بیشتر بخوانید

ارث نجومی برای گربه مشهور ! + تصاویر

ارث نجومی برای گربه مشهور ! + تصاویر

کارت عروسی هنرپیشه های معروف

کارت عروسی هنرپیشه های معروف

ساخت فیلم خروس ویژه ی عید نوروز + عکس

ساخت فیلم خروس ویژه ی عید نوروز + عکس

چالش جدید بازیگران ایرانی در اینستاگرام + تصاویر

چالش جدید بازیگران ایرانی در اینستاگرام + تصاویر

عکس های جدید نیوشا ضیغمی با خواهرش

عکس های جدید نیوشا ضیغمی با خواهرش

تبریک عاشقانه نرگس محمدی برای تولد مادرش

تبریک عاشقانه نرگس محمدی برای تولد مادرش

جدیدترین عکسهای نرگس محمدی با ژست هایی متفاوت

جدیدترین عکسهای نرگس محمدی با ژست هایی متفاوت

عکس های جدید بازیگران ایرانی و همسرانشان

عکس های جدید بازیگران ایرانی و همسرانشان

انتظار برای اکران 7 فیلم سال 2013

انتظار برای اکران 7 فیلم سال 2013

عکس های اینستاگرامی و جدید الناز شاکردوست

عکس های اینستاگرامی و جدید الناز شاکردوست
حواشی مشکوک در افتتاحیه جشنواره فیلم فجر 95
مراسم افتتاحیه سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر با حضور امیر مهدیان آتش نشان مصدوم برگزار شد, این مراسم با حواشی متفاوتی همراه شد.

حاشیه‌های افتتاحیه‌جشنواره‌فیلم فجر

آیین افتتاح جشنواره‌ی فیلم فجر در حالی دقایقی کوتاه‌بعد از ساعت 19 شامگاه‌9 بهمن ماه‌در برج میلاد برپا شد که‌جمعیت زیادی در طبقه‌همکف سالن های همایش های برج حضور داشتند و عده‌ای در گوشه‌های سالن به‌دنبال جا می‌گشتند

روز گذشته‌سی و پنجمین جشنواره‌فیلم فجر با برگزاری افتتاحیه‌ای در برج میلاد کارش را آغاز کرد و سینماگران جوان با شانه‌هایی آماده‌در این مراسم حضور پیدا کردند، به‌این امید که‌سیمرغ در اختتامیه‌همین رویداد فرهنگی روی شانه‌های آنها آرام بگیرد.
افتتاحیه‌سی و پنجمین جشنواره‌فیلم فجر سینمای ایران در سال 1395 کارش را در 9 بهمن ماه‌در برج میلاد آغاز کرد.

برج میلاد

بهنوش طباطبایی در افتتاحیه‌جشنواره‌فیلم فجر

جشنواره‌فیلم فجر

ترلان پروانه در افتتاحیه‌جشنواره‌فیلم فجردبیر این دوره‌از جشنواره‌فیلم فجر نیز محمد حیدری است او در دوره‌قبل در این سمت دارای تجربه‌هایی شده‌که‌تلاش دارد این دوره‌را با کمترین حاشیه‌برگزار کند.

*هواسمان به‌تاریخ باشد

به‌هر حال همیشه‌حاشیه‌جزو جذابیت های یک رویداد فرهنگی و هنری بوده‌که‌خاطره‌های تلخ و شیرین را رقم می‌زند. برگزارکنندگان، در ایجاد قوانین و فراهم کردن شرایط و مهمانان، در رعایت احترام به‌قوانین تاثیر زیادی در شکل گیری این خاطره‌ها دارند، خاطره‌هایی که‌تا چندی دیگر تبدیل به‌تاریخ می‌شوند، تاریخی که‌سالها بعد دیگرانی در آینده‌از آن یاد می‌کنند حتما باید حواسمان به‌آنچه‌تاریخ در مورد ما قضاوت می‌کند باشد.

*نبود ازدحام در افتتاحیه

در ابتدای مراسم هنرمندان و سینماگران از ساعت 6 به‌بعد وارد کاخ جشنواره‌شد. تقریبا کسی در محوطه‌باز برج میلاد منتظر نایستاد و در اولین روز با ازدحامی که‌روند برگزاری جشنواره‌را مختل کند مواجه‌نبودیم، این اتفاق را در اولین روز به‌فال نیک می‌گیریم.

