بیشتر بخوانید

از علت و علائم تا راه های درمان “پوکی استخوان”

از علت و علائم تا راه های درمان “پوکی استخوان”

نازایی و تمام راههای تشخیص و درمان آن

نازایی و تمام راههای تشخیص و درمان آن

گزگز دست و پا علامتی است از ...

گزگز دست و پا علامتی است از ...

علائم ، نشانه و انواع آب مروارید + درمان آب مروارید

علائم ، نشانه و انواع آب مروارید + درمان آب مروارید

در زمستان مراقب بیماری آنفولانزا باشید

در زمستان مراقب بیماری آنفولانزا باشید

حالات فردی که دچار کمبود گلبول سفید است

حالات فردی که دچار کمبود گلبول سفید است

تپش منظم قلب با ترک دخانیات

تپش منظم قلب با ترک دخانیات

روش پیشگیری از ابتلا به آنفولانزا در محل کار و خانه

روش پیشگیری از ابتلا به آنفولانزا در محل کار و خانه

درمان شمایی که همیشه سرماخورده اید

درمان شمایی که همیشه سرماخورده اید

علائمی که می گوید کودک دچار بیماری کاوازاکی شده

علائمی که می گوید کودک دچار بیماری کاوازاکی شده
این روزها آرتروز زانو را با چه روشی درمان می کنند؟
آرتروز زانو طی 4 مرحله پیشرفت می کند که آخرین راه درمانی آن جراحی می باشد اما اگر شدید نباشد با راهکارهای خانگی و پزشکی می توان آن را کنترل کرد.

بهترین و موثرترین روش های درمان آرتروز زانو 

در آرتروز در مرحله‌اول، نشانه‌ها خفیف هستند، اما فرد در مراحل بحرانی ممکن است به‌جراحی نیاز داشته‌باشد.در آرتروز (OA) مفصل زانو بر نرمه‌استخوان ها، غضروف و سینوویوم در مفصل زانو تاثیر می‌گذارد.

نرمه‌استخوان یک بافت لغزنده‌است که‌سطح صاف را برای حرکت مفاصل فراهم می‌کند و به‌عنوان یک کو سن بین استخوان ها عمل می‌کند.سینوویوم نرم است و مفصل ها را به‌هم متصل می‌کند. مایعی را تولید می‌کند که‌سینوویال نامیده‌می‌شود و روغن ، مواد غذایی و اکسیژن را به‌غضروف منتقل می‌کند.

وقتی این عملکردها می‌شکنند، دیگر از استخوان های مفصل زانو حفاظت نمی کنند و آسیب استخوانی رخ می‌دهد.در مورد زانو می‌تواند باعث درد و سفتی شود.نشانه‌ها در طول زمان بدتر می‌شوند.

آرتروز زانو

مراحل بروز و پیشرفت آرتروز زانو:

پیشرفت آرتروز زانو چندین سال طول می‌کشد و در چند مرحله‌پیشرفت می‌کند.درمان آن می‌تواند سخت باشد زیرا نشانه‌ها ممکن است تا زمانی که‌به‌مرحله‌پیشرفته‌برسد، ظاهر نشود.

افرادی که‌در معرض آرتروز زانو قرار دارند، باید به‌دنبال هر گونه‌تغییر در نشانه‌های دیگری باشند که‌شرایط در حال پیشرفت است.

 مرحله‌1- کم:

تکه‌های کوچکی از برامدگی های استخوانی به‌نام استئوفایت ها ممکن است در ناحیه‌زانو رشد کنند.ممکن است آسیب جزئی به‌غضروف وجود داشته‌باشد.

 هیچ محدود شدن فضایی بین استخوان ها وجود نخواهد داشت، تا نشان دهد که‌غضروف از بین می‌رود.چنانچه‌در بخش سلامت مجله اینترنتی فنجان گفته‌شده‌است افراد در مرحله‌1 ممکن است احساس درد یا ناراحتی کنند. این مفاصل بر روی یک اشعه‌ایکس نرمال به‌نظر می‌رسد.

پیشرفت آرتروز زانو

مرحله‌2- خفیف:

در طی این مرحله، فرد ممکن است شروع به‌تشخیص نشانه‌ها کند و پزشکان می‌توانند نشانه‌هایی از فرسودگی را مشاهده‌کنند.اشعه‌های ایکس و دیگر اسکن های مفصل زانو به‌وضوح رشد استئوفایت را نشان می‌دهند و غضروف ضعیف می‌شود.

