بیشتر بخوانید

تاثیر تزریق ژل ، بوتاکس و لیفت صورت با نخ

تاثیر تزریق ژل ، بوتاکس و لیفت صورت با نخ

هرآنچه باید درباره گن ها بدانید

هرآنچه باید درباره گن ها بدانید

رویش سریع و مجدد مو با نکات ویژه و مهم

رویش سریع و مجدد مو با نکات ویژه و مهم

با ترس از ابتلا به تومور مغزی چه کنیم؟

با ترس از ابتلا به تومور مغزی چه کنیم؟

بهبود خدمات پزشکی؛ دکتریاب

بهبود خدمات پزشکی؛ دکتریاب

بیوگرافی پروفسور سمیعی به همراه عکس خانواده و افتخارات

بیوگرافی پروفسور سمیعی به همراه عکس خانواده و افتخارات

برای کدام بیماری ها باید به نورولوژیست مراجعه کرد ؟

برای کدام بیماری ها باید به نورولوژیست مراجعه کرد ؟

برای کدام بیماری ها به متخصص آلرژی مراجعه کنیم؟

برای کدام بیماری ها به متخصص آلرژی مراجعه کنیم؟

ارزان ترین و شاید تنها راه درمان کم شنوایی

ارزان ترین و شاید تنها راه درمان کم شنوایی

شرایطی که در آن باید به کاردیولوژیست مراجعه کرد

شرایطی که در آن باید به کاردیولوژیست مراجعه کرد
بیوگرافی پروفسور سمیعی به همراه عکس خانواده و افتخارات
زندگینامه دکتر سمیعی به همراه عکسهای همسر و فرزندان پروفسور مجید سمیعی و جوایز و افتخارات او را در سایت مجله اینترنتی فنجان ببینید.

بیوگرافی پروفسور سمیعی

  • نام:مجید
  • نام خانوادگی:سمیعی
  • تاریخ تولد :29 خرداد 1316
  • محل تولد:تهران
  • محل زندگی: هانوفر، آلمان
  • ملیت: ایرانی و آلمانی
  • پیشه:جراحی مغز و اعصاب
  • همسر:مهشید سمیعی
  • فرزندان: امیر و امیره
---------------------------------------------------
بیوگرافی پروفسور سمیعی

زندگی شخصی پروفسور سمیعی 

پروفسور مجید سمیعی درتاریخ 29 خرداد 1316 در شهر تهران و در خانواده‌ای فرهیخته‌و اهل گیلان متولد شد.
 
امیر سمیعی

شباهت پسر پروفسور سمیعی با پدرش


تحصیل در آلمان

وی ابتدایی و متوسطه‌را در همین شهر به‌پایان رسانید و سپس عازم آلمان گردید و در دانشگاه‌ماینتز در رشته‌پزشکی مشغول به‌ادامه‌تحصیل گردیدند.
پروفسور سمیعی

برترین دانشجوی ایرانی مقیم اروپا

نظر به‌موفقیتهای علمی ایشان در دوران تحصیلات پزشکی و کسب عالیترین نمرات ممکن در امتحانات پایان دوره‌پزشکی، جایزه‌ویژه‌وزارت علوم ایران برای برترین دانشجویان ایرانی مقیم اروپا به‌ایشان تعلق گرفت. پس از فراغت از تحصیل در رشته‌پزشکی و همچنین اتمام تحصیلات ثانوی در بیولوژی، ایشان تحصیلات تخصصی خود در رشته‌جراحی مغز و اعصاب را در دانشگاه‌ماینتز آغازنمودند و در سال 1970 موفق به‌دریافت مدرک بورد تخصصی این رشته‌از کشور آلمان شدند.

