بیشتر بخوانید

ارث نجومی برای گربه مشهور ! + تصاویر

ارث نجومی برای گربه مشهور ! + تصاویر

کارت عروسی هنرپیشه های معروف

کارت عروسی هنرپیشه های معروف

ساخت فیلم خروس ویژه ی عید نوروز + عکس

ساخت فیلم خروس ویژه ی عید نوروز + عکس

چالش جدید بازیگران ایرانی در اینستاگرام + تصاویر

چالش جدید بازیگران ایرانی در اینستاگرام + تصاویر

عکس های جدید نیوشا ضیغمی با خواهرش

عکس های جدید نیوشا ضیغمی با خواهرش

تبریک عاشقانه نرگس محمدی برای تولد مادرش

تبریک عاشقانه نرگس محمدی برای تولد مادرش

جدیدترین عکسهای نرگس محمدی با ژست هایی متفاوت

جدیدترین عکسهای نرگس محمدی با ژست هایی متفاوت

عکس های جدید بازیگران ایرانی و همسرانشان

عکس های جدید بازیگران ایرانی و همسرانشان

انتظار برای اکران 7 فیلم سال 2013

انتظار برای اکران 7 فیلم سال 2013

عکس های اینستاگرامی و جدید الناز شاکردوست

عکس های اینستاگرامی و جدید الناز شاکردوست
ناگفته های ساناز سعیدی از سریال نفس
ساناز سعیدی بازیگر جوان سریال ماه رمضانی نفس برای اولین بار درباره نقشش در سریال نفس و چالش های آن گفت که در ادامه این گفتگوی جذاب را خواهید خواند.

اولین گفتگو با ساناز سعیدی بازیگر جوان سریال نفس

سریال مناسبتی نفس که‌در ایام ماه‌مبارک رمضان از شبکه‌سه‌سیما پخش شد یک بانوی جوان را در قالب نقش اصلی سریال به‌چالش کشید و مطرح ساخت . ساناز سعیدی بازیگر جوان سریال نفس که‌پیش از این نقش کوتاهی در سریال پریا داشت ، برای اولین بار پای گفتگوی ما نشست و ناگفته‌هایی از نقش ناهید در سریال نفس گفت .

گفتگو با ساناز سعیدی درباره‌ناهید سریال نفس

ساناز سعیدی بازیگر جوان نفس که‌با این سریال رمضانی نخستین نقش اصلی خود را در تلویزیون تجربه‌کرده‌است، در گفتگو با روابط عمومی این سریال، درباره‌سوابق کاری خود گفت:من پیش از «نفس» با چهار نمایش، روی صحنه‌رفته‌بودم. همچنین سکانس های کوتاهی را در فیلمهای کوتاه‌و سینمایی بازی کرده‌بودم و در قسمت اول سریال «پریا» نقش نازی را مقابل عمار تفتی را ایفا کردم که‌نامه‌مبنی بر مبتلا بودن او به‌ایدز را به‌خانه‌اش می‌اندازد. همزمان با بازی در کارهای مختلف، دوره‌بازیگری را نیز در آموزشگاه‌بازیگری آقای تارخ سپری و نقشهای مختلفی کار کرده‌بودم. اما ناهید سریال «نفس» اولین نقش قدرتمند و تاثیرگذاری بود که‌مرا به‌چالش کشید.

وی افزود:این روزها مردم در کوچه‌و خیابان نسبت به‌من محبت و لطف دارند. طبیعتا این اتفاق، خوشحال کننده‌است اما می‌دانم که‌مقطعی است، بنابراین خوشحال می‌شوم اما می‌دانم باید تلاش کنم، آموزش ببینم و نقش های مختلفی را ایفا کنم. چرا که‌بیش از درگیر بودن در حال و هوای این روزها، ماندگار شدن در این حرفه‌برایم اهمیت دارد.

