بیشتر بخوانید

از علت و علائم تا راه های درمان “پوکی استخوان”

از علت و علائم تا راه های درمان “پوکی استخوان”

نازایی و تمام راههای تشخیص و درمان آن

نازایی و تمام راههای تشخیص و درمان آن

گزگز دست و پا علامتی است از ...

گزگز دست و پا علامتی است از ...

علائم ، نشانه و انواع آب مروارید + درمان آب مروارید

علائم ، نشانه و انواع آب مروارید + درمان آب مروارید

در زمستان مراقب بیماری آنفولانزا باشید

در زمستان مراقب بیماری آنفولانزا باشید

حالات فردی که دچار کمبود گلبول سفید است

حالات فردی که دچار کمبود گلبول سفید است

تپش منظم قلب با ترک دخانیات

تپش منظم قلب با ترک دخانیات

روش پیشگیری از ابتلا به آنفولانزا در محل کار و خانه

روش پیشگیری از ابتلا به آنفولانزا در محل کار و خانه

درمان شمایی که همیشه سرماخورده اید

درمان شمایی که همیشه سرماخورده اید

علائمی که می گوید کودک دچار بیماری کاوازاکی شده

علائمی که می گوید کودک دچار بیماری کاوازاکی شده
بیماری گال یا جرب چیست ؟ از علائم تا تشخیص و درمان
بیماری گال یک نوع بیماری پوستیست که علت اصلی آن گاز کنه می باشد و باعث آبریزش بینی و کهیرهای مانند زونا روی پوست می شود.

هر آنچه‌باید از علل ، علائم و راههای تشخیص و درمان سندرم یا همان بیماری گال بدانید

سندروم آلفا گال یک نوع از انواع آلرژی غذایی به‌گوشت قرمز است.در آمریکا، شرایط اغلب زمانی شروع می‌شود که‌یک گاز لون استار، یک مولکول شکر به‌نام آلفا گال را به‌بدن انتقال می‌دهد.در برخی افراد، این امر یک واکنش سیستم ایمنی را تحریک می‌کند، که‌بعد از آن واکنش های آلرژیک شدید به‌هنگام خوردن گوشت قرمز ایجاد می‌شود.

این کنه‌لون استار به‌طور غالب در جنوب شرقی ایالات متحده‌آمریکا یافت می‌شود و بیشتر موارد سندرم آلفا گال در این منطقه‌رخ می‌دهند با این حال، به‌نظر می‌رسد که‌این وضعیت در شمال و غرب در حال گسترش است، چرا که‌گوزن شمالی، این کنه‌لون استار را به‌بخش های جدید ایالات متحده‌منتقل می‌کند.

سندروم آلفا گال نیز در اروپا، استرالیا و آسیا تشخیص داده‌شده‌است، که‌انواع دیگر کنه‌های مولکول آلفا را حمل می‌کنند. 

محققان در حال حاضر بر این باورند که‌برخی از افرادی که‌مکرراً واکنش های آنافیلاکسی غیرقابل توضیح دارند - و کسانی ک آلرژی های مربوط به‌غذاهای دیگر برایشان منفی است - ممکن است تحت تاثیر سندروم آلفا گال قرار گیرند و هیچ درمانی غیر از پرهیز از گوشت قرمز وجود ندارد.

محافظت در برابر گزش کنه‌با پوشیدن شلوار بلند و پیراهن های آستین بلند و استفاده‌از حشرات موذی وقتی که‌در مناطق پوشیده‌از علف و پوشیده‌از علف هستید پس از گذراندن زمان در بیرون، بررسی کنید.

بیماری گال

بیماری گال چیست و چه‌عاملی باعث بروز آن می‌شود؟ 

علایم بیماری گال:

نشانه‌ها و علایم یک واکنش حساسیت زا در مقایسه‌با دیگر آلرژی های غذایی، اغلب به‌تاخیر می‌افتد و همانطور که‌در این بخش از سلامت مجله اینترنتی فنجان می‌خوانید بیشتر واکنش ها نسبت به‌غذاهای معروف، بادام زمینی یا صدف، برای مثال در عرض چند دقیقه‌در معرض قرار می‌گیرند.

