بیشتر بخوانید

گوشی آیفون طرح ولادیمیر پوتین

گوشی آیفون طرح ولادیمیر پوتین

چرا “حسگر اثر انگشت سامسونگ” کار نمی کند؟!

چرا “حسگر اثر انگشت سامسونگ” کار نمی کند؟!

لپ تاپ 2 هسته ای بهتر است یا 4 هسته ای؟

لپ تاپ 2 هسته ای بهتر است یا 4 هسته ای؟

چگونه زبان گوشی و کیبورد را عوض کنیم؟

چگونه زبان گوشی و کیبورد را عوض کنیم؟

گران قیمت ترین گوشی های موبایل دنیا + عکس

گران قیمت ترین گوشی های موبایل دنیا + عکس

زمان معرفی آیفون 6

زمان معرفی آیفون 6

تلفن هوشمند با صفحه نمایش یاقوت کریستالی + تصاویر

تلفن هوشمند با صفحه نمایش یاقوت کریستالی + تصاویر

سریعترین شارژر گوشی در جهان + تصاویر

سریعترین شارژر گوشی در جهان + تصاویر

آموزش رفع مشکل خاموش شدن ناگهانی گوشی

آموزش رفع مشکل خاموش شدن ناگهانی گوشی

اولین گوشی هوشمند جهان + تصاویر

اولین گوشی هوشمند جهان + تصاویر
نکات مهم و کلیدی برای خرید گوشی
اگر تصمیم به خرید گوشی هوشمند دارید و اما هنوز نکات مهم را بررسی نکرده اید، در این گزارش با نکات خرید گوشی که بسیار مهم هستند آشنا خواهید شد.

نکاتی که‌هنگام خرید گوشی باید توجه‌کرد

گوشی های هوشمند همواره‌یکی از مهم ترین و اصلی ترین ابزارها در دنیای امروزه‌هستند که‌وسیله‌ارتباطی مهمی محسوب می‌شوند و پیشرفتی که‌در طول یک ده‌گذشته‌در این صنعت شاهد بودیم، قابل انکار نیست. با این وجود گوشی های هوشمند همواره‌یکی از کلیدی ترین ابزارها برای پیشرفت زندگی های سنتی و کلاسیک به‌سبک مدرن می‌باشند و به‌همین دلیل جایگاه‌ویژه‌ای دارند و نباید به‌سادگی از کنار این دسته‌از ابزارها بگذریم.

با این وجود گوشی های هوشمند در طول سال های اخیر تغییرات زیادی درون خود داشته‌اند و یک سری از قابلیت ها به‌این ابزارها اضافه‌و یک سری دیگر نیز از برخی گوشی ها حذف شدند و از طرفی دیگر به‌دلیل فعالیت شرکت های مختلف در این زمینه‌و معرفی مدل های مختلف، قطعا انتخاب ما را سخت کرده‌اند و از این رو نمی توانیم گزینه‌مناسبی را خیلی ساده‌برای خودمان انتخاب کنیم.

خرید گوشی

برای خرید گوشی هوشمند امروزی، تنها کافی است جستجویی ساده‌در بستر اینترنت کنید تا با هزاران مدل گوشی جدید آشنا شوید که‌هر یک از آنها قابلیت های به‌خصوص خودشان را دارند. اما ما باید کدام گوشی را انتخاب کنیم؟ از کجا گزینه‌مورد نظر خود را انتخاب کنیم؟ انتخاب گوشی مناسب نیازمند بررسی یکسری از مشخصات است که‌در این گزارش از بخش تکنولوژی مجله اینترنتی فنجان قصد داریم شما را با اصلی ترین نکات خرید گوشی (tips to buy a new phone) آشنا سازیم. همراه‌ما باشید.

