بیشتر بخوانید

رتبه ی 1 دلیل مرگ و میر در جهان را بشناسید

رتبه ی 1 دلیل مرگ و میر در جهان را بشناسید

کدام کشور بیشترین تخم مرغ در جهان را تولید می کند؟

کدام کشور بیشترین تخم مرغ در جهان را تولید می کند؟

کدام کشور بیشترین نرخ مالیات جهان را دارد ؟

کدام کشور بیشترین نرخ مالیات جهان را دارد ؟

چرا خون قرمزه ولی رگهامون آبیه؟

چرا خون قرمزه ولی رگهامون آبیه؟

میدانید برای یک رول دستمال توالت چند درخت قطع می شود؟

میدانید برای یک رول دستمال توالت چند درخت قطع می شود؟

میدونید آب روی کره ی زمین از کجا اومده ؟

میدونید آب روی کره ی زمین از کجا اومده ؟

پنل های خورشیدی چگونه کار می کنند؟

پنل های خورشیدی چگونه کار می کنند؟

حقایقی جالب در مورد اینترنت

حقایقی جالب در مورد اینترنت

50 حقیقیت در مورد کشور هندوستان

50 حقیقیت در مورد کشور هندوستان

روستایی که از هر نفر 2 تا دارد ! + تصاویر

روستایی که از هر نفر 2 تا دارد ! + تصاویر
افراد ثروتمندی که ارثی برای فرزندانشان نمی گذارند + عکس
در این مطلب لیستی از افراد ثروتمند دنیا را برای شما آورده ایم که این افراد با وجود این همه ثروت ارثی برای فرزندان خود به جا نمی گذارند.

ارث این افراد ثروتمند به‌فرزندانشان نمی رسد

از آنجایی که‌در انگلستان، اگر میراث فردی بالاتر از 320 هزار پوند (425 هزار دلار) ارزش داشته‌باشد، 40 درصد آن به‌عنوان مالیات ارثیه‌در نظر گرفته‌می‌شود، افراد ثروتمند ترجیح می‌دهند پولشان در راه‌ارزشمندتری خرج شود.

پایگاه‌بیزینس اینسایدر فهرستی 12 نفره‌از افراد ثروتمند دنیا تهیه‌کرده‌است؛ در این لیست افرادی را می‌بینیم که‌حاضر نیستند تمام ثروت خود را پس از مرگ در اختیار فرزندانشان قرار دهند. اینکه‌این افراد می‌خواهند پولشان صرف مقاصد ارزشمندی شود یا خودشان تا آخرین اسکناس آن را خرج کنند مشخص نیست؛ ولی واضح است که‌بعضی از آن ها نمی خواهند ذره‌ای از این پول به‌بچه‌هایشان برسد. در ادامه‌با این لیست همراه‌ما باشید. لیست به‌صورت صعودی و برپایه‌ی میزان ثروت تهیه‌شده‌است.

افراد ثروتمندی که‌به‌فرزندانشان ارثی نمی دهند

1. نایجلا لاوسون با دارایی خالص 15 میلیون دلار

افراد ثروتمند

12 فرد ثروتمند دنیا

نایجلا لاوسون یک نویسنده‌ی حوزه‌تغذیه، شخصیت تلویزیونی و همچنین روزنامه‌نگار است. او یکی از پیشگامان انقلاب غذایی قرن 21 است. یکی کتاب های او در این زمینه، «ضیافت؛ چگونه‌یک اله‌ی خانگی باشیم» است. دارایی های لاوسون حدودا 15 میلیون دلار ارزش خالص دارد.

لاوسون از ازدواج اولش دو فرزند بالغ دارد و از ازدواج دومش با چهره‌ی برجسته‌تبلیغاتی، چارلز استاک، که‌در سال 2013 از او جدا شد، یک دخترخوانده‌دارد. او در مراسم ازدواج دومش در سال 2008 به‌پایگاه‌My Weekly گفت:

من معتقدم که‌بچه‌های من نباید از نظر پشتوانه‌مالی احساس امنیت کنند؛ چراکه‌این امر زندگی آن ها را خراب می‌کند و باعث می‌شود آن ها نتوانند پول دربیاورند. من در مورد این موضوع حتی با همسرم چارلز نیز مخالفت کردم؛ چراکه‌او معتقد بود ما باید برای فرزندانمان میراثی بر جای بگذاریم. من فکر می‌کنم که‌گاهی اوقات باید مخالف حرف های بقیه‌عمل کنیم.

