بیشتر بخوانید

چطور خانواده ای شاد داشته باشیم؟

چطور خانواده ای شاد داشته باشیم؟

روش صحیح مراقبت و تغذیه بره در منزل

روش صحیح مراقبت و تغذیه بره در منزل

عادات غلط افراد موفق در محل کار !!

عادات غلط افراد موفق در محل کار !!

اگر خانواده دچار مشکلات اقتصادی شد چه کنیم؟

اگر خانواده دچار مشکلات اقتصادی شد چه کنیم؟

آموزش کامل پرورش گیاه پرخاصیت پرسیاوشان در منزل

آموزش کامل پرورش گیاه پرخاصیت پرسیاوشان در منزل

معرفی گیاه پپرومیا کاپراتا و روش نگهداری آن

معرفی گیاه پپرومیا کاپراتا و روش نگهداری آن

راه هایی برای جلوگیری از ولخرجی

راه هایی برای جلوگیری از ولخرجی

چالکود درختان چیست و چه زمانی انجام میشود؟

چالکود درختان چیست و چه زمانی انجام میشود؟

دمپایی لا انگشتی رو حتما اینطوری تمیز کنید

دمپایی لا انگشتی رو حتما اینطوری تمیز کنید

چگونه خاطرات تلخ گذشته را فراموش کنیم؟

چگونه خاطرات تلخ گذشته را فراموش کنیم؟
اصول راه اندازی یک کسب وکار برای خودتان
برای راه اندازی کردن کسب و کار یا تجارت برای خودتان حتما باید به برخی توصیه ها توجه ویژه ای داشته باشید، با استفاده از راهکارهای مناسب می توان کسب و کار راه اندازی کرد.

اصول راه‌اندازی یک کسب و کار برای خودتان

اگر به‌فکر این هستید که‌یک کسب و کار و یا تجارتی را برای خود راه‌اندازی کنید، حتما باید توصیه‌هایی را در نظر داشته‌باشید. در این مقوله‌نمی توانید بدون راهنمایی پیش بروید زیرا صد در صد گیج خواهید شد. حال در این مورد راهکارهایی را به‌شما معرفی می‌کنیم که‌می‌توانید از طریق آن یک کسب و کار کوچک را راه‌اندازی کنید.

1. مواجه‌با بهانه‌ها :

افراد زیادی در دنیا هستند که‌رویای راه‌اندازی یک کمپانی و تجارت را در سر می‌پرورانند اما هرگز این کار را انجام نمی دهند. دلیل آن هم وجود ترس ها و بهانه‌هایی است که‌به‌دلیل قبول نکردن مسئولیت ها دارند و در واقع برای شروع نکردن یک کار و راه‌اندازی نکردن یک تجارت می‌توان هزاران دلیل آورد. رئیس بودن می‌تواند ترسناک هم باشد که‌در بیشتر موارد، صاحبان تجاری ازخطرات این کار می‌ترسند اما باید بهانه‌های خود را شناسایی کرده‌و درصدد رفع آن ها بربیایید. این بهانه‌ها مانند یک سرعت گیر عمل می‌کنند و باید یک بار دیگر علایق خود را برای راه‌اندازی تجارت مرور کنید و راه‌حلی را برای کنار گذاشتن افکار منفی بیابید.

2. هر چیزی را جذب کنید :

به‌چیزهایی که‌از خانواده‌، دوستان، متخصصان یا حتی خودتان می‌شنوید ، گوش دهید.

در واقع باید افکار بکر دیگران را بقاپید و سعی کنید که‌ایده‌هایی را که‌به‌دستتان می‌رسد را در ذهنتان به‌مرحله‌اجرا برسانید. تمام منابعی که‌دارید را یادداشت کنید تا به‌موقع از آن ها استفاده‌کنید.

زمانی که‌از شروع کار تجاری خود به‌دیگران خبر می‌دهید ، زبان بدن آن ها را به‌خاطر بسپارید. ببینید که‌سعی دارند شما را تشویق کنند یا در کار تان کار شکنی کنند ؟

حتما از آن ها بخواهید که‌با شما صادق باشند و ایده‌های خود را مطرح کنند. قدرت توصیه‌ها و نظرات دیگران را هرگز فراموش نکنید زیرا این افراد از دید یک مشتری نظر می‌دهند.

