بیشتر بخوانید

مبلمان سلطنتی در طرح و رنگ های فوق العاده زیبا + تصاویر

مبلمان سلطنتی در طرح و رنگ های فوق العاده زیبا + تصاویر

دکوراسیون ترکیبی و جذاب نئوکلاسیک

دکوراسیون ترکیبی و جذاب نئوکلاسیک

اصول نصب و ایده های چیدمان تابلو روی دیوار + عکس

اصول نصب و ایده های چیدمان تابلو روی دیوار + عکس

مدل هایی زیبا از کمد لباس (دیواری)

مدل هایی زیبا از کمد لباس (دیواری)

این علامت یعنی وقت خرید تشک جدید رسیده

این علامت یعنی وقت خرید تشک جدید رسیده

7 نکته مهم در انتخاب پرده برای اتاق کودک + عکس

7 نکته مهم در انتخاب پرده برای اتاق کودک + عکس

نکته ای که قبل طراحی دکوراسیون داخلی باید بدانید

نکته ای که قبل طراحی دکوراسیون داخلی باید بدانید

ساختمان طراحی شده در زیر یک تپه

ساختمان طراحی شده در زیر یک تپه

بهترین طراحی اتاق خواب 2013

بهترین طراحی اتاق خواب 2013

دکوراسیون انگلیش هوم مد این روزهای اینستاگرام

دکوراسیون انگلیش هوم مد این روزهای اینستاگرام
این علامت یعنی وقت خرید تشک جدید رسیده
برخی از افراد نمی دانند در چه زمانی باید تشک خود را تعویض و تشک جدید خریداری کنند، در ادامه با علامت هایی که نشان می دهد باید یک تشک جدید خریداری کنید آشنا خواهید شد.

7 علامتی که‌نشان می‌دهند، باید یک تشک جدید خریداری کنید

هیچ شکی در این مورد وجود ندارد - تشک شما نقش اصلی در زندگی و رفاه‌شما ایفا می‌کند. هر فرد به‌طور متوسط هشت ساعت در روز را روی رختخواب می‌خوابد، به‌این معنی که‌شما حدود یک سوم عمر خود را در روی تشک خود سپری خواهید کرد. اگر تا 75 سالگی زندگی کنید، حدود 25 سال از عمر خود را روی رختخوابتان سپری کرده‌اید. بسته‌به‌کیفیت و وضعیت تشک شما، ممکن است به‌راحتی بخوابید یا غلت بزنید و بچرخید، و به‌دنبال جای مناسبی برای دیدن خواب رویایی خود باشید. اگر مطمئن نیستید که‌چه‌زمانی به‌یک تشک جدید نیاز دارید، هفت نشانه‌وجود دارد که‌باید دنبال آن بگردید و ما در این بخش از دنیای مد به‌آنها پرداخته‌ایم. تنها یکی از این نشانه‌ها ممکن است نشان دهنده‌زمانی برای خرید تشک باشد - و اگر رختخواب شما بیش از یکی از این علائم را داشته‌باشد، احتمالاً خواب راحتتان را از دست خواهید داد و ممکن است سلامت خود را به‌خطر بیندازید.

1. قدیمی شده‌است:

متخصصان این صنعت موافقند که‌یک تشک، یک عمر متوسط در حدود 7 تا 10 سال تحت شرایط خاص دارد. طول عمر یک تشک به‌طول زمانی گفته‌می‌شود که‌تشک بتواند با موفقیت حمایت ساختاری و سطح راحتی خود را حفظ کند. طول عمر تشک بسته‌به‌موادی که‌از چه‌کیفیت اولیه‌ای ساخته‌شده‌است، متفاوت است.

تشک های فنری از اوایل ده‌1900 مورد استفاده‌قرار گرفته‌است و هنوز رایج ترین نوع تشک برای فروش هستند. طول عمر متوسط بر پایه‌فنری بودن است، اما محبوبیت آن ها در طیف وسیعی از سطوح کیفی قرار دارد.تشک های فنری با کیفیت بالا می‌تواند تا 10 سال طول عمر داشته‌باشند، اما یک تشک سیم پیچی ضعیف ممکن است بیش از چهار یا پنج سال طول عمر نداشته‌باشند. تشک های فومی معمولاً بیش از فنری ها، و هیبرید ها طول عمر دارند.

