بیشتر بخوانید

نکاتی برای از بین بردن چربی های پهلو

نکاتی برای از بین بردن چربی های پهلو

فلفل بخورید تا لاغر شوید ؛ البته با این روش

فلفل بخورید تا لاغر شوید ؛ البته با این روش

لاغری با سونا ، مسئله این است

لاغری با سونا ، مسئله این است

خوراکی هایی که اشتها را کاهش میدهند

خوراکی هایی که اشتها را کاهش میدهند

بالا رفتن وزن در زمان پریودی و قاعدگی از چیه ؟

بالا رفتن وزن در زمان پریودی و قاعدگی از چیه ؟

راه و چاه کالری سوزی در 30 دقیقه با پیاده روی

راه و چاه کالری سوزی در 30 دقیقه با پیاده روی

واقعا به جای شام میوه بخوریم لاغر می شویم؟

واقعا به جای شام میوه بخوریم لاغر می شویم؟

راهکاری برای کم اشتهایی افراد

راهکاری برای کم اشتهایی افراد

مانکن شدن با پیلاتس

مانکن شدن با پیلاتس

ماساژی که لاغر میکنه

ماساژی که لاغر میکنه
رژیم مایعات چطور و از چه راهی ؟
رژیم مایعات معمولا توسط پزشک معالج برای کسانی که جراحی دارند یا در خوردن و جویدن مشکل دارند تچویز می شود این رژیم کمک می کند به رژیم غذایی طبیعی خود برگردید.

 رژیم غذایی مایعات چیست و چطور اجرا می‌شود؟

رژیم مایعات همانطور که‌از اسمش مشخص است رژیمی می‌باشد که‌تمام یا بخش زیادی از برنامه‌غذایی در آن به‌مصرف نوشیدنی ها اختصاص داده‌می‌شود ؛ رژیمی پربحث که‌بخش ورزش و تناسب اندام مجله اینترنتی فنجان به‌شفاف سازی ان خواهد پرداخت. 

مزایای رژیم مایعات

اگر با جویدن و یا قورت دادن مشکل دارید پزشک تان ممکن است رژیم غذایی مایعات را به‌شما توصیه‌کند و اگر نمی توانید به‌درستی بجوید یا قورت دهید، در خطر خفگی یا در هنگام خوردن یا نوشیدن نفس نمی توانید بکشید، این رژیم برایتان مهم است.

بعد از دندانپزشکی و یا جراحت در فک، ممکن است در دهان خود زخم های باز و یا دندان های کشیده‌شده‌ای داشته‌باشید و داشتن رژیم غذایی مایعات تا زمانی که‌حفره‌ها بسته‌شوند به‌جلوگیری از گیر کردن ذرات غذا در آن ها که‌می‌تواند منجر به‌عفونت شود، کمک کرد. 

اگر سیستم گوارشی شما با بیماری و یا جراحی آسیب دیده‌است, در حالی که‌التیام پیدا می‌کنید می‌توانید به‌مدیریت درد و جلوگیری از عوارض مانند انسداد روده‌تان (انسداد روده) کمک کنید. 

اگر شما در حال آماده‌شدن برای یک تست یا تصویربرداری برای دیدن داخل معده‌و روده‌تان هستید، ممکن است برای یک یا دو روز قبل از آن به‌رژیم غذایی مایعات نیاز داشته‌باشید و این به‌شما کمک می‌کند مطمئن شوید که‌هیچ غذای هضم نشده‌ای در دستگاه‌گوارش شما باقی نمانده‌که‌بتواند بر نتایج تاثیر بگذارد. 

همچنین ممکن است نیاز داشته‌باشید که‌رژیم غذایی مایعات بگیرید تا برای یک جراحی پزشکی آماده‌شوید و مصرف تنها مایعات قبل از جراحی معمولاً برای کاهش خطر لازم است.

رژیم مایعات چگونه‌عمل می‌کند: 

رژیم غذایی مایعات کامل مشابه‌رژیم غذایی شفاف است که‌اغلب قبل از عمل جراحی ضروری است و بخش الزامی از آمادگی برای کولونوسکپی نسبت می‌باشد .

