بیشتر بخوانید

بهترین مناطق گردشگری در ایران با کمترین هزینه در نوروز 95

بهترین مناطق گردشگری در ایران با کمترین هزینه در نوروز 95

سفری رومانتیک به ساحل چمخاله ، ونیز ایران

سفری رومانتیک به ساحل چمخاله ، ونیز ایران

جاذبه های گردشگری “رامسر” عروس شهرهای ایران + تصاویر

جاذبه های گردشگری “رامسر” عروس شهرهای ایران + تصاویر

جاذبه های گردشگری زیبا و منحصر به فرد پکن پایتخت چین

جاذبه های گردشگری زیبا و منحصر به فرد پکن پایتخت چین

زیباترین مناطق گردشگری و بکر ایران + تصاویر

زیباترین مناطق گردشگری و بکر ایران + تصاویر

جاذبه های گردشگری و مکان های دیدنی شهر مسکو + تصاویر

جاذبه های گردشگری و مکان های دیدنی شهر مسکو + تصاویر

جاهای ترسناک ایران ؛ جنگلی که جیغ میکشد !

جاهای ترسناک ایران ؛ جنگلی که جیغ میکشد !

گشتی در 19 جاذبه ی دیدنی آمستردام هلند + تصاویر

گشتی در 19 جاذبه ی دیدنی آمستردام هلند + تصاویر

جاذبه های قلعه رودخان فومن ؛ محکم ترین دژ گیلان

جاذبه های قلعه رودخان فومن ؛ محکم ترین دژ گیلان

سفر به الیمستان ، جنگل رویایی آمل

سفر به الیمستان ، جنگل رویایی آمل
ترسناک ترین و عجیب ترین جاذبه های گردشگری جهان + تصاویر
اکثر شما تصوری زیبا و رمانتیک از جاذبه های گردشگری دارید اما وحشتناک ترین مکانهایی هم در دنیا هست که جزو پربازدید ترین ها هستند با ما همراه باشید تا این مکان ها را بشناسید.

 ترسناک ترین جاذبه‌های گردشگری دنیا

در حالی که‌بسیاری از افراد به‌دنبال مکان های زیبا و شگفت انگیز دنیا هستند افراد ماجرا جویی نیز وجود دارند که‌فقط برای ترس و وحشت راهی کشورهای دیگر دنیا می‌شوند.

تفریح، خوش گذرانی و دیدن مراکز فرهنگی و تاریخی کشورها؛ اینها دلایل خوبی برای ورود گردشگران به‌هر کشوری از دنیاست. حالا فکرش را کنید که‌کسی برای غم و اندوه‌و از همه‌عجیب تر برای ترسیدن وارد خاک کشوری دیگر شود! تازگی ها این مدل گردشگری در دنیا با عنوان «گردشگری سیاه» یا «گردشگری تاریک» خواهان زیادی پیدا کرده‌است. در این نوع سفرها گردشگر به‌دیدن آثار تاریخی ترسناک یا وقایع تلخ می‌شود. آیا شما راضی می‌شوید کلی هزینه‌کنید و وحشت زده‌و هول کرده‌به‌خانه‌برگردید؟ با معروف ترین مقاصد گردشگری سیاه‌دنیا آشنا شوید.

جاذبه‌های گردشگری

غار تونیچیل مونگال
بلیز

کشور «بلیز» (Belize) در آمریکای جنوبی بسیار مشهور است، آن هم به‌خاطر یافته‌های عجیب و غریبی که‌در یکی از غارهای این کشور به‌اسم غار «تونیچیل مونگال» به‌دست آمده. در این غار عجیب 9566 قطعه‌استخوان انسان کشف شده. دانشمندان می‌گویند این استخوان ها متعلق به‌بچه‌های چهار تا 10 ساله‌هستند که‌در مراسمی سنتی برای رب النوع باران، آب و روشنایی «مایا»ها قربانی می‌شدند.