*شانه‌های آماده‌برای آرام گرفتن سیمرغ

در این میان چهره‌های سینماگران را می‌توان دید آنهایی که‌در پشت درهای بسته‌ایستاده‌اند، در این میان جوان ترها که‌امسال حضور پر رنگ تری دارند توجه‌بیشتری را به‌خود جلب می‌کنند، آنها حتما به‌تشویق و تقدیر نیاز دارند و همچنین نقد های سازنده‌که‌در جشنواره‌با شکل های متنوعی از آن مواجه‌خواهند شد و بی گمان نیم نگاهی به‌سیمرغ های این دوره‌و امید اینکه‌بر شانه‌شان بنشیند. درهای سالن اصلی جشنواره‌فیلم فجر در برج میلاد باز می‌شود. حاضرین وارد سالن می‌شوند تا شاهد افتتاحیه‌سی و پنجمین جشنواره‌فیلم فجر باشند.

*مراسمی با آغاز مشکوک

نکته‌جالب این بود که‌برخلاف سایر دوره‌ها سالن برگزاری مراسم به‌سرعت در دقایق ابتدایی پر شد و مراسم با کمترین تاخیر که‌به‌10 دقیقه‌هم نمی رسید کارش آغاز شد آنقدر نداشتن تأخیر در آغاز یک مراسم در برنامه‌های ما عجیب است که‌یکی از اصحاب رسانه‌با لحن طنزآمیزی می‌گوید:«نداشتن تاخیر در این مراسم مشکوک بود». حالا احسان کرمی روی صحنه‌قرار می‌گیرد و سکان اجرای برنامه‌را به‌دست می‌گیرد.

*جای خالی جایی برای خبرنگاران

زمانی که‌وارد سالن شدیم به‌ردیف ها که‌نگاهی انداختیم متوجه‌شدیم روی صندلی ها نام فیلم ها با کاغذی نوشته‌و چسبانده‌شده‌بود تا عوامل یک فیلم بتوانند در کنار هم بنشینند، اما متاسفانه‌جایی به‌این شکل برای اصحاب رسانه‌در نظر گرفته‌نشده‌بود و از افرادی که‌در تشریفات حضور داشتند نیز وقتی در این باره‌پرسیده‌می‌شد اظهار بی اطلاعی می‌کردند و مشخص بود که‌نسبت به‌این موضوع و حتی نحوه‌برخورد با خبرنگاران بیگانه‌اند. در انتهای سالن و گوشه‌ها یکی از خانم ها ما را هدایت کرد و گفت:اگر مهمان دعوتی و یا خبرنگار هستید در انتها بنشینید نگاهی که‌انداختیم متوجه‌شدیم بیشتر قسمت ها افرادی نشسته‌اند که‌جزء رسانه‌نبودند. حتما تفکیک کردن خبرنگاران از سایرین در جهت پوشش بهتر و با کیفیت مراسم توسط آنها می‌تواند تاثیر گذار باشد.

*ادای احترام سینماگران به‌مادر شهید کنعانی

حالا تمام سالن پر شده‌است مشخص است که‌به‌تعداد مشخص و به‌اندازه‌توزیع بلیت ها صورت گرفته‌است. مگر می‌شود جشن جمعی در جایی در این سرزمین شکل بگیرد و ما یادی از شهدای مان نکنیم! به‌یاد شهید کنعانی که‌از شهدای نیروی انتظامی و یکی حافظان مرزهای این سرزمین است کلیپی پخش می‌شود، مادر شهید که‌دردانه‌خود را در مسیر آرامش و ما تقدیم کرد برای تقدیر از وی به‌سمت صحنه‌می‌آید، حالا با دیدن مادر شیرمرد ایران زمین شهید کنعانی سینماگران می‌ایستند و با تشویق به‌او و فرزند شهیدش ادای احترام می‌کنند.

*مگر می‌شود شما را تقدیر نکرد

همیشه‌از شهدای دفاع مقدس، مدافع حرم و یا نیروی انتظامی تقدیرهایی صورت گرفته‌است، اما این روزها نام شهدای آتشنشان جان برکف بر سر زبان ها است. مگر می‌شود در این ایام غم عظیم تهران و ایران را ندید و حس نکرد. حالا سینماگران ایرانی تصمیم می‌گیرند به‌رسم ادب، فرهنگ و غیرت ایرانی از یکی از آتشنشان ها را تقدیر کنند.

*این مرد را تشویق نکنید!