فهرست عناوین {گزینه‌موردنظر را انتخاب کنید}

 1. هدف شما از خرید گوشی؟
 2. استفاده‌شما از گوشی قبلی
 3. انتخاب سیستم عامل
 4. طراحی و عملکرد گوشی
 5. ابعاد صفحه‌نمایش
 6. پردازنده‌و سخت افزار
 7. حافظه‌داخلی
 8. باتری
 9. کیفیت دوربین
 10. میزان رم
 11. بودجه

1- هدف شما از خرید گوشی؟

هر یک از ما هدفی برای خرید گوشی داریم. منظور از هدف، بیشتر اولویت است. بدین معنا که‌باید اولویت های اصلی و مهم را از دیدگاه‌خودتان بنویسید چرا که‌قرار است این ابزار برای مدتی در اختیار شما قرار داشته‌باشد و اطلاعات مهم خود را در آن نگهداری کنید. دقیقا باید نکات خرید لپ تاپ را در اشکال مختلف به‌نحوی لیست بندی کنید که‌گویا میخواهید لپ تاپ را در جیب خود قرار بدهید! این ددیگاه‌برای انتخاب هدف بسیار کاربردی است و حتما توصیه‌می‌شود در این موضوع بیشتر فکر کنید.

نکات خرید گوشی

اگر از بعد تحلیل کلی به‌این موضوع نگاه‌کنیم، هدف شما از خرید گوشی به‌2 دسته‌تقسیم می‌شود. دسته‌اول مخصوص افرادی است که‌میخواهند از همان ابتدا با گوشی اقدام به‌اجرای بازی های مختلف که‌حجم بسیار بالایی دارند و دسته‌دوم هم مخصوص کاربرانی است که‌کاربرد به‌خصوصی با گوشی هوشمند ندارند و صرفا برای انجام کارهای روزمره‌مانند تماس، پیامک، شبکه‌های اجتماعی و... خریداری می‌شوند. بنابراین با خودتان رو راست باشید و از همین الان، هدف را برای خودتان تعیین کنید.

2- استفاده‌شما از گوشی قبلی

این مورد در ادامه‌مورد اول یعنی انتخاب هدف شما از خرید گوشی هوشمند است که‌خیلی بهتر می‌تواند به‌شما در این زمینه‌کمک کند. با این وجود برای خرید گوشی هوشمند ابتدا بهتر است گوشی قدیمی و سابق خود را بررسی کنید. یعنی نقاط ضعف و مثبت آنرا در یک لیست بنویسید و در راستای رفع نقاط ضعف، گوشی هوشمند جدید خود را خریداری کنید.

گوشی مناسب

برای مثال اگر شما شخصی باشید که‌علاقه‌زیادی به‌عکاسی دارد، حتما در گوشی سابق خود شاید از وضوح و از کیفیت پائین تصاویر ثبت شده، راضی نباشید. به‌همین دلیل باید سعی کنید گوشی جدیدی که‌خریداری میکنید، این مشکل را نداشته‌باشد و دوربین آن پیشرفته‌تر و متعلق به‌نسل جدید باشد. بدون شک این نوع خرید، خرید موفق نامیده‌می‌شود و نباید از کنار آن بگذرید.

3- انتخاب سیستم عامل

بطور کلی 2 سیستم عامل برتر اندروید و iOS در جهان شناخته‌شده‌هستند که‌میزان کاربران سیستم عامل اندروید شاید حدودا 3 برابر کاربران سیستم عامل iOS باشد. شرکت ها و برندهای مختلفی در سطح جهان هستند که‌گوشی های اندرویدی را به‌بازار عرضه‌می‌کنند. از مهم ترین آنها می‌توان به‌سامسونگ، هواوی، وان پلاس، الجی، شیائومی و... اشاره‌کرد. اما در کل جهان تنها یک شرکت است که‌گوشی های مجهز به‌سیستم عامل iOS را به‌بازار منتشر می‌کند و آن هم شرکت اپل می‌باشد.

انتخاب گوشی

اما انتخاب یک مورد در میان این دو سیستم عامل، کار نسبتا سختی شاید بنظر برسد و این در حالی است که‌شما تنها در طی یک ساعت می‌توانید سیستم عامل محبوب خود را انتخاب کنید. برای مثال با جستجویی ساده‌در بستر اینترنت می‌توانید با قابلیت ها و همچنین محیط کاربری سیستم عامل اندروید و iOS آشنا شوید و توصیه‌اکید می‌شود که‌حتما تفاوت های سیستم عامل اندروید و iOS را بررسی کنید. سپس تصمیم خود را مبنی به‌انتخاب سیستم عامل، قطعی کنید.

