بیشتر بخوانید

بهترین مناطق گردشگری در ایران با کمترین هزینه در نوروز 95

بهترین مناطق گردشگری در ایران با کمترین هزینه در نوروز 95

سفری رومانتیک به ساحل چمخاله ، ونیز ایران

سفری رومانتیک به ساحل چمخاله ، ونیز ایران

جاذبه های گردشگری “رامسر” عروس شهرهای ایران + تصاویر

جاذبه های گردشگری “رامسر” عروس شهرهای ایران + تصاویر

جاذبه های گردشگری زیبا و منحصر به فرد پکن پایتخت چین

جاذبه های گردشگری زیبا و منحصر به فرد پکن پایتخت چین

زیباترین مناطق گردشگری و بکر ایران + تصاویر

زیباترین مناطق گردشگری و بکر ایران + تصاویر

جاذبه های گردشگری و مکان های دیدنی شهر مسکو + تصاویر

جاذبه های گردشگری و مکان های دیدنی شهر مسکو + تصاویر

جاهای ترسناک ایران ؛ جنگلی که جیغ میکشد !

جاهای ترسناک ایران ؛ جنگلی که جیغ میکشد !

گشتی در 19 جاذبه ی دیدنی آمستردام هلند + تصاویر

گشتی در 19 جاذبه ی دیدنی آمستردام هلند + تصاویر

جاذبه های قلعه رودخان فومن ؛ محکم ترین دژ گیلان

جاذبه های قلعه رودخان فومن ؛ محکم ترین دژ گیلان

سفر به الیمستان ، جنگل رویایی آمل

سفر به الیمستان ، جنگل رویایی آمل
تهران گردی در زمستان کجا بریم خوش بگذره ؟
بیشتر مردم گمان می کنند گشتن در زمستان محال است در صورتی که تهران بسیار مکان های دیدنی را در زمستان دارد.

جاهای دیدنی و توریست پسند تهران در زمستان

زمستان فصل زیبایی هاست ، در این فصل درختان لباس عریانی به‌تن میکنند و همه‌ی خیابان ها،کوچه‌ها عروس میشوند . گرچه‌در زمستان نشستن در کنار شومینه‌یا بخاری و نوشیدن یک لیوان چای گرم دلچسب است اما می‌توانید در این فصل زیبا به‌دل طبیعت بزنید و اندکی از زیبایی های این فصل لذت ببرید . آماده‌شوید و لباس گرم به‌تن کنید و سفر کنید اما لازم نیست از تهران خارج شوید بلکه‌می‌توانید از جاهای دیدنی تهران در فصل زیبای زمستان لذت ببرید . در این بخش از گردشگری مجله اینترنتی فنجان چند منطقه‌زیبای تهران را معرفی کرده‌ایم که‌می‌توانید در زمستان از آنها دیدن کنید و از زیبایی هایشان لذت ببرید.

عمارت مسعودیه، بهارستان

یکی از بناهای تاریخی باقی مانده‌از تهران قدیم و دوره‌قاجارعمارت مسعودیه‌است . در این باغ هفت عمارت وجود دارد که‌به‌وسیله‌حیاط هایی به‌یکدیگر متصل شده‌اند. عمارت دیوان خانه‌، عمارت سفره‌خانه‌و حوض خانه‌، عمارت و حیاط سیدجوادی، عمارت حیاط مشیری ، عمارت و حیاط خلوت ، عمارت سردر پیاده‌رو ، عمارت سر در کالسکه‌رو، باغ دیوان خانه‌و بناهای دوره‌پهلوی از عمارت های این باغ هستند که‌در سال 1377 به‌ثبت آثار ملی رسیده‌اند.

عمارت مسعودیه‌، باغ نگارستان، باغ لاله‌زار و باغ سردار ایروانی در شمال حصار شاه‌طهماسبی تهران در عصر ناصری بنا شده‌است .عمارت مسعودیه‌در میدان بهارستان، ضلع جنوب غربی، خیابان اکباتان قرار دارد.