خودش خواسته‌تا او را تشویق نکنند، براییش دست نزنند. دوربین چهره‌اش را تا نشان می‌دهد سالن غرق در اندوه‌و یا حتی چیزی شبیه‌خجالت و شرم می‌شود و این مرد با همان لباس نارنجی رنگش روی صندلی نشسته‌متوجه‌بغض عظیمی در گلویش می‌شویم که‌کم کم چشمانش را خیس می‌کند.

جشنواره‌فیلم فجر

آتش نشان مصدوم پلاسکو در جشنواره‌فیلم فجر

امیر مهدیان با پایی مصدوم و چشمانی پر از اشک و گلویی پر بغض لنگان لنگان خود را روی صحنه‌می‌رساند. آری از ما خواستند این مرد را تشویق نکنیم. احسان کرمی مجری برنامه‌از جانب وی می‌گوید این مرد را تشویق نکنید چرا که‌خودش خواسته‌است و ما تنها ایستادیم برای ادای احترام به‌شهدای آتشنشان.

*پلاسکو سالن جشنواره‌فیلم فجر را به‌سکوت کشاند

سالن یک بار دیگر برای غمی که‌پلاسکو بر چهره‌ما ایرانی ها آوار کرد، می‌ایستد. گلوهای پر بغض، چشمان پر از اشک، و نفس های عمیق که‌گاهی سکوت سنگین کاخ جشنواره‌را بر هم می‌زند فضای جشنواره‌را به‌آغوش گرفت. نه‌نمی توان امیر مهدیان ها را تشویق نکرد با اولین صدای دست سالن یکپارچه‌او را تشویق می‌کند. هر وقت پای شهدا به‌میان آمده‌رنگ و حزب و جناح های مختلف همه‌یکی شده‌اند اینجا همه‌یک صدا را می‌شونیم و آن هم تشویق مردانی است که‌روزهای سختی را تحمل می‌کنند این مرد ها کوه‌درد بود. پای شهدا که‌به‌میان است همه‌رنگ ها یکی می‌شود. حالا که‌آغاز برنامه‌را به‌نام شهدا مزین کردیم راحت تر می‌توان مراسم را پیش برد.

به‌سراغ اولین بزرگداشت می‌رویم. محمد کاسبی بازیگر پیشکسوت سینمای ایران به‌همراه‌همسرش روی صحنه‌حاضر می‌شود. سیمرغش را دریافت می‌کند خودش می‌گوید 40 سال زندگی مشترک داشته. او برای حاضرین آرامش درونی طلب می‌کند و ما برای تهران پر از بغض. باید ادامه‌داد و امید اینجا ارزش خود را نشان می‌دهد چرا که‌امید حس پرشکوه‌زندگی است.

حجت الله‌ایوبی رییس سازمان سینمایی هم در صحبت هایش به‌امید اشاره‌کرد. او گفت که‌رهبری با دیدن این فیلم ها خوشحال خواهند شد چرا که‌فیلم ها دلسوزانه‌و امید بخش هستند. ما هم امید داریم این مهم اتفاق بیفتد.

* کنایه‌طنزآمیز ایوبی به‌سینما/ واکنش خبرنگاران به‌مولانا خوانی رییس سازمان سینمایی

ایوبی با کنایه‌طنز آمیزی نسبت به‌اینکه‌وقتی سکان سینما را به‌دست گرفت فضای ناامیدی وجود داشت گفت:چقدر مولانا و حافظ خواندیم تا فضای امید دیده‌شود که‌البته‌به‌دلیل اینکه‌خبرنگاران در طول این چهار سال با وی و مولانا خوانی هایش همراه‌بودند به‌حرفش واکنش نشان دادند و تشویقش کردند. از ترانه‌علیدوستی هم که‌آمریکا را تحریم کرد تشکر کرد او این حرکت و بازخوردش را در سطح جهان نشان از قدرت سینمای ایران دانست.

به‌سراغ دومین بزرگداشت می‌رویم یکی از خوشنام ترین تهیه‌کنندگان سینما غلامرضا موسوی. او هم از ترانه‌علیدوستی قدردانی کرد و برای این بازیگر زن سینمای ایران و واکنش وی در مقابل قانون غیر اخلاقی آمریکا کلاهش را از سر برداشت و از علیدوستی تشکر کرد. در ادامه‌از همسر خود که‌طبق 38 سال تحملش کرده‌است تشکر کرد.

