بیشتر بخوانید

تاثیر نگران کننده وای فای بر باروری مردان

تاثیر نگران کننده وای فای بر باروری مردان

در خانه ژل ضدعفونی کننده دست بسازید + آموزش

در خانه ژل ضدعفونی کننده دست بسازید + آموزش

صابون زردچوبه برای چی خوبه + روش تهیه خانگی

صابون زردچوبه برای چی خوبه + روش تهیه خانگی

پادشاه روغن های گیاهی را بشناسید

پادشاه روغن های گیاهی را بشناسید

باورهای غلط درباره “افزایش قد”

باورهای غلط درباره “افزایش قد”

اتفاق بدی که 10 ساعت بعد زدن لاک به ناخن در بدن می افتد!

اتفاق بدی که 10 ساعت بعد زدن لاک به ناخن در بدن می افتد!

درد مزمن استخوان عاقبت نوشیدن زیاد چای

درد مزمن استخوان عاقبت نوشیدن زیاد چای

تشدید ایجاد سنگ کلیه با شروع فصل گرما

تشدید ایجاد سنگ کلیه با شروع فصل گرما

انواع “سر درد” ها و روش های درمان سردرد های مختلف

انواع “سر درد” ها و روش های درمان سردرد های مختلف

کدام نوع تب سنج دقیق تر است ؟

کدام نوع تب سنج دقیق تر است ؟
فواید باور نکردنی نماز خواندن از نظر علمی و پزشکی
در این مطلب قصد داریم شما را با فواید پزشکی و علمی نمازخواندن آشنا کنیم، از فواید معجزه آسای نماز بر درمان افسردگی ، جلوگیری از استرس و فشار عصبی تا تاثیر آن بر طول عمر انسان و پیشگیری از سرطان سینه و پروستات.

فواید پزشکی نماز

همانطور که‌میدانید نماز یک تکلیف شرعی و واجب الهی می‌باشد که‌از طرف خداوند برای مسلمانان مقرر شده‌است و در پنج بعدی روزانه‌انجام می‌شود قرب الهی و دریافت رحمت بیکران از طرف خداوند از مهم ترین اثرات نماز می‌باشد چرا که‌خداوند هر فرضیه‌ای را که‌بر انسان واجب فرموده‌است دارای فواید بسیار زیاد و عامل رشد و تکامل فردی و اجتماعی اوست و دانش بشری به‌مرور و مطالعه‌و تحقیقات علمی گوشه‌ای از اثرات آن را دریافت خواهد کرد.

فواید پزشکی وضو و معالجه‌بیماری ها

باید بدانید وضو باعث رفع بسیاری از بیماری ها میشود شاید در نگاه‌اول این موضوع برایتان غیرقابل تصور باشد اما حقیقت دارد که‌در ادامه‌این مطلب به‌بررسی حقایقی در این باره‌پرداخته‌ایم.

اینکه‌گفته‌شد وضو باعث رفع بیماری ها می‌شود دلیلش اثر آب سردبر روی نقاط حساس بدن در قسمتهایی است که‌آب وضو با آنها در تماس است. جالب این است که‌در دین اسلام نقاط طب سوزنی مخصوصا در وضو رعایت شده‌است.برای مثال، آقایان باید آب را از پشت آرنج بریزند. ولی خانمها باید آب را از قسمت تای دست بریزند. چونکه‌نقاط طب سوزنی در آقایان و خانها در بعضی از نقاط فرق می‌کند.

این را هم بدانید که‌با تحریک نقاط طب سوزنی بوسیله‌آب سرد وضو، خط سیر چهارده‌نصف النهار را تحریک می‌کنیم و باعث سرحالی، شادابی، تسکین دردها، نیروی جسمانی وروحی و معالجه‌بسیاری از بیماریها می‌گردد.و همچنین تمامی اعضاء داخلی بدن را تقویت می‌کند.از جمله:ریه‌ها، روده‌بزرگ، معده، قلب، کلیه‌ها، کبد و…

وضو

فواید جالب وضو گرفتن

ایجاد نیرو و نشاط با وضو

بعد از آنکه‌وضو گرفته‌اید و آب آن را با چیزی خشک نکنید و بگذارید خودش خشک شود چرا که‌در احادیث دلایل جالبی برای این کار آمده‌است. دلیل آن اینست که‌بدن در برابر سرمائی که‌حس می‌کند، خود به‌خود درجه‌حرارت آن بالا می‌رود تا بدن را خشک کند، که‌همین تحریکات حرارتی باعث باز شدن منافذ زیرپوست می‌شودو اکسیژن بیشتری به‌بافتهای پوست و مقداری هم عظلات زیر پوست می‌رسد و باعث نیرو و نشاط می‌گردد.

