بیشتر بخوانید

رتبه ی 1 دلیل مرگ و میر در جهان را بشناسید

رتبه ی 1 دلیل مرگ و میر در جهان را بشناسید

کدام کشور بیشترین تخم مرغ در جهان را تولید می کند؟

کدام کشور بیشترین تخم مرغ در جهان را تولید می کند؟

کدام کشور بیشترین نرخ مالیات جهان را دارد ؟

کدام کشور بیشترین نرخ مالیات جهان را دارد ؟

چرا خون قرمزه ولی رگهامون آبیه؟

چرا خون قرمزه ولی رگهامون آبیه؟

میدانید برای یک رول دستمال توالت چند درخت قطع می شود؟

میدانید برای یک رول دستمال توالت چند درخت قطع می شود؟

میدونید آب روی کره ی زمین از کجا اومده ؟

میدونید آب روی کره ی زمین از کجا اومده ؟

پنل های خورشیدی چگونه کار می کنند؟

پنل های خورشیدی چگونه کار می کنند؟

حقایقی جالب در مورد اینترنت

حقایقی جالب در مورد اینترنت

50 حقیقیت در مورد کشور هندوستان

50 حقیقیت در مورد کشور هندوستان

روستایی که از هر نفر 2 تا دارد ! + تصاویر

روستایی که از هر نفر 2 تا دارد ! + تصاویر
قوانین عجیب برای فرزندان خانواده سلطنتی + تصاویر
در ادامه برخی از قوانینی را که برای فرزندان خانواده سلطنتی وضع شده، آورده ایم، شاید برای شما هم جالب باشد که بدانید.

قوانین عجیبی که‌فرزندان خانواده‌سلطنتی باید رعایت کنند!

زندگی اشراف زاده‌ها و خانواده‌های سلطنتی با قوانین بسیار عجیب و قابل توجه‌میگذرد،اگر چه‌ما اطلاعات زیادی در مورد زندگی و قوانین خانواده‌سلطنتی داریم، اما باز هم حقایقی در مورد آنها وجود دارد که‌نمی دانیم. ما تنها آنچه‌آنها در ملا عام انجام می‌دهند، مانند لباس پوشیدن و سخنرانی هایشان را می‌بینیم اما از زندگی خصوصی آنها خبر نداریم.

اما به‌راستی پشت درهای بسته‌خانواده‌سلطنتی چه‌می‌گذرد؟ آیا زمانی که‌آنها از چشم دیگران و دوربین خبرنگاران دورند، مانند مردم عادی زندگی می‌کنند؟ واقعیت این است که‌آنها حتی زمانی که‌در خلوت خود هستند، مجبور به‌پیروی از قوانین خاصی می‌باشند که‌ما از آنها بی خبریم. حتی فرزندان این خانواده‌نیز قوانینی دارند که‌نباید از آنها سرپیچی کنند.

در ادامه‌برخی از قوانینی را که‌برای فرزندان خانواده‌سلطنتی بریتانیا وضع شده، آورده‌ایم، شاید برای شما هم جالب باشد که‌بدانید.

1. رد کردن هدیه، ممنوع!

خانواده‌سلطنتی

به‌هدایایی که‌فرزندان خانواده‌سلطنتی دریافت می‌کنند، فکر کنید. مطمئنا نمی توانید تعداد آنها را حدس بزنید! به‌عنوان مثال شاهزاده‌جرج در یک سال 800 هدیه‌از اطرافیان اش گرفته‌است. واقعا او با اینهمه‌هدیه‌چه‌می‌کند؟ تصور کنید که‌هر کدام از فرزندان کیت میدلتون و شاهزاده‌ویلیام 800 هدیه‌در سال دریافت کنند که‌روی هم 1600 عدد می‌شود! حتی در قصر این خانواده‌هم جا برای اینهمه‌هدیه‌نیست.

مطمئن پدر و مادر آنها دلشان نمی خواهد که‌هدایای بیشتری بگیرند اما قوانین وضع شده‌برخلاف میل شان است. در واقع آنها موظف اند که‌تمام هدایایی را که‌از طرف دیگران به‌آنها داده‌می‌شود قبول کنند، هر چند که‌برایشان آزار دهنده‌باشد.