فضای بین استخوان ها هنوز طبیعی به‌نظر می‌رسد، اما منطقه‌ای که‌در آن استخوان ها و بافت ها به‌هم می‌رسند، شروع به‌سفت شدن می‌کنند.وقتی بافت ها سفت می‌شوند، این باعث می‌شود که‌استخوان متراکم شود.

یک لایه‌نازک استخوان نیز در زیر غضروف در مفاصل ایجاد خواهد شد.فرد ممکن است سفتی یا درد مفاصل را تجربه‌کند.ناحیه‌اطراف مفصل زانو ممکن است به‌ویژه‌پس از نشستن در فرد برای مدت طولانی احساس ناراحتی ایجاد کند.

با اینکه‌ممکن است کمی آسیب جزئی وجود داشته‌باشد، اما استخوان ها به‌هم مالیده‌می‌شوند و یا بر روی یکدیگر ساییده‌می‌شوند.سیال سینوویال موجود است و به‌کاهش اصطکاک و حمایت از حرکت زانو کمک می‌کند.

زانو درد 

مرحله‌3- متوسط:

آسیب به‌غضروف پیشرفت کرده‌است، شکاف بین استخوان ها محدود شده‌است و اشعه‌ایکس از دست رفتن غضروف را نشان خواهد داد. 

درد و ناراحتی ممکن است هنگام انجام فعالیت های روزمره‌مانند دویدن، پیاده‌روی، زانو زدن و خم شدن رخ دهد. ممکن است علائم اولیه‌التهاب مفاصل وجود داشته‌باشد. 

در ادامه، غضروف همچنان لاغر و شکسته‌خواهد بود. استخوان ها با ضخیم شدن و رشد به‌سمت بیرون واکنش می‌دهند تا تکه‌های شکل را شکل دهند. 

بافت آن ملتهب خواهد شد و ممکن است مایع سینوویال اضافی تولید کند که‌منجر به‌افزایش تورم می‌گردد. این سینوویت نامیده‌می‌شود و عموماً به‌عنوان آب روی زانو شناخته‌می‌شود.

عوامل آرتروز زانو 

 مرحله‌4 - شدید:

این بدترین مرحله‌آرتروز است و علایم بسیار قابل مشاهده‌هستند. فضای بین استخوان ها در مفاصل به‌باریک شدن ادامه‌دارد و باعث می‌شود غضروف بیشتر شود. در نتیجه، سفتی ثابت می‌شود و مایع کمتری در اطراف مفاصل وجود دارد. اصطکاک زیادی در مفاصل و درد و ناراحتی زیادی در حین حرکت وجود دارد.

اشعه‌های ایکس استخوان به‌استخوان شدن را نشان می‌دهند، به‌این معنی که‌یا غضروف کاملاً فرسوده‌شده‌است و یا کمی باقی مانده. فرد به‌احتمال زیاد تکه‌های استخوان بیشتری را ایجاد می‌کند و درد را تجربه‌می‌کند که‌اغلب در طی فعالیت های ساده‌مثل راه‌رفتن فشرده‌می‌شود.

در موارد شدید، استخوان ها ممکن است به‌خاطر فقدان غضروف نامتقارن از شکل افتاده‌و نامتوازن شده‌باشند.در این مرحله، جراحی تنها گزینه‌است.

مراحل آرتروز زانو

شناخت آرتروز زانو:

 استئوآرتریت زانو زمانی گسترش می‌یابد که‌غضروف در مفصل زانو از بین برود و منجر به‌رشد بیش از حد استخوان زیرین شود. غضروف زبر می‌شود و می‌شکند و به‌درد, تورم و سختی در حرکت مفاصل منجر می‌شود.

به‌گفته‌آکادمی آمریکایی جراحان ارتوپد آمریکا, این بیماری می‌تواند در هر سنی گسترش پیدا کند, اما اغلب در افراد مسن بالای 50 سال گسترش می‌یابد. بنیاد ورم مفاصل گزارش می‌دهد که‌نیمی از تمام بزرگسالان در برخی زمان ها آرتروز را توسعه‌خواهند داد.