کسب و کار

3. یک راه‌حل بیابید :

به‌جای این که‌فقط به‌این فکر کنید که‌چه‌چیزی بفروشید ، به‌راه‌حل های ممکن هم فکر کنید . زمانی که‌تجارت شما توانایی حل مشکلات را داشته‌باشد ، در جذب مشتری موفق تر عمل خواهد کرد ، مثلا ببینید که‌فلان تجارت چه‌مشکلی را در محصولاتش دارد و شما سعی کنید که‌این مشکل را برطرف کنید و یا از به‌وجود آمدن آن جلوگیری کنید.

4. ساده‌بگیرید :

اکنون برای خلق یک تجارت ، ایده‌خاصی را در سر دارید که‌باید برای اجرای آن دست به‌اقدام بزنید . در وهله‌اول باید تجملات و زرق و برق ها را کنار بگذارید و در عوض اجناس خود را ارزان تر بفروشید و به‌عنوان صاحب یک تجارت و یک فرد تازه‌کار، سعی کنید که‌کیفیت خوب را در عین سادگی عرضه‌کنید و نیازها و انتظارات مشترین را نیز با دقت برآورده‌سازید و به‌ان ها بی توجهی نکنید.

ویژگی های بلامصرف و اضافی را از محصولات خود حذف کنید و باعث نشوید که‌مشتری شما کم شود.

5. هزینه‌ها را برآورد کنید :

زمانی که‌یک تجارت را راه‌اندازی می‌کنید، باید به‌ارزش آن و هزینه‌های موجود فکر کنید ، مثلا هزینه‌هایی مثل محل کار، اجاره‌، تهیه‌لوازم و مواد، بازاریابی و . . . . هزینه‌های غیر منتظره‌را نیز در حین کار در نظر داشته‌باشید. از بودجه‌شخصی نیز غافل نشوید و به‌این فکر کنید که‌برای زندگی به‌چه‌مقدار پول نیاز دارید که‌می‌تواند خرج اجاره‌خانه‌، سلامت ، غذا ، بنزین و ... را پاسخ گو باشد. حال بعد از در نظر گرفتن همه‌این موارد می‌توانید، یک بودجه‌تجارتی ایجاد کنید و حتی می‌توانید روی وام بانکی نیز حساب کنید و تصمیم عاقلانه‌تری اتخاذ کنید.

6. خودتان را بدون هیچ پولی تصور کنید :

هیچ پولی یعنی کاملا صفر ، در بین کار ممکن است اتفاقات زیادی رخ دهد که‌در آن زمان ها هیچ پولی نداشته‌باشید. این اتفاق برای بسیاری از صاحبان تجاری رخ داده‌است و کاملا طبیعی می‌باشد.

به‌منبع درآمد کنونی خود فکر کنید و این که‌از شغل کنونی خود چه‌درآمدی دارید ؟ چقدر طول می‌کشد تا منبع درآمدی شما ته‌بکشد ؟ چه‌اتفاقات غیر منتظره‌ای ممکن است در این راه‌اتفاق بیافتد ؟ خودتان را برای هر گونه‌شرایط این چنینی آماده‌کنید تا راحت تر به‌مقابله‌با آن بپردازید.

اصول کسب و کار

7. هم بسازید و هم به‌دست آورید :

اگر می‌خواهید که‌یک بیزینس کوچک را راه‌اندازی کنید ، شغل کنونی خود را از دست ندهید. این پروسه‌به‌زمان نیاز دارد و سعی کنید تا تجارت خود را مرحله‌به‌مرحله‌پیش ببرید.

به‌عنوان یک فرد تازه‌کار برای درآمد زایی نیاز به‌زمان بیشتری دارید و در واقع شما باید زمان بیشتری را صرف این کار کنید.

