بیشتر بخوانید

بهترین خوردنی ها برای جلوگیری از کوتاهی قد کودک

بهترین خوردنی ها برای جلوگیری از کوتاهی قد کودک

چند سالاد رژیمی ساده و خوشمزه

چند سالاد رژیمی ساده و خوشمزه

بهترین رژیم لاغری برای یک خانم

بهترین رژیم لاغری برای یک خانم

دستور پخت خوراک راتاتویی رژیمی برای گیاهخواران

دستور پخت خوراک راتاتویی رژیمی برای گیاهخواران

رژیم پگان چیست و چه تفاوتی با رژیم های دیگر دارد؟

رژیم پگان چیست و چه تفاوتی با رژیم های دیگر دارد؟

رژیم غذایی مناسب برای از بین بردن چربی های شکم

رژیم غذایی مناسب برای از بین بردن چربی های شکم

نکات طلایی در تهیه ساندویچ های رژیمی و لاغر کننده خوشمزه

نکات طلایی در تهیه ساندویچ های رژیمی و لاغر کننده خوشمزه

میوه هایی که برای کاهش اشتها معجزه می کند!

میوه هایی که برای کاهش اشتها معجزه می کند!

رژیم لاغری سریع در گذشته چگونه بود؟

رژیم لاغری سریع در گذشته چگونه بود؟

رژیم لاغری گربه ای! + تصاویر

رژیم لاغری گربه ای! + تصاویر
این شکلی صبحانه خوردن چاقتان می کند
اگرچه صبحانه وعده غذایی بسیار مهمی به شمار میرود ولی عادتهای اشتباه در خوردن صبحانه منجر به چاق شدن افراد می شود.

اشتباهات اول صبحی که‌بدون آنکه‌بدانید چاق تان می‌کنند

اینکه‌چگونه‌صبح خود را شروع می‌کنید چیزهای زیادی در مورد اینکه‌بقیه‌عمرتان چقدر سالم خواهید بود را می‌گوید. بسیاری از ما مواد غذایی را که‌هر صبح نیاز داریم دریافت نمی کنیم و تمام روز چربی می‌خوریم.

یک صبحانه‌با پروتئین بالا می‌تواند منجر به‌کاهش وزن طولانی مدت شود. طبق مطالعه‌انجام شده‌توسط اداره‌کنترل وزن ملی، از بین افرادی که‌13 کیلوگرم یا بیشتر را از دست دادند، 80 درصدشان توانستند وزن خود را با خوردن صبحانه‌پروتئین بالا حفظ کنند .

در این قسمت از تناسب اندام مجله اینترنتی فنجان بدترین عادات غذایی خود را ببینید و متوجه‌شوید که‌کورکورانه‌مرتکب چه‌اشتباهاتی می‌شوید و سپس بهترین عادات صبحانه‌را امتحان کنید تا بتوانید 2 کیلو و نیم وزن کم کنید.

41 عادت اشتباه‌صبحگاهی که‌وزنتان را افزایش می‌دهد

1. شما فقط می‌خورید تا خورده‌باشید:

به‌محض بیدار شدن به‌شما گفته‌می‌شود که‌باید غذا بخورید اما اگر برای یک وعده‌غذایی اشتیاق نداشته‌باشید این ممکن است منجر به‌افزایش وزن شود . به‌بدن خود گوش دهید:" سعی کنید به‌سیگنال های گرسنگی و سیری طبیعی خود گوش کنید و تنها زمانی که‌واقعاً گرسنه‌هستید صبحانه‌بخورید اما صبر هم نکنید تا وقتی که‌خیلی گرسنه‌شوید که‌این می‌تواند منجر به‌انتخاب های ضعیف و پرخوری شود.

صبحانه‌چاق کننده

2.مصرف بیش از حد فیبر:

خوردن مقادیر زیادی فیبر در صبح شما را خسته‌می‌کند. بله، فیبر مهم است اما زیاد مصرف نکنید وگرنه‌باعث تورم و گاز معده‌می‌شود.

3. گرانولا خود را در راه‌رفتتان درست می‌کنید:

"این غذا به‌ظاهر سالم همیشه‌پر از شکر اضافه‌شده‌است" در واقع اغلب شرکت ها از کلمات مترادف یا جایگزین برای "شکر" ساده‌استفاده‌می‌کنند تا آن را پنهان کنند. هنگامی که‌یک گرانولا را انتخاب می‌کنید، به‌دنبال کلمه‌"بدون شکر" بگردید و از شکر نارگیل، آگاو و حتی عصاره‌نیشکر دوری کنید."

