بیشتر بخوانید

تکنیک کاهش وزن به سرعت برق و باد!

تکنیک کاهش وزن به سرعت برق و باد!

راهی برای آنکه بدون رژیم کاهش وزن داشته باشید

راهی برای آنکه بدون رژیم کاهش وزن داشته باشید

کاهش وزن 180 کیلویی یک مرد +تصاویر

کاهش وزن 180 کیلویی یک مرد +تصاویر

رژیم لاغری و کاهش وزن هفته ای یک کیلو

رژیم لاغری و کاهش وزن هفته ای یک کیلو

غذای مقوی دنیا برای کاهش وزن مناسب

غذای مقوی دنیا برای کاهش وزن مناسب

برای کاهش وزن زیر این نور بایستید

برای کاهش وزن زیر این نور بایستید

کاهش وزن 300 کیلویی سنگین ترین زن دنیا + تصاویر

کاهش وزن 300 کیلویی سنگین ترین زن دنیا + تصاویر

برنامه اصولی و صحیح کاهش وزن در سنین بالای 50 سال

برنامه اصولی و صحیح کاهش وزن در سنین بالای 50 سال

لاغر شدن برای کدوم گروه خونی سخت تره ؟

لاغر شدن برای کدوم گروه خونی سخت تره ؟

جراحی حلقه گذاری در معده برای کاهش وزن

جراحی حلقه گذاری در معده برای کاهش وزن
نکات ساده لاغری برای قبل عروسی
یکی از دغدغه های عروس خانم ها تناسب اندام و لاغری قبل از مراسم عروسی است. کاهش وزن و لاغری قبل از مراسم عروسی امکانپذیر است فقط با رعایت چند نکته ساده و کاربردی.

پیشنهادات رژیمی برای کاهش وزن قبل از عروسی

آرزوی تمامی دخترها آن است که‌در روز عروسی شان بدرخشند و احساس خوبی داشته‌باشند . اگر از وزن خود ناراضی هستید ممکن است راه‌های مختلفی را برای رسیدن به‌اندامی زیبا و کمری باریک امتحان کرده‌باشید ، اما اگر از وزن سالمی برخوردار باشید این راه‌ها مثمر ثمر خواهند بود.

با نزدیک شدن به‌روز عروسی در اثر فشارهایی که‌متحمل می‌شوید مسلما انگیزه‌بیشتری برای کاهش وزن خواهید داشت . در این قسمت از تناسب اندام مجله اینترنتی فنجان به‌معرفی چند دستورالعمل خواهیم پرداخت تا بدون به‌خطر انداختن سلامتی به‌هدف کاهش وزن خود برسید.

توصیه‌هایی برای لاغری قبل عروسی

شروع کنید:

شروع تصادفی یک رژیم باعث استرس می‌شود زیرا این رژیم ها اغلب با مصرف کالری کم پایداری دارند. به‌همین دلیل ممکن است اعداد نشان دهنده‌ترازو ، فریب دهنده‌باشند زیرا بدن به‌جای کاهش وزن مشغول به‌از دست دادن آب می‌شود. اگر محدودیت های رژیمی به‌مدت طولانی ادامه‌دار باشند بدن چربی را ذخیره‌و از عضلات استفاده‌می‌کند تا انرژی را تامین کند.

در حقیقت رژیم های غذایی که‌باعث محدودیت مصرف کالری می‌شوند پایدار نبوده‌و بدن را از انرژی لازم برای عملکرد بهتر محروم می‌کنند . کاهش وزن ناشی از محرومیت شدید کالری ممکن است علائم ناخوشایندی چون کمبود مواد مغذی، خستگی، یبوست ، اسهال، تپش قلب و تغییر در رشد مو ، ناخن و پوست را به‌همراه‌داشته‌باشد . اهداف عاقلانه‌ای برای کاهش وزن خود تعیین کنید تا بدون استرس ، علاوه‌بر رسیدن به‌روز عروسی ، به‌هدف کاهش وزن خود نیز برسید.

قطع مصرف کالری:

برای اکثر افراد رژیم به‌معنای قطع مصرف کالری تلقی می‌شود . در حالی که‌شاید این موضوع صحیح به‌نظر برسد اما باید بدانید که‌چه‌مقدار کالری باید مصرف کنید و چه‌مقدار از آن باید کاهش یابد . به‌عنوان مثال کالری چربی ها را در نظر بگیرید :

454 گرم چربی تقریبا 3500 کالری دارد . برای از دست دادن این مقدار در هفته‌لازم است حدود 500کالری را از رژیم غذایی خود کاهش دهید.

