بیشتر بخوانید

وضعیت جنین و مادر در “هفته بیست و دوم بارداری”

وضعیت جنین و مادر در “هفته بیست و دوم بارداری”

وضعیت مادر و جنین در “هفته بیست و چهارم بارداری”

وضعیت مادر و جنین در “هفته بیست و چهارم بارداری”

وضعیت مادر و جنین در هفته 25 بارداری

وضعیت مادر و جنین در هفته 25 بارداری

اندازه جنین در هفته 26 بارداری و مراقبتهای لازم در این هفته

اندازه جنین در هفته 26 بارداری و مراقبتهای لازم در این هفته

وضعیت مادر و جنین در هفته27 بارداری و مراقبتهای لازم

وضعیت مادر و جنین در هفته27 بارداری و مراقبتهای لازم

وضعیت مادر و جنین در هفته 29 بارداری و مراقبتهای لازم

وضعیت مادر و جنین در هفته 29 بارداری و مراقبتهای لازم

وضعیت مادر و جنین در “هفته 28 بارداری” و مراقبتهای لازم

وضعیت مادر و جنین در “هفته 28 بارداری” و مراقبتهای لازم

رشد جنین در هفته 31 ام بارداری و مراقبتهای لازم

رشد جنین در هفته 31 ام بارداری و مراقبتهای لازم

وضعیت جنین و مادر در “هفته بیست و سوم بارداری”

وضعیت جنین و مادر در “هفته بیست و سوم بارداری”

وضعیت جنین و مادر در هفته 30 بارداری و مراقبتهای لازم

وضعیت جنین و مادر در هفته 30 بارداری و مراقبتهای لازم
تغذیه و توانایی های کودک 25 ماهه + رشد فیزیکی
کودک 25 ماهه شما باید روزی 2 فنجان شیر بخورد همچنین اسباب بازی های فشاری برایش تهیه کنید تا با آن ها بازی کند و برای تقویت بیانش از کتب خوتندن غافل نشوید.

هر آنچه‌باید در مورد رشد کودک 25 ماهه بدانید و توجه‌کنید

به‌کودک نو پای دو ساله‌خود "سلام" کنید چه‌راه‌طولانی برای کوچولوی شما در چنین زمان کوتاهی طی شد. درست دو سال پیش، او یک نوزاد نارس بود. و در حال حاضر، در حال دویدن، پریدن، فرار کردن و شاید حتی صحبت کردن است!

لطفا توجه‌داشته‌باشید که‌نقاط عطف رشد کودک نوپا تنظیم نمی شود و هر کودک با سرعت خودش رشد می‌کند. با این حال، اگر شما در مورد رشد فرزند خود نگران هستید، با پزشک متخصص اطفال مشورت کنید.

رفتار کودک 25 ماهه

رشد کودک 25 ماه‌و بررسی رفتار های و علایق کودک 25 ماهه

رشد و نقاط عطف در 25 ماهگی:آیا کودک شما در مسیر درست است؟

رشد فیزیکی کودک 25 ماه‌:

همانطور که‌به‌طور کامل در ادامه‌این بخش از مجله اینترنتی فنجان گفته‌می‌شود در 25 ماهگی، کودک شما باید یاد بگیرد که‌به‌راحتی بدود و به‌گوشه‌ها بپیچد. او همچنین می‌تواند از پله‌ها بالا و پایین برود و بپرد.

تنها والدین پس از دویدن های سریع کودکشان می‌دوند، بلکه‌بهتر است از آنها مراقبت کنند، زیرا او همچنین مهارت عقب رفتن را هم بدست می‌آورد. آیا ما اشاره‌کردیم که‌او همچنین قادر خواهد بود بوفه‌ها و کشوها را باز کند؟بچه‌ها در این سنین بسیار مشتاق هستند و هیچ مفهومی از خطر ندارند.

همیشه‌یک چک لیست در دستتان داشته‌باشید تا مطمعن شوید که‌خانه‌شما یک مکان امن برای کودکتان است ، کمدها و قفسه‌های کتاب همیشه‌باید به‌دیوارها متصل باشند، تا از ریزش آنها جلوگیری شود، اگر کودک شما تصمیم گرفت از آنها بالا برود.