4. هنگام خوردن صبحانه‌اخبار صبحگاهی را هم تماشا می‌کنید :

با توجه‌به‌اینکه‌بر روی تلویزیون تمرکز دارید، به‌اندازه‌لقمه‌هایی که‌در دهان خود می‌گذارید میزان کل و مزه‌و شکر و بافت غذا توجهی نخواهید کرد. به‌جای این کار زمان بگذارید تا به‌آرامی و آگاهانه‌غذا بخورید.

5. یک نان شیرینی می‌خورید :

اکثر مردم یک نان شیرینی غنی از کربوهیدرات با پنیر خامه‌ای را که‌ممکن است سالم ترین گزینه‌برای صبحانه‌ندانند زیرا به‌طور معمول بیش از 500 کالری دارد اما حتی اگر شما فقط یک کاسه‌سالم از بلغور جو دو سر و یا یک بشقاب میوه‌بخورید، هنوز هم اینطور است که‌کربوهیدرات را در عرض چند ساعت هضم می‌کنید و بدون اینکه‌پروتئین بیشتری داشته‌باشد، تا وسط روز گرسنه‌خواهید بود.

هم چنین زمانی که‌کربوهیدرات را بدون داشتن یک منبع پروتئین هضم کنید، قند خون به‌سرعت کاهش می‌یابد و به‌احتمال زیاد هوس خوراکی حاوی شکر می‌کنید! به‌جای آن چه‌باید کرد؟ کربوهیدرات غنی شده‌از فیبر را انتخاب کرده‌و حتما پروتیین کم چرب را هم مصرف کنید که‌هر دوی آن ها سطح قند خون را ثابت نگه‌می‌دارند و به‌شما بیشتر احساس سیری می‌دهند. مثال خوب یک کاسه‌کوچک از بلغور جو دو سر با تخم مرغ و یا ماست یونانی است .

6. یک راست از یک جعبه‌غلات می‌خورید:

فرقی نمی کند که‌به‌چه‌دلیل این کار را انجام دهید، چه‌اینکه‌عجله‌دارید یا اینکه‌برای غذاهای خود زحمتی نمی کشید، اما اگر این کار را انجام دهید، کنترلی وجود ندارد زیرا تقریباً غیرممکن است که‌بدانید چقدر خوردید.

یک جعبه‌می‌تواند 10 وعده‌یا بیشتر را داشته‌باشد و حتی اگر وعده‌های سنگینی از آن بردارید به‌دلیل شکل جعبه‌مشخص نمی شود و ناخواسته‌صد ها کالری اضافه‌می‌خورید. این دلیل دیگری است که‌دقت به‌خوردن، کلید کاهش وزن است.

7. فقط یک تکه‌میوه‌می‌خورید:

بله، میوه‌سالم و غنی از آنتی اکسیدان ها هستند اما اگر شما پروتئین را به‌مخلوط اضافه‌نکنید، باید یک یا دو ساعت بعد به‌دلیل احساس گرسنگی دوباره‌غذا مصرف کنید .

8. صبحانه‌خود را کم چرب نگه‌دارید:

فراتر از فقط یک ماست کم چرب ، مهم است که‌رژیم صبحانه‌کم چرب داشته‌باشیم. بیشتر مغز ما چربی است و افراد آگاه‌سلامتی تلاش می‌کنند با کاهش مصرف چربی وزن کم کنند اما باید به‌خاطر داشته‌باشید که‌چربی باعث افزایش احساس سیری می‌شود.

بارها در بخش سلامت و البته‌تناسب اندام مجله اینترنتی فنجان گفته‌ایم که‌ما همچنین به‌چربی نیاز داریم که‌ویتامین های خاصی را جذب کنیم - A، D، E، K - که‌نقش های قدرتمند در عملکرد بدنمان دارد، از دید چشم تا متابولیسم.