جنگل خودکشی
ژاپن

جنگل بزرگ «اوکیگاهارا» (Aokigahara) مدت هاست که‌به‌یکی از وحشتناک ترین مکان های روی زمین تبدیل شده، برای اینکه‌این جنگل در نگاه‌ژاپنی ها بهترین جا برای مردن است. هر کسی وارد این جنگل می‌شود یا خودش را از درختی حلق آویز می‌کند یا با خوردن سم و مواد به‌زندگی اش خاتمه‌می‌دهد.

جاذبه‌های گردشگری

 کلیسای استخوان ها

پرتغال

اگر زمانی به‌کشور پرتغال رفتید حتما مسری به‌کلیسای استخوان ها بزنید. بله، کلیسایی مشهور که‌در و دیوار آن از استخوان های آدمیزاد پوشانده‌شده‌است. این کلیسای کوچک که‌در قرن شانزده‌میلادی به‌دست یک راهب فرقه‌فرانسیس مقدس بنا شد، یک اتاقک کوچک است با 18.5 متر طول و 11 متر عرض اما همین اتاقک نزدیک به‌5000 استخوان آدم را در خودش جا داده‌است. در آن زمان مردم شهر «ایورا» یک مشکل بزرگ داشتند:دفن کردن مرده‌ها. برای همین راهبان شهر برای حل این مشکل یک راهکار عجیب پیشنهاد دادند. استخوان های مرده‌ها از قبرها بیرون آمد و برای تزیین کلیسا به‌کار گرفته‌شد. اینجوری هم کلیسا خالی نبود و هم شهر یک قبرستان تر و تمیز داشت.

جاذبه‌های گردشگری


غارهای کانایان

می گویند دست نخورده‌ترین مومیایی های دنیا را می‌توان در فیلیپین پیدا کرد، آن هم درون غارهای دست ساز بشر در کابایان. این مومیایی ها که‌به‌روشی عجیب و متفاوت مومیایی شده‌اند، متعلق به‌1200 تا 1500 سال قبل هستند و در تابوت های مخصوص به‌صورت چمباتمه‌قرار گرفته‌اند. مردم محلی معتقدند ارواح این مومیایی ها هنوز در منطقه‌زندگی آنها حضور دارند و ناظر رفتار و کردار آنها هستند.

این روزها مومیایی های فیلیپینی در شرایط امنیتی سختی نگهداری می‌شوند اما تا پیش از این بازدید عموم از این محل آزاد بود. داستان امنیتی کردن فضا هم از زمانی شروع شد که‌مردم منطقه‌کم کم شروع کردند به‌آوردن مومیایی ها به‌خانه‌های خودشان آن هم فقط برای اینکه‌دل شان نمی خواست پدربزرگ پدربزرگ پدربزرگ پدربزرگ شان جلوی دید دیگران باشد.

جاذبه‌های گردشگری


شهر مردگان

روسیه‌

داستان «شهر مردگان» روسیه‌به‌قرن 14 میلادی برمی گردد. در آن زمان قوم «اوستیای» در پنج تپه‌اطراف مشغول زندگی بودند. چون زمین در سرزمین همیشه‌یخ زده‌آنها کم بود، تصمیم گرفتند غیرقابل استفاده‌ترین مکان را برای گورستان مرده‌های خودشان انتخاب کنند. اینطور بود که‌شهر مرده‌های روسیه‌در تپه‌ای صعب العبور بنا شد.

گورستانی که‌به‌عقیده‌محلی ها اگر کسی وارد آن می‌شد - یا به‌خاطر ارواح قبرستان یا راه‌سخت و طاقت فرسایی که‌داشت – زنده‌بر نمی گشت. در این گورستان مردم خانه‌هایی کوچک درست می‌کردند و مرده‌ها را با لباس شان در آن می‌گذاشتند و سریع برمی گشتند.

