بیشتر بخوانید

تکنیک کاهش وزن به سرعت برق و باد!

تکنیک کاهش وزن به سرعت برق و باد!

راهی برای آنکه بدون رژیم کاهش وزن داشته باشید

راهی برای آنکه بدون رژیم کاهش وزن داشته باشید

کاهش وزن 180 کیلویی یک مرد +تصاویر

کاهش وزن 180 کیلویی یک مرد +تصاویر

رژیم لاغری و کاهش وزن هفته ای یک کیلو

رژیم لاغری و کاهش وزن هفته ای یک کیلو

غذای مقوی دنیا برای کاهش وزن مناسب

غذای مقوی دنیا برای کاهش وزن مناسب

برای کاهش وزن زیر این نور بایستید

برای کاهش وزن زیر این نور بایستید

کاهش وزن 300 کیلویی سنگین ترین زن دنیا + تصاویر

کاهش وزن 300 کیلویی سنگین ترین زن دنیا + تصاویر

برنامه اصولی و صحیح کاهش وزن در سنین بالای 50 سال

برنامه اصولی و صحیح کاهش وزن در سنین بالای 50 سال

لاغر شدن برای کدوم گروه خونی سخت تره ؟

لاغر شدن برای کدوم گروه خونی سخت تره ؟

جراحی حلقه گذاری در معده برای کاهش وزن

جراحی حلقه گذاری در معده برای کاهش وزن
آنچه به راحتی مانع از کاهش وزن می شود
مصرف بیش از حد خوراکی های سالم و مملو از کالری ، قطع غذاهای پروتئینی و کربوهیدرات دار از عواملی هستند که مانع کاهش وزن می شود.

چه‌چیزهایی مانع رسیدن انسان به‌کاهش وزن می‌شود؟

برنامه‌ریزی برای داشتن یک رژیم کاهش وزن می‌تواند کمی مشکل باشد.زیرا تصورات کلی زیادی در این زمینه‌وجود دارد .موردی که‌باید به‌آن توجه‌کرد تفاوت نیاز بدن هر فرد با فرد دیگر است.

فرد می‌تواند به‌اهداف کاهش وزن مناسب ، تنها با عمل کردن به‌برخی از نکات برسد.به‌همین دلیل در این بخش از تناسب اندام مجله اینترنتی فنجان به‌برخی از اشتباهات رایج در کاهش وزن می‌پردازیم.

موانع کاهش وزن را بشناسید

فکر نکردن به‌کاهش وزن :

اغلب برنامه‌های کاهش وزن، بر روی یک اصل ساده‌استوار هستند. رژیم ها بر کاهش مواد مغذی اصلی تمرکز دارند. به‌عنوان مثال، چربی ها، پروتیین ها و کربوهیدرات ها در گروه‌درشت مغذی ها هستند.

در حالی که‌در مورد برنامه‌های کاهش وزن، افراد سعی می‌کنند بدن را گول بزنند که‌منبع غذایی خود را کم کنند. در نتیجه‌بدن شروع به‌استفاده‌از چربی های اشباع شده‌می‌کند. چنین کارهایی فقط در کوتاه‌مدت انجام و با استفاده‌از این روش، حفظ وزن ایده‌آل در دراز مدت دشوار می‌شود.

قطع نکردن غذاهای پروتئینی :

به‌عنوان بخشی از رایج ترین طرح های رژیم کاهش وزن، افراد شروع به‌قطع پروتیین می‌کنند. خوب، این اصلا چیز سالمی نیست. ماهیچه‌ها برای ساختار خود به‌پروتیین و کبد به‌آمینو اسیدها ضروری برای سم زدایی نیاز دارد. اگر فکر می‌کنید که‌در حین کاهش وزن، سلامتی شما تحت تاثیر قرار می‌گیرد، در مورد رژیم خود تجدید نظر کنید.

غذاهای پروتئینی

محروم نکردن بدن :

می دانید که‌چه‌چیزی باید دستاورد ضروری هر برنامه‌کاهش وزن خوب باشد. در پایان، باید بتوانید از هر هوسی که‌باعث پر خوری می‌شود، خلاص شوید. محروم کردن بدن از کالری و مواد مغذی ممکن است راه‌خوبی برای رسیدن به‌این هدف نباشد. بنابراین، مطمئن شوید کاری که‌انجام می‌دهید با نیازهای بدنتان خوب پیش می‌رود.