9. یک کاسه‌اسموتی می‌ریزید:

ممکن است همیشه‌به‌اندازه‌ای که‌فکر می‌کنید سالم نباشند." اگر کاسه‌ای اسموتی برای صبحانه‌حاضر کنید، می‌توانید به‌راحتی اهداف تغذیه‌سالم خود را خراب کنید. خوردن غذاهای مخلوط با آب میوه‌و پر کردن آن آسان است، وعده‌هایی را در حدود یک فنجان بردارید و میوه‌تازه‌اضافه‌کنید و همچنین کمی از تکه‌های نارگیل و آجیل اضافه‌کنید که‌کالری بالایی را خواهند داد .

10. ماست طعم دار می‌خورید:

اگرچه‌ماست، به‌طور کلی می‌تواند منبع خوبی از پروتئین، کلسیم، و پروبیوتیک باشد اما این فواید توسط قند بالا ازبین می‌روند. اگر از ماست لذت می‌برید، یک ساندویچ بدون طعم و ماست یونانی را انتخاب کنید که‌نوعاً شکر کم و پروتیین بالایی دارند.

خوردن ماست در صبحانه

 کاهش وزن با صبحانه‌با پروتئین بالا

11. در یک رستوران فست فود متوقف می‌شوید:

اگر صبحانه‌فست فودی می‌خورید تقریباً 300 کالری بیشتر از صبحانه‌ای که‌در خانه‌می‌خورید جذب خواهید کرد و اگر این کار را سه‌بار در هفته‌انجام دهید، در طول یک سال 3 کیلوگرم اضافه‌می‌کنید. به‌علاوه‌شما به‌طور معمول سدیم اضافی را از این صبحانه‌خواهید گرفت، به‌این معنی که‌احساس نفخ می‌کنید پس بهتر است صبحانه‌کم سدیم بخورید.

12. آب میوه‌می‌نوشید:

تا به‌حال متوجه‌شده‌اید که‌می‌توانید یک لیتر آب سیب را در یک حرکت بنوشید اما نمی توانید دقیقاً سه‌سیب را در یک زمان بخورید ؟ در حالی که‌همه‌ما نیازمند خوردن میوه‌ها و سبزیجات بیشتر هستیم، اما آب میوه‌چیزی نیست که‌به‌طور طبیعی با فیبرهای میوه‌همراه‌باشد و حتی با آب میوه‌100 درصد طبیعی، چیزی که‌می‌گیرید یک نوشیدنی با کالری بالا و شکر زیاد است .

13. آب سبزیجات مصرف می‌کنید:

آب سبزیجات یک راه‌عالی برای گرفتن ویتامین، مواد معدنی و مواد مغذی است اما اگر آب سبزیجات شما فقط مشتی از سبزیجات سالم را شامل می‌شود، انرژی مورد نیازتان را برای روزتان به‌شما بدهد.

شما احساس خستگی خواهید کرد و به‌غذای بیشتری نیاز دارید چون این نوشیدنی فاقد فیبر و پروتئین می‌بشد، و دو عنصری هستند که‌باید باشند و باید مطمئن شوید که‌پروتئین و فیبر را در یک حد متعادل نگه‌دارید.

14. برا خوردن صبحانه‌تان عجله‌دارید:

اگر در صبح عجله‌کنید، ممکن است نیاز داشته‌باشید تا آرام شوید. طول می‌کشد تا سیگنال از معده‌به‌مغز برسد تا بگوید غذا آمده‌است. آرام باشید، قاشق و چنگالتان را بین هر لقمه‌پایین بگذارید و سعی کنید وعده‌غذایی خود را تا 20 دقیقه‌تمام کنید.

15. سفیده‌تخم مرغ را هم می‌زنید و می‌خورید:

وقت آن است که‌زرده‌های غنی از امگا -3 در تخم مرغ های خود را با سفیده‌مخلوط کنید. آن ها منبع بزرگی ازعامل سوزاندن چربی (کلوئین) و ویتامین D هستند که‌به‌کاهش چربی شکم ربط دارد.

16. بیش از حد نمک می‌خورید:

اکنون زمان آن رسیده‌است که‌مصرف نمک را کم کنیم اما بسیاری از گزینه‌های صبحانه‌مورد علاقه‌ما پر از نمک هستند. غلات، بیکن و حتی تخم مرغ (تهی ه‌شده‌در رستوران ها). نمک باعث می‌شود که‌شما آب را حفظ کنید و این یعنی در ابتدای روز متورم می‌شوید.