اگر به‌اعداد توجه‌کنید متوجه‌این دلیل می‌شوید که‌با کاهش روزانه‌1000 کالری ،می توانید در هفته‌454 گرم تا958 گرم کاهش وزن داشته‌باشید . این امر بیشتر شبیه‌یک معادله‌ساده‌ریاضی است . در مرحله‌اول باید حداقل مقدار کالری را مصرف کنید . بسته‌به‌این که‌چه‌می‌خورید و چقدر فعالیت دارید تعداد کالری که‌سوزانده‌می‌شود دقیق نخواهد بود.

مقدار کالری روزانه‌مورد نیاز برای زنان:

برای حفظ وزن، 2400-2000 کالری و برای کاهش وزن در هفته‌1500-1900 کالری نیاز می‌باشد در حالی که‌این مقدار کالری در مردان برای حفظ وزن، 2400-3000 و برای کاهش وزن 2000کالری می‌باشد.

به‌این موضوع توجه‌داشته‌باشید که‌مصرف کالری بیش از حد در واقع به‌معنای آسیب رساندن به‌خود بوده‌و از هدف کاهش وزن دورتان می‌کند . از طرفی کمبود کالری نیز باعث عواقب طولانی مدتی ، از سلامت قلب و عروق گرفته‌تا باروری خواهد شد.

محاسبه‌کالری مورد نیاز :

هنگامی که‌هدف کاهش وزن داشته‌باشید یک ماشین حساب آنلاین کالری شمار می‌تواند کالری مصرفی شما را تخمین بزند ، در حالیکه‌این اعداد دقیق نیستند اما می‌توانند تا حدی پاسخگوی شما باشند. با استفاده‌از این برنامه‌ها که‌براساس سن، قد و وزن فعلی شما طراحی شده‌اند با چندین فرمول ساده‌مقدار کالری تان تخمین زده‌خواهد شد.

لاغری قبل عروسی

برنامه‌ریزی برای رژیم:

در حالی که‌ممکن است وسوسه‌شوید تا خود را از تمام گروه‌های غذایی محروم کنید اما باید توجه‌داشته‌باشید که‌هنوز احتیاج به‌مواد مغذی و متنوع دارید.

برنامه‌ریزی برای عروسی به‌قدر کافی استرس زا است و نوسانات خلقی به‌همراه‌دارد که‌ناشی از محدود کردن مصرف کربوهیدرات ها و یا خستگی ناشی از کم خونی می‌باشد . یک رژیم متعادل می‌تواند علاوه‌بر تولید انرژی تمرکز شما را نیز بهبود بخشد . با کاهش برخی مواد مغذی موجود در رژیم های غذایی می‌توانید کاهش وزنی امن داشته‌باشید.

مصرف کربوهیدرات را کاهش دهید:

افرادی که‌رژیم غذایی 2000کالری دارند معمولا روزانه‌بین 225-325 گرم کربوهیدرات از جمله‌کربوهیدرات های پیچیده‌و ساده‌مانند قندها مصرف می‌کنند . سعی کنید حدود 150-50 گرم از کربوهیدرات مصرفی خود را کاهش دهید.

مصرف پروتئین خود را افزایش دهید:

براساس توصیه‌های رژیم غذایی برای مصرف پروتئین ، مصرف ریز مغذی ها باید 10-35 درصد از کالری دریافتی را شامل شود . اگر میزان پروتئین مصرفی کم باشد باید با افزودن برخی غذاهای پروتئینی با کیفیت ، رژیم های غذایی خود را تقویت کنید.

فیبر کافی مصرف کنید:

مقدار توصیه‌شده‌روزانه‌برای مصرف فیبر 25 گرم می‌باشد . فواید فیبر برای جلوگیری از یبوست به‌خوبی شناخته‌شده‌است اما علاوه‌بر این برای جذب ویتامین ها، مواد معدنی و سایر مواد مغذی نیز ضروری است و مصرف آن گرسنگی را مهار خواهد کرد.

