بیشتر بخوانید

نکته ای برای آنکه قهوه را با خیال راحت بنوشید

نکته ای برای آنکه قهوه را با خیال راحت بنوشید

از خواص روغن خردل بخش زیبایی آن مرا بس

از خواص روغن خردل بخش زیبایی آن مرا بس

جادوی سلامتی با میگو

جادوی سلامتی با میگو

تناسب اندام و زیبایی پوست صورت با آلو خشک

تناسب اندام و زیبایی پوست صورت با آلو خشک

سالم ترین پنیر صبحانه

سالم ترین پنیر صبحانه

وقتی بدن به گلپر نیاز دارد

وقتی بدن به گلپر نیاز دارد

عوارض دانه رازیانه برای سلامت زنان و مردان + دمنوش

عوارض دانه رازیانه برای سلامت زنان و مردان + دمنوش

یک قاشق عسل با یک دنیا خاصیت

یک قاشق عسل با یک دنیا خاصیت

زنجبیل با خاصیتی عالی برای قوای جنسی

زنجبیل با خاصیتی عالی برای قوای جنسی

خواص سنبل الطیب دوای درد بی اعصابی

خواص سنبل الطیب دوای درد بی اعصابی
خواص وانیل در طب سنتی برای افراد مختلف
وانیل به دلیل داشتن و عطر و خوب دلنشین معمولا به عنوان اصلی ترین طعم دهنده کیک، دسر و نوشیدنی ها استفاده می شود، البته خواص وانیل برای لاغری و زیبایی هم بسیار قابل توجه است.

خواص و مزایای سلامتی عصاره‌یا همان پودر وانیل

با نگاهی به‌تاریخ، متوجه‌می‌شویم که‌از سالها پیش وانیل به‌طعم بستنی در اروپا تبدیل شده‌است. به‌همین روش ، اسپانیا نیز قرن ها وانیل را به‌شیرینی های شکلات اضافه‌کرده‌است. سپس، تاکنون وانیل به‌عنوان اصلی ترین طعم دهنده‌کیک، دسر و نوشیدنی ها تولید می‌شود. همانطور که‌همه‌ما می‌دانیم، وانیل به‌دلیل داشتن عطر و طعم دلنشین و شیرین به‌عنوان دسر محبوب و نوشیدنی مورد استفاده‌قرار می‌گیرد ؛ در ادامه‌بحث بررسی خواص خوردنی ها در بخش سلامت مجله اینترنتی فنجان قصد داریم تا به‌خواص و فواید وانیل بپردازیم ، با ما همراه‌باشید.

  • کربوهیدرات 13 گرم
  • فیبر 0 گرم
  • قند 13 گرم
  • پروتئین 0.1 گرم
  • کلسیم 11 میلی گرم
  • ویتامین ث 0 میلی گرم
  • آهن 0.1 میلی گرم
  • منیزیم 12 میلی گرم

ضد باکتری

یک مطالعه‌نشان داده‌است که‌وانیل حاوی خواص ضد باکتریایی است. همچنین روغن وانیل نیز در مهار رشد باکتری ها نقش دارد. در نتیجه، وانیل فایده‌ای دارد که‌می‌تواند به‌عنوان محصولات ضد باکتری تجاری شود. سپس، اگر مرتباً نوشیدنی وانیلی مصرف می‌کنید، ممکن است شما را در برابر باکتری های خطرناک محافظت کند.

داروهای ضد افسردگی

از آنجا که‌وانیل رایحه‌ای عالی دارد، بنابراین بر روی مغز و سیستم عصبی تأثیر می‌گذارد تا استرس و احساس افسردگی را کاهش دهد. همچنین با رایحه‌ای عالی، روحیه‌را بالا می‌برد و به‌عنوان یک داروی ضد افسردگی نیز عمل می‌کند. در نتیجه، اگر روز شلوغی دارید، پس از آن هر نوع غذای وانیلی را برای تسکین استرس خود داشته‌باشید، زیرا غذاهای وانیلی رایحه‌ای شیرین دارند. علاوه‌بر این، تحقیقات نشان دادند که‌وانیل به‌عنوان آروماتراپی در رفع علائم کلاستروفوبیا (نوعی ترس مزمن از فضای محدود) کمک می‌کند.

