بیشتر بخوانید

10 قانون در زندگی

10 قانون در زندگی

اگر به دنبال آرامش درون هستید این رازها کمکتان میکند

اگر به دنبال آرامش درون هستید این رازها کمکتان میکند

7 راز برای داشتن شخصیت مثبت

7 راز برای داشتن شخصیت مثبت

لبخند زدن را فراموش نکنید

لبخند زدن را فراموش نکنید

چطور یک دوست خوب واقعی باشیم ؟

چطور یک دوست خوب واقعی باشیم ؟

روش های مناسب و کاربردی برای پس انداز کردن

روش های مناسب و کاربردی برای پس انداز کردن

سوالات متفاوت مصاحبه کاری برای استخدام یک کارمند خوب

سوالات متفاوت مصاحبه کاری برای استخدام یک کارمند خوب

قوانین طلایی موفقیت در زندگی

قوانین طلایی موفقیت در زندگی

شما چه تیپ شخصیتی دارید؟

شما چه تیپ شخصیتی دارید؟

آموزش طراحی یک لوگوی جذاب و حرفه ای

آموزش طراحی یک لوگوی جذاب و حرفه ای
رازهای حرفه ای ها برای انتخاب لباس مصاحبه کاری
برای اینکه در اولین مصاحبه کاری به چشم بیایید در انتخاب لباس خود دقت کنید و از پوشیدن لباس های غیر رسمی به شدت خودداری کنید.

لباس پوشیدن برای قرار مهم و مصاحبه‌کاری

این یکی از آن مناطقی است که‌در آن جاهای بسیاری برای سردرگمی وجود دارد. دوباره، کمد لباس شما به‌منطقه، آب و هوا، صنعت و شرکتی که‌در آن کار می‌کنید بستگی دارد. طراح گرافیک در کالیفرنیا ،دستورالعمل های بسیار متفاوتی نسبت به‌کارمند بانکداری و سرمایه‌گذاری در شیکاگو دارد.

پیشنهادات زیر برای کدهای لباس هایی است که‌نیاز به‌یک کت و شلوار یا لباس "بیزینس حرفه‌ای" دارند، به‌جای بیزینس معمولی. چنانچه‌در این بخش از مجله اینترنتی فنجان خواهیم گفت جوانب مثبت و منفی برای رسمی پوشیدن در کار وجود دارد.

خبر بد اینکه‌همیشه‌کمد لباس خلاقانه‌و هیجان انگیز نیست، شما ممکن است احساس کنید که‌سبک شخصی شما از بین رفته‌است و مجبور به‌پوشیدن یک مدل لباس در دمای بالا هستید که‌خیلی افتضاح است ؛ از سوی دیگر، زمانی که‌شما سرمایه‌گذاری اولیه‌خود را انجام دهید و یک کت و شلوار مناسب بگیرید، دیگر لازم نیست تا برای خرید لباس های بیشتری برای کارتان بروید.

لازم نیست خرید زیادی برای لباس کاری خود انجام دهید می‌توانید به‌طور خلاقانه‌با لوازم جانبی و تزئینی موجود در فضای کمد لباس خودتان و جالباسی ها بیشتر استفاده‌کنید.

لباس مصاحبه

جزئیات و کلیات در انتخاب لباس برای مصاحبه‌کاری 

اصول کلی انتخاب لباس مصاحبه‌کاری برای زنان و مردان

انتخاب لباس روزمره‌و مصاحبه‌کاری مهم است پس این نکات را در آن رعایت کنید:

لباس مصاحبه‌کاری مناسب مردان:

به‌عنوان یک قاعده‌کلی، سعی کنید خود را در فرهنگ شرکت خود جای دهید.اگر کاملا متفاوت از هر کس دیگری در شرکتتان باشید، به‌جای اینکه‌در راه‌خوبی قدم بردارید، در مقابل راه‌شرکت ایستادگی کرده‌اید.لباس پوشیدن به‌شیوه‌مناسب فرهنگ شرکت، نشان می‌دهد که‌شما یک بازیکن تیم هستید و در مورد تصویری که‌شما و شرکت به‌مشتریان ارائه‌می‌دهید، نگران هستند.