جاذبه‌های گردشگری


بازار طلسم

توگو

بازار طلسم توگو در شرق آفریقا از ترسناک ترین بازارهای دنیاست. این بازار که‌در «لومه» پایتخت توگو قرار دارد پر است از میزهایی که‌روی آنها از سر سگ گرفته‌تا پای فیل و پنجه‌شامپانزه‌و اسکلت گوریل فروخته‌می‌شود. مردمان این اشیا را برای رهایی از بیماری ها و مشکلات می‌خرند.

این روزها هر گردشگری که‌وارد این بازار می‌شود اول به‌دست یک طبیب سنتی معاینه‌می‌شود. قیمت مشخصی هم برای هر ویزیت در این بازار وجود ندارد زمانی که‌طبیب درمان را انجام داد، شروع می‌کند به‌حرف زدن با خدایان. او آنقدر حرف می‌زند تا با پولی که‌به‌او می‌دهید راضی شود و ساکت شود.

جاذبه‌های گردشگری


جزیره‌هاشیما

ژاپن

«هاشیما» جزیره‌ای کوچک در 15 کیلومتری نازاکی است که‌سال ها محل اسکان کارگران معدن زغال سنگ منطقه‌بوده. این جزیره‌که‌در سال 1887 به‌منطقه‌ای مسکونی تبدیل و آنقدر شلوغ شد که‌در سال 1959 به‌پر ازدحام ترین منطقه‌روی زمین شهرت یافت اما در سال 1974 معدن آن ریزش کرد و در چشم به‌هم زدنی تعداد زیادی جان شان را از دست دادند.

جزیره‌شلوغ ژاپنی ها یکباره‌به‌شهر ارواح تبدیل شد. شهری که‌این روزها بدون هیچ سکنه‌ای است هر چند که‌ژاپنی ها مدعی اند هنوز صدای ضجه‌و ناله‌معدنچی ها در شب های جزیره‌می‌پیچد.

جاذبه‌های گردشگری


تپه‌صلیب ها

لیتوانی

از دور بیشتر به‌یک قبرستان متروکه‌شباهت دارد اما در این تپه‌هیچ جسدی دفن نشده‌است. مردم شهر به‌نشانه‌صلح طلبی فقط روی زمین صلیب نصب کرده‌اند. سلیقه‌گذاشتن صلیب در این محل به‌قرن 14 میلادی بر می‌گردد. هنوز کسی درست و حسابی درباره‌دلیل نصب این صلیب ها چیزی نمی داند. شاید آن زمان مردم دنبال صلح و آرامش بودند. مردم محلی خودشان معتقدند هر کسی بتواند در این تپه‌صلیبی نصب کند، آینده‌خوب و روشنی خواهد داشت. می‌گویند 50 هزار صلیب توی خاک این تپه‌کوچک فرو رفته. اوج نصب صلیب ها هم زمان جنگ جهانی دوم بوده‌است.

جاذبه‌های گردشگری


کلیسای سنت جورج

جمهوری چک

این کلیسا سال ها پیش حسابی رونق داشت، مردم روستای «لوکاوا» (Lukova) کلیسای کوچک شهر را هیچ وقت خالی نمی گذاشتند. همیشه‌برای انجام مراسم مذهبی به‌آنجا می‌رفتند تا اینکه‌در سال 1968 میلادی در زمان مراسم تدفین یکی از اهالی روستا، سقف کلیسا بی دلیل فرو ریخت و جان خیلی ها را گرفت. مردم روستا از آن سال دیگر به‌کلیسا پا نگذاشتند، برای اینکه‌در نگاه‌شان کلیسا محلی شوم و بدیمن بود.

کار به‌جایی رسید که‌مردم برای تخریب آن دست به‌کار شدند اما ساختمان متروکه‌کلیسا بعد از مدتی به‌دست یک هنرمند محلی به‌طرزی وحشتناک بازسازی شد. مجسمه‌روح های سرگردان و صدای ناله‌ای که‌از کلیسا به‌گوش می‌رسد کاری کرد که‌کلیسای متروک با همه‌ترسناکی و مخوف بودن به‌یکی از مشهورترین مکان های گردشگری سیاه‌تبدیل شود.