شما ممکن است متوجه‌شوید که‌به‌عنوان بخشی از یک جدول زمانی رشد کودک 25 ماهه، سطح بازی کودک شما با پیچیدگی خودش افزایش یافته‌است. به‌طور ناگهانی او می‌تواند در یک فعالیت خاصی برای دوره‌طولانی تری باقی بماند و انجام دهد با این حال، از 25 تا 27 ماهگی، کودک شما همچنان سعی در حل مشکلات ساده‌از طریق آزمایش و خطا خواهد کرد.

والدین ممکن است نیاز کمک را برایشان احساس کنند، اما کودکان می‌توانند راه‌حل شما را برای استقلال خود رد کنند اما نگران نباشید زیرا کوچولوی شما با تمرین زیاد به‌آن حد خواهد رسید ،تا زمانی که‌بازی خود را کامل کند.

مهارت کودک 25 ماه‌

چگونگی رشد جسمی کودک 25 ماهه

راهنمایی و نکات در خصوص کودک 25 ماهه:

کودک نو پای خود را خارج از منزل ببرید تا او بتواند ماهیچه‌های خود را کشف کند و از هوای تازه‌استفاده‌کند. به‌او آزادی بیشتری برای کشف هایش بدهید، اما به‌یاد داشته‌باشید که‌حواستان به‌او باشد تا در امنیت بماند.

به‌کودک خود انواع پازل های ساده‌را برای کمک به‌هماهنگی چشم و دست بدهید ؛ بلوک ها، اسباب بازی های موسیقی و همچنین اسباب بازی های فشاری یا اسباب بازی های سواری برای افزایش مهارت ها و سایر مهارت های حرکتی او مناسب هستند.

اسباب بازی هایی که‌علت و معلول را آموزش می‌دهند، برای رشد ذهنی عالی هستند. هنرهای ساده‌و پروژه‌های صنایع دستی نه‌تنها راه‌بسیار خوبی برای بهتر کارد کردن دست هایش است، بلکه‌خلاقیت و نوآوری کودکان را نیز گسترش می‌دهند.

رشد کودک 25 ماه‌

 کودکان 25 ماه‌و رشد فیزیکی کودک

مهارت های شناختی رشد کودک 25 ماه‌:

در حالیکه‌رشد مغز کودک شما با پیشرفت و رشد مواجه‌شده، بزرگترین بهبود توانایی آنها در تمرکز بیشتر بر روی یک چیز برای مدت زمان بیشتری است این همچنین به‌این معنی است که‌کودکان نوپا در این سن ممکن است به‌طور کامل در بازی جذب شوند؛ زیرا آنها حس زمانی را ندارند.

ما می‌دانیم که‌این ممکن است یک زمان هیجان انگیز برای شما و فرزند شما باشد سعی کنید نگران نباشید و در آنجا بمانید! آخر تونل نور است. همچنین کودک نوپای شما بسیار بیشتر از شما مشتاق کشف کردن، نگاه‌کردن به‌آینده‌و یادگیری از دیگران است.

شناخت کودک از محیط

خصوصیات کودک 25 ماه‌و شناخت او از اطراف

راهنمایی هایی برای شناخت کودک 25 ماهه:

 • به‌کودک نو پای خود کمک کنید تا یک کار جدید، انجام دهد.
 • در این سن، فرزند شما شروع به‌مرتب کردن اقلام بر اساس شکل و رنگ خواهد کرد.
 • با او بازی های مرتب سازی انجام دهید، برای تشویق این مهارت .
 • کودک شما دوست دارد در خانه‌به‌شما کمک کند ، دستورالعمل های دو مرحله‌ای ساده‌خود را به‌او بگویید:"اسباب بازی های خود را بردار و آنها را در گنجه‌قرار بده.

