بیشتر بخوانید

تاثیر نگران کننده وای فای بر باروری مردان

تاثیر نگران کننده وای فای بر باروری مردان

در خانه ژل ضدعفونی کننده دست بسازید + آموزش

در خانه ژل ضدعفونی کننده دست بسازید + آموزش

صابون زردچوبه برای چی خوبه + روش تهیه خانگی

صابون زردچوبه برای چی خوبه + روش تهیه خانگی

پادشاه روغن های گیاهی را بشناسید

پادشاه روغن های گیاهی را بشناسید

باورهای غلط درباره “افزایش قد”

باورهای غلط درباره “افزایش قد”

اتفاق بدی که 10 ساعت بعد زدن لاک به ناخن در بدن می افتد!

اتفاق بدی که 10 ساعت بعد زدن لاک به ناخن در بدن می افتد!

درد مزمن استخوان عاقبت نوشیدن زیاد چای

درد مزمن استخوان عاقبت نوشیدن زیاد چای

تشدید ایجاد سنگ کلیه با شروع فصل گرما

تشدید ایجاد سنگ کلیه با شروع فصل گرما

انواع “سر درد” ها و روش های درمان سردرد های مختلف

انواع “سر درد” ها و روش های درمان سردرد های مختلف

کدام نوع تب سنج دقیق تر است ؟

کدام نوع تب سنج دقیق تر است ؟
جلوی سرعت پیری را اینطور بگیرید
برای تاخیر در روند پیری باید عوامل موثر بر پیری را بدانید و با روش های مناسب و تغییراتی در سبک زندگی جوان بمانید.

چگونه‌روند و سرعت پیری را به‌تاخیر بیندازیم؟

زمانی که‌فرایند طبیعی سالخوردگی منجر به‌بروز مشکلاتی در سلامتی می‌شود احساس مبارزه‌با علائم پیری در اکثر افراد شکل می‌گیرد چرا که‌با مشاهده‌چین و چروک های ایجاد شده‌روی صورتشان و همچنین آویزان و شل شدن پوسته‌بسیاری از اندام های بدن شان احساس ناخوشایندی به‌آنها دست می‌دهد و از این رو به‌هر نحوی که‌شده‌سعی در رفع و رجوع این تغییرات در خود می‌کنند.

همه‌ما می‌دانیم که‌هیچ کس قادر نیست به‌زمان نوجوانی و جوانی بازگردد، اما با رعایت برخی نکات می‌توان اثرات سالخوردگی را کاهش داد. در واقع عواملی غیر از ژنتیک می‌تواند در میزان پیری شما تأثیر بگذارد که‌بسیاری از این موارد قابل کنترل هستند به‌همین دلیل در این بخش از بهداشت و سلامت مجله اینترنتی فنجان با ما همراه‌باشید تا بدانید چگونه‌سرعت سالخوردگی را کاهش دهید.

ماست یونانی کم چرب بخورید

اگر از رژیم غذایی خود کلسیم کافی را دریافت نکنید، ممکن است قدرت استخوان به‌خطر بیفتد و شما در معرض بیشترپوکی استخوان قرار بگیرید. کارشناسان بیان می‌کنند بزرگسالان 19 سال به‌بالا باید روزانه‌1000 میلی گرم کلسیم دریافت کنند. یک فنجان ماست یونانی 415 میلی گرم کلسیم دارد که‌تقریبا نیمی از مقدار توصیه‌شده‌روزانه‌است.

ماست یونانی

همیشه‌ضد آفتاب بزنید

متخصصان پوست بیان می‌کنند با استفاده‌از کرم ضد آفتاب می‌توان از چروکیدگی پوست و پیری زودرس جلوگیری کرد. در حقیقت ، بیش از90 درصد پیری پوست ناشی از عوامل خارجی و اصلی ترین عامل آن قرار گرفتن در معرض آفتاب است. ضد آفتابی را انتخاب کنید که‌از پوست در برابر طیف وسیعی اشعه‌UVB وUVA محافظت کند.

