بیشتر بخوانید

سریالهای ویژه ماه رمضان همراه با ساعت پخش

سریالهای ویژه ماه رمضان همراه با ساعت پخش

عکسهای دیدنی از پشت صحنه سریال خروس

عکسهای دیدنی از پشت صحنه سریال خروس

عکسهای بازیگران سریال مادرانه

عکسهای بازیگران سریال مادرانه

تصاویری از پشت صحنه سریال دودکش

تصاویری از پشت صحنه سریال دودکش

عکسهای بسیار جذاب و دیدنی از سریال اولین انتخاب

عکسهای بسیار جذاب و دیدنی از سریال اولین انتخاب

دفاع فلورا سام از لهجه اش

دفاع فلورا سام از لهجه اش

لیلا اوتادی بازیگر سریال جشن سربرون شد

لیلا اوتادی بازیگر سریال جشن سربرون شد

سوتی بسیار عجیب در سریال مادرانه + عکس

سوتی بسیار عجیب در سریال مادرانه + عکس

اکبر عبدی با فیلم " ای ایران " در تلویزیون

اکبر عبدی با فیلم " ای ایران " در تلویزیون

شهاب مظفری خواننده تیتراژ سریال دل شد

شهاب مظفری خواننده تیتراژ سریال دل شد
علاقه رضا رشیدپور به اجرای برنامه های چالشی +تصاویر
رضا رشیدپور مجری گفت وگوهای چالشی است و مخاطبان بیشتر از او گفت وگوهای چالشی دیده و دوست دارند.

پشت صحنه‌«حالا خورشید» رضا رشیدپور

رضا رشیدپور مجری تلویزیون پس از دوره‌ممنوع التصویری خود مجدداً به‌تلویزیون بازگشته‌و در حال حاضر برنامه‌زنده‌«حالا خورشید» در شبکه‌سوم را روی آنتن می‌برد.

دوری چندین ساله‌رضا رشیدپور از رسانه‌ملی و بازگشت وی برای اجرای برنامه‌حالا خورشید بهانه‌گفت وگوی ما با این مجری پرحاشیه‌بود، بازگشت به‌تلویزیون پس از سال ها دوری از این رسانه‌است و البته‌صحبت درباره‌تجربه‌های فراوان او در تلویزیون مجازی و حواشی ای که‌با نام رشیدپور گره‌خورده‌است.

رضا رشیدپور که‌سال ها قبل با اجرای برنامه‌های گفت وگو محوری چون «شب شیشه‌ای»، «مثلث شیشه‌ای» و... در تلویزیون شناخته‌می‌شد، مدتی از صداوسیما دور بود تا اجرای برنامه‌ای در همین سبک و سیاق را با عنوان «دید در شب» در فضای مجازی ادامه‌دهد. او پس از هشت سال بار دیگر به‌تلویزیون بازگشته‌اما این بار با اجرای برنامه‌ای صبحگاهی با حال و هوای متفاوت از آنچه‌آغلب از او شاهد بوده‌ایم.

رشیدپور مجری گفت وگوهای چالشی است و مخاطبان بیشتر از او گفت وگوهای چالشی دیده‌و دوست دارند. با این حال یادمان نمی رود سال ها پیش، برنامه‌صبحگاهی زنده‌ای را با محمدرضا شهیدی فر به‌روی آنتن شبکه‌یک داشت. به‌گفته‌ی خودش «حالا خورشید» هم نوستالژی برنامه‌های صبحگاهی اش در شبکه‌یک سیماست.

 رضا رشیدپور

 رضا رشیدپور در برنامه‌حالا خورشید

در یک روز پاییزی خبرنگار و عکاس ایسنا عازم استودیو برنامه‌«حالا خورشید» واقع در اتوبان ملاصدرا شدند تا از نزدیک شاهد روند تولید و پخش پخش این برنامه‌ی زنده‌صبحگاهی از شبکه‌سه‌سیما باشند.

آنچه‌در ادامه‌می‌خوانید شرح حال این حضور است.

