بیشتر بخوانید

خواص گلیسیرین برای زیبایی، پوست و مو

خواص گلیسیرین برای زیبایی، پوست و مو

علل و درمان های خانگی خارش و حساسیت پوستی

علل و درمان های خانگی خارش و حساسیت پوستی

شادابی پوست با تونیک های گیاهی

شادابی پوست با تونیک های گیاهی

درمان “خشکی پوست” با روش های خانگی و طبیعی

درمان “خشکی پوست” با روش های خانگی و طبیعی

خوشمزه ای که موهایتان را کم پشت می کند

خوشمزه ای که موهایتان را کم پشت می کند

رشد ابروهای ریخته با هر روشی که فوری اثر می کند

رشد ابروهای ریخته با هر روشی که فوری اثر می کند

“درمان جوش صورت” سریعتر از آنچه فکر کنید

“درمان جوش صورت” سریعتر از آنچه فکر کنید

لوازم آرایشی تاریخ گذشته را دور بیاندازید

لوازم آرایشی تاریخ گذشته را دور بیاندازید

علل لکه های تیره روی پا و درمان خانگی و مدرن آن

علل لکه های تیره روی پا و درمان خانگی و مدرن آن

بوتاکس صورت

بوتاکس صورت
دانستنی های جالب در مورد بوتاکس و کاربردهای آن
بوتاکس برای درمان و یا جلوگیری از چیزهایی که حتی فکرش را هم نمیکنید قابل استفاده است جالب است بدانید که سوسیس عامل کشف این داروی معجزه زیبایی است.

15 دانستنی و حقایق جالب در مورد بوتاکس ، روشی که‌تنها برای زیبایی نیست 

با وجود تمام روش ها و تکنولوژی موجود که‌می‌توانند باعث شوند که‌شما جوان تر به‌نظر برسید، بوتاکس هم اکنون یکی از موثرترین روش های آرایشی است که‌فرد می‌تواند انجام دهد.

چنانچه‌در این بخش از سلامت مجله اینترنتی فنجان خواهیم گفت تزریق به‌پوست شما برای کاهش ظاهر خطوط ظریف و چین و چروک بی خطر به‌نظر می‌رسد با این حال، همیشه‌برای این کارها استفاده‌نمی شود و فراتر از اهداف زیبایی دارد که‌بسیاری از مردم آن را می‌شناسند. چند نکته‌دیگر وجود دارد که‌مردم درباره‌بوتاکس از آن ها اطلاع ندارند و بسیاری از این موارد واقعاً شما را شگفت زده‌خواهند کرد.

درباره‌بوتاکس

بوتاکس چه‌کاربردهایی بجز زیبایی دارد؟ 

فواید و خطرات استفاده‌از بوتاکس

15. بوتاکس از باکتری توکسین ساخته‌می‌شود:

تصور کنید که‌سم یک باکتری به‌پوست شما تزریق می‌شود و حقیقت ترسناک است، به‌خصوص اگر کسی این تزریق بوتاکس را انجام دهد که‌مجوز نداشته‌باشد.

چیزی که‌ما به‌عنوان "بوتاکس" می‌شناسیم، در واقع نوعی پروتیین نوروتوکسینی به‌نام "بوتولینوم توکسین" یا "BTX" است.دو نوع (نوع A و B) از بوتاکس برای مصارف تجاری وجود دارد. نوروتوکسین گرفته‌شده‌از باکتری کلوستیریدیون بوتولینیوم است عموماً در گیاهان، خاک، آب و روده‌حیوانات یافت می‌شوند.

بوتاکس مثانه‌

ترکیبات موجود در بوتاکس 

عوارض عجیب بوتاکس

14. بوتاکس می تواند کشنده‌باشد:

بوتاکس، برای مسدود کردن ایمپالس های عصبی به‌ماهیچه‌ها در نظر گرفته‌می‌شود، اما در موارد نادر، سم به‌بخش های دیگر بدن سرایت می‌کند.هنگامی که‌این اتفاق می‌افتد، می‌تواند موجب فلج تنفسی، دشواری بلعیدن، دهان خشک، سخن گفتن به‌شکل افتاده، پلک های پایین افتاده، ضعف عضلانی، و حتی مرگ شود.

در حالی که‌سازمان FDA، ریسک ها و هشدارها را در مورد استفاده‌از بوتاکس، با محصول همراه‌می‌آورد، اما همیشه‌در دسترس عموم قرار نگرفته‌است.