2. گوردون رمزی با دارایی خالص 160 میلیون دلار

افراد ثروتمند 

12 فرد ثروتمند دنیا

گوردون رمزی با 40 رستورانی که‌در دنیا به‌همراه‌16 ستاره‌میشلن دارد، یکی از بزرگ ترین نام های مطرح در صنعت رستوران بریتانیا است. این سرآشپز مشهور، حضور گسترده‌ای در برنامه‌های تلویزیونی دارد و از این طریق و به‌لطف برنامه‌هایی مانند استاد سرآشپز آمریکا (MasterChef USA)، استاد سرآشپز جوان (MasterChef Junior) و آشپزخانه‌جهنم (Hell’s Kitchen) تا اینجای سال 60 میلیون درآمد کسب کرده‌است. این پدر که‌صاحب 4 فرزند است در مصاحبه‌ای با تلگراف گفت:

قطعا ثروت من به‌آن ها (فرزندانش) نخواهد رسید. البته‌این کار به‌من به‌معنی این نیست که‌هیچ چیزی به‌آن ها ندهم. من به‌آن ها 25 درصد از اموالم را خواهم داد. من خیلی خوش شانس بوده‌ام که‌شغلم 15 سال در ایالات متحده‌دوام آورده‌است. درآمد شغل من بسیار بالا بوده‌و من به‌همه‌دارایی ام احترام می‌گذارم.

3. استینگ با ارزش خالص 300 میلیون دلار

استینگ، نوازنده‌و موسیقی دان سرشناسی است که‌شهرتش به‌خاطر پیشگامی در گروه‌موسیقی راک پلیس بوده‌است. او تا به‌حال 16 جایزه‌ی گرمی، سه‌جایزه‌ی بریت، یک گلدن گلوب و یک جایزه‌ی امی دریافت کرده‌است. دارایی خالص او چیزی حدود 300 میلیون دلار است.

او که‌پدر 6 فرزند است، در مصاحبه‌ای با Mail در سال 2014 اعلام کرد که‌حتی یک پنی از اموالش به‌بچه‌هایش نخواهد رسید. او گفت:

من به‌فرزندانم گفتم که‌هیچ پولی برای آن ها باقی نخواهد ماند؛ چراکه‌من و همسرم قصد داریم تا ذره‌ی آخر پول را خرج کنیم. آن ها باید کار کنند؛ البته‌خود فرزندانم هم این مطلب را می‌دانند و تا به‌حال به‌ندرت از من تقاضایی کرده‌اند و من به‌این امر افتخار می‌کنم.

4. التون جان با دارایی خالص 480 میلیون دلار

التون جان با فعالیت در موسیقی برای چهار دهه، سال گذشته‌حدود 60 میلیون دلار درآمد کسب کرد. سرمایه‌ی خالص او حدود 480 میلیون دلار است. او صاحب دو فرزند است:زاکاری و الایا. او قصد ندارد پولی به‌فرزندانش بدهد. وی در مصاحبه‌با دیلی میرر (Daily Mirror) در این باره‌گفت:

اگر به‌فرزندانتان ثروت هنگفتی بدهید در واقع کار وحشتناکی انجام داده‌اید. درست است که‌فرزندان من زندگی باور نکردنی و خوبی داشته‌اند؛ ولی این دلیل نمی شود که‌من درصدد رعایت اعتدال بین ظواهر زندگی آن ها برنیایم. بعضی از افراد برای پول احترام زیادی قائل هستند و بعضی هم برای کار.

