بیشتر بخوانید

مبلمان سلطنتی در طرح و رنگ های فوق العاده زیبا + تصاویر

مبلمان سلطنتی در طرح و رنگ های فوق العاده زیبا + تصاویر

دکوراسیون ترکیبی و جذاب نئوکلاسیک

دکوراسیون ترکیبی و جذاب نئوکلاسیک

اصول نصب و ایده های چیدمان تابلو روی دیوار + عکس

اصول نصب و ایده های چیدمان تابلو روی دیوار + عکس

مدل هایی زیبا از کمد لباس (دیواری)

مدل هایی زیبا از کمد لباس (دیواری)

این علامت یعنی وقت خرید تشک جدید رسیده

این علامت یعنی وقت خرید تشک جدید رسیده

7 نکته مهم در انتخاب پرده برای اتاق کودک + عکس

7 نکته مهم در انتخاب پرده برای اتاق کودک + عکس

نکته ای که قبل طراحی دکوراسیون داخلی باید بدانید

نکته ای که قبل طراحی دکوراسیون داخلی باید بدانید

ساختمان طراحی شده در زیر یک تپه

ساختمان طراحی شده در زیر یک تپه

بهترین طراحی اتاق خواب 2013

بهترین طراحی اتاق خواب 2013

دکوراسیون انگلیش هوم مد این روزهای اینستاگرام

دکوراسیون انگلیش هوم مد این روزهای اینستاگرام
بازسازی و مدرن کردن خانه 40 ساله قدیمی
بازسازی این خانه قدیمی و 40 ساله با استفاده از طراحی نوری است که این خانه قدیمی را به خانه ای مدرن تبدیل کرده است.

استفاده‌از نور در بازسازی خانه قدیمی

ترفندهای دکوراسیونی زیادی وجود دارد که‌می‌تواند به‌شما کمک کند تا خانه‌ای با ظاهری نو را تجربه‌کنید، گاهی این ترفندها بسیار کوچک هستند، اما گاهی هم این ترفندها ابعاد بزرگ تری به‌خود می‌گیرند که‌نامش بازسازی خانه‌است.

شما می‌توانید با استفاده‌از نور ، فضایی را وسیع تر و یا کوچک تر نمایش دهید. برای این منظور کافی است نورپردازی را بر روی دیوارها و کنج های محیط انجام دهید. به‌این ترتیب اطراف محیط روشن تر از مرکز شده‌و بزرگتر جلوه‌می‌کند .طراحی نور را در پروژه‌زیر مشاهده‌نمایید؛ که‌چگونه‌یک فریم نور مخفی با ابعاد متناسب و تنظیم نور صحیح فضای راهرو مانند را برای نشینمن مناسب کرده‌است.

بازسازی خانه

بازسازی خانه‌قدیمیاستفاده‌از نور

طلوع خورشید با پراکنده‌شدن اشعه‌هایی همراه‌است که‌مجموع آنها نور نامیده‌می‌شود. نور از جمله‌مهم ترین مواهب الهی است؛ که‌در زندگی بشر از ارزش بسزایی برخوردار است. در واقع هیچ عنصری در دنیا بدون وجود نور هویت دیداری ندارد. نور واسطه‌ای میان چشمان بیننده‌و محیط اطراف اوست. یعنی در صورتی که‌نوری به‌چشم ما نرسد، تصویری در شبکیه‌تشکیل نشده‌و در نتیجه‌حس بینایی معنا و مفهوم کاربردی نخواهد داشت. ارزش واقعی نور هنگام تاریکی نمایان می‌شود. این تاریکی یا حاصل از غروب خورشید و تابش آن بر عرصه‌دیگری از گیتی است. در یک تقسیم بندی کلی، استفاده‌از نور خورشید را نور طبیعی و نور حاصل از نورپردازی های دیگر را نور مصنوعی می‌نامیم.