 رضا رشیدپور

 پشت صحنه‌برنامه‌حالا خورشید رضا رشیدپور

وارد استودیو «حالا خورشید» می‌شویم؛ علیرغم اینکه‌استودیو را فضایی شلوغ تصور می‌کردیم، به‌فضایی آرام و به‌دور از شلوغی و هیاهو می‌رسیم. ساعت از هشت صبح گذشته‌و رشیدپور را در حین اجرای برنامه‌ی زنده‌مقابل دوربین می‌بینیم. او در حال خواندن پیام های مخاطبان است و از یکی از آنان چنین نقل می‌کند که‌«حالا خورشید» برنامه‌ای شاد و جذاب است. رشیدپور سپس به‌مخاطبی دیگر اشاره‌می‌کند که‌نظری کاملا متفاوت دارد؛ او چنین نوشته‌است، این برنامه‌ی آبکی چیست که‌پخش می‌شود!

برای دقایقی «حالا خورشید» آنتنش را به‌پیام های بازرگانی اختصاص می‌دهد. در این حین است که‌با رضا رشیدپور احوالپرسی می‌کنیم. او با پیام های بازرگانی در چالش است و می‌گوید، آدم نسبت به‌بعضی پیام های بازرگانی آلرژی پیدا می‌کند. به‌شما می‌گویم که‌تبلیغات به‌حوزه‌ی ما مربوط نمی شود و جزو اختیارات ما نیست. محتوای آنها هم به‌ما ربطی ندارد. رضا رشیدپور  

 رضا رشیدپور در برنامه‌حالا خورشید

در همین هنگام عوامل اعلام می‌کنند که‌مدت آگهی به‌هفت دقیقه‌افزایش یافت و رضا رشیدپور با تعجب می‌گوید، آگهی زایید! که‌موجب خنده‌حاضران در پشت صحنه‌می‌شود.

در قسمتی از استودیوی «حالا خورشید» دکوری با عنوان سلامت کده‌تعبیه‌شده‌و قفسه‌ای که‌در آن انواع چای ها و دمنوش ها چیده‌شده‌است. پیام بازرگانی به‌اتمام می‌رسد و رشیدپور مقابل دوربین می‌رود.

مهمان برنامه‌یک نابغه‌در اعداد و ارقام است و از محاسبات ضرب و تقسیم تا لگاریتم اعداد را ذهنی انجام می‌دهد که‌قابل ثبت در کتاب گینس است. او پشت صحنه‌آماده‌است تا با دعوت رشیدپور وارد صحنه‌شود. مهمان وارد استودیو می‌شود. رضا رشیدپور پس از حضور او به‌طنز می‌گوید عینکی ها آدم های باهوش با کلاس و همچنین پرسپولیسی هستند. این گفت وگو زنده‌در جریان است.


 رضا رشیدپور  

 رضا رشیدپور در برنامه‌حالا خورشید

 «حالا خورشید» یک نوازنده‌هم دارد که‌در حین پخش پیانو می‌نوازد و فضای آهنگ هایش کمی متفاوت است و جلب توجه‌می‌کند.

عوامل در استودیو مشغول کارند و نکته‌جالب، زمانی است که‌پی می‌بریم میانگین سنی عوامل تولید این برنامه‌زنده‌25 سال است؛ در واقع مدیران تلویزیون آنتن شبکه‌سه‌را به‌این عوامل سپرده‌اند و شاید از این منظر بتوان گفت که‌ریسک بزرگی است.

در این فاصله‌که‌برنامه‌در جریان است، برای گفت وگو با مجری طرح برنامه‌درخواست می‌کنیم که‌او تقاضای ما را می‌پذیرد.

زینب کریمیان می‌گوید:رضا رشیدپور معتقد است، در ساعت پیک آنتن، برنامه‌ساختن هنر نیست؛ در تعطیلی تابستان برنامه‌صبحگاهی ساختن هنر می‌خواهد که‌رضا رشیدپور ترجیح داد از هنرش در اینجا استفاده‌کند.

او در پاسخ به‌اینکه‌آیا خواست تلویزیون این بود که‌رشیدپور در یک برنامه‌صبحگاهی اجرا داشته‌باشد؟ می‌گوید:این گونه‌نبوده‌است و دست رضا رشیدپور برای انتخاب ساعت آنتن باز بوده‌است.