او این تفکر را از وارن بافت (دومین فرد ثروتمند دنیا) دریافت کرده‌است. او می‌گوید:

بافت مدل خوبی از این تفکر است. او به‌بچه‌هایش تنها به‌اندازه‌ای پول داده‌است که‌بتوانند نیازهای اساسی زندگی مثل خانه، ماشین و سایر موارد را تأمین کنند و از طرفی آنقدر پول نداده‌است که‌بتوانند آثار هنری پیکاسو یا جت شخصی بخرند.

5. سیمون کوول با ارزش خالص 550 میلیون دلار

سیمون کوول یک تهیه‌کننده‌تلویزیون و موسیقی است که‌شهرتش مدیون کارهایی از قبیل:عامل ایکس (The X Factor)، استعدادهای بریتانیا (Britain’s Got Talent) و استعدادهای آمریکا (America’s Got Talent) است. درآمد سالانه‌ی او حدودا 95 میلیون دلار است و ارزش خالص دارایی او چیزی حدود 550 میلیون دلار است. او در گفت وگویی با Esquire در سال 2013 گفت:

من به‌انتقال از یک نسل به‌نسل دیگر اعتقادی ندارم. شما به‌افراد فرصت این را می‌دهید که‌خودشان را نشان دهند. شما زمان و اندیشه‌خود را صرف آن ها می‌کنید.

البته‌هنوز معلوم نیست که‌کوول پای حرف هایش ایستاده‌باشد یا خیر (مصاحبه‌با او قبل از به‌دنیا آمدن پسرش، اریک، در اوایل سال 2014 بود). با این حال انتظار می‌رود او پس از مرگش، دارایی هایش را به‌مؤسسات خیریه‌ی نگهداری از حیوانات و بچه‌ها ببخشد. او در مصاحبه‌با اسکوایر گفت:

من اموالم را به‌خیریه‌های کودکان و سگ ها خواهم داد.

6. اندرو وبر با ارزش خالص 1.2 میلیارد دلار

افراد ثروتمند

12 فرد ثروتمند دنیا

اندرو وبر آهنگساز موسیقی تئاتر است. این آهنگساز با اکتساب هفت جایزه‌ی تونی، سه‌جایزه‌ی گرمی، یک جایزه‌ی آکادمی و یک مقام شوالیه، صاحب دارایی با ارزش خالص 1.2 میلیارد دلار است.

او که‌پنج فرزند دارد، در سال 2008 به‌دیلی میرر (Daily Mirror) گفت:

من قصد ندارم ثروتم را در اختیار فرزندانم قرار دهم؛ چراکه‌آن ها برای آن زحمتی نکشیده‌اند. آن ها هم چنین انتظاری از من ندارند. این کار من یک نوع اخلاق کاری است و من اعتقادی به‌ارث ندارم. من دوست ندارم به‌بچه‌هایم به‌طور ناگهانی پول هنگفتی برسد؛ چراکه‌آن ها در این صورت انگیزه‌ی کار کردن را از دست خواهند داد.

او ترجیح می‌دهد دارایی هایش پس از مرگش صرف موسیقی شود. وبر در مورد موضوع ارث می‌گوید:

احتمال اینکه‌من زودتر از همسرم کادلین بمیرم بالا است؛ بنابراین من این مسئله‌را به‌او واگذار خواهم کرد.

7. جورج لوکاس با ارزش خالص 5.3 میلیارد دلاری

جورج لوکاس که‌به‌خاطر آثاری چون جنگ ستارگان و سری های ایندیانا جونز معروف شده، تهیه‌کننده‌ی فیلم و برنامه‌های تلویزیونی در آمریکا است. او پس از فروش جنگ ستارگان و شرکت تولیدی اش با نام لوکاس فیلم به‌کمپانی والت دیزنی با قیمت 4.05 میلیارد دلار در سال 2012، ارزش دارایی هایش را به‌5.3 میلیارد دلار رساند.