*یک انتخاب درست در مسیر جشنواره‌ملی و بومی

«ارغوان شاخه‌همگون جدا مانده‌من.....آسمان تو چه‌رنگ است امروز» این بیتی از شعر آشنای خوانده‌شده‌توسط علیرضا قربانی است که‌توسط وی و گروهش در مراسم افتتاحیه‌جشنواره‌فیلم فجر اجرا شد. مدتی بود که‌رضا یزدانی در مراسم های سینمایی حضور پررنگی داشت اما حالا می‌توان گفت در این دوره‌با حضور این خواننده‌جشنواره‌ملی ما به‌رنگ و بوی ملی و بومی خود نزدیک شده‌است. به‌نظر میرسد برگزار کنندگان جشنواره‌ها و رویدادهای فرهنگی باید نسبت به‌سنخیت برنامه‌ها و شکل برگزاری مراسم ها برای نزدیک شدن به‌استانداردهای مد نظر بیش از پیش دقت کنند این انتخاب چه‌آگاهانه‌و چه‌غیر آن به‌درستی و در مسیر محتوای جشنواره‌بود که‌رضایتمندی مهمانان را با خود به‌همراه‌داشت.

*تقدیر مرد نور و تصویر/ پلاسکو را فراموش نکنیم

نوبت به‌تقدیر تورج منصوری مرد تصویر و نور سینما رسید کسی که‌سلیقه‌مخاطب را در زیبایی شناسی تصویر و رنگ بالا می‌برد او هنگام بزرگداشت خود که‌در کنارش هم دختر و پسرش حضور داشتند از حاضرین خواست ساختمان پلاسکو را فراموش نکنند و گفت که‌هوای آلوده‌تهران هم می‌تواند فاجعه‌ای مثل پلاسکو را به‌وجود بیاورد.

در آخرین بزرگداشت نوبت به‌خالق اثر خاطره‌انگیز «شهر موش ها» فرهاد توحیدی نویسنده‌مطرح سینما رسید که‌به‌همراه‌همسرش روی صحنه‌حاضر شد. نکته‌جالب این کلیپ ساخته‌شدن آن در شهر رشت بود. فرهاد توحیدی به‌قول خودش هم غر زد و هم تشکر کرد.

افتتاحیه‌سی و پنجمین دوره‌از جشنواره‌فیلم فجر به‌کار خود خاتمه‌داد تا آغازی باشد برای ادامه‌آن. حتما در روزهای آینده‌مانند سال های گذشته‌و قبل تر از آن شاهد حاشیه‌ها و اتفاقات مختلف خواهیم بود اتفاق هایی که‌به‌جذابیت سینما و جشنواره‌کمک می‌کنند، اما امید است آنهایی که‌در شکل گیری این حاشیه‌ها دخیل هستند به‌تاریخ هم فکر کنند. از امروز تاریخ می‌سازیم تاریخی برای سی و پنجمین جشنواره‌فیلم فجر.

بیشتر بخوانید

مهران غفوریان و ارسلان قاسمی در شب قدر + تصاویر

مهران غفوریان و ارسلان قاسمی در شب قدر + تصاویر

سحر قریشی در کنار امید علومی در شمال + عکس

سحر قریشی در کنار امید علومی در شمال + عکس

سر آلفرد جوزف هیچکاک

سر آلفرد جوزف هیچکاک

8 فیلمی که در تاریخ سینمای جهان پرتماشاگر بودند

8 فیلمی که در تاریخ سینمای جهان پرتماشاگر بودند

زنان سوپر استاری که در فیلمهای هیچکاک بازی کردند

زنان سوپر استاری که در فیلمهای هیچکاک بازی کردند

8 فیلم عاشقانه 2012

8 فیلم عاشقانه 2012

فیلم های هالیوودی جنجال برانگیز + تصاویر

فیلم های هالیوودی جنجال برانگیز + تصاویر

پر هزینه ترین فیلمهای تاریخ سینما در جهان

پر هزینه ترین فیلمهای تاریخ سینما در جهان

عجیب ترین و بهترین چهره پردازیهای هالیوود + عکس!

عجیب ترین و بهترین چهره پردازیهای هالیوود + عکس!

بازیگران و خوانندگان ستاره جهان با چهره ای نامتعارف+ عکس!