از عینک آفتابی استفاده‌کنید

علاوه‌بر محافظت از پوست در برابر اثرات مضر آفتاب، باید مراقب چشمان خود باشید. پس باید از تماس اشعه‌ماورا بنفش به‌چشم و پوست اطراف آن جلوگیری کنید.

قرار گرفتن طولانی مدت در معرض اشعه‌ماورا بنفش می‌تواند مشکلات مختلف چشم از جمله‌آب مروارید و دژنراسیون ماکولای وابسته‌به‌سن را ایجاد کند که‌دلیل اصلی کاهش بینایی در افراد 50 سال به‌بالا است. اطمینان حاصل کنید که‌عینک آفتابی شما 99 تا 100 درصد از اشعه‌UVA و UVB را مسدود می‌کند.

مدیتیشن انجام دهید

بنابر گفته‌کارشناسان تلومرها - درپوش های انتهای کروموزوم ها که‌رشته‌های DNA را از هم باز می‌کند با استرس کوتاه‌می‌شوند، این بدان معنی است که‌استرس مزمن می‌تواند زندگی را 9 تا 17 سال کوتاه‌کند، پس باید راه‌های موثر برای تخلیه‌استرس را یافت و آسیب ناشی از استرس به‌تلومرها را جبران کرد و یکی از بهترین راه‌های تخلیه‌استرس از طریق مدیتیشن است.

مدیتیشن

مغز خود را تحریک کنید

افرادی که‌به‌طور عادی مطالعه‌می‌کنند، می‌نویسند و اطلاعات را پردازش می‌کنند، در سنین کهنسالی کمتر دچار زوال عقل می‌شوند.

ایروبیک انجام دهید

افرادی که‌فعال هستند کمتر در معرض خطر بیماری های قلبی، سکته‌دیابت نوع 2، برخی سرطان ها، افسردگی و زوال عقل قرار می‌گیرند، پس بهتر است در هر هفته‌حداقل 150 دقیقه‌معادل 2 ساعت و 30 دقیقه‌فعالیت داشته‌باشید. یکی دیگر از راه‌های عالی برای به‌تاخیر انداختن روند پیری پیاده‌روی سریع سی دقیقه‌ای، پنج روز در هفته‌است.

استرس شغلیتان را کم کنید

استرس باعث تسریع پروسه‌ی پیری هم در سطح ظاهری و هم عمیق تر از آن، در سطح سلولی می‌شود. افرادی که‌در مشاغل سخت و پُر مسئولیت هستند و استرس و فشار کاری بالایی را تجربه‌می‌کنند، زودتر پیر شده‌و کمتر عمر می‌کنند.

پس در صورت نارضایتی از شغلتان، شغل خود را عوض کنید. یا اینکه‌سعی کنید استرس کار فعلی تان را تعدیل کنید و تکنیک های آرام سازی و تنفس عمیق را یاد بگیرید.

استرس شغلی

برنامه‌وزنه‌برداری مناسب داشته‌باشید

یکی دیگر از پیامدهای ناخوشایند پیری، از بین رفتن بافت و قدرت عضلانی است در حالیکه‌می‌توان با بهبود قدرت عضلات، روند پیری را کاهش داد. علاوه‌بر این، مطالعات نشان می‌دهد که‌افزایش قدرت بر جوان ماندن ژن ها تاثیر می‌گذارد.

با دوستان و اقوام معاشرت کنید

روابط نقش مهمی در سلامتی و امید به‌زندگی افراد دارد. روابط اجتماعی نه‌تنها کیفیت زندگی را بهبود می‌بخشد بلکه‌به‌افزایش طول عمرکمک می‌کند.

ازدواج کنید

ازدواج سلامت روحی و جسمی افراد را به‌همراه‌دارد و احتمال مرگ زودرس را تا 15٪ کاهش می‌دهد. تحقیقات نشان می‌دهد افراد متاهل سبک زندگی بهتری دارند و اضطراب و افسردگی در آنها کمتر است.

