بیشتر بخوانید

داستان کوتاه و جالب تختخواب مرگ

داستان کوتاه و جالب تختخواب مرگ

شخصیت شناسی با لبخند

شخصیت شناسی با لبخند

داستان زهر عسل

داستان زهر عسل

سقوط وحشتناک مرد جوان داخل استخر تمساح ها! + فیلم 14+

سقوط وحشتناک مرد جوان داخل استخر تمساح ها! + فیلم 14+

زیباترین مادران دنیا

زیباترین مادران دنیا

شگفت انگیزترین انسان های جهان

شگفت انگیزترین انسان های جهان

درخواست طلاق زنی به خاطر انتخاب اسم فرزندش !!

درخواست طلاق زنی به خاطر انتخاب اسم فرزندش !!

تصویری ترسناک از داخل گوشی تلفن خانه ای در سیدنی

تصویری ترسناک از داخل گوشی تلفن خانه ای در سیدنی

از جمله عجیب ترین تصاویر دنیا

از جمله عجیب ترین تصاویر دنیا

استفاده زشت زن چینی از فرزندش برای تست عشق شوهرش!

استفاده زشت زن چینی از فرزندش برای تست عشق شوهرش!
این کودکان وحشی با حیوانات بزرگ شده اند! + تصاویر
در ادامه این مطلب شما را با تعدادی از کودکان وحشی آشنا می کنیم که در کودکی در طبیعت رها شده و یا گم شده اند و توسط حیوانات به فرزندخواندگی قبول شده اند.

کودکان وحشی که‌توسط حیوانات بزرگ شده‌اند

در طول تاریخ داستان هایی در مورد کودکان وحشی نوشته‌شده‌است. بسیاری از این داستان ها که‌بعدا تبدیل به‌فیلم و کارتون شده‌اند، غیرواقعی است.کودک وحشی به‌کودکی اطلاق می‌شود که‌از سنین بسیار پایین، دور از اجتماع انسانی زیسته‌است و از مراقبت و عواطف انسانی، رفتارهای اجتماعی و از همه‌مهم تر زبان بشری، چیزی نمی داند.

کودک وحشی؟!! شاید این ایده‌که‌کودکانی وجود داشته‌باشند که‌توسط حیوانات بزرگ شده‌اند تنها در کتاب های داستان و افسانه‌ها یافت شود. اما آیا تارزان ها فقط در دنیای قصه‌ها وجود دارند؟! آیا باور می‌کنید که‌کودک وحشی در دنیای واقعی نیز وجود داشته‌و هستند کودکانی که‌به‌هر دلیلی در کودکی توسط حیوانات و در دامان طبیعت وحشی بزرگ شده‌اند؟ شاید باورش سخت باشد اما واقعیت دارد. در ادامه‌این مطلب شما را با تعدادی کودک وحشی آشنا می‌کنیم که‌در کودکی در طبیعت رها شده‌و یا گم شده‌اند و توسط حیوانات به‌فرزندخواندگی قبول شده‌اند.

با کودکان وحشی و تارزان های دنیای واقعی آشنا شوید.

10- اوکسانا مالایا

کودکان وحشی

در سال 1991، دختری به‌نام اوکسانا مالایا در میان دسته‌ای از سگ ها پیدا شد. وی زمانی که‌توسط تیم نجات پیدا شد هشت سال داشت در حالی که‌5 سال قبل والدین الکلی اش فراموش کرده‌بودند او را به‌خانه‌ببرند. در نهایت وی برای این که‌بتواند گرم شود خود را به‌لانه‌ی سگی در آن نزدیکی ها رسانده‌و برای 5 سال آینده‌همراه‌با سگ ها ماند. پس از سال ها دور بودن از جوامع انسانی، او خود را با تمامی خصوصیات و رفتارهای سگ ها وفق داده‌بود. اوکسانا روی چهار دست و پا راه‌می‌رفت، گوشت خام می‌خورد، پارس می‌کرد، بو می‌کشید و حتی زمانی که‌به‌نجات دهندگانش نزدیک شد نیز دندان هایش را نشان می‌داد.