رابطه‌نماز با میدان مغناطیسی و بارهای الکتریکی

کار انتقال پیام در بدن ما بوسیله‌تحریک الکتریکی بر روی میلیون ها عصبی که‌وجود دارد صورت می‌گیرد. در اثر شارش بار در اطراف آنها، در بدن ما یک میدان تشکیل می‌شود و میدان بدن ما در اثر فعالیت همزمان میلیونها عصب به‌وجود می‌آید.

میدان مغناطیسی بدن و امواج مغزی در معرض خطر:

بنابر تحقیقات پرفسورلای، امواج مغناطیسی خارجی که‌از نیروگاه‌های برق یا وسایل برقی مثل سشوارو … ساتع می‌شود، به‌DNA سلولهای مغزی آسیب می‌رساند و قابلیت ترمیم را در آنها از بین می‌برد.و همچنین این میدانها باعث اختلال در میدان مغناطیسی طبیعی بدن می‌شوند.

همانطور که‌می‌دانید نزدیک به‌70% از بدن ما را آب فرا گرفته‌است و مولکولهای آب به‌صورت دو قطبی هستند و زمانی که‌ما در معرض یک میدان مغناطیسی خارجی قرار می‌گیریم، این مولکولها در جهت آن میدان قرار می‌گیرند و این پدیده‌باعث می‌شود، نظم میدان مغناطیسی ما به‌هم بریزد.

علاوه‌بر عوامل خارجی یکسری عوامل داخلی نیز وجود دارند که‌باعث می‌شوند اختلال در میدان بدن ایجاد شود. مهمترین آنها بارهای الکتریکی هستند که‌هنگام شارش بار در عصب، در اطراف آن به‌وجود می‌آیند و به‌صورت الکتریسته‌ساکن در بافتهای بدن ذخیره‌می‌شوند و میدانی که‌در اطراف این بارها به‌وجود می‌آیند در میدان بدن ایجاد خلل می‌کنند. این بارها به‌خصوص در نقاطی که‌تراکم اعصاب بیشتر است ذخیره‌می‌شوند و به‌دلیل این که‌هم تراکم زیادی دارند و هم در نزدیکی عصبهای بیشتر و مهمتری قرار دارند، برای بدن به‌شدت مضر هستند. از جمله‌این نقاط ناحیه‌سر، دستها و قسمت مچ پا به‌پایین است.

به‌ظاهر ما روزانه‌تنها دقایقی را در معرض میدان مغناطیسی هستیم. مثل موبایل، سشوار و… اما در طول دوران زندگی خود در معرض میدان مغناطیسی بسیار قوی هستیم وآن میدان مغناطیسی زمین است.

فواید نماز

10 فایده‌نماز خواندن

نماز و میدان مغناطیسی:

اگر انسان در هر نقطه‌ای از زمین رو به‌قبله‌بایستد، میدان مغناطیسی بدنش بر میدان مغناطیسی زمین منطبق می‌گردد و در مدتی که‌در نماز است میدان بدنش منظم می‌شود این یافته‌ها از تصاویر به‌دست آمده‌از میدان مغناطیسی زمین پیداست،که‌به‌طور شگفت انگیزیاسرار نماز را به‌تصویر می‌کشد.

نماز وبارهای الکتریکی:

همان طور که‌قبلا اشاره‌شد، بارهای زائدی که‌در اثر تحریکات الکتریکی اعصاب به‌وجود می‌آیند هم شبیه‌میدان بدن بر امواج مغزی اثر سوء دارند. این اثرات در نواحی که‌اعصاب در آن تحرک بیشتری دارند، خطرات جدیتری ایجاد می‌کنند. و باید هر چه‌سریعتر از آن نواحی دور شوند.