بی توجهی به‌مقدار نمک موجود در غذا یکی از رایج ترین اشتباهاتی است که‌مردم مرتکب می‌شوند. درست مانند شکر اضافه‌و مصرف زیادی آن می‌تواند شما را در معرض خطر فشار خون بالا، بیماری های قلبی و سکته‌قرار دهد.

17. به‌سراغ نوشیدنی های انرژی زا می‌روید:

این بطری های حاوی مواد شیمیایی و یا بطری آب شکر را کنار بگذارید. اگر علاقه‌مند به‌قهوه نیستید و نیاز به‌بیدار شدن فوری دارید، یک فنجان چای سبز قوی بنوشید اسموتی های چای نیز گزینه‌های فوق العاده‌ای هستند.

18. فقط قهوه‌می‌خورید:

"من صبحانه‌نمی خورم و فقط قهوه‌می‌خورم!" یک فنجان قهوه‌هم خیلی سریع درست نمی شود. اگر می‌خواهید از گرسنگی اجتناب کنید، به‌انرژی نیاز دارید - نه‌فقط کافئین." اگر می‌خواهید غذا درست کنید، حداقل آن را به‌یک وعده‌غذایی میان بر تبدیل کنید."

19. قهوه‌خود را با خامه‌خراب می‌کنید:

یک فنجان قهوه‌سالم می‌تواند در صورتی که‌خامه‌چرب به‌آن اضافه‌شود، منجر به‌اضافه‌شدن وزن خواهد شد. به‌جای آن، سعی کنید سراغ شیر سویا بدون شکر، شیر همپ، شیر بادام، یا شیر جو بروید.

قهوه‌در صبحانه

20. برای چرت زدن و خواب از صبحانه‌صرف نظر می‌کنید:

صرف نظر از صبحانه‌یک حرکت پرخطر است زیرا ممکن است منجر به‌پرخوری، افت متابولیسم و غیره‌شود، علاوه‌بر آن چرت زدن زیادی هم باعث آسیب مضاعف می‌شود. و این کار همچنین می‌تواند هورمون های شما را تحت تاثیر قرار دهد- رشد و کورتیزول - که‌به‌طرز نامطلوبی بر چربی شکم تاثیر می‌گذارند.

کمی بعد زنگ بلند شوید که‌این ممکن است در ابتدا کمی مشکل باشد، اما به‌یاد داشته‌باشید که‌خواب اضافی باعث افزایش دور کمرتان می‌شود.

21. به‌سراغ قهوه‌خیلی قوی می‌روید:

قهوه‌به‌جای صبحانه‌به‌شما کمک می‌کند که‌سخت تر کار کنید و انرژی بیشتری جذب کنید اما قهوه‌های قوی مرسوم مد روز حاوی مواد مغذی بسیار کم و 441 کالری هستند- که‌80 درصد آن شریانی است - چربی اشباع شده‌مسدود کننده‌- که‌قطعاً برای چربی و دور کمر شما مفید نیست.

اگرچه‌به‌جای صبحانه‌توصیه‌می‌شود، اما یک وعده‌غذایی متراکم و مغذی را جایگزین آن کنید که‌حاوی آنتی اکسیدان، فیبر و مواد مغذی مانند جو دوسر ، یک تخم مرغ آبپز سفت شده‌و انواع توت ها باشد .

22. برای صبحانه‌نوشابه می‌نوشید:

ممکن است دوست داشته‌باشید چیزی شیرین مثل نوشابه‌بنوشید و از کافئین و شکر و نوشابه‌کاملاً عاری از مواد مغذی لذت ببرید. علاوه‌بر این شکر و کافئین نیز می‌تواند باعث افزایش قند خون شود و پس از آن فوری پایین می‌اید که‌شما به‌شدت گرسنه‌خواهید شد و این می‌تواند منجر به‌پرخوری شود. نوشیدن نوشابه‌با شکم خالی می‌تواند باعث مشکلات معده‌و سوزش معده نیز شود.

23. مواد غذایی باقی مانده‌را می‌خورید :

گاهی اوقات ما بیش از حد خسته، بسیار تنبل و یا بسیار گرسنه‌هستیم و از تکه‌های باقی مانده‌پیتزا یا کیک تولد می‌خوریم، اما این کار را نکنید! " به‌این فکر کنید که‌تمام روز چه‌احساسی خواهید داشت! چربی و نمک پیتزا و شکر کیک باعث باد کردگی، خستگی و بالا و پایین رفتن سطح قند خون می‌شود .