 جوانی پروفسور سمیعی

پرفسور سمیعی در دوران جوانی 


ازدواج پرفسور سمیعی

پروفسور مجید سمیعی در سال 1961 و در سن نوزده‌سالگی عاشق دختر عمویش مهشید سمیعی شده‌و با او ازدواج نمودند و دارای دو فرزند می‌باشند. دختر ایشان امیره‌سمیعی در رشته‌اقتصاد تحصیل نمودند و پسر ایشان پروفسور امیر سمیعی، پروفسور مشهور جراحی مغز و اعصاب و معاون مرکز جراحی مغز و اعصاب در موسسه‌بین المللی علوم اعصاب هانوفر می‌باشند.
 
همسر و پسر پروفسور سمیعی

 همسر و فرزند دکتر سمیعی


فعالیت حرفه‌ای

وی کار علمی را با سمت استادیاری و معاونت بیمارستان جراحی مغز و اعصاب آغاز کرد. پس از چندی سرپرستی بخش جراحی مغز و اعصاب اطفال را به‌عهده‌گرفت. در سال 1351 به‌اخذ درجه‌ی پروفسوری جراحی مغز و اعصاب از دانشگاه‌ماینتس نایل گردید. ضمن کارهای پزشکی و تدریس، لحظه‌ای از تحقیق و تتبع غافل نبود و در زمینه‌ی تورم مغز و ترمیم و بازسازی جراحی اعصاب محیطی مطالعات ارزنده‌ای انجام داد.
در سال 1350 اولین دوره‌از دوران آموزشی جراحی میکروسکوپی را آغاز کرد و در سال 1356 نخستین آزمایشگاه‌تمرین جراحی میکروسکوپی آلمان را با کمک بنیاد فولکس واگن تأسیس نمود.
تجربیات پیوند اعصاب محیطی و بازسازی اعصاب مغز توجه‌پروفسور سمیعی را به‌مشکلات جراحی در قاعده‌ی جمجمه‌جلب کرد و در این زمینه‌اولین گامهای پیشرفت را برداشت که‌مورد توجه‌جهان پزشکی قرار گرفت.
 پروفسور سمیعی و قالیباف

 تندیس پروفسور سمیعی


ریاست بیمارستان جراحی مغز و اعصاب را در شهر هانور

در سال 1356، ریاست بیمارستان جراحی مغز و اعصاب را در شهر هانور به‌عهده‌گرفت در همین سال، کرسی جراحی مغز و اعصاب در دانشگاه‌لیدن هلند به‌وی اعطا شد و در سال 1366 دانشگاه‌ماینتس تصدی کرسی جراحی مغز و اعصاب را به‌وی پیشنهاد کرد.

ریاست انجمن بین المللی قاعده‌ی جمجمه

در سال 1367 با قبول تصدی کرسی جراحی مغز و اعصاب در دانشگاه‌هانور به‌کار پرداخت. از سال 1367 تا 1371 ریاست انجمن بین المللی قاعده‌ی جمجمه‌را به‌عهده‌داشت و در سال 1371 به‌ریاست فدراسیون جهانی انجمنهای قاعده‌ی جمجمه‌انتخاب شد.
بخشی از تجربیات علمی او در 13 کتاب و بیش از 200 مقاله‌ی علمی منعکس شده‌است. برای تجلیل از مقام علمی و تجربیات ارزنده‌وی و همچنین گامهای بلندی که‌در پیشرفت جراحی مغز و اعصاب برداشته‌است، رییس جمهوری آلمان غربی در سال1367 نشان خدمت درجه‌1 دولت آلمان را به‌او اهدا کرد.
در همین سال جایزه‌علمی استان نیدرزاکس آلمان، به‌پاس فعالیتهای پر ارزش وی در راه‌پیشرفت جراحی مغز و اعصاب به‌نامبرده‌اهدا شد. پروفسور سمیعی، طی چند ده‌گذشته، در بیش از 200 کنگره‌علمی شرکت و تجربیات پزشکی خود را ضمن سخنرانی های متعدد ارایه‌نموده‌است. وی از سوی مجامع علمی پزشکی جهان تقدیرنامه‌ها و جوایز گوناگونی دریافت کرده‌و در جهان پزشکی به‌عنوان جراح پیشتاز در رشته‌مغز و اعصاب شناخته‌شده‌است.
 