بوتاکس میگرن

بوتاکس باعث مرگ هم می‌شود؟ 

بوتاکس برای زیبایی چهره

13. بوتاکس از سال 2002 برای مقاصد زیبایی به‌طور قانونی استفاده‌شد:

23 سال پیش دانشمندان اولین بار پیشنهاد کردند که‌استفاده‌از سم بوتولونیوم برای حذف چین و چروک و خطوط ظریف استفاده‌شود با این حال، قبل از این که‌از آن برای این اهداف استفاده‌شود، FDA برای استفاده‌در درمان گردن و گلو در سال 200 تاییدش کرده‌بود.

سپس در سال 2002 به‌طور رسمی توسط FDA برای استفاده‌ظاهری تایید شد و بیشتر دنیای غرب را تحت تاثیر قرار داد. پس از تنها یک سال در دسترس بودن برای استفاده‌آرایشی، بوتاکس، فروش بیش از 440 میلیون دلار آمریکا را به‌تنهایی تولید کرد. از آن زمان، بوتاکس، برای استفاده‌های بیشتر و بیشتری مورد تایید قرار گرفت و این روش منجر به‌افزایش فروشش شده‌است.

زیبایی با بوتاکس

بوتاکس برای رفع چین و چروک

بوتاکس چگونه‌کشف شد؟

12. همه‌اینها با مسمومیت غذایی آغاز شد:

چه‌کسی ممکن است فکر کند که‌یک بسته‌سوسیس در ده‌1800 می‌تواند به‌"داروی معجزه" زیبایی که‌امروزه‌"بوتاکس" نامیده‌می‌شود منجر شده‌باشد؟ !در ده‌1820، دکتر جاستینوس کرنر در حال مطالعه‌دسته‌ای از سوسیس های سمی بود که‌چندین نفر از مردم آلمان را به‌قتل رسانده‌بود.

دکتر کرنر اظهار داشت که‌در این سوسیس ها چیزی وجود داشت که‌بیماری به‌نام (آلمانی) "وورستگیفت" به‌نام "سمی" (سوسیس) به‌ارمغان آورده‌است.این زهر سوسیس همان چیزی است که‌ما امروزه‌به‌عنوان بوتولیسم می‌شناسیم، که‌این بیماری کشنده‌ناشی از مصرف نادرست سم بوتولینیوم است.

دکتر کرنر تا آنجا رفت تا به‌خود زهری را که‌کشف کرده‌بود تزریق کند (که‌او را نکشت)، و کار او راه‌را برای مطالعه‌بوتولیسم در سال های آینده‌هموار کرد.

کشف بوتاکس

داروی معجزه‌زیبایی بوتاکس 

بوتاکس یک سلاح خطرناک

11. این سلاح تقریباً به‌عنوان یک سلاح زیستی مورد استفاده‌قرار می‌گرفت:

فکر اینکه‌اجزای تشکیل دهنده‌اش برای جوان تر کردن افراد، می‌تواند بسیار مهلک باشد، سخت است.در ده‌1940، زمانی که‌دولت ایالات متحده‌شروع به‌تحقیق درباره‌سلاح های بیولوژیکی برای استفاده‌در مبارزه‌با دشمنانشان کرد، استفاده‌از سم بوتولینیوم در خط مقدم این تحقیق بود.

بر اساس مقاله‌ای که‌در یک مجله‌پزشکی در سال 2004 منتشر شد، آمریکا برای روسپی های چینی برنامه‌ریزی کرده‌بود که‌کپسول های کوچک پر شده‌از سم بوتولینیوم کشنده‌را در نوشیدنی مقامات ژاپنی پر کنند با این حال، این طرح هرگز عملی نشد چرا که‌قبل از این که‌قرص ها به‌آن افراد داده‌شود، ممنوع شدند.

سلاح بوتاکس

اطلاعاتی از تاریخچه‌بوتاکس 

بوتاکس برای درمان مشکلات چشمی

10. یکی از اولین کاربردهای بوتاکس، اصلاح چشم های چپ بود:

چشمان چپ می‌تواند یک وضعیت چالش برانگیز برای حل کردن باشد، اما بوتاکس، یکی از روش های بسیار موثر است.در ده‌1950 یک چشم پزشک به‌نام دکتر آلن بی اسکات برای آزمایش تاثیرات شل کنندگی و آرامش بخش اش بر روی میمون ها به‌تایید رسید.

این تحقیق منجر به‌تصویب آن شد که‌در تصحیح چشمان چپ روی داوطلبان انسانی در سال 1978 مورد استفاده‌قرار گیرد. در سال 1989، اولین داروی مورد تایید FDA برای درمان چشم چپ شده‌و اسپاسم چشم در بازار آمد. 