خانه‌کاظمی، تهران قدیم چاله‌میدان

عمارت کاظمی یا سرای کاظمی یا «خانه‌موزه‌تهران قدیم» از خانه‌های قدیمی تهران است که‌در محله‌چاله‌میدان قدیم و در کنار امام زاده‌یحیی قرار دارد . اگر عاشق دیدن معماری و خانه‌های قدیمی ایرانی هستید و دلتنگ تهران قدیم می‌باشید ، از خانه‌کاظمی دیدن کنید . این محله‌دارای چندین اثر قدیمی دیگر مانند امامزاده‌و درخت چند صد ساله‌آن، حمام نواب، خانه‌شهید مدرس، خانه‌دبیرالملک، خانه‌مهر انگیز کامبیز و خانه‌فخرالملوک است.

جاده‌پیاده‌روی، پارک پردیسان

یکی از بوستان های بزرگ شهر و جاهای دیدنی تهران بوستان جنگلی پردیسان است که‌275 هکتار مساحت دارد . "مجموعه‌پارک پردیسان" در شمال غرب تهران، در جنوب بزرگراه‌همت، بین بزرگراه‌یادگار امام و شیخ فضل اله‌نوری قرار دارد و دارای بخش های متنوعی مانند فضای سبز، فضای جنگلی، وسایل ثابت ورزشی، مسیرهای پیاده‌روی، موزه‌ی تنوع زیستی ،موزه‌آب و حیات وحش و پرندگان است.

باغ فردوس

باغ فردوس باغ و عمارتی قدیمی است که‌در بخش شمالی خیابان ولیعصر، نرسیده‌به‌میدان تجریش قرار دارد و از مناطق دیدنی تهران در زمستان است. یک بنای زیبا در این باغ وجود دارد که‌امروزه‌ساختمان اصلی موزه‌سینما می‌باشد . قدمت این باغ بیش از 130 سال است و بین سال های 1264 تا 1250ساخته‌شده‌است . مساحت این باغ 20 هزار متر مربع و مساحت عمارت آن 1000 متر مربع می‌باشد.

دربند

دربند یک منطقه‌ی تفریحی خوش آب و هواست که‌در تمامی فصول حتی زمستان نیز مورد توجه‌مردم قرار می‌گیرد . دربند علاوه‌بر آب و هوای پاک و سالمش مکانی عالی برای کوهنوردی، دورهمی و قرارهای دوستانه، تماشای مناظر زیبا است . این منطقه‌تفریحی با ارتفاعی 1700 متری از سطح دریا، اصلی ترین مسیر برای صعود به‌قله‌توچال و دیگر قلل مرتفع است.

دربند

دریاچه‌شهدای خلیج فارس

مجموعه‌دریاچه‌شهدای خلیج فارس یکی از بزرگترین مراکز تفریحی در تهران و خاورمیانه‌است که‌حدود 250 هکتار وسعت دارد که‌130 هکتار آن مربوط به‌پهنه‌آبگیر و باقی پهنه‌ساحلی است. این دریاچه‌در شمال غرب تهران و در محدوده‌شهرداری منطقه‌22 قرار دارد که‌از شمال و شرق به‌محور چهار باغ، بزرگراه‌همت و آزادگان، از جنوب و جنوب غرب به‌پارک جنگلی چیتگر و از غرب به‌بافت مسکونی منطقه‌22 شهرداری تهران متصل است.

پیست اسکی شمشک

پیست اسکی شمشک ، دومین پیست بزرگ کشوراست که‌در نزدیکی تهران در روستای توریستی شمشک قرار دارد و یکی اززیباترین مکان های تفریحی در زمستان می‌باشد . این مکان زیبا در سال 1337 مورد بهره‌برداری و در سال 1375 از سوی فدراسیون جهانی اسکی عنوان پیست بین المللی را دریافت کرد.

پیست اسکی دیزین

پیست دیزین در 74 کیلومتری شهر کرج و 123 کیلومتر از تهران تا جاده‌چالوس فاصله‌دارد. این پیست که‌از معروفترین پیست های جهان است در سال 1348 تأسیس شده‌است و در 6کیلومتری روستای ولایت روددر جاده‌کرج–چالوس قرار دارد .روستای ولایت رود علاوه‌بر پیست اسکی دیزین دارای دره‌های زیبا ، کوه‌ها و دشت های بسیار دیدنی است. پیست اسکی دیزین اولین پیست اسکی درایران است که‌برای برگزاری مسابقات رسمی مورد تایید فدراسیون جهانی اسکی قرار گرفته‌وعنوان بین المللی دریافت کرده‌است.

