بیشتر بخوانید

چطور خانواده ای شاد داشته باشیم؟

چطور خانواده ای شاد داشته باشیم؟

روش صحیح مراقبت و تغذیه بره در منزل

روش صحیح مراقبت و تغذیه بره در منزل

عادات غلط افراد موفق در محل کار !!

عادات غلط افراد موفق در محل کار !!

اگر خانواده دچار مشکلات اقتصادی شد چه کنیم؟

اگر خانواده دچار مشکلات اقتصادی شد چه کنیم؟

آموزش کامل پرورش گیاه پرخاصیت پرسیاوشان در منزل

آموزش کامل پرورش گیاه پرخاصیت پرسیاوشان در منزل

معرفی گیاه پپرومیا کاپراتا و روش نگهداری آن

معرفی گیاه پپرومیا کاپراتا و روش نگهداری آن

راه هایی برای جلوگیری از ولخرجی

راه هایی برای جلوگیری از ولخرجی

چالکود درختان چیست و چه زمانی انجام میشود؟

چالکود درختان چیست و چه زمانی انجام میشود؟

دمپایی لا انگشتی رو حتما اینطوری تمیز کنید

دمپایی لا انگشتی رو حتما اینطوری تمیز کنید

چگونه خاطرات تلخ گذشته را فراموش کنیم؟

چگونه خاطرات تلخ گذشته را فراموش کنیم؟
بهترین گیاه آپارتمانی برای دفع آلودگی هوای خانه
برای جلوگیری از آسیب های آلودگی هوا در منزل می توانید از گیاهان تصفیه کننده هوا نگهداری کنید که موجب دفع سموم و آلودگی هوای خانه می شوند.

گیاهان خانگی تصفیه‌کننده‌هوا و دفع آلودگی هوا از منزل

آیا به‌دنبال این هستید که‌سموم خانه‌را کاهش دهید ؟ همیشه‌سم ها و جرم هایی در محیط داخل منزل وجود دارد که‌نمی توانید آن ها را مشاهده‌کنید .

این جرم ها در صورت از بین نرفتن به‌فرد آسیب وارد می‌کنند اما خوشبختانه‌گیاهان خانگی در این بین وجود دارند که‌می‌توانند آلودگی ها را برطرف کنند . در این قسمت از مجله اینترنتی فنجان تعدادی گیاه‌خانگی را به‌شما معرفی می‌کنیم که‌با وجود آن ها در منزل، به‌صورت ناخودآگاه‌محیط خانه‌عاری از آلودگی ها می‌شود.

1. گیاه‌فونیکس روئینی

این گیاه‌عضو کوچکی از خانواده‌پالم می‌باشد. پرورش آن در صورت در معرض قرار گرفتن نور غیر مستقیم راحت است و می‌تواند 180 تا 270 سانتی میتر رشد کند. فونیکس روئینی قادر به‌دفع فرمالدهید و اکسالین است .

2. گیاه‌پوتوس

این گیاه‌به‌پوتوس یا پوتوس طلایی معروف است که‌مراقبت از آن در محیط منزل راحت می‌باشد و می‌تواند سموم خانگی را از بین ببرد و همچنین برای ایجاد ترکیب رنگ های مختلف در منزل مناسب است.

این گیاه‌در صورت وجود آب کافی به‌خوبی رشد می‌کند و می‌توان آن را درون گلدان و یا سبد قرار داد. در واقع از بین بردن این برگ های قلبی شکل از زنده‌نگه‌داشتن آن ها سخت تر می‌باشد. پوتوس قادر به‌دفع اکسالین ، بنزن، فرمالدهید و تری کلرو اتیلن می‌باشد.

گیاه‌پوتوس

3. گیاه‌لی لی صلح

این گیاه‌نیز نگهداری آسانی دارد و دارای برگ های سبز براق می‌باشد که‌دارای لکه‌های زیبا روی برگ های خود می‌باشد که‌در نور کم بسیار چشم نواز خواهد بود . می‌توان با آب دادن هفتگی به‌این گیاه‌و کود دادن در فصل بهار ، رشد آن را افزایش داد و گل های سفید جذابی را از آن به‌دست آورد . لی لی صلح قادر به‌از بین بردن سموم بنزن، کربن مونواکسید، فرمالدهید، تری کلرو اتیلن و اکسالین می‌باشد.