شکلات تلخ بخورید

شکلات تلخ می‌تواند گردش خون را در مغز تقویت و از آسیب سکته‌مغزی جلوگیری کند و فشار خون را کاهش دهد. از شکلات 70 درصد استفاده‌کرده‌و حتما روزانه‌آن را بخورید البته‌مهم است مانند هر چیز دیگری در زندگی، در این کار زیاده‌روی نکنید. با مراجعه‌به‌مطلب " خواصی که‌همه‌درباره‌شکلات تلخ باید بدانند " به‌طور کامل با فواید شگفت انگیز این شکلات آشنا خواهید شد.

شکلات تلخ

وزن اضافیتان را کم کنید

محققان کشف کردند هر کیلوگرم وزن اضافی بدن، سبب پیری شده‌و طول عمر را تقریبا دو ماه‌کم می‌کند. تنها 2.5 کیلوگرم اضافه‌وزن، یک سال از عمرتان کم می‌کند. برای کاهش وزنتان برنامه‌ی ورزشی تعیین کنید که‌مناسب شما باشد و برنامه‌ی غذایی ترتیب دهید که‌شامل میوه‌ها و سبزی های تازه، غلات کامل و پروتئین کم چرب باشد.

فشارخونتان را کنترل کنید

مظالعات نشان می‌دهد که‌فشار خون بالا می‌تواند اثری منفی بر زیبایی ظاهر فرد داشته‌باشد و معمولا ابتلای به‌فشار خون بالا موجب سرعت بخشیدن به‌پدیده‌پیری و در نتیجه‌پیری زودرس پوست می‌شود.

در فشار خون بالا اغلب کاهشی در جریان خون عبوری از مویرگ های پوستی و دیگر نقاط بدن رخ می‌دهد، خشکی پوست و افزایش سرعت ایجاد چروک ها می‌تواند حاصل کاهش جریان خون و اکسیژن در بافتهای مختلف از جمله‌پوست باشد.

برای به‌تعویق انداختن پیری فشارخونتان را کنترل کنید. برای کنترل فشارخونتان وزن اضافی تان را کم کنید، روزانه‌30 دقیقه‌ورزش سبک یا معتدل انجام دهید، رژیم غذایی متعادل و سالمی داشته‌باشید، مصرف نمک را کاهش دهید و الکل مصرف نکنید.

خواب کافی داشته‌باشید

7 ساعت خواب در روز برای سلامت کلی بدن مفید است. بررسی ها روی بیش از 30,000 بزرگسال نشان داد که‌حملات قلبی و سکته‌در افرادی که‌کمتر از 5 ساعت در روز می‌خوابند دو برابر بیشتر از کسانی است که‌هفت ساعت می‌خوابند. همچنین افرادی که‌نه‌ساعت یا بیشتر می‌خوابند نیز به‌طور قابل توجهی در معرض خطر هستند.

خواب کافی

وظیفه‌شناس باشید

بررسی ها نشان می‌دهد که‌بین وظیفه‌شناسی و کاهش فشار خون، دیابت، سکته‌مغزی و مشکلات مفصلی ارتباط وجود دارد. از طرفی دیگر افراد وظیفه‌شناس کمتر رفتارهایی مانند سیگار کشیدن و رانندگی پر خطر را انجام می‌دهند و بیشتر به‌رفتارهای سالم پایبند هستند.از ویژگی های وظیفه‌شناس بودن می‌توان به‌داشتن نظم و خویشتنداری اشاره‌کرد.

هدف داشته‌باشید

همان طور که‌می‌دانید در هر سنی، داشتن هدف می‌تواند سالها به‌زندگی بیفزاید. در حقیقت هدفمندی یکی از قوی ترین پیش بینی کننده‌های طول عمر است و اگر می‌خواهید عمر طولانی تری داشته‌باشید، اهداف معناداری برای خود تعیین کنید.

کم غذا بخورید

یکی از راه‌های موثر برای داشتن طول عمر و کاهش روند پیری مصرف غذا به‌اندازه‌ای است که‌کاملا سیر نشوید. در این جا به‌چند راه‌کار ساده‌اما کاربردی اشاره‌می‌کنیم:

  • به‌آرامی غذا بخورید تا به‌بدن فرصت دهید، علائم سیری را نشان دهد.
  • از بشقاب های کوچکتر استفاده‌کنید.
  • از آنچه‌فکر می‌کنید به‌آن نیاز دارید غذای کمتری در اختیار خود قرار دهید.

