بیشتر بخوانید

سریالهای ویژه ماه رمضان همراه با ساعت پخش

سریالهای ویژه ماه رمضان همراه با ساعت پخش

عکسهای دیدنی از پشت صحنه سریال خروس

عکسهای دیدنی از پشت صحنه سریال خروس

عکسهای بازیگران سریال مادرانه

عکسهای بازیگران سریال مادرانه

تصاویری از پشت صحنه سریال دودکش

تصاویری از پشت صحنه سریال دودکش

عکسهای بسیار جذاب و دیدنی از سریال اولین انتخاب

عکسهای بسیار جذاب و دیدنی از سریال اولین انتخاب

دفاع فلورا سام از لهجه اش

دفاع فلورا سام از لهجه اش

لیلا اوتادی بازیگر سریال جشن سربرون شد

لیلا اوتادی بازیگر سریال جشن سربرون شد

سوتی بسیار عجیب در سریال مادرانه + عکس

سوتی بسیار عجیب در سریال مادرانه + عکس

اکبر عبدی با فیلم " ای ایران " در تلویزیون

اکبر عبدی با فیلم " ای ایران " در تلویزیون

شهاب مظفری خواننده تیتراژ سریال دل شد

شهاب مظفری خواننده تیتراژ سریال دل شد
ماندگارترین و بامزه ترین نقش های کمدی در ایران
در این مطلب مروری بر ماندگارترین نقش های 3 دهه ی سینمای کمدی ایران خواهیم داشت که همیشه در ذهن ها خواهند ماند.

ماندگارترین نقش های کمدی 3 ده‌اخیر

بسیاری از فیلم های کمدی بوده‌اند که‌در زمان خود درخشیده‌اند و در سال های پس از پخش سریال نیز در ذهن ها ماندگار شده‌اند. ماندگاری نقش های تلویزیونی از سویی تابع مهارت بازیگر در شناخت نقش و از سوی دیگر ناشی از جذابیت نقش ها در ذهن جامعه‌است.

بررسی ٣ ده‌ایفای نقش های کمدی یا نقش های ویژه‌یک بازیگر جدی در فیلم های کمدی این نکته‌را نشان می‌دهد که‌موقعیت شخصیت - تیپ ها کمک مناسبی به‌بازیگر برای ایفای نقشی متفاوت داشته‌است.

 
تیپ لات و کوچه‌بازاری یا به‌اصطلاح عامیانه‌داش مشتی (جواد کولی – آدم برفی)، تیپ های نظارتی- هدایتی مانند پلیس (سروان قربانی- مومیایی ٣) و مدیران، معلمان و ناظمان مدارس (ناظم - صبح یک روز بعد)، تیپ های متشرع - مذهبی یا حاجی بازاری ها و مقدس نمایان (حاج رضا عنایت - دنیا)، عقب مانده‌های ذهنی (نمکی - مسافران مهتاب)، پیرمردهای شیرین و بانمک (احمدعلی- توکیو بدون توقف)، پیرمردهای پولدار (عمو یارولی- نان و عشق و موتور هزار)، میان سال های مستاصل و درمانده‌(آقای کمالی - طبقه‌حساس)، تیپ های فان (گنجو - دزد عروسک ها)، زن پوش (مادر رضا - خوابم می‌آد)، شخصیت های شهرستانی و دارای لهجه‌(آقا سهراب - آتشکار)، شخصیت های برآمده‌از صنوف و مشاغل (مدیر تشریفات عزا - چند می‌گیری گریه‌کنی) یا تیپ های منطبق برشئون و طبقات اجتماعی (رضا مثقالی- مارمولک) و دیگر وجوه‌تیپیک مانند نقش های منفی دارای بارکمدی مثل دزد (جعفر پاچناری - پاکباخته)، معتاد و خرده‌فروش مواد (ژوله‌- خوب بد جلف) و قاچاقچی، نمونه‌هایی مثالی از فهرستی هستند که‌سینمای ایران به‌طور کل با تکیه‌بر آنها توانسته‌در ده‌های اخیر مخاطبان را با شخصیت – نقش ها درگیر کند.در نوشتار پیش رو ٧ نقش پرفروش، متفاوت، چالش انگیز، جذاب و مهم درکارنامه‌بازیگران شناخته‌شده‌و محبوب را تحلیل می‌کنیم و در ادامه‌با ارزیابی و دسته‌بندی تیپ ها، مروری کوتاه‌و فهرست وار بر دیگر نقش های ماندگار سینمای کمدی خواهیم داشت.
 