زمانی که‌شک دارید، از رئیس خود تقلید کنید یا یک کپی از سیاست کد لباسی شرکتی که‌قصد استخدام در آن را دارید بگیرید.

به‌فکر کیفیت باشید، تا کمیت.

لباس رسمی

نحوه‌لباس انتخاب کردن برای مصاحبه‌کاری 

لباس مصاحبه‌کاری برای اولین قرار

یک ژاکت به‌خوبی تهیه‌شده‌گران تر از ژاکتی است که‌با کیفیت پایین تری تهیه‌شده‌است اما آن ژاکت مناسب تر و با طول عمر طولانی تری خواهد بود تا نسخه‌ارزان قیمتش.

مراقبت لباس های با کیفیت خود باشید ،زیرا روی آنها سرمایه‌گذاری کرده‌اید ؛ ممکن است بخواهید یک کمد کفش، یک قفسه‌کراوات، یک قفسه‌از کفش هایی که‌با لباس هایتان ست شده‌را بخرید و همچنین وسایل دیگر که‌در گنجه‌پدران خود دیده‌اید، را داشته‌باشید.

تمیز و مرتب باشید و فراموش نکنید که‌گران قیمت ترین کت و شلوار در جهان می‌تواند وحشتناک به‌نظربرسد اگر کثیف و خاکی باشد.

اگر فصل سرماست یک بارانی خوب و یک کت برای زمستان خود بپوشید هیچ چیز سریع تر از پوشیدن یک کت زمستانی بر روی کت و شلوارتان نمی تواند تصویر حرفه‌ای شما را پاک کند.

فرم اداری

لباس پوشیدن مردان در مصاحبه‌کاری  

چگونگی لباس پوشیدن زنان در مصاحبه‌کاری

لباس مصاحبه‌کاری مناسب زنان:

اکثر قوانین برای پوشش مصاحبه، باید حرفه‌ای و رسمی باشد، اما با انعطاف پذیری بیشتر در مورد برش و رنگ.

قبل از خرید، حتما یک نسخه‌از سیاست کد لباس شرکت را دریافت کنید و به‌عنوان یک قاعده‌کلی، سعی کنید خود رادر فرهنگ شرکت خود جای دهید.لباس پوشیدن با فرهنگ شرکت نشان می‌دهد که‌شما هم یک بازیکن تیم هستید و در مورد نوع تصویری که‌شما و شرکت شما به‌مشتریان می‌دهد، نگران هستید.

لباس زنانه‌اداری

سیاست های لباس مصاحبه‌کاری زنان

خانم ها در لباس پوشیدن برای مصاحبه‌کاری چه‌نکاتی را رعایت کنند؟

مهم نیست که‌شرکت شما چیست، پوشیدن لباس تنگ و یا مد روز، مناسب برای کار نیست این به‌ویژه‌برای زنان بسیار مهم است که‌ممکن است لباس آنها به‌شدت توسط مردان قضاوت شود بله، ناعادلانه‌است، اما این زمانی نیست که‌بخواهید فرهنگ ملتتان را تغییر دهید.

کیفیت بهتر از کمیت است ؛ یک ژاکت به‌خوبی ساخته‌شده‌با یک پارچه‌با کیفیت ممکن است هزینه‌بیشتری داشته‌باشد تا یک ژاکت ارزان، اما جنس بهتری دارد و عمر طولانی تری خواهد داشت.

کیفیت لباس کار

بهترین لباس برای مصاحبه‌کاری مخصوص خانم ها

اصول لباس پوشیدن خانم ها در مصاحبه‌کاری 

پارچه‌های متنوع و رنگ های تیره‌یا خنثی را بخرید و از خرید طبق سلیقه‌خودتان خودداری کنید ؛ ست های مانتو و شلوارهایی به‌فروش می‌روند که‌هماهنگی زیادی با هم دارند.