او پدر چهار فرزند است و از ازدواج اولش یک دخترخوانده‌و پس از آن دو فرزندخوانده‌دیگر و یک دختر از همسر دومش ملودی هابسون، در سال 2013 دارد. سخنگوی لوکاس در گفتوگو با هالیوود ریپورتر اذعان کرد که‌اکثر اموال لوکاس صرف هزینه‌های تحصیلی و بشردوستانه‌خواهد شد. لوکاس مؤسس بنیاد آموزشی جورج لوکاس است که‌با نام Edutopia شناخته‌می‌شود. هدف او از این کار بهبود آموزش هایی است که‌در مدارس به‌بچه‌ها داده‌می‌شود.

8. پیر امیدیار با ارزش خالص 10.1 میلیارد دلار

افراد ثروتمند

12 فرد ثروتمند دنیا

پیر امیدیار در سال 1995، ای بی (eBay) را راه‌اندازی کرد و تا سال 2015 ریاست آن را بر عهده‌داشت. امیدیار کم کم سهامش را فروخت. ارزش خالص دارایی های او 10.1 میلیارد دلار است. سرمایه‌گذاری اخیر امیدیار مشمول یک شرکت سرمایه‌گذاری فناوری، یک پلتفرم روزنامه‌نگاری تحقیقی و یک شبکه‌ی بشردوستی به‌نام Omidyar Network می‌شود.

امیدیار به‌همراه‌همسرش، پام، تعهدی را در سال 2010 امضا کردند که‌توسط وارن بافت، بیل گیتس و همسرش ملیندا پایه‌ریزی شده‌بود. هدف این تعهدنامه‌این بود که‌ثروتمندان اکثر اموالشان را پس از مرگ در اختیار مؤسسه‌های خیریه‌قرار دهند و صرف کارهای بشردوستانه‌کنند. تاکنون این تعهدنامه‌توسط بالغ بر 150 نفر از میلیاردرها و افراد بسیار ثروتمند امضا شده‌است. امیدیار در مورد این تعهدنامه‌می‌گوید:

دیدگاه‌ما کاملا شفاف است. ما بیش از نیاز خانواده‌مان پول داریم. پس نیازی نیست که‌آن همه‌پول را نگه‌داریم. در نتیجه‌در صدد این برآمدیم که‌با این پول برخی از مشکلات دنیا را حل کنیم.

9. مایکل بلومبرگ با ارزش خالص 47.1 میلیارد دلار

افراد ثروتمند

12 فرد ثروتمند دنیا

مایکل بلومبرگ مؤسس و مدیرعامل شرکت نرم افزار، داده‌و رسانه‌Bloomberg L.P و دهمین فرد ثروتمند دنیا است که‌ارزش خالص دارایی او 47/1 میلیارد دلار است.

بلومبرگ مالک دارایی هایی از قبیل یک نرم افزار مالی، یک پلتفرم خبری، یک شبکه‌ی تلویزیونی، سه‌مجله، یک آسمان خراش در منهتن و یک دفتر مرکزی به‌ارزش یک میلیارد پوند در لندن است. این شخصیت بزرگ تجاری و شهردار سابق نیویورک، به‌طور رسمی اعلام کرد که‌تمامی دارایی اش را به‌مؤسسه‌ی بشردوستانه‌خودش با نام بلومبرگ اعطا خواهد کرد. دو دختر بلومبرگ با نام های جورجینا و اما هم برای اوامر بشردوستانه‌کار می‌کنند.


10. مارک زاکربرگ با دارایی خالص 74 میلیارد دلار

افراد ثروتمند 

12 فرد ثروتمند دنیا

دارایی خالص زاکربرگ، مؤسس فیسبوک، 74 میلیارد دلار است. او بعد از به‌دنیا آمدن دخترش، مکس، به‌همراه‌همسرش در پستی در فیسبوک اعلام کردند که‌99 درصد دارایی آن ها به‌خیریه‌خواهد رسید. این پست در خطاب به‌مکس اینگونه‌گفته‌بود که:

ما می‌خواهیم تو در دنیایی بزرگ شوی که‌از دنیای اکنون ما بهتر باشد و برای این کار تمام تلاشمان را خواهیم کرد؛ چراکه‌نه‌تنها تو را دوست داریم، بلکه‌در قبال تمامی بچه‌های نسل بعد مسئول هستیم.