در نورپردازی طبیعی تنها یک وسیله‌نورزا وجود دارد؛ که‌آن هم خورشید است و نور طبیعی در واقع همان نور خورشید است؛ که‌گذشته‌از ایجاد روشنایی در زمین، مزایای بسیار دیگری نیز دارد. تحقیقات دانشمندان نشان داده‌است که‌شش درصد از مردمی که‌در مناطق شمالی این کره‌خاکی زندگی می‌کنند و از نور خورشید به‌میزان کافی و طولانی مدت بهره‌مند نیستند، از ناراحتی های روحی، شبیه‌به‌افسردگی رنج می‌برند. دانشمندان ثابت کرده‌اند تغییرات تابش نور که‌در نتیجه‌تغییرات فصلی به‌وجود می‌آیند، نیز بر روحیه‌افراد تاثیر می‌گذارند. آنها بر این عقیده‌اند که‌قرار گرفتن در معرض نور خورشید از تولید هورمون ملاتونین (melatonin) در خون جلوگیری به‌عمل می‌آورد و به‌همین جهت است که‌افرادی به‌سندرم افسردگی فصلی یا همان (Seasonal Affective Disorder) مبتلا هستند. از دیگر مزایای بسیار مهم نور خورشید، کاربرد آن در صنعت و نقش آن در صرفه‌جویی انرژی های پایان پذیر است.


بازسازی خانه

بازسازی خانه‌40 ساله


ساخت چراغ ها و اتومبیل های خورشیدی از جمله‌آنها است. موضوع مهم دیگر نیاز به‌وجود منابع نورزای دیگری است که‌به‌هنگام تاریک شدن هوا و پایان این نور پرارزش طبیعی، نوری را از خود ساطع می‌سازند که‌آن را نور مصنوعی می‌نامند. البته‌در هنگام روز نیز برخی از فضاها دارای شرایطی هستند که‌با وجود تابش نور خورشید به‌نورپرداز دیگری، به‌عنوان تنها منبع نورزا یا نورپرداز مکمل نیازمندند. نور مصنوعی به‌زبان ساده‌نوری است که‌از خورشید تابیده‌نشده‌و منابع دیگری عامل پدید آمدن آن هستند. حال از انواع نورها در یک تعریف کلی که‌بگذریم، به‌ارزش واقعی نور زمانی پی خواهیم برد که‌تاثیرات ناشی از آن را بشناسیم. در حین طراحی یا بازسازی یک پروژه، تا جایی که‌امکان دارد روزنه‌های نفوذ نور طبیعی را به‌داخل فضا تقویت کنید؛ تا حد امکان پنجره‌ها را وسیع و نورگیرها گسترش دهید.

نور در اتاق خواب

اتاق خواب از آن مکان هایی است که‌نور یکی از اصلی ترین اجزای آن است و رکن اساسی آن به‌حساب می‌آید. یک نور بسیار ملایم برای شب ها، باعث می‌شود تا شما به‌راحتی خوابتان ببرد و یک خواب راحت و آسوده‌داشته‌باشید. همچنین یک نور قوی باعث می‌شود شما صبح ها دچار مشکل مذکور نشوید و برای پوشیدن لباس، لازم نباشد اتاق خوابتان را ترک کنید. مهمترین چراغ و نور در اتاق خواب شما، چراغ هایی است که‌در کنار تخت خواب است. این چراغ ها برای زمانی کارایی دارند که‌یکی از شما می‌خواهید کتاب بخوانید یا تلویزیون تماشا کنید و فرد دیگری می‌خواهد بخوابد.