جاذبه‌های گردشگری


قبرستان یهودیان

چک

این گورستان که‌از قدیمی ترین قبرستان های یهودیان دنیاست، در مدت 350 سال – بین سال های 1439 تا 1787 – بیش از 100 هزار نفر را در 12 لایه‌خاک جا داده‌است. در آن زمان یهودی ها اجازه‌نداشتند مرده‌های خودشان را جایی جز محله‌یهودی نشین «ژوژوف» به‌خاک بسپارند، برای همین با هر بار لایه‌ریزی سنگ های قدیمی بیرون می‌آمدند و کنار سنگ های جدید جا می‌گرفتند. این کار آنقدر ادامه‌پیدا کرد که‌امروز 12 هزار سنگ قبر در کنار هم فشرده‌در وسط شهر پراگ قرار گرفته‌اند.

جاذبه‌های گردشگری


معبد توفت

تونس

قربانی کردن کودکان به‌پای رب النوع ها در زمان های قدیم امر مرسومی بوده. مردم دوران باستان برای قربانی کردن بچه‌ها، محل خاصی داشتند و البته‌مراسم خاصی. در مراسم آنها کسی حق نداشت در زمان قربانی کردن نوزاد یا کودک گریه‌زاری راه‌بیندازد. به‌نظر آنها با گریه‌کردن در نگاه‌رب النوعی که‌به‌پایش قربانی می‌ریختند، ارزش قربانی کم می‌شد.

در سال 1921 میلادی باستان شناسان توانستند یکی از عجیب ترین معابد مخصوص قربانی کردن کودکان را در تونس پیدا کنند. در معبد «توفت (Tophet) تونس تخته‌سنگ های بزرگی کنار هم قرار داشت که‌مخصوص قربانی کردن بچه‌ها بود. تخته‌سنگ هایی کنار هم که‌نشان می‌داد مردم تونس زمانی تعداد زیادی کودک را با هم به‌پای رب النوع ها سر می‌بریدند. می‌گویند تعدادی از این بچه‌ها در این معبد سر بریده‌و بعد به‌خاطر قحطی در منطقه‌خورده‌شده‌اند.

جاذبه‌های گردشگری


دخمه‌گورهای پاریس

فرانسه‌

باورش سخت است اما زیر شهر زیبای پاریس چندین قبرستان بزرگ قرار دارد. این قبرستان ها – که‌به‌صورت شبکه‌های کانال مانند به‌هم وصل هستند و به‌«گور دخمه» مشهورند – تقریبا محل دفن شش میلیون جسد هستند. این طور که‌می‌گویند در روزهای درگیری انقلاب فرانسه‌آن قدر تعداد قربانی ها زیاد شده‌بود که‌مردم دالانی دو تا سه‌کیلومتری زیر شهر حفر کردند. آنها برای خلاص شدن از بوی تعفن، اجساد قربانی ها را به‌دالان بردند. گویا انتقال اجساد در شب و با حضور یک کشیش انجام می‌گرفت و به‌مدت دو سال ادامه‌داشته‌است. بعضی منابع طول این دخمه‌ها را بین 180 تا 200 کیلومتر هم تخمین زده‌اند. حالا این روزها گور دخمه‌های پاریس که‌هنوز تعداد زیادی از آنها دست نخورده‌باقی مانده‌اند به‌یکی از جاذبه‌های گردشگری این شهر تبدیل شده‌اند.

جاذبه‌های گردشگری


تابوت های آویزان سگادا

فیلیپین

نزد مردم قوم «ایگوروت» منطقه‌«ساگادا» (sagada) در فیلیپین، مرده‌ها ارج و قرب زیادی داشتند. این قوم که‌از دو هزار سال قبل در این منطقه‌زندگی می‌کردند برای احترام به‌اجساد مرده‌ها، آنها را درون تابوت های خاصی قرار می‌دادند. بعد تابوت ها را با استفاده‌از میخ به‌صخره‌های نزدیک محل سکونت شان آویزان می‌کردند. این کار مراسم خاص خودش را داشت. آنها تابوت ها را قبل از مرگ طرف روی صخره‌ها آماده‌می‌کردند و بعد از مرگ شخص با زحمت جنازه‌اش را توی آن می‌گذاشتند. تابوت ها مدتی در کوه‌می‌ماندند و بعد به‌غار برده‌می‌شدند. مردم ایگوروت معتقد بودند روح مرده‌با نصب شدن روی کوه‌ها، راحت تر و سریع تر به‌بهشت راه‌پیدا می‌کند.

