بیشتر بخوانید

میدانید مردان چگونه ابراز علاقه میکنند؟

میدانید مردان چگونه ابراز علاقه میکنند؟

راه حل کاهش دخالت خانواده ها در زندگی مشترک

راه حل کاهش دخالت خانواده ها در زندگی مشترک

جملاتی که زنان نمیدانند ولی برای مردان آزار دهنده است

جملاتی که زنان نمیدانند ولی برای مردان آزار دهنده است

اشتباهات شایع زنان در زندگی مشترک

اشتباهات شایع زنان در زندگی مشترک

ابراز علاقه در دوران نامزدی چگونه باشد بهتر است؟

ابراز علاقه در دوران نامزدی چگونه باشد بهتر است؟

دلایلی که باعث میشود زن و شوهر بهم خیانت کنند

دلایلی که باعث میشود زن و شوهر بهم خیانت کنند

کارهایی که باعث دلسردی همسرتان می شود

کارهایی که باعث دلسردی همسرتان می شود

مزایا و معایب جدی دوستی در فضای مجازی

مزایا و معایب جدی دوستی در فضای مجازی

رفتار درست با مرد پرخاشگر و شوهری که دست بزن دارد

رفتار درست با مرد پرخاشگر و شوهری که دست بزن دارد

نکات مهم قبل از ازدواج با مرد کوچکتر از خودتان

نکات مهم قبل از ازدواج با مرد کوچکتر از خودتان
این نشانه ها خبر از پایان زندگی مشترک شما میدهد!
پایان یک زندگی مشترک را می توانید از طریق نشانه های ایجاد شده در رابطه خود با همسرتان تشخیص دهید.

نشانه‌هایی که‌خبر از پایان زندگی مشترک می‌دهد

چه‌زمانی متوجه‌می‌شویم که‌به‌پایان زندگی مشترک نزدیک شده‌ایم و به‌روزهای پایانی ارتباط دونفره‌مان رسیده‌ایم ؟ آیا با نشانه‌های پایان زندگی مشترک آشنا هستید؟ در هر زندگی مشترکی جدال و ناراحتی وجود دارد که‌شاید خیلی نگران کننده‌هم نباشد اما برخی علایم و نشانه‌ها هستند که‌پایان زندگی مشترک را نشان می‌دهند که‌باید آنها را شناخت و جدی گرفت ؛ برای اطلاع بیشتر و کامل تر از این علائم توصیه‌می‌کنیم این بخش از مجله اینترنتی فنجان را با دقت بیشتری مطالعه‌کنید. 

مانند یک فرد مجرد زندگی می‌کنید، نه‌یک فرد متاهل:

زندگی مجردی می‌تواند عالی باشد زیرا نسبت به‌دیگران مسئولیت های کمتری دارید با این حال، اگر شما متاهل هستید و هنوز هم مثل دوران مجردی عمل می‌کنید، این یک هشدار برای زندگیتان است زیرا یک فرد متاهل باید نسبت به‌همسر و فرزندان متعهد باشد .

آینده‌بدون همسر را برای خود تصور می‌کنید :

اگر خود ، در10 یا 15 سال آینده‌زندگی تان را کاملا متفاوت و بدون همسر تصور کنید، زمان آن است که‌فکر کنید آیا ازدواج شما آزمون زمان را تحمل می‌کند یا نه.

اگر او سریع از شما ناراحت می‌شود :

اگر کارهایی را که‌قبلا انجام می‌دادید و همسرتان از انجام کارهای شما ناراحت نمی شد در صورتی که‌در حال حاضر با انجام آن کارها ،به‌شدت عصبانی می‌شود و منتظر یک اتفاق کوچک برای دعوا کردن مکرر با شماست. این اتفاق بدین معنی است که‌رابطه‌شما به‌سمت خوبی پیش نمی رود وشریک زندگیتان دوست دارد رابطه‌را به‌اتمام برساند.