به‌طرز حیرت آوری می‌بینیم که‌این نواحی، دقیقا نواحی هستند که‌در وضو شسته‌می‌شوند( سر، دست، مچ پا به‌پایین) و بنابر تحقیقات صورت گرفته، بهترین راه‌دفع این بارهای زائد، استفاده‌از یک ماده‌رساناست. سریعترین و ارزانترین و بی ضررترین ماده‌برای این کار، آب است. جالب این جاست که‌آب هر چه‌خالص تر باشد، سریعتر بارهای ساکن را از بدن ما به‌اطراف گسیل می‌دهد و هیچ مایعی مثل آب خالصی که‌در وضو به‌انسانها سفارش شده‌این اثر را ندارد.

نماز و امواج مغزی:

با دفع بارهای زائد بدن در وضو، امواج مغزی در ایده‌آل ترین حالت قرار می‌گیرند. علاوه‌بر آن حالت تمرکزی که‌در هنگام نماز در انسان به‌وجود می‌آید، تشعشع امواج آنها را به‌اندازه‌قابل توجهی بالا می‌برد و توانایی مغز را در تولید این امواج بالا می‌برد.

خانه‌خدا

رابطه‌نماز با امواج مغناطیسی

فواید نماز در حالات مختلف

خواندن نماز در حالات و پوزیشن های مختلف اثرات متفاوت و شگفت انگیزی به‌همراه‌دارد بطوری که‌علم پزشکی برای هر کدام دلیل و برهانی اورده‌است که‌در زیر به‌همه‌آنها اشاره‌میکنیم.

امروزه‌علم پزشکی دنیا در خصوص سلامت معنوی و نقش نماز، دعا و دینداری در سلامت جسمی، روحی و روانی توفیقاتی کسب کرده‌است که‌در این مجال گوشه‌ای از فواید پزشکی نماز را بیان می‌کنیم:

آثار ایستادن در نماز:

حالت ایستاده‌باعث تقویت حالت تعادلی بدن و قسمت مرکزی مخچه‌که‌محل کنترل اعمال و حرکات ارادی است می‌شود، ثابت و خیره‌شدن چشم ها در نماز به‌یک نقطه‌باعث بهبود و رفع نواقصی همچون نزدیک بینی می‌شود و با تمرکز در نماز جریان فکر آرام و متعادل می‌شود.

آثار رکوع:

حالت رکوع تقویت ماهیچه‌های شکم، حفظ دستگاه‌گوارش و مانع سوءهاضمه‌و بی اشتهایی می‌شود و نیز تقویت ماهیچه‌ستون مهره‌ها، گردن، دست ها، ساق پا و ران ها.

آثار سجده:

حالت سجده‌تقویت مهره‌های گردن عامل مهمی در درمان دیسک و مشکلات ستون فقرات گردن و کمر می‌شود افزایش جریان خون مغز باعث قدرت درک و فهم و آرامش فرد و نیز حفظ شادابی، زیبایی و طراوت می‌شود.

آثار نشستن:

حالت نشستن باعث تقویت عضلات پاها، ران ها و کمک به‌نفخ معده و روده‌و بهبود فتق می‌شود.

خواندن نماز

خارج شدن بار مغناطیسی با نماز خواندن

رابطه‌نماز با بارهای الکتریکی و میدان مغناطیسی:

همانطور که‌پیش تر اشاره‌شد که‌آب وضو را خشک نکنید دلیل پزشکی آن است که‌بدن در برابر سرمایی که‌حس می‌کند خود به‌خود درجه‌حرارت آن را بالا می‌برد تا بدن را خشک کند که‌همین تحریکات باعث بازشدن منافذ پوست و ورود اکسیژن بیشتری به‌بافت ها و عضلات زیر پوست می‌شود که‌باعث شادابی و نشاط می‌شود بارهای الکتریکی زائدی که‌در اثر تحریکات مغناطیسی و الکتریکی اطراف ما همچون نیروگاه‌های برق، موبایل، تلویزیون و سشوار بر امواج مغزی تاثیر می‌گذارد که‌این اثرات در نواحی که‌تحریکات عصبی بیشتری دارد خطرات جدی تری را باعث می‌شود و این نواحی دقیقا همان نواحی شست وشوی وضو است(سر، صورت، دست، مچ دست و پا) که‌بهترین و ارزان ترین و بی خطرترین راه‌برای دفع این امواج زائد آب است که‌در وضو باعث انتقال بارهای ساکن از بدن به‌اطراف می‌شود.

