بیشتر بخوانید

تاثیر نگران کننده وای فای بر باروری مردان

تاثیر نگران کننده وای فای بر باروری مردان

در خانه ژل ضدعفونی کننده دست بسازید + آموزش

در خانه ژل ضدعفونی کننده دست بسازید + آموزش

صابون زردچوبه برای چی خوبه + روش تهیه خانگی

صابون زردچوبه برای چی خوبه + روش تهیه خانگی

پادشاه روغن های گیاهی را بشناسید

پادشاه روغن های گیاهی را بشناسید

باورهای غلط درباره “افزایش قد”

باورهای غلط درباره “افزایش قد”

اتفاق بدی که 10 ساعت بعد زدن لاک به ناخن در بدن می افتد!

اتفاق بدی که 10 ساعت بعد زدن لاک به ناخن در بدن می افتد!

درد مزمن استخوان عاقبت نوشیدن زیاد چای

درد مزمن استخوان عاقبت نوشیدن زیاد چای

تشدید ایجاد سنگ کلیه با شروع فصل گرما

تشدید ایجاد سنگ کلیه با شروع فصل گرما

انواع “سر درد” ها و روش های درمان سردرد های مختلف

انواع “سر درد” ها و روش های درمان سردرد های مختلف

کدام نوع تب سنج دقیق تر است ؟

کدام نوع تب سنج دقیق تر است ؟
نحوه استفاده از صابون گوگرد ؛ علاج جوش و آکنه
صابون گوگرد برای شستشوی بدن مورد استفاده قرار میگیرد و فواید بسیاری برای سلامتی دارد، در ادامه با تمام خواص و فواید صابون گوگرد و روش استفاده صحیح آن آشنا خواهید شد.

صابون گوگرد و خواص و فواید آن را بیشتر بشناسید

صابون گوگرد برای شستشوی بدن است و فواید سلامتی فراوانی دارد این مزایا می‌توانند از درمان اختلالات پوستی تا تمیز کردن بدن موثر باشد. صابون گوگرد در شامپوها، لوسیون ها،پماد ، صابون، کرم و ژل موجود است. دانستن مزایای صابون گوگرد در تعیین این که‌آیا استفاده‌از آن بهترین انتخاب است مهم است.

گوگرد کانی زرد رنگی است اگر چه‌نام این عنصر شیمیایی ما را به‌یاد باروت، کبریت، می‌اندازد اما این ماده‌معدنی کاربرد های دیگری دارد. به‌خاطر خواص ضد قارچ و ضد باکتری آن اغلب به‌عنوان ماده‌معدنی درمانی یاد می‌شود این روش توسط رومیان باستان و چینی ها برای درمان زخم ها و بیماری های پوستی از زمان های بسیار دور استفاده‌می‌شده‌است. آن به‌عنوان جز فعال در اغلب صابون های دارویی و دیگر محصولات مراقبت از پوست به‌کار می‌رود. بیماری های پوستی متعدد که‌ناشی از عمل باکتری ها و قارچ ها هستند را می‌توان از طریق کاربرد موضعی این صابون درمان کرد.متخصصان پوست اغلب استفاده‌آن را برای کاهش علایم برخی بیماری های پوستی توصیه‌می‌کنند.

با وجود بوی تند و زننده‌آن، یک قالب صابون گوگرد فواید سلامتی زیادی برای پوست به‌دلیل خاصیت ضد عفونی کنندگی ، ضد قارچی و ضد باکتری به‌ارمغان می‌آورد. در زمان های قدیم، افراد مجبور بودند در چشمه‌های آب گرم که‌در فاصله‌ای دور از یک آتشفشان فعال واقع شده‌اند شیرجه‌بروند. در حالی که‌آن ها از آبگیرهای آب داغ و گوگرد بازدید می‌کردند. بسیاری از مردم به‌این مکان ها رفت و آمد می‌کردند چون روش درمانی آب گرم، ماهیچه‌های دردناک آن ها مشکلات پوستی آنها را درمان می‌کرد از قبیل آکنه ، جوش های سر سیاه، اگزما، و درماتیت.