پایان زندگی مشترک

رابطه‌زناشویی ندارید :

رابطه‌جنسی در یک ازدواج همه‌چیز نیست، اما اهمیت دارد البته،داشتن رابطه‌زناشویی سالم به‌معنای چندین بار رابطه‌در روز نیست اما اگر شما از نظر فیزیکی و هم از نظر ذهنی سالم باشید و ماه‌ها و یا حتی سال ها را بدون انجام رابطه‌زناشویی بگذرانید نشانه‌ای است که‌رابطه‌شما به‌طور جدی از بین خواهد رفت .

پول زیادی را بدون اطلاع همسر خود به‌گردش در می‌آورید:

آیا داشتن حساب های بانکی جداگانه‌خوب است؟

با این حال، اگر شما خریدهای عمده‌را بدون اطلاع همسر انجام می‌دهید و حتی بدون او به‌سفر می‌روید این یکی از نشانه‌ها است که‌ازدواج شما رو به‌پایان است. در حقیقت، مسائل مالی یکی از عوامل اصلی شکست زناشویی هستند.

فکر خیانت در سر دارید:

اگر شما افکار منسجمی در مورد خیانت به‌همسر خود داشته‌باشید (صرف نظر از عمل کردن آن)، ممکن است نیاز باشد به‌این فکر کنید چرا این افکار را دارید پس می‌توانید سلامت ازدواج را در صورت دوست داشتن بهبود بخشید.

دائم به‌شما دروغ می‌گوید

اگر شریک زندگی شما مدام به‌شما دروغ می‌گوید ، بدین معنی است که‌او به‌شما احترام نمی گذارد و حق دانستن حقیقت را به‌شما نمی دهد . اگر اعتماد میان شما از بین رود ، از رابطه‌چیزی باقی نمی ماند.

شما اولویت آخر زندگی او هستید

اگر شریک زندگیتان همیشه‌و در همه‌حال برادر، مادر، دوست یا حتی کارش را به‌شما ترجیح دهد به‌طوری که‌شما در درجه‌آخر برای او مهم باشید ، رابطه‌شما در حال تمام شدن است زیرا اهمیت ندادن به‌شما احساس ناامنی و نگرانی را به‌شما القا می‌کند.

اتمام زندگی مشترک

همسرتان در اهدافتان جایی ندارد:

آیا می‌خواهید به‌مدرسه‌برگردید و شغل خود را تغییر دهید؟ آیا می‌خواهید خانه‌خودتان را بسازید ؟ آیا این اهداف به‌طور کامل غیرقابل دسترس خواهند بود اگر شما با همسر خود باشید؟ اگر اینطور است، این تنها یکی از نشانه‌های آشکار پایان ازدواج است.

تعیین اهداف برای کمک به‌رشد ، مهم و ضروری است. چیزی که‌برای ازدواج مناسب نیست اینکه‌بدون در نظر گرفتن هدف همسر، هدفی را تعیین کنید اما با این وجود شما آگاه‌هستید که‌ممکن است به‌همسر شما آسیب بزند و یا ازدواج را در جهتی که‌باعث آسیب یا فاصله‌می‌شود سوق می‌دهد.

به‌راحتی شما را نادیده‌می‌گیرد

اگر شریک زندگی تان برای قلب و احساس تان ارزش قائل نیست و شما را به‌راحتی نادیده‌می‌گیرد مثلا خیلی راحت برنامه‌هایی با شما بودن را کنسل می‌کند و توجهی به‌خواسته‌های شما ندارد یا با دیدن زنگ و پیغام هایتان ، چیزی به‌رویتان نمی آورد ، بدانید که‌او به‌دنبال بهانه‌ای برای بهم زدن رابطه‌با شماست.

بهانه‌های واهی می‌تراشد :

اگر شریک زندگیتان دیگر از بودن با شما لذت نمی برد و برای دوری کردن از شما مدام در حال بهانه‌تراشی می‌باشد ، این رفتار او نشان دهنده‌پایان رابطه‌تان است .

دوست ندارد تلفن همراهش را بردارید :

چنانچه‌پیش از این هم در مجله اینترنتی فنجان گفته‌شد هر کسی حریم شخصی خود را دارداما اگر شریک زندگیتان به‌تلفن همراه‌خود حساسیت دارد و آن را از شما پنهان می‌کند و پیغام هایش را مرتب پاک می‌کند ، باید نگران رابطه‌تان باشید زیرا احتمال دارد او با فرد دیگری در ارتباط باشد.