عوامل خطر آرتروز زانو:

عوامل خطر برای استئوآرتریت عبارتند از:

 • افزایش سن
 • چاقی
 • آسیب مفاصل قبلی
 • استفاده‌بیش از حد از مفصل
 • ماهیچه‌های ران ضعیف
 • عوامل ژنتیکی

یک فرد احتمال دارد در صورتی که‌شرایط خاصی از جمله‌التهاب, آکرومگالی, و آرتریت روماتوئید داشته‌باشد, خود را توسعه‌دهد.

چاقی و زانو درد

تشخیص آرتروز زانو:

فرد ممکن است علائمی را در مراحل اولیه‌آرتروز مشاهده‌نکند.اگر فردی درد زانو داشته‌باشد, پزشک درباره‌سوابق پزشکی شخصی و خانوادگی او سوال خواهد کرد. سپس معاینه‌بالینی و تست های تشخیصی صورت می‌گیرد. 

پزشک می‌تواند این موارد را بپرسد:

 • چه‌زمانی فرد درد و سفتی را تجربه‌می‌کند
 • چگونه‌زندگی روزانه‌آن ها را تحت تاثیر قرار می‌دهد
 • آیا آن ها داروهایی را مصرف می‌کنند یا خیر

 پزشک مفاصل را معاینه‌می‌کند, دامنه‌کلی حرکت آن ها را تست و به‌دنبال آسیب می‌گردد. آن ها متوجه‌نواحی حساس, دردناک و یا متورم می‌شوند. 

اسکن های MRI و تست های مایع مفصلی می‌توانند به‌تشخیص نشانه‌های اولیه‌آرتروز کمک کنند. پزشک می‌تواند یک آسپیراسیون مفاصل را انجام می‌دهد که‌شامل برداشتن مایع با سوزن و فرستادن آن به‌یک آزمایشگاه‌برای آزمایش است.

همچنین اشعه‌گاما می‌تواند به‌مفاصل آسیب برساند. آزمایش خون می‌تواند به‌درمان بیماری های دیگر مانند نقرس و ورم مفاصل کمک کند.

معاینه‌زانو

پیش گیری از آرتروز زانو:

تعدادی از عوامل ممکن است فردی را در معرض خطر توسعه‌آنرتروز قرار دهند.ایجاد تغییرات ممکن است مانع از مشکل شود, اما ممکن است فرد بتواند ریسک خود را کاهش دهد یا از پیشرفت خود جلوگیری کند. بنیاد آرتروز پیشنهادات زیر را دارد:

حفظ وزن مناسب:

بارها در بخش های قبلی سلامت مجله اینترنتی فنجان اشاره‌کردیم که‌وزن اضافی باعث فشار اضافی روی زانوها می‌شود. در طول زمان به‌پوشش این غضروف حمله‌می‌کند.

چربی اضافی نیز می‌تواند باعث تولید سیتوکین ها, نوعی پروتئین شود. این می‌تواند منجر به‌التهاب گسترده‌شود و می‌تواند روش کار سلول های غضروفی را تغییر دهد.

اضافه‌وزن

 کنترل قند خون:

سطوح بالای گلوکز می‌توانند بر ساختار و عمل کرد غضروف تاثیر بگذارند و دیابت باعث افزایش خطر التهاب و کاهش ضایعات غضروفی می‌شود.بیش از 85 % افراد مبتلا به‌دیابت مبتلا به‌آرتریت هستند.

کاهش خطر آسیب:

غضروف که‌آسیب هایی دیده‌بعداً ورم مفاصل ایجاد می‌کند. خطر افتادن در منزل, پوشیدن کفش هایی که‌مناسب هستند را کاهش دهید و از لوازم محافظ در حین بازی برای جلوگیری از آسیب استفاده‌کنید.

ورزش منظم:

ورزش ملایم می‌تواند به‌مفاصل کمک کند تا انعطاف پذیر بمانند, ماهیچه‌های پشت زانو را تقویت کرده‌و خطر بسیاری از شرایط سلامتی را کاهش دهند.

ورزش برای زانو

آزمون های تعادل استخوان و ژست بدن:

آنالیز راه‌رفتن و تست های دیگر می‌توانند به‌پزشکان کمک کنند تا تعادل و وضعیت استخوان را ارزیابی کنند. برخی منابع پیشنهاد می‌کنند که‌این می‌تواند بر ریسک یک فرد در توسعه‌آرتروز تاثیر بگذارد.