مصرف کافئین را قطع کنید :

قهوه‌دارای کافئین است و می‌تواند انرژی لازم برای بدن را تامین کند اما از طرفی باعث اضطراب شده‌و کم آبی بدن را افزایش خواهد داد .از سوی دیگر نوشیدن قهوه‌موجب لاغری می‌شود ، البته‌اگر با شیر پرچرب یا شکر زیاد نباشد . نوشیدن قهوه در مدت کوتاه‌باعث افزایش سوخت و ساز بدن می‌شود ، مخصوصا اگر قبل از ورزش یا فعالیت های سنگین نوشیده‌شود.

مصرف کافئین

چربی های سالم بخورید:

در حالی که‌اصطلاحات فاقد چربی و کم چربی بخش ثابتی از واژگان رژیم غذایی هستند اما چربی ها بخش مهمی از یک رژیم متعادل محسوب می‌شوند . چربی های اشباع شده‌و ترانس سالم تر از چربی های اشباع نشده‌هستند.

تند غذا خوردن ممنوع اما غذای تند حتما !

غذای خود را زیاد جویده‌و به‌آرامی بخورید . همچنین از انواع فلفل و ادویه‌جات تند در غذای خود استفاده‌کنید زیرا این چاشنی ها موجب افزایش متابولیسم بدن شده‌و روند کاهش وزن را تسریع می‌کند. البته‌خوردن یک یا دو وعده‌غذای تند فایده‌ای در کاهش وزن ندارد و باید این کار تبدیل به‌یک عادت شود.

وعده‌های غذایی با مقدار کم و با دفعات زیاد داشته‌باشید:

سعی کنید به‌جای مصرف سه‌وعده‌غذایی، روزانه‌5-6 وعده‌غذایی با مقدار کم داشته‌باشید زیرا به‌تثبیت متابولیسم کمک کرده‌و گرسنگی را از بین خواهد برد . اگر بین وعده‌های غذایی خود گرسنه‌شدید میان وعده‌های سالمی را انتخاب کنید.

هیچ یک از وعده‌های غذایی تان را حذف نکنید:

نکته‌ی مهمی که‌بخش تناسب اندام مجله اینترنتی فنجان روی ان بارها تاکیید کرده‌است این است که‌هیچ یک از وعده‌های غذایی تان را حذف نکنید . اگر ناهار یا صبحانه‌خود را حذف کنید در وعده‌شام پرخوری خواهید کرد . بهتر است وعده‌های غذایی خود را از قبل برنامه‌ریزی کنید و غذایی را طبخ کنید که‌سرشار از تمام مواد مغذی مورد نیازتان باشد.

هیدراته‌بمانید:

روزانه‌مصرف 8 تا 12 لیوان آب توصیه‌می‌شود . زیرا در صورت کم آب شدن بدن ، کالری سوزی به‌درستی انجام نمی شود. اگر اضافه‌وزن دارید ممکن است نیاز به‌نوشیدن آب بیشتری داشته‌باشید.

علاوه‌بر این نوشیدن آب سرد تاثیر بیشتری بر سوزاندن کالری ها دارد . هیدراتاسیون مناسب سبب هضم صحیح و سلامت پوست می‌شود اما اگر ورزش را نیز به‌روتین روزانه‌خود اضافه‌کنید ، عالی خواهد شد.

نوشیدن آب

از خوردن غذاهای آماده‌حین حرکت دوری کنید:

نشستن روی میز و خوردن غذا در بشقاب باعث می‌شود تا بر آنچه‌که‌می‌خورید نظارت کافی و حس دقیقی در کالری مصرفی داشته‌باشید ، در غیر این صورت باعث پرخوری خواهد شد.

طبق برنامه‌پیش بروید:

برنامه‌ریزی برای عروسی شامل انتخاب غذای خوشمزه‌نیز می‌شود . برای جلوگیری از پرخوری منو غذایی سالن را آنلاین چک کنید.

لذت ببرید:

نیازی نیست خودتان را بطور کامل از همه‌چیز محروم کنید . از طعم کیک عروسی خود لذت ببرید . از این لذت های غیر منتظره‌احساس گناه‌نداشته‌باشید.