لباس قرمز ممکن است خیره‌کننده‌باشد، اما شانس با افرادی است که‌به‌یاد داشته‌باشند که‌وقت پوشیدن این در محل کار نیست.

یاد بگیرید چگونه‌از زیورالات استفاده‌کنید.

با استفاده‌از روسری و یا تغییر مانتو و شکل مقنعه‌خود می‌توانید تغییراتی را در خود ایجاد کنید این کار همچنین خستگی شما را از لباس های کارتان در می‌آورد.

قرار رسمی

لباس خانم ها برای اولین مصاحبه‌کاری  

قوانین و اصول لباس پوشیدن برای مصاحبه‌از دید کارشناسان:

قبل از اینکه‌یک کلمه‌به‌مصاحبه‌کننده‌بگوئید، بر اساس چگونگی لباس پوشیدنتان، متصور شده‌اید. دستورالعمل های ذکر شده‌ای که‌در اینجا ذکر شده، به‌طور معمول برای مصاحبه‌مناسب هستند. هر شرکت یک کد لباس متفاوتی دارد، چگونگی لباس پوشیدن شما در کار ممکن است کمی با چگونگی لباس پوشیدنتان برای مصاحبه‌متفاوت باشد.

قوانین لباس پوشیدن در مصاحبه‌کاری برای مردان :

لباس را به‌شیوه‌ایی که‌به‌لحاظ حرفه‌ای مناسب هستند و درخور آن کار می‌باشد انتخاب کنید ؛ تقریبا در همه‌موارد، این به‌معنای کت و شلوار است.به‌ندرت لباسی پایین تر از این برای مصاحبه‌مناسب است، مگر اینکه‌خط مشی کد لباس شرکت اینگونه‌باشد. هر وقت شک داشتید، محافظه‌کار باشید.

فرم اداری مردانه

نظر کارشناسان برای لباس مصاحبه‌کاری آقایان

ترفندهای لباس پوشیدن مردان در مصاحبه‌کاری

شما باید یک کت و شلوار برای مصاحبه‌بپوشید ؛ "کت شلوار" به‌معنای کار است:لباس مناسب و شلوار، پیراهن لباس، کراوات و هماهنگ کردن جوراب و کفش.یک کت و شلوار تیره‌رنگ با پیراهن رنگ روشن بهترین گزینه‌هستند ، کت و شلوار شما باید راحت و مناسب باشند، به‌طوری که‌خوب به‌نظر برسید.

تفاوت بین این دو جمله، هنوز احساس راحتی در کت و شلوار نمی کنم و این جمله‌سعی می‌کنم که‌در همان کت و شلوار راحت باشم، مهم است پس ست راحتی بپوشید،نه‌کت و شلواری که‌در عروسی خواهر خود پوشیده‌بودید، زمانی که‌شما 15 ساله‌بودید (اگر اینطوری است، الان زمان سرمایه‌گذاری برای خرید یک دست لباس جدید است!)

از پوشیدن رنگ های جیغ و کروات جیغ جلوگیری کنید.

نحوه‌لباس پوشیدن

نکاتی که‌باید مردان در لباس پوشیدنشان برای مصاحبه‌کاری رعایت کنند

تکنیک های مردان در لباس پوشیدن برای مصاحبه‌کاری

لباس ها باید شسته، تمیز و صاف باشد ؛ اگر شما اتو ندارید، یا خریداری کنید یا به‌خشکشویی مراجعه‌کنید.

صبح روز مصاحبه‌به‌حمام بروید. دئودورانت بزنید ؛ عطر و یا افترشیو مصرف نکنید چراکه‌زیاد استفاده‌کنید که‌ممکن است باعث واکنش آلرژیک شوید.

مطمئن شوید که‌نفس تازه‌و راحتی دارید. قبل از اینکه‌به‌مصاحبه‌بروید، دندان های خود را مسواک بزنید و قبل از مصاحبه‌غذا نخورید.