اجراهای بداه‌ی رضا رشیدپور

مجری طرح «حالا خورشید» سپس می‌گوید:کل اجراهای رشیدپور در این برنامه‌بداه‌است؛ به‌جز بخش های خبری که‌از شب قبل از طریق بچه‌های اتاق خبر سردبیری می‌شود، 90 درصد از اجرای رشیدپور بداه‌است و تفاوت او با خیلی از مجریان دیگری که‌روی آنتن می‌روند و کار اجرا می‌کنند در همین است.

او همچنین درباره‌تپق هایی که‌تاکنون رضا رشیدپور در برنامه‌داشته‌است، می‌گوید:به‌هر حال سازمان صداوسیما خط قرمزهایی دارد که‌امکان دارد گاهی مجری در حین اجرا آن را فراموش کند. اما تاکنون چیز خاصی نبوده‌است که‌مدیران تلویزیون با آن برخورد کنند. یکی از نکات جالب دیگر حس احترام و ادای احترام در این برنامه‌است که‌مخاطب به‌خوبی آن را از اجرای رضا رشیدپور دریافت می‌کند. این مجری انتقاد را در عین احترام مطرح می‌کند و این برای او عادت شده‌است.

برنامه‌«حالا خورشید» در سراشیبی پخش خود قرار دارد و آذر ماه‌پایان این برنامه‌خواهد بود.

کریمیان درباره‌اینکه‌آیا سری جدید این برنامه‌شروع خواهد شد، اظهار می‌کند:هنوز به‌این فکر نکرده‌ایم که‌برنامه‌ادامه‌داشته‌باشد یا نه. اما تا اول آذر ماه‌برای پخش آن قرارداد داریم.

او همچنین درباره‌آیتم های برنامه‌«حالا خورشید» و واکنش مخاطبان، می‌گوید:اولین آیتمی که‌از ابتدای پاییز به‌روی آنتن رفتیم و واکنش های مثبتی از سوی مخاطب داشت آیتم «خیلی دور خیلی نزدیک» بود که‌در آن به‌سراغ نوستالژی های ده‌60 رفتیم. آدم هایی که‌سال ها جلوی دوربین بودند و حالا نیستند. مثل آقای حکایتی، گیتی خامنه‌و یا قلقلی که‌اولین بار جلوی دوربین «حالا خورشید» زبان به‌سخن می‌گشاید چرا که‌همیشه‌و پیش از این پانتومیم اجرا کرده‌است.

او همچنین از آیتم های جدیدی که‌به‌برنامه‌«حالا خورشید» اضافه‌شده‌اند به‌آیتم احتراما، ترفند و ستاد مبارزه‌با چرندیات اشاره‌می‌کند که‌مورد رضایت مخاطب واقع شده‌است.

شکایت هایی که‌از رضا رشیدپور می‌شود

این مجری طرح سپس به‌حاشیه‌هایی که‌برنامه‌«حالا خورشید» داشته‌است اشاره‌می‌کند و می‌گوید:به‌خاطر اینکه‌انتقادات را منتقل می‌کنیم با برخی سازمان ها درگیر هستیم و نمونه‌آن به‌چند وقت پیش و شکایت از آقای رشیدپور برمی گردد که‌ایشان هم به‌این شکایت پاسخ دادند.

کریمیان در ادامه‌درباره‌اینکه‌آیا فشارهایی از سوی تلویزیون نسبت به‌این برنامه‌وجود دارد، اظهار می‌کند:تعامل مدیران تلویزیون با رضا رشیدپور و این برنامه‌تعامل خوبی است. رضا رشیدپور بعد از موفقیتی که‌در برنامه‌«دید در شب» داشت به‌تلویزیون برگشت. بنابراین این برگشت به‌تلویزیون بستگی به‌این داشت که‌چگونه‌باشد و این نوع بازگشت او به‌تلویزیون حتما تفاوتی با بقیه‌بازگشت ها دارد.