24. به‌اندازه‌کافی پروتئین نمی خورید:

کار آسان تری است که‌چیزهایی مانند نان شیرینی شیرمال، کروسان و غلات را برای صبحانه‌بخورید. اما پروتئین یک عامل کلیدی در سیری و متعادل نگه‌داشتن قند خون شما به‌مدت طولانی است و باید بهترین غذا ها را برای خوردن صبحانه‌با پروتئین بالا چک کنید. و آن ها را در نظر بگیرید .

25. بیش از حد پروتیین می‌خورید:

پروتئین یکی از مهم ترین مواد پر مصرف برای ماهیچه‌و سیری است، اما اگر زیاده‌روی کنید پروتیین اضافی به‌عنوان چربی ذخیره‌می‌شود و علاوه‌بر آن، مطالعات نشان داده‌اند که‌یک رژیم غذایی پر پروتئین - هم بر پایه‌گیاهی و هم بر پایه‌حیوانی - با ریسک فزاینده‌نارسایی قلبی مرتبط است.

26 . تمام صبح را بدون یک لیوان آب می‌گذرانید:

این موضوع دور کمر شما را بیش از هر چیز دیگری تحت تاثیر قرار می‌دهد. هر فرآیندی که‌در بدن شما رخ می‌دهد با آب صورت می‌گیرد - از کمک به‌دفع مواد زائد از روده‌گرفته‌تا عملکرد موثر متابولیسم بدنتان و همچنین، جذب ناکافی آب به‌سرعت منجر به‌آب زدایی می‌شود و حتی سطح انرژی هم با کمی آبی کاهش می‌یابد و این منجر به‌چرت زدن بیشتر و کم تر فعال شدن می‌شود، که‌به‌نوبه‌خود برابر با سوخت کالری کمتر، افزایش دور کمر و کاهش متابولیسم است.

27. به‌طور مرتب از شیرینی های کم چرب لذت می‌برید:

نسل های قدیمی تر وقتی کلمات" برن "یا" کم چرب " را می‌شنیدند، بلافاصله‌فرض می‌کردند که‌این انتخاب سالمی است اما دوباره‌فکر کنید:" این غذاها که‌می‌توانند حاوی فیبر بالایی باشند، معمولاً با آرد فرآوری شده‌و شکر زیاد تولید می‌شوند و می‌توانند سدیم بالایی نیز داشته‌باشند. به‌وسیله‌اسم های خاص در پیشخوان نانوایی ها و یا اسم هایی در منوی غذاها فریب نخورید. برچسب ها را بخوانید و همیشه‌اجزا تشکیل دهنده‌را بپرسید.

28. در محصولات لبنی زیاده‌روی می‌کنید:

برای صبحانه‌شیر می‌خورید؟ اکثر مردم این کار را می‌کنند و همراه‌با تمام پنیرها، ماست و سایر لبنیاتی که‌تمایل داریم برای صبحانه‌آن ها را بخوریم و مطمئناً به‌ما کمک نمی کند تا لاغر بمانیم.

لبنیات برای صبحانه‌برای جلوگیری از نفخ و افزایش وزن درازمدت ، همراه‌با سایر موارد سلامتی مفید هستند. از آنجا که‌65 تا 90 درصد افراد جهان تحمل لاکتوز را ندارند، بدن شما به‌احتمال زیاد با روشهای التهابی به‌لبنیات پاسخ می‌دهد.

29. به‌طور کامل سبزیجات را فراموش کرده‌اید:

چرا صبحانه‌همیشه‌با محصولات لبنی، تخم مرغ، نان، حبوبات و میوه‌ها همراه‌است ؟ اما سبزیجات چطور؟ آن ها از ما دور شده‌اند و این خبر بدی برای مصرف کنندگان و افرادی است که‌می‌خواهند وزن کم کنند . آن ها طبیعتاً کالری کمی دارند، سرشار از ویتامین ها، مواد معدنی و آنتی اکسیدان ها و غنی از فیبر هستند، که‌سیر کننده‌و رضایت بخش است.