بازیگران و خوانندگان ستاره جهان با چهره ای نامتعارف+ عکس!
مشاهده

مطالب بیشتر در چهره ها

عاشقانه های احسان و سولماز در فیس بوک + تصاویر

عاشقانه های احسان و سولماز در فیس بوک + تصاویر

پیامک برای رسوایی + تصاویر

پیامک برای رسوایی + تصاویر

شقایق دهقان در بیمارستان + تصاویر

شقایق دهقان در بیمارستان + تصاویر

آتنه فقیه نصیری کارمند بانک! + تصاویر

آتنه فقیه نصیری کارمند بانک! + تصاویر

پیام جالب شهاب حسینی به سرمربی آلمان! + تصاویر

پیام جالب شهاب حسینی به سرمربی آلمان! + تصاویر

عذرخواهی احسان علیخانی از مهدی یراحی + تصاویر

عذرخواهی احسان علیخانی از مهدی یراحی + تصاویر

پدر همسر مهناز افشار + عکس

پدر همسر مهناز افشار + عکس

بازی محمدرضا گلزار با آیشواریا در سلام بمبئی + عکس

بازی محمدرضا گلزار با آیشواریا در سلام بمبئی + عکس

ممنوع التصویر شدن نرگس محمدی از زبان خودش + تصاویر

ممنوع التصویر شدن نرگس محمدی از زبان خودش + تصاویر

دعای عمو پورنگ در شب قدر + عکس

دعای عمو پورنگ در شب قدر + عکس

مطالب مرتبط

خواننده های پاپ جشنواره موسیقی فجر 35

خواننده های پاپ جشنواره موسیقی فجر 35

بازیگران در مراسم افتتاحیه جشنواره فیلم فجر 95

بازیگران در مراسم افتتاحیه جشنواره فیلم فجر 95

کنسرت پرهیجان گروه پازل در جشنواره موسیقی فجر + تصاویر

کنسرت پرهیجان گروه پازل در جشنواره موسیقی فجر + تصاویر

برنامه کامل کنسرت های بهار 95

برنامه کامل کنسرت های بهار 95

مراسم افتتاحیه جشنواره فیلم فجر 94 + تصاویر

مراسم افتتاحیه جشنواره فیلم فجر 94 + تصاویر

حضور بازیگران و حواشی اولین روز جشنواره فیلم فجر 95

حضور بازیگران و حواشی اولین روز جشنواره فیلم فجر 95

کولاک محسن یگانه در آمریکا + تصاویر

کولاک محسن یگانه در آمریکا + تصاویر

احسان علیخانی در یک مراسم رونمایی + عکس

احسان علیخانی در یک مراسم رونمایی + عکس

دفتر ازدواج شیک در شرق تهران

دفتر ازدواج شیک در شرق تهران

حاشیه های دهمین روز جشنواره فیلم فجر 95 + تصاویر

حاشیه های دهمین روز جشنواره فیلم فجر 95 + تصاویر

برنامه کنسرت خواننده های پاپ در پاییز 98

برنامه کنسرت خواننده های پاپ در پاییز 98

اشتباهات رایج در چیدمان دکوراسیون سالن پذیرایی + تصاویر

اشتباهات رایج در چیدمان دکوراسیون سالن پذیرایی + تصاویر

ماجرای تیپ مشکی بازیگران زن در جشنواره فیلم فجر

ماجرای تیپ مشکی بازیگران زن در جشنواره فیلم فجر

معرفی بهترین تشریفات شیراز و تمام خدمات وابسته به آن در پی جو

معرفی بهترین تشریفات شیراز و تمام خدمات وابسته به آن در پی جو

بازیگران مشهور ایرانی در شبکه های اجتماعی 45 + تصاویر

بازیگران مشهور ایرانی در شبکه های اجتماعی 45 + تصاویر

پخش افتتاحیه و اختتامیه جشنواره فیلم فجر از شبکه نمایش

پخش افتتاحیه و اختتامیه جشنواره فیلم فجر از شبکه نمایش

غافلگیری جالب اشکان خطیبی در افتتاحیه جشنواره فیلم فجر

غافلگیری جالب اشکان خطیبی در افتتاحیه جشنواره فیلم فجر

عکس بازیگران و حواشی دومین روز جشنواره فیلم فجر 95

عکس بازیگران و حواشی دومین روز جشنواره فیلم فجر 95

احمدرضا عابدزاده در کنسرت لس آنجلس + عکس

احمدرضا عابدزاده در کنسرت لس آنجلس + عکس

جسدی مچ کالبد شکاف را در پزشکی قانونی گرفت !

جسدی مچ کالبد شکاف را در پزشکی قانونی گرفت !