8. در مورد تجارت خود صحبت کنید :

یکی از چالش هایی که‌صاحبان تجارت با آن مواجه‌هستند ، این است که‌نمی دانند باید از کجا فروش را شروع کنند . شاید به‌اشتراک گذاشتن عقاید و سوال کردن از دیگران کمی برایتان وحشتناک باشد ، مخصوصا این که‌نو پا نیز می‌باشید . باید ترس خود را از نظر و عقاید دیگران نسبت به‌تجارت خود کنار بگذارید و اگر نتوانید مشتریان را متقاعد کنید که‌از شما خرید کنند و کمپانی شما را حمایت کنند ، قطعا با شکست مواجه‌خواهید شد.

پس تنها راه‌ممکن این است که‌با افراد مجرب در این زمینه‌صحبت کنید و سوالات خود را بپرسید. قطعا این کار راحت نیست اما اعتماد به‌نفس خود را حفظ کنید و درصدد رفع مشکلات بربیایید.

9. در مورد قوانین شروع تجارت اطلاعات کسب کنید :

شروع یک کار جدید و یک تجارت نو هیجان انگیز خواهد بود اما رعایت قوانین همیشه‌کسل کننده‌و سخت است . به‌هر حال محبور هستید که‌این قوانین را بدانید و به‌آن ها عمل کنید. یکی از قوانین مهم ، ایجاد یک سیستم حسابداری است که‌باید طبق قوانین پیش برود. پرداخت کردن مالیات نیز یکی از اصلی ترین ها می‌باشد و قوانین مربوط به‌حقوق کارمندان نیز جزء مهم ترین ها می‌باشد.

به‌طور کلی قوانین موجود بستگی به‌نوع تجارت شما دارد که‌اطلاع از آن ها یک امر واجب و ضروری است.

10. بین دانایی و اشتیاق خود تعادل برقرار کنید :

یکی از مهم ترین عوامل موفقیت در تجارت ، اشتیاق برای به‌اجرا در آوردن ایده‌های تجاری است. اشتیاق در این امر می‌تواند پروسه‌رشد تجاری فرد را فراهم کند اما اجازه‌ندهید که‌این شور و اشتیاق بیش از حد به‌شما غلبه‌کند و روی تصمیمات شما تاثیرگزار باشد.

اشتیاق و انگیزه‌می‌تواند شما را به‌جلو ببرد اما علم و دانایی شما را به‌مسیر درست هدایت می‌کند ، پس تحقیق کردن را فراموش نکنید.

شروع یک تجارت و یک کار جدید مانند راندن یک ماشین است که‌اشتیاق و انگیزه‌مانند بنزین عمل می‌کنند و ذهن کنترل گر شما مانند فرمان ماشین و هدایت گر آن است.

کسب و کار موفق

1. خود را ارزیابی کنید.

بیایید با ابتدایی ترین سؤال شروع کنیم:چرا می‌خواهید یک تجارت شروع کنید؟

بیایید با مهم ترین سوال شروع کنیم:چرا می‌خواهید یک کسب وکار را آغاز کنید؟ از این سوال برای این که‌چه‌نوع کسب وکار می‌خواهید را آغاز کنید استفاده‌کنید.

در این هنگام از خودتان سوالات بیشتری بپرسید تا به‌شما کمک کنند تا با نوع کسب و کاری که‌می‌خواهید شروع کنید بیشتر آشنا شوید و آنچه‌که‌لازم است داشته‌باشید.

این سوالات شامل:

چه‌مهارت هایی دارید؟

شور و اشتیاق تان در کجا نهفته‌است؟

حوزه‌تخصص شما کجاست؟

چقدر می‌توانید هزینه‌کنید؟

چقدر سرمایه‌لازم دارید؟

آیا شما حاضر هستید یک کارآفرین باشید؟

هنگام پاسخ گویی به‌این سوالات با خود صادق باشید چرا که‌این صداقت یک پایه‌برای هر کاری که‌شما را به‌سمت جلو حرکت می‌دهد، ایجاد می‌کند

به‌یک ایده‌کاری فکر کنید:

آیا شما یک ایده‌کاری کاملا متفاوت دارید؟

داشتن ایده‌اصلی ترین گام برای شروع است در این زمینه‌نکاتی داریم که‌شامل :

گام بعدی را از خود بپرسید :

چه‌تکنولوژی یا پیشرفتی به‌زودی معرفی می‌شود و چگونه‌آن چشم انداز کسب وکار را آنطور که‌می‌شناسید تغییر خواهید داد؟ می‌توانی از این تغییر جلوتر بروید ؟

مهارت هایتان را وارد زمینه‌جدید کنید:این کاری است که‌بسیاری از شرکت ها و صنایع همیشه‌انجام می‌دهند در این موارد، چشم اندازهای جدید می‌تواند تفاوت ها را ایجاد کند.