در سندروم آلفا گال، علایم و نشانه‌هایش به‌طور معمول به‌مدت سه‌تا شش ساعت پس از خوردن گوشت قرمز ظاهر می‌شوند.نشانه‌ها و علایم سندرم آلفا گال ممکن است شامل موارد زیر باشند:

 • کهیر، خارش، گزش، پوست فلس دار (اگزما)
 • تورم لب ها، صورت، زبان و گلو و یا دیگر بخش های بدن
 • خس خس یا تنگی نفس
 • آبریزش بینی
 • درد شکمی، اسهال، تهوع یا استفراغ
 • عطسه
 • سردرد

آنافیلاکسی، یک واکنش آلرژیک شدید، که‌به‌طور بالقوه‌تنفس را محدود می‌کند.پزشکان فکر می‌کنند تاخیر زمانی بین خوردن گوشت قرمز و ایجاد یک واکنش آلرژیک یکی از دلایلی است که‌تا همین اواخر مورد چشم پوشی قرار گرفت:اتصال احتمالی بین یک استخوان T با شام و کهیر در نیمه‌شب بسیار واضح بود.

بیماری جرب

بیماری گال و نشانه‌های آن 

برای بیماری گال چه‌زمانی پزشک را ملاقات کنیم:

اگر علائم آلرژی غذایی را بعد از خوردن غذا دارید - حتی چند ساعت بعد از خوردن گوشت قرمز که‌به‌عنوان علت احتمالی واکنش شما نشان می‌دهد، به‌پزشک مراقبت های اولیه‌خود مراجعه‌کنید و یا پزشکی که‌در تشخیص و درمان آلرژی تخصص دارد،

به‌خصوص اگر شما زندگی کنید یا زمانی را در فضای باز در جنوب شرقی ایالات متحده‌و یا در بخش های دیگر دنیا سپری کنید، که‌در آن سندرم آلفاگال در معرض وقوع است.در صورتی که‌علائم و نشانه‌های زیر را بروز دادید، به‌دنبال درمان پزشکی اورژانسی باشید، مانند:

 • سختی در تنفس
 • نبض ضعیف یا سریع
 • سرگیجه یا گیجی
 • عدم توانایی و ناتوانی در قورت دادن
 • قرمزی و گرمای بدن (قرمز شدن)

سرفه‌کردن

نشانه‌های خطر در بیماری گال 

علل بیماری گال:

بیشتر افرادی که‌مبتلا به‌سندروم آلفا گال در آمریکا هستند، شرایطی را ایجاد می‌کنند که‌یک کنه‌لون استار آن ها را گاز می‌گیرد.گاز گرفتگی توسط انواع دیگر کنه‌ها می‌تواند به‌مشکلاتی در اروپا، استرالیا و آسیا منجر شود.یک داروی سرطان که‌حاوی مولکول های آلفا گال است، نیز می‌تواند باعث سندروم آلفا گال شود. 

بیماری گال به‌علت گاز گرفتگی کنه:

کنه‌ایی که‌باعث سندروم آلفا گال می‌شود، تصور می‌شود که‌مولکول های آلفا گال را از خون حیواناتی که‌معمولاً گاز می‌گیرند، مثل گاو و گوسفند، حمل می‌کند.وقتی یک کنه‌حامل، یک انسان را گاز می‌گیرد، کنه‌آلفا را به‌بدن شخص تزریق می‌کند.

به‌دلایل نامعلوم، برخی افراد چنین واکنش ایمنی قوی به‌این ملکول ها دارند، که‌آن ها دیگر نمی توانند گوشت قرمز را مصرف کنند.افرادی که‌در معرض گاز گرفتن زیاد قرار دارند، در طول زمان ممکن است علائم جدی تر را ایجاد کنند.

کنه‌چیست

عامل اصلی بیماری گال چیست؟ 

داروی سرطان، ستوکسیماب از دلایل بیماری گال:

داروی سرطان cetuximab که‌حاوی مولکول های آلفا گال است نیز می‌تواند باعث سندروم آلفا گال شود. موارد القا شده‌در این شرایط در مناطق با جمعیت زیادی از کنه‌های لون استار رایج است، که‌نشان دهنده‌ارتباط احتمالی بین گزش کنه‌های لون استار و افزایش آسیب پذیری نسبت به‌سندروم آلفا گال است.