کم غذا خوردن

هضم خوبی داشته‌باشید

از آنجا که‌افراد مسن، به‌ویژه‌افراد دارای اضافه‌وزن مستعد ریفلاکس اسید معده‌هستند، ممکن است اسید معده‌خود را یکی از اعوامل بدانند اما شما به‌یک منبع سالم اسیدهای گوارش برای جذب ویتامین B 12 نیاز دارید، زیرا این ماده‌به‌مغز کمک می‌کند.

ورم معده آتروفیک که‌10 تا 30 درصد افراد مسن را درگیر می‌کند، اسید معده‌و در نتیجه‌جذب ب 12 را کاهش می‌دهد. متخصصان بیان می‌کنند:"کمبود ویتامین B 12 می‌تواند در کاهش عملکرد شناختی نقش داشته‌باشد." علاوه‌بر این، "داروهای کاهنده‌اسید و داروهایی مانند متفورمین برای درمان دیابت می‌توانند جذب مواد مغذی مانند ویتامین ب 12 را کاهش دهند."

برای جلوگیری از این موارد، مکمل ها و غذاهای غنی شده‌ممکن است لازم باشد. همچنین می‌توانید B 12 را از ماهی، تخم مرغ، مرغ و محصولات لبنی دریافت کنید.

نگرش مثبت داشته‌باشید

این ضرب المثل قدیمی درست است که‌انسان ها فقط به‌اندازه‌احساس شان پیر می‌شوند. تحقیقات نشان می‌دهد داشتن نگرش مثبت در رابطه‌با سالخوردگی، حفظ اهداف و تعاملات اجتماعی می‌تواند به‌کند شدن فرآیند سالخوردگی فیزیکی و ذهنی کمک کند.

همچنین افراد دارای نگرش مثبت 7.5 سال بیشتر از بد بینان، صرف نظر از سلامتی ، زندگی می‌کنند و کمتر به‌زوال عقل و آلزایمر مبتلا می‌شوند، حتی اگر احتمال بالایی برای این بیماری داشته‌باشند.

نگرش مثبت

کلسترول خون تان را کنترل کنید

افزایش کلسترول در بروز زوال عقل و پیری زودرس مغز و حتی کاهش عمر نقش دارد پس کلسترول خون تان را کنترل کنید و برای کنترل کلسترول خونتان مصرف فیبر غذایی تان را افزایش بدهید، غذاهای سرشار از اسیدهای چرب امگا 3 بیشتر مصرف کنید، چربی های ترانس را از تغذیه‌تان حذف کنید ،مصرف پروتئین تان را بالا ببرید.

سلامت روده خود را حفظ کنید

تحقیقات نشان می‌دهد که‌مجموعه‌ای از باکتری های "خوب" در روده‌به‌نام میکروبیوم روده، ممکن است بر سالخوردگی بدن تأثیر داشته‌باشد و حتی از شما در برابر برخی بیماری های وابسته‌به‌سن مانند زوال عقل محافظت کنند.

همچنین حدود 70 درصد سیستم ایمنی بدن در روده‌قرار دارد، بنابراین حفظ سلامت روده‌خصوصا با افزایش سن برای سلامت کلی بدن از اهمیت زیادی برخوردار است.

روده‌شما را در برابر عفونت محافظت، سوخت و ساز بدن را تنظیم و از سیستم ایمنی بدن پشتیبانی می‌کند و باعث عملکرد سالم دستگاه‌گوارش می‌شود. برای سلامت روده‌توصیه‌می‌شود غذاهای پروبیوتیک مانند میوه‌های غنی از فیبر، سبزیجات، کفیر، ماست، کلم ترش را انتخاب کنید.