اجتناب از استفاده‌بیش از حد:

برخی ورزش ها یا مشاغل شامل حرکت های تکراری مفصل زانو, مانند زانو زدن یا چمباتمه‌زدن هستند.افرادی که‌به‌طور منظم بیش از 400 پوند را بلند می‌کنند ممکن است ریسک بیشتری از آرتروز داشته‌باشند.

کمک بگیرید:

برای جلوگیری از پیشرفتش, از پزشک بخواهید که‌در مورد درمان و تغییر سبک زندگی هنگام شروع ناراحتی مشاوره‌بدهد.

خوردن رژیم غذایی سالم, خواب کافی, مدیریت استرس و فعال ماندن همگی در سلامت کلی بهتر و کاهش خطر مشکلات سلامتی از جمله‌آرتروز نقش دارند.

علت زانو درد

مراحل درمان آرتروز زانو:

گزینه‌های درمان بستگی به‌مرحله‌آرتروز دارند و چه‌سریع شرایط در حال پیشرفت است.

مرحله‌1:

هر گونه‌علائم معمولاً جزئی هستند و داروهای استامینوفن یا غیر تجویزی اغلب می‌توانند درد را تسکین دهند. انجام تمرینات خاصی می‌تواند به‌ایجاد قدرت و تحرک کمک کند. برخی منابع استفاده‌از مکمل ها را توصیه‌می‌کنند. با این حال, محققان به‌این نتیجه‌رسیده‌اند که‌شواهد کافی برای نشان دادن کمک مکمل وجود ندارد. 

مرحله‌2:

درمان ها می‌توانند شامل این موارد باشند:

 • مصرف مسکن ها
 • شرکت در جلسات درمان فیزیکی برای ایجاد و یا حفظ قدرت و انعطاف پذیری
 • پوشیدن یک بریس که‌برای کاهش فشار بر روی سطح مفاصل طراحی شده‌است
 • پوشیدن کفش برای تسکین درد زانو 

در این مرحله, افراد مبتلا به‌استئوآرتریت زانو ممکن است نیاز به‌تغییر فعالیت های روزانه‌خود داشته‌باشند تا از درد جلوگیری کنند.

بریس زانو 

 مرحله‌3:

درمان ها می‌توانند شامل این موارد باشند:

 • داروهای ضد درد مثل استامینوفن
 • مسکن های تجویزی شامل مورفین یا کدئین
 • دریافت مقادیری از کورتیکواستروئیدها یا هیالورونیک اسید
 • یک پزشک سه‌تا پنج تزریق اسید هیالورونیک را در هفته‌های اخیر به‌عهده‌خواهد داشت. این می‌تواند زمان زیادی برای نشان دادن نتایج داشته‌باشد, اما می‌تواند تا چند ماه‌دوام بیاورد.

این داروها می‌توانند پرهزینه‌باشند و استفاده‌طولانی مدت از کورتیکواستروئیدها به‌عوارض جانبی منجر شود.

پیشگیری از آرتروز زانو 

مرحله‌4:

در این مرحله‌غضروف به‌طور قابل توجهی کاهش یافته‌یا کاملاً ناپدید شده‌است.فرد ممکن است نیاز به‌جراحی برای جایگزینی یا تعویض مفصل داشته‌باشد. 

درمان های جایگزین برای آرتروز زانو:

ممکن است افراد به‌دنبال موارد زیر باشند: 

کفی های خارجی 

از مکمل های گلوکوزامینریا، کندرویتین یا هر دو با این حال, داوطلبان این روش ها را توصیه‌نمی کنند یا متذکر می‌شوند که‌فقدان شواهد از ایمنی و اثربخشی آن ها حمایت می‌کند.

طب سوزنی

پالس مغناطیسی با وجود فقدان تحقیقات برای تایید اثربخشی آن وجود دارد.

طب سوزنی

سلول بنیادی

محققان در حال تحقیق هستند که‌آیا درمان سلول بنیادی می‌تواند غضروف را در افراد مبتلا به‌استئوآرتریت بازسازی کند یا نه.با این حال, تعدادی از چالش ها پابرجا هستند. برای مثال, درمانش گران است, یک فرد ممکن است قبل از دیدن نتایج چندین بار مراجعه‌کند, و اگر شاخص توده‌بدنی فرد بیش از حد مجاز باشد, درمان ممکن است بی اثر باشد.

یک متا آنالیز به‌روش های مختلفی انجام شد که‌پزشکان از سلول های بنیادی برای درمان استئوآرتریت استفاده‌می‌کردند. آن ها نتیجه‌گرفتند که‌یافته‌های مطالعات کیفیت بالا متناقض هستند.