نقش های چالش انگیز
 
در دل هر نقش مهمی اغلب چالشی ویژه‌برای بازیگران وجود دارد و فهرست مجزای زیر هم بر همین اساس از دیگر نقش های سینمای کمدی منفک شده‌است. به‌واقع در دل هر یک از نقش های زیر نوعی استیصال و درماندگی قابل درک است که‌می‌توان آن را پایه‌ای برای استدلال و تحلیل قرار داد.
 
فرهاد آئیش| مجید کسرای - مکس
 
ماندگارترین نقش ها

فرهاد آئیش در فیلم مکس

 
 
فرهاد آئیش هنگام بازی در فیلم مکس برای مخاطبان ایرانی شناخته‌شده‌نبود زیرا کمی پیش از آن که‌در این فیلم حضور یابد وارد ایران شده‌بود و مخاطب تصویر ذهنی خاصی از او نداشت. به‌همین علت شکست در اجرای این نقش می‌توانست بازیگرش را برای همیشه‌به‌بایگانی بسپارد. فرهاد آئیش به‌همین دلیل کار سختی پیش رو داشت اما دانسته‌نقشی را انتخاب کرد که‌با وضع او سازگار به‌نظر می‌آمد. سال ها زندگی در خارج از کشور کمی لحن صحبت او به‌زبان مادری را تحت تأثیر قرار می‌داد و همین نکته‌کمک می‌کرد تا مخاطب از طریق دیالوگ هایی که‌مجید کسرای می‌گوید یا مطابق نبودن رفتارهایش با عرف ایرانی، با شخصیت اصلی فیلم مکس همراه‌شود.
 
فرهاد آئیش به‌درستی از دل تناقض های شخصیت مکس با هنجارهای عرفی و قانونی جامعه‌ایران توانست به‌مدلی از اجرا دست یابد که‌سادگی، صمیمیت و خاطره‌بازی با وطن در آن موج می‌زد. صحنه‌های موزیکال فیلم با بازی فرهاد آئیش یا حس های درستی که‌در مقابل هر شخصیت از آن بهره‌برد مجید کسرای را به‌الماسی خوش تراش در بازیگری سینمای کمدی پس از انقلاب تبدیل کرد.
 
عزت الله‌انتظامی| عباس سوپرگوشت – اجاره‌نشین ها
 
فیلم اجاره‌نشین ها بیش از آن که‌وامدار نقش یک خود در ایجاد موقعیت های کمدی باشد به‌استفاده‌اصولی از نقش مکمل خود برای روآمدن نقش یک در صحنه‌های کمدی وابسته‌بود.این جا زوج عباس- قندی یا انتظامی - عبدی قرار بود در عین به‌دوش کشیدن تقابل ها و جدل های کمدی آفرین، نقش تکمیلی برای هم داشته‌باشند.
 
ماندگارترین نقش ها

عزت الله‌انتظامی در اجاره‌نشین ها

 
 
از این رو صحنه‌های کل کل و شاخ و شونه‌کشیدن عباس برای دیگر اعضای آپارتمان مسکونی نوعی کمدی موقعیت ناخواسته‌را به‌دلیل تناقض واکنش ها ایجاد می‌کرد و نقش انتظامی در استانداردسازی بازی در این سکانس ها به‌شدت ملموس بود.به‌واقع انتظامی با شناخت ماهیت این نقش و درک درست از این نکته‌که‌وظیفه‌اصلی ایجاد کمدی را برعهده‌ندارد تجربه‌ای غریب از نقش یک در کمدی های پس از انقلاب اسلامی برجای گذاشت. نقش اولی که‌قرار بود نه‌یک بدمن تمام عیار باشد و نه‌یک محور و نقطه‌ثقل در روایت فیلم.انتظامی با همین دریافت از سناریو و سهمی که‌عباس در ایجاد موقعیت های کمدی داشت، ترکیب و هارمونی جالبی را با اکبر عبدی ایجاد کرد و عصیان و خشم طنازانه‌ای را در فیلم به‌یادگار گذاشت.
 