سلامت روده

از سموم دوری کنید

اگرچه‌تحقیقات در این زمینه‌هنوز در حال تکوین است ، اما سموم محیطی که‌در معرض آن هستیم موجب پیری زودرس می‌شود. محققان این سموم را "ژرنتوژن" می‌نامند. برخی از نمونه‌های ژرنتوژن ها آرسنیک موجود در آبهای زیرزمینی و بنزن حاصل از انتشار گازهای گلخانه‌ای و صنعتی است.

تحقیقات دیگر نشان می‌دهد BPA، ماده‌شیمیایی موجود در برخی پلاستیک ها، ممکن است روند پیری را افزایش دهد، به‌همین دلیل جایگزینی پلاستیک فاقد BPA بهتر است.

با توجه‌به‌تمام تحقیقات صورت گرفته‌در مورد روند سالخوردگی صورت و بدن، دود سیگار به‌طور واضح یک ژرنتوژن و ترک آن مهمترین اقدامی است که‌فرد می‌تواند بدون توجه‌به‌سن انجام دهد. سیگار کشیدن به‌معنای واقعی کلمه‌باعث آسیب داخلی به‌کد ژنتیکی و همچنین رگ های خونی و چندین اندام می‌شود.

از دندان های خود محافظت کنید

به‌نظر می‌رسد که‌ارتباطی بین دهان سالم و پیری وجود دارد. تحقیقات نشان می‌دهد که‌بهداشت ضعیف دهان و دندان با مشکلات مرتبط با سن مانند بیماری های قلبی عروقی، سکته‌مغزی و دیابت مرتبط است، احتمالاً به‌این دلیل که‌باکتری های ناشی از عفونت های دهانی ممکن است به‌خون وارد شوند و التهاب را در سایر قسمت های بدن افزایش دهند. علاوه‌بر این، بیماری لثه‌با احتمال بالاتر زوال عقل و آلزایمر مرتبط است.

سلامت دندان ها

بیشتر از خود مراقبت کنید

عدم خود مراقبتی سبب می‌شود طول عمرتان کاهش یابد و زودتر پیر شوید. بسیاری از ما دیگران را به‌خوبی درک کرده‌و می‌دانیم چه‌چیزی برایشان خوب و بد است اما به‌بدن خود و سلامتیمان بی توجهیم. مسائل و مشکلات زندگی پایان ناپذیرند، پس بهتر است برای حال خوب خودتان جدی تر فکر کنید و اگر حال خوبی ندارید، غرور را کنار بگذارید و از یک حرفه‌ای کمک بخواهید.

هیدراته‌بمانید

با افزایش سن عملکرد کلیه‌ها کاهش می‌یابد، اگرچه‌ممکن است به‌سیگنال های تشنگی حساس نباشید و از داروهایی استفاده‌کنید که‌مایعات بدن را کاهش می‌دهد به‌همین دلیل افراد مسن بیشتر در معرض کم آبی هستند.

در یک چرخه‌معیوب، کم آبی عملکرد طبیعی سیستم های حیاتی بدن را از بین می‌برد و حتی باعث زوال عقل می‌شود پس بسیار مهم است که‌با افزایش سن بدن را هیدراته‌نگه‌دارید زیرا حدود 60 درصد از وزن بدن بزرگسالان را آب تشکیل می‌دهد و بدن ما برای عملکردهای مهم مانند تنظیم درجه‌حرارت بدن، حفظ سلامت پوست و مفاصل، هضم غذا و دفع مواد زائد به‌آب نیاز دارد، به‌منظور عملکرد بهتر سیستم بدن، حتی اگر تشنه‌نیستید آب بنوشید و غذاهایی حاوی آب زیاد مانند میوه‌ها، سبزیجات و سوپ را مصرف کنید.

هیدراته‌ماندن

سیگار نکشید

کشیدن سیگار سبب پیری زودرس شده‌و بزرگ ترین تاثیر را در کوتاه‌کردن طول عمر دارد. روزی یک پاکت سیگار کشیدن 7 سال از عمر را کم می‌کند پس هر چه‌زودتر سیگار را ترک کنید. برای ترک سیگار از برنامه‌های ترک سیگار کمک بگیرید و سعی کنید تدریجا سیگار را کنار بگذارید و ورزش و مدیتیشن انجام دهید تا تمایل تان به‌سیگار کمتر شود.