 خاصیت وانیل

منبع آنتی اکسیدان ها

از آنجا که‌وانیل حاوی اسید وانیل و وانیلین است، به‌عنوان یک آنتی اکسیدان عمل می‌کند. این مواد مغذی به‌محافظت در برابر اجزای مضر از جمله‌رادیکال های آزاد و سموم کمک می‌کند. همچنین مشخص است که‌مواد مغذی آنتی اکسیدان با اثرات رادیکال آزاد مبارزه‌می‌کند و به‌حفظ سلامت پوست در همان زمان کمک می‌کند. علاوه‌بر این، با داشتن 26 تا 90 درصد آنتی اکسیدان همانطور که‌تحقیقات نشان داده‌است ، عصاره‌وانیل مکمل سلامتی زیادی است.

خواص ضد التهابی

از گفته‌قبلی، شما می‌دانید که‌وانیل منبع عالی از خواص آنتی اکسیدانی است. از این رو، این فواید با خاصیت ضد التهابی عصاره‌وانیل نیز مرتبط است. سپس، از آنجا که‌عصاره‌وانیل حاوی مواد مغذی خوبی است، به‌بدن ما کمک می‌کند تا سلامتی را حفظ کند. در واقع، از هرگونه‌التهابی که‌می‌تواند رخ دهد، از جمله‌سرطان ها محافظت می‌کند.

علاوه‌بر این، تحقیقات نشان داده‌اند که‌مصرف عصاره‌وانیل به‌محافظت از توانایی های کبدی کمک می‌کند. علاوه‌بر این، برای تسکین التهاب ماهیچه‌ها و مفاصل، می‌توانید از روغن وانیل استفاده‌کنید که‌به‌عنوان روغن ماساژ استفاده‌می‌شود. می‌دانیم که‌التهاب ریشه‌بیشتر بیماری ها است. سپس، برای جلوگیری از هرگونه‌اتفاق بدی که‌می‌تواند رخ دهد، باید عصاره‌وانیل مصرف کنید.

استفاده‌به‌عنوان ضد سرطان:

عصاره‌وانیل نوعی نوشیدنی می‌باشد که‌به‌عنوان خاصیت ضد سرطانی عمل می‌کند. با این توانایی، از رشد سلول های سرطانی جلوگیری می‌کند و همچنین به‌عنوان یک ضد التهاب عمل می‌کند.

سطح کلسترول را پایین می‌آورد

وانیلین موجود در عصاره‌وانیلی پتانسیلی دارد که‌می‌تواند سطح کلسترول بدن را کاهش دهد. این به‌دلیل مطالعه‌ای است که‌نشان داد عصاره‌وانیل ممکن است سطح کلسترول خون را کاهش دهد. با این حال، این فواید برای اطمینان بیشتر به‌آزمایش و تحقیق بیشتری نیاز دارد.

خواص وانیل 

منبع پتاسیم:

عصاره‌وانیل منبع بسیار خوبی از پتاسیم است به‌طوری که‌برای حفظ تعادل مایعات و تقویت عملکرد مغز، اعصاب و عضلات فواید دارد. همچنین، می‌توانید عصاره‌وانیل را به‌همراه‌کلم بروکلی، عدس و سالمون مصرف کنید تا مواد مغذی بیشتری پتاسیم به‌بدن اضافه‌شود. در غیر این صورت، افرادی که‌مصرف کمتری از پتاسیم دارند، ممکن است خطر کمتری از عملکرد قلب داشته‌باشند. در حقیقت، پتاسیم یک الکترولیت مهم است که‌در سلامتی نقش مهمی دارد.