این مجری طرح از ارسال روزانه‌1000 فیلم از سوی مخاطب به‌برنامه‌«حالا خورشید» خبر می‌دهد و می‌گوید:پیام های موافق و مخالف زیادی از سوی مخاطب در ارتباط با این برنامه‌دریافت می‌کنیم اما اصولا پیام های موافق بیشتر است.

مخاطب از رضا رشیدپور یک گفت وگوی چالشی می‌پسندد

مجری طرح برنامه‌«حالا خورشید» که‌از اولین برنامه‌رضا رشیدپور با او همکاری داشته‌است، می‌گوید:از برنامه‌«شب شیشه‌ای»، «مثلث شیشه‌ای»، «عبور شیشه‌ای» و «دید در شب» با رضا رشیدپور همکاری داشتم اما فکر می‌کنم مردم دوست دارند تماشای برنامه‌ای مثل «شب شیشه‌ای» و «دید در شب» را در تلویزیون تجربه‌کنند و یک گفت وگوی چالشی را بسیار می‌پسندند؛ البته‌با رعایت خطوط قرمز که‌جایش در آنتن صداوسیما خالی است.

کریمیان در پاسخ به‌اینکه‌آیا برنامه‌جدیدی قرار است با اجرای رضا رشیدپور تدارک دیده‌شود، اظهار می‌کند:در مورد برنامه‌جدید فکر نکردیم و فضا و بستر چنین برنامه‌ای فراهم نشده‌است.

به‌گفت وگو با کریمیان خاتمه‌می‌دهیم و به‌سمت عوامل دیگر این برنامه‌از جمله‌محدثه‌سنایی - دبیر تحریریه‌- می‌رویم تا از او تقاضای گپی کوتاه‌کنیم و او می‌پذیرد.


انگار کلمه‌چالش با رضا رشیدپور پیوند خورده‌است

محدثه‌سنایی فر به‌عنوان دبیر تحریریه‌برنامه‌«حالا خورشید» درباره‌همکاری اش با رضا رشیدپور می‌گوید:سابقه‌ی همکاری ما به‌برنامه‌«دید در شب» بر می‌گرد. پیش از برنامه‌«حالا خورشید» هم برنامه‌«صفر صفر» را در شب های عید داشتیم که‌ساعت 12 شب به‌روی آنتن می‌رفت.

او سپس درباره‌ی اینکه‌انتظار مخاطب از اجرای رضا رشیدپور در آنتن زنده‌اجرای یک برنامه‌چالشی بود، مطرح می‌کند:در جلسات ابتدایی که‌برنامه‌«حالا خورشید» به‌روی آنتن رفت راجع به‌کیفیت برنامه‌جلساتی داشتیم و بحث این بود که‌پس از برنامه‌«دید در شب» و اجرای رضا رشیدپور در آن برنامه، مخاطب انتظار یک گفت وگوی چالشی را از او دارد. انگار کلمه‌چالش با رضا رشیدپور پیوند خورده‌است. اما برنامه‌صبحگاهی فضایی کاملا متفاوت با برنامه‌های شبگاهی و یا برنامه‌های اینترنتی دارد و نظر رضا رشیدپور این است که‌وقتی مردم تلویزیون را در صبح روشن می‌کنند، دوست ندارند خبرهای منفی و بد بشنوند؛ بنابراین ترجیح من این بود که‌یک برنامه‌شاد و اجتماعی روی آنتن برود و آن بخش نقد و چالش را کنار گذاشتیم تا سبک دیگری را مردم از رضا رشیدپور ببینند.

دبیر تحریریه‌برنامه‌«حالا خورشید» همچنین با اشاره‌به‌انتقاداتی که‌از سوی مخاطب نسبت به‌برنامه‌«حالا خورشید» وجود داشت، اظهار می‌کند:پس از گذشت یک ماه‌از برنامه‌«حالا خورشید» انتقادهایی از سوی مخاطب داشتیم و آن اینکه‌چرا در این برنامه‌هیچ بخش انتقادی وجود ندارد. با توجه‌به‌درخواست مخاطب بود که‌بخش چراغ زرد را به‌برنامه‌اضافه‌کردیم که‌یک آیتم انتقادی است و بازخورد خوبی هم داشت. در واقع آن رضا رشیدپور «دید در شب» و «صفر صفر» را مخاطبان در بخش چراغ زرد می‌توانند ببینند. اما ترجیح مان این است که‌در حد یک آیتم باشد.