پروتئین کافی مصرف کنید

مصرف زیاد گیاهان به‌معنای از دست دادن پروتئین نیست. پروتئین ها به‌ویژه‌با افزایش سن در حفظ توده‌عضلانی بسیار مهم است. افراد بالای 40 سال در هر ده‌بیش از 8 درصد از توده‌عضلانی خود را از دست می‌دهند و ممکن است بعد از 70 سالگی میزان کاهش دو برابر شود. پس از منابع پروتئینی مانند آجیل، ماست یونانی، لوبیا ، سالاد و گوشت استفاده‌کنید.

مطالعات خود را بالا ببرید

مطالعات نشان داده‌است که‌مرگ و میر در اثر پایین بودن سطح آموزش و سواد، چیزی معادل سیگاری ها است. تحصیلات کم، بزرگ ترین ریسک فاکتور برای مرگ است.

برای افزایش طول عمر و کاهش روند پیری با کمک مطالعه‌ذهن خود را فعال نگه‌دارید، برنامه‌ای برای تقویت ذهن تان در نظر بگیرید، در دوره‌های آموزشی در زمینه‌های مورد علاقه‌تان شرکت کنید و در صورت امکان تحصیلات خود را ادامه‌دهید.

مطالعات

شادتر زندگی کنید

هنگامی که‌می‌خندید آندروفین در بدن ترشح می‌شود و احساس شادی و آرامش پیدا می‌کنید؛ مغز، حافظه‌و ذهن شما تقویت می‌شود، استرس روزانه‌شما کاهش می‌یابد و از خطر ابتلا به‌بسیاری از بیماری های خطرناک و پیری زودرس در امان می‌مانید. برای به‌تعویق انداختن پیری در مورد چیزهایی که‌شادتان می‌کند فکر کنید و حرف بزنید و شادتر زندگی کنید.

از لوازم آرایشی کمتر استفاده‌کنید

کمتر آرایش کنید زیرا پارابن های موجود در مواد آرایشی باعث اختلال در استروژن شده‌و باروری طبیعی زنان را به‌تعویق می‌اندازد و باعث پیری زودرس می‌شود یا اینکه‌می‌توانید محصولات آرایشی طبیعی استفاده‌و اگر اهل مواد آرایشی هستید و نمی توانید از مصرف آن صرف نظر کنید حتما هر روز صورت خود را به‌خوبی بشویید.

ویتامین بیشتری به‌رژیم خود بیفزایید

آنتی اکسیدان ها از آسیب رادیکال های آزاد به‌سلول های بدن در اثر آفتاب سوختگی یا استعمال سیگار جلوگیری می‌کنند. برای این منظور از کرم های صورت حاوی آنتی اکسیدان استفاده‌کنید یا منابع ویتامین را به‌صورت خوراکی مصرف کنید. قوی ترین آنتی اکسیدان هایی که‌سرعت پیری را کاهش می‌دهند سلنیوم، ویتامین E و ویتامین C هستند.

روغن ماهی یا هرگونه‌مکمل ضد التهابی دیگر را به‌رژیم غذایی خود بیفزایید. روغن ماهی غنی از اسیدهای امگا 3 است که‌عملکرد قلب را بهبود می‌بخشد، سیستم ایمنی بدن را تقویت می‌کند و رشد مو را بهبود می‌بخشد. امگا 3 همچنین برای حفظ پوست جوان بسیار اهمیت دارد.

بیشتر بخوانید

هضم گوشت قرمز با خوردن سبزی

هضم گوشت قرمز با خوردن سبزی

نمک، عامل فشار خون بالا

نمک، عامل فشار خون بالا

8 غذای آلوده ای که زیاد مصرف می کنیم

8 غذای آلوده ای که زیاد مصرف می کنیم

افرادی که رایحه درمانی برایشان واجب است

افرادی که رایحه درمانی برایشان واجب است

10 چیز که انگشتان پایتان آرزو دارند بدانید

10 چیز که انگشتان پایتان آرزو دارند بدانید

سالم ترین روش دم کردن چای

سالم ترین روش دم کردن چای

تفاوت اصلی درد کمر با درد کلیه چیست؟

تفاوت اصلی درد کمر با درد کلیه چیست؟

خاصیت ضد سرطانی هسته انگور

خاصیت ضد سرطانی هسته انگور

رابطه شروع میگرن با رعد و برق

رابطه شروع میگرن با رعد و برق

خون و هر آنچه نیاز است در مورد آن بدانید

خون و هر آنچه نیاز است در مورد آن بدانید
مشاهده

مطالب بیشتر در تازه های سلامت

بارداری بدون داشتن تخمدان!!