علیرضا خمسه | خپیت - من زمین را دوست دارم
 
نقش های فان یا ماورایی نمونه‌هایی کمتر تجربه‌شده‌در سینما و تلویزیون ایران داشته‌اند. در میان همین نمونه‌های اندک نقش خپیت در فیلم من زمین را دوست دارم یک نمونه‌چالش برانگیز برای بازیگرش علیرضا خمسه‌به‌شمار می‌آید. بازیگری که‌به‌دلیل دارا بودن دانش پانتومیم، در نظر اول کار ساده‌ای برای ایفای این نقش داشت اما پیچیدگی های نقش خپیت هم به‌لحاظ حسی و هم از منظر اجرای تکنیکی کار خمسه‌را بسیار سخت جلوه‌می‌داد.
 
ماندگارترین نقش ها

علیرضا خمسه‌در نقش خپیت

 خمسه‌برای گذر از این پیچ سخت در بازیگری با تکیه‌بر ساده‌سازی نقش و بخشیدن عنصر صمیمیت و لطافت روحی به‌این نقش هم در اجرا و هم به‌لحاظ حسی توانست به‌یک زمرد در کارنامه‌بازیگری اش برسد. زمردی که‌همچنان در بازبینی های مجدد فیلم، نشان دهنده‌تسلط بازیگر بر اندازه‌های حسی نقش و پرهیز از بزرگنمایی در استفاده‌از ظرفیت پانتومیم و زبان بدن است. خپیت در نمونه‌تیپ های فان یا ماورایی همچون یک نگین می‌درخشد. 

مهدی هاشمی| احمد - همسر

 نقش های تقابلی هم به‌دلیل هیجان و تنشی که‌می‌آفرینند و هم به‌لحاظ ارزش های هنری واجد امتیاز بالایی در فیلم ها هستند. نقش احمد در فیلم همسر درست از همین منظر قابل ارزیابی است؛ نقش مردی که‌تصور دارد هیأت مدیره‌شرکت داروسازی او را به‌عنوان مدیر برمی گزیند اما به‌ناگهان با انتخاب همسرش به‌عنوان مدیر جدید رویاهایش نقش بر آب می‌شود و نمی تواند همسرش را در مقام مدیر بالاسری خود در شرکت بپذیرد و از این رو روحیه‌مجادله‌و تقابل با همسرش را در پیش می‌گیرد.مهدی هاشمی توانست به‌زیبایی این تقابل و مجادله‌را هم در واکنش ها و هم در دیالوگ ها اجرا کند.
 
ماندگارترین نقش ها

مهدی هاشمی در فیلم همسر

 نقش به‌دلیل همین ذات تنش گونه‌می‌توانست با اشتباه‌محاسباتی بازیگرش در نمایش سه‌گانه‌حسی «خشم و استیصال در هنگام اعلام نام مدیر جدید شرکت، لجبازی و تقابل در شرکت با مدیر - همسر خود و نیز تنظیم روابط خود با رفقا و دوستانش در پاندولی از همراهی و تقابل هنگامی که‌معاون شرکت بود و نیز زمانی که‌مدیر شد» به‌تجربه‌ای ناامید کننده‌بدل شود اما مهدی هاشمی معیارهای اجرای نقش را به‌خوبی درک و روح زمانه‌را در مسیر بازنمایی روحیات احمد لحاظ کرد.
 
اکبر عبدی| عباس خاکپور- آدم برفی
 
اهمیت نقش عباس خاکپور در کارنامه‌بازیگری اکبر عبدی بر کسی پوشیده‌نیست. کمدین سرحال آن روزهای سینمای ایران، در سکانس آغازین فیلم چنان هویت باختگی و استیصال عباس خاکپور را نشان می‌دهد که‌مخاطب با وضع نقش درگیر و علت رفتاری اش را در دل توضیحات و رفتارهایش در می‌یابد.به‌واقع چه‌آن زمانی که‌عباس در جلد یک شخص یهودی فرو رفته‌و درخواست ویزایش مجدد رد می‌شود و با برافروختگی از این شرایط می‌نالد و چه‌در زمانی که‌به‌نزد گریمور می‌رود و با دیالوگ ها و برخورد فیزیکی، خشونت و عصیان نقش را برای مخاطب عریان می‌سازد، هنر اکبر عبدی آشکار است.
 