این بازیگر درباره‌نحوه‌پیوستنش به‌پروژه‌توضیح داد:زمانی که‌سریال برای جذب بازیگر فراخوان داده‌بود، در اواخر سال 93 من کاراکتر اصلی نمایش «گمشده‌در یانکرز» از نیل سایمون یعنی نقش عمه‌ای 40 ساله‌را که‌کودک صفت بود بازی می‌کردم. داورانی که‌نمایش را دیده‌بودند، اسم مرا در فهرست برگزیدگان داوری جشن بازیگر با عنوان «جوانان خوش آتیه‌می‌آیند» ثبت کرده‌بودند. وقتی برای تست رفتم، فهمیدم تا آن موقع افراد زیادی برای نقش ناهید آمده‌بودند. به‌شکر خدا من به‌المان های ذهنی آقای سامان درباره‌این نقش نزدیکتر بودم و اینگونه‌شد که‌ایشان هم لطف کردند و این فرصت را در اختیارم گذاشتند.

ساناز سعیدی

عکسی از ساناز سعیدی در سریال نفس

فیلمنامه‌را که‌خواندم به‌بیش از 100 سوال درباره‌ناهید جواب دادم

سعیدی تأکید کرد:آن زمان من در رشته‌تحصیلی خودم یعنی معماری در یک شرکت مشغول کار بودم. یکی دو هفته‌از تستم گذشته‌بود که‌مرا برای تست گریم و تست لباس خواستند. من در آموزشگاه‌به‌صورت نظری این را آموخته‌بودم که‌چطور یک کاراکتر را بسازم و به‌آن نزدیک شوم، به‌نحوی که‌با من فاصله‌نداشته‌باشد اما کار جالبی که‌آقای سامان انجام دادند این بود که‌بعد از قبولی من در تست گریم و تست لباس از من خواستند فیلمنامه‌را بخوانم و به‌بیش از 100 سوال درباره‌کاراکتر پاسخ بدهم؛ سوالاتی کاربردی و جالب که‌باعث می‌شد دنیای ذهنی ناهید، رفتارها، شرایط زندگی، خانواده، سلایق، علایق، شغل، اهداف و... او را بشناسم. با جواب دادن به‌این سوالات و گپ و گفتی که‌با هم درباره‌شخصیت ناهید داشتیم، به‌دریافت درستی از فیلمنامه‌و شخصیت اصلی آن رسیدم.

رفتن به‌کلاس نقاشی و دوره‌پرستاری گرفته‌تا حضور در آژانس های هواپیمایی در دوره‌پیش تولید

بازیگر نقش اصلی «نفس» ادامه‌داد:در چند ماهی که‌کار در مرحله‌پیش تولید بود من به‌کلاس نقاشی رفتم، آموزش رنگ روغن دیدم، دوره‌های پرستاری می‌دیدم و در بیمارستانها حاضر می‌شدم تا به‌عواطف و احساسات ناهید نزدیک شوم و او را زندگی کنم. حتی به‌آژانس های هواپیمایی می‌رفتم تا با محیط کار در آنجا آشنا شوم و تمام طول پیش تولید مشغول تمرین بودم. اغلب هم به‌دفتر می‌رفتم و با آقای سامان درباره‌شیوه‌اجرایی نقش بحث می‌کردیم. همواره‌نقطه‌نظرات و پیشنهاداتی داشتم که‌گاهی درست بود و گاهی کارگردان با آنها مخالف بود. اینگونه‌بود که‌با تمام وجود خودم را در اختیار فیلمنامه‌گذاشتم. آقای سامان هم زحمت زیادی برای هدایت من کشیدند و مرا به‌نقش نزدیک کردند.