9. ابزار موثری برای کاهش عرق کردن است:

میلیونها نفر در سراسر دنیا از عرق کردن زیاد رنج می‌برند.بوتاکس را می‌توان به‌مناطقی با غدد تعریق شدید (مثل پوست سر، زیر بغل، دست ها و پاها ) تزریق کرد تا این مشکل را درمان کنند. براساس وب سایت "بوتاکس"، تنها یک بار از این درمان می‌تواند تا 201 روز (6-7 ماه) باقی بماند.

مراقبت بعد بوتاکس

بوتاکس مناسب برای جلوگیری از تعریق زیاد 

بوتاکس چگونه‌چروک ها را از بین می‌برد؟

8. بر روی چروک های ناشی از آسیب خورشید اثر ندارد:

بوتاکس، باعث می‌شود که‌ماهیچه‌ها شل و بی حرکت شوند و چین و چروک پاک شود.بوتاکس، بر روی چین و چروک ایجاد شده‌توسط حرکات ماهیچه‌ای عمل می‌کند، اما متاسفانه‌این روش بر روی چین و چروک ایجاد نشده‌توسط آفتاب کار نمی کند.

وقتی پوست از خورشید آسیب می‌بیند، از سطح صورت می‌افتد. بوتاکس، بر روی ماهیچه‌های زیر سطح عمل می‌کند و به‌همین دلیل برای کاهش چین و چروک ناشی از آسیب آفتاب موثر نیست. 

7. دائمی نیست:

بسیاری از مردم تصور می‌کنند که‌زمانی که‌بوتاکس انجام دادند، دوباره‌نیاز به‌تکرار ندارد و کارشان تمام شده‌است.حقیقت این است که‌نتایجش تنها به‌طور متوسط چهار تا شش ماه‌می‌ماند، بنابراین اگر بخواهند به‌کار کردن برای شما ادامه‌دهند، باید برنامه‌تزریق را ادامه‌دهید.

با این حال، بوتاکس کمی در طول زمان به‌وجود خواهد آمد. خوشبختانه، این روش مدت زیادی طول نمی کشد و فوری انجام می‌شود - گاهی تنها چند دقیقه‌(بسته‌به‌اندازه‌منطقه‌ای که‌مورد درمان قرار می‌گیرید) و سپس شما می‌توانید تقریباً بلافاصله‌فعالیت های نورمال خود را ازسر بگیرید.

فواید بوتاکس

بوتاکس چه‌مدت باقی می‌ماند؟ 

بوتاکس برای رفع مشکلات مثانه‌های پرکار

6. بوتاکس یک درمان مورد تایید برای مثانه‌پرکار است:

در سال 2013، FDA اعلام کرد که‌"بوتاکس" در حال حاضر برای استفاده‌در بزرگسالان که‌از مثانه‌بیش فعال رنج می‌برند، مورد تایید قرار گرفته‌است.طبق اعلام این خبر:" مطالعات بالینی نشان داده‌اند که‌بوتاکس این توانایی را دارد که‌میزان بی اختیاری ادرار را کاهش دهد.تاییدش یک گزینه‌درمانی اضافی برای بیمارانی که‌دارای مثانه‌بیش فعال هستند را فراهم می‌کند، مشکلی که‌حدود 33 میلیون مرد و زن را در ایالات متحده‌تحت تاثیر قرار داده‌است. 

5. برخی از مردم برای اصلاح لبخند خود از آن استفاده‌می‌کنند:

از آنجایی که‌این مورد توسط FDA تایید نشده‌است، اغلب پزشکان به‌مردم توصیه‌نمی کنند که‌از بوتاکس استفاده‌کنند تا "لبخند لثه‌ای" خود را تصحیح کنند، اما این نمی تواند برخی از مصرف کنندگان را متوقف کند.