منبع سدیم:

چرا باید نسبت به‌دریافت سدیم نگران باشیم؟ خوب، پاسخ اظهار داشت که‌سدیم یونی است که‌برای حفظ تعادل PH و هیدراتاسیون مفید است. همچنین، در پیشبرد انقباضات عضلانی و انتقال عصب شرکت می‌کند. در صورت مصرف متوسط سدیم، می‌توانید عملکرد مغز خود را بهبود بخشید. در مقابل، دریافت بیشتر سدیم ممکن است منجر به‌فشار خون بالا شود، بنابراین باید آن را عاقلانه‌مصرف کنید.

منبع منیزیم:

همانطور اثبات شده‌است، عصاره‌وانیل منبع خوبی از منیزیم دارد. این ماده‌مغذی یک ماده‌معدنی حیاتی است که‌در دانه‌های وانیلی نیز یافت می‌شود. این عنصر برای تنظیم سیستم عصبی و تعادل مواد معدنی مفید است. علاوه‌بر این، منیزیم وظیفه‌حفظ فشار خون سالم و همچنین آرامش تنش عصبی را دارد و انرژی بیشتری را برای بدن ایجاد می‌کند.

منبع منگنز:

برای برآورده‌کردن نیازهای مغذی مانند منگنز ممکن است شما نیاز به‌مصرف آجیل، دانه‌و انواع توت ها داشته‌باشید. به‌همین دلیل، ما همچنین توصیه‌می‌کنیم عصاره‌وانیل را به‌عنوان یک گزینه‌میل کنید. علاوه‌بر این، شناخته‌شده‌است که‌پودر وانیلی 30 درصد از نیاز روزانه‌منگنز را دارد. سپس با داشتن مقدار ایده‌آل منگنز در بدن، به‌تقویت روحیه سالم، متابولیسم و عملکرد سیستم عصبی کمک می‌کند.

 فواید وانیل

منبع کلسیم

چنانچه‌بارها در بخش سلامت مجله اینترنتی فنجان گفته‌ایم اکثر شما باید بدانید که‌کلسیم یک ماده‌مغذی اساسی برای بدن است. به‌عنوان یک ماده‌معدنی که‌برای سلامتی استخوان مفید است، شما ممکن است برای تقویت تراکم استخوان به‌این ماده‌غذایی نیاز داشته‌باشید. در نتیجه، به‌جای مصرف شیر به‌عنوان منبع کلسیم، می‌توانید عصاره‌وانیل را جایگزین کنید. علاوه‌بر این، می‌توانید لوبیای سفید و دانه‌چیا را مصرف کنید تا به‌طور کامل نیازهای کلسیم را برآورده‌کنید.

به‌کاهش وزن کمک می‌کند

به‌منظور حمایت از رژیم غذایی، بسیاری از شما ترجیح می‌دهید از میوه‌و سبزیجات برای داشتن فیبرهای مغذی استفاده‌کنید. در نتیجه‌برای کاهش وزن سالاد، زغال اخته، کاهو و آووکادو می‌خورید. از این رو، این کارها اشتباه‌نیست زیرا آنها حاوی مواد مغذی خوبی بوده‌و برای رژیم غذایی شما مفید هستند. با این حال، اگر شما یک مورد متفاوت دیگر می‌خواهید، ممکن است عصاره‌وانیل را به‌عنوان جایگزین انتخاب کنید. از آنجا که‌حاوی مواد مغذی خوبی از جمله‌ویتامین ها و مواد معدنی است، این نوشیدنی به‌شما در تحقق مواد مغذی مورد نیاز هنگام انجام رژیم غذایی کمک می‌کند.

سرفه را درمان می‌کند

برخی از افراد می‌گویند اگر دچار سرفه‌هستید باید با پزشک مشورت کنید. با این وجود، می‌توانید از یک روش جایگزین سالم برای درمان بیماری هایی از جمله‌سرفه‌استفاده‌کنید. مشخص شده‌است که‌خواص ملایم عصاره‌وانیل به‌شما در تسکین گلو درد و سرفه‌کمک می‌کند. حتی، شربت های سرفه‌اغلب از طعم دهنده‌وانیل برای طعم شیرین استفاده‌می‌کنند. اگرچه‌این فایده‌به‌تحقیقات بیشتری نیاز دارد، عصاره‌وانیل باید مورد توجه‌قرار گیرد زیرا نوید بخشی های زیادی از مزایای سلامتی را می‌دهد.