برای قرار دادن این چراغ ها شما می‌توانید از دیوار پشت تخت استفاده‌کنید و چراغ را روی دیوار نصب کنید. دقیقاً مشابه‌چراغ هایی که‌در هتل ها و بالای تخت از آنها استفاده‌می‌شود. برای این کار از یک دیوار کاذب هم می‌شود استفاده‌کرد. چراغ ها را می‌توانید با استفاده‌از این دیوار پشت آن نصب کرد. اگر استفاده‌از هیچکدام از اینها را قبول نداشته‌و توانایی اجرای آن را ندارید، می‌توانید از ساده‌ترین راه، یعنی چراغ های خواب روی میز و کنار تخت یا همان چراغ خواب رومیزی استفاده‌کنید. اگر از چراغ های پشت تخت استفاده‌می‌کنید، این نکته‌را باید مورد توجه‌قرار دهید که‌ارتفاع چراغ های پشت سرتان نباید زیاد باشد.

اگر از تختخواب دو نفره‌استفاده‌می‌کنید حتماً آنها را جدا کنید و کلید را هم به‌صورت جدا قرار دهید. اگر هم به‌سراغ چراغ خواب های رومیزی رفته‌اید، دقت کنید که‌ارتفاع آنها طوری تنظیم شود که‌نور مستقیم به‌صورت شما نخورد. اما راه‌حل های دیگری هم هست که‌شما می‌توانید در نور و تنظیم آن در اتاق خوابتان استفاده‌کنید. 1٫ از کلیدهای دیمر یا همان تنظیم کننده‌های نور در اتاق خوابتان استفاده‌کنید. از این کلیدها حتی برای چراغ اصلی اتاق خواب هم می‌توانید استفاده‌کنید.

بدین ترتیب شما می‌توانید نور را به‌دلخواه‌تنظیم کنید. 2٫ اگر نور خورشید که‌از پنجره‌اتاق داخل می‍ شود، مستقیم به‌صورت شما می‌خورد و باعث اذیت شدن شما می‌شود، راه‌کار این است که‌از پرده‌های حصیری یا کرکره‌ای استفاده‌کنید؛ تا از این مشکل نجات پیدا کنید. 3٫ کلید چراغ ها را در کنار در ورودی اتاق قرار دهید؛ تا به‌هنگام وارد شدن و همین طور خارج شدن از اتاق، بتوانید چراغ ها را روشن و خاموش کنید. کلید چراغ ها را علاوه‌بر کنار در، کنار تختخواب هم بگذارید. بدین ترتیب شما دیگر نیازی به‌این ندارید که‌برای خاموش کردن چراغ ها از تخت خواب بیرون بیایید. 4٫ اگر از صندلی در اتاق استفاده‌می‌کنید، ارتفاع آنها، برای شما مشکل ایجاد می‌کند.

سعی کنید از صندلی های کوتاه‌افقی استفاده‌کنید. در غیر این صورت سایه‌آنها روی صورت شما می‌افتد. 5٫ از شمع در اتاقتان استفاده‌نکنید. البته‌تا زمانی که‌مطمئن نشده‌اید قبل از اینکه‌خوابتان ببرد آن را خاموش خواهید کرد. 6٫ اگر چراغ آویزان در نقطه‌ای بین دیوار و پنجره‌است، مطمئن باشید هرکاری که‌شما انجام می‌دهید را همسایه‌شما از پنجره‌خواهد دید. در بازسازی پروژه‌پیش رو تا حد امکان پنجره‌اتاق بزرگ شده‌است؛ که‌تا ساعات زیادی از روز نور دریافت کند. همین طور از 2 سایز هالوژن جهت تنظیم روشنایی در ساعات مختلف روز استفاده‌شده‌است. نور مخفی نیز مجهز به‌دیمر است؛ تا نور آن تا میزان چراغ خواب کاهش داده‌شود.

اتاق خواب کودکان

اتاق خواب کودکان نیاز به‌طراحی نوری متفاوت از اتاق خواب بزرگسالان دارد. اما باید حواستان باشد، این مدل را با بزرگتر شدن کودکتان تغییر دهید. برای طراحی نور اتاق کودکان شیوه‌های مختلفی است. استفاده‌از چراغ های مختلف برای کودکان با رنگ های جذاب و کودکانه‌و یا چراغ هایی که‌الگوها یا طرح هایی را روی سقف و دیوار می‌اندازند، مناسب است. همچنین راه‌های زیر هم به‌شما کمک می‌کند.