کاملاً مشخص بود که‌سگ های دسته‌نیز او را یکی از خودشان فرض کرده‌و زمانی که‌نجات دهندگان سعی کردند او را با خود ببرند، بقیه‌سگ های گروه‌به‌این افراد حمله‌کرده‌و سعی در باز پس گرفتن اوکسانا داشتند. به‌دلیل مهارت های زبانی، اجتماعی و انسانی بسیار کم اوکسانا، تلاش های زیادی صورت گرفت و مدت زمان زیادی طول کشید تا وی بار دیگر بتواند مانند یک انسان زندگی کند. او مجبور بود حرف زدن و راه‌رفتن روی پاهایش را از نو یاد بگیرد. در حال حاضر این دختر سابقاً وحشی هنوز در یک مرکز نگهداری از کودکان معلول و عقب مانده‌نگهداری شده‌و اوقات بیکاری خود را در همان مرکز به‌نگهداری از حیوانات می‌گذراند.

9- مارینا چاپمن

کودکان وحشی

مارینا چاپمن در کلمبیا زندگی می‌کرد که‌در سن سه‌سالگی ربوده‌شده‌و در جنگل رها گردید تا بمیرد. وی که‌در جنگل تنها مانده‌بود به‌گروهی از میمون های کاپوچین برخورد کرد که‌پستانداران بسیار باهوشی هستند. به‌مدت 5 سال وی سبک زندگی این میمون ها اعم از خوردن، آشامیدن، رفتار و تعامل کردن را تقلید کرده‌و یاد گرفت. در نهایت کاپوچین ها او را در گروه‌خود پذیرفته‌و روش پیدا کردن غذا در جنگل و دوری کردن از حیوانات شکارچی برای زنده‌ماندن را به‌او یاد دادند. در نهایت گروهی از شکارچیان او را پیدا کردند اما آن ها او را با خود به‌یک مسافرخانه‌برده‌و همانجا رها کردند. مارینا از آن جا موفق به‌فرار شد و اکنون در بریتانیا زندگی می‌کند و دو دختر نیز دارد. وی بعدها کتابی در مورد دوران زندگی خود با میمون ها نوشت.

8- پسری که‌توسط بزهای کوهی بزرگ شد

کودکان وحشی

در سال 1990، یک پسر نوجوان در رشته‌کوه‌های آند در پرو پیدا شد و هیچ کس نمی دانست که‌او چگونه‌سر از کوهستان درآورده‌است. در نهایت مشخص شد که‌وی از سن هشت سالگی همراه‌با گروهی از بزهای کوهی بویم پرو زندگی می‌کند. وی در تمام این مدت با خوردن شیر بز و ریشه‌گیاهان و میوه‌های وحشی توانسته‌بود زنده‌بماند. او هیچ مهارت زبانی انسانی نداشت اما از طریق بع بع کردن با بزهای گروه‌ارتباط برقرار می‌کرد. دست های او بسیار تغییر شکل داده‌و توان نگه‌داشتن چیزی را نداشتند. پوست کف دست ها و پاهای او نیز زخم های متعددی داشته‌و کاملاً کلفت و سخت شده‌بود.

به‌دلیل راه‌رفتن روی چهار دست و پا به‌مدت نزدیک به‌یک ده‌بسیاری از استخوان های او شکل عادی خود را از دست داده‌بودند. در نهایت وی را برای بازآموزی به‌کانزاس فرستاده‌و اسم او را دانیل گذاشتند.

7- روشوم پنگ ینگ

کودکان وحشی

روشوم در یکی از جنگل های انبوه‌شمال شرقی کامبوج و زمانی که‌یک روستایی متوجه‌غیب شدن غذاهایش شد پیدا گردید. وی به‌روستای مجاور برده‌شد و آنجا پدرش بر اساس زخمی که‌روی صورتش بود او را شناخت. پدرش ادعا می‌کرد که‌روشوم حدود 20 سال پیش که‌تنها 8 سال داشت مفقود شده‌بود. وی در این مدت در طبیعت وحشی زندگی کرده‌و با حیوانات متعددی همراه‌شده‌بود، از جمله‌میمون ها زیرا او شیوه‌رفتار و راه‌رفتن میمون ها را تقلید می‌کرد. وی قادر به‌صحبت کردن نبوده‌و هیچ لباسی نیز بر تن نداشت. وی بارها سعی کرد که‌بار دیگر به‌دورن جنگل فرار کند و هر بار خانواده‌اش مانع از این کار می‌شدند. وی در می‌2010 در نهایت موفق شد فرار کرده‌و به‌درون جنگل برود. روشوم از آن زمان به‌بعد دیگر مشاهده‌نشده‌است.

