بیشتر بخوانید

سریالهای ویژه ماه رمضان همراه با ساعت پخش

سریالهای ویژه ماه رمضان همراه با ساعت پخش

عکسهای دیدنی از پشت صحنه سریال خروس

عکسهای دیدنی از پشت صحنه سریال خروس

عکسهای بازیگران سریال مادرانه

عکسهای بازیگران سریال مادرانه

تصاویری از پشت صحنه سریال دودکش

تصاویری از پشت صحنه سریال دودکش

عکسهای بسیار جذاب و دیدنی از سریال اولین انتخاب

عکسهای بسیار جذاب و دیدنی از سریال اولین انتخاب

دفاع فلورا سام از لهجه اش

دفاع فلورا سام از لهجه اش

لیلا اوتادی بازیگر سریال جشن سربرون شد

لیلا اوتادی بازیگر سریال جشن سربرون شد

سوتی بسیار عجیب در سریال مادرانه + عکس

سوتی بسیار عجیب در سریال مادرانه + عکس

اکبر عبدی با فیلم " ای ایران " در تلویزیون

اکبر عبدی با فیلم " ای ایران " در تلویزیون

شهاب مظفری خواننده تیتراژ سریال دل شد

شهاب مظفری خواننده تیتراژ سریال دل شد
فیلم های برگزیده جهان با موضوع افراد معلول
فیلم های بسیاری درباره افراد معلول ساخته شده که بازیگران سرشناسی هم در آنها بازی کرده اند, بهترین فیلم ها با موضوع افراد معلول را به شما معرفی میکنیم.

بهترین فیلم ها با محوریت افراد معلول

در این مطلب به‌برخی از فیلمهای مطرح جهان درباره‌ی معلولیت پرداخته‌ایم 6 فیلم مطرح سینمای جهان که‌با تاکید به‌این موضوع ساخته‌شده‌اند را معرفی می‌کنیم :

بخشی از بهترین بازی های تاریخ سینما در نقش آدم های معلول بوده‌و جشنواره‌های ریز و درشت دنیا هم انگار طبق قانون نانوشته‌ای که‌بین آنها جریان دارد اگر قرار باشد در شرایط مساوی بین بازیگری که‌نفش یک معلول را بازی کرده‌و بازیگری که‌نقش آدم سالمی را داشته‌به‌یک نفر جایزه‌بدهند قطعا گزینه‌اول را در اولویت قرار می‌دهند. معمولا اوج ساخت این فیلم ها هم برمی گردد به‌سال هایی که‌جهان تازه‌از یک جنگ خانمان سوز خلاص شده‌است.

 
بازیگران سرشناس متعددی در طول همه‌این سال ها یک یا حتی چند نقش معلول را بازی کرده‌اند و توانسته‌اند تحسین جهان هنر و حتی خارج از هنر را به‌همراه‌داشته‌باشند. شاید اگر نخواهیم خیلی هم عقب برویم بهترین نمونه‌های متاخرش را بتوان دنیل دی لوئیس در فیلم پای چپ من ، تام کروز در «متولد چهارم جولای» یا تام هنکس در «فارست گامپ» دانست. دنیای سینمای معلولین پر اتفاق، پر استرس، پرفشار و پرکشش است، گاهی در روند ماجرا آدم امیدوار ابتدای داستان به‌انسان ناامید انتهای داستان تبدیل می‌شود و گاهی بالعکس.
 
افراد معلول

فیلم هایی با محوریت افراد معلول

 
گاهی دو انسان سالم و معلول در موقعیتی که‌خودشان تصورش را نداشتند به‌تور هم می‌خورند، گاهی مخاطب فقط قرار است همه‌چیز را تا قبل از مرگ شخصیت اصلی ببینید و گاهی شخصیت اصلی کسی است که‌برای زندگی با یک انسان معلول به‌مشکل خورده‌است. دنیای سینما گاهی همدلانه‌و گاه‌بی رحمانه‌به‌سراغ دنیای معلولیت رفته‌و خب! نتیجه‌اش هم فیلم های عموما قابل قبولی از آب درآمده‌که‌سهم خوبی از تاریخچه‌سینما دارند. این هفته‌به‌بهانه‌آغاز رقابت های پارالمپیک به‌سراغ معرفی تعدادی از بهترین فیلم های ساخته‌شده‌با محوریت افراد معلول در دو ده‌اخیر رفتیم.