نظرات مختلفی درباره‌بچه‌دار شدن دارید:

داشتن کودک لزوما شما و شریک زندگی تان را خوشحال نمی کند مخصوصا اگر برای شما اولویت نداشته‌باشند. با این حال، اگر شما و همسرتان هم نظر نیستید که‌آیا می‌خواهید بچه‌داشته‌باشید یا نه، این می‌تواند باعث بروز اختلافاتی شود که‌خود یک نشانه‌است .

در حالی که‌رابطه‌ممکن است برای مدتی ادامه‌داشته‌باشد، حتی اگر نظرات شما در مورد موضوع متفاوت باشد، احتمال دارد که‌حداقل یکی از شما احساس بی میلی کند و شما را به‌سرعت به‌سمت طلاق پیش ببرد.

شما را تحسین نمی کند :

اگر در ابتدای رابطه‌تان شریک زندگیتان شما را تحسین می‌کرد اما اکنون از این کار سر باز می‌زند طوری که‌مدت طولانی از زبان او تعریف و تمجیدی نشنیده‌باشید ، تصور نکنید که‌شما مانند قبل تحسین برانگیز نیستید بلکه‌نگران رابطه‌تان باشید زیرا شما برای او دیگر اهمیتی ندارید.

تحسین نشدن

شما را دیگر دوست ندارد :

اگر کلمه‌دوستت دارم در گذشته‌از زبان شریک زندگی تان بارها و بارها شنیده‌می‌شد اما اکنون دیگر او این جمله‌را به‌شما نمی گوید ، مطمئن باشید که‌او را از دست خواهید داد زیرا او شما را دیگر دوست ندارد.

دوست ندارد در مورد آینده‌صحبت کند :

در یک رابطه‌عاطفی سالم زوجین باید در مورد آینده‌صحبت کنند . اگر در ذهن شریک زندگی تان تصور آینده‌ای مشترک با شما وجود ندارد و هنگام صحبت کردن شما درباره‌آینده‌او نا آرام شده‌و دوست ندارد چیزی بشندود ، نشاندهنده‌این است که‌شما جایگاهی در زندگی او ندارید.

برای ثبات ازدواج خود سرمایه‌گذاری نمی کنید:

ثبات ازدواج کار دشواری است. با این حال، اگر با این ایده‌کاملا مخالف هستید، و ترجیح می‌دهید تنها بمانید، ازدواج شما ممکن است با شکست روبه‌رو شود.

هر ازدواج فراز و نشیب های خود را دارد. گاهی اوقات دوره‌ی اوجی وجود دارد که‌چند سال طول می‌کشد و حتی زمان های ناخوشی دیگر که‌حداقل به‌همان اندازه‌طول می‌کشد. اما در دوران کوتاهی، زوج های سالم ارتباط برقرار می‌کنند و راه‌هایی برای تقویت سریع ازدواجشان پیدا می‌کنند.

گذراندن وقت بدون همسر :

داشتن زمان تنهایی فقط طبیعی نیست بلکه‌خوب است با این حال، اگر به‌طور مداوم به‌دنبال بهانه‌برای سپری کردن اوقات فراغت جدا از یکدیگر باشید، این فقط یک مساله‌جزئی نیست. داشتن یک رابطه‌عاشقانه‌به‌این معنی است که‌می‌خواهید زمان خود را با هم سپری کنید و اگر این کار را نکنید، ممکن است به‌سمت جدایی حرکت کنید.

از سازش امتناع می‌کنید :

مصالحه‌ممکن است دشوار باشد، حتی در سالم ترین ازدواج اما اگر شما یا همسرتان تلاش نکنید در یک مساله‌مهم سازش کنید، این یکی از روشن ترین نشانه‌های پایان زندگی مشترک است.

زوج هایی که‌می‌خواهند کارها را انجام دهند، راه‌زیادی برای انجام این کار خواهند داشت - حتی اگر به‌این معنی باشد که‌یک یا هر دو طرف نمی توانند آنچه‌را که‌می‌خواهند به‌دست آورند.