4. فیلودندرون

فیلودندرون با برگ های قلبی شکل برای فضاهای خانگی بسیار مناسب است. فیلوها هم مراقبت راحتی دارند و نیاز به‌آب و نور ملایم دارند و نور نیز باید به‌طور غیر مستقیم به‌آن ها برسد و آنها فرمالدهید را حذف می‌کنند.

5. گیاه‌عنکبوتی

این گیاه‌بهترین انتخاب افراد تازه‌کار در نگهداری از گل و گیاه‌مناسب است . این گیاه‌باید در معرض نور غیر مستقیم باشد که‌در این صورت در هر شرایطی دوام خواهد آورد و همچنین توانایی زنده‌ماندن در دمای پایین تر از 2 درجه‌سانتیگراد را نیز دارد . گیاهان عنکبوتی فرمالدهید و اکسالین را دفع می‌کنند .

6. گیاه‌کریزانتموم

این گیاهان به‌موم ها نیز معروف هستند که‌نباید از آنها توقع گل دهی داشت اما بدون گل هم می‌تواند فضای داخل خانه‌را زیبا کند . این گیاهان یکی از بهترین ها در زدودن سموم و آلودگی هستند.

آن ها در شرایط آلوده‌نیز می‌توانند شکوفه‌های رنگی زیبا داشته‌باشند و همچنین باید در نور آفتاب غیر مستقیم قرار بگیرند و تنها از آب گرم برایشان استفاده‌کرد . قبل از آب دادن باید مطمئن شوید که‌این گیاهان خشک هستند.آن ها قادر به‌دفع سموم آمونیاک ، بنزن، فرمالدهید و اکسالین می‌باشند.

7. گیاه‌فیکوس الاستیکا

این گیاهان در واقع درختچه‌های سبز رنگی از کشور هند می‌باشند که‌بسیار سخت هستند . عاشق روشنایی می‌باشند و نور باید از فیلتر به‌آن ها برسد. آب دادن به‌آن ها در فصل تابستان باید هفتگی باشد و در زمستان نیز کمتر از این مقدار باشد. این گیاهان قادر هستند در یک گلدان کوچک رشد کنند یا این که‌مستقیم در باغچه‌باشند. آن ها قادر به‌دفع سموم اکسالین، فرمالدهید، بنزن، و تری کلرو اتیلن هستند.

فیکوس الاستیکا

8. گیاه‌بوستون فرن

این گیاه‌نیز نیاز به‌مراقبت خاصی ندارد و می‌توان به‌راحتی در سبد و گلدان از آن استفاده‌کرد . گیاه‌بوستون فرد در محیط های شرجی رشد بهتری دارد و باید مدام به‌آن رطوبت برسد .

خاک مرطوب و قرار گرفتن در معرض غیر مستقیم نور آفتاب نزدیک پنجره‌برای این گیاهان خوشایند است . در گیاهان نیز باید نوک برگ های آن را بزنید تا دوباره‌قوی تر رشد کند. این گیاه‌قادر به‌دفع سموم فرمالدهید و اکسالین است.

9. گیاه‌اریکا پالم

این گیاه‌باید در فضا های بزرگ قرار بگیرد و برای دفع سموم بسیار قوی عمل می‌کند. می‌توان با آب کافی یعنی چند بار در هفته‌در طول تابستان و مقدار کمتر در فصل زمستان به‌راحتی از این گیاه‌مراقبت کرد. این گیاه‌زیبا قادر به‌دفع سموم بنزن، کربن مونواکسید، فرمالدهید، تری کلرو اتیلن، اکسالین می‌باشد.

10. گیاه‌آناناس

مطالعات اخیر نشان می‌دهد که‌گیاه‌آناناس خر و پف را از بین می‌برد . این گیاه‌هیچ سمی را دفع نمی کنند اما قادرند که‌اکسیژن زیادی تولید کنند و کیفیت هوا را مخصوصا شب هنگام افزایش دهند که‌باعث افزایش کیفیت خواب و از بین بردن خرو پف می‌شود . این گیاهان بسیار مقاوم هستند اما باید مراقب باشید زیرا از سرما متنفر می‌باشند و باعث آسیبشان خواهد شد.