تحقیقات بیشتری برای درک ارتباط بین کنه‌ها که‌در مناطق خاصی از جنس آلفا گال را حمل می‌کنند و مواردی از سندروم آلفا گال دختری که‌به‌نظر می‌رسد به‌طور مستقیم با گزش کنه‌مرتبط است، نیاز است.

محققان فکر می‌کنند که‌واکنش مشخصه‌زمان - به‌تاخیر ناشی از سندروم آلفا گال ناشی از مولکول های آلفا گال است که‌بیش از دیگر ذرات آلرژی زا را هضم کرده‌و وارد سیستم گردش خون شما می‌شوند.

داروی سرطان

دارویی که‌باعث بیماری گال می‌شود 

عوامل خطر بیماری گال:

پزشکان هنوز نمی دانند که‌چرا برخی از مردم پس از در معرض قرار گرفتن در برابر خطر ابتلا، به‌این بیماری مبتلا می‌شوند، و بعضی دیگر هرگز.این بیماری عمدتاً در جنوب شرقی آمریکا و بخش هایی از نیویورک، نیو جرسی و نیو انگلند رخ می‌دهد.اگر در این مناطق زندگی می‌کنید و یا زمانی را در این مناطق سپری کردید، در این موارد در خطر بیشتری قرار می‌گیرید: 

 • گذراندن زمان زیاد در فضای باز
 • داشتن تجربه‌زیاد از گاز کنه‌ها
 • داشتن تعدادی از مشکلات از جمله‌عدم تحمل سیستم ماستوسیتوسیس 

در 20 تا 30 سال گذشته، این کنه‌ها به‌تعداد زیادی در شمال ایالت مین و در غرب تگزاس و در ایالت تگزاس در آمریکا پیدا شده‌است.سندروم آلفا گال نیز می‌تواند در بخش های دیگر جهان نظیر اروپا، استرالیا و بخش هایی از آسیا رخ دهد، که‌در آن ها گاز گرفتن از انواع خاصی از کنه‌نیز به‌نظر می‌رسد که‌خطر ابتلا به‌این بیماری را افزایش می‌دهد.

فضای باز

احتیاط های لازم درمورد بیماری گال 

مشکلات و عوارض بیماری پوستی گال :

سندروم آلفا گال سندرمی است که‌می‌تواند باعث بروز بیماری های ناشی از غذا شود، یک وضعیت اورژانسی پزشکی که‌نیاز به‌درمان با تزریق اپی نفرین (آدرنالین)، انژکتور و چیزهای دیگر به‌اتاق اورژانس دارد.نشانه‌ها و علایم می‌توانند شامل موارد زیر باشند:

 • تنگی مجاری هوایی
 • تورم گلو که‌نفس کشیدن را دشوار می‌کند
 • افت شدید فشار خون (شوک)
 • پالس سریع
 • گیجی و یا از دست دادن هوش 

براساس تحقیقات اخیر، پزشکان در حال حاضر بر این باورند که‌برخی افراد به‌طرز غیرقابلی ممکن است با بیماری آنافیلاکسی تشخیص داده‌نشده، زندگی کنند.

عوارض گال

بیماری گال چه‌عوارضی دارد؟ 

پیش گیری از بیماری گال:

بهترین راه‌برای جلوگیری از سندروم آلفا گال ، اجتناب از مناطقی است که‌حشرات در آن ها زندگی می‌کنند، به‌خصوص در مناطق پر درخت و پر علف با علف های بلند. همانطور که‌در بخش سلامت مجله اینترنتی فنجان خواهیم گفت شما می‌توانید ریسک ابتلا به‌سندروم آلفا گال را با چند احتیاط ساده‌کاهش دهید: 

خوب پوشیدن:

زمانی که‌در مناطق پوشیده‌از درخت یا پوشیده‌از علف هستید، کفش بپوشید، شلوار بلند را در جوراب هایتان فرو کنید، یک پیراهن آستین بلند، یک کلاه‌و دستکش بپوشید.سعی کنید از مسیرهایی استفاده‌کنید که‌از راه‌رفتن میان بوته‌ها و علف های بلند اجتناب شود و سگ تان را با قلاده‌نگه‌دارید.