ماندگارترین نقش ها

اکبر عبدی در فیلم آدم برفی

 
 
این که‌عباس خاکپور به‌هر دری می‌زند تا به‌آمریکا برسد و حتی برای رسیدن به‌این خواسته‌خود در جلد یک زن لوند فرو می‌رود نشان می‌دهد که‌اکبر عبدی برای خلق این نقش با چه‌چالش های مهمی روبه‌رو بوده‌است. وی از یکسو باید استیصال و درماندگی های عباس را به‌گونه‌ای نشان می‌داد که‌از قاب فیلم بیرون نزند و از سوی دیگر میل ویرانگر عباس برای مهاجرت به‌آمریکا را در فضایی به‌تصویر می‌کشید که‌در دوران زمانی ساخت فیلم واکنش های فرامتنی و تند سیاسی - ایدئولوژیک را نسبت به‌فیلم و پیام آن منجر نشود.اکبر عبدی با هنرنمایی تمام وظیفه‌خود به‌عنوان بازیگر نقش اول را در رعایت قواعد حسی اجرای نقش به‌انجام رساند و با قدرت نمایی در ایفای نقش زن پوش کلاس بالای بازیگری خود را نشان داد.
 
تحلیل ویژه‌نقش زن پوش| مادر رضا(اکبر عبدی- خوابم می‌آد)
 
بازی اکبر عبدی در فیلم خوابم می‌آد بسیار درخشان و جذاب است. اما چرایی این موضوع را به‌غیراز توانایی های عبدی در تیپ سازی باید به‌هوش محیطی وی در تقلیدگری و ثبت نمونه‌های الگو از یک شخصیت در پرده‌سینما جست وجو کرد. کمدین برجسته‌سینمای ایران متوجه‌فرصت طلایی اش در فیلم عطاران بوده‌است و این نکته‌را می‌توان از محاسبه‌دقیق تعداد گام و شیوه‌راه‌رفتن و پایین آمدنش از پله‌ها در سکانس ورودی خود به‌فیلم و در نقش مادر رضا به‌وضوح مشاهده‌کرد.
 
ماندگارترین نقش ها

اکبر عبدی در فیلم خوابم می‌آد

 
 
لحن بیان، فرمت صدا و نیز ری اکشن های بدنی اش در موقعیت های متفاوتی که‌در آن قرار دارد و استفاده‌مناسبی که‌از میمیک می‌کند همگی در شکل گیری یک بازی ممتاز تأثیر داشته‌اند. نقشی که‌نمونه‌ای غریب و تجربه‌نشده‌در سینمای ایران پس از پیروزی انقلاب اسلامی و بدون در نظر گرفتن نمونه‌درخشان دیگر از همین بازیگر در فیلم آدم برفی است و ریسک پذیری و شهامت اکبر عبدی را نشان می‌دهد. در نظر آورید که‌نوع رابطه‌عبدی در دو گستره‌حسی با پسرش (عطاران) و شوهرش(گیتی جاه) دارای تفاوت های آشکاری است که‌از شناخت مناسب بازیگر از ابعاد نقش حکایت دارد.
 
پرویز پرستویی| رضا مثقالی- مارمولک
 
برخی نقش ها چالش های حسی- تکنیکی متمایزی را درون خود دارند که‌عیار بازیگران را مشخص می‌کند. نقش رضا مثقالی در فیلم مارمولک واجد همین ویژگی است.
 
دزدی که‌با گروهی دیگر همراه‌می‌شود و ناخواسته‌در یک سرقت مسلحانه‌شرکت می‌کند و دستگیر می‌شود. نقش با همین توضیح کوتاه‌به‌نظر سختی خاصی برای اجرا ندارد اما اتفاقات ریزی که‌در سناریو پیش بینی شده‌و نیز روندی که‌این نقش برای تبدیل شدن به‌یک الگوی مقبول اجتماعی طی می‌کند بیانگر شرایطی پیچیده‌برای بازیگری است که‌می‌خواهد آن را ایفا کند. گزینه‌فیلم مارمولک برای اجرای چنین نقشی پرویز پرستویی است. بازیگری که‌اگرچه‌از نیمه‌ده‌٧٠ و به‌ویژه‌پس از درخشش در ٢ فیلم آدم برفی و لیلی با من است شمایلی دیگر از خود نشان داد اما هنوز هم قابلیت هایی پنهان برای بروز و نمود داشت و نقش رضا مثقالی این فرصت را در اختیار او گذاشت تا قدرت بازیگری خود را به‌رخ کشد.
 