برای اتاق کودکانتان هم می‌توانید از کلیدهای دیمر استفاده‌کنید. این کار می‌تواند جو اتاق را طوری تنظیم کند که‌کودکان احساس خواب آلودگی کنند و راحت تر و زودتر به‌خواب بروند.

اگر در اتاق کودکانتان تلویزیون یا کامپیوتر وجود دارد، به‌آنها اجازه‌ندهید در تاریکی کامل از آنها استفاده‌کنند. بهتر است برای چشم آنها از یک نور ملایم استفاده‌کنید. استفاده‌از دیمر یا کنترل کننده‌نور در این مورد نیز خوب است. همچنین از چراغ رومیزی هم برای این کار استفاده‌کنید.

از چراغ های دیواری به‌جای آباژور یا چراغ های پایه‌دار برای اتاق استفاده‌کنید. ممکن است کودکتان با آن برخورد کند.

نور پردازی درآشپزخانه، هال، حمام و ورودی

در آشپزخانه‌های قدیم که‌مانند امروز دارای کابینت های ثابت و جاسازی شده‌و محل مشخصی برای اجاق گاز، یخچال و دیگر وسایل آشپزخانه‌نبودند، نورپردازی اغلب به‌وسیله‌یک چراغ آویز سقفی که‌در مرکز سقف آشپزخانه‌نصب می‌شد، انجام می‌گرفت. چرا که‌اغلب فعالیت های داخل آشپزخانه‌( مانند آماده‌سازی مواد غذایی ) بر روی میز وسط آشپزخانه‌انجام می‌شد. اما آشپزخانه‌های امروزی با ردیفی از کابینت ها ، اجاق و یخچال جاسازی شده‌به‌موازات و در کنار دیوارهای آشپزخانه، نیازمند شیوه‌دیگری از نورپردازی هستند. در آشپزخانه‌های امروزی قسمت اعظم کار در آشپزخانه‌بر روی سطح کابینت ها در کنار اجاق گاز و یا شیر آب و سینک ظرفشویی انجام می‌شود؛ که‌در اغلب آشپزخانه‌ها همگی در کنار دیوار قرار دارند. اما هنوز چراغ های سقفی از وسط سقف آشپزخانه‌آویزان هستند.

در نتیجه‌افراد اغلب پشت به‌منبع نور و در زیر سایه‌خود مشغول به‌کار هستند و هنگام کار از نور کافی برخوردار نیستند. با توجه‌به‌تغییرات ساختار آشپزخانه‌های امروزی نسبت به‌گذشته، ما در بخش هایی از آشپزخانه‌که‌اغلب محل انجام کار محسوب می‌شود، به‌نور کافی نیاز داریم. مانند سطح روی اجاق گاز، سینک ظرفشویی و سطوح روی کابینت ها که‌برای آماده‌سازی وسایل آشپزی و مواد غذایی مورد استفاده‌قرار می‌گیرند. علاوه‌بر نیاز به‌روشنایی در این اماکن، فضای کلی آشپزخانه‌نیز باید از نور کافی برخوردار باشد.