از روش بهتر، ارزان تر و سریع تر استفاده‌کنید :آیا ایده‌تجاری شما جدید نیست؟ اگر اینطور است، درباره‌پیشنهادها فعلی فکر کنید و بر روی نحوه‌ایجاد چیزی بهتر، ارزان تر یا سریع تر تمرکز کنید.

پس وارد جامعه‌شوید با افراد متفاوت گفت و گو کنید و از آن ها سوالاتی در این زمینه‌بپرسید، از کارآفرینان دیگر مشاوره‌بگیرید، ایده‌های تحقیق آنلاین را بررسی و یا از هر روشی که‌برای شما مناسب تر است استفاده‌کنید.

کسب و کار

تحقیقات بازاریابی انجام دهید :

کسی دیگری است که‌مشابه‌کار شما را داشته‌باشد ؟ اگر نه،آیا دلیل قانع کننده‌ای برای شروع این کار دارید؟

پیشنهاد می‌شود درباره‌رقبای احتمالی و یا شرکای خود در بازار تحقیق کنید چرا که‌این کار اهدافی را که‌باید برای تحقیقات خود تکمیل شوند را تجزیه‌و تحلیل می‌کند.

سه‌مورد از معمول ترین اشتباهات که‌در تحقیق بازاریابی صورت می‌گیرد عبارتند از:

استفاده‌از تحقیقات ثانویه.

استفاده‌فقط از منابع آنلاین.

فقط انتخاب افراد آشنا.

بازخورد بگیرید :

اجازه‌دهید که‌افراد با محصول یا سرویس شما تعامل داشته‌باشند و از نظرات آنها مطلع شوید چرا که‌نظرات متفاوت می‌تواند به‌شما کمک کند.

یکی از آسان ترین روش ها برای استفاده‌از بازخورد این است که‌بر رویکرد "راه‌اندازی ناب" تمرکز کنید این رویکرد ، سه‌اصل دارد نمونه‌سازی، آزمایش و راه‌اندازی.

برای کنترل بازخوردها در این متن مواردی را به‌شما معرفی می‌کنیم :

صبر داشته‌باشید! مغز شما احتمالا هنگام دریافت بازخورد در حالت هیجان زده‌خواهد بود و ممکن است به‌نتایج بدی برسد ، مدتی صبر کرده‌و آنچه‌را که‌به‌عنوان یک بازخورد شنیده‌اید در ذهن خود تحلیل کنید.

با "تشکر" شروع کنید. افرادی که‌به‌شما بازخورد منفی می‌دهند انتظار ندارند که‌از آن ها تشکر کنید، اما انجام این کار باعث می‌شود که‌آن ها به‌شما احترام بگذارند و آن ها را تشویق به‌صداقت در آینده‌کنید.

به‌دنبال حقیقت باشید. اگر کسی ایده‌ای را دوست نداشته‌باشد، این به‌آن معنا نیست که‌از تمام چیزهایی که‌گفته‌اید، نفرت دارد. به‌یاد داشته‌باشید که‌این افراد در تلاش برای کمک هستند، و ممکن است فقط به‌یک مشکل یا راه‌حل کوچک تر اشاره‌کنند که‌باید بیشتر به‌آن توجه‌کنید.

الگوها را دنبال کنید. اگر نظرات را می‌شنوید وقت آن است که‌به‌آنها توجه‌کنید.

با کنجکاوی گوش دهید. برای جلب نظر مشتری یک شنونده‌خوب باشید

سوال بپرسید. با سوالات خود متوجه‌شوید که‌چرا کسی چیزی را دوست دارد یا دوست ندارد.