جاذبه‌های گردشگری


جزیره‌عروسک ها

مکزیک

در مکزیک مکانی به‌اسم کانال مخفی «هوچیمیکو» (Xuchimico) در نزدیکی مکزیکوسیتی است که‌به‌جزیره‌عروسک ها معروف شده، جزیره‌ای که‌از هر درخت آن تعداد زیادی عروسک با شکل های ترسناک آویزان شده‌است. می‌گویند آویزان کردن این تعداد عروسک در این جزیره‌کار مردی است که‌حدود 50 سال خانواده‌اش را ترک کرد تا به‌این جزیره‌بیاید و این باغ وحشتناک را درست کند.

او هر روز از زباله‌دان های شهر عروسک جمع می‌کرد و به‌باغ می‌آورد. می‌گویند سال ها پیش دختربچه‌ای در کانال نزدیک منزل او جلوی چشم هایش غرق شده‌و او نتوانست برایش کاری کند. مرد مکزیکی هم بعد از آن واقعه‌با آویزان کردن عروسک ها می‌خواسته‌روح دخترک را از خودش راضی کند. بعد از او هم دیگر گردشگرها دست بردار نیستند و هر کدام عروسکی را به‌این جزیره‌می‌آورند و روی درخت آویزان می‌کنند.

جاذبه‌های گردشگری

 

بیشتر بخوانید

واقعیت جالب روستای مرگ قزوین چیست؟

واقعیت جالب روستای مرگ قزوین چیست؟

کیش در یک نگاه

کیش در یک نگاه

جاذبه های گردشگری سبلان ، بهشتی در قلب اردبیل

جاذبه های گردشگری سبلان ، بهشتی در قلب اردبیل

ارزانترین مقصد گردشگری ایران در عید نوروز 95

ارزانترین مقصد گردشگری ایران در عید نوروز 95

مشهورترین و پربازدیدترین جاذبه های گردشگری یزد

مشهورترین و پربازدیدترین جاذبه های گردشگری یزد

قوانین خاصی که پیش از سفر به ترکیه بهتر است بدانید

قوانین خاصی که پیش از سفر به ترکیه بهتر است بدانید

سفری به قلعه دیدنی سرخ یا لال قلعه هند

سفری به قلعه دیدنی سرخ یا لال قلعه هند

زیباترین “روستاهای گردشگری” مخصوص زمستان

زیباترین “روستاهای گردشگری” مخصوص زمستان

جاذبه های گردشگری بابلسر مازندران + عکس

جاذبه های گردشگری بابلسر مازندران + عکس

4 آبشار بی نظیر و دیدنی ایران + تصاویر

4 آبشار بی نظیر و دیدنی ایران + تصاویر
مشاهده

مطالب بیشتر در گردشگری

جاذبه های گردشگری کلکته ،شهر کاخ ها

جاذبه های گردشگری کلکته ،شهر کاخ ها

سفر تابستانی خوب با نکته ای که همه باید بدانیم

سفر تابستانی خوب با نکته ای که همه باید بدانیم

تپه های شکلاتی ، جاذبه جذاب گردشگری فیلیپین

تپه های شکلاتی ، جاذبه جذاب گردشگری فیلیپین

زیباترین مقاصد آسیایی برای گردشگری در پاییز 2019

زیباترین مقاصد آسیایی برای گردشگری در پاییز 2019

جاهای دیدنی که بازدید از آنها ممنوع ست !

جاهای دیدنی که بازدید از آنها ممنوع ست !