کودکان در 25 ماهگی

مهارت شناخت کودک 25 ماه‌از محیط

مهارت های اجتماعی و عاطفی کودک 25 ماه‌:

کودک نوپا ی شما صبر شما را امتحان می‌کند - به‌خصوص هنگامی که‌او در تلاش است تا استقلال خود را در بدترین زمانها ادعا کند در حالی که‌اقداماتش ممکن است به‌نظر عمدی برسد، سعی کنید به‌یاد داشته‌باشید که‌در این سن، او معمولا توسط کنجکاوی و نه‌بدکاری تحریک می‌شود.

اگر او ممکن است مزاحم به‌نظر برسد، سعی کنید آرام باشید و عصبانی نشوید او ممکن است به‌نظر برسد که‌بخواهد همه‌چیز را خودش انجام دهد، اما هنوز هم برای تجربه‌هایی به‌مادرش برگردد.

پس از یک بغل سریع و کلمات نوازشی، می‌رود دوباره‌کار خود را انجام می‌دهد ، در صورتی که‌کودک شما در این سن بیشتر خودخواه‌می‌شود، تعجب نکنید. او هنوز در تلاش است تا مفهوم اشتراک گذاری را درک کند و هنوز به‌طور کامل مهارت های لازم برای همکاری در بازی را ندارد و در حال پیشرفت در این زمینه‌است.

با این حال، چیزی که‌والدین قطعا می‌توانند منتظرش بمانند، شنیدن صداهای بامزه‌و ناپیدا از خنده‌های کودکشان است، در حال حاضر او کم کم می‌تواند حس طنز را کمی بهتر درک کند.

به‌عنوان بخشی از رشد کودک نو پای 25 ماهه، او شروع به‌تشکیل اوراق قرضه‌با چیزهای مورد علاقه‌اش خواهد کرد. به‌همین دلیل، او می‌تواند در مورد یک اسباب بازی مورد علاقه‌خود تصمیم بگیرد، مثلا آن را برای اشتراک گذاری رد کند.

کودک 25 ماه‌و رفتارهایش

توانایی های اجتماعی و احساسات کودک 25 ماهه

راهنمایی و نکات در رابطه‌با رشد کودک 25 ماهه:

 • طبیعی است که‌کودک نوپای شما در ساخت یک برج بلوکی نا امید شود یا برای تکمیل یک بازی در هنگام بازی با دیگران شکست بخورد این ،به‌این دلیل است که‌او برای همدلی و درک احساسات دیگران آماده‌است.
 • چسبیدن به‌روال ها می‌تواند به‌کاهش حس بد کمک کند اما اگر او یک نفر را در عموم شناخت، به‌یاد داشته‌باشید قبل از اینکه‌او به‌کنار ببرید، آرام بمانید.
 • برخی از کودکان نو پا واقعا می‌توانند گاهی اوقات مقاوم باشند، پس آماده‌انعطاف پذیری باشید.
 • به‌یاد داشته‌باشید که‌همه‌چیز او در این سن به‌طور کامل توسط دست (یا کنجکاوی) هدایت می‌شود.
 • او هنوز نمیتواند دلیلش را ثابت کند، بنابراین صبر کلید شما است ،حتی اگر او چند ماه‌دیگر احساسات مردم را کاملا درک نکند، اما همچنان مهم است که‌او را آموزش دهید که‌از لحاظ جسمی غیر قابل قبول و خوب است.
 • خوب است که‌شروع به‌تنظیم مرزها بکنیم، اما بعضی اوقات کودک ممکن است به‌جای انضباط یا دلیل سختگیرانه‌با طنز و حواس پرتی پاسخ دهد.
 • پدر و مادر می‌توانند به‌عنوان مثال در هنگام آموزش کودکان چگونه‌به‌اشتراک گذاشتن را یاد بدهند با به‌اشتراک گذاشتن چیزهای خود در حالی که‌احترام به‌اموال خود می‌گذارید، شما به‌او آموزش محافظ کمتر بودن در مورد اموال خود را یاد می‌دهید.
 • نقش بازی کردن یک راه‌عالی برای به‌اشتراک گذاری است به‌او نشان دهید که‌حتی اگر زمانی چیزی را به‌اشتراک بگذارد، به‌راحتی به‌او بازگردانده‌می‌شود.

