

نحوه فعال سازی رمز یکبار مصرف بانک پاسارگاد

نحوه فعال سازی رمز یکبار مصرف بانک پاسارگاد

چگونه رمز یکبار مصرف بانک کشاورزی بگیریم؟

چگونه رمز یکبار مصرف بانک کشاورزی بگیریم؟

چگونه “رمز یکبار مصرف بانک سامان” بگیریم؟

چگونه “رمز یکبار مصرف بانک سامان” بگیریم؟

چگونه “رمز یکبار مصرف بانک صادرات” بگیریم

چگونه “رمز یکبار مصرف بانک صادرات” بگیریم

دانلود بهترین مسیریاب های اندروید و آیفون

دانلود بهترین مسیریاب های اندروید و آیفون

مطالب مرتبط

خطای 500 internal server error چیست

خطای 500 internal server error چیست

چگونه سورس سایت را ببینیم؟!

چگونه سورس سایت را ببینیم؟!

“ارور 404” چیست؟ 5 روش رفع ارور 404

“ارور 404” چیست؟ 5 روش رفع ارور 404

معرفی 10 ابزار و وب سایت کاربردی

معرفی 10 ابزار و وب سایت کاربردی

آموزش تکنیک های جدید و پیشرفته سئو SEO

آموزش تکنیک های جدید و پیشرفته سئو SEO

کلیات طراحی سایت

کلیات طراحی سایت

آیا شما صاحب کسب و کار هستید و وب سایت ندارید؟

آیا شما صاحب کسب و کار هستید و وب سایت ندارید؟

وب سایت روانشناسی

وب سایت روانشناسی

طراحی وب سایت حرفه ای با سئوی تضمینی

طراحی وب سایت حرفه ای با سئوی تضمینی

ابزارهای کاربردی برای تشخیص “CMS” سایت

ابزارهای کاربردی برای تشخیص “CMS” سایت

دانلود کامل سایت با افزونه ScrapBook +دانلود

دانلود کامل سایت با افزونه ScrapBook +دانلود

کلیات “طراحی سایت” از طرح تا اجرا

کلیات “طراحی سایت” از طرح تا اجرا

موثرترین راههای تامین امنیت وب

موثرترین راههای تامین امنیت وب

معرفی یکی از کامل ترین مرجع دانلود آهنگ و آلبوم

معرفی یکی از کامل ترین مرجع دانلود آهنگ و آلبوم

تاثیر طراحی سایت در رونق کسب و کارها

تاثیر طراحی سایت در رونق کسب و کارها

نقش وب سایت در تجارت الکترونیک

نقش وب سایت در تجارت الکترونیک

دانلود “افزونه الکسا” برای گوگل کروم

دانلود “افزونه الکسا” برای گوگل کروم

تلوبیون، پخش زنده و آرشیو تلویزیون در تلفن همراه شما

تلوبیون، پخش زنده و آرشیو تلویزیون در تلفن همراه شما

همین امروز با حداقل هزینه وب سایت مدرن خود را داشته باشید

همین امروز با حداقل هزینه وب سایت مدرن خود را داشته باشید

خرید گل و گیاه آپارتمانی از کافه گلدون

خرید گل و گیاه آپارتمانی از کافه گلدون