این زوج، بنیادی با نام Chan-Zuckerberg Initiative تأسیس کردند که‌هدفش بهبود پتانسیل های انسانی و ایجاد فرصتی برابر برای همه‌بود. دختر بعدی آن ها هم با نام آگوست پس از آن به‌دنیا آمد.


11. وارن بافت با ارزش خالص 78.9 میلیارد دلار

افراد ثروتمند

12 فرد ثروتمند دنیا

وارن بافت با دارایی با ارزش خالص 78.9 میلیارد دلار، دومین مرد پولدار جهان است. بافت یک سرمایه‌گذار و مدیرعامل کمپانی برک شایر هاتاوی است. این کمپانی در بسیاری از شرکت هایی مانند Kraft Heinz، Kraft Heinz، Duracell و حتی اپل سهام دارد. از بافت به‌عنوان یکی از موفق ترین سرمایه‌گذاران تاریخ یاد می‌شود.

بافت یک بشردوست واقعی است و می‌خواهد پس از مرگ، تمامی دارایی اش به‌مؤسسه‌های خیریه‌برسد و هیچ مقدار برای فرزندانش به‌ارث نمی گذارد. او تصمیم دارد به‌جای اینکه‌اموالش را به‌طور مستقیم به‌سه‌فرزندش بدهد، حدود 2.1 میلیارد دلار را در اختیار خیریه‌های فرزندانش قرار بدهد. اکثر اموال او به‌مؤسسه‌های خیریه‌بیل و ملیندا گیتس خواهد رسید. قسمتی از اموالش هم به‌مؤسسه‌خیریه‌ی سوزان تامسون، همسر اولش، خواهد رسید.


12. بیل گیتس با دارایی خالص 89.6 میلیارد دلار

افراد ثروتمند 

12 فرد ثروتمند دنیا

بیل گیتس به‌مانند اکثر میلیاردرهای دنیا، به‌عنوان مؤسس مایکروسافت، یک بشردوست واقعی است. او با کمک همسرش، ملیندا، بزرگترین مؤسسه‌ی خیریه‌ی دنیا را به‌نام The Bill & Melinda Gates Foundation تاسیس کرده‌اند؛ کار این مؤسسه، کمک به‌تمامی مردم دنیا برای ساخت زندگی سالم و سازنده‌است.

سه‌فرزند او نیز ژن بشردوستی پدر را به‌ارث برده‌اند و از اینکه‌از دارایی های بیل گیتس، تنها 10 میلیون دلار به‌آن ها می‌رسد (یعنی معادل 0/01116 درصد از کل) خوشحال به‌نظر می‌رسند. گیتس در مصاحبه‌ای با AMA گفته‌است:

اینکه‌من برای فرزندانم ثروت زیادی بر جا بگذارم، به‌نفع آن ها نیست. وارن بافت کسی بود که‌در این مورد با من صحبت کرده‌بود و من فکر می‌کنم او در این باره‌درست می‌گفت.

بیشتر بخوانید

آیا میدانید های جدید و جالب سری 70

آیا میدانید های جدید و جالب سری 70

آیا میدانید های جدید و جالب سری 73

آیا میدانید های جدید و جالب سری 73

آیا میدانید های جدید و جالب سری 71

آیا میدانید های جدید و جالب سری 71

سال نوی میلادی 2019 در هر کشور چه ساعتی است؟

سال نوی میلادی 2019 در هر کشور چه ساعتی است؟

کشف حقیقت جالب و خواندنی دانشمندان از گربه ها!

کشف حقیقت جالب و خواندنی دانشمندان از گربه ها!