جاذبه ی گردشگری جالبی به نام کلیسای 100 در

جاذبه ی گردشگری جالبی به نام کلیسای 100 در

روستای عجیب ایستا در طالقان ؛ اینجا همه منتظرن !

روستای عجیب ایستا در طالقان ؛ اینجا همه منتظرن !

گردشگران هنوز این جاهای دیدنی اروپا را کشف نکرده اند

گردشگران هنوز این جاهای دیدنی اروپا را کشف نکرده اند

بهترین و لاکچری ترین “هتل های جهان” + تصاویر

بهترین و لاکچری ترین “هتل های جهان” + تصاویر

اینترنت ناجی گردشگری در ایران

اینترنت ناجی گردشگری در ایران

مطالب مرتبط

جاذبه های گردشگری سمنان را بشناسید + تصاویر

جاذبه های گردشگری سمنان را بشناسید + تصاویر

تصاویری بکر از جاذبه های گردشگری سوادکوه مازندران

تصاویری بکر از جاذبه های گردشگری سوادکوه مازندران

جاذبه های گردشگری بابلسر مازندران + عکس

جاذبه های گردشگری بابلسر مازندران + عکس

جاذبه های گردشگری بابلسر مازندران + عکس

جاذبه های گردشگری بابلسر مازندران + عکس

جاذبه های گردشگری “رامسر” عروس شهرهای ایران + تصاویر

جاذبه های گردشگری “رامسر” عروس شهرهای ایران + تصاویر

جاذبه های گردشگری و مکان های دیدنی “شهر رشت” + تصاویر

جاذبه های گردشگری و مکان های دیدنی “شهر رشت” + تصاویر

جاهای دیدنی و جاذبه های گردشگری بانه + تصاویر

جاهای دیدنی و جاذبه های گردشگری بانه + تصاویر

مشهورترین و پربازدیدترین جاذبه های گردشگری یزد

مشهورترین و پربازدیدترین جاذبه های گردشگری یزد

جاذبه های گردشگری و مکان های دیدنی کشور پرتغال

جاذبه های گردشگری و مکان های دیدنی کشور پرتغال

محبوب ترین جاذبه های گردشگری در جهان

محبوب ترین جاذبه های گردشگری در جهان

جاذبه های گردشگری فوق العاده ناب و زیبای سنندج + عکس ها

جاذبه های گردشگری فوق العاده ناب و زیبای سنندج + عکس ها

فشن شوی الاغ ها یکی از جاذبه های گردشگری! + عکس

فشن شوی الاغ ها یکی از جاذبه های گردشگری! + عکس

زیباترین “جاذبه های گردشگری باکو” پایتخت آذربایجان + تصاویر

زیباترین “جاذبه های گردشگری باکو” پایتخت آذربایجان + تصاویر

بهترین مکان ها و جاذبه های گردشگری کشور قطر + تصاویر

بهترین مکان ها و جاذبه های گردشگری کشور قطر + تصاویر

جاذبه های گردشگری مد نظر توریست ها برای سفر به ایران

جاذبه های گردشگری مد نظر توریست ها برای سفر به ایران

مکان های دیدنی و جاذبه های گردشگری کرمانشاه + تصاویر

مکان های دیدنی و جاذبه های گردشگری کرمانشاه + تصاویر

جاذبه های قلعه رودخان فومن ؛ محکم ترین دژ گیلان

جاذبه های قلعه رودخان فومن ؛ محکم ترین دژ گیلان

زیباترین جاهای دیدنی و جاذبه های گردشگری شهر طالقان

زیباترین جاهای دیدنی و جاذبه های گردشگری شهر طالقان

جاذبه های گردشگری و دیدنیهای تاریخی شهر نور + تصاویر

جاذبه های گردشگری و دیدنیهای تاریخی شهر نور + تصاویر

بهترین شهرهای دیدنی مکزیک و جاذبه های گردشگری آن

بهترین شهرهای دیدنی مکزیک و جاذبه های گردشگری آن