همچنین در بسیاری از آشپزخانه‌ها بعضی از کابینت ها با درهای شیشه‌ای و به‌صورت ویترین ساخته‌شده‌اند تا از آنها برای به‌نمایش گذاشتن ظروف زیبا و تزئینی استفاده‌شود. این کابینت ها نیز نیاز به‌نورپردازی داخلی دارند. به‌این ترتیب ما نیاز به‌یک مجموعه‌منابع نوری داریم؛ که‌هریک به‌صورت جداگانه‌قابل کنترل باشند. نور کافی برای سطح روی اجاق گاز در آشپزخانه‌هایی که‌دارای یک هواکش یا هود در بالای اجاق گاز هستند، به‌راحتی توسط چراغ هواکش تأمین می‌شود. اگر بالای اجاق گاز، هواکش مجهز به‌چراغ وجود ندارد، باید یک چراغ قابل تنظیم در بالای اجاق گاز نصب شود. همچنین بالای سینک ظرفشویی نیز به‌یک چراغ نیاز است؛ تا شب هنگام نور کافی برای شست و شوی ظروف و مواد غذایی را برای ما فراهم کند.

ترجیحاً هر یک از این چراغ ها باید دارای کلید کنترل مجزا باشند؛ تا فقط در مواقع لزوم مورد استفاده‌قرار گیرند. برای تأمین نور کافی در سطح روی کابینت ها از آنجا که‌اغلب این سطوح در زیر کابینت های دیواری قرار دارند، به‌راحتی می‌توان از چراغ های مهتابی که‌در زیر کابینت ها نصب می‌شوند، بهره‌گرفت. به‌این ترتیب چراغ های نصب شده‌در زیر کابینت های دیواری بی آنکه‌دیده‌شوند و یا موجب آزار چشم باشند، نور کافی را بر سطح روی کابینت ها می‌تابانند.

چنانچه‌کابینت های زمینی عمیق باشند و نور محیط به‌اندازه‌کافی درون آنها را روشن نکند، برای دسترسی راحت به‌وسایل داخل این نوع کابینت ها می‌توان چراغ های کوچکی در آنها نصب کرد؛ که‌با کلیدهای اتوماتیک کنترل شوند و با باز و بسته‌شدن در کابینت ها روشن و خاموش شوند. اگر آشپزخانه‌شما محل صرف غذا نیز هست، استفاده‌از چراغ های سقفی که‌ارتفاعشان قابل تنظیم است، درست در بالای میز غذاخوری، ایده‌خوبی است.

این چراغ ها می‌توانند هنگام صرف غذا روی میز را به‌خوبی روشن کنند و در مواقعی که‌از میز استفاده‌نمی شود فضای کلی آشپزخانه‌را روشنایی ببخشند. نورپردازی در فضا به‌سادگی با نصب چراغ های سقفی قابل اجرا است. در حمام و دستشویی علاوه‌بر چراغ های سقفی که‌برای تأمین روشنایی محیط مورد استفاده‌قرار می‌گیرند، نصب یک چراغ دیواری در بالای آینه‌نیز ضروری است. اما توجه‌داشته‌باشید که‌برای این منظور از چراغ های فلوئورسنت استفاده‌نکنید. زیرا نور این چراغ ها موجب تغییر برخی از رنگ ها شده‌و تصویر شما را با رنگ های غیرواقعی در آینه‌منعکس می‌کنند. نورپردازی قسمت های مختلف خانه، هال ورودی، راهروها و راه‌پله‌ها را نیز فراموش نکنید. این اماکن در هر خانه‌ای باید از نور فراوان برخوردار باشند. به‌خصوص راه‌پله‌ها که‌در حفظ ایمنی و سلامتی خانواده‌و میهمانان اهمیت به‌سزایی دارد.

نورپردازی به‌شیوه‌نوین را در پروژه‌زیر مشاهده‌نمایید:

نورپردازی راه‌پله

در اینجا ایمنی مهم تر از زیبایی است و بهترین روش نورپردازی، روشن کردن مسیر حرکت و سطح روی پلکان با چراغ هایی است که‌به‌دیوار نصب می‌شوند و نور را به‌طرف پایین می‌تابانند. استفاده‌از چراغ های دیواری، کار تعویض لامپ را نیز ساده‌تر می‌کند.