تردد در جنگل

راه‌جلوگیری از بیماری گال چیست؟ 

چگونه‌از بیماری گال جلوگیری کنیم؟

از بازدارنده‌های حشرات موذی استفاده‌کنید:

از اسپری های دافع حشرات با 20 درصد و یا غلظت بالاتر به‌پوست خود استفاده‌بکنید. والدین باید از فرزندانشان بخواهند دست هایشان را به‌چشم ها و دهانشان نزنند. به‌خاطر داشته‌باشید که‌بازدارنده‌های شیمیایی می‌تواند سمی باشند، بنابراین به‌دقت دستورها را دنبال کنید.محصولاتی را به‌همراه‌پرمترین برای پوشاک و یا خرید لباس های قبل از درمان به‌کار ببرید. 

بیش ترین سعی خود را بکنید که‌حیاط خود را تمیز نگه‌کنید:

با برس تمیز روی برگ ها بکشید که‌حشرات در آنها زندگی می‌کنند. آن ها را در مناطق آفتابی نگه‌دارید.

حیاط خانه

راه‌کنترل و جلوگیری از بیماری گال 

مراقبت های لازم برای پیشگیری از بیماری گال

خودتان، کودکان و حیوانات خانگی خود را برای کنه‌ها چک کنید:

پس از سپری کردن زمان در مناطق پر درخت و یا پوشیده‌از علف، مراقب باشید. 

به‌محض اینکه‌به‌داخل خانه‌می‌آیید، حمام کنید، این کار به‌شما کمک می‌کند.

کنه‌ها اغلب قبل از چسبیدن به‌بدن ساعت ها روی پوست خود می‌مانند.

حمام و استفاده‌از یک کیسه‌حمام ممکن است آنها را از بین ببرد. 

در صورت مشاهده‌کنه، هر چه‌زودتر کنه‌ها را با موچین بردارید:

به‌آرامی آن کنه‌را از نزدیکی سر یا دهانش بگیرید. آن را فشار ندهید، بلکه‌با دقت و به‌آرامی بالا بکشید. زمانی که‌کل کنه‌را کندید، آن را از بین ببرید و روی زخمتان ضد عفونی کننده‌بزنید.

کشتن کنه

علت اصلی بیماری گال 

تشخیص بیماری گال:

پزشکان می‌توانند سندرم آلفا گال را با استفاده‌از ترکیبی از سابقه‌شخصی و تست های پزشکی مشخص تشخیص دهند.پزشک شما احتمالاً با پرسیدن درباره‌تماس با کنه، علایم و نشانه‌های شما شروع خواهد کرد، و چه‌مدت طول می‌کشد تا نشانه‌ها پس از خوردن گوشت قرمز به‌شما برسند.

او همچنین ممکن است یک تست فیزیکی انجام دهد.تست های اضافی مورد استفاده‌برای تشخیص آلفا گال شامل موارد زیر هستند: 

آزمایش خون:

تست خون می‌تواند میزان آلفا گال در جریان خون شما را تایید و اندازه‌گیری کند.این تست کلیدی برای تشخیص آلفا گال است.

تست خون

آزمایشات لازم برای بیماری گال 

تست پوستی:

پزشکان پوست شما را زخم می‌کنند و آن را در معرض مقادیر کم مواد استخراج شده‌از گوشت قرمز یا تازه‌قرار می‌دهند. اگر حساسیت داشته‌باشید، یک برآمدگی بزرگ (کهیر) را در محل آزمایش روی پوست ایجاد می‌شود. هم چنین پزشکتان ممکن است پوست را برای واکنش آلرژیک به‌انواع مختلف گوشت قرمز تست کند. 

درمان بیماری گال:

همانند هر گونه‌آلرژی غذایی، درمان سندرم آلفا گال شامل اجتناب از غذاهایی می‌شود که‌باعث واکنش ها می‌شوند. همیشه‌برچسب های مربوط به‌مواد غذایی خریداری شده‌را بررسی کنید، تا مطمئن شوید که‌مواد غذایی حاوی گوشت قرمز یا ترکیبات گوشتی نباشد.