سیستم عامل گوشی

اما انتخاب سیستم عامل در جایگاه‌کل می‌باشد و بجزء جایگاه‌کل، جایگاه‌جزء هم وجود دارد که‌دقیقا همان ورژن و نسخه‌سیستم عامل است. بدین معنا که‌برای مثال اگر شما تصمیم به‌انتخاب و خرید گوشی مجهز به‌سیستم عامل اندروید را دارید، باید حتما و حتما ورژن اندروید را در گوشی جستجو کنید و با آخرین نسخه‌اندروید منتشر شده‌بررسی کنید. برای مثال اگر شما تصمیم به‌خرید گوشی J7 pro دارید، باید بدانید که‌اندروید پیش فرض این گوشی 7 می‌باشد و آخرین نسخه‌ای که‌از اندروید تاکنون منتشر شده‌است، اندروید 11 می‌باشد. پس این گوشی در لیست گوشی های قدیمی جای دارد.

4- طراحی و عملکرد گوشی

در انتخاب گوشی هوشمند و خرید گزینه‌مناسب، سلیقه‌شخصی همواره‌نقش مهمی را دارد چرا که‌شما تصمیم دارید برای مدت زمانی از گوشی هوشمندی که‌خریداری می‌کنید، استفاده‌کنید و این بازه‌زمانی هیچ اهمیتی ندارد که‌خواه‌3 ماه‌و خواه‌3 هفته‌باشد! همیشه‌سعی کنید چیزهایی را بگیرید که‌به‌آن علاقه‌دارید و شاخصه‌های آن همسو با شاخصه‌های مدنظر شما باشد تا حداقل علاقه‌ای برای گرفتن آن در دست داشته‌باشید و هیچ وقت نیازی به‌این نیست که‌شما برای یک گوشی 20 میلیون تومان هزینه‌کنید! شاید ساده‌ترین گزینه‌ها، شاخصه‌های مدنظرتان را داشته‌باشند.

طراحی گوشی

اما یک اصلی وجود دارد که‌شاید از آن غافل شده‌باشید و آن هم این است که‌هرچه‌زمان در حال گذر می‌باشد، گوشی های هوشمند به‌یکدیگر شباهت بخصوصی پیدا می‌کنند که‌تمایز اصلی را به‌سمت سخت افزار گوشی سوق میدهد. با این وجود طراحی باید براساس عملکرد باشد. بدین معنا که‌اگر گوشی شما طراحی زیبایی دارد، در مقابل باید در برابر اتفاقات ناگهانی، قدرت نمایی کند! برای مثال با پرتاب شدن آن به‌زمین، مشکلی برای گوشی رخ ندهد و این خواسته‌طبیعتا در طراحی گوشی جای گرفته‌است و هرچه‌مستحکمتر باشد، به‌همان اندازه‌هم در برابر ضربات دوام خواهد آورد.

5- ابعاد صفحه‌نمایش

گوشی های هوشمندی که‌این روزها به‌بازار جهانی عرضه‌می‌شوند، حداقل سایز صفحات نمایش آنها حدودا 5.7 اینچ است که‌شما می‌توانید به‌سادگی با استفاده‌از گوشی هوشمند خود، کارهای روزمره‌را انجام دهید. اما بطور کلی اگر هدف شما از خرید گوشی های هوشمند، بازی های ویدیویی می‌باشد، حداقل سایز صفحه‌نمایش شما باید 5.7 اینچ باشد و اما اگر کاربرد شما از گوشی صرفا، استفاده‌از برنامه‌های شبکه‌های اجتماعی است، کمتر از 5.7 اینچ هم پاسخگوی نیاز شما می‌باشند و نیازی به‌هزینه‌زیاد ندارید.