2. آنها باید کلامی فاخر داشته‌باشند

خانواده‌سلطنتی

بی شک هیچ کس از یک کودک انتظار ندارد که‌مانند بزرگسالان سخن بگوید اما این قانون در مورد کودکان خانواده‌سلطنتی صدق نمی کند. معمولا کودکان هر کلمه‌که‌بشنوند یا یاد بگیرند را به‌زبان می‌آورند. گاهی حتی کلمات را اشتباه‌تلفظ می‌کنند و این برای هر کودکی، البته‌جز کودکان خانواده‌سلطنتی، طبیعی است. در واقع فرزندان خانواده‌سلطنتی باید از همان زمان که‌حرف زدن را آغاز می‌کنند، کلامی فاخر داشته‌باشند. آنها از همان ابتدا یاد می‌گیرند که‌در هر شرایطی به‌درستی و با احترام سخن بگویند که‌این قانون نه‌تنها در ملا عام، بلکه‌در خانه‌آنها نیز رعایت می‌شود.


3. حالات بدن مناسبی داشته‌باشند

 

خانواده‌سلطنتی

اگر به‌حرکات بدن اعضای خانواده‌سلطنتی نگاه‌کرده‌باشید، حتما دیده‌اید که‌آنها بسیار ظریف و باوقار راه‌می‌روند. در واقع دیگران هم از آنها انتظار دارند که‌همیشه‌سنگین و رسمی باشند. این درسی ست که‌اعضای این خانواده‌از همان کودکی باید بیاموزند. آیا تا به‌حال دیده‌اید که‌آنها قوز کنند؟ خیر، به‌این دلیل که‌آنها به‌اهمیت حالت بدن آگاهند و سعی می‌کنند که‌آن را از کودکی به‌فرزندانشان بیاموزند. حتی شاهزاده‌جرج هم باید پشت اش را در هر شرایطی صاف نگه‌دارد یا این که‌اجازه‌ندارد دست هایش را در جیب اش بگذارد.


4. زبان بدن، اهمیت زیادی دارد

 

خانواده‌سلطنتی

این را همه‌ما می‌دانیم که‌زبان بدن برای هر فردی اهمیت زیادی دارد که‌البته‌در فرهنگ های مختلف، متفاوت است. با این اوصاف، اهمیت زبان بدن برای اعضای خانواده‌سلطنتی بسیار بالاست طوری که‌استانداردهای تعریف شده‌ای دارد. به‌عنوان مثال تکان دادن دست آنها با تکان دادن دست ما فرق دارد. این که‌آنها چگونه‌دست هایشان را تکان دهند، قوانینی دارد که‌تنها خودشان می‌دانند.

خم شدن یا تعظیم کردن نیز یکی دیگر از حالت های بدنی است که‌آنها قانونی خاصی برایش وضع کرده‌اند. به‌عنوان مثال هر زمان که‌آنها ملکه‌را دیدند، باید به‌درستی، به‌رسم ادب و احترام، برای او به‌شیوه‌ای خاص تعظیم کنند. این را هم بگوییم که‌تعظیم دخترها با پسرها فرق دارد. از آنجا که‌زبان بدن در میان اعضای خانواده‌سلطنتی اهمیت بالایی دارد، آموزش آنها از همان دوران کودکی آغاز می‌شود.


5. برای مراسم عروسی باید آماده‌باشند

 

خانواده‌سلطنتی

همانطور که‌می‌دانید، مراسم عروسی برای خانواده‌سلطنتی از اهمیت بسیاری برخوردار است و می‌توان گفت که‌جزو یکی از بزرگ ترین مراسم به‌حساب می‌آید. در واقع آنها مراسم عروسی را رویداد ملی قلمداد می‌کنند که‌هر چیزی باید در آن بدون عیب و نقص اجرا شود. پذیرایی از صدها نفر میهمان و اجرای سنت ها و رسوم مختلف باید به‌طور کامل انجام شود. نه‌تنها بزرگسالان، بلکه‌کودکان نیز باید برای این مراسم خودشان را آماده‌کنند. در واقع آنها ساقدوش های عروس و داماد می‌شوند که‌باید در کنار آنها راه‌بروند و به‌وظایفشان عمل کنند. از این رو فرزندان باید قبل از مراسم خوب آموزش ببینند.