سوپ لوبیا را چک کنید، بسته‌های آبگوشت و ترکیبات طعم دهنده‌را به‌صورت بسته‌بندی شده‌مصرف کنید.

از پزشک خود بخواهید تا برای شما لیستی از غذاهای مناسب را تهیه‌کند، از جمله‌عصاره‌که‌در طعم به‌کار می‌رود. 

وقتی در رستوران ها و اجتماعات اجتماعی غذا می‌خورید، از احتیاط بیشتری استفاده‌کنید.

غذای رستوران

مراقبت های بیماری گال در رستوران ها

بیماری گال چگونه‌درمان می‌شود؟

بسیاری از مردم جدی بودن واکنش غذایی آلرژی را درک نمیکنند و تعداد کمی متوجه‌می‌شوند که‌آلرژی های غذایی وجود دارد - حتی مقدار بسیار کمی از گوشت قرمز می‌تواند منجر به‌یک واکنش شدید شود. 

اگر نگران این هستید که‌یک غذا ممکن است حاوی چیزی باشد که‌به‌آن حساسیت دارید ،آن را امتحان نکنید.

برای جلوگیری از خطر افشا شدن، برای رویدادهای اجتماعی آماده‌شوید. به‌عنوان مثال، اگر در یک مهمانی شرکت می‌کنید که‌در آن مهمان ها غذا را در سطح غذای مشترک آماده‌می‌کنند، غذای مخصوص خود را به‌همراه‌بیاورید.

درمان بیماری

کنترل و درمان بیماری گال 

نحوه‌درمان بیماری گال

در یک واکنش آلرژیک شدید، ممکن است به‌تزریق اورژانسی آدرنالین و رفتن به‌اتاق اورژانس نیاز داشته‌باشید. بسیاری از افراد مبتلا به‌آلرژی، آدرنالین اپینفرین را را ب اخود دارند. این دستگاه‌یک سرنگ و سوزن مخفی است که‌یک دوز دارو را در زمانی که‌بر روی ران فشار داده‌می‌شود تزریق می‌کند.

هنگامی که‌مبتلا به‌سندروم آلفا گال تشخیص داده‌شده‌است، پزشک احتمالاً یک اپی نفرین (آدرنالین) را تجویز می‌کند. 

علایم سندرم آلفا گال ممکن است در طول زمان کاهش پیدا کند و یا حتی در طول زمان ناپدید شود اگر دیگر گازی توسط کنه‌ناقل نداشته‌باشید. برخی افراد با این شرط می‌توانند بعد از یک تا دو سال بدون گاز، گوشت قرمز بخورند.

 

بیشتر بخوانید

آنچه باید در مورد سرطان پستان بدانید

آنچه باید در مورد سرطان پستان بدانید

سرماخوردگی و راههای پیشگیری از آن

سرماخوردگی و راههای پیشگیری از آن

گروه خونی هایی که بیشتر در معرض سکته هستند

گروه خونی هایی که بیشتر در معرض سکته هستند

علاج سرطان پستان بدون شیمی درمانی

علاج سرطان پستان بدون شیمی درمانی

سنگ کلیه و روش های درمان آن

سنگ کلیه و روش های درمان آن

نکاتی که چشم پزشکان به شما نمی گویند

نکاتی که چشم پزشکان به شما نمی گویند

مدفوع این رنگی علامت زخم معده است!

مدفوع این رنگی علامت زخم معده است!