کودکی اجتماعی در 25 ماهگی

بررسی رشد اجتماعی و عاطفی کودک 25 ماهه 

رشد صحبت کردن و پیشرفت زبانی کودک 25 ماه‌:

در حال حاضر، کوچولوی شما می‌تواند در مورد هر چیزی حرف بزند او می‌تواند دستورالعمل های ساده‌ای را دنبال کند و سوالات ساده‌را درک کند. اما این لزوما به‌معنای آن نیست که‌همه‌دستورات را انجام می‌دهد.

هر کودکی در 25 ماهگی نمی تواند همینگونه‌باشد اما نیازی به‌مقایسه‌او با دیگر کودکان هم سنش وجود ندارد، زیرا این مهارت از کودکی تا کودک دیگر تغییر می‌کند با این حال، یک چیزی که‌به‌طور خاص مهم است، جهش بزرگی در مهارت های زبانی است.

برخی از کودکان نو پا ممکن است شروع به‌گفتن برخی از کلمات مورد علاقه‌خود کنند و به‌زودی به‌اندازه‌کافی، آنها دو کلمه‌را برای تشکیل جملات ساده‌شروع خواهند کرد. این نوع تعامل دوستانه‌را نمی توان جایگزین فیلم های آموزشی کرد از همه‌مهمتر، او می‌خواهد اکتشافات خود را با بقیه‌به‌اشتراک بگذارد - از جمله‌یادگیری کلمات - با شما.

راهنمایی هایی مفید برای گفتار کودکان 25 ماهه:

 • برای حمایت از کودکان نوپای خود، پیشرفت زبانش را شروع کنید، با خواندن روزانه‌برای او. اجازه‌دهید کتاب را خودش انتخاب کند سپس آنچه‌را که‌در تصاویر هر صفحه‌می‌بیند در موردش با او صحبت کنید.
 • برای والدین مهم است که‌این نوع تعامل دوستانه‌با کودک خود را حفظ کنند، زیرا این نمی تواند جایگزین تلویزیون یا تکنولوژی شود ، حتی 5 تا 10 دقیقه‌مطالعه‌به‌همراه‌او یک پشتیبانی بسیار خوب برای پالایش زبان و توسعه‌کلی مغزش خواهد بود.
 • او بسیار کنجکاو می‌شود و ممکن است سوالات زیادی بپرسد به‌یاد داشته‌باشید همیشه‌صبور باشید ،حتی زمانی که‌او ممکن است قادر به‌بیان خودش نباشد.

بیان کودک 25 ماهه

رشد گفتار و بیان کودک 25 ماهه 

بهداشت و تغذیه‌رشد کودک 25 ماه‌:

این همه‌بچه‌های چاق کجا می‌روند؟ دست و پاهای چاق به‌طور ناگهانی کم کم کوچولوی شما رشد می‌کند و بیشتر شبیه‌یک کودک پیش دبستانی به‌نظر می‌رسد.اکثر کودکان نوپا در این سن 83.1-89 سانتی متر قد، و وزن 10.5-13.2 کیلوگرم دارند.

هنگامی که‌بحث غذا پیش می‌آید، بیش از حد نگران نباشید، اگر چند روزی او همه‌چیز را بخورد و در روزهای دیگر، غذایی نخورد نیازهای کالری او در حال حاضر پایین است، بنابراین استرس نداشته‌باشید. او خوب خواهد بود اگر شما همچنان به‌او غذا و تنقلات مغذی بدهید.

کودک نوپای 25 ماه‌باید از دانه‌ها، سبزیجات، میوه‌ها، شیر و گوشت و لوبیا حدود 1000-1،400 کالری بگیرد. به‌طور ایده‌آل، او باید روزانه‌3 اونس دانه‌بخورد، یک اونس برابر با یک تکه‌نان، یک فنجان غلات آماده، یا نیم فنجان برنج پخته‌شده، ماکارونی یا سرلاک.

کودک نو پای شما باید یک فنجان سبزیجات و یک فنجان میوه‌در روز دریافت کند ؛ میوه‌ها و سبزیجات را به‌قطعات کوچک ببرید ،تا از خفگی کودکان جلوگیری شود.