6. صدا زدن به‌نام کوچک، ممنوع!

 

خانواده‌سلطنتی

نام کوچک، مهمترین بخش زندگی یک نفر است. ما اکثرا اطرافیان مان را با نام کوچک صدا می‌زنیم، گاهی اسم آنها را مخفف می‌کنیم یا حتی تغییر می‌دهیم، اما این عادات در خانواده‌سلطنتی جایی ندارد. در واقع آنها اجازه‌ندارند تا یکدیگر را به‌نام کوچک صدا بزنند. البته‌این قانون تنها برای زمان هایی که‌آنها از خانه‌خارج می‌شوند، اجرا می‌شود. آیا تا به‌حال شنیده‌اید که‌شاهزاده‌جرج را «جرج» صدا کنند؟ خیر. البته‌یک استثنا هم وجود دارد و آن هم در مورد کاترین یا همان دوشس کمبریج است. خیلی ها او را به‌کیت میدلتون می‌شناسند و دلیلش هم این است که‌ما او را قبل از زمانی که‌با خانواده‌سلطنتی وصلت کند، می‌شناختیم.


7. غذاهای بسته‌بندی و فرآوری شده، ممنوع!

 

خانواده‌سلطنتی

تمام اعضای خانواده‌سلطنتی بایدها و نبایدهایی دارند که‌در مورد رژیم غذایی آنها نیز صادق است. ما هر چه‌را که‌هوس کنیم، می‌خوریم. برخی از ما گیاهخوار و برخی دیگر عشق فست فود هستیم اما آیا اعضای خانواده‌سلطنتی هم می‌توانند هر چه‌را که‌دوست دارند، مصرف کنند؟ آنچه‌در میان آنها ممنوع است، مصرف غذاهای بسته‌بندی و فرآوری شده‌می‌باشد. حتی شاهزاده‌ویلیام و هری، زمانی که‌کودک بودند، آشپزی مخصوص به‌خود داشتند که‌برایشان در خانه‌غذا درست می‌کرد. کیت نیز همیشه‌از درگیری های خودش با شاهزاده‌جرج برای خوردن سبزیجات، سخن می‌گوید. در کل، آنها از کودکی یاد می‌گیرند که‌جز غذاهای سالم مصرف نکنند.


8. آنها باید کفش هایی شبیه‌بهم بپوشند

 

خانواده‌سلطنتی

شاید شما متوجه‌نشده‌باشید اما کودکان خانواده‌سلطنتی باید کفش های یکجور به‌پا کنند. از سال 1955 تا به‌حال، مسئول ساخت این کفش ها به‌عهده‌برند انگلیسی «Start-Rite» است. گزارشات حاکی از آن است که‌این شرکت تا به‌حال 1500 جفت کفش را تنها برای اعضای خانواده‌سلطنتی ساخته‌است.


9. آنها نباید با هم سفر کنند

 

خانواده‌سلطنتی

یکی از قوانینی که‌برای حفاظت از خانواده‌سلطنتی تعیین شده‌این است که‌هیچوقت وارثان مستقیم نباید با یک هواپیما و در کنار یکدیگر سفر کنند زیرا ممکن است که‌تمامی آنها دچار حادثه‌شده‌و آسیب ببینند. در این شرایط اگر یکی از آنها از دنیا برود، فرد دیگری برای سلطنت در دسترس است. پرواز دسته‌جمعی تنها در صورتی امکان پذیر است که‌با اجازه‌ملکه‌صورت گیرد. البته‌کیت میدلتون و شاهزاده‌ویلیام خیلی به‌این قانون پایبند نبوده‌اند، به‌عنوان مثال شاهزاده‌جرج، زمانی که‌9 ماه‌بود، به‌همراه‌پدرش به‌استرالیا سفر کرد.


10. بازی مونوپولی، ممنوع!