بهترین روش گیاهی برای درمان سریع گلودرد زمستانی

بهترین روش گیاهی برای درمان سریع گلودرد زمستانی

توصیه هایی برای روز اول سرماخوردگی

توصیه هایی برای روز اول سرماخوردگی

حقایق بیماری آلزایمر و بهترین روش های درمان آن

حقایق بیماری آلزایمر و بهترین روش های درمان آن
مشاهده

مطالب بیشتر در پیشگیری و بیماریها

درمان بواسیر با جراحی های جدید و مدرن

درمان بواسیر با جراحی های جدید و مدرن

علل و عوامل اسهال + راه های درمان فوری و خانگی اسهال

علل و عوامل اسهال + راه های درمان فوری و خانگی اسهال

درمان “آفت دهان کودکان” با روش های خانگی فوق العاده

درمان “آفت دهان کودکان” با روش های خانگی فوق العاده

تغذیه مناسب بیماران سرطانی و شیمی درمانی

تغذیه مناسب بیماران سرطانی و شیمی درمانی

شما هم هرچی آب میخورید باز عطش دارید ؟

شما هم هرچی آب میخورید باز عطش دارید ؟

شما با این 21 دلیل دل درد می گیرید!

شما با این 21 دلیل دل درد می گیرید!

هشدار درباره مصرف دارو برای کودکان

هشدار درباره مصرف دارو برای کودکان

فواید مهم آپاندیس برای بدن تان را می دانید ؟

فواید مهم آپاندیس برای بدن تان را می دانید ؟

5 درمان خانگی برای “خونریزی شدید قاعدگی” یا منوراژی

5 درمان خانگی برای “خونریزی شدید قاعدگی” یا منوراژی

زیاده روی در مصرف استامینوفن با بدن چه می کند؟

زیاده روی در مصرف استامینوفن با بدن چه می کند؟

مطالب مرتبط

از علل و علائم تا تشخیص و درمان بیماری واسکولیت

از علل و علائم تا تشخیص و درمان بیماری واسکولیت

از سیر تا پیاز درمان و روش های پیشگیری از “تنگی نفس”

از سیر تا پیاز درمان و روش های پیشگیری از “تنگی نفس”

علائم و درمان ژنیکوماستی یا بزرگی سینه مردان

علائم و درمان ژنیکوماستی یا بزرگی سینه مردان

علل بیماری رتینوپاتی دیابتی و علائم آن چیست ؟

علل بیماری رتینوپاتی دیابتی و علائم آن چیست ؟

از علت تا درمان بیماری موکوپلی ساکاریدوز

از علت تا درمان بیماری موکوپلی ساکاریدوز

علائم بیماری تانسموس چیست؟ + علل و درمان

علائم بیماری تانسموس چیست؟ + علل و درمان

“دیابت” از علائم تا راههای درمان

“دیابت” از علائم تا راههای درمان

علائم نارکولپسی یا حمله خواب در کودکان و بزرگسالان چیست؟

علائم نارکولپسی یا حمله خواب در کودکان و بزرگسالان چیست؟

از کجا خودمان تشخیص دهیم که بواسیر داریم ؟+ درمان خانگی

از کجا خودمان تشخیص دهیم که بواسیر داریم ؟+ درمان خانگی

از علت و علائم تا درمان بیماری های خطرناک مقاربتی STDs

از علت و علائم تا درمان بیماری های خطرناک مقاربتی STDs

علل و عوامل اسهال + راه های درمان فوری و خانگی اسهال

علل و عوامل اسهال + راه های درمان فوری و خانگی اسهال

از علائم سکته مغزی تا درمان آن

از علائم سکته مغزی تا درمان آن

بیماری دردناک “هیرشپرونگ” چیست؟ + علائم و درمان

بیماری دردناک “هیرشپرونگ” چیست؟ + علائم و درمان

علائم و راههای درمان بیماری لایم

علائم و راههای درمان بیماری لایم

ادرار کودکان وقتی خبر از تالاسمی میدهد + درمان انواع آن

ادرار کودکان وقتی خبر از تالاسمی میدهد + درمان انواع آن

علت سوء ظن یا بیماری پارانوئید و درمان آن چیست؟

علت سوء ظن یا بیماری پارانوئید و درمان آن چیست؟

علائم و عوارض منوراژی + تشخیص و درمان

علائم و عوارض منوراژی + تشخیص و درمان

علائم شایع بیماری پارکینسون چیست

علائم شایع بیماری پارکینسون چیست

سکته چشمی از علائم تا درمان

سکته چشمی از علائم تا درمان

از علت تا درمان بیماری شین اسپلینت یا درد ساق پا

از علت تا درمان بیماری شین اسپلینت یا درد ساق پا