راه‌اندازی کسب و کار

برنامه‌کاری خود را بنویسید:

برنامه‌کاری مشخص می‌کند چگونه‌کسب وکار شما از زمان شروع به‌بعد تکامل پیدا می‌کند.

به‌امور مالی رسیدگی کنید:

راه‌های مختلفی برای رسیدن به‌منابعی وجود دارد که‌شما برای شروع کسب وکار به‌آن نیاز دارید. چند مورد از بهترین روش ها برای تامین مالی کسب وکار را به‌شما توصیه‌می‌کنیم :

درخواست کمک هزینه‌از فامیل یا دوستان، پیداکردن یک گروه‌سرمایه‌گذار ،مذاکره‌با یک شریک استراتژیک یا مشتری ،درخواست تسهیلات و وام از بانک

محصولات و خدمات خود را ارتقا دهید :

نکته‌مهم این مقاله‌این است که‌زمانی که‌شما در واقع محصول را شکل می‌دهید، باید بر روی دو چیز تمرکز کنید:سادگی و کیفیت. بهترین گزینه‌شما لزوما این نیست که‌ارزان ترین محصول را بسازید، حتی اگر هزینه‌تولید را کاهش دهد. هم چنین شما باید مطمئن شوید که‌محصول به‌سرعت توجه‌کسی را جلب می‌کند.

تیم خود را تکمیل کنید :

برای اینکه‌کسب و کار خود را رونق دهید، باید مسئولیت ها را تقسیم بندی کرده‌و به‌افراد دیگر واگذار کنید برای انجام این کار شما به‌یک تیم نیاز دارید.

کسب و کار

یک مکان مشخص تعیین کنید :

این می‌تواند به‌معنای یک دفتر یا یک فروشگاه‌باشد. اولویت های شما بسته‌به‌نیاز متفاوت است، اما در اینجا چند مورد اساسی وجود دارد که‌باید در نظر بگیرید:

سبک عملکرد،جمعیت،دسترسی به‌پارکینگ نزدیکی به‌دیگر شرکت ها و خدمات،رقابت ، اجاره، خدمات رفاهی و دیگر هزینه‌ها

فروش را آغاز کنید :

صرف نظر از محصول و یا صنعت تان، آینده‌کسب وکار شما به‌درآمد و فروش بستگی دارد. استراتژی های مختلف فروش و تکنیک هایی که‌می‌توانید بکار گیرید وجود دارد، اما در اینجا چهار اصل را خواهیم گفت که‌باید به‌آن ها دقت کنید:

نه‌بشنوید و از آن بهره‌مند شوید:

درخواست تعهد کنید اما زورگویی نکنید از شنیدن "نه" نترسید و فروش را اولویت قرار دهید.

تجارت خود را توسعه‌دهید :

میلیونها روش برای رشد وجود دارد شما می‌توانید درکنار کارخود کسب وکار دیگری را به‌دست بگیرید، یک بازار جدید را هدف قرار دهید، و پیشنهادهای خود را گسترش دهید.

بیشتر بخوانید

رازهای خواندنی سبزه ی عید و طرز تهیه انواع آن

رازهای خواندنی سبزه ی عید و طرز تهیه انواع آن

کلید موفقیت در مصاحبه شغلی

کلید موفقیت در مصاحبه شغلی

راهنمای نگهداری هیپوستس ، گل زیبای خال صورتی

راهنمای نگهداری هیپوستس ، گل زیبای خال صورتی

افراد پرمشغله برای داشتن زندگی سالم بدانند

افراد پرمشغله برای داشتن زندگی سالم بدانند

عوارض جدی نامناسب بودن نور محیط کار

عوارض جدی نامناسب بودن نور محیط کار

همسر مسئولیت پذیر چنین ویژگی هایی دارد

همسر مسئولیت پذیر چنین ویژگی هایی دارد

راه و روش شستن انواع سگ خانگی

راه و روش شستن انواع سگ خانگی

بهترین روش نگهداری گیاه پپرومیا ابلق در خانه

بهترین روش نگهداری گیاه پپرومیا ابلق در خانه

اگر قصد خرید یخچال دارید لازمه بدونید که ..