نکات خرید گوشی

اما اگر از ابعاد اصلی صفحه‌نمایش بگذریم، به‌فناوری صفحه‌نمایش میرسیم که‌در گوشی های اندروید، دو نوع اصلی LCD و Amoled تقسیم بندی می‌شوند که‌فناوری LCD متعلق به‌سال های گذشته‌است و اما Amoled جدیدترین و مجهزترین نسل نمایشگرها است که‌دارای کنتراست بهتر و واضح تر می‌باشد که‌در حال حاضر بر روی تعداد زیادی از گوشی های پرچم دار نصب و اجرا شده‌است که‌دارای وضوح مختلفی اعم از فول HD، فول HD پلاس و QHD است که‌با هزینه‌بیشتری می‌توانید بهترین گزینه‌ممکن را خریداری نمائید.

6- پردازنده‌و سخت افزار

پردازنده‌به‌عنوان قلب دستگاه‌است چرا که‌عملکرد کلی گوشی به‌پردازنده‌بستگی دارد و از این رو اگر شما به‌دنبال گوشی هوشمندی هستید که‌بتواند کارهای مختلف را بصورت همزمان انجام دهد، باید گوشی را خریداری کنید که‌پردازنده‌قدرتمندی داشته‌باشد و از پس هر کاری بر بیاید. برای مثال دو نوع پردازنده‌ای که‌بیشتر برای گوشی های اندرویدی بکار می‌روند عبارتند از کوالکام و مدیاتک که‌در اکثر دستگاه‌ها درج شده‌اند و می‌توانید از آنها استفاده‌کنید.

خرید گوشی

اما در مقابل شرکت هواوی از پردازنده‌اختصاصی Kirin برای گوشی های خود استفاده‌می‌کند. با این وجود لازم به‌ذکر است که‌حتما و حتما قبل از خرید گوشی، به‌پردازنده‌و ورژن آن توجه‌داشته‌باشید و در بستر اینترنت در مورد آن کمی تحقیق کنید و نظرات کاربران را در مورد پردازنده‌ای که‌تصمیم به‌استفاده‌از آن دارید را جویا شوید.

7- حافظه‌داخلی

همان گونه‌که‌مشاهده‌می‌کنید، ما در این گزارش بصورت سلسله‌مراتب پیش آمدیم و قدم به‌قدم شما را به‌هدفتان نزدیک می‌کنیم. این گزینه‌دقیقا به‌گزینه‌های اول و دوم بستگی دارد و به‌همین دلیل جوابی که‌در این بخش برای خودتان درنظر گرفتید را بررسی کنید. اما چگونه؟ برای مثال شما تصمیم به‌خرید گوشی هوشمندی دارید و می‌خواهید از آن به‌مدت زمان چند ساله‌استفاده‌کنید، طبیعتا باید گوشی بهتری با مشخصات کارآمدتری را تهیه‌کنید. یکی از مشخصات اصلی برای گوشی هوشمند مناسب، حافظه‌داخلی کافی می‌باشد.

حافظه‌داخلی

در گذشته‌معضلی که‌در گوشی های هوشمند وجود داشت، بیشتر از هر چیزی، معضل حافظه‌داخلی بود چرا که‌در کسری از زمان، حافظه‌داخلی پر می‌شد و شما باید هر فایلی که‌به‌آن نیاز داشتید و نیاز نداشتید را حذف می‌کردید تا بتوانید برنامه‌مدنظری را نصب کنید، فایلی را به‌گوشی منتقل کنید و.... که‌این روزها خوشبختانه‌شاهد چنین چیزی نیستیم و گوشی های امروزه‌حداقل 32 گیگابایت حافظه‌داخلی دارند (که‌حدودا 8 گیگابایت متعلق به‌سیستم عامل می‌باشد) و برخی دیگر هم حداکثر 1 ترابایت حافظه‌داخلی دارند. با این وجود لازم به‌ذکر است که‌حافظه‌های داخلی، نقش مهمی را ایفا می‌کنند و نباید آن را در حین خرید گوشی فراموش کرد.