«حالا خورشید» شامل 180 قسمت است که‌تاکنون 120 قسمت از آن به‌روی آنتن رفته‌است.


رضا رشید پور :ترجیح می‌دهیم برنامه‌چالشی تری روی آنتن ببریم

سنایی فر اشاره‌می‌کند:این برنامه‌تجربه‌خوبی برای ما بود و فکر می‌کنم تنها برنامه‌صبحگاهی تلویزیون هستیم که‌با حجم بالای مخاطب روی آنتن می‌رویم. «حالا خورشید» را دوست دارم اما ترجیح ما این است یک برنامه‌چالشی تر داشته‌باشیم. مثل «دید در شب».

رضا رشیدپور

 پشت صحنه‌برنامه‌حالا خورشید رضا رشیدپور

در همین حین

رضا رشیدپور و عوامل از استودیو خارج می‌شوند. وقت خوردن چای و صبحانه‌است. گپی کوتاه‌با این مجری می‌زنیم.


رضا رشیدپور :هیچ رسانه‌ای گفت وگوی چالشی با من نداشته‌است

رشیدپور می‌گوید تاکنون هیچ رسانه‌ای گفت وگوی چالشی با من نداشته‌است. دوست دارم به‌چالش کشیده‌شوم. تاکنون هر مصاحبه‌ای که‌با من انجام شده‌کلیشه‌ای بوده‌است.

رشیدپور از مصاحبه‌ی مجدد امتناع می‌کند اما تصمیم می‌گیرد تا با حضور در ایسنا در یک مصاحبه‌ی چالشی شرکت کند.

«حالا خورشید» تمام شده‌است و استودیو خلوت تر از قبل است. عوامل یکی پس از دیگری استودیو را ترک می‌کنند. ما نیز استودیوی «حالا خورشید» را که‌در تدارک میزبانی از مهمانی دیگر است، ترک می‌کنیم.
رضا رشیدپور

 پشت صحنه‌برنامه‌حالا خورشید رضا رشیدپور

 رضا رشیدپور

 پشت صحنه‌برنامه‌حالا خورشید رضا رشیدپور

بیشتر بخوانید

شهرت روزبه حصاری با نقش جوادی بچه مهندس

شهرت روزبه حصاری با نقش جوادی بچه مهندس

لباس زنانه بازیگر معروف آمریکایی در مراسم اسکار! + عکس

لباس زنانه بازیگر معروف آمریکایی در مراسم اسکار! + عکس

فیلم جدید اصغر فرهادی مجوز گرفت

فیلم جدید اصغر فرهادی مجوز گرفت

صدر جدول فروش سینمای ایران در دستان تگزاس 2

صدر جدول فروش سینمای ایران در دستان تگزاس 2

تست بازیگری مهران مدیری از آرون افشار در دورهمی

تست بازیگری مهران مدیری از آرون افشار در دورهمی

ماجرای نیمروز 2 گیشه سینماها را تسخیر کرد

ماجرای نیمروز 2 گیشه سینماها را تسخیر کرد

جدول فروش سینمای ایران با صدرنشینی متری شیش و نیم

جدول فروش سینمای ایران با صدرنشینی متری شیش و نیم

پوستر متفاوت درخت گردو رونمایی شد

پوستر متفاوت درخت گردو رونمایی شد

جای خالی مدیری و عطاران در تلویزیون

جای خالی مدیری و عطاران در تلویزیون

گریم نیوشا ضیغمی در " چی فکر میکردیم چی شد "