سورتمه‌تهران

سورتمه‌دربند در شمال تهران و در پارک گلابدره‌واقع شده‌است که‌پس از جمشیدیه‌مرتفع ترین پارک پایتخت است. سورتمه‌تهران ، یکی از تفریحات کاملا مهیج و ایمن در شهر تهران است که‌طرح آن از مونوریل گرفته‌شده‌است اما در این سورتمه‌امکان تنظیم سرعت و افزایش در نظر گرفته‌شده‌است . آبشار 30 متری، آلاچیق خانوادگی، زمین بازی کودکان، پیست دوچرخه‌سواری، فضای سبز و… از امکانات این سورتمه‌می‌باشد .

قلعه‌لمبسر

این قلعه‌معروف ترین قلعه‌ی الموت بعد از آشیانه‌ی عقاب یا همان قلعه‌ی حسن صباح است و از جاهای دیدنی تهران در زمستان میباشد . قلعه‌ی لمبسر یا لمسر در شمال دشت قزوین در منطقه‌الموت و نزدیکی روستای رازمیان واقع شده‌است .

در زمان اسماعیلیان از این قلعه‌به‌دلیل موقعیت استراتژیک و معماری منحصربه‌فردش به‌عنوان یک دژ نظامی فوق العاده‌و بزرگ استفاده‌میکردند. قلعه‌لمبسر بر روی کوهی مرتفع و بزرگ قرار دارد واز سه‌طرف با پرتگاه‌های احاطه‌شده‌است .این قلعه‌150 متری دارای اتاق ها و آب انبارهای بسیاری است . آب مصرفی قلعه‌لمبسر از رودخانه‌نینه‌روز بدست می‌آید و داخل سنگ چندین آب انبار با یک آبراه‌پر می‌شود.

ایوان سنگی نیاق

روستای نیاق در 17 کیلو متری شمال قزوین است که‌صخره‌های بسیار بلندی دارد . این صخره‌به‌ایوان سنگی نیاق معروف است که‌حفره‌و سوراخ های بسیار بزرگی روی آنها ایجاد شده‌و زمان بارش باران پر میشوند. اهالی روستای ایوان سنگی نیاق عقیده‌دارند که‌یک قصر توسط محمد حنیفه‌بالای ایوان، ساخته‌شده‌که‌اکنون چیزی جز سفال از آن باقی نمانده‌است.

پارک جنگلی لویزان

یکی از زیباترین پارک های جنگلی تهران پارک جنگلی لویزان است که‌در بخش شمیرانات تهران قرار دارد . این پارک برای جلوگیری از افزایش بی رویه‌بافت شهری تهران به‌مساحت هزار هکتار در سال 1340 به‌صورت مصنوعی تاسیس شد.اگر می‌خواهید یک طبیعت گردی در پایتخت داشته‌باشید و از هوای پاکیزه‌بهره‌مند شوید ، به‌پارک جنگی لویزان بروید تا زیبایی های تهران را از زاویه‌ی متفاوتی تماشا کنید.

پارک لویزان

باغ پر ندگان

یکی از بزرگترین باغ های پرندگان ، باغ پرندگان تهران است که‌مساحتی به‌وسعت 17 هکتار دارد و دارای 168 گونه‌و 3000 بال پرنده‌است که‌در دل طبیعت پاک طراحی و ساخته‌شده‌است . این باغ در شمال شرق تهران و در دو فاز به‌اجرا در آمده‌است. فاز نخست 5/5 هکتار مساحت دارد و فاز دوم این پروژه‌شامل 16هکتار است و به‌پرندگان دشت چر اختصاص دارد .

