بیشتر بخوانید

وضعیت جنین و مادر در “هفته بیست و دوم بارداری”

وضعیت جنین و مادر در “هفته بیست و دوم بارداری”

وضعیت مادر و جنین در “هفته بیست و چهارم بارداری”

وضعیت مادر و جنین در “هفته بیست و چهارم بارداری”

وضعیت مادر و جنین در هفته 25 بارداری

وضعیت مادر و جنین در هفته 25 بارداری

اندازه جنین در هفته 26 بارداری و مراقبتهای لازم در این هفته

اندازه جنین در هفته 26 بارداری و مراقبتهای لازم در این هفته

وضعیت مادر و جنین در هفته27 بارداری و مراقبتهای لازم

وضعیت مادر و جنین در هفته27 بارداری و مراقبتهای لازم

وضعیت مادر و جنین در هفته 29 بارداری و مراقبتهای لازم

وضعیت مادر و جنین در هفته 29 بارداری و مراقبتهای لازم

وضعیت مادر و جنین در “هفته 28 بارداری” و مراقبتهای لازم

وضعیت مادر و جنین در “هفته 28 بارداری” و مراقبتهای لازم

رشد جنین در هفته 31 ام بارداری و مراقبتهای لازم

رشد جنین در هفته 31 ام بارداری و مراقبتهای لازم

وضعیت جنین و مادر در “هفته بیست و سوم بارداری”

وضعیت جنین و مادر در “هفته بیست و سوم بارداری”

وضعیت جنین و مادر در هفته 30 بارداری و مراقبتهای لازم

وضعیت جنین و مادر در هفته 30 بارداری و مراقبتهای لازم
علت ضعف و گرسنگی در بارداری از چیست ؟ + راه حل
در دوران بارداری مادر زود به زود دچار گرسنگی و ضعف می شود که اگر آن را کنترل نکند اضافه وزن می گیرد و همانطور که می دانید کاهش وزن بعد زایمان کار راحتی نیست.

علل گرسنگی و ضعف دوران بارداری و چگونه‌از گرسنگی شدید در دوران بارداری رها شویم؟

شناسایی علت ضعف و گرسنگی مداوم در دوران بارداری بسیار حائز اهمیت است زیرا عدم درمان این مشکل باعث می‌شود دچار مشکلات فیزیکی یا روانی شوید.

چه‌چیزی باعث گرسنگی در طول دوران بارداری می‌شود؛ مخصوصا در سه‌ماه‌دوم؟

آیا شما هم یکی از این افراد بدشانسی هستید که‌در طول سه‌ماه‌اول، دچار بیماری خفیف صبحگاهی می‌شوید که‌به‌سه‌ماه‌دوم منتقل می‌شود. با این حال، حدود هفته‌17 ام متوجه‌خواهید شد که‌بیماری صبحگاهی شما تمام شده‌است و این گرسنگی شروع شده.

علت ضعف حاملگی

علل اصلی گرسنگی در بارداری

دلیل این کار چیست؟ خوب، این واقعا نشانه‌سلامتی است که‌نوزادتان در حال رشد است و بدنتان برای تغذیه‌بیشتر طلب می‌کند. دلیل دیگر این گرسنگی مزمن این است که‌ممکن در سه‌ماه‌اول شما مقداری از وزن خود را از دست داده‌باشید که‌مستقیما با حالت تهوع مرتبط است.

چنانچه‌در این بخش از نکات مربوط به‌دوران بارداری در مجله اینترنتی فنجان خواهید خواند به‌همین دلیل بدن شما در حال تلاش برای گرفتن آن است، که‌در نهایت شما را قادر می‌سازد مقدار کالری بیشتری از کالری را در روز دریافت کنید.

اکنون در حالی که‌این ممکن است برای برخی عالی به‌نظر برسد، اما اغلب زنان در اینجا اشتباه‌می‌کنند و خیلی می‌خورند. این راهی اشتباه‌است، نه‌فقط برای این موضوع، بلکه‌برای هر چیزی در زندگی، بنابراین باید مدیریت خوبی برای آن انجام داد.

راه‌درست چیست؟ این اساسا حول محور تصمیم گیری هوشمندانه‌درباره‌چیزی است که‌برای خوردن انتخاب می‌کنید تا بتوانید در طول این 9 ماه‌سالم بمانید.