افزایش حجم عضلات بدن :

هنگام خواب نیز بدن چربی می‌سوزاند ، اما بیشتر بودن میزان چربی بدن ، باعث کاهش سوختن انرژی خواهد شد .بنابراین تا زمان باقیمانده‌به‌عروسی ، ورزش کنید زیرا فعالیت بدنی و ورزش هلاوه‌بر سوزاندن کالری باعث افزایش حجم عضلات می‌شود.

فعالیت های ورزشی را اضافه‌کنید:

رژیم تنها محدود کردن مصرف مواد غذایی نمی باشد بلکه‌ورزش کردن نیز مهم است زیرا باعث تقویت متابولیسم شده‌و از کاهش وزن حمایت می‌کند.

ورزش قبل عروسی

در ادامه‌چهار نکته‌برای یادآوری هنگام برنامه‌ریزی تمارین ورزشی ذکر شده‌است :

  • به‌آرامی شروع کنید
  • شدت تمرین های خود را هفته‌به‌هفته‌افزایش دهید
  • تمرینات هوازی را برای افزایش متابولیسم با تمرینات قدرتی و تقویت عضله‌ترکیب کنید
  • به‌تعهدی که‌برای کاهش وزن بسته‌اید ، پایدار بمانید
  • اگر در ورزش کردن مبتدی هستید سعی کنید با سه‌بار در هفته‌و به‌مدت حداقل 30 دقیقه‌شروع کنید، در روز های تعطیل حداقل 30 دقیقه‌پیاده‌روی با شدت متوسط داشته‌باشید اما اگر قبلاً بطور منظم ورزش می‌کردید سعی کنید تمرینات با شدت بالایی را انجام دهید . این تمرینات سبب کاهش وزن خواهند شد.داشتن یک مربی شخصی می‌تواند انگیزه‌ورزشی شما را چند برابر کند. توجه‌داشته‌باشید در ورزش کردن نیز همانند پیروی از رژیم زیاده‌روی نکنید زیرا علاوه‌بر خسته‌کردن خود خطر آسیب دیدگی و جراحت را افزایش خواهید داد . در حالت ایده‌آل روال ورزشی متناسبی داشته‌باشید . فعالیت بدنی منظم شما را به‌هدف کاهش وزن نزدیک کرده‌و باعث کاهش اضطراب و ترشح هورمون اندروفین خواهد شد.

استرس خود را مدیریت کنید :

علاوه‌بر رژیم و فعالیت های ورزشی مدیریت استرس نیز در کاهش وزن قبل از عروسی مهم می‌باشد . به‌همین منظور:

پشتیبانی و حمایت لازم را دریافت کنید : لازم نیست تمامی کارهای عروسی بر دوش خودتان باشد . کمک گرفتن از یک دوست یا عضو خانواده‌که‌با شما هم عقیده‌است می‌تواند حمایت خوبی محسوب شود.

به‌قدر کافی استراحت کنید :

7-8ساعت خوابیدن در هرشب خصوصا آخر هفته‌لازم است . اگر احساس می‌کنید خواب کافی ندارید ، سلامت خواب خود را بررسی کنید . عروسی زمان شادی است .اگر استرس و تنشی دارید از روش های درمانی ذهن مانند یوگا، مدیتیشن، تای چی و تنفس عمیق استفاده‌کنید.

متعهد به‌تغییر باشید :

هر برنامه‌ای از عروسی گرفته‌تا کاهش وزن چالش های خود را دارد . به‌یاد داشته‌باشید کاهش وزن چیزی بیش از زیبایی در عکس های عروسی به‌همراه‌ندارد . علاوه‌بر آن بر تغییر سبک زندگی خود متمرکز شوید تا از فراز و نشیب های عروسی در امان باشید و از آن شب بی تکرار لذت ببرید.