فواید و خواص صابون گوگرد برای مشکلات و سلامت پوست

صابون گوگرد برای درمان آکنه:

آکنه‌روی پوست یکی از شایع ترین مشکلات بلوغ است. در این مرحله‌از زندگی فعالیت هورمونی افزایش پیدا می‌کند که‌تجمع باکتری ها و پیه‌را ایجاد می‌کند چربی ها نمی توانند از منافذ بیرون بیایند و به‌صورت جوش های سر سیاه‌ظاهر می‌شود. صابون گوگرد یکی از صابون های استفاده‌شده‌برای پوست چرب است، به‌خصوص در ناحیه‌تی (پیشانی، بینی و چانه)که‌باعث خشک شدن پوست می‌شود. به‌همین دلیل توصیه‌می‌شود هر روز صورت خود را با این صابون بشویید تا به‌خشک شدن پوست کمک کند. علاوه‌بر این، توصیه‌می‌شود آن را با محصولی استفاده‌کنید که‌به‌شما کمک می‌کند منافذ را تمیز کنید.

پسوریازیس:

پسوریازیس بیماری مزمن است که‌با تغییر سیستم ایمنی مرتبط است و با تشکیل لایه‌های پوست، به‌ویژه‌در سر، زانوها، آرنج، دست ها و کمر نشان داده‌می‌شود. اگر چه‌معمولا با دارو درمان می‌شود اما استفاده‌از صابون مناسب که‌می‌تواند به‌کاهش این علائم کمک کند ضرری ندارد. گوگرد یک عامل ضد عفونی دارد که‌به‌رهایی از باکتری و کاهش چرک کمک می‌کند حتی می‌تواند باعث شود پوست بهتر عمل کند.

به‌همین ترتیب، یکی دیگر از مزایای صابون گوگرد این است که‌جوش و اگزما را درمان می‌کند با شستن مواضع آسیب دیده، صابون گوگرد کمک می‌کند که‌خارش پوست را تسکین داده‌و آن زخم ها را خشک کنید تا پوست به‌حالت عادی باز گردد.

استفاده‌صابون گوگرد

خواص صابون گوگرد برای سلامت پوست 

درماتیت سبوره‌ای :

درماتیت سبوره‌ای التهاب پوست سر است که‌منجر به‌پوسته‌پوسته‌شدن پوست می‌شود اگر هر دو روز از صابون گوگرد استفاده‌کنید پوست بهتر به‌نظر خواهد رسید. زمانی که‌از این مرحله‌فراتر رفته‌اید، توصیه‌می‌شود هفته‌ای یک بار از آن استفاده‌کنید تا پوست بیش از حد خشک نشود. به‌همین دلیل پسوریازیس، تمام مناطق خشک به‌طور قابل توجهی بهبود پیدا می‌کند.

بیماری مشابه‌ای که‌صابون گوگرد نیز می‌تواند به‌آن کمک کند روزاسه‌است چون یکی از بهترین درمان های خانگی برای درمان این بیماری در نظر گرفته‌می‌شود. به‌طور خاص، به‌درمان آکنه‌و یا جوشی که‌از آن رنج می‌برید کمک می‌کند.

صابون گوگرد برای درمان جرب:

بسیاری از درمان های دارویی برای درمان جرب در حال حاضر حاوی گوگرد هستند چون جز ترکیبات موثر است که‌آکنه‌ها را از بین می‌برد، اگر چه‌تخم را نمی کشد. علاوه‌بر درمان این مشکلات معمولی پوست استحمام و یا دوش گرفتن با استفاده‌از صابون گوگرد در التیام اگزما موثر به‌نظر می‌رسد. باز هم اثر خشک کردن گوگرد روی پوست در کاهش تورم ، از بین بردن خارش شدید و بهبود منطقه‌آلوده، شگفتی می‌آفریند. با وجود حملات مکرراگزما آن بدتر نخواهد شد و تا زمانی که‌فرد به‌استفاده‌از صابون گوگرد در هنگام دوش گرفتن ادامه‌دهد، دوباره‌آلوده‌نخواهد شد. در حال حاضر، اغلب صابون های گوگرد شامل مواد آلی مثل عصاره‌زیتون، عصاره‌آلوئه‌ورا و مواد معدنی دریایی هستند که‌اپیدرم را مرطوب نگه‌می‌دارد.