8- باتری

این بخش بسیار مهم است و به‌همین دلیل تصمیم داریم به‌یک مثال کلی شما را با این موضوع آشنا سازیم. تصور کنید که‌شما گوشی X را تصمبم به‌خرید دارید که‌سایز صفحه‌نمایش آن 5.7 اینچ می‌باشد. باتری که‌در این گوشی درج شده‌است، یک باتری لیتیوم یونی 4000 میلی آمپر ساعتی است و اما در طرف دیگر گوشی Y با سایز 6.4 اینچ قرار دارد که‌باتری آن 5000 میلی آمپر ساعتی است. الان بنظرم شما بهترین گزینه‌از نظر باتری مناسب برای خرید کدام است؟ 10 ثانیه‌در این مورد فکر کنید.

شاید پاسخ شما گوشی Y باشد. اما این گونه‌نیست!! هر دو گوشی جدای از قابلیت های باتری اعم از فست شارژ بودن یا نبودن، یکسان هستند. اما با این تفاوت که‌در گوشی X بنابر صفحه‌نمایش کوچکتر، باتری 4000 میلی آمپر ساعتی درج شده‌است که‌برای یک روز عادی کافی است اما در مقابل گوشی Y به‌دلیل صفحه‌نمایش 6.4 اینچی که‌دارد، باتری 5000 میلی آمپر ساعتی در آن درج شده‌است که‌برای یک روز عادی کافی می‌باشد. بنابراین این گزینه‌نباید ذهن شما را فریب دهد و باید منطقی تر به‌این موضوع نگاه‌کنید.

باتری مناسب گوشی

اما یک نکته‌دیگر که‌در گوشی های جدید برندهای مختلف دیده‌می‌شود، میزان شارژ سریع باتری است که‌خب این قابلیت یک نوع تمایز را برای کاربران ایجاد می‌کند. برای مثال دو گوشی با باتری 4000 میلی آمپر ساعتی را در نظر بگیرید که‌یکی از آنها در نیم ساعت به‌شارژ 80 درصدی میرسد و یکی دیگر در طی 2 ساعت به‌شارژ 80 درصد میرسد. بدون شک مورد اول مناسب می‌باشد و از نسل جدید باتری ها بهرمند است.

9- کیفیت دوربین

یکی از گزینه‌ها و شاخصه‌های اصلی در حین خرید گوشی، کیفیت دوربین است که‌تولیدکنندگان جدید گوشی های هوشمند، تمرکز ویژه‌ای بر روی این قابلیت گذاشته‌اند و این یک نکته‌قابل توجه‌برای کاربرانی است که‌می‌خواهند جدیدا گوشی مدنظر خود را خریداری کنند. برای مثال گوشی S20 Ultra دارای قابلیت زوم 100 برابری است که‌واقعا در نوع خود خارق العاده‌می‌باشد و قطعا در نوع خود بی نظیر است و گویای آینده‌ای بهتر از گوشی های هوشمند است.

دوربین گوشی

اما از نظر شما مهم ترین اِلِمان برای یک دوربین خوب در گوشی های هوشمند چیست؟ حتما شما هم تصور می‌کنید که‌میزان MP (مگاپیکسل) مهم می‌باشد که‌هرچه‌مگاپیکسل یک دوربین بالاتر باشد، قطعا بی نظیرترین دوربین می‌باشد! اما این اشتباهی است که‌در ادامه‌بیشتر در مورد آن خواهیم پرداخت. برای بررسی یک دوربین علاوه‌بر مگاپیکسل، باید در مورد سنسور یکپارچه، کیفیت لنز و اندازه‌پیکسل های دوربین کنکاش کنید. بدون شک دوربینی می‌تواند خارق العاده‌واقع شود که‌فوکوس خودکار، تثبیت کننده‌نور و موارد ذکر شده‌در بالا را داشته‌باشد.

10- میزان رم

رم مناسب گوشی

رم یکی از گزینه‌های مهم و اصلی برای خرید گوشی است که‌شاید در ابتدا نقش مهمی را برای آن اختصاص ندهید اما به‌مرور، برای شما مهم خواهد شد و توصیه‌اکید می‌شود که‌حتما این گزینه‌را در لیست خود اعمال کنید. رم گزینه‌ای است که‌بیشتر در راستای حافظه‌داخلی تعیین می‌شود و این بدین معناست که‌اگر شما تصمیم به‌خرید گوشی 128 گیگابایتی دارید، به‌احتمال 50 درصد رم 8 گیگابایتی و به‌احتمال 99 درصد رم 6 گیگابایتی درج شود و به‌همین دلیل سعی کنید گوشی خریداری کنید که‌رم کافی داشته‌باشد. همچنین اکثر ایفای نقش رم، در کنار پردازنده‌است و این بدین معناست که‌اگر میخواهید برنامه‌های گوشی شما در کسری از زمان اجرا شوند، باید علیرغم پردازنده‌مناسب، رم کافی را برای گوشی تهیه‌کنید.