خوردن در حاملگی

چرا در بارداری دچار گرسنگی می‌شویم؟

10 دلیل اصلی و کلی احساس ضعف و گرسنگی در دوران بارداری

غذا و خوراکی ها را به‌اندازه‌کافی نمی جوید

بهتر است بدانید که‌نه‌تنها در دوران بارداری بلکه‌در همه‌حالت در صورتی که‌غذا را نجویده‌قورت دهید، معده‌پر می‌شود؛ ولی مغز زمان کافی برای ثبت حس سیری نداشته‌است. به‌همین دلیل دوباره‌اشتها خواهید داشت و حس گرسنگی به‌سراغ تان خواهد آمد.

دچار کمبود آب شده‌اید

یکی از دلایل احساس ضعف و گرسنگی در بدن کمبود آب است، در واقع کمبود آب در بدن حتی در سطح خفیف به‌عنوان نشانه‌گرسنگی ظاهر می‌شود.

آب خوردن

گرسنگی در بارداری به‌علت کمبود آب بدن

گرسنگی در بارداری به‌چه‌علت اتفاق می‌افتد؟

به‌اندازه‌کافی چربی نمی خورید

به‌گفته‌متخصصین، 20 الی 30 درصد کالری موردنیاز روزانه‌بایستی از طریق چربی تأمین شود ، دقت داشته‌باشید که‌چربی های اشباع نشده‌نیز همانند پروتئین باعث احساس سیری می‌شوند.

مصرف کربوهیدرات شما بالاست

کربوهیدرات های ساده‌مانند مواد غذایی حاصل از آرد و شکر، سطح شکر خون را به‌شدت افزایش و به‌سرعت کاهش می‌دهند و همین کاهش ناگهانی شکر خون موجب تحریک احساس گرسنگی می‌شود.

تغذیه‌بارداری

گرسنگی در بارداری به‌علت کربوهیدرات بالا

چرا در بارداری زود به‌زود گرسنه‌می‌شویم؟

خواب شما به‌خصوص در شب کیفیت ندارد

ترشح دو هورمون مرتبط با اشتها با کمبود خواب افزایش می‌یابد به‌طوریکه‌کمبود خواب موجب بالارفتن هورمون Gherlin که‌محرک اشتها است و کاهش هورمون Leptin که‌محرک احساس سیری است، می‌شود. سعی کنید شب ها 7 الی 8 ساعت بخوابید تا هورمون های اشتها دوباره‌تنظیم شوند .

زیاد از حد استرس دارید

با افزایش استرس و بالا رفتن فشار روحی در شما بدن هورمون های استرس یعنی آدرنالین و کورتیزول بیشتری ترشح می‌کند. افزایش این هورمون ها باعث می‌شود بدن احساس کند موردحمله‌قرار گرفته‌و به‌انرژی نیاز دارد. در نتیجه‌اشتهای شما افزایش می‌یابد و شما احساس گرسنگی می‌کنید.

استرس در بارداری

گرسنگی در بارداری به‌علت استرس

گرسنگی و ضعف های پشت سر هم در بارداری

به‌پروتئین بیشتری نیاز دارید

یکی از دلایل رایج و اصلی احساس گرسنگی دائمی کمبود پروتئین در بدن است پس بدانید که‌در صورتی که‌در وعده‌های غذایی خود از پروتئین و چربی سالم استفاده‌کنید، مدت بیشتری احساس سیری خواهید داشت. پروتئین احساس گرسنگی را سرکوب می‌کند و مدت بیشتری در معده‌باقی میماند.

وعده‌های غذایی را به‌طور منظم نمی خورید

اگر صبحانه‌یا ناهار نخورید، مطمئنا بیشتر گرسنه‌می‌شوید. وقتی که‌معده‌برای مدتی طولانی خالی می‌ماند، هورمون گرسنگی Gherlin را بیشتر تولید می‌کند و اشتهای شما بیشتر می‌شود.

وعده‌غذایی 

دلایل گرسنگی زیاد در بارداری 

گام هایی برای جلوگیری از گرسنگی و ضعف ناگهانی در طول بارداری به‌روشی سالم:

طبق آنچه‌در این بخش از مجله اینترنتی فنجان خواهیم گفت اولین قدم و شاید دشوارترین مرحله‌برای برخی از شما اجتناب از غذاهای ناسالم است. این توصیه‌در حال حاضر به‌نوعی بسیار مشکل است، اما انجامش خیلی مهم می‌باشد.