چگونه‌از صابون حاوی گوگرد استفاده‌کنیم؟

برخی از این صابونها دارای 10 درصد گوگرد هستند؛ اگر پوست شما بسیار حساس است باید آن هایی را که‌حدود 3 درصد گوگرد دارند را بخرید بهتر است از این صابون استفاده‌کنید اگر این صابون توسط یک متخصص پوست توصیه‌شده‌است. دقت کنید که‌از آن طبق دستوراستفاده‌کنید موضع را با آب مرطوب کنید. پس از آن صابون را خیس کنید با کف صابون کار کنید و آن را تنها روی موضع متاثر بمالید و آن را با آب بشویید. صابون نباید با چشم ها تماس پیدا کند و نباید قورت داده‌شود. استفاده‌از این صابون ممکن است باعث تورم ملایم، نرم شدن و پوسته‌پوسته‌شدن پوست شود. با این حال اگر واکنش آلرژیک شدید داشته‌باشید استفاده‌از آن را متوقف کنید. زنان باردار و مادران شیرده‌باید از استفاده‌از این صابون خودداری کنند.

اگر از شما خواسته‌شده‌است از یک صابون پزشکی که‌حاوی گوگرد است استفاده‌کنید، مطمئن شوید که‌از آن به‌طبق دستور تولید کننده‌استفاده‌می‌کنید. اگر عوارض جانبی جدی را تجربه‌می‌کنید، استفاده‌از آن را متوقف کرده‌و با پزشک مشورت کنید.

عوارض جانبی گوگرد:

قبل از خرید یک محصول گوگرد دار مهم است اثرات جانبی این راه‌حل درمان آکنه‌را در نظر بگیرید.

خارش پوست از عوارض صابون گوگرد:

چون گوگرد دارای خواص شیمیایی قوی است، می‌تواند منجر به‌سوزش شدید پوست مانند قرمزی، ورم، خارش و پوسته‌پوسته‌شدن شود. این به‌خاطر توانایی گوگرد برای تسریع رشد و جابجایی سلول های پوست است. اگر پوست خشک و یا آفتاب سوختگی داشته‌باشد، گوگرد می‌تواند آن را بدتر کند.

صابون گوگرد برای پوست

استفاده‌از صابون گوگرد می‌تواند باعث خارش پوست شود 

احتمال رنگ و رورفتگی پوست با استفاده‌از صابون گوگرد:

بسیاری از بیماران دریافتند که‌استفاده‌از محصولات با نسبت های بالای گوگرد می‌توانند باعث تغییر رنگ پوست شوند. مناطقی که‌در آن پوست جدید به‌عنوان نتیجه‌درمان گوگرد آشکار می‌شود، می‌تواند سفید، خاکستری و سیاه‌ظاهر شود که‌می‌تواند موقتی یا دائمی باشد.

سبوم افراطی:

ممکن است عجیب به‌نظر برسد که‌یک محصول پوست را خشک و با شیوع آکنه‌مبارزه‌کند اما به‌تولید چربی بیشتر منجر می‌شود، اما این یکی از اثرات جانبی تاسف بار در برخی موارد استفاده‌از گوگرد است پوست که‌به‌شدت خشک می‌شود ممکن است باعث تولید روغن بیشتر شود که‌می‌تواند وضعیت آکنه‌را بدتر کند - دقیقا مساله‌ای که‌باید از آن اجتناب شود.