ماندگارترین نقش ها

پرویز پرستویی در فیلم مارمولک

 
بازی پرستویی در فیلم مارمولک چه‌آنجایی که‌استیصال و درماندگی های رضا مثقالی در مواجه‌با شرایط سخت زندان را نشان می‌دهد و چه‌آن جا که‌در پوشش لباس حاج آقا احمدی از بیمارستان می‌گریزد بسیار متقاعد کننده‌و جذاب است. رضا مثقالی در پوشش لباس حاج آقا احمدی و در بطن موقعیت های داستانی شکل گرفته‌در آن روستا از یکسو مجبور به‌انکار یا کمرنگ سازی خود وجودی است و از سوی دیگر در مواجه‌با آدم های ساده‌دل به‌تدریج خلق و خویی متعارف تر می‌یابد و به‌سیاق دیالوگ معروف فیلم اهلی می‌شود تا هم به‌نمونه‌ای مهم در بازیگری کمدی در سینمای ایران بدل شود و هم بازیگرش (پرویز پرستویی) را به‌عنوان خالق تیپ – نقش هایی در خاطرات سینمایی ثبت کند که‌در زمان نمی ایستند.
 
دسته‌بندی تیپ ها
 
با هم ٦ نقش کلیدی در تاریخ سینمای کمدی پس از انقلاب را مرور کردیم. در ادامه‌و برای پرهیز از اطاله‌کلام با دسته‌بندی تیپ ها و قرار دادن هر نمونه‌در جایگاه‌خود تلاش می‌شود تا داشته‌های سینمای کمدی در ایران ترسیم شود.
نقش پیرمردهای خنده‌دار و نمکین
 
آقای ساعتچی (حمید جبلی- دختر شیرینی فروش)
جواد جلالی (زنده‌یاد هادی اسلامی- خواستگاری)
میرزا نوروز(علی نصیریان- کفش های میرزا نوروز)
نیت الله(عزت الله‌انتظامی- روز فرشته)
عمو یارولی(اکبر عبدی- نان، عشق و موتور هزار)
دایی مریم
(زنده‌یاد جهانگیر صمیمی فرد- دختر ایرونی)
پدر نفس(خسرو شکیبایی- دلشکسته)
ماشاءالله(فرهاد آئیش- پوپک و مش ماشاءالله)
قربانعلی کیسومی
(مهدی هاشمی- تلفن همراه‌رئیس جمهور)
حاج محسن (اکبر عبدی- آشغال های دوست داشتنی)
نقش های فان
 
گنجو(اکبرعبدی- دزد عروسک ها)
ملیجک(اکبرعبدی- ناصرالدین شاه‌آکتور سینما)
دجین(اکبر عبدی- روز فرشته)
شاعرخیالباف
(زنده‌یاد حسین پناهی - سایه‌خیال)
نمکی (مهدی فخیم زاده - مسافران مهتاب)
میرزا آقاخان نوری
(فردوس کاویانی - جنگجوی پیروز)
یوسف (پارسا پیروزفر- میهمان مامان)
ناصرالدین شاه(اکبر عبدی- جنگجوی پیروز)
رضا(حمید جبلی- خواب سفید)
نادر سیاه‌دره(مهدی هاشمی- هیچ)
نقش های هدایتی- نظارتی
 
گروهبان مکوندی(اکبرعبدی- ای ایران)
سروان قربانی(پرویز پرستویی- مومیایی٣)
ناظم مدرسه‌(جهانبخش سلطانی - صبح روز بعد)
سرهنگ سپهری (فتحعلی اویسی - مومیایی٣)
استوار خراسانی(اکبر عبدی- پاکباخته)
نقش لات، لمپن، داش مشتی
 
جواد کولی(پرویز پرستویی- آدم برفی)
رضا فتحعلی(پرویز پرستویی- شوخی)
ناصر(حسن شکوهی- عینک دودی)
نقش های جذاب منفی
 
شکوری(جهانبخش سلطانی- مهریه‌بی بی)
جعفر پاچناری(علیرضا خمسه- پاکباخته)
حسن(امین حیایی- کما)
اصغر سارق
(محمد کاسبی- عزیزم من کوک نیستم)
میلاد(محسن کیایی- بارکد)
خرده‌فروش مواد (امیر مهدی ژوله- خوب، بد، جلف)
نقش های برآمده‌از صنوف
 