آنچه‌تاکنون بیان شد، در جهت تأمین نور کافی و روشنایی لازم برای انجام فعالیت های گوناگون در هر یک از اتاق ها بود. اما نورپردازی می‌تواند در جهت زیباسازی و جلب توجه‌بیننده‌به‌سوی اشیای تزئینی و ویژگی های زیبای یک اتاق نیز باشد. برای این منظور بهترین انتخاب چراغ های قابل تنظیمی هستند که‌به‌صورت تک، دوتایی و سه‌تایی در بازار موجودند و پس از نصب در یک نقطه‌از دیوار می‌توان هر یک از آنها را به‌سمت دلخواه‌تنظیم کرد؛ به‌صورتی که‌محل مورد نظر ما را روشن کند. نور این چراغ ها را می‌توان به‌راحتی بر روی یک دیوار، یک تابلو و یا یک مجسمه‌دلخواه‌تنظیم کرد و یا حتی بخشی خاص از اتاق ( مانند محل قرارگیری شومینه‌و یا یک آرک در سقف ) را به‌وسیله‌آنها روشن کرد.

طبقات داخل کابینت های در شیشه‌ای را نیز می‌توان با استفاده‌از روش های گوناگون روشنایی بخشید. اما یکی از بهترین راه‌ها نصب چراغ های کوچک در زیر هر یک از طبقات و یا در مواقعی که‌طبقات شیشه‌ای هستند، است و یا نصب یک لامپ در قسمت بالا و یا پایین کابینت. شیوه‌نورپردازی در فضای آشپزخانه‌را در پروژه‌زیر بررسی کنید؛ که‌چگونه‌به‌وسیله‌منابع نور ضعیف تر نورپردازی روی شلف ها و دکورها صورت گرفته‌و با منابع قوی تر، یک نور یکدست و روشن در کل فضا وجود دارد.

تاثیرات نور در معماری و طراحی داخلی

در معماری برای تاکید بیشتر بر روی برخی از بخش های نما می‌توان از نور طبیعی بهره‌جست. بدین گونه‌که‌با ایجاد برآمدگی ها و فرورفتگی هایی بر روی محل مورد نظر، سایه‌هایی در بخش هایی از نما ایجاد نمود؛ که‌تاکیدی بر روی بخش مذکور باشند. برای مثال به‌منظور کشیده‌تر نمایش دادن ارتفاع یک حجم، می‌توان با ایجاد برآمدگی هایی باریک و بلند، سایه‌های عمود و طویل ایجاد کرد؛ تا نما کشیده‌تر به‌نظر آید. همچنین برای نمایش بخش های شاخص بنا، همانند ورودی ها، می‌توان با ایجاد حفره‌هایی عمیق بر روی حجم، بخش های مورد نظر را با سایه‌مشخص نمود.

از روش های دیگری که‌کاربرد پوشاندن سطوح یکپارچه‌نما با عناصر همسان و برجسته‌می‌باشد؛ که‌منجر به‌ایجاد بافتی مرکب از نور و سایه‌است. در این گونه‌بناها، سایه‌به‌عنوان عنصری مهم در طرح نماد دخیل می‌باشد.استفاده‌از مصالح متنوع در کنار یکدیگر که‌دارای خاصیت انعکاسی متفاوتی باشند نیز می‌تواند جلوه‌های خاصی در نما ایجاد کند. برای مثال به‌منظور تاکید بر روی بخش هایی از نما می‌توان آنها را با پوشش های فلزی آراست و در سایر سطوح از مصالحی با خاصیت انعکاسی کمتر استفاده‌نمود. بدین ترتیب در اثر انعکاس شدید حاصل از برخورد نور به‌سطوح فلزی، بخش های مورد نظر مهمتر جلوه‌می‌کنند.