بارداری بدون داشتن تخمدان!!

کشف دو گروه خونی جدید

کشف دو گروه خونی جدید

رازهای کوتاه ولی بزرگ برای طول عمر و زندگی شاد

رازهای کوتاه ولی بزرگ برای طول عمر و زندگی شاد

فواید جالب و خواص جالب تر الماس

فواید جالب و خواص جالب تر الماس

لنز چشم و صدمات و عوارضی که به قرنیه می زند

لنز چشم و صدمات و عوارضی که به قرنیه می زند

8 مواد غذایی برتر جهان

8 مواد غذایی برتر جهان

ویتامینی که باعث سکته می شود

ویتامینی که باعث سکته می شود

6 نکته در مورد سردرد

6 نکته در مورد سردرد

به راحتی از شر آبریزش بینی خلاص شوید

به راحتی از شر آبریزش بینی خلاص شوید

5 درس از سلامت در سال 2012

5 درس از سلامت در سال 2012

مطالب مرتبط

میدانید نشانه های پیری چیست ؟

میدانید نشانه های پیری چیست ؟

اینطوری می تونید جلوی پیری پوست رو بگیرید

اینطوری می تونید جلوی پیری پوست رو بگیرید

کشف روش قطعی جلوگیری از پیری پوست!

کشف روش قطعی جلوگیری از پیری پوست!

جایی از بدن که علائم پیری را زودتر فاش می کند

جایی از بدن که علائم پیری را زودتر فاش می کند

غذاهایی که باعث پیری زودرس می شوند

غذاهایی که باعث پیری زودرس می شوند

1 لیوان پر آنتی اکسیدان و ضد پیری پوست + دستورالعمل

1 لیوان پر آنتی اکسیدان و ضد پیری پوست + دستورالعمل

چگونه دیرتر پیر شویم

چگونه دیرتر پیر شویم

عاداتی که باور نمیکنید اما پیرتان می کنند !!

عاداتی که باور نمیکنید اما پیرتان می کنند !!

خوراکی های ضد پیری را بشناسید

خوراکی های ضد پیری را بشناسید

بدن از کجا پیر میشه؟ بدونید و جلوشو بگیرید

بدن از کجا پیر میشه؟ بدونید و جلوشو بگیرید

بدن خانم ها با افزایش سن چه تغییری می کند؟

بدن خانم ها با افزایش سن چه تغییری می کند؟

تغذیه ضد پیری فوق العاده ویژه خانم ها

تغذیه ضد پیری فوق العاده ویژه خانم ها

راهکارهایی برای جوان ماندن و جلوگیری از پیری

راهکارهایی برای جوان ماندن و جلوگیری از پیری

دلیل پیری زودرس ایرانی ها مشخص شد

دلیل پیری زودرس ایرانی ها مشخص شد

این حال و روز شما علامت پیری زودرسه

این حال و روز شما علامت پیری زودرسه

بخوانید و شگفت زده شوید از فواید علمی روزه گرفتن

بخوانید و شگفت زده شوید از فواید علمی روزه گرفتن

یونجه چطور شما را لاغر می کند ؟

یونجه چطور شما را لاغر می کند ؟

مواد غذایی ضد پیری

مواد غذایی ضد پیری

کاهش ابتلا به دیابت و چاقی با 90 ثانیه ایستادن!

کاهش ابتلا به دیابت و چاقی با 90 ثانیه ایستادن!

شاه میوه ضد پیری و جوانی پوست

شاه میوه ضد پیری و جوانی پوست