اگر قصد خرید یخچال دارید لازمه بدونید که ..

در محل کارتان لبخند بزنید تا ....

در محل کارتان لبخند بزنید تا ....
مشاهده

مطالب بیشتر در کار و زندگی

خطاهای والدین و دوستی نامناسب دختر و پسر

خطاهای والدین و دوستی نامناسب دختر و پسر

یک محیط کاری مناسب چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

یک محیط کاری مناسب چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

چگونه در تمام مراحل کاری به موفقیت برسیم؟ + 7 راه طلایی

چگونه در تمام مراحل کاری به موفقیت برسیم؟ + 7 راه طلایی

60 عادت متفاوت افراد موفق که همین امروز باید بدانید

60 عادت متفاوت افراد موفق که همین امروز باید بدانید

8 اشتباه والدین که آینده مالی فرزندان را خراب می کند

8 اشتباه والدین که آینده مالی فرزندان را خراب می کند

آموزش سالم ترین روش فریز کردن سبزی

آموزش سالم ترین روش فریز کردن سبزی

نحوه برقراری ارتباط موثر با تیپ های شخصیتی مختلف

نحوه برقراری ارتباط موثر با تیپ های شخصیتی مختلف

نکات کلیدی زندگی همراه با نشاط و آرامش!

نکات کلیدی زندگی همراه با نشاط و آرامش!

7 اصل اساسی مذاکره در کسب و کار

7 اصل اساسی مذاکره در کسب و کار

روش صحیح پرورش و نگهداری گیاه حسن یوسف

روش صحیح پرورش و نگهداری گیاه حسن یوسف

مطالب مرتبط

راه کار های ساده برای سئو موفق با کمترین هزینه

راه کار های ساده برای سئو موفق با کمترین هزینه

شما هم می توانید یک کارآفرین موفق باشید اگر ..

شما هم می توانید یک کارآفرین موفق باشید اگر ..

5 قدم اولیه و بسیار مهم برای تجارت بهتر

5 قدم اولیه و بسیار مهم برای تجارت بهتر

دانلود “همراه بانک تجارت” برای اندروید و iOS

دانلود “همراه بانک تجارت” برای اندروید و iOS

راز موفقیت برند نایک با فیلیپ نایت

راز موفقیت برند نایک با فیلیپ نایت

روش های اعلام موجودی بانک تجارت

روش های اعلام موجودی بانک تجارت

راه اندازی و حفظ کسب و کار کوچک موفق

راه اندازی و حفظ کسب و کار کوچک موفق

آموزش نصب همراه بانک تجارت

آموزش نصب همراه بانک تجارت

چگونه “رمز یکبار مصرف بانک تجارت” بگیریم

چگونه “رمز یکبار مصرف بانک تجارت” بگیریم

آموزش راه اندازی “استارت آپ”

آموزش راه اندازی “استارت آپ”

راهنمای استراتژی های فارکس

راهنمای استراتژی های فارکس

ترفندهایی برای جلوگیری از شکست در کسب و کار

ترفندهایی برای جلوگیری از شکست در کسب و کار

10 قانون مهم برای ایجاد یک کسب و کار موفق و پایدار

10 قانون مهم برای ایجاد یک کسب و کار موفق و پایدار

دلیل ورشکستگی کسب و کارهای کوچک

دلیل ورشکستگی کسب و کارهای کوچک

3 توصیه مهم برای راه اندازی استارت آپ موفق

3 توصیه مهم برای راه اندازی استارت آپ موفق

بالا بردن انگیزه برای راه اندازی کار جدید

بالا بردن انگیزه برای راه اندازی کار جدید

تعریف و مراحل نوشتن یک بیزینس پلن خوب

تعریف و مراحل نوشتن یک بیزینس پلن خوب

اصول مدیریت زمان در مشاغل کوچک

اصول مدیریت زمان در مشاغل کوچک

6 راه باورنکردنی برای پولدار شدن تضمینی شما

6 راه باورنکردنی برای پولدار شدن تضمینی شما

10 راه موفقیت و رشد کسب و کارهای خانگی

10 راه موفقیت و رشد کسب و کارهای خانگی