 

زنگار و استخوان
 
ژاک اودیار با خلق «زنگار و استخوان» یکی از بهترین عاشقانه‌های اخیر را که‌یک طرف ماجرا به‌معلولیت دچار است، ساخته؛ فیلمی که‌داستانش اقتباسی است از داستان کوتاهی به‌همین نام اثر کریگ دویدسون.
 
ماجرا از زمانی شروع می‌شود که‌آلی با بازی ماتیاس شونارتس مشتزن دست شکسته‌و بیکار که‌گاهی دست به‌دله‌دزدی هم می‌زند در جریان یک درگیری به‌کمک زنی به‌نام استفانی می‌رود. این آغاز آشنایی آنهاست. استفانی که‌یک مربی نهنگ است مدتی بعد از این که‌با آلی آشنا می‌شود در یکی از نمایش های نهنگ ها، سکویی که‌او روی آن قرار دارد سرنگون می‌شود و داخل آب و بین نهنگ های قاتل می‌افتد.
 
او روی تخت بیمارستان به‌هوش می‌آید و آن جاست که‌می‌فهمد نهنگ های قاتل پاهایش را بلعیده‌اند. استفانی از شدت افسردگی و فشاری که‌بر اثر این اتفاق برایش رخ داده‌حتی تصمیم به‌خودکشی هم می‌گیرد، اما آلی نمی گذارد. از آن طرف آلی هم مردی است که‌مجبور است برای تامین هزینه‌های پسر 5 ساله‌اش به‌تنهایی مشکلات زیادی را تحمل کند. او اصلا رابطه‌خوبی با پسرش سم ندارد و این مساله‌روز به‌روز اوضاع زندگی را برای او بغرنج تر می‌کند. اخراج از محل کار و اتفاقات دیگر هم او را تحت فشار زیادی قرار می‌دهد.
 
آشنایی این دو نفر هر دو را به‌شناختی جدی از دنیای هم و مشکلاتی که‌با آن سر در گریبانند آشنا می‌کند و نتیجه‌اش علاقه‌ای می‌شود که‌بین آن دو ایجاد شده‌و زندگی آنها را دستخوش تغییراتی اساسی می‌کند. این فیلم که‌در سال 2012 ساخته‌شده‌یکی از نامزدهای اصلی کسب جایزه‌نخل طلای جشنواره‌کن بود. ویژگی مهم فیلم بازی بی نقص ماریون کوتیار فرانسوی در نقش استفانی است. کوتیار برای بازی در این فیلم نامزد دریافت جایزه‌بهترین بازیگر زن از گلدن گلوب شد و جوایز متعدد دیگری را هم به‌دست آورد.
 
افراد معلول

بهترین فیلم ها درباره‌افراد معلول

 
ری
 
تصور کنید در ده‌30 آمریکا و اوج تبعیض های نژادی به‌عنوان یک سیاهپوست به‌دنیا آمده‌اید، آن هم در خانواده‌ای فقیر، هفت سال تان می‌شود و یکهو بر اثر بیماری ناشناخته‌ای بینایی خود را از دست می‌دهید، به‌این ترتیب تنها هفت سال توانستید دنیای اطراف تان را ببینید و بعد همه‌چیز برایتان تاریک شد. فکر می‌کنید در آن سن و سال می‌توانستید تصور کنید روزی برسد که‌تبدیل به‌یکی از مهم ترین نوابغ تاریخ موسیقی جهان شوید؟ کمتر کسی مثل ری چارلز وجود دارد که‌چنین بلایی سرش آمده‌باشد و ته‌اش تبدیل به‌همان اسطوره‌ای که‌گفتیم شده‌باشد.
 
ری چارلز یکی از موزیسین های مهم سبک ریتم و بلوز است که‌بدون داشتن بینایی تبحر بی نظیری در نواختن سازهای پیانو و کیبورد الکتریک داشت. او یکی از موزیسین های الهام بخش تاریخ معاصر و مشاهیر بزرگ هنری دنیاست. چارلز الگوی خوانندگان و نوازندگان زیادی بود و بسیاری از ترانه‌ها و آهنگ هایش بعدها توسط گروه‌های مهم و بزرگ موسیقی جهان بازخوانی شدند. او در سال 1930 به‌دنیا آمد و 74 سال زندگی کرد که‌نیم قرن آن در فضای موسیقی گذشت.
 