افرادی که‌در لبخندشان لثه‌هایشان معلوم می‌شود، بوتاکس می‌تواند به‌آنها کمک کند تا حس بهتری با خنده‌هایشان پیدا کنند. یکی از جراحان بورلی هیلز توضیح می‌دهد:" این روش تزریق بوتاکس، جدید نیست. بسیار زیاد است، و لب شما به‌اندازه‌کافی بزرگ نمی شود، و یا اگر نامتقارن تزریق شود، شما ممکن است یک لبخند نامتقارن خنده‌دار داشته‌باشید " به‌خصوص با توجه‌به‌تایید FDA برای این نوع از استفاده‌از بوتاکس، به‌نظر می‌رسد که‌از این روش باید اجتناب کرد.

botox injection

بوتاکس مناسب برای از بین بردن خط خنده 

بوتاکس عالی برای درمان سردردهای میگرن

4. آیا از میگرن مزمن رنج می‌برید؟ بوتاکس می‌تواند کمک کند:

تزریق آن به‌سرتان در زمانی که‌میگرن دارید، احتمالاً آخرین چیزی است که‌می‌خواهید، اما همانطور که‌مشخص می‌شود، تزریق بوتاکس، می‌تواند یک ابزار واقعاً موثر برای مبتلایان به‌میگرن باشد.در سال 2010، FDA برای استفاده‌در درمان میگرن مزمن، بوتاکس را تایید کرد.7 منطقه‌در سرو گردن وجود دارد که‌می‌توان توسط 31 مرتبه‌تزریق بوتاکس، هر 12 هفته‌یکبار برای مبتلایان به‌میگرن مزمن انجام شود و گفته‌می‌شود که‌نتایج کاملاً موثر هستند. 

3. افراد مشهور از بوتاکس برای برخی چیزهای باورنکردنی استفاده‌می‌کنند:

بنا به‌گفته‌یکی از جراحان پلاستیک معروف، دکتر نوین الیزابت گلکپ، افراد مشهور برای درمان و جلوگیری از چیزهایی که‌هرگز حتی فکرش را هم نمی کنید از بوتاکس استفاده‌می‌کنند.ظاهراً افراد مشهور برای جلوگیری از درد پاشنه‌بلند، تزریق بوتاکس انجام می‌دهند.

دکتر گلکپ معتقد است که‌آن ها گلکپ تزریق بوتاکس را به‌آنهت انجام می‌دهند تا به‌آن ها "پیشرفت" موقتی بدهد. دکتر گلکپ معتقد است که‌" تزریق می‌تواند برای ایجاد تقریباً هر بهبود فیزیولوژیکی و تشریحی فرد در یک عکس بدون اینکه‌کسی بفهمد، استفاده‌شود."

بوتاکس زیر چشم

بوتاکس شایع در افراد مشهور و سلبریتی ها 

همه‌چیز درباره‌بوتاکس 

2. اکثر افراد مشهور از آن استفاده‌می‌کنند:

ما اغلب فکر می‌کنیم که‌بیشتر افراد مشهور به‌جراحی پلاستیک متوسل می‌شوند تا ظاهر خود را بهبود دهند، در حالی که‌بسیاری از آن ها قطعاً این کار را انجام نمی دهند.خانم دنا دلانی با تلاش برای جلوگیری از این که‌این اتفاق برای افراد دیگر رخ دهد، یک داستان ترسناک "بوتاکس" را با مجله‌"پیش گیری" به‌اشتراک گذاشت. 

1. مطالعات پیشنهاد کردند که‌از بوتاکس می‌توان برای درمان افسردگی استفاده‌کرد:

در سال 2014، دانشمندان 73 بیمار مبتلا به‌اختلال افسردگی شدید را مورد مطالعه‌قرار دادند و به‌آنها بوتاکس و دارونما دادند.پس از شش هفته، 52 درصد از کسانی که‌بوتاکس را تزریق کرده‌بودند، از علائم افسردگی خود رهایی یافتند، تنها 15 درصد از کسانی که‌دارونما را دریافت کرده‌بودند، بهبود یافتند.به‌نظر می‌رسد کارایی این مطالعه‌نتی جه‌محدود کردن توانایی بدن برای اخم کردن باشد، که‌سیگنال ها را به‌مغز ارسال می‌کند که‌می‌تواند افسردگی را نشان دهد.از این رو، به‌نظر می‌رسید که‌کسانی که‌قادر به‌اخم کردن نبودند، نسبت به‌کسانی که‌می‌توانستند خوشحال تر باشند بیشتر به‌بوتاکس نیاز دارند.