برخی از کلینیک های درمانی سلول بنیادی را برای آرتروز درمان هایی را ارائه‌می‌کنند, اما اداره‌غذا و داروی آمریکا (fda) در ماه‌نوامبر به‌مردم هشدار داد که‌" اعتقاد نداشته‌باشند. "

اثرات جانبی درمان های سلول بنیادی تایید نشده‌ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 • واکنش های معکوس در محل تزریق
 • سلول ها در محل اشتباه‌تکثیر می‌شوند.
 • شکست سلول ها در کار طبق انتظار
 • خطر تومور

هر کسی که‌درمان سلول های بنیادی را در نظر بگیرد باید ابتدا با پزشک خود صحبت کند.

تزریق سلول بنیادی

درمان های خانگی برای تسکین درد زانو:

در لیست ارائه‌شده‌در ادامه‌بخش سلامت مجله اینترنتی فنجان با موضوع درمان آرتروز زانو چندین داروی خانگی مختلف برای تسکین درد زانو در خانه‌وجود دارد. اخبار خوب این است که‌این عادات سبک زندگی و درمان های طبیعی با اثرات جانبی ناخواسته‌مرتبط نیستند برخلاف بسیاری از داروهایی که‌برای درمان درد زانو استفاده‌می‌شوند. 

ورزش و مدیریت وزن:

چند کیلو سنگین تر شدن، استرس بیشتری به‌مفاصل اضافه‌می‌کند و باعث درد بیشتر می‌شود. ورزش منظم نه‌تنها به‌کاهش وزن کمک می‌کند بلکه‌ماهیچه‌های لازم برای محکم کردن زانو را تقویت می‌کند.

تای چی:

این ورزش ذهن - بدنی چینی به‌اندازه‌کافی آرام است تا به‌شما اجازه‌دهد قدرت و انعطاف پذیری را بدون ایجاد درد بیشتر افزایش دهید.

تای چی

استراحت:

مهم است که‌محدوده‌خود را بشناسید و زمانی که‌بیش از حد درد دارید، استراحت کافی به‌زانوی خود بدهید.

بالا بردن:

بالا نگه‌داشتن زانو می‌تواند تورم را به‌حداقل برساند.

شکل صحیح:

هنگام ورزش و یا بلند کردن اشیا حتما فرم و حالت بدنی مناسب خود را حفظ کنید تا از فشار بیشتر جلوگیری کنید.

کمپرس سرد و گرم:

از کمپرس آب سرد برای تسکین تورم و کمپرس داغ برای تسکین تنش ماهیچه‌استفاده‌کنید.

کمپرس سرد برای زانو

مریم گلی:

اگر زانویتان درد دارد اما هیچ التهابی وجود ندارد، برگ های مریم گلی را با یک پارچه‌مرطوب در آب گرم پوشانده‌و آن را به‌مدت 10 دقیقه‌روی زانویتان بمالید.

رژیم غذایی:

خوراکی هایی برای قوی کردن استخوان ها مفید است، غذاهای غنی از پروتیین برای ترویج ماهیچه‌های قوی بخورید و آلوئه‌ورا در صبح برای پیش گیری از درد زانو در اواخر روز مصرف کنید.

درمان آرتروز زانو با ماساژ

آوکادو:

دانه‌های آوکادو خشک و خرد کنید و با عسل داغ مخلوط کنید تا زمانی که‌بافت خامه‌ای پیدا کند. آن را روی زانوی آسیب دیده‌بمالید این درمان برای تمام تنش ماهیچه‌خوب است.

لیمو:

لیمو را روی زانو ماساژ دهید تا ورم را تسکین دهید.

لیمو

درمان های غیر جراحی برای درمان مفصل زانو:

1. توان بخشی، آموزش و فعایلت های خوب:

این شامل مشارکت در برنامه‌های مدیریت و ایجاد تغییرات در فعالیت ها برای محافظت از مفاصل تان (برای مثال، پیاده‌روی یا شنا کردن به‌جای دویدن برای ورزش کاردیو است). 

2. داروهای تسکین دهنده‌درد:

داروهای خوراکی و ضد التهاب موضعی (NSAIDs) به‌شدت برای تسکین درد و التهاب توصیه‌می‌شوند.