وزن کودک 25 ماهه

نکاتی دانستنی از تغذیه‌کودک 25 ماهه

برای شیر، کودک شما باید دو فنجان در روز شیر بخورد، هر چند شما می‌توانید این را با سایر محصولات لبنی مانند ماست و پنیر جایگزین کنید. و البته‌فرزند شما باید پروتئین را از گوشت و لوبیا دریافت کند تا به‌رشد او کمک شود،که‌2 اونس در روز ایده‌آل است.

اگر در مورد مسائل سلامتی او نگران هستید، ممکن است بخواهید تغییرات خود را با گزینه‌های کم چرب تغییر دهید اما محدودیت های زیادی خوب نیست، چرا که‌آنها هنوز به‌چربی سالم نیاز دارند تا رشد کنند ؛ کودک نوپای در حال رشد شما به‌غنی ترین فیبر غلات، حبوبات، میوه‌ها و سبزیجات همراه‌با پروتئین ها مانند مرغ و ماهی نیاز دارد.

والدینی که‌کودکشان خیلی بد غذا می‌خوردند، میتوانند مواد غذایی را به‌شکلهای بامزه‌دربیاورند یا غذاهایی پر از رنگهای جذاب درست کنند،تا غذا را جذابتر کنند زیرا سیستم ایمنی فرزند شما هنوز به‌جهانی بزرگ تبدیل نشده‌است، او احتمالا چند بار در سال سرما می‌خورد.

آن را با مایعات و استراحت درمان کنید، و اگر می‌خواهید درمان دارویی شود، با پزشک متخصص اطفال مشورت کنید. فرزند شما باید بعد از پنج تا هفت روز بهبود یابد . جدا از واکسیناسیون سالانه‌آنفلوآنزای کودک شما، هرگونه‌واکسیناسیون که‌فرزندتان دریافت کرده‌را به‌روز کنید. اما حتما با پزشک خود مشورت کنید.

قد کودک 25 ماهه

بایدها و نبایدهای تغذیه‌در کودکان 25 ماهه

بیشتر بخوانید

وضعیت جنین و مادر در “هفته دوازدهم بارداری”

وضعیت جنین و مادر در “هفته دوازدهم بارداری”

وضعیت جنین و مادر در “هفته چهاردهم بارداری”

وضعیت جنین و مادر در “هفته چهاردهم بارداری”

وضعیت جنین و مادر در “هفته دهم بارداری”

وضعیت جنین و مادر در “هفته دهم بارداری”

وضعیت جنین و مادر در “هفته پانزدهم بارداری”

وضعیت جنین و مادر در “هفته پانزدهم بارداری”

وضعیت جنین و مادر در “هفته هفدهم بارداری”

وضعیت جنین و مادر در “هفته هفدهم بارداری”

وضعیت جنین و مادر در “هفته هجدهم بارداری”

وضعیت جنین و مادر در “هفته هجدهم بارداری”

وضعیت مادر و جنین در “هفته بیستم بارداری”

وضعیت مادر و جنین در “هفته بیستم بارداری”

وضعیت جنین و مادر در “هفته نوزدهم بارداری”

وضعیت جنین و مادر در “هفته نوزدهم بارداری”

وضعیت جنین و مادر در “هفته شانزدهم بارداری”

وضعیت جنین و مادر در “هفته شانزدهم بارداری”

وضعیت جنین و مادر در “هفته بیست و یکم بارداری”