قبل از مصاحبه‌سیگار نکشید ؛ موهای شما باید شسته‌و تمیز و مرتب باشد ؛در حالی که‌ممکن است برای مصاحبه‌دومتان به‌طور معمولی لباس بپوشید، اما شما هنوز هم باید حرفه‌ای لباس بپوشید.

خیلی بهتر است که‌رسمی بپوشید تا اینکه‌معمولی باشید ،یک قاعده‌خوب این است که‌لباس خود را مانند رئیس خود بپوشید.

لباس شیک کار

مردان در مصاحبه‌کاری شان چه‌بپوشند؟

نکات طلایی برای لباس مصاحبه‌کاری

کفش هایتان را باید به‌خوبی جلا دهید و در شرایط مناسبی باشند آنها همچنین باید با کمربند شما مطابقت داشته‌باشند.خیلی خوب می‌شود اگر از یک جفت کفش مناسب با یک سبک سنتی استفاده‌کنید.

حتما صبح روز مصاحبه، صورتتان را اصلاح کنید، حتی اگر هر روز این کار را نکنید ؛ اگر ریش یا سبیل دارید، باید آن را کوتاه‌و منظم نگاه‌دارید.

این کار پر از نکات و قوانین می‌باشد، اما این دستورالعمل ها به‌طور کلی قابل قبول هستند و شما باید تصمیم بگیرید که‌چه‌چیزی را برای مصاحبه‌خود می‌پوشید ؛ لباس حرفه‌ای نشان دهنده‌احترام به‌خود، مصاحبه‌کننده‌و شرکت است.

شما ممکن است مجبور نباشید این کار را هر روز انجام دهید، اما احتمال بیشتری دارد که‌به‌طور حرفه‌ای خود را جدی در نظر بگیرید و وقت خود را برای شرکت فراهم کنید.

لباس حرفه‌ای

لباس مصاحبه‌کاری مناسب آقایان 

لباس مصاحبه‌کاری زنان از نظر کارشناسان مربوطه

قوانین لباس پوشیدن در مصاحبه‌کاری برای زنان:

به‌طور کلی شما باید رسمی بپوشید اما زمانی که‌شک دارید، محافظه‌کار باشید ؛ مانتو و شلوار خود را باید راحت انتخاب کنید.

لباس مصاحبه‌باید ساده‌و تیره‌باشد؛ از لباس های تنگ، روشن، کوتاه‌باید کاملا اجتناب شود پس پیشنهاد می‌شود مانتوهای تا زانو بپوشید، در حالی که‌مانتو بسیار بلند و خیلی کوتاه، زیاد مناسب نیستند.

مانتویی محافظه‌کارانه‌را با شلوار خود بپوشید و از رنگ های روشن، نقاشی های حیوانی و یا از نقش و نگارهای دیگر استفاده‌نکنید.

لباس زنانه

رنگ مناسب لباس زنان در مصاحبه‌کاری 

فوت و فن لباس مصاحبه‌کاری زنان و ویژگی های آن

آرایش و ناخن هایتان باید کم رنگ و ملایم باشند، سایه‌ها باید خنثی و همرنگ پوست باشند چرا که‌در کل آرایش غلیظ خانم ها نمای خوبی در محل کار ندارد ؛ از رنگ های روشن و یا غیر معمول یا ناخنهای بلند جلوگیری کنید.

جواهرات و زیورآلات و لوازم آرایشی خود را در حداقل خود نگه‌دارید و اجازه‌ندهید برق آنها بقیه‌را منحرف کنند ؛ یک حلقه‌در دست بهترین مدل است .

کفش ها باید مناسب و نسبتا کم پاشنه‌باشند و آنها باید در شرایط نسبتا خوبی باشند، نه‌بدون پاشنه‌و نه‌پاشنه‌بلند باشند.کفش های جلو باز یا عقب باز نپوشید، کفش هایی که‌در زمان قرار یا در باشگاه‌می‌پوشید، احتمالا نامناسب هستند.یک کفش ساده‌و کم پاشنه‌خوب داشته‌باشید، هم همه‌کاره‌است و هم برای همیشه‌باقی خواهد ماند. فروشنده‌فروشگاه‌می‌تواند نظر خوبی به‌شما بدهد.