گریم نیوشا ضیغمی در " چی فکر میکردیم چی شد "
مشاهده

مطالب بیشتر در سینما ، تئاتر ، تلویزیون

آخرین وضعیت بازیگر تلویزیون پس از جراحی قلب باز

آخرین وضعیت بازیگر تلویزیون پس از جراحی قلب باز

خنده های نوروزی باسریال پایتخت 2

خنده های نوروزی باسریال پایتخت 2

 عکس خاطره  انگیز و دیدنی از پشت صحنه شهر موشها

عکس خاطره انگیز و دیدنی از پشت صحنه شهر موشها

بازی عسل بدیعی در سریال ششمین نفر + عکس

بازی عسل بدیعی در سریال ششمین نفر + عکس

پخش فیلم سینمایی بازمانده به مناسبت روز قدس

پخش فیلم سینمایی بازمانده به مناسبت روز قدس

همسر محسن چاوشی بازیگر شد

همسر محسن چاوشی بازیگر شد

سریال بالهای خیس روی آنتن شبکه 1 + عکس

سریال بالهای خیس روی آنتن شبکه 1 + عکس

اکران فیلم آنجا همان ساعت

اکران فیلم آنجا همان ساعت

سریال تلویزیونی پروانه + عکس بازیگران

سریال تلویزیونی پروانه + عکس بازیگران

جدول فروش فیلم های این هفته سینما منتشر شد

جدول فروش فیلم های این هفته سینما منتشر شد

مطالب مرتبط

آخرین خبر از وضعیت جسمانی رضا رشیدپور

آخرین خبر از وضعیت جسمانی رضا رشیدپور

هیپنوتیزم رضا رشیدپور در برنامه زنده + فیلم

هیپنوتیزم رضا رشیدپور در برنامه زنده + فیلم

پاسخ جالب رضا رشیدپور به انتقاد مریلا زارعی + اینستاپست

پاسخ جالب رضا رشیدپور به انتقاد مریلا زارعی + اینستاپست

بیهوش شدن “رضا رشیدپور” در حال اجرای برنامه زنده + فیلم

بیهوش شدن “رضا رشیدپور” در حال اجرای برنامه زنده + فیلم

رضا رشیدپور و تمام جنجالهای دید در شب (1)

رضا رشیدپور و تمام جنجالهای دید در شب (1)

جشن تولد رضا رشیدپور در برنامه علی ضیاء

جشن تولد رضا رشیدپور در برنامه علی ضیاء

واکنش تند رضا رشیدپور به سیلی خوردن زن دستفروش

واکنش تند رضا رشیدپور به سیلی خوردن زن دستفروش

ادعای رضا رشیدپور درباره کلیپ علی ضیا تا سوتی سحر قریشی

ادعای رضا رشیدپور درباره کلیپ علی ضیا تا سوتی سحر قریشی

بازگشت رضا رشیدپور با حالا خورشید از 10 تیر

بازگشت رضا رشیدپور با حالا خورشید از 10 تیر

رضا رشیدپور و تمام جنجالهای قبل از دید در شب (1)

رضا رشیدپور و تمام جنجالهای قبل از دید در شب (1)

دلیل غیبت رضا رشیدپور در برنامه حالا خورشید امروز 25 مهر

دلیل غیبت رضا رشیدپور در برنامه حالا خورشید امروز 25 مهر

رضا رشیدپور با یک فیلم به سینماها می آید

رضا رشیدپور با یک فیلم به سینماها می آید

صفحه رضا رشیدپور در اینستاگرام هک شد؟! + عکس

صفحه رضا رشیدپور در اینستاگرام هک شد؟! + عکس

بیوگرافی کامل و عکس های “رضا رشیدپور”

بیوگرافی کامل و عکس های “رضا رشیدپور”

تغییرات باورنکردنی چهره رضا رشیدپور + عکس

تغییرات باورنکردنی چهره رضا رشیدپور + عکس

رضا رشیدپور مجری برنامه هفت به جای مدیری شد؟!

رضا رشیدپور مجری برنامه هفت به جای مدیری شد؟!

عکسهای رضا رشیدپور و همسرش

عکسهای رضا رشیدپور و همسرش

دلیل تاخیر پخش حالا خورشید به روایت رضا رشیدپور

دلیل تاخیر پخش حالا خورشید به روایت رضا رشیدپور

احسان علیخانی مهمان رضا رشیدپور در شب یلدا

احسان علیخانی مهمان رضا رشیدپور در شب یلدا

رضا رشیدپور از بیمارستان مرخص شد + عکس

رضا رشیدپور از بیمارستان مرخص شد + عکس