11- بودجه‌شما

آخرین گزینه‌ای که‌در بخش به‌آن اشاره‌خواهیم کرد، مبحث بودجه‌می‌باشد چرا که‌به‌دلیل نوسانات ارز در بازار، بسیار مهم می‌باشد و شاید از دید خیلی ها در جایگاه‌اول قرار داشته‌باشد. اما تصمیمی که‌ما گرفتیم مبنی بر این بود که‌این گزینه‌را در انتهای لیست رسیدگی کنیم و به‌برخی سوالات پاسخ دهیم. اما در ابتدا شاید برای شما این سوال پیش بیاید که‌آیا در این نوسانات ارز، گوشی بخریم یا نه؟ پاسخ منطقی که‌برای این سوال وجود دارد، دقیقا به‌شرایط شما متصل است. بدین معنا که‌شما تصمیم گیرنده‌اصلی هستید. اما چگونه؟

بودجه‌خرید گوشی

گاهی اوقات شرایط شما ایجاب می‌کند که‌حتما و فورا گوشی هوشمند جدیدی را خریداری کنید که‌امکانات کافی را داشته‌باشد و گاهی اوقات هم هیچ نیاز آنچنانی به‌گوشی ندارید و صرف انجام کارهای روزمره‌می‌خواهید گوشی بخرید (گوشی مانند گوشی مناسب دانش آموز). پاسخ قطعی در این زمینه‌وجود ندارد چرا که‌شما دقیقا نمیدانید که‌قیمت ارز در هفته‌آینده‌نسبت به‌امروز به‌چه‌میزان تغییر خواهد کرد تا با قیمت مناسبی خریداری کنید. تنها توصیه‌ای که‌در این زمینه‌داریم این است که‌وقتی بازار به‌ثبات یک ماه‌رسید، اقدام به‌خرید گوشی کنید. بطور کل نکاتی که‌در قسمت بالا توضیح داده‌شدند، نکات مهم خرید گوشی هستند و توصیه‌می‌شود حتما تمامی موارد ذکر شده‌را اعمال کنید.

بیشتر بخوانید

برنامه مدیریت دفترچه تلفن اندروید و iOS

برنامه مدیریت دفترچه تلفن اندروید و iOS

چگونه “درصد باتری سامسونگ” را فعال کنیم؟

چگونه “درصد باتری سامسونگ” را فعال کنیم؟

“همراه بانک سرمایه” برای اندروید و iOS + دانلود

“همراه بانک سرمایه” برای اندروید و iOS + دانلود

دیکشنری فارسی به انگلیسی و برعکس

دیکشنری فارسی به انگلیسی و برعکس

نگاهی کلی به گوشی های “سری a سامسونگ”

نگاهی کلی به گوشی های “سری a سامسونگ”