حالت تهوع را درمان می‌کند

مصرف چند قطره‌عصاره‌وانیل به‌یک لیوان آب کمک می‌کند تا حالت تهوع را برطرف کنید. این فایده‌شگفت انگیز شما را به‌آرام کردن معده‌با رایحه‌عالی وانیلی سوق می‌دهد. در نتیجه، استفاده‌از عصاره‌وانیل برای جلوگیری از تهوع بسیار موثر است.

درمان حالت تهوع 

سیستم هضم سالم را ترویج می‌کند

همانطور که‌قبلاً توضیح داده‌شد، عصاره‌وانیل تسکین دهنده‌خوبی برای حالت تهوع است. سپس نتیجه‌می‌گیرید که‌عصاره‌وانیل برای تقویت سیستم هضم سالم مفید است. علاوه‌بر این، شما می‌توانید دانه‌وانیل را به‌عنوان داروی سنتی برای جلوگیری از حالت تهوع، استفراغ و ناراحتی معده‌مصرف کنید. علاوه‌بر این، چای گیاهی با وانیل می‌تواند التهاب را در روده‌تسکین داده‌و از اسهال و گرفتگی جلوگیری کند.

بهداشت دندان را ارتقا می‌بخشد

عصاره‌وانیل بیش از اینکه‌منبع طعم خوب و معطر باشد، بیشتر باعث تقویت سلامت بدن از جمله‌سلامت دندان می‌شود. از آنجا که‌دارای وانیلین است که‌شبیه‌به‌کپسایسین موجود در فلفل قرمز و اوژنول ها در انواع مختلف ادویه‌ها می‌باشد، بر سیستم عصبی مرکزی تأثیر می‌گذارد. بنابراین، از آنجا که‌عصاره‌وانیل حاوی خواص موثری است که‌به‌عنوان ضد درد عمل می‌کند ، به‌مبارزه‌با درد و عفونت کمک می‌کند.

سلامت قلب را افزایش میدهد

مصرف عصاره‌وانیل به‌بهبود عملکرد قلبی عروقی کمک می‌کند. این فواید با وجود وانیلین مرتبط است که‌یک ماده‌فعال است که‌باعث کاهش سطح کلسترول می‌شود. در نتیجه‌با وجود این ماده‌مغذی به‌جلوگیری از خطرات حملات قلبی و سکته‌مغزی، التهاب در شریان ها و لخته‌های خون کمک می‌کند.

مشکلات تنفسی را درمان می‌کند

از آنجا که‌عصاره‌وانیل به‌عنوان ضد التهاب عمل می‌کند، بنابراین در درمان مشکلات تنفسی از جمله‌سرفه، سرماخوردگی و سایر بیماری های تنفسی خاص نقش دارد. همچنین با داشتن خواص ضد باکتریایی عفونت گلو را از بین می‌برد.

 مشکلات تنفسی

تب را درمان می‌کند

با اضافه‌کردن عصاره‌وانیل و یک قاشق چایخوری شکر در یک لیوان آب گرم به‌بهبود تب در کودکان کمک می‌کند. این بدان معنی است که‌مادر نیازی به‌نگرانی ندارد زیرا مادر برای فرزندان محبوب خود یک روش درمانی جایگزین دارد.

زخم را بهبود می‌بخشد

همانطور که‌گفته‌شد، عصاره‌وانیل به‌دلیل داشتن بهترین مواد مغذی موجود به‌عنوان یک ضد التهاب عالی عمل می‌کند. با این کار، این نوشیدنی به‌بهبود زخم کمک می‌کند و اعتقاد بر این است که‌از زمان های قدیم مورد استفاده‌بوده‌است. در نتیجه، عصاره‌وانیل برای تسکین و آرام کردن مناطق ملتهب، زخم ها و سوختگی کار می‌کند. بنابراین، نه‌تنها تهیه‌مواد مغذی عالی، بلکه‌عصاره‌وانیل نیز درمانی جایگزین برای ترمیم زخم است.