میزان استفاده، زندگی تشک شما را کوتاه‌می‌کند. اگر چرت های بعدازظهر زنده‌باشید، حیوان خانگی بزرگی داشته‌باشید که‌روی تخت خواب می‌خوابد یا با یک برنامه‌خواب متفاوت داشته‌باشید، تشک شما سریع تر از بین می‌رود.

اگر تشک تان بیش از پنج سال قدمت دارد، احتمال این وجود دارد که‌به‌زودی به‌یک تشک جدید نیاز پیدا کنید.

خرید تشک جدید

خریداری تشک جدید 

2. خم شده‌است

افتادگی در وسط، راحت ترین راه‌برای شناسایی تشک هایی است که‌به‌تعویض نیاز دارند.

اگر احساس می‌کنید هر بار که‌می‌خوابید به‌سمت مرکز تخت خواب حرکت می‌کنید و فرو می‌روید، به‌این معنی است که‌تشک شما توانایی خود را برای حمایت درست از بدن شما از دست داده‌است.

خم شدن همیشه‌در وسط بس تر نیستند. آن ها می‌توانند در جایی که‌یکی از زوجین بسیار سنگین تر از دیگری است و یا زمانی که‌یک فرد سنگین بیشتر در یک طرف تخت خواب می‌خوابد، رخ دهد.

در این موارد، تشک کج به‌نظر می‌رسد دو عامل اصلی می‌توانند به‌یک تشک شکسته‌و نا آرام منجر شوند:

عدم پشتیبانی مرکزی:

قاب تختی که‌انتخاب می‌کنید درست به‌اندازه‌خود تشک مهم است، به‌خصوص با تشک های بزرگ تر ملکه‌و شاه. چارچوب تخت خواب باید از پشتیبانی مرکزی برخوردار باشد. این پشتیبانی در اغلب قالب های فلزی ساخته‌شده‌است و اضافه‌کردن یک پشتیبانی مرکزی به‌قاب های چوبی معمولاً ساده‌است. گاهی اوقات یک چارچوب ضعیف یا حرکت قوی می‌تواند حمایت از مکان را منحرف کند، که‌منجر به‌احتمال افزایش افتادگی می‌شود. اگر احساس شل شدن تشک را درک می‌کنید، چارچوب تختتان را چک کنید تا مطمئن شوید که‌به‌درستی تراز شده‌و از تشک پشتیبانی می‌کند. اگر نمی دانید که‌چگونه‌اغلب باید تشک خود را عوض کنید، یک قاعده‌خوب این است که‌آن ها را در همان زمان که‌کادر خود را بررسی می‌کنید، ارزیابی کنید.

کمبود چرخش:

این روزها، این به‌گونه‌ای فزاینده‌متداول است که‌فقط یک طرف قابل استفاده‌برای تخت ها دارند. تولید کنندگان ادعا می‌کنند که‌مواد مدرن نیاز به‌تغییر بس تر را حذف می‌کنند و در برخی موارد آن ها درست هستند. هر چند وقت یکبار باید تشک خود را بچرخانید؟ چرخش آن به‌صورت فصلی به‌شما کمک خواهد کرد تا از استفاده‌و طولانی کردن عمر آن اطمینان حاصل کنید.

چرخش به‌خصوص با داشتن همسر مهم است، چون تفاوت در وزن منجر به‌فشرده‌سازی غیر یکنواخت مواد تشکیل دهنده‌تشک می‌شود. در طول زمان، فشرده‌سازی منجر به‌شل شدن می‌شود و شما به‌یک تشک جدید نیاز دارید تا بهترین خواب شبانه‌را به‌دست آورید.

3. وزن شما را تحمل نمیکند

اگر اخیراً میزان قابل توجهی اضافه‌وزن داشته‌اید، ممکن است زمان آن رسیده‌باشد که‌دوباره‌احساس کنید که‌آیا تشک شما هنوز برای نیازهای خواب شما مناسب است یا خیر. برخی مطالعات، پیوندهای اساسی بین افزایش وزن و کوتاه‌و یا مدت طولانی شدن خواب پیدا کرده‌اند ؛ چنانچه‌در ادامه‌این بخش دنیای مد مجله اینترنتی فنجان اشاره‌شده‌است اگر تشک شما بیش از حد قدیمی باشد و یا به‌اندازه‌کافی استحکام نداشته‌باشد تا وزن بیشتری را حمایت کند، ممکن است آنقدر ناراحت کننده‌باشد که‌نتوانید به‌اندازه‌کافی بخوابید.