یک انسان نپخته‌در معرض تغییر و رشد

وی تأکید کرد:زمانی بیشتر به‌این هدایت درست پی بردم که‌سریال را از تلویزیون دیدم. فکر می‌کنم هرآنچه‌لازمه‌این نقش است در بازی من وجود دارد. ناهید دختر یک مرد ارتشی است که‌در خانواده‌ای با مقررات خاص بزرگ شده‌و خلاهایی در زندگی دارد. مثلا خلا نداشتن مادر که‌در طول داستان اولین محرک او برای برخی انتخاب ها می‌شود. همچنین او خواهر یا برادر ندارد و تنها و درونگرا است و تنها دغدغه‌اش رسیدن به‌داریوش ست، در سرش سودای خارج رفتن و شوهر پولدار و ماشین خوب داشتن است. در کل انسانی نپخته‌در معرض تغییر و رشد است و فراز و نشیب ها و اتفاقات فیلمنامه‌بنا است او را تغییر بدهد و انسان عمیق تری از او بسازد.

ساناز سعیدی

عکسی از ساناز سعیدی در سریال نفس

فکر نمی کنم یک اشتباه‌هم در فضاسازی و راکورد زمانی داده‌باشیم

سعیدی تصریح کرد:آقای سامان برای من در طول کار هم کارگردان بودند هم پدر. وقتی سکانس های خاصی را بازی می‌کردم که‌به‌ویژه‌احساساتی می‌شدم، دیگر بحث کارگردانی مطرح نبود و ایشان برای من پدری می‌کردند. از طرف دیگر یکی از ویژگی های او که‌برای من خیلی محترم است، توجه‌شدیدش به‌ظرایف و جزییات است. سامان اصلا آدم کلی نگری نیست. ما در لوکیشن هایی کار می‌کردیم که‌خیابانهای سطح شهر تهران فعلی بود اما گروه‌برای اینکه‌به‌فضای پیش از انقلاب نزدیک شویم، دست به‌بازسازی کوچه‌ها و خیابان ها می‌زدند و فکر نمی کنم تا به‌حال در فضاسازی و راکورد زمانی یک اشتباه‌هم رخ داده‌باشد چرا که‌نگاهی به‌شدت دقیق و جزئی بر کار وجود داشت.

این بازیگر جوان با بیان اینکه‌جلوی دوربین سامان بودن لذت بخش است، یادآور شد:در طول کار خیالم راحت بود هر اتفاقی که‌می‌افتد خیلی درست است و منی که‌برای هر کار ساده‌ای، دچار وسواس هستم، در این سریال خودم را به‌کارگردان سپردم. چرا که‌او از هیچ چیزی به‌سادگی نمی گذشت. تمام دیالوگ ها فکر شده‌و بسیار پرمحتوا، پرمفهوم و چند پهلو بود و ورای متن فیلمنامه، دنیایی از احساسات، عواطف و کشمکش بین آدمها و کشمکش با خودشان وجود دارد. سامان فردی است که‌دقیق و عمیق می‌بیند و آدم عمیقی است.

به‌خودم قول دادم ناهید را قضاوت نکنم

وی درباره‌ارتباطی که‌با فضای سریال و مباحث مربوط به‌فعالیتهای مجاهدین خلق برقرار میکرده، توضیح داد:من متولد 24 فروردین سال 68 هستم و آن زمان را تجربه‌نکرده‌بودم، نبودم و ندیده‌بودم، بنابراین خیلی از اتفاقاتی که‌در فیلمنامه‌می‌افتاد و کارهای آدمها برایم عجیب بود. روز اول به‌خودم قول دادم ناهید را قضاوت نکنم و فقط او را باور و درک کنم، آن هم در همه‌مراحلی که‌انتخابی می‌کند و تصمیمی می‌گیرد. این دختر معمولی در ابتدا هنوز آنقدر هوش اجتماعی پیدا نکرده‌که‌انسان ها را بشناسد. او دختری ساده‌و معصوم است و در تقابل خیر و شیر قرار نگرفته‌و این تجربیات است که‌او را پخته‌می‌کند، باعث می‌شود وجه‌دیگری از خودش بروز دهد و قوه‌تحلیل او رشد کند و شناختش دقیق تر شود.