مشکلات قاعدگی را درمان می‌کند

زنان اغلب از مشکلات قاعدگی از جمله‌دوره‌های نامنظم چرخه‌قاعدگی رنج می‌برند. در نتیجه، با مصرف عصاره‌وانیل ممکن است به‌درمان این نوع از مشکلات قاعدگی کمک کند. در واقع، با مصرف عصاره‌وانیل به‌عنوان یک ماده‌غذایی، به‌تنظیم موثر چرخه‌قاعدگی کمک می‌کنید.

آکنه‌را درمان می‌کند

از آنجا که‌عصاره‌وانیل خاصیت ضد باکتریایی دارد، برای درمان آکنه‌مفید است. با داشتن مواد مغذی عالی موجود، عصاره‌وانیل جوش ها و آکنه ها را کاهش می‌دهد و همچنین به‌پاکسازی پوست کمک می‌کند. همچنین، عفونت را از بین می‌برد و با کاهش ظاهر زخم ها روند بهبودی پوست را تسریع می‌کند.

 خواص وانیل

پوست جوان را ترویج می‌کند

چرا به‌جای مصرف مکمل برای جلوگیری از پیری زودرس پوست، چرا شما برای داشتن یک روش جایگزین سالم قدم نمی گذارید؟ خوب، با مصرف عصاره‌وانیل، بهترین مزیت را از آن خواهید گرفت. در این مرحله، که‌سرشار از مواد مغذی آنتی اکسیدانی است، عصاره‌وانیل به‌عنوان یک ضد پیری عمل می‌کند. از آسیب رادیکال های آزاد جلوگیری کرده‌و نشانه‌پیری مانند خطوط ری ، لکه‌های سنی و چروک ها را کندتر می‌کند.

ماسک وانیل برای موهای ابریشمی

وانیل هنگام مخلوط کردن با سایر ترکیبات می‌تواند موهای شما را ابریشمی، براق و صاف کند. برای این منظور می‌توانید یک بسته‌مو آماده‌کنید. حدود 4 اونس کره‌شی را ذوب کنید. بعد از اینکه‌کاملا ذوب ش ، 5 قطره‌روغن اسانس وانیل و 2 قاشق غذا خوری روغن بادام، جوجوبا و کرچک اضافه‌کنید. پس از خنک شدن، این ترکیب را مخلوط کنید تا به‌یک قوام نرمتر برسد. می‌توانید 10 تا 15 دقیقه‌این مخلوط را روی موهای خود بمالید و با یک شامپوی ملایم بشویید. این کار باعث می‌شود موهای شما نرم و قابل مدیریت بدون چسبندگی باشد. این مخلوط را می‌توان در دمای اتاق ذخیره‌کرد یا برای استفاده‌در آینده‌در یخچال نگهداری کرد.

رشد مو را افزایش میدهد

با مخلوطی که‌بین روغن وانیل و جوجوبا وجود دارد، به‌رشد مو کمک می‌کند و همچنین باعث می‌شود موهای شما نرمتر، کاملتر و براق تر، به‌نظر برسد. موها را تقویت کرده‌و جریان خون را به‌سمت پوست سر بکشاند.

دارای قدرت التیام

وانیل که‌به‌عنوان یک آنتی اکسیدان غنی شناخته‌شده‌است، نقش مهمی در محافظت از بافت های بدن و عملکردهای سلولی ایفا می‌کند. این از نابودی بافت ها و سلول ها جلوگیری می‌کند و به‌بدن شما کمک می‌کند تا روند رشد طبیعی را تحریک کند. علاوه‌بر این، طبیعت ضد باکتریایی غلافهای وانیلی به‌عنوان تقویت کننده‌ایمنی بدن عمل می‌کند که‌مکانیسم درمانی بدن را برای مقابله‌با بیماری های ناتوان کننده‌و حصول بهبودی از بیماری و جراحات تقویت می‌کند.

پروتئین وانیل

راهی برای چاق شدن صورت :

یکی از بهترین موادی که‌به‌چاق شدن صورت کمک می‌کند استفاده‌از دمنوش وانیل است.