پر نکردن شکم با آب :

نوشیدن بیش از حد آب، برای سیستم متابولیک خوب نیست. شما نباید زیاده‌روی کنید . در واقع، آب را مطابق با نیاز بدنتان بنوشید. این مساله‌بسیار مهم است؛ آب بیش از حد می‌تواند ازفعالیت آنزیم های مختلف جلوگیری کند.

فریب ندادن خود :

افراد برای کاهش وزن به‌طور کامل شروع به‌قطع غذا می‌کنند. بدین ترتیب، آن ها به‌سلامتی خود آسیب وارد می‌کنند. باید درک کنید که‌خوردن بیش از حد، تنها دلیل افزایش وزن نیست. فاکتورهای ویژه‌ای نیز وجود دارند. تفاوت می‌تواند در فعالیت دستگاه‌متابولیک باشد. بهتر است هر چیزی که‌بدن نیاز دارد را با نسبت های محدود بخورید.

میانبر نزدن :

میانبرها در کاهش وزن چه‌هستند؟ آن ها مکمل های رژیمی هستند. متاسفانه‌افراد مخالف سیستم بدن خود برای کاهش وزن عمل می‌کنند و توجه‌ندارند که‌چه‌چیزی می‌تواند در طولانی مدت مضر باشد. مکمل های رژیمی، چه‌بصورت قرص و چه‌نوع تزریقی آن می‌تواند به‌سیستم متابولیک آسیب بزند.

خیلی قندها را مصرف نکنید :

این واقعیت وجود دارد که‌قندها دلیل اصلی افزایش وزن هستند. اما، قند برای خون و عملکرد هورمون ها ضروری است. در حالی که‌باید مقدار قند خود را کاهش دهید، مطمئن شوید که‌فراتر از محدوده‌نمی رود.

بیش از حد ورزش نکردن :

همه‌ی بدن ها تحمل تمرین های سخت را ندارند. ورزش لازم است، اما نباید کورکورانه‌انجام شود. یک فعالیت سخت فیزیکی که‌به‌بدن اعمال می‌شود، باید فورا متوقف شود. علاوه‌بر این، در هر زمانی بیش از حد پیاده‌روی نکنید. همچنین می‌تواند عملکرد سیستم متابولیک را بطور معکوس تحت تاثیر قرار دهد.

کاهش وزن اصولی

کربوهیدرات را کاهش ندهید:

کربوهیدرات برای تغذیه‌بدن مهم هستند، اگر آن ها را به‌مقدار مطلوب نخورید، ممکن است بیمار شوید. میزان کربوهیدرات را کم و مصرف آن را کنترل کنید.

فقط به‌رژیم غذایی گیاهی تکیه‌نکنید:

اگر موضوع انتخاب است، پس می‌توانید هر چیزی که‌می‌خواهید را انتخاب کنید. اما به‌خاطر داشته‌باشید که‌رژیم گیاهخواری، سالم است. اگر نتایج مورد نظر را دریافت نکردید، برخی موارد را برای تغییر در نظر بگیرید.

نخواندن برچسب روی مواد غذایی :

این روزها بسیاری از غذاهای بسته‌بندی شده‌ادعای سلامت دارند که‌باور کنید آن ها واقعا برای شما خوب هستند. اما اگر برچسب تغذیه‌را چک کنید، خواهید دید که‌اغلب این ادعاها از هیچ گونه‌اطلاعات واقعی پشتیبانی نمی شود.

مقدار زیادی شکر داخل مواد غذایی وجود دارد که‌اغلب با کلمات:فروکتوز، گلوکوز، دکستروز، مالتوز و ساکاروز تعریف می‌شوند . در عوض همیشه‌لیست مواد اولیه‌و برچسب تغذیه‌را بر پشت بسته‌بررسی کرده‌و فراموش نکنید که‌به‌اندازه‌بسته‌نیز توجه‌داشته‌باشید. با این روش، مطمئن می‌شوید که‌تنها چیزی که‌نیاز دارید را می‌خورید.

تمرکز روی فعالیت هوازی و صرف نظر از ورزش های استقامتی :

می توانید با اطمینان بگویید که‌برخی ورزش ها بهتر از ورزش نکردن است. اما اگر مراقب رژیم غذایی خود باشید، ورزش هوازی انجام دهید و سبک زندگی سالمی داشته‌باشید، با این حال کاهش وزن شما به‌آن خوبی که‌فکر می‌کنید به‌دلیل نداشتن تمرینات استقامتی پیش نمی رود . تمرینات استقامتی نه‌تنها به‌ایجاد ماهیچه‌ها کمک می‌کند بلکه‌در متابولیسم و کاهش چربی شکم نقش دارد.