6- وانیا یودین

کودکان وحشی

وانیا یودین در سن هشت سالگی در آپارتمانی کوچک در روسیه‌با تعداد زیادی پرنده‌در قفس پیدا شد. مادرش با او مانند یکی از حیوانات خانگی اش رفتار می‌کرد و در این مدت نیز وی کاملاً رفتار پرندگان دست آموز را یاد گرفته‌و مانند آنان چهچه‌می‌زد.از آن جایی که‌وی در تمام این مدت هیچ ارتباطی با انسان نداشت، زمانی که‌توسط نیروهای پلیس پیدا شد نمی توانست صحبت کند. اگر چه‌مادرش هیچگاه‌با وی بدرفتاری نکرده‌و به‌او غذای کافی داده‌بود اما مراکز مراقبت از کودکان بد سرپرست حضانت او را از مادرش سلب کردند و او را برای بازپروری به‌مراکز ویزه‌این کار فرستادند. در نهایت در سال 2008 مادرش توانست حضانت از پسرش را بار دیگر بدست آورده‌و او را در یک مرکز روانشناسی بستری نماید تا بتواند مهارت های انسانی را یاد بگیرد.

5- لیوخا

کودکان وحشی

در سال 2007، روستاییان منطقه‌کالوگا در مرکز روسیه‌گزارش دادند که‌پسربچه‌ای را در یک لانه‌ساخته‌شده‌از شاخه‌درختان در هوای یخبندان منطقه‌پیدا کرده‌اند. در نتیجه‌نیروهای پلیس به‌منطقه‌اعزام شدند و وقتی که‌سعی کردند او را نجات دهند، پسرک دندان هایش را به‌آن ها نشان داده‌و سعی می‌کرد آن ها را گاز بگیرد. این کودک وحشی نمی توانست صحبت کند. در نهایت این پسربچه‌که‌به‌نظر 10 ساله‌می‌رسید اما به‌دلیل مشکلات تغذیه‌ای و رفتاری رشد کافی نکرده‌و بررسی ها نشان می‌داد که‌بیش از 10 سال سن دارد. ناخن های دست و پای او بسیار بلند و شبیه‌چنگال گرگ بوده‌و رفتاری کاملاً شبیه‌آن ها داشت.

این پسربچه‌در نهایت به‌بیمارستانی در مسکو منتقل گردید و پس از تمیز کردن و کوتاه‌کردن ناخن ها از وی نمونه‌خون گرفته‌شد. در نهایت پرسنل بیمارستان نام او را لیوخا گذاشتند. کاملاً مشخص بود که‌این پسربچه‌از شرایطش در بیمارستان ناراضی و ناراحت بوده‌و در نهایت پس از 24 ساعت از آنجا فرار کرد.

4- هادارا

کودکان وحشی

در اوایل قرن بیستم میلادی، پسربچه‌ای دو ساله‌به‌نام هادارا در بیابان صحرا در آفریقا از والدینش جدا شد. این کودک بی هدف در صحرا راه‌می‌رفت و به‌نظر می‌رسید که‌هیچ شانسی برای زنده‌ماندن نداشته‌باشد اما در کمال ناباوری گروهی از شتر مرغ ها او را در گروه‌خود پذیرفتند. جالب این که‌شترمزغ ها به‌هیچ عنوان به‌انسان نزدیک نشده‌و رابطه‌خوبی با انسان ها ندارند. کودک وحشی بیش از 10 سال با خانواده‌شترمرغ ها زندگی کرده‌و در نهایت زمانی که‌12 سال داشت به‌جوامع انسانی بازگردانده‌شد. او اکنون ازدواج کرده‌و بچه‌هایش بارها قصه‌های او در مورد دوران زندگی اش همراه‌با شترمرغ ها را شنیده‌اند.