قرص آرتروز زانو

3. لواجی سوزنی:

این عمل شستن مفصل است. AAOSآن توصیه‌نمی کنند، اما می‌گوید پزشکان باید مراقب تحقیقات جدید باشند. یک مطالعه‌با کیفیت بالا هیچ فایده‌قابل اندازه‌گیری پیدا نکرد.

4. قاعده‌پاشنه‌جانبی:

اینها کفی هایی هستند که‌لبه‌بیرونی پا را بالا می‌برند تا نحوه‌کارکرد مفصل زانو را تغییر دهند. AAOSتاکید می‌کند که‌برای افراد مبتلا به‌آرتروز زانو متوسط جانبی را توصیه‌نمی کند.

5. کاهش وزن :

اگر اضافه‌وزن دارید، داشتن شاخص توده‌بدنی (BMI) بالاتر از 25. به‌میزان زیادی از کاهش 5 درصد وزن بدن خود را کم کنید و بعد حفظ وزن کم تر از طریق رژیم غذایی و ورزش.

کاهش وزن

6. استئوتومی تیبالی:

اگر چه‌مطالعات از این روش حمایت می‌کنند، اما در آن تکه‌ای از تیبالی قرار دارد (یکی از دو استخوان ساق پایی که‌انتهای مفصل زانو را تشکیل می‌دهد) از کیفیت پایین است، AAOS آن را توصیه‌نمی کند.

7. عوامل فیزیکی، از جمله‌روش های درمان الکتریکی:

این ها شامل تحریک عصبی الکتریکی؛ موج کوتاه، جریان استنباطی؛ کاربرد درمانی یک میدان الکترومغناطیسی مدوله‌شده‌از نظر موسیقی (TAMMEF)؛ و سونوگرافی هستند.

از بین اینها، سونوگرافی بیش ترین مدرک را دارد که‌نشان می‌دهد می‌تواند موثر باشد، اما تحقیقات نهایی بسیار کمی برای کارساز بودن کامل هر کدام از این درمان ها وجود دارد، با توجه‌به‌دستورالعمل های AAOS.

8. درمان دستی:

این کار شامل درمان چیروپرکتیک، آزاد سازی مفیوس و ماساژ سوئدی می‌شود. این درمان ها نه‌برای درمان و نه‌علیه‌این درمان ها کارساز نیست.

ماساژ زانو

9. استامینوفن، مواد مخدر، و برچسب های ضد درد:

اگر چه‌شواهد نشان می‌دهد که‌NSAIDs برای درمان آرتروز زانو موثر هستند، اما هیات منصفه‌هنوز هم به‌استثنای NSAIDs (به‌استثنا ترامادول) زیاد موثر نمی دانند.

10. کورتیکواستروئیدها تزریقی:

کورتیکواستروئیدها به‌یک مفصل آسیب دیده‌تزریق می‌شوند. مشخص نیست که‌این درمان چگونه‌می‌تواند برای آرتروز زانو موثر باشد.

11. تزریق بیولوژیکی:

برای تزریق به‌فاکتور رشد و یا پلاسما غنی از پلاکت.

12. بریس زانو:

یک نمونه‌بریس مفصل زانو است که‌برای برداشتن فشار از زانوی درونی شخص طراحی شده‌است که‌آرتروز در آنجا متمرکز است. مطالعات تاثیر بریس زانو نشان نمی دهند که‌مفید هستند یا خیر.

بریس زانو

13. منسکتکتومی جزئی آرتروسکوپی:

اگر علائم و نشانه‌های مینیسک شکسته‌و یا شل را داشته‌باشید، پزشکان توصیه‌می‌کنند که‌در مقابل این روش عمل کنند.

14. اصلاح ویسکوزیته:

این درمان شامل تزریق اسید هیالورونیک می‌باشد که‌جز مهمی از سیال سینوویال است که‌در آن بالشتک و مفاصل به‌ناحیه‌ای که‌استخوان های مفاصل به‌هم می‌رسند، نفوذ می‌کند. AAOS تزریق درون - اسید هیالورونیک برای آرتروز زانو را توصیه‌نمی کند. 

15. آرتروسکوپی با دبریدمنت یا لاواژ.

این روشی است که‌در آن بافت آسیب دیده‌از اتصالات بین مفاصل جدا شده‌است.

آرتروسکوپی

16. طب سوزنی:

یک مدرک قوی از طب سوزنی وجود دارد که‌درد مربوط به‌آرتروز زانو را تسکین نمی دهد.