11. گیاه‌دراکانا

این گیاه‌معمولا در خانه‌های بزرگ نمای بهتری دارد . این گیاه‌می‌تواند تا 350 سانتی متر قد بکشد . دراکانا باید در معرض نور غیر مستقیم قرار بگیرند . آب دادن به‌آن ها نیز باید هفته‌ای یک بار در ماه‌ها گرم سال باشد. زیاد از حد آب دادن در این گیاه‌باعث فساد ریشه‌می‌شود.

12. گیاه‌فیکوس بنجامین یا انجیر برگ ریز

این گیاه‌به‌آسیای جنوب شرقی بر نی گردد و برای استفاده‌در محیط خانه‌طرفداران زیادی دارد و همچنین توانایی رشد آن حدودا 300 سانیمتر می‌باشد و توانایی جذب آلوده‌کننده‌های هوا را نیز دارد .

این گیاه‌می‌تواند در برابر نور مستقیم نیز دوام بیاورد و آب دادن به‌آن نیز باید هفته‌ای یک بار باشد و بین هر بار آب دادن باید خشک شود. انجیر برگ ریز قادر به‌دفع سموم فرمالدهید، تری کلرو اتیلن و بنزن می‌باشد.

فیکوس بنجامین

13. گیاه‌زبان مادر شوهر یا گیاه‌ماری

این گیاه‌در شرایط مناسب بسیار با طراوت می‌باشد و می‌تواند تا دو متر رشد کند . این گیاه‌نیاز به‌نگهداری سختی نیز ندارد و قادر است در برابر نور مستقیم نیز دوام بیاورد .

باید مراقب باشید که‌بیش از حد به‌این گیاه‌آب ندهید زیرا تحمل خشکی برای این گیاه‌راحت تر از تحمل پرآبی می‌باشد . گیاه‌ماری قادر به‌دفع سموم فرمالدهید، تری کلرو اتیلن، بنزن و اکسالین می‌باشد.

14. گیاه‌آلوئه‌ورا

آلوئه‌ورا نه‌تنها در ترمیم زخم ها و خاصیت های ضد التهابی، آفتاب سوختگی و ترمیمی پوست نقش دارد، بلکه‌قادر به‌تصفیه‌هوا نیز می‌باشد . این گیاه‌باید در محیط نسبتا گرم با نور کافی قرار بگیرد و وجود لکه‌های قهوه ای روی آن نشان دهنده‌سمومی است که‌به‌خود جذب می‌کند .آلوئه‌ورا قادر به‌دفع فرمالدهید است.

15. گیاه‌پیچک انگلیسی

این گیاه‌را در بسیاری از دیواران شهرها و خانه‌ها در تلویزیون و مکان های مختلف مشاهده‌کرده‌اید. پیچک انگلیسی می‌تواند در گلدان های کوچک رشد کند و ترجیح می‌دهد که‌اطرافش شلوغ باشد. همچنین برای آویزان کردن در سبدهای اویز گلدانی نیز بسیار مناسب است و می‌توان تکه‌ای از ان را قرار دادن در آب قلمه‌زد. توانایی دفع سموم فرمالدهید و بنزن را دارد.

16. گیاه‌فلامینگو

این گیاه‌نیز با رنگ زیبای خود فضا را بسیار زیباتر می‌کند. همچنین قادر است در 365 روز سال، 300 روزش را رشد کند و این گیاه‌عاشق نور غیر مستقیم آفتاب است و باید یک الی دو بار در هفته‌به‌آن آب داد.

همچنین می‌تواند در مناطق شرجی نیز دوام بیاورد و حتی حالت بهتری نیز داشته‌باشد . بسیاری از افراد برای رطوبت رساندن به‌این گیاه‌آن را در حمام نگهداری می‌کنند. این گیاه‌قادر به‌دفع سموم فرمالدهید، آمونیاک، اکسالین و تولون می‌باشد.

17. گیاه‌راپیس

این گیاه‌بهترین انتخاب برای تصفیه‌هوا در محیط خانه‌می‌باشد. همچنین در دماهای خنک نیز دوام خوبی دارد و می‌تواند در دمای بین 15 تا 23 درجه‌نیز دوام بیاورد . این گیاه‌قادر به‌دفع سموم فرمالدهید، آمونیاک و اکسالین می‌باشد.

18. بامبو پالم

این گیاه‌می‌تواند تا 300 سانتی متر رشد کند و سموم را به‌دام بیاندازد و همچنین برای محیط خانه‌نیز بسیار مناسب است. و باید نور کامل به‌آن برسد. این گیاه‌قادر به‌دفع سموم فرمالدهید، تری کلرو اتیلن و بنزن می‌باشد.