واکنش های آلرژی زا به‌صابون گوگرد:

بسیاری افراد واکنش های آلرژی زا را در مقابل مواد شیمیایی گوگرد دار تجربه‌می‌کنند. این واکنش آلرژی زا می‌تواند از حساسیت پوستی به‌اثرات جدی، شامل تورم صورت، کهیر یا دشواری تنفس، متفاوت باشد. گوگرد اغلب با سدیم ترکیب می‌شود، بنابراین مهم است که‌لیست مواد در هر محصولی را که‌می‌خرید بخوانید آن هایی که‌به‌داروهای گوگردی حساسیت دارند باید از این ترکیب اجتناب کنند چون می‌تواند منجر به‌واکنش های شدید شود.

بوی صابون گوگرد :

در حالی که‌دقیقا عارضه‌جانبی ندارد برخی از محصولات گوگرد بویی بدی مثل بوی تخم مرغ گندیده‌می‌دهد که‌قبلا ذکر کردیم. محصولات گیاهی طبیعی، ارگانیک و آن هایی که‌رایحه‌اضافی دارند به‌طور کلی معطر هستند. اگر این بو طاقت فرسا است می‌تواند باعث سردرد شود که‌به‌طور کلی منجر می‌شود بیماران به‌دنبال محصولات گوگردی بروند که‌معطر است متاسفانه، افزودن رایحه‌های ممکن است آسیب های پوستی را بدتر کند و بر انواع پوست های حساس تاثیر بگذارد.

عوارض صابون گوگرد

صابون گوگرد چه‌عوارضی دارد و روش صحیح استفاده‌از آن چگونه‌است؟

نگرانی های بارداری:

برای زنانی که‌باردار هستند و یا باردار می‌شوند، مهم است که‌در مورد استفاده‌از محصولات گوگرد دار با پزشک بحث و تبادل نظر کنند. این بدان معنی است که‌اثرات زیان آوری بر جنین دارد در مطالعات حیوانی نشان داده‌شده‌است با این حال، هیچ مطالعات کنترلی در این زمینه‌وجود ندارد که‌نشان دهنده‌نتایجی مشابه‌برای انسان ها باشد.

گوگرد می‌تواند با تجویز داروهای آکنه‌شدیدا واکنش نشان دهد و در صورت ترکیب با محصولات اشتباه‌منجر به‌سوزش و حساسیت با نور خورشید شود پی چنانچه‌در بخش سلامت مجله اینترنتی فنجان گفته‌شده‌است پیش از استفاده‌از گوگرد برای درمان آکنه‌در ترکیب با داروی تجویزی همیشه‌با پزشک مشورت کنید. در حالی که‌این عوارض جانبی می‌تواند پس از چند روز یا چند هفته‌استفاده‌مداوم پراکنده‌شود، محصولاتی وجود دارند که‌می‌توانند به‌شما در جلوگیری از این بیماری ها از ابتدا کمک کنند.

روش صحیح استفاده‌از صابون گوگرد

در ابتدا باید پوست را با آب ولرم مرطوب کنید و بعد صابون را بر کاملا روی پوست بمالید تا کف غلیظی بر روی آن به‌وجود آید و در آخر پس از چند دقیقه‌صورت را کامل با آب بشویید ، البته‌فراموش نکنید که‌از مالیدن صابون روی نقاط حساس و دچار زخم خودداری کنید و حتما قبل از استفاده‌با پزشک مشورت کرده‌و از مناسب بود آن برای جنس پوستتان مطمئن شوید.

بیشتر بخوانید

هضم گوشت قرمز با خوردن سبزی

هضم گوشت قرمز با خوردن سبزی

نمک، عامل فشار خون بالا

نمک، عامل فشار خون بالا

8 غذای آلوده ای که زیاد مصرف می کنیم

8 غذای آلوده ای که زیاد مصرف می کنیم

افرادی که رایحه درمانی برایشان واجب است

افرادی که رایحه درمانی برایشان واجب است

10 چیز که انگشتان پایتان آرزو دارند بدانید

10 چیز که انگشتان پایتان آرزو دارند بدانید

سالم ترین روش دم کردن چای

سالم ترین روش دم کردن چای

تفاوت اصلی درد کمر با درد کلیه چیست؟

تفاوت اصلی درد کمر با درد کلیه چیست؟

خاصیت ضد سرطانی هسته انگور

خاصیت ضد سرطانی هسته انگور

رابطه شروع میگرن با رعد و برق

رابطه شروع میگرن با رعد و برق

خون و هر آنچه نیاز است در مورد آن بدانید

خون و هر آنچه نیاز است در مورد آن بدانید
مشاهده

مطالب بیشتر در تازه های سلامت

بارداری بدون داشتن تخمدان!!