سعیدی ادامه‌داد:او در اولین قسمتها به‌درخواست های روزبه‌که‌در چارچوب ویژگی های اخلاقی او نیست تن می‌دهد و دست به‌انتخابهایی می‌زند. او همواره‌در طول داستان مردد است، وجه‌عاشقی خودش را می‌شناسد و دوستش دارد اما نمی داند کارهایش درست است یا نیست. ناهید خوددار و تودار است اما وقتی می‌خواهد عشقش را بروز دهد به‌پست مردی می‌خورد که‌از او می‌خواهد منطقی باشد و احساساتش را بروز ندهد. او هم برای آنکه‌سرنوشت همسر سابق روزبه‌را پیدا نکند و این مرد را برای خودش نگه‌دارد، می‌پذیرد. حتی خیلی ساده‌اشاره‌می‌کند من هم می‌توانم به‌گروه‌شما بیایم؟ در حالی که‌از آینده‌بی خبر است.

نقشی که‌مرا به‌چالش کشید

وی تصریح کرد:ناهید نقشی بود که‌مرا به‌چالش کشید و چه‌بسیار روزهایی که‌با کارگردان درباره‌او بحث می‌کردم. آقای سامان هم همواره‌با صبر و حوصله‌مرا همراهی و به‌من کتاب معرفی می‌کردند. با خواندن برخی زندگی نامه‌ها بود که‌متوجه‌شدم چنین اتفاقاتی کاملا حقیقت دارد. مطالعه‌کتابها مرا برای بازسازی عواطف و احساساتی که‌هرگز تجربه‌نکرده‌بودم کمک کرد.

مراحل رشد ناهید در پروسه‌انتخاب ها و تصمیماتش

سعیدی اضافه‌کرد:فکر می‌کنم هدف اصلی فیلمنامه‌نمایش مراحل رشد ناهید در پروسه‌انتخاب ها و تصمیماتش است؛ شخصیتی که‌زندگی پرفراز و نشیبی دارد و به‌مرور بُعدهای مختلفی از خودش را می‌شناسد و بخش های دیگری از وجودش هویدا می‌شود و البته‌که‌او برای شناخت نسبت به‌خودش بهایی هم پرداخت می‌کند.

این بازیگر درباره‌تلاشی که‌برای درک فضای آن زمان داشته‌نیز گفت:درباره‌مجاهدین و خصوصا زن هایی که‌در آن دوره‌انقلاب فعالیت داشتند مطالعه‌کردم تا بدانم دغدغه‌هایشان چه‌بوده، چه‌اهدافی دنبال می‌کرده‌اند و چه‌دردسرهایی داشتند. از جمله‌چند رمان خواندم که‌یکی از آنها «ساعت چهار آن روز» نوشته‌مهین محتاج بود. این رمان به‌خصوص در سکانسی که‌ناهید توسط ساواک دستگیر می‌شود، خیلی به‌من کمک کرد. پیش از انقلاب همه‌گروهک ها از مجاهدین و فداییان گرفته‌تا حزب توده‌در یک راستا بودند اما زمانی که‌انقلاب شد هر کسی مسیر خودش را رفت، ایدئولوژی هایشان تغییر کرد و مثلا مجاهدین به‌به‌منافقین تبدیل شدند. از آنجایی که‌شخصیت روزبه‌در گروه‌مجاهدین است، نمی توانم توضیحات بیشتری بدهم چون قصه‌لو می‌رود.