چگونه از شنود تلفن همراه جلوگیری کنیم؟

چگونه از شنود تلفن همراه جلوگیری کنیم؟

معرفی برنامه های تماس تصویری مناسب اندروید و ios

معرفی برنامه های تماس تصویری مناسب اندروید و ios

نازک ترین و سبک ترین تبلت سامسونگ + تصاویر

نازک ترین و سبک ترین تبلت سامسونگ + تصاویر

فایرفون جدیدترین گوشی هوشمند با 8 دوربین + تصاویر

فایرفون جدیدترین گوشی هوشمند با 8 دوربین + تصاویر

حقایقی جالب در مورد گوشی های هوشمند

حقایقی جالب در مورد گوشی های هوشمند
مشاهده

مطالب بیشتر در تبلت و موبایل

تقویم رسمی سال 2019 برای اندروید و IOS + دانلود

تقویم رسمی سال 2019 برای اندروید و IOS + دانلود

دانلود “همراه بانک کشاورزی” برای اندروید و IOS

دانلود “همراه بانک کشاورزی” برای اندروید و IOS

“همراه بانک صادرات” برای اندروید و IOS + دانلود

“همراه بانک صادرات” برای اندروید و IOS + دانلود

دانلود “همراه بانک دی” برای اندروید و IOS

دانلود “همراه بانک دی” برای اندروید و IOS

نحوه استفاده از Wi-Fi Direct در گوشی سامسونگ

نحوه استفاده از Wi-Fi Direct در گوشی سامسونگ

“همراه بانک مسکن” برای اندروید و IOS + دانلود

“همراه بانک مسکن” برای اندروید و IOS + دانلود

دانلود “همراه بانک سینا” برای اندروید و IOS

دانلود “همراه بانک سینا” برای اندروید و IOS

دانلود “همراه بانک پارسیان” برای اندروید و iOS

دانلود “همراه بانک پارسیان” برای اندروید و iOS

تمام گوشی های تاشو رونمایی شده تا به امروز

تمام گوشی های تاشو رونمایی شده تا به امروز

چگونه اندروید گوشی هواوی را آپدیت کنیم؟!

چگونه اندروید گوشی هواوی را آپدیت کنیم؟!

مطالب مرتبط

“ماژول گوشی” چیست و چه کاربردهایی دارد؟!

“ماژول گوشی” چیست و چه کاربردهایی دارد؟!

رفع مشکل “داغ شدن گوشی”

رفع مشکل “داغ شدن گوشی”

ترفند خلاصی از آهسته شارژ شدن گوشی و تبلت

ترفند خلاصی از آهسته شارژ شدن گوشی و تبلت

دلایل و راه حل های روشن نشدن گوشی

دلایل و راه حل های روشن نشدن گوشی

آموزش رفع مشکل خاموش شدن ناگهانی گوشی

آموزش رفع مشکل خاموش شدن ناگهانی گوشی

خرید فوق العاده گوشی های موبایل سامسونگ

خرید فوق العاده گوشی های موبایل سامسونگ

کند شدن گوشی با برنامه های غیر ضروری

کند شدن گوشی با برنامه های غیر ضروری

برنامه های مفید برای باتری گوشی اندرویدی

برنامه های مفید برای باتری گوشی اندرویدی

چگونه طول عمر باتری گوشی را در هوای سرد افزایش دهیم

چگونه طول عمر باتری گوشی را در هوای سرد افزایش دهیم

پس از افتادن گوشی و ضربه خوردن آن چه کنیم؟

پس از افتادن گوشی و ضربه خوردن آن چه کنیم؟

سریعترین شارژر گوشی در جهان + تصاویر

سریعترین شارژر گوشی در جهان + تصاویر

هزینه هایی که قبل از خرید موبایل باید به فکرشان باشید

هزینه هایی که قبل از خرید موبایل باید به فکرشان باشید

آموزش افزایش “صدای گوشی” اندروید

آموزش افزایش “صدای گوشی” اندروید

فایرفون جدیدترین گوشی هوشمند با 8 دوربین + تصاویر

فایرفون جدیدترین گوشی هوشمند با 8 دوربین + تصاویر

برنامه های تست گوشی اندرویدی

برنامه های تست گوشی اندرویدی

گوشی 23 میلیونی برای لاکچری های تهران! + عکس

گوشی 23 میلیونی برای لاکچری های تهران! + عکس

علت ریستارت شدن مداوم گوشی و رفع آن

علت ریستارت شدن مداوم گوشی و رفع آن

رفع مشکل “روشن نشدن گوشی” های سامسونگ، هواوی و...

رفع مشکل “روشن نشدن گوشی” های سامسونگ، هواوی و...

نکات مهم در خرید گوشی دست دوم + آموزش انتقال مالکیت

نکات مهم در خرید گوشی دست دوم + آموزش انتقال مالکیت

رفع “مشکل هات اسپات” گوشی

رفع “مشکل هات اسپات” گوشی