در موقعیت های ظریف تر، یک تشک مایع می‌تواند باعث بروز اختلالات خواب کوچک تر و مکرر شود که‌منجر به‌زمان خواب بیشتر اما استراحت و جوان شدن می‌شود. اضافه‌شدن یک شریک خواب (همسرتان) به‌تخت خواب یک نوع فشار اضافه‌شده‌را روی یک تشک قرار می‌دهد و باعث می‌شود که‌بیشتر و به‌سرعت فرسوده‌شود.

نشانه‌هایی برای خرید تشک جدید

علامت هایی که‌نشان دهنده‌آن است که‌باید تشک جدید خریداری کنید

4. با درد از خواب بیدار می‌شوید

درد و ناراحتی اتفاقی، بخشی طبیعی از زندگی هستند، اما اگر متوجه‌شدید که‌سخت تر و با درد از رختخواب در صبح بیدار می‌شوید، ممکن است که‌تشک شما باعث آن باشد. بهترین تشک ها به‌شما کمک خواهند کرد تا احساس طراوت و شادابی بکنید و آماده‌باشید که‌روز خود را با انرژی شروع کنید.

درد برگشت پذیر جدید و مداوم یک راه‌واضح برای گفتن این است که‌چه‌زمانی به‌یک تشک جدید نیاز دارید. یک تشک خوب، تکیه‌گاه‌مناسبی برای حفظ ستون فقرات و باسن شما را فراهم می‌کند. ستون فقرات انسان یک منحنی S مانند دارد که‌زمانی که‌بر روی شکم و یا کمر می‌خوابید، حفظ شود. یک تشک خم شده‌باعث می‌شود که‌ستون فقرات شما بیشتر از آنچه‌که‌باید خم شود و منحنی را بیش از حد برای افراد در خواب صاف کند.

این باعث کاهش درد کمر در صبح می‌شود. عدم پشتیبانی تشک برای افراد خوابیده‌باعث می‌شود در جایی که‌ستون فقرات باید مستقیم باشد، انحنا پیدا کند. گاهی قرار دادن یک بالش بین زانوها می‌تواند ناهماهنگی را کاهش دهد، اما عدم پشتیبانی می‌تواند منجر به‌درد در وسط کمر و باسن شود.

تشک شما ممکن است بسیار سخت و یا بسیار نرم باشد. بسیاری از مردم فکر می‌کنند که‌تشک های سفت تنها گزینه‌برای افراد با درد کمر است، اما یک بررسی از مبتلایان درد کمر نشان می‌دهد که‌افراد با تشک های بسیار سخت در واقع بدترین کیفیت خواب را گزارش کرده‌اند.

اگر درد و ناراحتی شما بدتر از وقتی است که‌بیدار می‌شوید و بعد از کمی کشش و حرکت خوب می‌شود، باید تشک خود را تعویض کنید.

5. پر سر و صدا شده‌است

تشک غژغژ کننده‌یک بلیت یک طرفه‌برای کاهش کیفیت خواب است. در اغلب موارد، صدای ریزش باران در تشک ها به‌گوش می‌رسد. این سیستم همه‌سیم پیچ را در بس تر به‌هم وصل می‌کند و هزاران نقطه‌تماس روی فلز ایجاد می‌کند.

این تخت ها در هر زمانی کشت می‌شوند و در این مرحله‌طراحی کاملاً منسوخ شده‌است. تشک سیم پیچش شده‌در این روزها بسیار رایج هستند و پتانسیل برای بالا رفتن در تشک خود را محدود می‌کنند.

سر و صدا یکی از بزرگ ترین نشانه‌های گرفتن یک تشک جدید است، زیرا خم شدن و فقدان پشتیبانی نیز در این حالت 8وجود دارد. برای افرادی با خواب سبک - به‌خصوص آن هایی که‌ازدواج کرده‌اند - یک تخت خواب غژغژ کننده‌به‌راحتی می‌تواند به‌یک کابوس تبدیل شود.