بنا به‌تحقیقات پروفسور لای امواج مغناطیسی خارجی به‌DNA سلول های مغزی آسیب می‌زند و در طول روز مغز در برابر میدان های مغناطیسی بیرونی ناشی از امواج و نیروگاه‌های و از طرفی میدان مغناطیسی زمین قرار می‌گیرد که‌به‌شدت برای مغز مضر است وقتی انسان در نماز رو به‌قبله‌می‌ایستد و در هنگام سجده‌میدان مغناطیسی بدن و زمین برهم منطبق و مثل رسانا باعث دفع مواد الکتریسته‌از سر به‌زمین می‌شود.

اثرات نماز در درمان اضطراب و افسردگی:

بیماران افسرده‌مرحله‌خواب REM آنان نسبت به‌افراد عادی بیشتر است یعنی زمان بیشتری را در مرحله‌REM به‌سر می‌برند که‌این باعث دیدن خواب های آشفته‌و پریشان می‌شود و این افزایش مدت خواب REM در ساعات نزدیک صبح به‌وقوع می‌پیوندد که‌اثرات بیدار شدن برای نماز صبح باعث می‌شود که‌فرد از ورود به‌مرحله‌REM گرفته‌می‌شود و باعث کوتاه‌شدن آن و درمان افسردگی می‌شود (درمان های دارویی رایج ضدافسردگی سه‌حلقه‌ای از طریق کاهش مرحله‌REM خواب باعث درمان می‌شود)

اثرات نماز بر شادابی نشاط و جلوگیری از استرس و فشار عصبی:

در اثر بیدار شدن برای نماز صبح و در ساعات سحرگاهی و انجام عبادت در این موقع عامل افزایش هورمون کورتیزول حالت شادی و نشاط سرمست کننده‌ای نصیب او می‌شود که‌بر زندگی روزانه‌او بسیار موثر است و باعث افزایش مقاومت بدن در برابر استرس ها و فشارهای روحی و روانی است که‌این در مضامین عرفانی تحت عنوان اسرار سحر معرفی می‌شود.

تاثیرات هورمون ملاتونین در بیداری نماز شب و سحرگاه:

بر طبق تحقیقات دکتر مدحت الشامی پزشک مصری میزان ترشح ملاتونین در شب و سحر نیاز به‌هیچ دارویی ندارد به‌جز انجام عبادات و نیایش و دوری از گناهان که‌باعث آرامش روحی و روانی می‌شود که‌به‌تبع آن تاثیرات مثبت بر جسم و روان را شامل می‌شود بیشترین حالت اورژانسی بیماری قلب پنج تا نه‌صبح است که‌با بیدار شدن در نماز صبح ترشح ملاتونین حداکثر و باعث جلوگیری از عوارض قلبی می‌شود.

نماز خواندن در صبح

فواید نماز شب

تاثیر ملاتونین در پیشگیری و درمان سرطان های پروستات و سینه

افزایش هورمون ملاتونین در اثر بیداری برای نماز صبح مقابله‌با اثرات فری رادیکال ها و جلوگیری از پیری زودرس آلزایمر و پارکینسون می‌شود.

افزایش هورمون ملاتونین در نماز شب باعث حفظ سلول های مغز و شکوفایی نیروی فکر و اندیشه‌می‌شود. افزایش هورمون ملاتونین در نماز شب و صبح باعث افزایش توان گلبول های سفید در مکانیسم دفاعی بدن و در برابر کلسترول و تنگی عروق می‌شود. افزایش هورمون ملاتونین در نماز شب و صبح باعث حفاظت سلو ل های چشم شده‌و از کدر شدن عدسی یا کپسول جلوگیری می‌کند (امام صادق (ع) نماز شب دید انسان را زیاد می‌کند).

افزایش هورمون ملاتونین در نماز شب و صبح باعث افزایش ترشح اندورفین ها و آنکفالین ها که‌باعث تنظیم خواب و ریلکسیشن بدن می‌شود. گاز اوزن و تاثیرات شگرف درمانی آن از نظر علم پزشکی ثابت شده‌است که‌این گاز در زمان طلوع فجر تا طلوع خورشید از سطوح بالای آسمان به‌زمین می‌آید که‌اثرات مفید درمانی بر قلب و عروق، پوست، ریه‌و ... دارد که‌این مهم ترین خاصیت عبادت و بیداری در بین الطلوعین است.