درمان دیابت :

تحقیقات نشان داده‌که‌دمنوش وانیل با سم زدایی بدن از ابتلا به‌بیماری دیابت پیشگیری می‌کند و هم چنین قند خون افراد مبتلا به‌دیابت نوع 2 را کاهش می‌دهد.

درمان مشکلات قاعدگی:

اغلب زنان مشکلات قاعدگی ازجمله‌نامنظم بودن سیکل قادعدگی را دارند که‌عصاره‌وانیل می‌تواند این مشکل را بر طرف کند در واقع می‌توان گفت که‌وانیل به‌تنظیم دوره‌کمک می‌کند.

تقویت میل جنسی:

سالهاست که‌وانیل به‌عنوان تقویت کننده‌میل جنسی کاربرد دارد و با خاصیتی که‌دارد به‌افزایش تستوسترون در مردان کمک می‌کند.

 خواص وانیل

درمان اضطراب:

اگرچه‌بسیاری از مردم جهان به‌آروماتراپی اعتقاد ندارند، اما هنوز هم یکی از روش های متداول در بسیاری از فرهنگهای مختلف برای کاهش طبیعی اضطراب و افسردگی است. استفاده‌از حس بویایی برای به‌حداقل رساندن سطح استرس با عصاره‌وانیلین یک سنت قدیمی است. شناخته‌شده‌است که‌رایحه‌قوی وانیل تأثیر مستقیمی در اعصاب دارد که‌باعث آرامش و رفع استرس مزمن می‌شود.

مزایای ضد پیری:

همانطور که‌قبلاً نیز گفته‌شد وانیل آنتی اکسیدان های غنی را شامل می‌شود که‌نه‌تنها آسیب های پوستی را درمان می‌کنند بلکه‌از رادیکال های آزاد جلوگیری می‌کنند. این خاصیت بیشتر باعث کاهش سرعت علائم پیری ، لکه‌های سنی و از بین بردن چین و چروک می‌شود. عصاره‌های وانیلی، به‌دلیل فواید زیبایی چشمگیر، معمولاً در محصولات مختلف زیبایی گیاهی در صنعت آرایشی مورد استفاده‌قرار می‌گیرند. علاوه‌بر این، شما می‌توانید دانه‌خام گیاهان وانیلی که‌با روغن آن ترکیب شده‌است را برای ایجاد یک عطر شکلات علاوه‌بر داشتن پوست نرم و لطیف تهیه‌کنید.

خواص درمانی

وانیل سرشار از آنتی اکسیدان است، که‌می‌تواند به‌جلوگیری از از بین رفتن سلول ها و بافت ها در بدن و تحریک رشد مجدد طبیعی بدن کمک کند. با توجه‌به‌خاصیت ضد باکتریایی، باعث تقویت سیستم ایمنی بدن و کاهش استرس روی بدن می‌شود و بهبودی از آسیب یا بیماری را بسیار آسان تر می‌کند.

التیام سوختگی

وانیل به‌عنوان یک درمان سنتی برای بهبود سوختگی، زخم و بریدگی مورد استفاده‌قرار گرفته‌است. عصاره‌های وانیلی غلیظ یا روغن را نباید مستقیماً روی سوختگی های اخیر بمالید. درمان های موضعی حاوی عصاره‌وانیل ممکن است مفید باشد. توصیه‌می‌شود قبل از استفاده‌از هرگونه‌روش درمانی خانگی برای سوختگی، با پزشک خود مشورت کنید.

مفید برای کودکان

عصاره‌وانیلی که‌به‌همراه‌یک قاشق چایخوری شکر به‌یک لیوان آب گرم اضافه‌شده‌است می‌تواند به‌کاهش تب و مقابله‌با عفونت ها در کودکان کمک کند. علاوه‌بر این ، طعم ممکن است برای کودکان جذاب باشد.