این هنرمند نابینا بسیاری از مهم ترین جوایز موسیقی جهان را چند باره‌به‌دست آورد. چند ماه‌پیش از مرگ چارلز در سال 2004 تیلور هیکفورد فیلمی به‌نام «ری» را کلید زد که‌مربوط به‌30 سال از زندگی این نوازنده‌بزرگ بود. چارلز درست چند ماه‌پیش از اکران عمومی فیلم بر اثر سرطان کبد درگذشت، اما فیلم زندگی او آن قدر خوب ساخته‌شد که‌می‌توان گفت زندگی تصویری قرص و محکمی از او بعد مرگش ثبت شده‌است.
 
البته‌با این که‌دستپخت هیکفورد یکی از بهترین آثار زندگی نامه‌ای ساخته‌شده‌در سه، چهار ده‌اخیر است، اما قطعا بدون بازی شگفت آور، دقیق و پرجزئیات جیمی فاکس نمی توانست به‌موفقیت امروزش برسد. فاکس برای بازی بی نقص خود که‌تقریبا جزئیات رفتاری چارلز در آن رعایت شده‌بود تمام جوایز معتبر سال 2015 در رشته‌بازیگری، از اسکار و گلدون گلوب تا بفتا و جوایز مختلف منتقدان را به‌دست آورد.
 
افراد معلول

بازیگرانی که‌نقش افراد معلول را بازی کردند

 
من سام هستم
 
یکی از فیلم های تاثیرگذار چند سال ابتدایی هزاره‌جدید که‌از یک بازی درجه‌یک سود می‌برد. درست است که‌خیلی ها به‌جسی نلسون کارگردان این فیلم اعتراض کردند که‌چرا برای نقش سام دانسون حاضر نشده‌یک بازیگر معلول بیاورد تا همه‌چیز طبیعی تر جلوه‌کند، اما آن وسط کسی نبود که‌از بازی شان پن انتقادی کند.
 
پن چهار ماه‌تمام برای بازی در نقش سام تمرینات بدنی و بیانی فشرده‌انجام داد و در نتیجه‌یکی از بهترین بازی های کارنامه‌کاری اش را در «من سام هستم» به‌نمایش گذاشت اما از شانس بدی که‌داشت، دنزل واشنگیتن هم یکی از بهترین بازی های کارنامه‌کاری اش را در همان سال 2001 با بازی در «روز تمرین» انجام داد تا دست پن از کسب جایزه‌بهترین بازیگر مرد اسکار سال 1999 خالی بماند.
 
سام دانسون مرد میانسالی است که‌از عقب ماندگی ذهنی رنج می‌برد و مغزش تنها تا هفت سالگی رشد کرده، به‌همین دلیل رفتار و حرکات عجیب و دور از انتظاری در محافل اجتماعی از او سر می‌زند. سام پس از جدایی از همسرش به‌تنهایی دختر کوچکش لوسی را بزرگ می‌کند اما در هفت سالگی لوسی، معلم مدرسه‌اش برای حفاظت از این دختر بچه‌شیرین زبان و بامزه‌در برابر خطراتی که‌ممکن است با رفتارهای پدرش رخ دهد تلاش می‌کند لوسی را از سام بگیرد.
 
ظاهرا همه‌چیز به‌نفع معلم است و به‌زودی سرپرستی لوسی از سام گرفته‌خواهد شد که‌ناگهان وکیلی به‌نام رییتا هریسون تصمیم می‌گیرد کاری کند تا این دختر و پدر کنار هم بمانند. در کنار بازی شان پن بازی درخشان داکوتا فاینینگ دختربچه‌سرتق و خوش زبان این فیلم را هم نباید فراموش کرد. پن و فاینینگ توانستند دختر و پدری معصوم را خلق کنند که‌مخاطب به‌راحتی دوست دارد آنها تا آخر عمر کنار هم بمانند.
 
افراد معلول

موفق ترین فیلم ها با موضوع افراد معلول

 
سیاه(تاریکی)
 
یکی از آن فیلم های جذاب و تماشایی هندی که‌معمولا خیلی ساخته‌نمی شوند، اما وقتی ساخته‌شوند مثل این یکی حسابی می‌توانند تاثیرگذار باشند. «سیاه» که‌آن را با توجه‌به‌داستانی که‌دارد، «تاریکی» هم می‌توان ترجمه‌کرد از داستان معروف زندگی هلن کلر اقتباس شده‌است. سانجی لیلا باسنالی این فیلم را در سال 2005 کارگردانی کرده‌و آمیتا باچان نقش اصلی آن است.
 