وی در بخش های پایانی سخنانش با بیان اینکه‌کار کردن با جلیل سامان تجربه‌ای است که‌در خاطرات خوب و تکرار نشدنی او ثبت می‌شود، اظهار کرد:او منبع آرامش است و کار کردن با یک انسان عمیق و آرام بسیار لذت بخش است. همچنین دلم می‌خواهد از تک تک عوامل سریال تشکر کنم. افرادی که‌برای این سریال زحمت کشیدند و هر روزی که‌سر صحنه‌می‌رفتم شاهد لحظه‌به‌لحظه‌تلاش هایشان بودم. از گروه‌تصویربرداری و آقای عبدلی و سعید خراسانی که‌خستگی ناپذیر بودند، عمو قاسم، بچه‌های گریم، خلیل و مهسا و آقای میرکیانی تا آقای بابک کریمی و فرشته‌و نفیسه‌و آزاده‌جهانبخش عزیز و بچه‌های صحنه‌که‌کوچک ترین گافی ندادند تشکر می‌کنم.

می دانم اگر ناهیدی هست حاصل تلاش شبانه‌روزی یک گروه‌حرفه‌ای است

این بازیگر در پایان گفت:همچنین از بچه‌های تدارکات و علی آقا که‌ما را شرمنده‌کردند و گروه‌کارگردانی و برنامه‌ریزی که‌جای خود را دارند متشکرم. از آقای فرید سعادتمند آهنگساز، آقای ابوالصدق صداگذار و آقایان حسن دوست تدوینگران عزیزی که‌هنوز در حالی که‌کار روی آنتن است اما این تیم به‌همراه‌آقای سامان و آقای عبدلی هر روز تا شب دارند زحمت می‌کشند، ممنونم و امیدوارم خستگی از تنشان درشود. دوست دارم همگی بدانند من قدردان تمام زحماتشان هستم. در این پروژه‌این افتخار نصیب من شد در کنار بازیگرانی کار کنم که‌کمترین سابقه‌کاری شان 20 سال بود. به‌هر حال لطفی است که‌خدا در حق من کرده‌است. می‌دانم اگر کاراکتر ناهیدی ساخته‌شده، فقط به‌واسطه‌ساناز سعیدی نبوده‌و حاصل تلاش یک گروه‌زحمتکش و حرفه‌ای بوده‌است.

بیشتر بخوانید

مهران غفوریان و ارسلان قاسمی در شب قدر + تصاویر

مهران غفوریان و ارسلان قاسمی در شب قدر + تصاویر

سحر قریشی در کنار امید علومی در شمال + عکس

سحر قریشی در کنار امید علومی در شمال + عکس

سر آلفرد جوزف هیچکاک

سر آلفرد جوزف هیچکاک

8 فیلمی که در تاریخ سینمای جهان پرتماشاگر بودند

8 فیلمی که در تاریخ سینمای جهان پرتماشاگر بودند

زنان سوپر استاری که در فیلمهای هیچکاک بازی کردند

زنان سوپر استاری که در فیلمهای هیچکاک بازی کردند

8 فیلم عاشقانه 2012

8 فیلم عاشقانه 2012

فیلم های هالیوودی جنجال برانگیز + تصاویر

فیلم های هالیوودی جنجال برانگیز + تصاویر

پر هزینه ترین فیلمهای تاریخ سینما در جهان

پر هزینه ترین فیلمهای تاریخ سینما در جهان

عجیب ترین و بهترین چهره پردازیهای هالیوود + عکس!

عجیب ترین و بهترین چهره پردازیهای هالیوود + عکس!

بازیگران و خوانندگان ستاره جهان با چهره ای نامتعارف+ عکس!