17. اونیسپیسر:

این یک دستگاه‌آزاد شناور است که‌غضروف از دست رفته‌را جبران می‌کند، که‌AAOS می‌گوید نباید در فرد مبتلا به‌آرتروز زانو، کار گذاشته‌شود.

18. گلوکوزامین و کندرویتین:

اگرچه‌گلوکوزامین و کندرویتین هر دو موادی هستند که‌به‌طور طبیعی در مفاصل وجود دارند، اما AAOS به‌شدت توصیه‌می‌کند که‌آن ها را به‌شکل مکمل های رژیمی برای درمان آرتروز زانو مصرف کنید.

گلوکوزامین و کندرویتین

درمان های خانگی برای درد زانو:

برای کشش و پیجش امتحان کنید: 

اگر پایتان پیچ خورده‌باشد، سقوط سختی داشتید، یا در غیر این صورت زانویتان کشش بدی داشته، اولین کمک خانگی می‌تواند مفید باشد. این کارها را برای درمان کشیدگی عضله‌و پیچ خوردگی به‌یاد می‌آورید:

 • استراحت
 • یخ
 • کمپرس
 • بالا بردن

کمپرس آب سرد و یا کیسه‌یخی را روی زانویتان بگذارید. سبزیجات منجمد، مانند نخود، نیز در صورتی کار خواهند کرد که‌هیچ تکه‌یخ نداشته‌باشید. زانوی خود را با بانداژ بپوشانید تا از تورم جلوگیری کنید، اما نه‌به‌شدتی که‌جریان خون را کاهش دهد. در حالی که‌در حال استراحت هستید، پاهایتان را بالا نگه‌دارید.

بالا بردن پاها

پماد گیاهی:

محققان در مطالعه‌ای که‌در مجله‌علوم زیستی پاکستان منتشر شد، مرهم ساخته‌شده‌از دارچین، زنجبیل، کندر و کنجد را بررسی کردند. آن ها فهمیدند که‌مرهم به‌اندازه‌پمادهای آرتروز حاوی سالیسیلات، یک درمان تسکین درد موضعی قرار دارد، موثر است.

عصاره‌زنجبیل:

زنجبیل در بسیاری از اشکال موجود است. آن را می‌توان به‌شکل مکمل در غذاهای سالم یا ویتامین ها خریداری کرد. ریشه‌یا چای زنجبیل می‌تواند در سوپر مارکت ها پیدا می‌شود. این ادویه‌در بسیاری از غذاها مورد استفاده‌قرار می‌گیرد.

فواید سلامتی شامل تسکین درد معده و حالت تهوع و همچنین تسکین درد برای بسیاری از شرایط است. یک مطالعه‌از افراد مبتلا به‌ورم مفاصل، نشان داد که‌زنجبیل به‌کاهش درد هنگام استفاده‌در ترکیب با درمان تجویز شده‌برای آرتروز کمک می‌کند.

چه‌زمانی برای درد زانو باید به‌پزشک مراجعه‌کرد؟

اگر درمان های طبیعی کار نکنند و درد مفاصل شما ادامه‌داشته‌باشد، قطعاً باید پزشک خود را ببینید. همچنین اگر زانوی شما آسیب نبیند، اگر درد، بی حسی و یا رنگ آبی وجود داشته‌باشد، و یا اگر درد بعد از سه‌روز درمان با درمان های خانگی ادامه‌پیدا کند، شما باید پزشک خود را ببینید. 

بیشتر بخوانید

آنچه باید در مورد سرطان پستان بدانید

آنچه باید در مورد سرطان پستان بدانید

سرماخوردگی و راههای پیشگیری از آن

سرماخوردگی و راههای پیشگیری از آن

گروه خونی هایی که بیشتر در معرض سکته هستند

گروه خونی هایی که بیشتر در معرض سکته هستند

علاج سرطان پستان بدون شیمی درمانی

علاج سرطان پستان بدون شیمی درمانی

سنگ کلیه و روش های درمان آن

سنگ کلیه و روش های درمان آن

نکاتی که چشم پزشکان به شما نمی گویند

نکاتی که چشم پزشکان به شما نمی گویند

مدفوع این رنگی علامت زخم معده است!

مدفوع این رنگی علامت زخم معده است!