تاثیر نماز بر طول عمر انسان

افزایش هورمون های همچون کورتیزول، ملاتونین و دوپامین در بیداری نماز شب و سحر باعث سلامتی و طول عمر می‌شود.

اسرار پزشکی نماز شب

رابطه‌بهترین ساعات خواب

رابطه‌بهترین ساعات خواب و نماز خواندن

علم پزشکی در مورد همه‌چیز دلایل فراوانی بدست اورده‌است که‌این اما در نماز خواندن نیس مستثنی نیست چراکه‌نماز خواندن یکی از تکالیف الهی است که‌از هر نظر در زندگی انسان ها نقش دارد،آرامش عضلانی و جلوگیری از کوفتگی بدن با نماز شب دانش پزشکی، امروزه‌اثبات کرده‌که‌اگر شخصی در ساعت حدود 10 شب بخوابد و نیم ساعت قبل از اذان صبح بیدار شود (یعنی حدودا 7 ساعت خوابیدن) در ساعت حدود یک بامداد در بدن او برخی مواد شیمیایی شبیه‌«مورفین» ترشح می‌شود و به‌عنوان گروهی «اندروفین ها» و «آنگفالین ها» نامگذاری شده‌اند و اثر مستقیمی بر قسمتهای مختلف بدن، از جمله‌عضلات اسکلتی، دارند و در طول روز پس از آن، منجر به‌آرامش و راحتی عضلانی برای فرد می‌شوند. ولی اگر هر چه‌خواب انسان بیشتر ادامه‌پیدا کند - یعنی حدود ساعت 10 صبح بیدار شود - احساس خستگی و کوفتگی عضلانی او بیشتر می‌شود؛ زیرا برخلاف حالت گذشته، «اندروفین ها و آنگفالین ها» ترشح کافی پیدا نمی کنند. نماز پر فضیلت شب با اثر درخشان و بی نظیری که‌در ایجاد بهداشت خواب و تنظیم آن دارد، در این مورد نقش به‌سزایی دارد و انسان را به‌سوی آرامش عضلانی ناشی از ترشح این مواد شیمیایی درون زا سوق می‌دهد.

بررسی ها نیز نشان می‌دهد که‌بیشترین حالت های اورژانسی و خطرناک قلب معمولاً ساعت 6 صبح تا ظهر رخ می‌دهند و در ساعت 9 صبح به‌اوج خود می‌رسند.

با توجه‌به‌نمودار، ترشح هورمون ملاتونین درمی یابیم که‌عوارض قلبی غالبا در هنگامی که‌ترشح این هورمون به‌حداقل خود و یا به‌صفر می‌رسد، رخ می‌دهند.

در نتیجه‌می‌توان گفت ملاتونین در محافظت از قلب تأثیر به‌سزایی دارد و قابل ذکر است که‌ترشح ملاتو نین در ساعات اولیه‌نیمه‌شب به‌اوج خود می‌رسد. در آن هنگام، فشار خون و نبض بهپایین ترین حدّ خود رسیده‌و می‌توان گفت علائم یاد شده‌با بیداری در شب و شب زنده‌داری ایجاد می‌شود.

سجاده

فواید علمی خواندن نماز

فواید پزشکی که‌در نتیجه‌ی سحرخیزی و برخاستن برای نماز صبح

حال بعد از بررسی اثرات کلی نماز بر بدن نوبت به‌شکافتن فواید نماز صبح در زندگی انسان می‌پردازیم فواید پزشکی که‌در نتیجه‌ی سحرخیزی و برخاستن برای نماز صبح نصیب انسان می‌شود فراوان است و از جمله‌می‌توان به‌چند مورد از آن اشاره‌کرد:

1-هنگام سحر بیشترین میزان گاز ازن در هوا وجود دارد؛ آن گاه‌به‌تدریج از مقدار آن کاسته‌می‌شود تا اینکه‌هنگام طلوع به‌کمترین حد خود می‌رسد. اخیرا ثابت شده‌است که‌گاز ازن – یکی از مواد تشکیل دهنده‌ی اکسیژن موجود در لایه‌های بالایی زمین که‌از برخی از اشعه‌های زیان بار جلوگیری می‌کند – صبح گاهان به‌طبقات مماس با سطح زمین می‌رسد سپس با برآمدن آفتاب بالا می‌رود. پزشکان از آثار درمانی شگفت انگیز این ماده‌در حیرتند به‌طوری که‌ثابت شده‌است این گاز بسیاری از بیماری های روحی و جسمی را درمان می‌کند و هیچ گونه‌آثار جانبی هم ندارد. این گاز تأثیر مفیدی بر دستگاه‌عصبی و فعالیت های فکری و جسمی انسان بر جای می‌گذارد و باعث می‌شود صبح زود اوج زمان فعالیت فکری و جسمی انسان باشد. هم چنین ثابت شده‌است که‌تزریق ازن جسم را کاملا فعال می‌کند و احساس بسیار خوبی به‌انسان دست می‌دهد. به‌همین خاطر هنگامی که‌انسان نسیم سحر یا باد صبا را استشمام می‌کند وجد و هیجانی به‌وی دست می‌دهد که‌با هیچ یک از ساعات شب و روز قابل مقایسه‌نیست. نور آفتاب هنگام طلوع به‌سرخی تمایل دارد و چنان که‌مشهور است این رنگ باعث تحریک اعصاب می‌شود و هوشیاری و قدرت تحرک انسان را بالا می‌برد. به‌همین ترتیب نسبت اشعه‌ی ماواء بنفش هنگام طلوع بیش از هر زمان دیگری است و این اشعه‌باعث می‌شود پوست بدن ویتامین د تولید کند که‌برای رشد جسم لازم است.

2-بیدار شدن در صبح زود، خواب طولانی را قطع می‌کند و ثابت شده‌است فردی که‌ساعات طولانی با حالت ثابتی می‌خوابد در معرض بیماری های قلبی به‌ویژه‌بیماری تصلب شریان یا گرفتگی رگ قرار می‌گیرد که‌باعث حملات قلبی می‌شود. زیرا خواب آرامش مطلق است و اگر زیاد طولانی باشد باعث ته‌نشین شدن مواد چربی بر دیواره‌های رگ های شریانی از جمله‌رگ های کرونر قلبی می‌شود. شاید در امان ماندن از بیماری های عروقی یکی از فوایدی سحرخیز برای مؤمنانی باشد که‌در دل شب برای نزدیکی به‌پروردگارشان به‌نماز و دعا مشغول می‌شوند. خداوند در سوره‌ی فرقان فرموده‌است:

«وَالَّذِینَ یَبِیتُونَ لِرَبِّهِمْ سُجَّداً وَقِیَاماً» [فرقان:64]. و کسانیند که‌(بخش قابل ملاحظه‌ای از شب، و گاهی تمام) شب را با سجده‌و قیام به‌روز می‌آورند (و با عبادت و نماز سپری می‌کنند).

3-از نظر علمی ثابت شده‌است که‌بیشترین نسبت کورتیزون در خون هنگام صبح است که‌از 7 تا 22 میکروگرم در هر 100 میلی لیتر پلاسما می‌رسد و کمترین نسبت آن هنگام غروب است که‌به‌کمتر از 7 میکروگرم در هر 100 میلی لیتر پلاسما می‌رسد. مشهور است که‌کورتیزون ماده‌ی مؤثری است که‌فعالیت های جسم را افزایش و به‌طور کلی باعث تنوع فعالیت های آن می‌شود. این ماده‌نسبت قند خود را که‌نیروی لازم برای بدن را تأمین می‌کند افزایش می‌دهد.

مهر و تسبیح

اثرات باورنکردنی نماز خواندن

نکات پزشکی پیرامون نماز

بعد از بررسی فواید و آثار نماز خواندن بر بدن انسان در نهایت فایلی ارزشمند با عنوان چهل نکته‌پزشکی در مورد نماز در اختیار شما عزیزان قرار داده‌ایم که‌با خواندن آن به‌حقایقی جالب و تامل برانگیز در مورد نماز پی می‌برید پیشنهاد میکنیم خواندن این فایل پی دی اف را از دست ندهید.