سر و صداهای ناخوشایند خوابیدن را سخت تر می‌کند و تشک های بد با کوچک ترین حرکت صدا می‌کنند. شما احتمالاً با سر و صدا در طول 2 ساعت خواب بیدار می‌شوید، زمانی که‌در ابتدا به‌خواب می‌روید و به‌خواب عمیق وارد می‌شوید که‌باید در صبح احساس طراوت بکنید.

یک تشک پر سر و صدا می‌تواند مانع از پیشرفت شما از طریق چرخه‌خواب و رسیدن به‌بقیه‌چیزها شود. در نظر گرفتن امکان غژ غژ کردن وصدا را با تشک فومی و ترکیبی از بین ببرید. یک طراحی بدون حلقه‌های فلزی می‌تواند شما را از سردردهای شدید در طول زمان حفظ کند.

6. بیمارتان کرده

یک تشک پر سر و صدا می‌تواند با اختلال در خواب شما را به‌هم بریزد، اما دیگر خطرات سلامنی مخفی در یک تشک قدیمی وجود دارد. در طول زمان، یک تشک می‌تواند میکروب هایی با مواد ناخواسته‌را جذب کند که‌برای سلامتی شما خطر محسوب می‌شود.

برخی ادعا می‌کنند که‌یک تشک بعد از هشت سال به‌علت تمام مواد انباشته‌شده‌وزنش دوبرابر می‌شود، اما هیچ مطالعه‌ای تا به‌حال ثابت نکرده‌است که‌این مساله‌صحت دارد. چیزی که‌ما می‌دانیم این است که‌این سه‌ماده‌به‌طور معمول در تشک های قدیمی یافت می‌شوند.

عرق، چربی و پوست:

بدن انسان همیشه‌مشغول بیرون ریختن چیزهای قدیمی است، به‌خصوص سلول های پوستی. سلول های پوست فقط حدود دو یا سه‌هفته‌زندگی می‌کنند و وقتی می‌میرند ما آن ها را جذب می‌کنیم.

در طول یک سال، مقدار زیادز پوست مرده‌بیرون می‌ریزد و مقدار زیادی از آن در تخت خواب شما می‌ریزد.

شستن مکرر رختخواب در آب داغ می‌تواند راه‌طولانی در جلوگیری از تجمع در تشکتان د باشد، اما حجم زیادی از سلول ها به‌این معنی است که‌برخی از آن ها به‌بالش و تشک شما خواهند رسید. این سلول ها ممکن است باکتری هایی را حمل کنند که‌شما را بیمار می‌کند.

عرق عامل دیگری در تخریب تشک ها است. اکثر مردم در طول خواب عرق می‌کنند تا اینکه‌دما به‌بیش از 85 درجه‌فارنهایت برسد، اما یک شب گرم یا چند روز بیمار بودن در بستر می‌تواند چندین اونس عرق را به‌همراه‌مقدار قابل توجهی روغن از پوست شما آزاد کند.

اگر شما یک عفونت مسری دارید، عرق و چربی آن ویروس ها و باکتری ها را به‌رختخوابتان ترشح کند، ممکن است که‌تشک شما را اشباع کنند.

اگر زیاد سرما خوردگی و یا خارش شکم پیدا می‌کنید، ممکن است نشانه‌آن باشد که‌یک تشک جدید باید بگیرید. به‌خصوص وقتی که‌یک همسر برای شریک خواب دارید، به‌این دلیل که‌راحت تر می‌توانید فرد دیگری را آلوده‌کنید تا این که‌دیگر به‌همان بیماری مبتلا شوید.

 خرید تشک جدید با دیدن این علامت ها

خریداری تشک جدید با مشاهده‌این علامت ها 

قارچ و کپک:

تخت ها یک محیط گرم و گاهی مرطوب را برای انواع مختلف قارچ و کپک فراهم می‌کنند تا ریشه‌بگیرند. یکی از مطالعاتی که‌از دانشگاه‌پوردو انجام شد، به‌طور منظم از بالشت هایی که‌از 1.5 تا 20 ساله‌استفاده‌شده‌تا میزان تجمع قارچ را ارزیابی کند.