تاثیرات نور در طراحی فضاهای داخلی

نور طبیعی یکی از عناصری است که‌در تغییر ماهیت فضای داخلی بنا تاثیر بسزایی دارد. ما می‌توانیم نور را به‌گونه‌ای بارز و مشخص، داخل بنا هدایت کرده‌و بدین ترتیب با ایجاد عرصه‌هایی از نور و تاریکی، فضای یکپارچه‌را بدون استفاده‌از عناصر و مصالح جداکننده، به‌بخش های مجزا تقسیم کنیم. روش دیگر استفاده‌از نور، برای شدت بخشیدن به‌هدفی مانند مرتفع نشان دادن فضاست. برای مثال در معبد پانتئون نوری که‌از نورگیر موجود در مرکز گنبد معبد به‌درون می‌تابد، فضای تاریکتر داخلی را از لحاظ عمودی، کشیده‌تر نشان می‌دهد. همانگونه‌که‌می‌دانیم نور در تاریکی حامل پیام ها و اشاراتی برای انسان است.

از این خاصیت می‌توان در مشخص نمودن مسیرهای ورودی و خروجی مربوط به‌فضاهای تاریک و عاری از نور داخلی بهره‌گرفت. بدین ترتیب که‌فرد در یک محیط نیمه‌تاریک، با مشاهده‌یک منبع نور در محل ورودی که‌در حکم راهنما است، می‌تواند مسیر حرکت و موقعیت خود را در فضای داخلی شناسایی کند. از نور برای القای حسی خاص در انسان نیز می‌توان استفاده‌کرد. برای مثال فضایی که‌با نور ضعیف مزین شده‌باشد، می‌تواند نوعی حالت خلسه‌در انسان ایجاد کند. از این رو در بسیاری از آرامگاه‌ها و یا بناهای مذهبی می‌توانیم شاهد تابش شعاع های خفیف تر به‌درون فضای تاریک داخلی باشیم.

بیشتر بخوانید

دکوراسیون اتاق خواب کودک

دکوراسیون اتاق خواب کودک

5 اشتباه کلی در دکوراسیون داخلی منزل + عکس

5 اشتباه کلی در دکوراسیون داخلی منزل + عکس

5 ترفند برای ایجاد آرامش دراتاق خواب

5 ترفند برای ایجاد آرامش دراتاق خواب

20 ایده ی خلاقانه برای داشتن باغچه در کمترین فضا

20 ایده ی خلاقانه برای داشتن باغچه در کمترین فضا

چه زمانی باید پنجره خانه را تعویض کنیم؟

چه زمانی باید پنجره خانه را تعویض کنیم؟

تغییر دکوراسیون خانه ؛ با هزینه کم تغییرات بزرگ ایجاد کنید!

تغییر دکوراسیون خانه ؛ با هزینه کم تغییرات بزرگ ایجاد کنید!