هانوفر آلمان

مرکز مغز و اعصاب هانوفر آلمان 


مشهورترین جراح متخصص مغز و اعصاب

این مشهورترین جراح متخصص مغز و اعصاب که‌بیش از ٣5 سال مسئولیت بزرگ ترین مرکز بین المللی علوم اعصاب (جامعه‌جهانی جراحان مغز و اعصاب) را بر عهده‌داشته، از متخصصان و جراحان زبده‌ایرانی الاصل مقیم کشور آلمان است و به‌عنوان پایه‌گذار و مبدع روش نوین جراحی قاعده‌جمجمه‌شناخته‌شده‌است.
 
بیمارستان مغز

بیمارستانی در چین به‌نام پرفسور سمیعی 


اهدای نشان ها به‌موزه‌ایران

این چهره‌ماندگار علمی ایران در سال 1391 در کنار برگزاری همایش ها و کنگره‌ها و انجام اقدامات علمی، همه‌نشان های خود را به‌موزه‌تاریخ علوم پزشکی ایران هدیه‌کرد که‌نشان نوبل، نشان فدراسیون جهانی جامعه‌جراحان مغز و اعصاب جهان، نشان اهدایی جمهوری فدرال آلمان، جام اهدایی دانشگاه‌هاروارد و نشان ریاست فدراسیون جهانی جراحان مغز و اعصاب بخشی از آنهاست.
جوایز پروفسور سمیعی

جوایز دکتر مجید سمیعی 


جوایز و افتخارها

جایزه‌حلقه‌لایبنیتز

کلوب خبرنگاران هانوفر جایزه‌حلقه‌لایبنیتز هانوفر (به‌آلمانی:Leibniz-Ring-Hannover) را در سال 2013 برای طرح آفریقا صد به‌مجید سمیعی اهدا کرد. سمیعی در طرح آفریقا صد می‌خواهد 100 جراح جوان آفریقایی را به‌آلمان آورده‌و آن ها را آموزش دهد تا پس از بازگشت پزشکان دیگری را برای قاره‌آفریقا پرورش دهند. سمیعی در این آیین اهدای جایزه‌گفت:«این جایزه‌نه‌به‌من، بلکه‌به‌قاره‌ای با نزدیک به‌یک میلیارد جمعیت اهدا شد.» او گفت:این جایزه‌برایش ارزش ویژه‌ای دارد، چون برای کمک به‌قاره‌ای است که‌به‌نسبت جمعیت اش به‌شدت از امکانات پزشکی محروم است. به‌گفتهٔ سمیعی میزان مرگ و میر در آفریقا بر اثر صدمات مغزی سه‌برابر بیماری ایدز است.»
جایزه‌پروفسور سمیعی

اهدای جایزه‌حلقه‌لایبنیتز به‌پروفسور سمیعی


جایزه‌برترین جراح مغز سال 2013

فدراسیون جهانی جوامع جراحی مغز در سال 2013 مجید سمیعی را به‌عنوان جراح مغز سال معرفی کرد. رئیس این فدراسیون در مقاله‌ای در بخش ویژه‌معرفی جراح مغز سال در ژورنال ورلد نوروسرجری نوشت:«هیچ کس در جراحی مغز امروز با مهارت و قوه‌سنجش، ممتازی در تدریس، دستاوردهای مدیریتی و درک جهانی مجید سمیعی برابری نمی کند. او به‌طور کامل شایسته‌عنوان جراح مغز سال 2013 جهان است.»
افتخارات پروفسور سمیعی

جایزه‌برترین جراح مغز 2014 به‌دکتر سمیعی

 
مجید سمیعی در سال 2014 برندهٔ جایزه‌برترین دانشمند و جراح مغز و اعصاب به‌انتخاب آکادمی بین المللی جراحان مغز و اعصاب شد. این جایزه‌همه‌ساله‌از سوی آکادمی بین المللی جراحان مغز و اعصاب به‌یکی از پزشکان این رشته‌اهدا می‌شود.
 