این مطالعه‌47 گونه‌مختلف قارچ را در بالش ها پیدا کرد، که‌یک آمار مزاحم برای گفتن حداقل است. اگر چه‌بالش های بیشتری از قارچی که‌ریخته‌شده‌ذخیره‌می‌کنیم، دریافت می‌کنند، امو تشک شما می‌تواند قارچ و کپک را در طول زمان بسازد.

بارزترین علائم وجود قارچ در تشک به‌سختی نفس کشیدن است. شما ممکن است کمی خس خس کنید یا آلرژی بد و علائم آسم را ببینید. برخی از انواع قارچ موجب خارش در معرض قرار گرفتن پوست می‌شوند، با این حال این امر غیر معمول است، زیرا تخت خواب از تماس مستقیم پوست را محافظت می‌کند.

غبارهای مایت ها:

غبارهای مایت ها ممکن است تهدید کننده‌ترین عامل سلامتی در یک تشک باشند. متوسط تشک مورد استفاده‌در هر جایی از 100000 تا 10 میلیون کنه‌گرد و غبار قرار دارد. یک سوم از افرادی که‌از آلرژی های رنج می‌برند، به‌غبارهای مایت ها حساسیت دارند، بنابراین یک تشک قدیمی با انباشته‌ای از گرد و غبار می‌تواند باعث شود علائمی که‌به‌مرور زمان در حال حرکت هستند، بدتر شوند.

از آنجا که‌مایت ها از خوردن دانه‌های پوستی و رشد در یک محیط تاریک مانند یک تشک خوشحال هستند، بهترین راه‌برای جلوگیری از تجمع هر کدام از این محصولات جانبی انسانی استفاده‌از بالش و محافظ های تشک است.

یک محافظ زیپ دار به‌دفع کثیفی، گرد و غبار، پوست و مایت ها کمک می‌کند، اما فقط اگر آن را زمانی که‌تشک جدید است قرار دهید.

7. در جای دیگر بهتر می‌خوابید

تخت شما باید جایی برای استراحت باشد که‌شما به‌دنبالش هستید. اگر در یک هتل اقامت داشته‌باشید و یا بر روی مبل دوستتان می‌خوابید و می‌بینید بهتر از این است که‌در رختخواب خود بخوابید، زمان بگذارید تا یک تشک جدید بخرید.

بهترین تشک ها از بدن شما حمایت خواهند کرد و آن را در راستای بهترین حالت ممکن نگه‌می‌دارد. اگر تخت شما خیلی سخت است، بسیار نرم است، افتاده‌شده‌و یا در غیر این صورت برای شما اشتباه‌است، از عواقب آن آگاه‌خواهید شد.

اگر خواب ناراحتی دارید, شانس خوبی برای سرزنش وجود دارد. باید منتظر خواب باشید, و تشک درست می‌تواند همه‌این تفاوت ها را ایجاد کند.

 

بیشتر بخوانید

دکوراسیون اتاق خواب کودک

دکوراسیون اتاق خواب کودک

5 اشتباه کلی در دکوراسیون داخلی منزل + عکس

5 اشتباه کلی در دکوراسیون داخلی منزل + عکس

5 ترفند برای ایجاد آرامش دراتاق خواب

5 ترفند برای ایجاد آرامش دراتاق خواب

20 ایده ی خلاقانه برای داشتن باغچه در کمترین فضا

20 ایده ی خلاقانه برای داشتن باغچه در کمترین فضا

چه زمانی باید پنجره خانه را تعویض کنیم؟

چه زمانی باید پنجره خانه را تعویض کنیم؟

تغییر دکوراسیون خانه ؛ با هزینه کم تغییرات بزرگ ایجاد کنید!

تغییر دکوراسیون خانه ؛ با هزینه کم تغییرات بزرگ ایجاد کنید!