بامبو پالم

19. گیاه‌کیمبرلی کویین

این گیاه‌ریشه‌در کشور استرالیا دارد و در محیط بیرون و داخل منزل استفاده‌می‌شود و همچنین برای افراد تازه‌کار در نگهداری از گل و گیاه‌مناسب است و نیاز به‌مراقبت خاص و ویژه‌ای ندارد . این گیاه‌نیازی به‌هرس کردن ندارد و در محیط مرطوب و آب کافی و کود دادن به‌طور منظم در ماه‌های گرم دوام می‌آورد . کیمبرلی قادر به‌دفع فرمالدهید و بنزن است.

20. گیاه‌همیشه‌سبز چینی

گیاه‌همیشه‌سبز چینی انواع مختلفی دارد و یکی از آسان ترین مراقبت ها را در محیط منزل می‌خواهد . این گیاه‌می‌تواند در شرایط مختلف با خاک زهکشی بالا، دمای مرطوب و با نور کم نیز دوام بیاورد و همچنین باید دو بار در سال به‌ان کود داد. همیشه‌سبز چینی قادر به‌دفع سموم فرمالدهید و اکسالین است .

21. لوتوس

لوتوس یک گیاه‌سمی است که‌بنزن و فرمالدئید موجود در خانه‌را از بین می‌برد اما این گیاه‌را به‌علت سمی بودن باید از دسترس کودکان دور نگه‌دارید.

22. کلروفیتوم (گل گندمی)

بهترین انتخاب برای گل گندمی است که‌شاخ و برگ ها و گل های سفید کوچکی دارد و سمومی مانند بنزن، فرمالدئید، منواکسید کردن و زایلن را از بین می‌برد اما این گیاه‌برای کودکان و حیوانات مضر می‌باشد.

23. گل سانسوریا

سانسوریا گیاه‌سختی است که‌نیاز زیادی به‌رسیدگی ندارد و می‌تواند در انواع محیط و مکان ها رشد نماید . این گیاه‌اکسیژن را آزاد و دی اکسید کربن را جذب می‌کند و فرمالدئید، بنزن و تری کلرواتیلن را از بین می‌برد.

24. سرخس بوستونی

سرخس بوستونی گیاه‌خانگی زیبایی است که‌سبب مرطوب کردن و تصفیه‌کردن هوا می‌شود و فرمالدئید، منواکسید کربن و زایلن موجود در هوا را از بین می‌برد . این گیاه‌نیاز به‌آبرسانی فراوانی دارد.

25. بنجامین

بنجامین گیاهی آپارتمانی است که‌برگ های ابلق زیبایی دارد و سبب تصفیه‌شدن هوا و جذب تری کلرواتیلن ساطع شده‌از چسب ها و رنگ ها می‌شود.

26.ژربرا

این گیاه‌زیبا را در جای گرم و روشنی در منزل قرار دهید تا سمومی مانند بنزن فرمالدئید و تری کلرواتیلن را از بین ببرد.

بیشتر بخوانید

رازهای خواندنی سبزه ی عید و طرز تهیه انواع آن

رازهای خواندنی سبزه ی عید و طرز تهیه انواع آن

کلید موفقیت در مصاحبه شغلی

کلید موفقیت در مصاحبه شغلی

راهنمای نگهداری هیپوستس ، گل زیبای خال صورتی

راهنمای نگهداری هیپوستس ، گل زیبای خال صورتی

افراد پرمشغله برای داشتن زندگی سالم بدانند

افراد پرمشغله برای داشتن زندگی سالم بدانند

عوارض جدی نامناسب بودن نور محیط کار

عوارض جدی نامناسب بودن نور محیط کار

همسر مسئولیت پذیر چنین ویژگی هایی دارد

همسر مسئولیت پذیر چنین ویژگی هایی دارد

راه و روش شستن انواع سگ خانگی

راه و روش شستن انواع سگ خانگی

بهترین روش نگهداری گیاه پپرومیا ابلق در خانه

بهترین روش نگهداری گیاه پپرومیا ابلق در خانه

اگر قصد خرید یخچال دارید لازمه بدونید که ..

اگر قصد خرید یخچال دارید لازمه بدونید که ..