داستان فیلم از روزهای آخر زندگی پیرمردی آغاز می‌شود که‌مبتلا به‌آلزایمر شده‌است، اما او یک خاطره‌مهم و فراموش نشده‌دارد؛ آقای ساهایی برای مدتی به‌عنوان معلم دختر خانواده‌مک نلی به‌خانه‌آن ها می‌رود. میشل دختر این خانواده‌یک فرق اساسی با دخترهای اطراف خود دارد:او نابینا ، ناشنوا و لال است.
 
خانواده‌میشل تحت فشار عجیبی قرار دارند؛ چرا که‌نمی دانند دقیقا باید با دخترشان چه‌رفتاری داشته‌باشند و چگونه‌او را تربیت کنند، دختری که‌نه‌می‌داند آن ها کیستند و نه‌می‌داند خودش کیست. حالا آقای ساهایی باید تلاش کند تا هم میشل را به‌زندگی برگرداند و هم کاری کند که‌ارتباط برقرار کردن با جامعه‌اطرافش را یاد بگیرد. آمیتا باچان که‌در این فیلم یک دوره‌زندگی سی چهل ساله‌زندگی یک مرد معلم و ارتباط با عجیب ترین شاگردش را به‌تصویر کشیده‌باز هم توانسته‌در قد و قواره‌مهم ترین ستاره‌تاریخ سینمای هند قدرت نمایی کند.
 
«سیاه» از جایگاه‌بین المللی خوبی هم برخوردار شد و در بسیاری از جشنواره‌های معتبر سینمایی به‌نمایش درآمد. مجله‌«تایم» این فیلم را یکی از10 فیلم برتر سال 2005 سینمای دنیا دانسته‌و تقریبا در تمام جوایز معتبر سینمای هند این فیلم توانست جایزه‌های اصلی را به‌خود اختصاص دهد.
 
افراد معلول

فیلم هایی با موضوع افراد معلول

 
اتاقک غواصی و پروانه
 
کم پیدا می‌شوند انسان هایی که‌روزی بفهمند تنها چند روز یا چند ماه‌به‌پایان زندگی شان باقی مانده‌ولی همچنان پرانگیزه‌باشند و دست به‌کارهای شگفت آور بزنند، «اتاقک غواصی و پروانه» به‌کارگردانی جولیان اشنابل محصول سال 2007 کشور فرانسه‌داستان زندگی یکی از همین آدم هاست.
 
بدون شک یکی از سرنوشت های عجیب در چند ده‌اخیر متعلق است به‌ژان دومینیک بابی؛ سردبیر یکی از مجلات مهم مد دنیا. بابی که‌در سال 1952 به‌دنیا آمد تنها 44 سال زندگی کرد؛ چرا که‌بر اثر یک حمله‌عصبی فلج کننده‌در مدت کوتاهی توان حرکت را در همه‌اعضای بدنش از دست داد و مدتی پس از ابتلا به‌این بیماری هم درگذشت.
 
با این حال این اتفاق او را ناامید نکرد و در حرکتی استثنایی توانست با کمک پلک زدن با چشم چپش و طی روشی خلاقانه‌حروف مد نظر کلماتی را که‌در ذهنش می‌گذرد بازگو کند و به‌این ترتیب علاوه‌بر برقراری ارتباط با آدم های اطرافش، نوشتن کتاب زندگی نامه‌اش را آغاز کرد و 10 روز پیش از این که‌مرگش فرا برسد آن را به‌پایان رساند. فیلم «اتاقک غواصی و پروانه» روایتی تکان دهنده‌و جذاب از زندگی این مرد است؛ مردی که‌تا آخرین روزهای عمرش شوخ طبعی، نشان دادن علاقه‌شدیدش به‌غذا و تلاش برای حفظ روابط اجتماعی اش را قطع نکرد و به‌نمونه‌بی بدیلی از امید به‌زندگی تبدیل شد.
 
اشنابل با این فیلم جایزه‌بهترین کارگردانی جشنواره‌کن را به‌دست آورد و در رشته‌بهترین کارگردانی اسکار هم نامزد دریافت جایزه‌شد. بازی ماتیو آمالریک در نقش بابی تماشایی است، او برای نشان دادن همه‌احساسات جاری در شخصیت بابی تنها می‌توانست از چشم چپ خود استفاده‌کند که‌خب این کار را به‌بهترین شکل ممکن انجام می‌دهد.
 