بیشتر بخوانید

کاهش وزن بدون رژیم غذایی

کاهش وزن بدون رژیم غذایی

کاهش وزن به این راحتی ؟

کاهش وزن به این راحتی ؟

راز کاهش وزن مجری معروف فاش شد + عکس

راز کاهش وزن مجری معروف فاش شد + عکس

راز کاهش وزن بهاره رهنما چیست؟ + تصاویر

راز کاهش وزن بهاره رهنما چیست؟ + تصاویر

کاهش وزن راحت با فشار نقطه ای خاص در بدن

کاهش وزن راحت با فشار نقطه ای خاص در بدن

بهترین نان برای کاهش وزن و خوش اندام شدن

بهترین نان برای کاهش وزن و خوش اندام شدن

کاهش وزن شدید بازیگر مشهور + عکس

کاهش وزن شدید بازیگر مشهور + عکس

کاهش وزن سریع در یک هفته

کاهش وزن سریع در یک هفته

چاقی و راههای کاهش وزن

چاقی و راههای کاهش وزن

کاهش وزن و کم کردن سایز شکم و پهلو با نکات اول صبحی

کاهش وزن و کم کردن سایز شکم و پهلو با نکات اول صبحی
مشاهده

مطالب بیشتر در کنترل وزن

برای کاهش وزن چطور از چای سبز استفاده کنیم؟

برای کاهش وزن چطور از چای سبز استفاده کنیم؟

گیاهان موثر در “کاهش وزن”

گیاهان موثر در “کاهش وزن”

کاهش وزن باورنکردنی ؛ مردی که یکساله 89 کیلو لاغر کرد!

کاهش وزن باورنکردنی ؛ مردی که یکساله 89 کیلو لاغر کرد!

باورهای کاملا غلط در مورد ورزش های لاغری

باورهای کاملا غلط در مورد ورزش های لاغری

به 4 روش میشه با زنیان لاغر شد

به 4 روش میشه با زنیان لاغر شد

دلایل پنهان افزایش وزن

دلایل پنهان افزایش وزن

رکورد دار بیشترین میزان کاهش وزن در دنیا + عکس

رکورد دار بیشترین میزان کاهش وزن در دنیا + عکس

تاثیر نخود فرنگی در لاغری و کاهش وزن

تاثیر نخود فرنگی در لاغری و کاهش وزن

کاهش وزن با توجه به گروه خونی

کاهش وزن با توجه به گروه خونی

فوت و فن رژیم لاغری یک ماهه + برنامه کاهش وزن

فوت و فن رژیم لاغری یک ماهه + برنامه کاهش وزن

مطالب مرتبط

روشهای ساده لاغری از زبان متخصصان تغذیه

روشهای ساده لاغری از زبان متخصصان تغذیه

باورهایی نادرست که لاغری را سخت تر می کنند

باورهایی نادرست که لاغری را سخت تر می کنند

بدترین روش ها برای لاغری

بدترین روش ها برای لاغری

بهترین میان وعده ها برای کاهش وزن و لاغری

بهترین میان وعده ها برای کاهش وزن و لاغری

برنامه لاغری و کاهش وزن مختص ویلچرنشین ها

برنامه لاغری و کاهش وزن مختص ویلچرنشین ها

میوه خشک هایی مخصوص لاغری

میوه خشک هایی مخصوص لاغری

20 روش لاغری شکم در 20 روز

20 روش لاغری شکم در 20 روز

راهکار های لاغری رایج اما کاملا اشتباه

راهکار های لاغری رایج اما کاملا اشتباه

تکنیک های 15 دقیقه ای برای لاغری

تکنیک های 15 دقیقه ای برای لاغری

برای لاغر شدن چه باید کرد؟

برای لاغر شدن چه باید کرد؟

ورزشی که علت چاقی و اضافه وزن است!

ورزشی که علت چاقی و اضافه وزن است!

با این اشتباهات بعید است لاغر شوید !

با این اشتباهات بعید است لاغر شوید !

در این ساعت غذا خوردن به لاغری کمک می کند

در این ساعت غذا خوردن به لاغری کمک می کند

لاغری بدون رژیم و ورزش اینجاست

لاغری بدون رژیم و ورزش اینجاست

آنچه که نمیگذارد لاغر شوید

آنچه که نمیگذارد لاغر شوید

روزانه چند دقیقه زومبا بریم لاغر میشیم ؟

روزانه چند دقیقه زومبا بریم لاغر میشیم ؟

خیلی راحت بعد تعطیلات وزن کم کنید

خیلی راحت بعد تعطیلات وزن کم کنید

صبحانه رژیمی خوشمزه شکم آب کن

صبحانه رژیمی خوشمزه شکم آب کن

تاثیر باور نکردنی نوشیدن آب در کاهش وزن

تاثیر باور نکردنی نوشیدن آب در کاهش وزن

برنامه صحیح 5 کیلو کاهش وزن در یک هفته

برنامه صحیح 5 کیلو کاهش وزن در یک هفته