وضعیت جنین و مادر در “هفته بیست و یکم بارداری”
مشاهده

مطالب بیشتر در بارداری و نوزاد

وضعیت جنین و مادر در هفته چهارم بارداری

وضعیت جنین و مادر در هفته چهارم بارداری

راهنمای بارداری هفته به هفته + تغییر وضعیت جنین

راهنمای بارداری هفته به هفته + تغییر وضعیت جنین

وضعیت جنین و مادر در هفته اول تا سوم بارداری

وضعیت جنین و مادر در هفته اول تا سوم بارداری

وضعیت جنین و مادر در هفته هشتم بارداری

وضعیت جنین و مادر در هفته هشتم بارداری

هفته هفتم بارداری و نکات بسیار مهم هفته هفتم

هفته هفتم بارداری و نکات بسیار مهم هفته هفتم

گام به گام با مراقبت های بارداری در هفته ششم

گام به گام با مراقبت های بارداری در هفته ششم

انتظارات در “هفته نهم بارداری” و توصیه های هفته نهم

انتظارات در “هفته نهم بارداری” و توصیه های هفته نهم

انتظارات و توصیه های هفته پنجم بارداری

انتظارات و توصیه های هفته پنجم بارداری

وضعیت و تغییرات جنین و مادر در هفته یازدهم بارداری

وضعیت و تغییرات جنین و مادر در هفته یازدهم بارداری

وضعیت جنین و مادر در “هفته سیزدهم بارداری”

وضعیت جنین و مادر در “هفته سیزدهم بارداری”

مطالب مرتبط

رشد و تقویت توانایی های کودک 32 ماهه + تغذیه

رشد و تقویت توانایی های کودک 32 ماهه + تغذیه

رشد و توانایی های کودک 29 ماهه + تغذیه و خلق و خو

رشد و توانایی های کودک 29 ماهه + تغذیه و خلق و خو

رشد و تغذیه کودک 13 ماهه و توانایی هایش

رشد و تغذیه کودک 13 ماهه و توانایی هایش

رشد و تغذیه کودک 27 ماهه + رفتار و گفتار

رشد و تغذیه کودک 27 ماهه + رفتار و گفتار

رشد و تکامل فیزیکی و شناختی کودک 20 ماهه

رشد و تکامل فیزیکی و شناختی کودک 20 ماهه

رشد و تغذیه کودک 33 ماهه و تقویت مهارت هایش

رشد و تغذیه کودک 33 ماهه و تقویت مهارت هایش

مراحل رشد و مراقبت های لازم کودک 17 ماهه

مراحل رشد و مراقبت های لازم کودک 17 ماهه

نکات مهم درباره رشد و توانایی های کودک 16 ماهه

نکات مهم درباره رشد و توانایی های کودک 16 ماهه

رشد و مهارت های کودک 26 ماهه + قد و وزن

رشد و مهارت های کودک 26 ماهه + قد و وزن

ویژگی های رفتاری و تغذیه کودک 28 ماهه

ویژگی های رفتاری و تغذیه کودک 28 ماهه

رشد و تکامل کودک 30 ماهه و مراقبت های مهم

رشد و تکامل کودک 30 ماهه و مراقبت های مهم

مراحل رشد کودک 35 ماهه چگونه است؟ + مراقبت های لازم

مراحل رشد کودک 35 ماهه چگونه است؟ + مراقبت های لازم

مراحل رشد ، تغذیه و مراقبتهای لازم از “نوزاد 11 ماهه”

مراحل رشد ، تغذیه و مراقبتهای لازم از “نوزاد 11 ماهه”

رشد و تکامل “کودک 31 ماهه” + برنامه غذایی

رشد و تکامل “کودک 31 ماهه” + برنامه غذایی

مراحل رشد کودک 34 ماهه و مراقبت های لازم

مراحل رشد کودک 34 ماهه و مراقبت های لازم

مراحل رشد کودک 3 ساله و تغذیه مناسب کودک 36 ماهه

مراحل رشد کودک 3 ساله و تغذیه مناسب کودک 36 ماهه

مراحل تکامل رشد کودک 15 ماهه و روش های تقویت رشد

مراحل تکامل رشد کودک 15 ماهه و روش های تقویت رشد

چگونگی رشد و تکامل کودک 23 ماهه و مراقبت های لازم

چگونگی رشد و تکامل کودک 23 ماهه و مراقبت های لازم

رشد فیزیکی و عاطفی کودک ده ماهه + 10نشانه تاخیر در رشد

رشد فیزیکی و عاطفی کودک ده ماهه + 10نشانه تاخیر در رشد

مراحل رشد و تکامل نوزاد 8 ماهه و روش های تقویت رشد نوزاد

مراحل رشد و تکامل نوزاد 8 ماهه و روش های تقویت رشد نوزاد