واقعیت این است که‌این غذاهای ناسالم به‌هیچ وجه‌سود مغذی ندارند و فقط چیزهایی را برای شما پیچیده‌می‌کند. این نوع غذاهای حاوی شکر بالا به‌سرعت هضم می‌شود و تنها در طول و لحظه‌گرسنگی روز تقویتتان می‌کند. در عوض ابتکار، موارد زیر را امتحان کنید:

سوپ و سالاد:

سوپ و سالاد، موادی مغذی هستند و حاوی چربی های اشباع شده‌و شکر خیلی کمی می‌باشند. بهترین نوع سوپ، نوع خانگی اش است و بهترین نوع سالاد، نوع میوه‌و سبزیجات با حداقل مقدار سس است. اگر عاشق سس هستید، روغن زیتون و سرکه‌سیب را به‌عنوان یک جایگزین سالم انتخاب کنید.

نوشیدن مقدار زیادی آب و چای:

این ها مشخصا در دوران بارداری برای ما بسیار مهم است. با این حال، یک چیز عالی که‌می‌تواند گرسنگی شما را مهار کند و باعث شود که‌در طول روز احساس سیری بیشتری کنید، نوشیدن این موارد است.

نوشیدن آب و چای

چطور از گرسنگی در بارداری پیشگیری کنیم؟

گرسنگی در بارداری را چگونه‌کنترل کنیم؟

غذاهایی را انتخاب کنید که‌برایتان مفید هستند:

1. گریپ فروت و پرتقال غنی از فیبر هستند و به‌شما احساس سیری می‌دهند.

2. نان سبوس دار نه‌تنها سالم است، بلکه‌شما را سیرتر از نان سفید می‌کند.

نان سبوس دار 

جلوگیری از گرسنگی در بارداری با تغذیه‌مناسب

مقابله‌کردن با گرسنگی در بارداری

روز خود را با پروتئین آغاز کنید:

تخم مرغ آب پز انتخاب خوبی برای صبحانه‌است. آن ها غنی از پروتیین و کم کالری هستند. برای گیاهخواران، بلغور جو دو سر با دانه‌کتان یک انتخاب قوی و خوب است.

تنقلات سالمی باخود همراه‌داشته‌باشید:

برای مقابله‌با گرسنگی وقتی که‌در خانه‌نیستید، بهتر است خود را با میان وعده‌های سالمی مثل بادام و تمشک سیر کنید تا از خوردن و خرید غذاهای کم ارزش خودداری کنید.

تنقلات سالم 

مقابله‌با گرسنگی در بارداری با تنقلات

مبارزه‌با گرسنگی در بارداری

از خوردن چربی ها پرهیز نکنید:

این یک تصور غلط رایج است، اما چربی ها در واقع بخش مهمی از رژیم غذایی شما هستند. شما فقط باید موارد درست را انتخاب کنید. وقتی چربی مصرف می‌کنیم، مقدار هورمونی به‌نام لپتین افزایش می‌یابد.

عدم وجود یا کمبود این هورمون باعث احساس گرسنگی می‌شود. از چربی های اشباع شده‌و هیدروژنه‌که‌در غذاهای آماده‌یافت می‌شوند، اجتناب کنید، مثلا چیپس ها. چربی های اشباع نشده‌حاوی موادی مانند اسیدهای امگا 3 هستند. این انتخاب های چربی سالم عبارتند از:آووکادو، زیتون، ماهی آب های سرد (سالمون، ساردین، و ماهی) و هر چیزی با سویا، آفتابگردان، و روغن دانه‌کتان است.

روغن گیاهی 

تاثیر چربی ها روی غلبه‌بر گرسنگی در بارداری

چگونه‌می‌توان کم خورد و سیر ماند؟

قطعا روش ها و ترفندهایی وجود دارند که‌می‌توانید برای اجتناب از پرخوری و دریافت مقدار کافی مواد غذایی با کم خوردن از آن ها استفاده‌کنید:

زیاد بجوید و آرام بخورید:

مغز حدود 20 دقیقه‌طول می‌کشد تا نشانه‌های سیری را دریافت کند. این دلیل اصلی این است که‌چرا افرادی که‌پرخوری می‌کنند، خیلییی سیر می‌شوند و پس از آن بیمار می‌شوند. در عوض، غذا را به‌آرامی بخورید و یا خوراکی هایی را انتخاب کنید که‌نیاز به‌جویدن زیادی دارند، مثل کاهو و کلم. 