مصاحبه‌زنان

زنان برای مصاحبه‌کاری چه‌لباسی بپوشند؟

نکات کاربردی لباس مناسب مصاحبه‌کاری

جوراب شما باید خنثی باشد (با رنگ پوستتان هماهنگ باشد). اطمینان حاصل کنید که‌پاشنه‌های کفش هایتان جدا از رنگ کفش، سیاه‌نباشند و رنگشان به‌شدت متفاوت نباشد. ممکن است بخواهید به‌جای آن یک جفت جوراب اضافی را با خود بردارید.

لباس را به‌شیوهای که‌به‌لحاظ حرفه‌ای مناسب موقعیتی هستند که‌برای آن درخواست می‌کنید، باشند پس مانتو شلواری موقر و رسمی بپوشید چراکه‌به‌ندرت برای مصاحبه‌می‌توان غیر رسمی پوشید.

لباستان را جوری بپوشید که‌خط مشی کد لباس شرکت آنگونه‌است. زمانی که‌شک دارید، محافظه‌کار باشید ؛ لباس شما همیشه‌باید شسته‌و رفته، تمیز و صاف باشند.اگر اتو ندارید، یا خریداری کنید یا آماده‌باشید که‌به‌خشکشویی بروید.

مصاحبه‌شغلی زنان

لباس مصاحبه‌کاری برای زنان چگونه‌باید باشد؟

لباس مصاحبه‌کاری چه‌خصوصیاتی باید داشته‌باشد؟

در حالی که‌می‌توان برای مصاحبه‌دوم به‌طور معمولی لباس بپوشید، اما شما هنوز هم باید حرفه‌ای لباس بپوشید.خیلی بهتر است که‌بیش از حد معمولی لباس نپوشید. ممکن است به‌نظر پر از قاعده‌و قانون باشد، اما این دستورالعمل قابل قبولی است در زمانی که‌باید تصمیم بگیرید که‌چه‌چیزی برای مصاحبه‌بپوشید.

لباس پوشیدن حرفه‌ای نشان دهنده‌احترام به‌خود، مصاحبه‌کننده‌و شرکت است. شما ممکن است مجبور نباشید هر روز این کار را بکنید، اما زمانی که‌خودتان را به‌نحوی حرفه‌ای معرفی می‌کنید، به‌احتمال بیشتری جدی گرفته‌می‌شوید.

 