 

بیشتر بخوانید

هرکه خال صورتش بیش واقعا سلامتش بیشتر ؟

هرکه خال صورتش بیش واقعا سلامتش بیشتر ؟

بهترین ماسک طبیعی برای پوست های چرب

بهترین ماسک طبیعی برای پوست های چرب

علت جویدن ناخن در کودکان و بزرگسالان و راه ترک آن

علت جویدن ناخن در کودکان و بزرگسالان و راه ترک آن

طب سوزنی و لیفتینگ پوست صورت

طب سوزنی و لیفتینگ پوست صورت

آنچه موهایتان را زودتر از موعد سفید میکند

آنچه موهایتان را زودتر از موعد سفید میکند

رنگ مو با عصاره گیاهان طبیعی

رنگ مو با عصاره گیاهان طبیعی

محافظت از پوست خشک در زمستان

محافظت از پوست خشک در زمستان

17 توصیه مهم برای زیبایی پوست صورت

17 توصیه مهم برای زیبایی پوست صورت

نکاتی برای قبل و بعد از جراحی پیوند موی طبیعی

نکاتی برای قبل و بعد از جراحی پیوند موی طبیعی

چانه هایی که نیاز به جراحی دارند و برعکس

چانه هایی که نیاز به جراحی دارند و برعکس
مشاهده

مطالب بیشتر در پوست و مو

جوانی پوست دور چشم

جوانی پوست دور چشم

ویتامین های واجب برای زیبایی پوست

ویتامین های واجب برای زیبایی پوست

خطرات تاتو

خطرات تاتو

اینها رو بخورید تا موهاتون نریزه !

اینها رو بخورید تا موهاتون نریزه !

خوراکی های مفید برای رشد مو

خوراکی های مفید برای رشد مو

ترفندهای بی نظیر زیبایی مردان

ترفندهای بی نظیر زیبایی مردان

بلاهایی که استرس و بی خوابی بر سر پوستتان می آورد!!

بلاهایی که استرس و بی خوابی بر سر پوستتان می آورد!!

برای جذاب شدن به این برنامه مراقبت از پوست نیاز دارید

برای جذاب شدن به این برنامه مراقبت از پوست نیاز دارید

در این ساعات شبانه روز بخوابید تا پوستتان شفاف شود

در این ساعات شبانه روز بخوابید تا پوستتان شفاف شود

چرا این روزها همه میکرونیدلینگ انجام میدن؟

چرا این روزها همه میکرونیدلینگ انجام میدن؟

مطالب مرتبط

بوتاکس برای چه کسانی جدا ممنوع است؟ قبل و بعد بوتاکس

بوتاکس برای چه کسانی جدا ممنوع است؟ قبل و بعد بوتاکس

سوالات متداول تزریق بوتاکس

سوالات متداول تزریق بوتاکس

حراج نوروزی بوتاکس!

حراج نوروزی بوتاکس!

جنبش ستاره ها علیه بوتاکس با عکس بدون آرایش

جنبش ستاره ها علیه بوتاکس با عکس بدون آرایش

زاویه سازی صورت با تزریق ژل و بوتاکس

زاویه سازی صورت با تزریق ژل و بوتاکس

آیا شما هم کابوس پیر شدن دارید؟

آیا شما هم کابوس پیر شدن دارید؟

احتمالا تمام عوارض و خطرات بوتاکس را نمیدانید

احتمالا تمام عوارض و خطرات بوتاکس را نمیدانید

پاسخ به سوالات رایج درمورد بوتاکس

پاسخ به سوالات رایج درمورد بوتاکس

بوتاکس باعث افسردگی می شود؟

بوتاکس باعث افسردگی می شود؟

6 نکته و توصیه مهم بوتاکس برای اولین بار

6 نکته و توصیه مهم بوتاکس برای اولین بار

فواید شگفت انگیز بوتاکس در درمان بیماری ها

فواید شگفت انگیز بوتاکس در درمان بیماری ها

بوتاکس صورت به روش طبیعی در خانه

بوتاکس صورت به روش طبیعی در خانه

بالاخره بوتاکس در بارداری ضرر داره یا نه ؟

بالاخره بوتاکس در بارداری ضرر داره یا نه ؟

بوتاکس مو چیست و چطور انجام میشود؟

بوتاکس مو چیست و چطور انجام میشود؟

بوتاکس پاسخی به یک نیاز شایع !

بوتاکس پاسخی به یک نیاز شایع !

درمان سردرد میگرنی با تزریق بوتاکس

درمان سردرد میگرنی با تزریق بوتاکس

برای رفع چین و چروک و یا زیبایی پوست چه کار کنیم ؟

برای رفع چین و چروک و یا زیبایی پوست چه کار کنیم ؟

چرا بوتاکس بازیگران هالیوود متوقف شده است؟

چرا بوتاکس بازیگران هالیوود متوقف شده است؟

بوتاکس صورت

بوتاکس صورت

چهره وحشتناک یک زن بعد از بوتاکس قلابی

چهره وحشتناک یک زن بعد از بوتاکس قلابی