دانلود 40 نکته‌پزشکی از نماز

بیشتر بخوانید

هضم گوشت قرمز با خوردن سبزی

هضم گوشت قرمز با خوردن سبزی

نمک، عامل فشار خون بالا

نمک، عامل فشار خون بالا

8 غذای آلوده ای که زیاد مصرف می کنیم

8 غذای آلوده ای که زیاد مصرف می کنیم

افرادی که رایحه درمانی برایشان واجب است

افرادی که رایحه درمانی برایشان واجب است

10 چیز که انگشتان پایتان آرزو دارند بدانید

10 چیز که انگشتان پایتان آرزو دارند بدانید

سالم ترین روش دم کردن چای

سالم ترین روش دم کردن چای

تفاوت اصلی درد کمر با درد کلیه چیست؟

تفاوت اصلی درد کمر با درد کلیه چیست؟

خاصیت ضد سرطانی هسته انگور

خاصیت ضد سرطانی هسته انگور

رابطه شروع میگرن با رعد و برق

رابطه شروع میگرن با رعد و برق

خون و هر آنچه نیاز است در مورد آن بدانید

خون و هر آنچه نیاز است در مورد آن بدانید
مشاهده

مطالب بیشتر در تازه های سلامت

بارداری بدون داشتن تخمدان!!

بارداری بدون داشتن تخمدان!!

کشف دو گروه خونی جدید

کشف دو گروه خونی جدید

رازهای کوتاه ولی بزرگ برای طول عمر و زندگی شاد

رازهای کوتاه ولی بزرگ برای طول عمر و زندگی شاد

فواید جالب و خواص جالب تر الماس

فواید جالب و خواص جالب تر الماس

لنز چشم و صدمات و عوارضی که به قرنیه می زند

لنز چشم و صدمات و عوارضی که به قرنیه می زند

8 مواد غذایی برتر جهان

8 مواد غذایی برتر جهان

ویتامینی که باعث سکته می شود

ویتامینی که باعث سکته می شود

6 نکته در مورد سردرد

6 نکته در مورد سردرد

به راحتی از شر آبریزش بینی خلاص شوید

به راحتی از شر آبریزش بینی خلاص شوید

5 درس از سلامت در سال 2012

5 درس از سلامت در سال 2012

مطالب مرتبط

فواید نماز خواندن برای بدن از نظر علمی

فواید نماز خواندن برای بدن از نظر علمی

فواید غیرقابل باور خواندن نماز شب

فواید غیرقابل باور خواندن نماز شب

احکام شرعی حرکت کردن در هنگام نماز خواندن

احکام شرعی حرکت کردن در هنگام نماز خواندن

حکم نماز خواندن در اتوبوس، هواپیما و قطار

حکم نماز خواندن در اتوبوس، هواپیما و قطار

عوارض استحمام با شکم خالی از نظر طب سنتی

عوارض استحمام با شکم خالی از نظر طب سنتی

روشهای خندیدن و فواید آن بر سلامت جسم و روح

روشهای خندیدن و فواید آن بر سلامت جسم و روح

بهترین زمان برای خواندن نماز قضا

بهترین زمان برای خواندن نماز قضا

فواید گریه کردن برای سلامتی و زیبایی

فواید گریه کردن برای سلامتی و زیبایی

حکم نماز خواندن بانوان با بلوز و شلوار

حکم نماز خواندن بانوان با بلوز و شلوار

آثار برکات و فضیلت های بسیار خواندن نماز شب

آثار برکات و فضیلت های بسیار خواندن نماز شب

نحوه خواندن نماز توبه و استغفار

نحوه خواندن نماز توبه و استغفار

شک در نماز خواندن قبل از وقت اذان

شک در نماز خواندن قبل از وقت اذان

روش صحیح و وقت خواندن نماز غفیله

روش صحیح و وقت خواندن نماز غفیله

حکم اقامه نماز عصر بدون خواندن نماز ظهر

حکم اقامه نماز عصر بدون خواندن نماز ظهر

زمان و طریقه خواندن نماز اعرابی

زمان و طریقه خواندن نماز اعرابی

احکام نماز خواندن در هواپیما

احکام نماز خواندن در هواپیما

شروط لازم برای شکسته خواندن نماز

شروط لازم برای شکسته خواندن نماز

وقت و نحوه خواندن نماز جعفر طیار

وقت و نحوه خواندن نماز جعفر طیار

نحوه خواندن نماز آیات چگونه است؟

نحوه خواندن نماز آیات چگونه است؟

دستور خواندن نماز زیارت به شکل صحیح

دستور خواندن نماز زیارت به شکل صحیح