در عوض تمرین های مقاومتی و هوازی را برای گرقتن نتیجه‌بهتر با هم ترکیب کنید. اگر زمان کافی داشته‌باشید می‌توانید آن ها را در روزهای متناوب یا حتی در همان روز انجام دهید.

عدم توجه‌به‌قند موجود در نوشیدنی ها :

آیا می‌دانید قند موجود در نوشیدنی ها چقدر است؟ بیشتر نوشیدنی ها بین 40 تا 60 گرم شکر دارند. این مقدار 2 تا 3 برابر میزانی است که‌باید در یک روز بخورید . سودا، آب میوه، آبجو هم پر از کربوهیدرات و کالری هستند که‌با این وجود باز هم احساس گرسنگی می‌کنید چون مرکز اشتها در مغز به‌اندازه‌کالری که‌از غذا مصرف می‌کنند به‌کالری مایع واکنش نشان نمی دهند.

در عوض آب بنوشید ، اگر نمی توانید آب ساده‌بخورید، لیمو، میوه‌های مورد علاقه‌خود و یا برگ های نعناع را امتحان کنید تا طعم دار شود. چای سبز نیز گزینه‌دیگر نوشیدنی است.

قند نوشیدنی ها

حذف یک وعده‌غذایی :

شاید رایج ترین اشتباهی که‌افراد هنگام تلاش برای کاهش وزن انجام می‌دهند، نخوردن صبحانه‌یا شام است. ممکن است در ابتدا منطقی به‌نظر برسد:فکر می‌کنید کاهش کالری به‌این شکل ، وزن را سریع تر کاهش می‌دهد. با این حال، خوردن وعده‌های غذایی نه‌تنها باعث کاهش متابولیسم شده‌بلکه‌خوردن بیشتر میان وعده‌و پرخوری را در پی دارد.

در عوض یک صبحانه‌سالم و غنی از مواد غذایی بخورید که‌به‌شما انرژی می‌دهد و از خوردن بیش از حد شما جلوگیری می‌کند. صبحانه‌کامل از کربوهیدرات خوب با فیبر و پروتئین - آرد جو، تخم مرغ و ماست یونانی با میوه‌ها همگی گزینه‌های خوبی برای صبحانه‌هستند.

محدودیت بیش از حد :

کاهش اندازه‌بشقاب یکی از رایج ترین توصیه‌ها به‌افرادی است که‌سعی در کاهش وزن دارند. زمانی که‌کار درست انجام شود، واقعا کارساز است. با این حال، هرگز نباید غذا را آنقدر کم بخورید که‌به‌طور مداوم احساس گرسنگی کنید زیرا ناسالم است. و دوم اینکه‌وقتی جذب کالری خیلی پایین می‌آید و متابولیسم شما با تلاش برای حفظ انرژی محدود، آرام می‌شود ، این کار کاهش وزن را سخت تر می‌کند.

اشتباه‌دیگر مرتبط با این محدودیت ها، کنار گذاشتن کامل غذاهای "بد" اما مورد علاقه‌است. که‌برای ارضای این هوس خیلی از مواد غذایی دیگر می‌خورید و یا اگر برای مدت زیادی خودتان را محدود می‌کنید، یکباره‌خود را رها می‌کنید. در عوض غذاها را با اندازه‌مناسب بخورید که‌شما را راضی کند اما باعث سیری کامل نشود.

انتخاب غذاهای فرآوری شده‌کم چرب و بدون چربی :

غذاهای بدون چربی و کم چرب معمولا به‌عنوان گزینه‌های سالم ترویج می‌شوند و بسیاری از مردم این را باور دارند. چیزی که‌آن ها نمی دانند این است که‌این غذاها اغلب با شکر و افزودنی های دیگر همراه‌هستند تا طعم آن ها را بهبود بخشد.

در عوض حداقل غذاهای فرآوری شده‌و نشده‌را انتخاب کنید - هر دو آن ها به‌طور طبیعی چربی پایین و سالمی دارند. اگر باید چیزی کم چرب یا بدون چرب بخرید، برچسب آن را بخوانید تا مطمئن شوید که‌محصول بدون شکر یا افزودنی ها در واقع کالری کمتری نسبت به‌همتای کامل خود دارد.