بشقاب را به‌نصف کاهش دهید:

چند وعده‌غذایی مختصر در روز به‌جای 3 غذای بزرگ بخورید. به‌علاوه، گوچک کردن بشقاب به‌عنوان یک ترفند ذهنی عمل می‌کند. ظاهر یک بشقاب پر باعث می‌شود که‌مغز شما فکر کند شما بیشتر از آنچه‌واقعا گرسنه‌هستید، گرسنه‌اید، بنابراین به‌جای آن از یک بشقاب کوچک استفاده‌کنید.

 وعده‌های غذایی کوچک

راه‌برطرف کردن گرسنگی در بارداری

گرسنگی در بارداری را چطور کنترل کنیم؟

گرسنگی کم از طریق بهبود خواب:

خواب در دوران بارداری حیاتی است. اگر گرسنگی شما را بیدار می‌کند در حالی که‌در خواب هستید، غذاهای غنی از تریپتوفان بخورید. این سطح سروتونین و ملاتونین را در بدن افزایش می‌دهد؛ آن هایی که‌مسئول منظم کردن خواب هستند. بوقلمون، مرغ، موز، انبه، ماهی، تخم مرغ، حبوبات و بادام زمینی غذایی هستند که‌سرشار از تریپتوفان می‌باشند. 

خودتان را با سرگرمی هایی مشغول کنید:

ذهن شما به‌جای فکر کردن در مورد غذا، در تمام مدت اشغال خواهد شد. چیزی برای کودک آینده‌خود درست کنید، یک دفتر خاطرات دوران بارداری تهیه‌کنید، یا شروع به‌ساختن چند معما کنید. این سرگرمی های آرامش بخش شما را آرام می‌کنند و مغز شما را رها می‌کنند و از خوردن غذا اجتناب می‌کنید.

 سرگرمی در بارداری 

حفظ وزن و جلوگیری از گرسنگی در بارداری

به‌پیاده‌روی بروید:

ثابت شده‌است که‌برای کمک به‌برخی از زنان برای رفع نیاز شدید به‌غذا، این کار کمک می‌کند. گاهی اوقات تنها چیزی که‌نیاز دارید هوای تازه‌است که‌ذهن شما را از غذا دور کند!

  • فقط این که‌باردار هستید به‌این معنا نیست که‌شما باید به‌اندازه‌دو نفر غذا بخورید.
  • زنان باردار باید کمی بیش از مقدار عادی روزانه‌در حدود 2200 تا 2900 کالری در روز مصرف کنند.
  • بعضی زنان نزدیک به‌4000 کالری در دوران بارداری می‌خورند ؛ به‌خاطر داشته‌باشید که‌اشتهای زیاد خودتان را کاهش دهید تا بتوانید یک بارداری بسیار سالم تر و آرام تر و همچنین بعد از زایمان خوبی داشته‌باشید.

 

بیشتر بخوانید

وضعیت جنین و مادر در “هفته دوازدهم بارداری”

وضعیت جنین و مادر در “هفته دوازدهم بارداری”

وضعیت جنین و مادر در “هفته چهاردهم بارداری”

وضعیت جنین و مادر در “هفته چهاردهم بارداری”

وضعیت جنین و مادر در “هفته دهم بارداری”

وضعیت جنین و مادر در “هفته دهم بارداری”

وضعیت جنین و مادر در “هفته پانزدهم بارداری”

وضعیت جنین و مادر در “هفته پانزدهم بارداری”

وضعیت جنین و مادر در “هفته هفدهم بارداری”

وضعیت جنین و مادر در “هفته هفدهم بارداری”

وضعیت جنین و مادر در “هفته هجدهم بارداری”

وضعیت جنین و مادر در “هفته هجدهم بارداری”

وضعیت مادر و جنین در “هفته بیستم بارداری”

وضعیت مادر و جنین در “هفته بیستم بارداری”

وضعیت جنین و مادر در “هفته نوزدهم بارداری”

وضعیت جنین و مادر در “هفته نوزدهم بارداری”

وضعیت جنین و مادر در “هفته شانزدهم بارداری”