زندگینامه‌پروفسور سمیعی
 

اهدای کلید طلایی رشت به‌پروفسور سمیعی

در شهریور 1393 شهرداری رشت نخستین کلید طلایی رشت در مراسمی به‌سمیعی اهدا شد. وی در هنگام دریافت این جایزه‌گفت:
امروز شهردار رشت کلید طلایی شهر را از طرف شما مردم عزیز به‌من دادند و این جمله‌آقای روحانی را به‌من یادآوری نمودند که‌ما با کلیدهایمان می‌خواهیم درها را باز کنیم، و من نیز با دریافت این کلید طلایی می‌گویم:ما با این کلید می‌خواهیم درهای علم و دانش را برای تمام کشور عزیزمان ایران باز کنیم و اسم این کلید را در آینده‌باید کلید طلایی شهر رشت برای بازکردن درهای علم و دانش در گیلان بلکه‌سراسر ایران بگذاریم.
 
پروفسور سمیعی و روحانی
 

دکترای افتخاری

سمیعی در 10 مهر 1390 به‌دریافت عنوان استاد افتخاری دانشگاه‌تهران نائل شد.

مؤسسه‌بین المللی علوم اعصاب (INI)

در سال 2000 پروفسور سمیعی مؤسسه‌بین المللی علوم اعصاب (International Neuroscience Institute) را در شهر هانوفر آلمان بنیان نهاد و پس از اعلام بازنشستگی خود از ریاست دپارتمان های جراحی مغز و اعصاب در بیمارستان نورداشتات و دانشگاه‌پزشکی هانوفر، در سمت ریاست مؤسسه‌INI به‌توسعه‌این مرکز ادامه‌داد.
 
مؤسسه‌INI که‌به‌دلیل معماری منحصر به‌فردش به‌«مغز هانوفر» شهرت دارد، هم اکنون زیر نظر پروفسور سمیعی و با معاونت فرزندشان امیر سمیعی اداره‌می‌شود.
 
دکتر سمیعی

فعالیت های پروفسور سمیعی در ایران

در اسفند ماه‌سال 1387 پروفسور سمیعی با حضور گرهارد شرودر صدراعظم سابق آلمان، پروژه‌بیمارستان فوق تخصصی 400 تختخوابی پروفسور سمیعی را در رشت آغاز نمود که‌بخش جراحی مغز و اعصاب آن با مرکز اعصاب آلمان همکاری خواهد کرد. مرکز مذکور علاوه‌بر کاربری درمانی، فعالیت پژوهشی نیز خواهد داشت و پروفسور سمیعی شخصاً به‌مراحل پیشرفت آن نظارت خواهد کرد.
به‌گفته‌پروفسور سمیعی، این بیمارستان با ارائه‌خدمات تخصصی مغز و اعصاب الگویی برای کل کشور خواهد بود و دلیل تأسیس آن در شهر رشت علاقه‌ایشان به‌دیار خود عنوان شده‌است.
 
زندگی شخصی پروفسور سمیعی

بزرگترین مرکز تحقیقات سرطان شناسی خاورمیانه 

شهریور 1393، پروفسور سمیعی عملیات اجرایی احداث بزرگترین مرکز تحقیقات سرطان شناسی خاورمیانه‌را در سایت دانشگاه‌علوم پزشکی لاکان رشت آغاز کرد که‌برای ساخت این مرکز در زمینی به‌مساحت 4 هکتار با زیربنای ساختمانی 20 هزار مترمربع 65 میلیارد تومان بودجه‌پیش بینی شده‌است. جالب است بدانید که‌سازمان شهرداری شهر رشت نیز طی مراسمی در سال 1393 کلید طلایی رشت را به‌نشانه‌قدردانی از زحمات پروفسور سمیعی به‌ایشان اعطا نمود.
گفتنی است پروفسور سمیعی عضویت، بنیان گذاری و ریاست بسیاری از مؤسسات و جوامع بین المللی را به‌عهده‌دارد و تا کنون موفق به‌کسب عناوین بسیاری از جمله‌استادی و دکترای افتخاری تعداد زیادی از دانشگاه‌های سراسر جهان شده‌است. وی جوایز و مدال های ملی و بین المللی بسیاری را کسب نموده‌و به‌حق یکی از افتخارات کشور ایران است.
 