نداشتن خواب کافی :

در نگاه‌اول، خوابیدن و کاهش وزن ربط چندانی به‌هم ندارند، اما نداشتن خواب کافی منجر به‌کاهش سطح هورمون لپتین ("هورمون سیری ")می شود و درعوض گرلین ("هورمون گرسنگی") بیشتر ترشح می‌شود. در نتیجه، شما همیشه‌احساس گرسنگی می‌کنید، بنابراین بیشتر می‌خورید و چاق می‌شوید.

علاوه‌بر این، هرچه‌خواب کمتری داشته‌باشید، بیشتر مشتاق غذاها با چربی بالا و کربوهیدرات کم هستید. در عوض به‌اندازه‌کافی بخوابید. بزرگسالان بین 7 تا 9 ساعت می‌خوابند تا سالم بمانند. اگر برای خوابیدن مشکل دارید، سعی کنید برنامه‌روتین خواب داشته‌باشید.

کمبود خواب

نخوردن فیبر کافی :

زمانی که‌می‌خواهید وزن کم کنید، مهم است که‌مواد غذایی غنی از فیبر کافی در رژیم غذایی خود داشته‌باشید. فیبر محلول به‌خصوص زمانی که‌آب را جذب می‌کند به‌ژل تبدیل می‌شود، مفید است، و به‌آرامی از طریق سیستم گوارشی شما حرکت می‌کند و باعث می‌شود که‌احساس سیری بیشتری داشته‌باشید. فیبر نیز به‌جذب کند چربی نیز مشهور است و همچنین میزان قند خون را در کنترل نگه‌می‌دارد و به‌بدن کمک می‌کند تا چربی کمتری ذخیره‌کند.

در عوض رژیم غذایی غنی از فیبر را بخورید. بلغور، آجیل، میوه‌پوست کنده‌و لوبیا فیبر محلول بالایی دارند در حالی که‌غلات ، برنج قهوه‌ای، سبزیجات پر برگ و پوست میوه‌ها منابع خوبی از فیبر نا محلول هستند.

داشتن انتظارت خیالی :

تعیین اهداف واقع گرایانه، بلند مدت برای کاهش وزن ضرورت دارد . قابل درک است که‌می‌خواهید هر چه‌سریع تر لاغر شوید، اما این تنها از طریق رژیم گرفتن به‌دست می‌آید، که‌نه‌تنها برای سلامتی بلکه‌در حفظ وزن بعد از کاهش وزن خوب نیست، چون بعد از اتمام رژیم غذایی دوباره‌به‌حالت اول باز می‌گردید.

داشتن انتظارات واقع بینانه‌و درک اینکه‌کاهش وزن یک فرآیند تدریجی است به‌شما کمک می‌کند در مسیر خود بمانید و دلسرد نشوید. در عوض انتظارات خود را بطور واقع بینانه‌تنظیم کنید تا نتیجه‌بهتری را در دراز مدت بگیرید.

افراط در مصرف غذاهای سالم :

افراط در مصرف غذاهای سالم سخت نیست و می‌دانید برای شما خوب است، پس فکر می‌کنید مصرف مقدار زیادی از غذاهای سالم به‌شما آسیب نمی زند. با این حال، می‌تواند منجر به‌افزایش وزن شود.

کالری ،کالری است و منجر به‌افزایش وزن می‌شود حتی اگر از مواد غذایی غنی استفاده‌کنید . غذاهایی مانند آجیل، آووکادو، کینوا و برنج قهوه ای بسیار پر از کالری هستند .در عوض همه‌ی این مواد را به‌مقدار کم مصرف کنید.