هنگامی که‌ناراحتید به‌طلاق فکر می‌کنید :

اگر ازدواج تان به‌پایان رسیده‌ممکن است اولین چیزی که‌به‌آن فکر می‌کنید طلاق باشد. اگر همسرتان کار کوچکی برای آزار شما انجام دهد و شما ناگهان تصور کنید که‌بدون آن ها زندگی می‌کنید، این یک نشانه‌قطعی است که‌در زندگی مشکلات بزرگتری وجود دارد.

برای مدتی نا محدود شما را تنها می‌گذارد :

اگر شریک زندگی تان از شما بخواهد او را برای مدتی نا محدود تنها بگذارید و یا بدون مشخص کردن زمانی، شما را ترک کند دیگر به‌فکر ادامه‌رابطه‌نباشید . زمان دادن به‌ایده‌خوبی در دوباره‌ساختن زندگی مشترک در مواقعی که‌احتیاج به‌تنهایی و فکر کردن دارید ، است اما به‌شرطی که‌مدت زمان را تعیین کنید.

رابطه‌برایتان لذت بخش نیست :

اگر عصبانی و ناخشنود و افسرده‌ای و رابطه‌موجب ایجاد شادی و شور در شما نمی شود ویا شادیهایتان را در گذشته‌می‌جویی ، باید به‌رابطه‌خود پایان دهی .

نسبت به‌همسرتان احساس تنفر می‌کنید:

چشم غره‌و طعنه‌زدن به‌همسر در زندگی مشترک نشانه‌ی خوبی نیست و بی حرمتی، مخرب ترین رفتار منفی در روابط است چه‌پنهان و چه‌آشکار و زوجینی که‌قصد اصلاح روابط را دارند باید به‌یکدیگر احترام بگذارند.

نمی خواهید به‌مشکلات همسر خود گوش دهید:

اگر کاملا نسبت به‌گوش دادن چیزی که‌همسرتان را آزار می‌دهد بی علاقه‌باشید و یا به‌طور کامل به‌درد و دل او گوش ندهید این نشانه‌اصلی رابطه‌ناپایدار است

رازهایتان را از یکدیگر پنهان می‌کنید:

اگر قبلا ازدواج کرده‌اید یا خودتان را به‌شدت مقروض کرده‌اید، و در حال برنامه‌ریزی برای آینده‌بدون در نظر گرفتن همسرتان هستید، اینها همه‌بیانگر این هستند که‌رابطه‌شما مدت زیادی ادامه‌نخواهد داشت.

توصیه‌اعضای خانواده‌را نادیده‌می‌گیرید:

دوستان و اعضای خانواده‌ممکن است مشتاق باشند که‌توصیه‌هایی در مورد نحوه‌ترمیم روابط شما بدهند، اما اگر شما پیشنهادهای خوش نیت را قبول نکنید، این نشانه‌دیگری است که‌شما در مسیر جدایی قرار دارید.اگر دوستان، خانواده، و حتی همسر شما به‌دنبال راه‌حل ها و راه‌هایی برای کمک به‌تقویت ازدواج هستند، اما نمی خواهید آن ها را بشنوید، این می‌تواند نشانه‌ازدواج ناموفق باشد اما آماده‌پذیرش آن نیستید."

نمی توانید بدون دعوا صحبت کنید:

اگر هر مکالمه‌ای که‌با همسرتان دارید به‌یک مبارزه‌تبدیل شود، ممکن است زنگ خطری برای زندگی تان باشد حتما دنبال مشاوره‌ای باشید تا روابط را بهبود دهید . جدال در زندگی می‌تواند سازنده‌باشد اما نه‌همیشه‌و سر هر مساله‌ای که‌می‌شود به‌راحتی حل کرد.

از همسر خود معذرت خواهی نخواهید کرد :

در ازدواج و روابط سالم در صورت بروز هر گونه‌ناهماهنگی و مشکلی زوجین بدون تردید از یکدیگر عذر خواهی می‌کنند اما همسرانی که‌با یکدیگر رابطه‌چندان خوبی ندارند از زیر آن شانه‌خالی می‌کنند و زحمات یکدیگر را نادیده‌می‌گیرند.