در فاز دوم، پرندگان گرمسیری مورد توجه‌بوده‌اند ودر آن بخش هایی برای پرندگان شکاری اعم از عقاب، شاهین، لاشخور و جغد و انواع باغ ها مانند باغ ایرانی، باغ گیاه‌شناسی، گلخانه‌گیاهان تزیینی و همچنین پرندگان دشت چر و خزندگان پیش بینی شده‌است. در مجموعه‌باغ پرندگان آبزی، بیش از 200گونه‌پرنده‌وجود دارد .

پل طبیعت

یکی از قطب های گردشگری شهر تهران ، پل طبیعت است که‌قدم زدن بر روی آن در فصل سرما نیز لذت بخش می‌باشد . این پل 300 متری دو بوستان طالقانی در شرق تهران و بوستان آب وآتش و بنادر در غرب زمین های عباس آباد تهران را به‌هم مرتبط می‌کند. پل طبیعت با 4 بزرگراه‌اصلی شهر یعنی حقانی، همت، مدرس و رسالت احاطه‌شده‌است.

آبشار تهران

یکی از جاذبه‌های دیدنی شهر تهران ، آبشار تهران است که‌با استفاده‌از مصالح طبیعی با هدف هویت بخشی به‌دامنه‌البرز، جلوگیری از تصرف زمین های و ایجاد ارتباط میان انسان و طبیعت ساخته‌شده‌است. در مجموعه‌تفریحی آبشار تهران می‌توانید از فضای سبز و محوطه‌طبیعی و هوای پاک لذت ببرید . آبشار تهران روبروی دریاچه‌چیتگر قرار گرفته‌است. با گذر از بزرگراه‌همت و حرکت به‌سمت غرب تهران این مجموعه‌بعد از جنت آباد قرار گرفته‌است.

هشت برکه‌رویایی

هنگام ایستادن در کنار بالاترین آلاچیق” آبشار تهران” می‌توانید هشت برکه‌کوچک و بزرگ را که‌در ارتفاعات مختلف ساخته‌شده‌اند ، مشاهده‌نمایید . هر 8 برکه‌به‌شکل استخر ساخته‌شده‌اند و هر برکه‌با گیاهان مختلفی احاطه‌شده‌است. به‌علت تفاوت ارتفاع این برکه‌ها با هم آبشارهایی در مسیر عبور آب ایجاد شده‌که‌ارتفاع بلندترین آنها به‌حدود 10 متر می‌رسد.

هشت برکه‌

دریاچه‌تار در زمستان

در میان ارتفاعات البرز مرکزی دو دریاچه‌تار و هویر قرار دارند که‌از دریاچه‌های آب شیرین کوهستانی هستند. این دو دریاچه‌نه‌تنها در تابستان زیبا می‌باشند بلکه‌در فصل زمستان نیز زیبایی خاصی دارند . این دریاچه‌ها در 30 کیلومتری شرق دماوند و در ارتفاع 2900 متری از سطح دریا واقع شده‌اند .اگر علاقه‌مند به‌سفر در زمستان به‌این دریاچه‌هستید حتما با تجهیزات کامل به‌آن سفر کنید . دور تا دور این دریاچه‌ها کوه‌هایی به‌ارتفاع 50 تا 500 متر قرار گرفته‌است.

پیست اسکی توچال

توچال قله‌ای از رشته‌کوه‌های البرز است که‌در شمال تهران قرار دارد و ارتفاع آن سه‌هزار و 962 متر است . این قله‌در فصل زمستان پر از برف است . پیست اسکی توچال با ارتفاع سه‌هزار 962 متری پنجمین پیست اسکی مرتفع دنیا است و دارای فضایی مناسب برای ورزش های زمستانی می‌باشد . زمان بازگشایی پیست اسکی توچال از اوایل آبان ماه‌است .

تفرجگاه‌باراجین

در دامنه‌کوه‌البرز ودر قسمت شمالی استان قزوین میباشد، مکانی خوش آب و هوا به‌نام تفرجگاه‌باراجین وجود دارد. درختان و پوشش گیاهی زیبا و رد شدن رود ارنزک از بلندای این کوه‌این مکان را زیباتر و خاص تر نموده‌است . این تفرجگاه‌از ابتدای اتوبان قزوین زنجان شروع می‌شود و تا دامنه‌البرز مرکزی ادامه‌دارد و برای سفرهای خانوادگی حتی در زمستان مکان بی نظیری است .