رژیم لاغری صبحانه

عادات اشتباه‌صبحگاهی که‌چاقتان می‌کند

30. شما سیریال می‌خورید چون اسم "کل غلات" را دارد:

غلات کامل یک اصطلاح بازاریابی است و اگر محصولی حاوی مقداری غلات سبوس دار باشد، می‌تواند آزادانه‌برای آنها بکار روند. اگرچه‌بیشتر اوقات این غذا ممکن است حاوی غلات کامل باشند اما گندم معمولی یا آرد سفید نیز در آنها وجود دارد.

این غذاها همچنین باید ماندگاری طولانی خود را حفظ کنند، بنابراین با مواد نگهدارنده، سدیم و طعم دهنده‌های مصنوعی مخلوط می‌شوند و فاقد بسیاری از ویتامین ها و مواد معدنی مورد نیاز هستند.

31. به‌صبحانه‌تان تنوع نمی دهید :

وقتی یک چیز را بارها و بارها می‌خورید، خسته‌خواهید شد و سپس وقت خود را برای صرف غذا نمیگذارید - یکی از بزرگترین لذت های زندگی تنوع در خوردن است و به‌شما کمک می‌کند تا انواع مختلفی از مواد مغذی را نیز بدست آورید. با ایده‌های غیر سنتی صبحانه‌مانند تن با آووکادو یا لوبیای سیاه‌با تخم مرغ هم آشنا شوید.

32. فقط آجیل را انتخاب می‌کنید:

اگر شما در مضیقه‌هستید، می‌توانید چند گردو را مصرف کنید که‌برای سلامت مغز مفید است و حاوی مواد معدنی و چربی های خوب است و همچنین حاوی کربوهیدرات هم نیست. بدون کربوهیدرات، شما احساس خستگی خواهید کرد و احساس خواهید کرد که‌نیاز به‌چرت زدن دارید.

33. به‌محصولات عاری از گلوتن تکیه‌دارید:

برخلاف آنچه‌شما ممکن است فکر کنید، همه‌محصولات عاری از گلوتن از همتایان گندم خود سالم تر هستند. در حقیقت اغلب نان های عاری از گلوتن با غلاتی که‌باعث افزایش قند خون می‌شوند تهیه‌می‌شوند، مانند، برنج سفید، و آرد سیب زمینی.

بنابراین اگر بیماری سلیاک یا حساسیت به‌گلوتن دارید، نان های بدون گلوتن را با مخلوطی از دانه‌ها و غلات سبوس دار بدون گلوتن، مانند تاج خروس و ارزن انتخاب کنید.

34. از شیرین کننده‌های مصنوعی در قهوه‌خود استفاده‌می‌کنید:

در حالی که‌شیرین کننده‌های مصنوعی عموماً بی خطر در نظر گرفته‌می‌شوند اما پیامد های منفی و ناشناخته‌ای برای سلامتی دارند و بسیار شیرین تر از قند طبیعی هستند و همین امر باعث می‌شود که‌سایر غذاها در مقایسه‌با آن ها کم شیرین به‌نظر برسند و در عوض ، از شکر واقعی استفاده‌کنید ، اما در حد اعتدال.

35 . صبحانه‌تان را در مکان هایی با دید آسان می‌خورید:

شما نمی توانید چیزهایی را که‌ندارید بخورید و اگر آنها در مقابل شما نباشند، احتمالاً کمتر از آن ها بخورید. در عوض ، کاسه‌ای از میوه‌و سبزیجات را به‌جای تنقلات ناسالم روی پیشخوان قرار دهید.

حتی بهتر، میوه‌ها و سبزیجات را از شب قبل ببرید و آماده‌کنید تا بتوانید صبح آن ها را از یخچال بیرون آورید.

36. خواب کافی ندارید:

بله، این روی اهداف سالم صبحانه‌شما تأثیر می‌گذارد. تحقیقات نشان داده‌است که‌از دست رفتن حتی یک شب خواب نیز واقعاً می‌تواند در نحوه‌عملکرد هورمون های اشتهای شما تاثیر بگذارد. یک شب خواب ضعیف می‌تواند کاری کند که‌نسبت به‌معمول احساس گرسنگی بیشتری کنید و بنابراین حتما شب ها شش تا هشت ساعت بخوابید.