 وانیل برای پوست

اثرات جانبی عصاره‌وانیل

آیا این عصاره‌عوارض جانبی مضر دارد؟ درست مانند هر نوع غذا، عصاره‌وانیل را نیز باید در اعتدال مصرف کرد. استفاده‌بیش از حد از آن می‌تواند منجر به‌عوارض جانبی مانند خارش پوست شود. افرادی که‌آن را به‌مقدار زیاد مصرف می‌کنند ممکن است دچار ناراحتی های معده‌شوند. افراد مبتلا به‌سندرم گیلبرت نباید وانیل مصرف کنند و یا در ابتدا باید با ارائه‌دهنده‌خدمات بهداشتی خود مشورت کنند

وانیل برای زنان باردار چندان مناسب نیست و به‌علت قاعده‌آور بودن ، زنان باردار در مصرف آن بایستی احتیاط کنند.

حساسیت اصلی ترین عارضه‌ی وانیل است که‌این حساسیت در واقع حساسیت مربوط به‌مواد اسانسی وانیل نیست بلکه‌علت آن اگزالات کلسیم موجود در گیاه‌است .

در پاسخ به‌سوال یکی از شما کاربران از بخش سلامت مجله اینترنتی فنجان باید بگوییم که‌علایم وانیلی لیسم دیگر عارضه‌ی این گیاه‌است که‌با علائمی مثل سردرد ، راش های پوستی و بدخوابی در کارگرانی که‌با وانیل کار می‌کنند ایجاد می‌شود .

نکاتی درباره‌استفاده‌از عصاره‌وانیل:

توجه‌داشته‌باشید که‌این عصاره‌را می‌توان با نوشیدنی هایی استفاده‌کرد، که‌به‌صورت پودر استفاده‌می‌شوند یا با سایر محصولات مخلوط می‌شوند. عطر و طعم عالی آن و همچنین رایحه‌آن، دلیل استفاده‌از غذاها و محصولات آرایشی است. در زیر برخی از نکات استفاده‌موفقیت آمیز از عصاره‌وانیل آورده‌شده‌است.

• باید از آن به‌مقدار کمی با غذاها به‌عنوان ماده‌طعم دهنده‌استفاده‌شود.

• هنگامی که‌عصاره‌وانیل به‌عنوان مکمل یا به‌عنوان دارویی استفاده‌می‌شود، اطمینان حاصل کنید که‌در مورد دوز با پزشک متخصص مشورت کرده‌اید.

• می‌توانید تا زمانی که‌می‌خواهید از آن استفاده‌کنید و محدودیت زمانی خاصی برای استفاده‌از عصاره‌وانیل وجود ندارد. تنها کاری که‌باید انجام دهید این است که‌در مقادیر متوسط مصرف کنید.

• قند یا کالری اضافی ندارد از این رو یک ماده‌افزودنی مناسب برای غذاها است.

• عصاره‌وانیل به‌طور کلی گران است و برای آنکه‌اصل وانیل را داشته‌باشید فقط باید آن را از فروشندگان معتبر خریداری کنید.

بیشتر بخوانید

خوردنی های مفید و مغذی برای زمستان

خوردنی های مفید و مغذی برای زمستان

پوست شفاف با تغذیه سالم

پوست شفاف با تغذیه سالم

خواص بسیار شگفت انگیز پرتقال

خواص بسیار شگفت انگیز پرتقال

تغذیه مناسب روزهایی که هوا آلوده است

تغذیه مناسب روزهایی که هوا آلوده است

سالم ترین روغن برای سرخ کردن غذا

سالم ترین روغن برای سرخ کردن غذا

خواص ریحان لیمویی ، خوشبوی پرخاصیت

خواص ریحان لیمویی ، خوشبوی پرخاصیت

آبمیوه هایی برای فصل سرما

آبمیوه هایی برای فصل سرما

سبزیجات مناسب و مفید برای فصل سرما

سبزیجات مناسب و مفید برای فصل سرما

نحوه نگهداری و پخت تخم مرغ

نحوه نگهداری و پخت تخم مرغ

از هویج ایرانی و زردک چه می دانید؟

از هویج ایرانی و زردک چه می دانید؟
مشاهده

مطالب بیشتر در تغذیه

با خواص زیبایی و درمانی شکر قهوه ای آشنا شوید

با خواص زیبایی و درمانی شکر قهوه ای آشنا شوید

تغذیه و خوراکی های مفید برای سلامت لثه

تغذیه و خوراکی های مفید برای سلامت لثه

اصول تغذیه ای در گرم ترین روزهای سال

اصول تغذیه ای در گرم ترین روزهای سال

این دلایل برای نخوردن پفک کافیست !!