بازیگران و خوانندگان ستاره جهان با چهره ای نامتعارف+ عکس!
مشاهده

مطالب بیشتر در چهره ها

عاشقانه های احسان و سولماز در فیس بوک + تصاویر

عاشقانه های احسان و سولماز در فیس بوک + تصاویر

پیامک برای رسوایی + تصاویر

پیامک برای رسوایی + تصاویر

شقایق دهقان در بیمارستان + تصاویر

شقایق دهقان در بیمارستان + تصاویر

آتنه فقیه نصیری کارمند بانک! + تصاویر

آتنه فقیه نصیری کارمند بانک! + تصاویر

پیام جالب شهاب حسینی به سرمربی آلمان! + تصاویر

پیام جالب شهاب حسینی به سرمربی آلمان! + تصاویر

عذرخواهی احسان علیخانی از مهدی یراحی + تصاویر

عذرخواهی احسان علیخانی از مهدی یراحی + تصاویر

پدر همسر مهناز افشار + عکس

پدر همسر مهناز افشار + عکس

بازی محمدرضا گلزار با آیشواریا در سلام بمبئی + عکس

بازی محمدرضا گلزار با آیشواریا در سلام بمبئی + عکس

ممنوع التصویر شدن نرگس محمدی از زبان خودش + تصاویر

ممنوع التصویر شدن نرگس محمدی از زبان خودش + تصاویر

دعای عمو پورنگ در شب قدر + عکس

دعای عمو پورنگ در شب قدر + عکس

مطالب مرتبط

ناگفته هایی جالب از زندگی مریلا زارعی از زبان خودش

ناگفته هایی جالب از زندگی مریلا زارعی از زبان خودش

بیژن بیرنگ: محمدرضا گلزار عشق را نمی شناسد!

بیژن بیرنگ: محمدرضا گلزار عشق را نمی شناسد!

گفتگوی جالب با آزاده زارعی بازیگر نقش باران + تصاویر

گفتگوی جالب با آزاده زارعی بازیگر نقش باران + تصاویر

“آزاده سدیری” بازیگر نقش عطیه در تعبیر وارونه یک رویا + عکس

“آزاده سدیری” بازیگر نقش عطیه در تعبیر وارونه یک رویا + عکس

گلایه زهرا سعیدی از تهیه کننده ها

گلایه زهرا سعیدی از تهیه کننده ها

ماجرای چاقو کشی صفر کشکولی چه بود؟!

ماجرای چاقو کشی صفر کشکولی چه بود؟!

علت ممنوع التصویری محبوبه میرسعید مجری تلویزیون +تصاویر

علت ممنوع التصویری محبوبه میرسعید مجری تلویزیون +تصاویر

مرجانه گلچین از زندگی شخصی تا شایعه نوه دار شدنش+ تصاویر

مرجانه گلچین از زندگی شخصی تا شایعه نوه دار شدنش+ تصاویر

واکنش رضا صادقی به حکم حبس تعزیری اش

واکنش رضا صادقی به حکم حبس تعزیری اش

راز موفقیت حامد همایون خواننده پاپ در سال 95

راز موفقیت حامد همایون خواننده پاپ در سال 95

بیوگرافی و عکسهای “سالار عقیلی”

بیوگرافی و عکسهای “سالار عقیلی”

رضا رشیدپور و تمام جنجالهای قبل از دید در شب (1)

رضا رشیدپور و تمام جنجالهای قبل از دید در شب (1)

سحر دولتشاهی از همکاری با همایون شجریان گفت + تصاویر

سحر دولتشاهی از همکاری با همایون شجریان گفت + تصاویر

ناگفته های سریال امام علی (ع) پس از 23 سال

ناگفته های سریال امام علی (ع) پس از 23 سال

خواندنی هایی جالب از پشت صحنه ماه عسل

خواندنی هایی جالب از پشت صحنه ماه عسل

زندگینامه احسان کرمی و عکسهای جدید “احسان کرمی” و همسرش

زندگینامه احسان کرمی و عکسهای جدید “احسان کرمی” و همسرش

ناگفته های مهراوه شریفی نیا از کیمیا + تصاویر

ناگفته های مهراوه شریفی نیا از کیمیا + تصاویر

ناگفته های الهام غفوری از زندگی مشترک با همسرش سیروس مقدم

ناگفته های الهام غفوری از زندگی مشترک با همسرش سیروس مقدم

صحبت های جنجالی ساناز سماواتی درباره سینما

صحبت های جنجالی ساناز سماواتی درباره سینما

حادثه برای بازیگر زن سریال رمضانی نفس + عکس

حادثه برای بازیگر زن سریال رمضانی نفس + عکس