بارداری بدون داشتن تخمدان!!

کشف دو گروه خونی جدید

کشف دو گروه خونی جدید

رازهای کوتاه ولی بزرگ برای طول عمر و زندگی شاد

رازهای کوتاه ولی بزرگ برای طول عمر و زندگی شاد

فواید جالب و خواص جالب تر الماس

فواید جالب و خواص جالب تر الماس

لنز چشم و صدمات و عوارضی که به قرنیه می زند

لنز چشم و صدمات و عوارضی که به قرنیه می زند

8 مواد غذایی برتر جهان

8 مواد غذایی برتر جهان

ویتامینی که باعث سکته می شود

ویتامینی که باعث سکته می شود

6 نکته در مورد سردرد

6 نکته در مورد سردرد

به راحتی از شر آبریزش بینی خلاص شوید

به راحتی از شر آبریزش بینی خلاص شوید

5 درس از سلامت در سال 2012

5 درس از سلامت در سال 2012

مطالب مرتبط

شامپو بدن بهتر است یا صابون؟

شامپو بدن بهتر است یا صابون؟

صابون زردچوبه برای چی خوبه + روش تهیه خانگی

صابون زردچوبه برای چی خوبه + روش تهیه خانگی

صابون زردچوبه برای کدام جنس پوست ضرر دارد ؟

صابون زردچوبه برای کدام جنس پوست ضرر دارد ؟

دستور ساخت صابون خانگی مناسب جنس پوستتان

دستور ساخت صابون خانگی مناسب جنس پوستتان

برای پوست دست صابون ضد پیری بسازید + دستورالعمل

برای پوست دست صابون ضد پیری بسازید + دستورالعمل

فایده مهم صابون زغال فعال برای زیبایی پوست

فایده مهم صابون زغال فعال برای زیبایی پوست

در خانه صابون هویج درست کنید + دستور العمل و فواید

در خانه صابون هویج درست کنید + دستور العمل و فواید

برای صاف شدن پوست صابون جعفری درست کنید + روش

برای صاف شدن پوست صابون جعفری درست کنید + روش

بهترین روش نگهداری از انواع صابون

بهترین روش نگهداری از انواع صابون

صابون جو و عسل خانگی معجزه شادابی پوست

صابون جو و عسل خانگی معجزه شادابی پوست

استفاده جنجالی از یک زن در تبلیغ صابون + عکس

استفاده جنجالی از یک زن در تبلیغ صابون + عکس

لیفت ارزان ابرو با نوعی صابون

لیفت ارزان ابرو با نوعی صابون

آموزش ساخت صابون تزئینی و زیبا

آموزش ساخت صابون تزئینی و زیبا

38 کاربرد صابون که تا کنون نمیدانستید

38 کاربرد صابون که تا کنون نمیدانستید

چرا کف صابون و شوینده ها سفیده؟

چرا کف صابون و شوینده ها سفیده؟

صابون هوشمند جایگزین ماشین لباسشویی می شود

صابون هوشمند جایگزین ماشین لباسشویی می شود

پاک کردن لکه های سفید به جا مانده صابون در حمام و دستشویی

پاک کردن لکه های سفید به جا مانده صابون در حمام و دستشویی

در خانه صابون طبیعی درمان عفونت واژن درست کنید +روش

در خانه صابون طبیعی درمان عفونت واژن درست کنید +روش

نحوه پاک کردن لکه روغن از لباس با پودر بچه + روش

نحوه پاک کردن لکه روغن از لباس با پودر بچه + روش

10 عضو بدن که صحیح شسته نمی شوند

10 عضو بدن که صحیح شسته نمی شوند