دکوراسیون پرهیجان بوهمیایی مثل زندگی کولی ها + تصاویر

دکوراسیون پرهیجان بوهمیایی مثل زندگی کولی ها + تصاویر

تزیین دیوار اتاق کودک با استیکرهای کودکانه + تصاویر

تزیین دیوار اتاق کودک با استیکرهای کودکانه + تصاویر

خرید بهترین فرش برای اتاق کودک با رعایت 4 نکته مهم + عکس

خرید بهترین فرش برای اتاق کودک با رعایت 4 نکته مهم + عکس

مدل دکوراسیون های شیک اتاق خواب + عکس

مدل دکوراسیون های شیک اتاق خواب + عکس
مشاهده

مطالب بیشتر در دکوراسیون منزل

باغچه های دیواری شیک + تصاویر

باغچه های دیواری شیک + تصاویر

نکات مفید و ایده های جدید برای طراحی اتاق خواب + عکس

نکات مفید و ایده های جدید برای طراحی اتاق خواب + عکس

شگرد طراحان داخلی برای تغییر دکوراسیون خانه

شگرد طراحان داخلی برای تغییر دکوراسیون خانه

ترفندهایی برای زیباتر شدن خانه

ترفندهایی برای زیباتر شدن خانه

اصول و ترفندهای رنگ آمیزی خانه های کوچک + عکس

اصول و ترفندهای رنگ آمیزی خانه های کوچک + عکس

تکنیک های طلایی برای داشتن حمام زیبا + عکس

تکنیک های طلایی برای داشتن حمام زیبا + عکس

مدل روتختی دخترانه به سلیقه دختران جوان و نوجوان

مدل روتختی دخترانه به سلیقه دختران جوان و نوجوان

ایده ها و ترفندهای ساده برای زیبایی دکوراسیون خانه + عکس

ایده ها و ترفندهای ساده برای زیبایی دکوراسیون خانه + عکس

سبک انتقالی یا ترنزیشنال ، هم مدرن هم سنتی

سبک انتقالی یا ترنزیشنال ، هم مدرن هم سنتی

طراحی دکوراسیون آشپزخانه از نظر دکوراتورها + عکس

طراحی دکوراسیون آشپزخانه از نظر دکوراتورها + عکس

مطالب مرتبط

 خرید تشک طبی مناسب

خرید تشک طبی مناسب

5 نکته که برای خرید تشک باید در نظر بگیرید

5 نکته که برای خرید تشک باید در نظر بگیرید

تشک های نسل جدید کلید حل مشکل کم خوابی!

تشک های نسل جدید کلید حل مشکل کم خوابی!

نکات مهم برای سالم ماندن تشک خواب

نکات مهم برای سالم ماندن تشک خواب

چرا خوابیدن بر روی تشک طبی اهمیت دارد؟

چرا خوابیدن بر روی تشک طبی اهمیت دارد؟

تشک طبی بخرم یا فنری؟

تشک طبی بخرم یا فنری؟

ویژگی های تشک طبی ایده آل

ویژگی های تشک طبی ایده آل

بهترین و مناسب ترین تشک برای حالت خواب شما چیست؟

بهترین و مناسب ترین تشک برای حالت خواب شما چیست؟

تکنیک های مراقبت از تشک تخت و افزایش عمر آن

تکنیک های مراقبت از تشک تخت و افزایش عمر آن

به 6 دلیل دیگر روی تشک های قدیمی و کهنه نخوابید

به 6 دلیل دیگر روی تشک های قدیمی و کهنه نخوابید

بهترین و باکیفیت ترین تشک و کالای خواب ایرانی

بهترین و باکیفیت ترین تشک و کالای خواب ایرانی

تمیز کردن کامل تشک تخت با نوعی پودر + روش

تمیز کردن کامل تشک تخت با نوعی پودر + روش

روش تازه کردن هوای تشک

روش تازه کردن هوای تشک

آموزش دوخت تشک لبه دار نوزاد به همراه الگو + تصاویر

آموزش دوخت تشک لبه دار نوزاد به همراه الگو + تصاویر

تشک هوشمند که خیانت همسر را خبر می دهد + عکس

تشک هوشمند که خیانت همسر را خبر می دهد + عکس

برای خواب خوش چی لازمه؟

برای خواب خوش چی لازمه؟

اصول نگهداری و نظافت کامل تخت خواب

اصول نگهداری و نظافت کامل تخت خواب

مرتب کردن تخت خواب به بهترین شکل

مرتب کردن تخت خواب به بهترین شکل

بهترین زمان شستشوی رختخواب و روش آن

بهترین زمان شستشوی رختخواب و روش آن

دور افتخار مربی آمریکا با پرچم ایران! + عکس

دور افتخار مربی آمریکا با پرچم ایران! + عکس