بیشتر بخوانید

با این 5 سوال به موفقیت برسید

با این 5 سوال به موفقیت برسید

اگر تو هم کنکور قبول نشدی حتما این مطلب رو بخون

اگر تو هم کنکور قبول نشدی حتما این مطلب رو بخون

شناخت روابط در خانواده

شناخت روابط در خانواده

دختری با معلولیت شدید سمبل امید و موفقیت

 دختری با معلولیت شدید سمبل امید و موفقیت

افراد موفق تعطیلات آخر هفته را چگونه سپری می کنند؟

افراد موفق تعطیلات آخر هفته را چگونه سپری می کنند؟

نکات کلیدی برای فرار از استرس

نکات کلیدی برای فرار از استرس

رازهـای موفقیـت در روابط زناشویی

رازهـای موفقیـت در روابط زناشویی

نکات کلیدی برای ایجاد انگیزه

نکات کلیدی برای ایجاد انگیزه

تصویر ذهنی خوب برای خود بسازید

تصویر ذهنی خوب برای خود بسازید

درسی که از آن متنفرید را اینگونه بخوانید

درسی که از آن متنفرید را اینگونه بخوانید
مشاهده

مطالب بیشتر در موفقیت

هیچ تلاشی بی نتیجه نمی ماند

هیچ تلاشی بی نتیجه نمی ماند

31 راز موفقیت در زندگی

31 راز موفقیت در زندگی

چگونه به موفقیت برسیم؟

چگونه به موفقیت برسیم؟

چگونه می توانیم زندگی شاد داشته باشیم؟

چگونه می توانیم زندگی شاد داشته باشیم؟

به زندگی لبخند بزن

به زندگی لبخند بزن

روش برقراری ارتباط موثر با همه کس در همه جا

روش برقراری ارتباط موثر با همه کس در همه جا

جملات اکونیک مارتین لوتر کینگ جونیور

جملات اکونیک مارتین لوتر کینگ جونیور

خصوصیات اخلاقی موفق ترین سرمایه گذاران دنیا

خصوصیات اخلاقی موفق ترین سرمایه گذاران دنیا

بهترین روش برای بالا بردن سطح “اعتماد به نفس”

بهترین روش برای بالا بردن سطح “اعتماد به نفس”

سلف سرویس یا سلف زندگی

سلف سرویس یا سلف زندگی

مطالب مرتبط

بهترین لباس های مردانه برای مصاحبه کاری + تصاویر

بهترین لباس های مردانه برای مصاحبه کاری + تصاویر

ترفندهای لباس پوشیدن برای مصاحبه شغلی + عکس

ترفندهای لباس پوشیدن برای مصاحبه شغلی + عکس

آداب لباس پوشیدن برای قرار و مهمانی مهم + عکس

آداب لباس پوشیدن برای قرار و مهمانی مهم + عکس

رازهای انتخاب لباس مناسب برای آقایان چاق + عکس

رازهای انتخاب لباس مناسب برای آقایان چاق + عکس

10 راه برای غلبه بر ترس از مصاحبه کاری در محیط جدید

10 راه برای غلبه بر ترس از مصاحبه کاری در محیط جدید

10 نکته ساده ولی بسیار مهم و ضروری قبل از مصاحبه کاری

10 نکته ساده ولی بسیار مهم و ضروری قبل از مصاحبه کاری

حالت جادویی دستها برای موفقیت در مصاحبه کاری

حالت جادویی دستها برای موفقیت در مصاحبه کاری

رازهای پنهان انتخاب لباس هیلاری کلینتون + تصاویر

رازهای پنهان انتخاب لباس هیلاری کلینتون + تصاویر

اصول مهم شیک پوشی خانم ها و آقایان

اصول مهم شیک پوشی خانم ها و آقایان

لیست غذاهای ممنوعه قبل از انجام مصاحبه کاری !

لیست غذاهای ممنوعه قبل از انجام مصاحبه کاری !

انتخاب لباس ورزشی به سبک حرفه ای ها

انتخاب لباس ورزشی به سبک حرفه ای ها

سوالات متفاوت مصاحبه کاری برای استخدام یک کارمند خوب

سوالات متفاوت مصاحبه کاری برای استخدام یک کارمند خوب

باید و نبایدهای انتخاب لباس مناسب سن

باید و نبایدهای انتخاب لباس مناسب سن

قوانین لایه ای لباس پوشیدن آقایان + تصاویر

قوانین لایه ای لباس پوشیدن آقایان + تصاویر

راهنمای انتخاب لباس برای اندام گلابی شکل

راهنمای انتخاب لباس برای اندام گلابی شکل

چگونه مانند مدلینگ ها لباس بپوشیم؟ + عکس

چگونه مانند مدلینگ ها لباس بپوشیم؟ + عکس

نکات انتخاب لباس زنانه

نکات انتخاب لباس زنانه

لباس کوتاه قدهای مشهور چطور انتخاب میشه؟

لباس کوتاه قدهای مشهور چطور انتخاب میشه؟

مرتب کردن کمد و چیدمان حرفه ای لباس ها + ترفندها

مرتب کردن کمد و چیدمان حرفه ای لباس ها + ترفندها

خانم ها در خانه چی و چطور لباس بپوشند؟

خانم ها در خانه چی و چطور لباس بپوشند؟