3- جان سمبویا

کودکان وحشی

جان سمبویا کودک وحشی دیگری بود که‌زمانی که‌تنها دو سال داشته‌و شاهد کشته‌شدن مادر به‌دست پدرش بود به‌دورن جنگلی در اوگاندا فرار کرد. وی با گروهی از میمون های سبز وروت روبرو شده‌و سه‌سال آینده‌را با آن ها زندگی کرد. بعد از این مدت وی توسط گروهی از شکارچیان پیدا شده‌و به‌زندگی انسانی بازگردانده‌شد. وی در ابتدای بازگشت به‌میان جوامع انسانی برای مدتی تنها غذاهای گیاهی خورده‌و نمی توانست روی پاهایش بایستد.

2- ایوان میشوکوف

کودکان وحشی

ایوان میشوکوف یک پسربچه‌ی 4 ساله‌بود که‌از شهر مسکو فرار کرد و در جنگل توسط گروهی از سگ های وحشی پیدا شد. وی در نهایت به‌رهبر گروه‌سگ ها تبدیل شده‌و از مردم برای دسته‌سگ هایش غذا می‌گرفت. سگ ها نیز در طول روز از وی مراقبت کرده‌و در طول شب های سرد نیز او را گرم نگه‌می‌داشتند. مانند عاقبت داستان های اینچنینی، دو سال پس از زندگی ایوان با سگ ها، پلیس وارد عمل شده‌و با بازگرداندن وی به‌میان انسان ها باعث شد که‌وی بار دیگر زندگی با موجودات دو پا را یاد بگیرد.

1- پسربچه‌گربه‌ای

کودکان وحشی 

باورکردنی نیست که‌گروهی متشکل از هشت گربه‌ولگرد یک کودک انسان را در میان خود پذیرفته‌و مانند فرزند خود با او رفتار کنند. این کودک یک ساله‌در خیابان های آرژانتین پیدا شده‌و معلوم نیست که‌چه‌مدت آنجا رها شده‌بود اما گربه‌های ولگرد توانسته‌بودند او را زنده‌نگه‌دارند. آن ها دور این کودک حلقه‌زده‌و او را گرم نگه‌داشته‌بودند و غذای او را نیز تامین می‌کردند. حتی آن ها با لیس زدن نیز بدن او را تمیز می‌کردند. اطلاعات بسیار کمی در مورد جزییات این اتفاق باورنکردنی مخابره‌شده‌اما چیزی که‌انسان را متحیر می‌کند واقعیت ماجرا و مهربانی دسته‌ای گربه‌ی ولگرد است که‌جان نوزاد انسان را نجات می‌دهند.

بیشتر بخوانید

رازهای جالب در مورد پرنده ماهی عجیب ترین جاندار دنیا!

رازهای جالب در مورد پرنده ماهی عجیب ترین جاندار دنیا!

عکس گربه های ناز! - سری 2

عکس گربه های ناز! - سری 2

یکی از عجیب ترین دوقلوهای جهان شناسایی شد !

یکی از عجیب ترین دوقلوهای جهان شناسایی شد !

متن دکلمه تبریک میلاد پیامبر (ص) و امام صادق (ع)

متن دکلمه تبریک میلاد پیامبر (ص) و امام صادق (ع)

زنی که به خاطر بیماری اش پری دریایی شده ! + عکس

زنی که به خاطر بیماری اش پری دریایی شده ! + عکس

زن 42 ساله رکورد کاهش وزن را زد + عکس

زن 42 ساله رکورد کاهش وزن را زد + عکس

صدای عجیب از داخل تابوت مراسم خاکسپاری را برهم زد!

صدای عجیب از داخل تابوت مراسم خاکسپاری را برهم زد!

دست فرمان جالب زن موتورسوار + فیلم

دست فرمان جالب زن موتورسوار + فیلم

آب که سر بالا رفت قورباغه ابو عطا می خواند !

آب که سر بالا رفت قورباغه ابو عطا می خواند !

گربه دستش به گوشت نمی رسید گفت بو می ده

گربه دستش به گوشت نمی رسید گفت بو می ده
مشاهده

مطالب بیشتر در گوناگون

مراسم عروسی باشکوه فرزند ثروتمندترین مرد آسیا + عکس

مراسم عروسی باشکوه فرزند ثروتمندترین مرد آسیا + عکس

دختر روسی که درون بدن را می بیند + عکس

دختر روسی که درون بدن را می بیند + عکس

عکس آنجلینا جولی بر روی قلب برت پیت + عکس

عکس آنجلینا جولی بر روی قلب برت پیت + عکس

اینجا عروس تا 3 روز بعد عروسی حق توالت رفتن ندارد!!