بوستان نوروز

بوستان نوروز از بزرگترین بوستان اراضی عباس آباد تهران است که‌کارکرد تفریحی، فرهنگی و تفرجی دارد که‌دارای بیش از 90 هزار متر مربع مساحت می‌باشد . دریاچه‌بوستان نوروز دارای عمق 1.5 متری است که‌در قطعه‌چهارم اراضی عباس آباد قرار دارد و شامل دو قسمت شمالی و جنوبی با مساحت سه‌هزار و 500 مترمربع و 12 هزار مترمربع است. از ویژگی های این بوستان باغ گل، اسکیت پارک، آسمان نما، پارک دوستدار کودک و مسیرهای کالسکه‌و دوچرخه‌رو است. بخشی از این بوستان به‌نام «اکو» در نظر گرفته‌شده‌است که‌محلی برای معرفی آیین ها و سنت های کشورهای عضو اکو با محوریت آیین و سنت «نوروز» است . بوستان نوروز در اراضی عباس آباد و در قسمت غرب بزرگراه‌شهید مدرس قرار دارد .

بوستان نوروز

بام تهران

یکی از دیدنی های جذاب تهران ، بام تهران است که‌با هوای پاک و کوهستانی افرادی فراوانی را جذب می‌کند. بام تهران به‌حد فاصل انتهای خیابان ولنجک تا ابتدای تله‌کابین توچال گفته‌می‌شود. در این نقطه‌، تهران بزرگ زیر پای شما بسیار کوچک جلوه‌می‌کند. این منطقه‌دارای امکانات تفریحی و رفاهی مناسبی است و در فصل زمستان بسیار سرد است بنابراین اگر قصد رفتن به‌بام تهران را در زمستان دارید ، حتما لباس گرم به‌تن کنید .

پارک ارم تهران

پارک ارم تهران بزرگترین پارک تفریحی کشور است که‌وسعتی حدود 70 هکتار دارد و در پنج کیلومتری غرب شهر تهران واقع شده‌است . این پارک از یک باغ وحش و سه‌شهربازی تشکیل شده‌است. باغ وحش آن دارای بیش از 121 گونه‌جانوری است که‌بزرگترین باغ وحش پایتخت کشور شناخته‌شده‌است. این پارک در اوایل ده‌1350 با سرمایه‌اسدالله‌خرم ساخته‌شده‌و به‌نام خودش نام گذاری شده‌بود که‌پس از انقلاب و مصادره‌در تملک بنیاد مستضعفان در آمد. در دریاچه‌هشت هکتاری پارک ، امکانات قایق رانی وجود دارد که‌برای مسابقات قایق رانی و اسکی روی آب مورد استفاده‌قرار می‌گیرد. بخش های اصلی پارک ارم، باغ وحش ارم، شهربازی 1، شهربازی 2 و شهربازی 3 هستند.