37. میوه‌مصرفیتان، میوه‌خشک است:

میوه‌خشک یک خوراکی عالی غنی از فیبر به‌همراه‌بلغور جو دو سر و یا شیرینی های گرانولا خانگی است اما چون فروکتوز (شکر) در میوه‌ها در زمان خشک شدن بیشتر تغلیظ می‌شود، کمی بیشتر می‌شود.

علاوه‌بر این، بسیاری از شرکت ها به‌میوه‌های خشک شده‌قند اضافه‌می‌زنند و بنابراین اگر دوست دارید طعمی شیرین به‌صبحانه‌خود اضافه‌کنید، می‌توانید به‌جای آن به‌دنبال میوه‌تازه‌بروید .

38. کره‌بادام زمینی کم چرب را بر روی نان تست خود می‌زنید:

چه‌آن را کرمی یا ترد دوست داشته‌باشید، کره‌بادام زمینی یکی از بهترین غذاهای تهیه‌شده‌است که‌می‌توانید صبحگاه‌از آن لذت ببرید اما اگر شما گزینه‌اشتباه‌را انتخاب کنید، حتی غذاهای خوبی مانند کره‌بادام زمینی می‌تواند برای شما بد باشد.

کره‌بادام زمینی فرآوری شده‌حاوی قند اضافه‌و روغن های ناسالم است. طبق آنچه‌در تناسب اندام مجله اینترنتی فنجان می‌خوانید کره‌بادام زمینی کم چربی نیز شکر اضافه‌شده‌دارد تا چربی از دست رفته‌اش را جبران کند، پس سراغ ظرف کره‌بادام زمینی طبیعی بروید.

39. به‌بارهای پروتئین یا گرانولا تکیه‌دارید:

هنگامی که‌به‌تغذیه‌مربوط می‌شود، همه‌پروتیین ها و بارهای گرانولا باهم برابر نیستند. بعضی از این بارها چیزی کمتر از یک تکه‌بار شکلات نیستند، به‌خصوص اگر شکلاتی و شکری باشند. بسیاری از بارهای پروتئینی ممکن است در واقع کربوهیدرات زیادی داشته‌باشند.

40. جو مصرفیتان خیلی شکری است:

ما اغلب اوقات یاد می‌گیرم که‌"قند قهوه‌ای" یا حتی طعمی بی ضرر مانند "سیب و دارچین" عادت های غذایی سالمی هستند. " جو دوسر با طعم می‌تواند حاوی 20 گرم شکر اضافه‌شده‌باشد و باعث می‌شود تا شیرینی در طول روز میل کنید. در عوض خودتان غله‌جو خود را بسازید ، میوه‌های خود را اضافه‌کنید و هر نوع شکر اضافه‌شده‌یا طعم دهنده‌ای را که‌می‌خواهید اضافه‌کنید را کنترل کنید.

41. صبحانه‌خود را در بشقاب بزرگ می‌خورید:

تحقیقات نشان می‌دهد افرادی که‌از چاقی رنج می‌برند اغلب بشقاب های بزرگ تری را انتخاب می‌کنند. به‌خاطر داشته‌باشید که‌کنترل وعده‌ها را با انتخاب بشقاب های کوچک تمرین کنید.

بیشتر بخوانید

رژیم فضانورد ؛ خداحافظی با چاقی در 13 روز ! + برنامه

رژیم فضانورد ؛ خداحافظی با چاقی در 13 روز ! + برنامه

شیرموز رو چجوری بخوریم لاغر میشیم ؟

شیرموز رو چجوری بخوریم لاغر میشیم ؟

زجرآور ترین رژیم لاغری دنیا + عکس

زجرآور ترین رژیم لاغری دنیا + عکس

محبوب ترین رژیم های لاغری در دنیا

محبوب ترین رژیم های لاغری در دنیا

رژیم اوکیناوایی ، راز پنهان پوست قشنگها

رژیم اوکیناوایی ، راز پنهان پوست قشنگها

رژیم نیکلاس پریکون ؛ لاغری همراه با لیفت پوست

رژیم نیکلاس پریکون ؛ لاغری همراه با لیفت پوست

لاغری سریع و سالم به راحتی آب خوردن

لاغری سریع و سالم به راحتی آب خوردن

رژیم غذایی بازیگر زن مشهور ایرانی

رژیم غذایی بازیگر زن مشهور ایرانی

رژیم فستینگ چیست و چطور سریع لاغر میکند؟

رژیم فستینگ چیست و چطور سریع لاغر میکند؟

موفقیت آمیز ترین رژیم لاغری

موفقیت آمیز ترین رژیم لاغری
مشاهده

مطالب بیشتر در رژیم و تغذیه

افراد دیابتی این صبحانه رژیمی را میل کنند!