افراد معلول

افراد معلول دنیای سینما

 
تئوری همه‌چیز
 
استیفن هاوکینگ هم به‌دلیل نظریه‌های جنجالی اش یک استثنا در بین چهره‌های علمی حال حاضر دنیا است و هم زندگی پر اتفاق و منحصر به‌فردی داشته‌است. شاگرد اول دانشگاه‌آکسفورد در رشته‌علوم طبیعی و فیزیک کمی مانده‌به‌آغاز 21 سالگی و زمانی که‌برای تحصیل در مقطع فوق لیسانس به‌دانشگاه‌کمبریج رفته‌بود ناگهان متوجه‌بیماری نادر و عجیبی شد که‌به‌خوبی می‌دانست هیچ راه‌درمانی برای آن وجود ندارد. بیماری هولناکی به‌نام «ALS» که‌در آن دستگاه‌عصبی مرکزی شامل مغز و نخاع فرد دچار حملات تخریبی از طریق نورون های حرکتی می‌شوند و پس از مدتی توان حرکت از تک تک ماهیچه‌های بدن گرفته‌می‌شود.
 
جالب است بدانید عموم بیمارانی که‌به‌«ALS» مبتلا می‌شوند بین 3 تا 5 سال بیشتر عمر نمی کنند و در مواردی استثنایی به‌عمری10 ساله‌هم می‌رسند، اما هاوکینگ بیش از نیم قرن است که‌به‌این بیماری مبتلاست و همچنان زنده‌مانده‌و زندگی می‌کند. او حتی قدرت حرف زدن هم ندارد و با صدای روباتیک با اطرافیانش صحبت می‌کند با این حال هنوز به‌فعالیت های علمی خود و نوشتن مقاله‌و گفت و گوهای جنجالی و تحقیق در زمینه‌کیهان شناسی ادامه‌می‌دهد. زندگی هاوکینگ استثنا و الگوی بسیار مهمی در بین مشاهیر تاریخ است.
 
جذابیت های زندگی هاوکینگ باعث شد جمیز مارش در سال 2014 به‌سراغ زندگی او برود. آن هم بخشی از زندگی او که‌سرنوشت و آینده‌اش را برای همیشه‌تغییر داد. درست همان زمانی که‌علائم بیماری «ALS» در او کم کم آشکار می‌شد. ادی ردمین برای بازی در هاوکینگ انتخاب شد بازیگر جوان و تقریبا ناشناخته‌ای که‌با نقش آفرینی خیره‌کننده‌اش در هاوکینگ یک شبه‌ره‌صد سال را پیمود و بخش مهمی از جوایز بازیگری سال را به‌دست آورد.
 
ردمین که‌هاوکینگ بازی او در «نظریه‌همه‌چیز» را آینه‌تمام و کمالی از خود دانسته‌است برای درست ایفا کردن «ALS» یک مربی متخصص در این زمینه‌استخدام کرد و عین به‌عین تمام حرکات این بیماران را یاد گرفت، کار سخت ردمین باورپذیر در آوردن حرکات آدم سالم و سرپایی بود که‌کم کم به‌یک بیماری لاعلاج مبتلا می‌شود، که‌به‌خوبی هم از عهده‌انجام این کار سخت برآمد.
 
 
بیشتر بخوانید

شهرت روزبه حصاری با نقش جوادی بچه مهندس

شهرت روزبه حصاری با نقش جوادی بچه مهندس

لباس زنانه بازیگر معروف آمریکایی در مراسم اسکار! + عکس

لباس زنانه بازیگر معروف آمریکایی در مراسم اسکار! + عکس

فیلم جدید اصغر فرهادی مجوز گرفت

فیلم جدید اصغر فرهادی مجوز گرفت

صدر جدول فروش سینمای ایران در دستان تگزاس 2

صدر جدول فروش سینمای ایران در دستان تگزاس 2

تست بازیگری مهران مدیری از آرون افشار در دورهمی

تست بازیگری مهران مدیری از آرون افشار در دورهمی

ماجرای نیمروز 2 گیشه سینماها را تسخیر کرد

ماجرای نیمروز 2 گیشه سینماها را تسخیر کرد

جدول فروش سینمای ایران با صدرنشینی متری شیش و نیم

جدول فروش سینمای ایران با صدرنشینی متری شیش و نیم

پوستر متفاوت درخت گردو رونمایی شد

پوستر متفاوت درخت گردو رونمایی شد

جای خالی مدیری و عطاران در تلویزیون

جای خالی مدیری و عطاران در تلویزیون

گریم نیوشا ضیغمی در " چی فکر میکردیم چی شد "