دکوراسیون پرهیجان بوهمیایی مثل زندگی کولی ها + تصاویر

دکوراسیون پرهیجان بوهمیایی مثل زندگی کولی ها + تصاویر

تزیین دیوار اتاق کودک با استیکرهای کودکانه + تصاویر

تزیین دیوار اتاق کودک با استیکرهای کودکانه + تصاویر

خرید بهترین فرش برای اتاق کودک با رعایت 4 نکته مهم + عکس

خرید بهترین فرش برای اتاق کودک با رعایت 4 نکته مهم + عکس

مدل دکوراسیون های شیک اتاق خواب + عکس

مدل دکوراسیون های شیک اتاق خواب + عکس
مشاهده

مطالب بیشتر در دکوراسیون منزل

باغچه های دیواری شیک + تصاویر

باغچه های دیواری شیک + تصاویر

نکات مفید و ایده های جدید برای طراحی اتاق خواب + عکس

نکات مفید و ایده های جدید برای طراحی اتاق خواب + عکس

شگرد طراحان داخلی برای تغییر دکوراسیون خانه

شگرد طراحان داخلی برای تغییر دکوراسیون خانه

ترفندهایی برای زیباتر شدن خانه

ترفندهایی برای زیباتر شدن خانه

اصول و ترفندهای رنگ آمیزی خانه های کوچک + عکس

اصول و ترفندهای رنگ آمیزی خانه های کوچک + عکس

تکنیک های طلایی برای داشتن حمام زیبا + عکس

تکنیک های طلایی برای داشتن حمام زیبا + عکس

مدل روتختی دخترانه به سلیقه دختران جوان و نوجوان

مدل روتختی دخترانه به سلیقه دختران جوان و نوجوان

ایده ها و ترفندهای ساده برای زیبایی دکوراسیون خانه + عکس

ایده ها و ترفندهای ساده برای زیبایی دکوراسیون خانه + عکس

سبک انتقالی یا ترنزیشنال ، هم مدرن هم سنتی

سبک انتقالی یا ترنزیشنال ، هم مدرن هم سنتی

طراحی دکوراسیون آشپزخانه از نظر دکوراتورها + عکس

طراحی دکوراسیون آشپزخانه از نظر دکوراتورها + عکس

مطالب مرتبط

نورپردازی خاص اتاق خواب های مدرن + تصاویر

نورپردازی خاص اتاق خواب های مدرن + تصاویر

4 ایده بکر برای ساخت یک کتابخانه رویایی در خانه + عکس

4 ایده بکر برای ساخت یک کتابخانه رویایی در خانه + عکس

آشنایی با چراغ های دی لایت خودرو

آشنایی با چراغ های دی لایت خودرو

مجهزترین چراغ قوه دنیا ساخته شد

مجهزترین چراغ قوه دنیا ساخته شد

رنگ led گوشی را چگونه تغییر دهیم؟

رنگ led گوشی را چگونه تغییر دهیم؟

ایده هایی برای روشن کردن خانه ی تاریک

ایده هایی برای روشن کردن خانه ی تاریک

چطور یک چراغ مطالعه عالی بخریم ؟

چطور یک چراغ مطالعه عالی بخریم ؟

تاثیر چراغ خواب در ضعف بینایی کودکان

تاثیر چراغ خواب در ضعف بینایی کودکان

5 قانون مهم در نورپردازی حرفه ای نشیمن

5 قانون مهم در نورپردازی حرفه ای نشیمن

دلیل استفاده از چراغ های روشنایی خودرو در روز چیست؟

دلیل استفاده از چراغ های روشنایی خودرو در روز چیست؟

خورشید را برای گیاهانتان به خانه بیاورید

خورشید را برای گیاهانتان به خانه بیاورید

نورپردازی آشپزخانه کوچک به مدرن ترین حالت ممکن

نورپردازی آشپزخانه کوچک به مدرن ترین حالت ممکن

ایده های دکوراتیو برای نورپردازی اتاق خواب + عکس

ایده های دکوراتیو برای نورپردازی اتاق خواب + عکس

هر آنچه که باید در مورد چراغ های زنون بدانیم؟!

هر آنچه که باید در مورد چراغ های زنون بدانیم؟!

نورپردازی مدرن حمام و دستشویی + تصاویر

نورپردازی مدرن حمام و دستشویی + تصاویر

خانه تان را به سبک کافی شاپ نورپردازی کنید

خانه تان را به سبک کافی شاپ نورپردازی کنید

با کاسه فلزی و کنف چراغ آشپزخانه بسازید + آموزش

با کاسه فلزی و کنف چراغ آشپزخانه بسازید + آموزش

بازسازی آسانسورهای قدیمی با زیبایی و امنیت کامل

بازسازی آسانسورهای قدیمی با زیبایی و امنیت کامل

نکاتی که نورپردازی آشپزخانه رو زیر و رو می کنه

نکاتی که نورپردازی آشپزخانه رو زیر و رو می کنه

بررسی و تحلیل مشخصات “سانتافه 2017”

بررسی و تحلیل مشخصات “سانتافه 2017”