آقای اسدی معاملات ملکی(علیرضا خمسه‌- مهریه‌بی بی)
آقای جبلی معلم شیمی (رضا عطاران - ورود آقایان ممنوع)
شهرام شب آویز(رامبد جوان- صورتی)
پیمان (مهدی هاشمی- دو فیلم با یک بلیت)
دکتر رضا کمالی(اکبرعبدی- سفرجادویی)
دستفروش(علیرضا خمسه- جیب برها به‌بهشت نمی روند)
بازرس بیمه(علیرضا خمسه- ماموریت آقای شادی)
اکبر عبدی( اکبر عبدی- هنرپیشه)
آقای مجری(ایرج طهماسب- کلاه‌قرمزی و پسرخاله)
دکتر اشکوری(مهدی هاشمی- معجزه‌خنده)
داریوش جم- خسرو پذیرش(پرویز پرستویی- مرد عوضی)
کارگر آتشکار(حمید فرخ نژاد- آتشکار)
حمید افشاری(پرویز پرستویی- عزیزم من کوک نیستم)
پرویز(مهران مدیری- توکیو بدون توقف)
رحمان توانا(پرویز پرستویی- کتاب قانون)
سردار امیر ستوده(حمید فرخ نژاد- دموکراسی تو روز روشن)
نقش بازاری، متشرع یا مقدس نما
 
حاج رضا عنایت (محمدرضا شریفی نیا- دنیا)
حاج ابراهیم سرپولکی
(داریوش ارجمند- ازدواج به‌سبک ایرانی)
نقش میان سال های جذاب
 
آقای قندی(اکبرعبدی- اجاره‌نشین ها)
گل آقا(علیرضا خمسه- روز باشکوه)
نصرالله‌مددی(مهدی هاشمی- زرد قناری)
مرتضی الفت(علی نصیریان- پول خارجی)
اسد دادوند(ایرج طهماسب- زیر بام های شهر)
ماشاءالله‌ایرانمنش
(علیرضا خمسه‌- آپارتمان شماره‌١٣)
یدالله‌(حسن پورشیرازی - میهمان مامان)
جوان کلاهبردار (پارسا پیروزفر- نقاب)
علی شوتی( امین حیایی - دختر ایرونی)
سینا (ایرج طهماسب - عینک دودی)
احمد مرزوقی (علی نصیریان - جایزه)
حسن(اکبر عبدی- تحفه‌هند)
صادق مشکینی(پرویز پرستویی- لیلی با من است)
اکبر(اکبر عبدی- مرد آفتابی)
حمید(حمید جبلی- مرد آفتابی)
فرهاد(مجید صالحی- خوابگاه‌دختران)
حمید ساعتچی
(ایرج طهماسب- دختر شیرینی فروش)
فرشاد( پیمان قاسمخانی- سن پترزبورگ)
کریم(محسن تنابنده- سن پترزبورگ)
کمالی(رضا عطاران- طبقه‌حساس)
ارژنگ صنوبر(رضا عطاران- نهنگ عنبر)
بیشتر بخوانید

شهرت روزبه حصاری با نقش جوادی بچه مهندس

شهرت روزبه حصاری با نقش جوادی بچه مهندس

لباس زنانه بازیگر معروف آمریکایی در مراسم اسکار! + عکس

لباس زنانه بازیگر معروف آمریکایی در مراسم اسکار! + عکس

فیلم جدید اصغر فرهادی مجوز گرفت

فیلم جدید اصغر فرهادی مجوز گرفت

صدر جدول فروش سینمای ایران در دستان تگزاس 2

صدر جدول فروش سینمای ایران در دستان تگزاس 2

تست بازیگری مهران مدیری از آرون افشار در دورهمی

تست بازیگری مهران مدیری از آرون افشار در دورهمی

ماجرای نیمروز 2 گیشه سینماها را تسخیر کرد

ماجرای نیمروز 2 گیشه سینماها را تسخیر کرد

جدول فروش سینمای ایران با صدرنشینی متری شیش و نیم

جدول فروش سینمای ایران با صدرنشینی متری شیش و نیم

پوستر متفاوت درخت گردو رونمایی شد

پوستر متفاوت درخت گردو رونمایی شد

جای خالی مدیری و عطاران در تلویزیون

جای خالی مدیری و عطاران در تلویزیون

گریم نیوشا ضیغمی در " چی فکر میکردیم چی شد "