بهترین روش گیاهی برای درمان سریع گلودرد زمستانی

بهترین روش گیاهی برای درمان سریع گلودرد زمستانی

توصیه هایی برای روز اول سرماخوردگی

توصیه هایی برای روز اول سرماخوردگی

حقایق بیماری آلزایمر و بهترین روش های درمان آن

حقایق بیماری آلزایمر و بهترین روش های درمان آن
مشاهده

مطالب بیشتر در پیشگیری و بیماریها

درمان بواسیر با جراحی های جدید و مدرن

درمان بواسیر با جراحی های جدید و مدرن

علل و عوامل اسهال + راه های درمان فوری و خانگی اسهال

علل و عوامل اسهال + راه های درمان فوری و خانگی اسهال

درمان “آفت دهان کودکان” با روش های خانگی فوق العاده

درمان “آفت دهان کودکان” با روش های خانگی فوق العاده

تغذیه مناسب بیماران سرطانی و شیمی درمانی

تغذیه مناسب بیماران سرطانی و شیمی درمانی

شما هم هرچی آب میخورید باز عطش دارید ؟

شما هم هرچی آب میخورید باز عطش دارید ؟

شما با این 21 دلیل دل درد می گیرید!

شما با این 21 دلیل دل درد می گیرید!

هشدار درباره مصرف دارو برای کودکان

هشدار درباره مصرف دارو برای کودکان

فواید مهم آپاندیس برای بدن تان را می دانید ؟

فواید مهم آپاندیس برای بدن تان را می دانید ؟

5 درمان خانگی برای “خونریزی شدید قاعدگی” یا منوراژی

5 درمان خانگی برای “خونریزی شدید قاعدگی” یا منوراژی

زیاده روی در مصرف استامینوفن با بدن چه می کند؟

زیاده روی در مصرف استامینوفن با بدن چه می کند؟

مطالب مرتبط

تزریق داخل مفصلی روشی موثر در درمان آرتروز زانو !

تزریق داخل مفصلی روشی موثر در درمان آرتروز زانو !

آرتروز زانو چیست و بیشتر سراغ چه کسانی می رود ؟

آرتروز زانو چیست و بیشتر سراغ چه کسانی می رود ؟

آیا ورزشی مطمئن برای درمان آرتروز زانو وجود دارد ؟

آیا ورزشی مطمئن برای درمان آرتروز زانو وجود دارد ؟

بهترین ورزش ها و حرکات اصلاحی برای درمان آرتروز زانو

بهترین ورزش ها و حرکات اصلاحی برای درمان آرتروز زانو

علائمی نگران کننده همراه با درد پشت زانو + درمان

علائمی نگران کننده همراه با درد پشت زانو + درمان

آیا پاستیل ها غضروف های شما را بازسازی می کنند؟

آیا پاستیل ها غضروف های شما را بازسازی می کنند؟

آرتروز زانو درمان گیاهی موثری دارد ؟

آرتروز زانو درمان گیاهی موثری دارد ؟

زانو درد چه ارتباطی با افسردگی دارد؟

زانو درد چه ارتباطی با افسردگی دارد؟

چرا زانوهایم تق تق می کند؟ برای درمان چه کنم؟

چرا زانوهایم تق تق می کند؟ برای درمان چه کنم؟

باید ها و نبایدهایی برای مبتلایان به زانو درد

باید ها و نبایدهایی برای مبتلایان به زانو درد

برای چه کسانی جراحی تعویض مفصل زانو لازم است؟

برای چه کسانی جراحی تعویض مفصل زانو لازم است؟

علت و درمان های خانگی برای انواع زانو درد

علت و درمان های خانگی برای انواع زانو درد

تمام آنچه از تعویض مفصل زانو باید بدانید

تمام آنچه از تعویض مفصل زانو باید بدانید

علت صدای تق تق زانو چیست؟

علت صدای تق تق زانو چیست؟

آب آوردن زانو از چیه ؟

آب آوردن زانو از چیه ؟

درمان زانو درد با دستگاه های ورزشی خانگی

درمان زانو درد با دستگاه های ورزشی خانگی

هر درد زانویی، آرتروز نیست

هر درد زانویی، آرتروز نیست

علل ، علائم و راه حل ضعف عمومی زانو

علل ، علائم و راه حل ضعف عمومی زانو

برای زانو درد روغن کرچک رو امتحان کنید + روش

برای زانو درد روغن کرچک رو امتحان کنید + روش

توصیه های متخصصان برای مراقبت از زانو

توصیه های متخصصان برای مراقبت از زانو