افراد دیابتی این صبحانه رژیمی را میل کنند!

مواد رژیمی که شما را چاق تر می کنند!

مواد رژیمی که شما را چاق تر می کنند!

معجزه ی چربی در رژیم لاغری سریع !!

معجزه ی چربی در رژیم لاغری سریع !!

لاغری با ماست ممکنه البته با این روش

لاغری با ماست ممکنه البته با این روش

مواردی که حتما باید در رژیم غذایی دختر نوجوان باشد

مواردی که حتما باید در رژیم غذایی دختر نوجوان باشد

رژیم وحشی چیست که مثل کوره چربی می سوزاند؟

رژیم وحشی چیست که مثل کوره چربی می سوزاند؟

مواد غذایی که سریع لاغرتان می کنند

مواد غذایی که سریع لاغرتان می کنند

کلید کنترل هورمون گرسنگی و سیری در بدن شما

کلید کنترل هورمون گرسنگی و سیری در بدن شما

نکاتی مهم برای کاهش وزن ماندگار

نکاتی مهم برای کاهش وزن ماندگار

رژیم غذایی بعد از سکته قلبی + تغذیه ضد سکته قلبی

رژیم غذایی بعد از سکته قلبی + تغذیه ضد سکته قلبی

مطالب مرتبط

وقتی پروتئین بیش از حد مصرف کنید بدنتان این شکلی می شود!

وقتی پروتئین بیش از حد مصرف کنید بدنتان این شکلی می شود!

صبحانه ای مقوی و سالم برای کودکان

صبحانه ای مقوی و سالم برای کودکان

غذاهایی که با خوردنشان گرسته تر می شوید !!

غذاهایی که با خوردنشان گرسته تر می شوید !!

این غذاها علت گرسنگی شدید و چاقی شماست!

این غذاها علت گرسنگی شدید و چاقی شماست!

دلایلی که مضرات خوردن بیش از حد شکر را ثابت می کند

دلایلی که مضرات خوردن بیش از حد شکر را ثابت می کند

بهترین و بدترین غذاها در صبحانه

بهترین و بدترین غذاها در صبحانه

خوشمزه ای که موهایتان را کم پشت می کند

خوشمزه ای که موهایتان را کم پشت می کند

اهمیت بالای مصرف پروتئین در وعده صبحانه

اهمیت بالای مصرف پروتئین در وعده صبحانه

برنامه زیبایی پوست در یک ماه با کاهش مصرف شکر

برنامه زیبایی پوست در یک ماه با کاهش مصرف شکر

مدام هوس شیرینی دارید ؟ پس لازم شد بدانید که..

مدام هوس شیرینی دارید ؟ پس لازم شد بدانید که..

رژیم غذایی که یک بیمار دیالیزی نیاز دارد

رژیم غذایی که یک بیمار دیالیزی نیاز دارد

یک صبحانه سالم و مقوی از نظر طب سنتی

یک صبحانه سالم و مقوی از نظر طب سنتی

گرسنه شدن زیاد شما زیر سر این خوراکی هاست

گرسنه شدن زیاد شما زیر سر این خوراکی هاست

انتخاب صبحانه ایده آل متناسب با شغلتان

انتخاب صبحانه ایده آل متناسب با شغلتان

مهم ترین منابع گیاهی برای تامین پروتئین لازم برای بدن

مهم ترین منابع گیاهی برای تامین پروتئین لازم برای بدن

این غذاها برای کنترل سوخت و ساز بدن لازم هستند

این غذاها برای کنترل سوخت و ساز بدن لازم هستند

عملکرد و تاثیرات “گینر” چگونه می باشد ؟

عملکرد و تاثیرات “گینر” چگونه می باشد ؟

بهترین برندهای پروتئین وی

بهترین برندهای پروتئین وی

غذاهایی که به غلط آنها را سالم فرض می کنیم

غذاهایی که به غلط آنها را سالم فرض می کنیم

به چه دلیل نباید همبرگر و نوشابه را با هم خورد؟

به چه دلیل نباید همبرگر و نوشابه را با هم خورد؟