نمی توانید در مورد مشکلات خود با او صحبت کنید :

در مورد مسائل ذهنی، مشکلات کار، یا مسائلی که‌با دوستانتان دارید اگر نمی توانید با همسرتان در مورد مشکلات خود صحبت کنید، این یک هشدار بزرگ است و نه‌تنها نیاز به‌اتکا به‌دیگران برای حمایت عاطفی، را افزایش می‌دهد بلکه‌فرد را کم کم افسرده‌می‌سازد.

صحبت نکردن باهمسر

دیگر هیچ چیز مشترکی ندارید :

اگر می‌خواهید بدانید که‌آیا ازدواج شما پایان یافته‌است، فقط درباره‌مکالماتی که‌با همسرتان دارید فکر کنید. زمانی که‌با هم ملاقات کردید، احتمالا چیزی بیش از صرف زمان برای منافع جمعی خود دوست ندارید.

توجه‌نکردن زوجین به‌یکدیگر:

طبیعی است که‌زمانی که‌شما هر از گاهی با هم هستید همسرتان تلفنش را چک کند، اما اگر این کار را به‌طور مداوم انجام دهد، ممکن است نشانه‌این باشد که‌آن ها علاقه‌خود را به‌رابطه‌از دست داده‌اند و ازدواج شما دچار دردسر شده‌است.

رابطه‌شما به‌طور مداوم خشک و بی روح می‌شود:

حتی اگر به‌طور مداوم دعوا نکنید، این به‌آن معنا نیست که‌رابطه‌شما نمی تواند آسیب ببیند و احساس تهی بودن کند اگر هر ثانیه‌ای که‌با همسرتان سپری می‌کنید شما از نظر احساسی و فیزیکی احساس خشکی می‌کنید، این یکی از نشانه‌های پایان ازدواج است.

شرکت نکردن در امور منزل :

مردان عاشق این هستند که‌با چیزهای اطراف خانه‌دست و پنجه‌نرم کنند مثلااتاق بچه‌ها را نقاشی کنند و غیره. مردان عاشق این هستند که‌درگیر شوند و چیزها را تعمیر کنند.

جذب شدن به‌فیلم ها، بازی های ویدیویی ، بیرون رفتن با دوستان :

وقتی یک مرد احساسی در یک رابطه‌ندارد، کارهایی را انجام می‌دهد که‌اوقات خود را سپری کند که‌شامل بازی های ویدیویی ،تماشای فیلم یا بیرون رفتن با دوستان دیگر این کار را به‌این دلیل انجام می‌دهد که‌دیگر احساسات شما را در مورد آنچه‌می‌خواهید یا چیزی که‌شما را خوشحال می‌کند، در نظر نمی گیرد او خودش و هر چه‌می‌خواهد را مد نظر دارد.

دانستن این نشانه‌ها می‌تواند به‌شما کمک کند بدانید مشکلات در این رابطه‌چقدر شدید هستند و همچنین از دیدگاه‌طرف مقابل زندگی را ببینید دانستن این نشانه‌ها می‌تواند شما را آگاه‌کند تا با همسرتان صحبت و پیش دستی کنید تا مانع برطرف کردن مشکلات نشوید.

بیشتر بخوانید

راه درست بازگشت به زندگی بعد طلاق

راه درست بازگشت به زندگی بعد طلاق

مهم ترین بخش شناخت خانواده ها قبل ازدواج

مهم ترین بخش شناخت خانواده ها قبل ازدواج

اشتباهی که همه دخترها در انتخاب همسر مرتکب می شوند!

اشتباهی که همه دخترها در انتخاب همسر مرتکب می شوند!

متولدین هرماه سال عشق را چگونه می بینند ؟

متولدین هرماه سال عشق را چگونه می بینند ؟

آیا ازدواج پایان عشق است؟

آیا ازدواج پایان عشق است؟

اصلی ترین تفاوت عشق و دوست داشتن

اصلی ترین تفاوت عشق و دوست داشتن

آسیب های جدی دوستی های خیابانی

آسیب های جدی دوستی های خیابانی

جملات عاشقانه ای که هر زنی دوست دارد از مردش بشنود

جملات عاشقانه ای که هر زنی دوست دارد از مردش بشنود

رفتارهای غلط زن و مرد در روابط زناشویی

رفتارهای غلط زن و مرد در روابط زناشویی

پیامک هایی که نباید به مردان بفرستید

پیامک هایی که نباید به مردان بفرستید
مشاهده

مطالب بیشتر در روابط عاطفی

ازدواج با این مردان عاقبت خوشی ندارد !