این دلایل برای نخوردن پفک کافیست !!

خوردنی هایی که دندانها را می پوسانند !

خوردنی هایی که دندانها را می پوسانند !

با 10 روش اشتهای خود را افزایش دهید

با 10 روش اشتهای خود را افزایش دهید

یک برنامه ی عالی برای تغذیه مادران شیرده

یک برنامه ی عالی برای تغذیه مادران شیرده

11 ویتامین و مواد معدنی که برای بدن مورد نیازند

11 ویتامین و مواد معدنی که برای بدن مورد نیازند

در زمستان خود را با نارنگی درمان کنید

در زمستان خود را با نارنگی درمان کنید

نکاتی مفید و کلیدی از تغذیه در زمستان

نکاتی مفید و کلیدی از تغذیه در زمستان

مطالب مرتبط

چگونه گیاه “وانیل” را در منزل پرورش دهیم ؟

چگونه گیاه “وانیل” را در منزل پرورش دهیم ؟

طرز تهیه اسموتی وانیل و خامه

طرز تهیه اسموتی وانیل و خامه

طرز تهیه اسموتی وانیل و خامه

طرز تهیه اسموتی وانیل و خامه

طرز تهیه “بستنی وانیل با خامه” + دستور تهیه خانگی

طرز تهیه “بستنی وانیل با خامه” + دستور تهیه خانگی

5 جایگزین ویژه وانیل برای درست کردن بهترین نوع کیک خانگی

5 جایگزین ویژه وانیل برای درست کردن بهترین نوع کیک خانگی

دور کردن بیماری ها با هل

دور کردن بیماری ها با هل

آشنایی با خواص بی نظیر گیاه خرفه

آشنایی با خواص بی نظیر گیاه خرفه

نوشتن نامه برای کودک معجزه میکند!

نوشتن نامه برای کودک معجزه میکند!

کورکومین ماده ای شگفت انگیز برای افزایش مقاومت بدن

کورکومین ماده ای شگفت انگیز برای افزایش مقاومت بدن

روش چینی ها برای درمان باد فتق با شوید + خواص شوید

روش چینی ها برای درمان باد فتق با شوید + خواص شوید

در چه مواردی باید “سوربیتول” استفاده کرد ؟

در چه مواردی باید “سوربیتول” استفاده کرد ؟

در گذشت نیل فینگلتون بازیگر بازی تاج و تخت

در گذشت نیل فینگلتون بازیگر بازی تاج و تخت

شیک پوشی در فصل بهار به سبک جنیفر لوپز

شیک پوشی در فصل بهار به سبک جنیفر لوپز

“بازیگران زن ایرانی” در جشنواره های خارجی + تصاویر

“بازیگران زن ایرانی” در جشنواره های خارجی + تصاویر

شکست کیمیا علیزاده در تورنمنت بین المللی کره جنوبی

شکست کیمیا علیزاده در تورنمنت بین المللی کره جنوبی

فیلمنامه های برتر در سال 2016

فیلمنامه های برتر در سال 2016

گیاهان دارویی که میتوانید در خانه پرورش دهید

گیاهان دارویی که میتوانید در خانه پرورش دهید

معروف ترین استندآپ کمدین های دنیا + تصاویر

معروف ترین استندآپ کمدین های دنیا + تصاویر

اعتراض به حضور نیکول کیدمن در خطوط هوایی عربی + عکس

اعتراض به حضور نیکول کیدمن در خطوط هوایی عربی + عکس

سحر قریشی شاهزاده یا گدا؟! + تصاویر

سحر قریشی شاهزاده یا گدا؟! + تصاویر