گریم نیوشا ضیغمی در " چی فکر میکردیم چی شد "
مشاهده

مطالب بیشتر در سینما ، تئاتر ، تلویزیون

آخرین وضعیت بازیگر تلویزیون پس از جراحی قلب باز

آخرین وضعیت بازیگر تلویزیون پس از جراحی قلب باز

خنده های نوروزی باسریال پایتخت 2

خنده های نوروزی باسریال پایتخت 2

 عکس خاطره  انگیز و دیدنی از پشت صحنه شهر موشها

عکس خاطره انگیز و دیدنی از پشت صحنه شهر موشها

بازی عسل بدیعی در سریال ششمین نفر + عکس

بازی عسل بدیعی در سریال ششمین نفر + عکس

پخش فیلم سینمایی بازمانده به مناسبت روز قدس

پخش فیلم سینمایی بازمانده به مناسبت روز قدس

همسر محسن چاوشی بازیگر شد

همسر محسن چاوشی بازیگر شد

سریال بالهای خیس روی آنتن شبکه 1 + عکس

سریال بالهای خیس روی آنتن شبکه 1 + عکس

اکران فیلم آنجا همان ساعت

اکران فیلم آنجا همان ساعت

سریال تلویزیونی پروانه + عکس بازیگران

سریال تلویزیونی پروانه + عکس بازیگران

جدول فروش فیلم های این هفته سینما منتشر شد

جدول فروش فیلم های این هفته سینما منتشر شد

مطالب مرتبط

زندگینامه و عکس های جالب ژاله علو

زندگینامه و عکس های جالب ژاله علو

پردرآمدترین هنرپیشه ها و خوانندگان جهان + عکس

پردرآمدترین هنرپیشه ها و خوانندگان جهان + عکس

بیوگرافی و عکس های خانوادگی “حسین یاری”

بیوگرافی و عکس های خانوادگی “حسین یاری”

گفتگوی متفاوت رضا رشید پور با بهاره افشاری در دید در شب

گفتگوی متفاوت رضا رشید پور با بهاره افشاری در دید در شب

بیوگرافی کامل و عکس های “ناصر هاشمی”

بیوگرافی کامل و عکس های “ناصر هاشمی”

بازیگر مشهور انگلیسی در حال نابینا شدن + عکس

بازیگر مشهور انگلیسی در حال نابینا شدن + عکس

بیوگرافی و عکس های “نیما رئیسی”

بیوگرافی و عکس های “نیما رئیسی”

گفتگوی جذاب با “ماه چهره خلیلی” + تصاویر

گفتگوی جذاب با “ماه چهره خلیلی” + تصاویر

بازیگران فراموش شده سینما و تلویزیون

بازیگران فراموش شده سینما و تلویزیون

ناگفته های سروش جمشیدی بازیگر درحاشیه و دورهمی

ناگفته های سروش جمشیدی بازیگر درحاشیه و دورهمی

ناگفته های رامین پرچمی از ماجرای دستگیری اش

ناگفته های رامین پرچمی از ماجرای دستگیری اش

گفتگو با محمدعلی کشاورز در مورد کار و خانواده اش

گفتگو با محمدعلی کشاورز در مورد کار و خانواده اش

بیوگرافی “گلاب آدینه”

بیوگرافی “گلاب آدینه”

50 سال عاشقی به روایت غلام ژاپنی و ممد لالی

50 سال عاشقی به روایت غلام ژاپنی و ممد لالی

هشت سال از رفتن خسرو شکیبایی هامون سینمای ایران گذشت

هشت سال از رفتن خسرو شکیبایی هامون سینمای ایران گذشت

حسن جوهرچی از سریال در پناه تو تا برابراصل

حسن جوهرچی از سریال در پناه تو تا برابراصل

بزرگ ترین حسرت زندگی “علی رام نورایی”

بزرگ ترین حسرت زندگی “علی رام نورایی”

بیوگرافی سارا خوئینی ها و عکس های “سارا خوئینی ها”

بیوگرافی سارا خوئینی ها و عکس های “سارا خوئینی ها”

ترانه علیدوستی و تجربه مادر شدن + عکس

ترانه علیدوستی و تجربه مادر شدن + عکس

فریبا متخصص از دنیای بازیگری تا پسرش پوریا + تصاویر

فریبا متخصص از دنیای بازیگری تا پسرش پوریا + تصاویر