وضعیت جنین و مادر در “هفته شانزدهم بارداری”

وضعیت جنین و مادر در “هفته بیست و یکم بارداری”

وضعیت جنین و مادر در “هفته بیست و یکم بارداری”
مشاهده

مطالب بیشتر در بارداری و نوزاد

وضعیت جنین و مادر در هفته چهارم بارداری

وضعیت جنین و مادر در هفته چهارم بارداری

راهنمای بارداری هفته به هفته + تغییر وضعیت جنین

راهنمای بارداری هفته به هفته + تغییر وضعیت جنین

وضعیت جنین و مادر در هفته اول تا سوم بارداری

وضعیت جنین و مادر در هفته اول تا سوم بارداری

وضعیت جنین و مادر در هفته هشتم بارداری

وضعیت جنین و مادر در هفته هشتم بارداری

هفته هفتم بارداری و نکات بسیار مهم هفته هفتم

هفته هفتم بارداری و نکات بسیار مهم هفته هفتم

گام به گام با مراقبت های بارداری در هفته ششم

گام به گام با مراقبت های بارداری در هفته ششم

انتظارات در “هفته نهم بارداری” و توصیه های هفته نهم

انتظارات در “هفته نهم بارداری” و توصیه های هفته نهم

انتظارات و توصیه های هفته پنجم بارداری

انتظارات و توصیه های هفته پنجم بارداری

وضعیت و تغییرات جنین و مادر در هفته یازدهم بارداری

وضعیت و تغییرات جنین و مادر در هفته یازدهم بارداری

وضعیت جنین و مادر در “هفته سیزدهم بارداری”

وضعیت جنین و مادر در “هفته سیزدهم بارداری”

مطالب مرتبط

نشانه های جالب گرسنگی و سیر بودن نوزاد

نشانه های جالب گرسنگی و سیر بودن نوزاد

راه و چاه جلوگیری از اشتهای زیاد و گرسنگی کاذب

راه و چاه جلوگیری از اشتهای زیاد و گرسنگی کاذب

دلایل گرسنگی مداوم در کودکان

دلایل گرسنگی مداوم در کودکان

علت گرسنگی بیش از حد در برخی از زنان چیست؟

علت گرسنگی بیش از حد در برخی از زنان چیست؟

کلید کنترل هورمون گرسنگی و سیری در بدن شما

کلید کنترل هورمون گرسنگی و سیری در بدن شما

دچار گرسنگی کاذب هستید به یکی از این 13 دلیل

دچار گرسنگی کاذب هستید به یکی از این 13 دلیل

پیامدهای منفی و خطرناک گرسنگی

پیامدهای منفی و خطرناک گرسنگی

راههای جلوگیری از گرسنگی

راههای جلوگیری از گرسنگی

گرسنگی واقعی چه نشانه هایی دارد؟

گرسنگی واقعی چه نشانه هایی دارد؟

گرسنگی شما رو عصبی می کنه چون ...

گرسنگی شما رو عصبی می کنه چون ...

ارتباط گرسنگی با بروز خشونت در میان زوجین

ارتباط گرسنگی با بروز خشونت در میان زوجین

رفع گرسنگی و تشنگی با خوردن یک گل!

رفع گرسنگی و تشنگی با خوردن یک گل!

ورزش هایی که گرسنگی را از بین می برند !!

ورزش هایی که گرسنگی را از بین می برند !!

این غذاها علت گرسنگی شدید و چاقی شماست!

این غذاها علت گرسنگی شدید و چاقی شماست!

4 اسموتی خوشمزه مخصوص رفع گرسنگی در رژیم لاغری

4 اسموتی خوشمزه مخصوص رفع گرسنگی در رژیم لاغری

10 سوپر غذای ضد گرسنگی و اشتها

10 سوپر غذای ضد گرسنگی و اشتها

تصاویری تکان دهنده از آدمخواری + تصاویر 18+

تصاویری تکان دهنده از آدمخواری + تصاویر 18+

گرسنه شدن زیاد شما زیر سر این خوراکی هاست

گرسنه شدن زیاد شما زیر سر این خوراکی هاست

روشهایی آسان برای مقابله با اشتها و چاقی

روشهایی آسان برای مقابله با اشتها و چاقی

علل ، علائم و راه حل ضعف عمومی زانو

علل ، علائم و راه حل ضعف عمومی زانو