عکسهای پروفسور سمیعی

 آثار پروفسور سمیعی

مقالات: بیش از 200 مقاله‌ی علمی در خصوص دستگاه‌عصبی مرکزی و محیطی.
کتابها:برش نگاری پنوموآنسفال ـ جنبه‌های نوین اعصاب محیطی ـ اعصاب جمجمه‌ای ـ ضربه‌های وارد بر قاعده‌ی جمجمه‌ـ جراحی در ساقه‌ی مغز و بطن سوم و اطراف آن دو ـ جراحی قاعده‌مغز ـ ضایعات اعصاب محیطی ـ جراحی منطقه‌ی زین ترکی و سینوسهای پیرامون بینی جراحی مننژیم قاعده‌ی مغز ـ جراحی کلیوس ـ روشهای نوین بازسازی استخوان ـ دوخت عروق و اعصاب و نیز پیوند در جراحی پلاستیک و جراحی ترمیمی ـ جراحی قاعده‌ی مغز ـ اطلس جراحی قاعده‌ی جمجمه.
 
پروفسور سمیعی در دورهمی

پرفسور سمیعی در دورهمی

پروفسور سمیعی در استانبول

بیمارستانی در استانبول به‌نام پرفسور سمیعی

 پروفسور سمیعی در ایران

اهدای دکترای افتخاری برای پرفسور سمیعی

پروفسور سمیعی و زنش

همسر پرفسور سمیعی

 پروفسور سمیعی و قالیباف

پرفسور سمیعی و آقای قالیباف شهردار تهران

بیشتر بخوانید

عمل بینی در ایران

عمل بینی در ایران

بیماری هایی که توسط متخصص نفرولوژی درمان می شود

بیماری هایی که توسط متخصص نفرولوژی درمان می شود

چگونه لیپولیز و لیپوماتیک باعث لاغر شدن می شود؟

چگونه لیپولیز و لیپوماتیک باعث لاغر شدن می شود؟

بهترین متخصصان جراحی زیبایی بینی چه خصوصیاتی دارند؟

بهترین متخصصان جراحی زیبایی بینی چه خصوصیاتی دارند؟

مناسب ترین هزینه جراحی بینی توسط بهترین جراح پلاستیک

مناسب ترین هزینه جراحی بینی توسط بهترین جراح پلاستیک

با لیزر برای همیشه از شر موهای زائد رهایی یابید

با لیزر برای همیشه از شر موهای زائد رهایی یابید

داروی پرازوسین چه کاربرد و عوارضی دارد ؟

داروی پرازوسین چه کاربرد و عوارضی دارد ؟

هزینه عمل بینی چگونه تعیین می شود؟

هزینه عمل بینی چگونه تعیین می شود؟

استفاده از روش تحریک مغزی برای درمان وسواس

استفاده از روش تحریک مغزی برای درمان وسواس

جراحی در شب مناسب است یا روز؟

جراحی در شب مناسب است یا روز؟
مشاهده

مطالب بیشتر در متخصصین

افرادی که باید به متخصص نوروسایکولوژی مراجعه کنند

افرادی که باید به متخصص نوروسایکولوژی مراجعه کنند

برای کدام دردها به متخصص ارتوپدی مراجعه کنیم؟

برای کدام دردها به متخصص ارتوپدی مراجعه کنیم؟

آموزش مراقبت های دوران بارداری

آموزش مراقبت های دوران بارداری

باورنکردنی ترین عمل جراحی دنیا در امریکا

باورنکردنی ترین عمل جراحی دنیا در امریکا

درمان بیماریهای مقعدی با لیزر توسط دکتر داود تاج بخش

درمان بیماریهای مقعدی با لیزر توسط دکتر داود تاج بخش

برای چه مشکلی باید به متخصص زنان و زایمان مراجعه کرد؟