حقایقی در مورد هواپیما و خلبانی

حقایقی در مورد هواپیما و خلبانی

رازهای جالب در مورد گوزن هایی با 1 معده و 3 شکم

رازهای جالب در مورد گوزن هایی با 1 معده و 3 شکم

دانستنی ها و حقایقی جالب در مورد اینستاگرام

دانستنی ها و حقایقی جالب در مورد اینستاگرام

شمالی ترین شهر جهان با 15 نفر جمعیت

شمالی ترین شهر جهان با 15 نفر جمعیت

زنی با بلندترین پای دنیا + عکس

زنی با بلندترین پای دنیا + عکس
مشاهده

مطالب بیشتر در آیا میدانید

آیا میدانیدهای جالب و جدید سری 65

آیا میدانیدهای جالب و جدید سری 65

آیا میدانید های جدید و جالب سری 66

آیا میدانید های جدید و جالب سری 66

آیا میدانید های جدید و جالب سری 68

آیا میدانید های جدید و جالب سری 68

فال و شخصیت شناسی با حرف اول اسم شما

فال و شخصیت شناسی با حرف اول اسم شما

شهری که هیچ خیابانی ندارد و همه اش پیاده رو است!

شهری که هیچ خیابانی ندارد و همه اش پیاده رو است!

اسم قاره های جهان از کجا و چطور انتخاب شده است؟

اسم قاره های جهان از کجا و چطور انتخاب شده است؟

حقایق باورنکردنی در مورد زندگی و بدن پنگوئن ها

حقایق باورنکردنی در مورد زندگی و بدن پنگوئن ها

حقایقی شگفت انگیز درباره کلیه ها

حقایقی شگفت انگیز درباره کلیه ها

خواب آلوده ترین حیوان های روی کره ی زمین را بشناسید

خواب آلوده ترین حیوان های روی کره ی زمین را بشناسید

آیا میدانید های جدید و جالب سری 72

آیا میدانید های جدید و جالب سری 72

مطالب مرتبط

امسال ثروتمندترین زن جهان کیست ؟

امسال ثروتمندترین زن جهان کیست ؟

معرفی 10 نفر از میلیاردهای برتر زیر 35 سال!

معرفی 10 نفر از میلیاردهای برتر زیر 35 سال!

ثروتمندترین های جهان در سال 2020

ثروتمندترین های جهان در سال 2020

کشوری که ثروتمندترین رئیس جمهور جهان را دارد

کشوری که ثروتمندترین رئیس جمهور جهان را دارد

ثروتمندترین مالکان باشگاه فوتبال در جهان

ثروتمندترین مالکان باشگاه فوتبال در جهان

مولتی میلیاردرهای جهان در سال 2016 + تصاویر

مولتی میلیاردرهای جهان در سال 2016 + تصاویر

آیا میدانید ثروتمندترین مرد جهان کیست؟ + عکس

آیا میدانید ثروتمندترین مرد جهان کیست؟ + عکس

ثروتمندترین بازیگران دنیا در سال 2020 معرفی شدند

ثروتمندترین بازیگران دنیا در سال 2020 معرفی شدند

میلیاردرهای خسیس دنیا

میلیاردرهای خسیس دنیا

معرفی پرفروش ترین فیلم های سال 2016

معرفی پرفروش ترین فیلم های سال 2016

فهرست ثروتمندترین افراد جهان در سال 2017

فهرست ثروتمندترین افراد جهان در سال 2017

ثروتمند ترین افراد جهان را بشناسید + عکس

ثروتمند ترین افراد جهان را بشناسید + عکس

ثروت رویایی لورن پاول همسر استیو جابز!

ثروت رویایی لورن پاول همسر استیو جابز!

لیست ارزشمندترین برندهای دنیا + عکس

لیست ارزشمندترین برندهای دنیا + عکس

تصاویری از زنان ثروتمند چینی در سال 2016

تصاویری از زنان ثروتمند چینی در سال 2016

با ارزش ترین پول های جهان را بشناسید + تصاویر

با ارزش ترین پول های جهان را بشناسید + تصاویر

ثروتمندترین زنان جهان در سال 2018 + تصاویر

ثروتمندترین زنان جهان در سال 2018 + تصاویر

20 رتبه برتر ثروتمندترین زنان جهان در سال 2018

20 رتبه برتر ثروتمندترین زنان جهان در سال 2018

دواین جانسون در راس پردرآمدترین های هالیوود !

دواین جانسون در راس پردرآمدترین های هالیوود !

ثروتمندترین بچه های دنیا + تصاویر

ثروتمندترین بچه های دنیا + تصاویر