بیشتر بخوانید

واقعیت جالب روستای مرگ قزوین چیست؟

واقعیت جالب روستای مرگ قزوین چیست؟

کیش در یک نگاه

کیش در یک نگاه

جاذبه های گردشگری سبلان ، بهشتی در قلب اردبیل

جاذبه های گردشگری سبلان ، بهشتی در قلب اردبیل

ارزانترین مقصد گردشگری ایران در عید نوروز 95

ارزانترین مقصد گردشگری ایران در عید نوروز 95

مشهورترین و پربازدیدترین جاذبه های گردشگری یزد

مشهورترین و پربازدیدترین جاذبه های گردشگری یزد

قوانین خاصی که پیش از سفر به ترکیه بهتر است بدانید

قوانین خاصی که پیش از سفر به ترکیه بهتر است بدانید

سفری به قلعه دیدنی سرخ یا لال قلعه هند

سفری به قلعه دیدنی سرخ یا لال قلعه هند

زیباترین “روستاهای گردشگری” مخصوص زمستان

زیباترین “روستاهای گردشگری” مخصوص زمستان

جاذبه های گردشگری بابلسر مازندران + عکس

جاذبه های گردشگری بابلسر مازندران + عکس

4 آبشار بی نظیر و دیدنی ایران + تصاویر

4 آبشار بی نظیر و دیدنی ایران + تصاویر
مشاهده

مطالب بیشتر در گردشگری

جاذبه های گردشگری کلکته ،شهر کاخ ها

جاذبه های گردشگری کلکته ،شهر کاخ ها

سفر تابستانی خوب با نکته ای که همه باید بدانیم

سفر تابستانی خوب با نکته ای که همه باید بدانیم

تپه های شکلاتی ، جاذبه جذاب گردشگری فیلیپین

تپه های شکلاتی ، جاذبه جذاب گردشگری فیلیپین

زیباترین مقاصد آسیایی برای گردشگری در پاییز 2019

زیباترین مقاصد آسیایی برای گردشگری در پاییز 2019

جاهای دیدنی که بازدید از آنها ممنوع ست !

جاهای دیدنی که بازدید از آنها ممنوع ست !

جاذبه ی گردشگری جالبی به نام کلیسای 100 در

جاذبه ی گردشگری جالبی به نام کلیسای 100 در

روستای عجیب ایستا در طالقان ؛ اینجا همه منتظرن !

روستای عجیب ایستا در طالقان ؛ اینجا همه منتظرن !

گردشگران هنوز این جاهای دیدنی اروپا را کشف نکرده اند

گردشگران هنوز این جاهای دیدنی اروپا را کشف نکرده اند

بهترین و لاکچری ترین “هتل های جهان” + تصاویر

بهترین و لاکچری ترین “هتل های جهان” + تصاویر

اینترنت ناجی گردشگری در ایران

اینترنت ناجی گردشگری در ایران

مطالب مرتبط

بهترین مقصد تهران گردی در پاییز

بهترین مقصد تهران گردی در پاییز

گشتی در مشهورترین جاذبه های گردشگری تهران

گشتی در مشهورترین جاذبه های گردشگری تهران

بهترین جاهای تهران برای برف بازی

بهترین جاهای تهران برای برف بازی

مکان های مناسب پیاده روی در تهران

مکان های مناسب پیاده روی در تهران

رهن و اجاره آپارتمان در چیتگر و اطراف دریاچه

رهن و اجاره آپارتمان در چیتگر و اطراف دریاچه

خرید آپارتمان در تهرانپارس

خرید آپارتمان در تهرانپارس

اولین خیابان تهران + عکس

اولین خیابان تهران + عکس

رازهایی درباره تهران در نوروز که نمی دانید!

رازهایی درباره تهران در نوروز که نمی دانید!

ماشین های گران قیمت در تهران

ماشین های گران قیمت در تهران

پل زیبا و باشکوه طبیعت در تهران + تصاویر

پل زیبا و باشکوه طبیعت در تهران + تصاویر

انتقاد رامبد جوان از آلودگی هوا در خندوانه

انتقاد رامبد جوان از آلودگی هوا در خندوانه

ماجرای ماشین پلیس های دوربین دار در تهران! + عکس

ماجرای ماشین پلیس های دوربین دار در تهران! + عکس

 چالش ها و مزایای زندگی در محله های پراجاره تهران

چالش ها و مزایای زندگی در محله های پراجاره تهران

زیباترین جاهای دیدنی اطراف تهران برای سفر یک روزه

زیباترین جاهای دیدنی اطراف تهران برای سفر یک روزه

باربری در تهران

باربری در تهران

اعترافات الهام ع “مدل معروف” در برابر دادستان تهران + تصاویر

اعترافات الهام ع “مدل معروف” در برابر دادستان تهران + تصاویر

معرفی هتل های تهران + فاصله با مراکز خرید

معرفی هتل های تهران + فاصله با مراکز خرید

محله ثروتمندان تهران در قدیم + عکس

محله ثروتمندان تهران در قدیم + عکس

قیمت هتل در تهران چقدر است

قیمت هتل در تهران چقدر است

تفریحات جالب مردم تهران قدیم

تفریحات جالب مردم تهران قدیم