 

خانواده‌سلطنتی

یکی از عجیب ترین قوانین خانواده‌سلطنتی، ممنوعیت بازی مونوپولی است. دلیل اصلی این ممنوعیت را نمی دانیم اما گفته‌شده‌که‌احتمالا دلیل آن درگیری هایی است که‌در اواسط بازی میان بازیکن ها بوجود می‌آید. برای جلوگیری از هر نوع اختلاف نظر و دعوایی، این بازی برای فرزندان خانواده‌سلطنتی ممنوع شده‌است.


11. آنها باید دو زبانه‌باشند

 

خانواده‌سلطنتی

زبان مادری اعضای خانواده‌سلطنتی انگلیسی است اما آنها موظف اند تا زبان های دیگر را نیز بیاموزند. اما چرا؟ از آنجا که‌آنها در تمام طول سال در حال مسافرت به‌کشورهای مختلف و ارتباط با مردمی با زبان و فرهنگ های مختلف هستند، باید زبان های دیگر را هم بدانند. برقراری ارتباط با مردم در نقاط مختلف جهان برای آنها اهمیت بالایی دارد که‌نباید نادیده‌گرفت. به‌عنوان مثال شاهزاده‌جرج و شارلوت، هر دو یادگیری زبان اسپانیایی را آغاز کرده‌اند. از آنجایی که‌آنها باید زبان های زیادی را بیاموزند، مجبورند که‌یادگیری را از سنین پایین، آغاز کنند.


12. آنها باید با ملکه‌غذا بخورند

 

خانواده‌سلطنتی

این قانون در بسیاری از نقاط جهان وجود دارد. در خانواده‌سلطنتی نیز تنها زمانی که‌ملکه‌غذا خوردن را آغاز می‌کند، دیگران، حتی کودکان، موظف به‌غذا خوردن هستند. زمانی هم که‌ملکه‌دست از غذا می‌کشد، دیگران باید غذا خوردن را متوقف کنند. این قانون برای کودکان سخت به‌نظر می‌آید، اما آنها نیز موظف به‌رعایت آنند. حتی ممکن است که‌آنها، زمانی که‌ملکه‌غذایش را تمام کرده‌است، همچنان گرسنه‌باشند، اما این قانونی است که‌باید از کودکی بیاموزند.


13. آنها همیشه‌بادیگارد دارند

 

خانواده‌سلطنتی

همانطور که‌انتظار می‌رود، فرزندان خانواده‌سلطنتی بادیگارد دارند. از آنجایی که‌خطرات زیادی آنها را تهدید می‌کند، همیشه‌باید افرادی برای مراقبت از آنها وجود داشته‌باشد. تمام مردم آنها را می‌شناسند، از محل زندگی و جاهایی که‌می‌روند آگاهند، حتی پاپاراتزی ها لحظه‌ای راحت شان نمی گذارند، بنابراین طبیعی است که‌احتیاج به‌بادیگارد داشته‌باشند. حتی زمانی که‌آنها با پدر و مادرشان به‌بیرون از خانه‌می‌روند، محافظانی دارند که‌با افزایش تعداد فرزندان، تعداد آنها نیز افزایش می‌یابد.

بیشتر بخوانید

آیا میدانید های جدید و جالب سری 70

آیا میدانید های جدید و جالب سری 70

آیا میدانید های جدید و جالب سری 73

آیا میدانید های جدید و جالب سری 73

آیا میدانید های جدید و جالب سری 71

آیا میدانید های جدید و جالب سری 71

سال نوی میلادی 2019 در هر کشور چه ساعتی است؟

سال نوی میلادی 2019 در هر کشور چه ساعتی است؟

کشف حقیقت جالب و خواندنی دانشمندان از گربه ها!

کشف حقیقت جالب و خواندنی دانشمندان از گربه ها!