اینجا عروس تا 3 روز بعد عروسی حق توالت رفتن ندارد!!

مردی که یک شبه 20 سال جوان شد ! + عکس

مردی که یک شبه 20 سال جوان شد ! + عکس

مراسم ازدواج عجیب مرد جوان با عروس مرده!! + عکس

مراسم ازدواج عجیب مرد جوان با عروس مرده!! + عکس

شلیک وحشتناک تیر به پای خرس گریزلی + فیلم

شلیک وحشتناک تیر به پای خرس گریزلی + فیلم

گل رزی که 1000 سال سن دارد

گل رزی که 1000 سال سن دارد

هدیه جالب کشور سنگاپور به 1 میلیون نفر! + تصاویر

هدیه جالب کشور سنگاپور به 1 میلیون نفر! + تصاویر

معمای جالب حبه قند

معمای جالب حبه قند

مطالب مرتبط

خیابان گردی آفریقایی ها با کفتار وحشی! + تصاویر

خیابان گردی آفریقایی ها با کفتار وحشی! + تصاویر

حمله گاوهای وحشی به مرد موتورسوار! + فیلم

حمله گاوهای وحشی به مرد موتورسوار! + فیلم

زمان اکران نسترن های وحشی مشخص شد

زمان اکران نسترن های وحشی مشخص شد

اولین نمایش فیلم قاتل وحشی در فجر 39

اولین نمایش فیلم قاتل وحشی در فجر 39

حمله وحشتناک گاو وحشی به مرد گاوباز + فیلم

حمله وحشتناک گاو وحشی به مرد گاوباز + فیلم

وحشی ترین حیوانات دنیا همبازی دختربچه سعودی! + تصاویر

وحشی ترین حیوانات دنیا همبازی دختربچه سعودی! + تصاویر

حمله بیرحمانه گاو وحشی به عکاس زن + فیلم

حمله بیرحمانه گاو وحشی به عکاس زن + فیلم

حمله سگ های وحشی به پسر بچه + فیلم 16+

حمله سگ های وحشی به پسر بچه + فیلم 16+

حمله هولناک 50 سگ وحشی به دو زن هندی! + عکس

حمله هولناک 50 سگ وحشی به دو زن هندی! + عکس

گزیده ایی از اشعار ناب و زیبای وحشی بافقی

گزیده ایی از اشعار ناب و زیبای وحشی بافقی

کار هولناک مرد مست مقابل قفس ببر وحشی + فیلم

کار هولناک مرد مست مقابل قفس ببر وحشی + فیلم

پایان تلخ گاو نر وحشی در هنگام جابجایی + فیلم

پایان تلخ گاو نر وحشی در هنگام جابجایی + فیلم

شاخ گاو وحشی 27 سانت داخل روده گاوباز فرو رفت+تصاویر

شاخ گاو وحشی 27 سانت داخل روده گاوباز فرو رفت+تصاویر

حمله وحشتناک خرس سیاه به اتومبیل یک خانواده! + عکس

حمله وحشتناک خرس سیاه به اتومبیل یک خانواده! + عکس

حمله وحشیانه کفتارها به شیر و توله اش + فیلم

حمله وحشیانه کفتارها به شیر و توله اش + فیلم

جشن تاج گذاری یک بز وحشی! + تصاویر

جشن تاج گذاری یک بز وحشی! + تصاویر

لحظه حمله وحشتناک شترمرغ به نگهبان باغ وحش + فیلم

لحظه حمله وحشتناک شترمرغ به نگهبان باغ وحش + فیلم

ترسناک ترین حیوانات ماقبل تاریخ که خوشحالیم منقرض شده اند!

ترسناک ترین حیوانات ماقبل تاریخ که خوشحالیم منقرض شده اند!

دریدن 6 انسان توسط ببر وحشی + تصاویر 18+

دریدن 6 انسان توسط ببر وحشی + تصاویر 18+

حمله مارمولک وحشی برای کندن لب کودک+ تصاویر

حمله مارمولک وحشی برای کندن لب کودک+ تصاویر