ازدواج با این مردان عاقبت خوشی ندارد !

دخترانی که قربانی پیشنهادی دروغین می شوند

دخترانی که قربانی پیشنهادی دروغین می شوند

کلید موفقیت در روابط زناشویی

کلید موفقیت در روابط زناشویی

رابطه دختر و پسر قبل از ازدواج خوب یا بد؟

رابطه دختر و پسر قبل از ازدواج خوب یا بد؟

بهترین رفتار با همسر پشیمان از خیانت

بهترین رفتار با همسر پشیمان از خیانت

حقایقی بیشتر از ازدواج

حقایقی بیشتر از ازدواج

همسر افسرده تان دوست دارد بدانید که ...

همسر افسرده تان دوست دارد بدانید که ...

از اولین روز زندگی متاهلی این طور رفتار کنید بهتره

از اولین روز زندگی متاهلی این طور رفتار کنید بهتره

دوست خوب سلامت شما را تضمین می کند

دوست خوب سلامت شما را تضمین می کند

عاقبت دوستی های نافرجام و راه حل مشکل

عاقبت دوستی های نافرجام و راه حل مشکل

مطالب مرتبط

7 پشیمانی زوجین در زندگی مشترک

7 پشیمانی زوجین در زندگی مشترک

اگر این نشانه ها را دارید بدانید که زمان ازدواج تان است

اگر این نشانه ها را دارید بدانید که زمان ازدواج تان است

از سیر تا پیاز زندگی مشترک “اشکان خطیبی و همسرش”

از سیر تا پیاز زندگی مشترک “اشکان خطیبی و همسرش”

نشانه هایی که میگویند زمان ازدواج شما فرا نرسیده

نشانه هایی که میگویند زمان ازدواج شما فرا نرسیده

زن زندگی واقعی چه ویژگی دارد؟

زن زندگی واقعی چه ویژگی دارد؟

شرط ازدواج؛ زندگی بدون فرزند

شرط ازدواج؛ زندگی بدون فرزند

سال اول زندگی مشترک را چگونه شیرین کنیم؟

سال اول زندگی مشترک را چگونه شیرین کنیم؟

رازهای مهم و کلیدی برای ازدواج موفق و داشتن زندگی عاشقانه

رازهای مهم و کلیدی برای ازدواج موفق و داشتن زندگی عاشقانه

شما هم میخواهید همسرتان را تغییر دهید ؟

شما هم میخواهید همسرتان را تغییر دهید ؟

زندگی خصوصی “حدیث فولادوند” و همسرش + عکس

زندگی خصوصی “حدیث فولادوند” و همسرش + عکس

7 نشانه اینکه برای ازدواج آمادگی دارید!

7 نشانه اینکه برای ازدواج آمادگی دارید!

ریشه و دلیل طلاق زوج های جوان در اوایل زندگی

ریشه و دلیل طلاق زوج های جوان در اوایل زندگی

نکاتی که شما را خوشبخت می کند

نکاتی که شما را خوشبخت می کند

مشکلات اقتصادی علت پشیمانی متاهل ها از ازدواج

مشکلات اقتصادی علت پشیمانی متاهل ها از ازدواج

زندگی خصوصی نیوشا ضیغمی و همسرش + عکس

زندگی خصوصی نیوشا ضیغمی و همسرش + عکس

بعضی از مردها میلی به ازدواج ندارند!

بعضی از مردها میلی به ازدواج ندارند!

مشکلات بزرگتر بودن زن از شوهرش

مشکلات بزرگتر بودن زن از شوهرش

سرنوشت زن و مردهای ایرانی بعد از طلاق

سرنوشت زن و مردهای ایرانی بعد از طلاق

چرا این دهه هفتادی ها سه سوته طلاق می گیرند

چرا این دهه هفتادی ها سه سوته طلاق می گیرند

موفق ترین ازدواج با یادگیری این رازها

موفق ترین ازدواج با یادگیری این رازها