حقایقی در مورد هواپیما و خلبانی

حقایقی در مورد هواپیما و خلبانی

رازهای جالب در مورد گوزن هایی با 1 معده و 3 شکم

رازهای جالب در مورد گوزن هایی با 1 معده و 3 شکم

دانستنی ها و حقایقی جالب در مورد اینستاگرام

دانستنی ها و حقایقی جالب در مورد اینستاگرام

شمالی ترین شهر جهان با 15 نفر جمعیت

شمالی ترین شهر جهان با 15 نفر جمعیت

زنی با بلندترین پای دنیا + عکس

زنی با بلندترین پای دنیا + عکس
مشاهده

مطالب بیشتر در آیا میدانید

آیا میدانیدهای جالب و جدید سری 65

آیا میدانیدهای جالب و جدید سری 65

آیا میدانید های جدید و جالب سری 66

آیا میدانید های جدید و جالب سری 66

آیا میدانید های جدید و جالب سری 68

آیا میدانید های جدید و جالب سری 68

فال و شخصیت شناسی با حرف اول اسم شما

فال و شخصیت شناسی با حرف اول اسم شما

شهری که هیچ خیابانی ندارد و همه اش پیاده رو است!

شهری که هیچ خیابانی ندارد و همه اش پیاده رو است!

اسم قاره های جهان از کجا و چطور انتخاب شده است؟

اسم قاره های جهان از کجا و چطور انتخاب شده است؟

حقایق باورنکردنی در مورد زندگی و بدن پنگوئن ها

حقایق باورنکردنی در مورد زندگی و بدن پنگوئن ها

حقایقی شگفت انگیز درباره کلیه ها

حقایقی شگفت انگیز درباره کلیه ها

خواب آلوده ترین حیوان های روی کره ی زمین را بشناسید

خواب آلوده ترین حیوان های روی کره ی زمین را بشناسید

آیا میدانید های جدید و جالب سری 72

آیا میدانید های جدید و جالب سری 72

مطالب مرتبط

روز کریسمس در خانواده سلطنتی انگلستان چه می گذرد؟ + عکس

روز کریسمس در خانواده سلطنتی انگلستان چه می گذرد؟ + عکس

لباس زمستانی مخصوص خانواده سلطنتی + تصاویر

لباس زمستانی مخصوص خانواده سلطنتی + تصاویر

مدل کلاههای خنده دار زنان خانواده سلطنتی + تصاویر

مدل کلاههای خنده دار زنان خانواده سلطنتی + تصاویر

ماده غذایی ممنوعه خانواده سلطنتی انگلستان + عکس

ماده غذایی ممنوعه خانواده سلطنتی انگلستان + عکس

شیک پوش های هالیوودی و خانواده هایشان + تصاویر

شیک پوش های هالیوودی و خانواده هایشان + تصاویر

خط قرمزهای رفتار با خانواده همسر

خط قرمزهای رفتار با خانواده همسر

مگان مارکل مسافر قطار سلطنتی شد + تصاویر

مگان مارکل مسافر قطار سلطنتی شد + تصاویر

رازهای استحکام خانواده های موفق را بدانید

رازهای استحکام خانواده های موفق را بدانید

دکوراسیون منزل مخصوص خانواده های سلطنتی + تصاویر

دکوراسیون منزل مخصوص خانواده های سلطنتی + تصاویر

داماد خوب خانواده همسرتان شوید

داماد خوب خانواده همسرتان شوید

راز یک رابطه خوب و صمیمی با خانواده همسر

راز یک رابطه خوب و صمیمی با خانواده همسر

توصیه های اسلام برای داشتن خانواده شاد

توصیه های اسلام برای داشتن خانواده شاد

خانواده “محمدعلی فردین” به همراه بیوگرافی و عکسهای قدیمی

خانواده “محمدعلی فردین” به همراه بیوگرافی و عکسهای قدیمی

برخورد زنان با سیاست با بی احترامی خانواده همسر

برخورد زنان با سیاست با بی احترامی خانواده همسر

زندگی عجیب یک خانواده مغولی + تصاویر

زندگی عجیب یک خانواده مغولی + تصاویر

تاثیر اخلاق در خانواده

تاثیر اخلاق در خانواده

میز غذاخوری ایتالیایی سلطنتی برای جهیزیه + تصاویر

میز غذاخوری ایتالیایی سلطنتی برای جهیزیه + تصاویر

عروس خوب خانواده همسرتان شوید

عروس خوب خانواده همسرتان شوید

ارتباط با خانواده همسر چه حد و حدودی دارد

ارتباط با خانواده همسر چه حد و حدودی دارد

جنسیت ، خانواده و تقسیم کار

جنسیت ، خانواده و تقسیم کار