گریم نیوشا ضیغمی در " چی فکر میکردیم چی شد "
مشاهده

مطالب بیشتر در سینما ، تئاتر ، تلویزیون

آخرین وضعیت بازیگر تلویزیون پس از جراحی قلب باز

آخرین وضعیت بازیگر تلویزیون پس از جراحی قلب باز

خنده های نوروزی باسریال پایتخت 2

خنده های نوروزی باسریال پایتخت 2

 عکس خاطره  انگیز و دیدنی از پشت صحنه شهر موشها

عکس خاطره انگیز و دیدنی از پشت صحنه شهر موشها

بازی عسل بدیعی در سریال ششمین نفر + عکس

بازی عسل بدیعی در سریال ششمین نفر + عکس

پخش فیلم سینمایی بازمانده به مناسبت روز قدس

پخش فیلم سینمایی بازمانده به مناسبت روز قدس

همسر محسن چاوشی بازیگر شد

همسر محسن چاوشی بازیگر شد

سریال بالهای خیس روی آنتن شبکه 1 + عکس

سریال بالهای خیس روی آنتن شبکه 1 + عکس

اکران فیلم آنجا همان ساعت

اکران فیلم آنجا همان ساعت

سریال تلویزیونی پروانه + عکس بازیگران

سریال تلویزیونی پروانه + عکس بازیگران

جدول فروش فیلم های این هفته سینما منتشر شد

جدول فروش فیلم های این هفته سینما منتشر شد

مطالب مرتبط

اکبر عبدی با دو نقش متفاوت در جشنواره فجر + عکس

اکبر عبدی با دو نقش متفاوت در جشنواره فجر + عکس

اکبر عبدی در نقش پدر بزرگ امین حیایی + تصاویر

اکبر عبدی در نقش پدر بزرگ امین حیایی + تصاویر

اکبر عبدی در نقش زن فرنگی در فیلم خواب زده ها + عکس

اکبر عبدی در نقش زن فرنگی در فیلم خواب زده ها + عکس

نقش های به یادماندنی محمدعلی کشاورز

نقش های به یادماندنی محمدعلی کشاورز

تغییر چهره بازیگران ایرانی با نقش هایی کاملا متفاوت + تصاویر

تغییر چهره بازیگران ایرانی با نقش هایی کاملا متفاوت + تصاویر

ماندگارترین نقش مریلا زارعی

ماندگارترین نقش مریلا زارعی

بازیگران مرد ایرانی که نقش زن بازی کردند + تصاویر

بازیگران مرد ایرانی که نقش زن بازی کردند + تصاویر

گریم زنانه اکبر عبدی در فیلم "جنس لطیف"

گریم زنانه اکبر عبدی در فیلم "جنس لطیف"

ماندگارترین سریال های مذهبی تلویزیون + تصاویر

ماندگارترین سریال های مذهبی تلویزیون + تصاویر

ماندگارترین نقش های الناز حبیبی در سریال هایش+تصاویر

ماندگارترین نقش های الناز حبیبی در سریال هایش+تصاویر

ماندگارترین سریال های محمد کاسبی

ماندگارترین سریال های محمد کاسبی

نقش های ماندگار محسن تنابنده از تلویزیون تا سینما+تصاویر

نقش های ماندگار محسن تنابنده از تلویزیون تا سینما+تصاویر

حمیده خیرآبادی مادر جاودان سینمای ایران

حمیده خیرآبادی مادر جاودان سینمای ایران

از سیر تا پیاز زندگی اکبر عبدی بازیگر همه فن حریف سینما

از سیر تا پیاز زندگی اکبر عبدی بازیگر همه فن حریف سینما

ماندگارترین سریال های محرم در شبکه های مختلف سیما

ماندگارترین سریال های محرم در شبکه های مختلف سیما

ماندگارترین زنان سینمایی دفاع مقدس + تصاویر

ماندگارترین زنان سینمایی دفاع مقدس + تصاویر

مهران مدیری در نقش روحانی شاهگوش!

مهران مدیری در نقش روحانی شاهگوش!

سریال های ماندگار و نوستالژیک دهه 60

سریال های ماندگار و نوستالژیک دهه 60

ماندگارترین فیلم های بهنوش طباطبایی در سالروز تولدش

ماندگارترین فیلم های بهنوش طباطبایی در سالروز تولدش

عکسی دیده نشده از پشت صحنه فیلم مادر علی حاتمی

عکسی دیده نشده از پشت صحنه فیلم مادر علی حاتمی