برای چه مشکلی باید به متخصص زنان و زایمان مراجعه کرد؟

تمایز بینی های گوشتی و انواع آن

تمایز بینی های گوشتی و انواع آن

کار متخصص روماتولوژی درمان کدام بیماری هاست؟

کار متخصص روماتولوژی درمان کدام بیماری هاست؟

روش های زیبایی بینی با جراحی و بدون جراحی

روش های زیبایی بینی با جراحی و بدون جراحی

سرگذشت پزشکی در ایران و دستمزد پزشکان باستان

سرگذشت پزشکی در ایران و دستمزد پزشکان باستان

مطالب مرتبط

ماجرای ازدواج عاشقانه پرفسور سمیعی در دورهمی

ماجرای ازدواج عاشقانه پرفسور سمیعی در دورهمی

حرکت عجیب پروفسور سمیعی با بیمار ایرانی

حرکت عجیب پروفسور سمیعی با بیمار ایرانی

پرفسور سمیعی به همراه همسر و فرزندانش + تصاویر

پرفسور سمیعی به همراه همسر و فرزندانش + تصاویر

چای قند پهلوی پرفسور سمیعی بعد از یک عمل سخت + تصاویر

چای قند پهلوی پرفسور سمیعی بعد از یک عمل سخت + تصاویر

لاغر شدن با توصیه های پروفسور سمیعی

لاغر شدن با توصیه های پروفسور سمیعی

پروفسور مجید سمیعی به اینستاگرام پیوست+عکس

پروفسور مجید سمیعی به اینستاگرام پیوست+عکس

توصیه های پزشکی پروفسور سمیعی برای سلامت بدن

توصیه های پزشکی پروفسور سمیعی برای سلامت بدن

خاطره جالب حمید داوود آبادی از پرفسور سمیعی در خندوانه

خاطره جالب حمید داوود آبادی از پرفسور سمیعی در خندوانه

برای کدام بیماری ها باید به نورولوژیست مراجعه کرد ؟

برای کدام بیماری ها باید به نورولوژیست مراجعه کرد ؟

هشدار پروفسور سمیعی درباره تاثیر امواج بر مغز

هشدار پروفسور سمیعی درباره تاثیر امواج بر مغز

افرادی که باید به متخصص نوروسایکولوژی مراجعه کنند

افرادی که باید به متخصص نوروسایکولوژی مراجعه کنند

بهنام صفوی زیر تیغ جراحی پروفسور سمیعی

بهنام صفوی زیر تیغ جراحی پروفسور سمیعی

بیماران مغز و اعصاب اجازه رانندگی دارند؟

بیماران مغز و اعصاب اجازه رانندگی دارند؟

درمان ضعف اعصاب با تغذیه و نوعی چای

درمان ضعف اعصاب با تغذیه و نوعی چای

10 غذای فوق العاده موثر در آرامش اعصاب و روان

10 غذای فوق العاده موثر در آرامش اعصاب و روان

مفیدترین مواد خوراکی برای افراد عصبی

مفیدترین مواد خوراکی برای افراد عصبی

هر راه و روشی که سکسکه را سریع درمان می کند

هر راه و روشی که سکسکه را سریع درمان می کند

11 دمنوش گیاهی فوق العاده آرامش بخش اعصاب و روان

11 دمنوش گیاهی فوق العاده آرامش بخش اعصاب و روان

بفرمایید یک بشقاب آرامش اعصاب

بفرمایید یک بشقاب آرامش اعصاب

صفر تا صد دیسک کمر ( معرفی ، علل ، علائم ، درمان )

صفر تا صد دیسک کمر ( معرفی ، علل ، علائم ، درمان )