بیشتر بخوانید

کاهش وزن بدون رژیم غذایی

کاهش وزن بدون رژیم غذایی

کاهش وزن به این راحتی ؟

کاهش وزن به این راحتی ؟

راز کاهش وزن مجری معروف فاش شد + عکس

راز کاهش وزن مجری معروف فاش شد + عکس

راز کاهش وزن بهاره رهنما چیست؟ + تصاویر

راز کاهش وزن بهاره رهنما چیست؟ + تصاویر

کاهش وزن راحت با فشار نقطه ای خاص در بدن

کاهش وزن راحت با فشار نقطه ای خاص در بدن

بهترین نان برای کاهش وزن و خوش اندام شدن

بهترین نان برای کاهش وزن و خوش اندام شدن

کاهش وزن شدید بازیگر مشهور + عکس

کاهش وزن شدید بازیگر مشهور + عکس

کاهش وزن سریع در یک هفته

کاهش وزن سریع در یک هفته

چاقی و راههای کاهش وزن

چاقی و راههای کاهش وزن

کاهش وزن و کم کردن سایز شکم و پهلو با نکات اول صبحی

کاهش وزن و کم کردن سایز شکم و پهلو با نکات اول صبحی
مشاهده

مطالب بیشتر در کنترل وزن

برای کاهش وزن چطور از چای سبز استفاده کنیم؟

برای کاهش وزن چطور از چای سبز استفاده کنیم؟

گیاهان موثر در “کاهش وزن”

گیاهان موثر در “کاهش وزن”

کاهش وزن باورنکردنی ؛ مردی که یکساله 89 کیلو لاغر کرد!

کاهش وزن باورنکردنی ؛ مردی که یکساله 89 کیلو لاغر کرد!

باورهای کاملا غلط در مورد ورزش های لاغری

باورهای کاملا غلط در مورد ورزش های لاغری

به 4 روش میشه با زنیان لاغر شد

به 4 روش میشه با زنیان لاغر شد

دلایل پنهان افزایش وزن

دلایل پنهان افزایش وزن

رکورد دار بیشترین میزان کاهش وزن در دنیا + عکس

رکورد دار بیشترین میزان کاهش وزن در دنیا + عکس

تاثیر نخود فرنگی در لاغری و کاهش وزن

تاثیر نخود فرنگی در لاغری و کاهش وزن

کاهش وزن با توجه به گروه خونی

کاهش وزن با توجه به گروه خونی

فوت و فن رژیم لاغری یک ماهه + برنامه کاهش وزن

فوت و فن رژیم لاغری یک ماهه + برنامه کاهش وزن

مطالب مرتبط

به 14 دلیل بهار بهترین فصل کاهش وزن است

به 14 دلیل بهار بهترین فصل کاهش وزن است

شرط لاغر ماندن بعد از رژیم و کاهش وزن

شرط لاغر ماندن بعد از رژیم و کاهش وزن

و این راهنمایی های غلط برای کاهش وزن

و این راهنمایی های غلط برای کاهش وزن

سفت کردن پوست بعد کاهش وزن بدون جراحی

سفت کردن پوست بعد کاهش وزن بدون جراحی

کاهش وزن با بدنسازی ؛ آنچه حتما باید بدانید

کاهش وزن با بدنسازی ؛ آنچه حتما باید بدانید

تناسب اندام و کاهش وزن زنان در میانسالی

تناسب اندام و کاهش وزن زنان در میانسالی

کاهش وزن سریع در یک هفته

کاهش وزن سریع در یک هفته

قوانین عجیب و غریب کاهش وزن

قوانین عجیب و غریب کاهش وزن

برای کاهش وزن چه وقت روز انبه بخوریم؟

برای کاهش وزن چه وقت روز انبه بخوریم؟

عکسهای باورنکردنی قبل و بعد از کاهش وزن

عکسهای باورنکردنی قبل و بعد از کاهش وزن

کاهش وزن با توجه به گروه خونی

کاهش وزن با توجه به گروه خونی

الگوی بشقاب غذا برای آنکه راحت وزن کم کنید

الگوی بشقاب غذا برای آنکه راحت وزن کم کنید

کاهش وزن بدون رژیم غذایی

کاهش وزن بدون رژیم غذایی

اصول و روش کاهش وزن سریع در ماه رمضان

اصول و روش کاهش وزن سریع در ماه رمضان

کاهش وزن فوایدی دارد فراتر از تصور شما !

کاهش وزن فوایدی دارد فراتر از تصور شما !

لاغرشدن بعد زایمان ساده می شود اگر ....

لاغرشدن بعد زایمان ساده می شود اگر ....

برنامه ای بسیار ساده برای کاهش وزن با پیاده روی

برنامه ای بسیار ساده برای کاهش وزن با پیاده روی

کاهش وزن به این راحتی ؟

کاهش وزن به این راحتی ؟

15 اتفاق خوب که بعد کاهش وزن در بدن شما رخ می دهد

15 اتفاق خوب که بعد کاهش وزن در بدن شما رخ می دهد

عوارض جبران ناپذیر کاهش وزن سریع

عوارض جبران ناپذیر کاهش وزن سریع