در محل کارتان لبخند بزنید تا ....

در محل کارتان لبخند بزنید تا ....
مشاهده

مطالب بیشتر در کار و زندگی

خطاهای والدین و دوستی نامناسب دختر و پسر

خطاهای والدین و دوستی نامناسب دختر و پسر

یک محیط کاری مناسب چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

یک محیط کاری مناسب چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

چگونه در تمام مراحل کاری به موفقیت برسیم؟ + 7 راه طلایی

چگونه در تمام مراحل کاری به موفقیت برسیم؟ + 7 راه طلایی

60 عادت متفاوت افراد موفق که همین امروز باید بدانید

60 عادت متفاوت افراد موفق که همین امروز باید بدانید

8 اشتباه والدین که آینده مالی فرزندان را خراب می کند

8 اشتباه والدین که آینده مالی فرزندان را خراب می کند

آموزش سالم ترین روش فریز کردن سبزی

آموزش سالم ترین روش فریز کردن سبزی

نحوه برقراری ارتباط موثر با تیپ های شخصیتی مختلف

نحوه برقراری ارتباط موثر با تیپ های شخصیتی مختلف

نکات کلیدی زندگی همراه با نشاط و آرامش!

نکات کلیدی زندگی همراه با نشاط و آرامش!

7 اصل اساسی مذاکره در کسب و کار

7 اصل اساسی مذاکره در کسب و کار

روش صحیح پرورش و نگهداری گیاه حسن یوسف

روش صحیح پرورش و نگهداری گیاه حسن یوسف

مطالب مرتبط

بهترین گیاه برای تصفیه هوای خانه و محل کار

بهترین گیاه برای تصفیه هوای خانه و محل کار

علایم نشان دهنده مسمومیت بدن

علایم نشان دهنده مسمومیت بدن

نشانه های بالا بودن سم بدن که نادیده میگیرید

نشانه های بالا بودن سم بدن که نادیده میگیرید

دفع سموم بدن از پا در 30 دقیقه به روش چینی ها

دفع سموم بدن از پا در 30 دقیقه به روش چینی ها

علامت تجمع سموم در بدن دارید اگر ..

علامت تجمع سموم در بدن دارید اگر ..

مسمومیت چشمی و راههای پیشگیری از آن

مسمومیت چشمی و راههای پیشگیری از آن

ماهی بخار پز شده بهتر است یا آب پز؟

ماهی بخار پز شده بهتر است یا آب پز؟

اهمیت تری گلیسیرید و عوارض بالا و پایین بودن آن

اهمیت تری گلیسیرید و عوارض بالا و پایین بودن آن

خطرات افزایش تری گلیسیرید در بدن

خطرات افزایش تری گلیسیرید در بدن

57 دلیل مهم برای ترک شبکه های اجتماعی !

57 دلیل مهم برای ترک شبکه های اجتماعی !

کاهش تری گلیسیرید با مواد غذایی مخصوص

کاهش تری گلیسیرید با مواد غذایی مخصوص

تفاوت اصلی کلسترول با تری گلیسرید چیست ؟

تفاوت اصلی کلسترول با تری گلیسرید چیست ؟

مرگ بازیکن مشهور لیگ برتر + تصاویر

مرگ بازیکن مشهور لیگ برتر + تصاویر

چگونگی درمان سم آزار دهنده حشره دراکولا

چگونگی درمان سم آزار دهنده حشره دراکولا

ارتباط بین پاهای عضلانی و قدرت مغز

ارتباط بین پاهای عضلانی و قدرت مغز

پاکسازی 1 هفته ای روده از تمام سموم با روش آیورودا

پاکسازی 1 هفته ای روده از تمام سموم با روش آیورودا

معرفی گیاهان آپارتمانی مقاوم با نگهداری آسان

معرفی گیاهان آپارتمانی مقاوم با نگهداری آسان

بهترین گل و گیاه آپارتمانی برای اتاق نشیمن

بهترین گل و گیاه آپارتمانی برای اتاق نشیمن

مراقبت و پرورش گیاه آپارتمانی عجیب گاستریا

مراقبت و پرورش گیاه آپارتمانی عجیب گاستریا

گیاهان آپارتمانی مناسب برای حمام و سرویس بهداشتی

گیاهان آپارتمانی مناسب برای حمام و سرویس بهداشتی