تفاوت اصلی این است که‌در رژیم غذایی مایعات شفاف، فقط می‌توانید مایعاتی بخورید که‌کاملاً شفاف هستند مانند آب و آب گوشت و اما رژیم غذایی مایعات به‌شما این امکان را می‌دهد که‌مایعات غلیظ تر داشته‌باشید که‌کاملاً شفاف نیستند مانند شیر، آب میوه، شیک، و اسموتی.

پزشک شما ممکن است به‌شما اجازه‌دهد غذاهایی مانند پوره‌یا ماست را هم بخورید و اگر یک مشکل پزشکی داشته‌باشید، تحت تاثیر آنچه‌می‌خورید و می‌نوشید، می‌توانید محدودیت های غذایی اضافی نیز داشته‌باشید.

برای مثال، رژیم های غذایی مایعات دارای چالش ها و نگرانی های خاص هستند؛ آن ها نسبت به‌دیگر رژیم های اصلاح شده‌کالری کمتری دارند و سخت است که‌هر روز به‌اندازه‌کافی کالری داشته‌باشید، در حالی که‌شما تنها رژیم غذایی مایعات دارید .

پزشک شما دستورالعمل هایی را ارائه‌خواهد کرد که‌باید از نزدیک دنبال کنید و اگر مطمئن شوید که‌چقدر کالری لازم دارید تا در یک روز بخورید، ممکن است بخواهید با یک متخصص تغذیه قرار ملاقاتی داشته‌باشید.

رژیم سخت مایعات

رژیم مایعات چیست و چه‌تاثیری روی بدن دارد؟ 

مدت رژیم مایعات

رژیم غذایی مایعات به‌طور کلی تنها برای چند روز تجویز می‌شود تا به‌شما کمک کند به‌رژیم غذایی طبیعی خود برگردید و به‌ندرت به‌بیش از دو هفته‌نیاز است (مانند قبل از جراحی باریاتریک یا زمانی که‌از فک شکسته‌در حال بهبودی هستید) و با توجه‌به‌ماهیت محدود کننده‌آن، شما تنها باید یک رژیم غذایی کامل را برای مدت زمان کوتاهی دنبال کنید و در حالی که‌تحت مراقبت پزشک قرار دارید.

شما هم چنین می‌توانید از رژیم غذایی اصلاح شده‌دیگری مانند رژیم غذایی نرم استفاده‌کنید تا به‌شما کمک کند به‌خوردن غذای جامد عادت کنید. 

در طول دوره‌رژیم مایعات چه‌می‌توانید بخورید؟

شما در این رژیم غذایی می‌توانید تمام مایعات را بنوشید و با استفاده‌از ابزارهای مناسب، شما می‌توانید غذاهای جامد بسیاری را نیز دوست داشته‌باشید.

آب کردن، رقیق کردن، صاف شده، پوره‌کردن میوه‌جات، سبزیجات، پنیر و حتی گوشت می‌تواند به‌شما کمک کند که‌بدن خود را تغذیه‌و راضی نگه‌دارید. 

غذاهای سازگار در طول دوره‌رژیم مایعات 

- آب میوه‌و سبزیجات (بدون پالپ)

- شیر یا جایگزین های بدون شیر (سویا، بادام)

- ماست یا ماست یونانی (بدون گرانولا، دانه‌ها، تکه‌های میوه)

- پنیر آب شده

- عسل، شربت، شکر

- قهوه، چای، آبگوشت، آب، نوشیدنی های نرم، نوشیدنی های ورزشی، یا نوشیدنی های جایگزین الکترولیت

- سوپ شفاف یا خامه‌ای (رقیق، صاف شده‌و بدون جامدات)

- میلک شیک، مالت ها، اسموتی ها، پودینگ

- ژلاتین، بستنی، ماست یخ زده، دسر میوه‌یخ زده‌(بدون آجیل، شکلات و تکه‌های جامد)

- پودر پروتئین، شیر خشک، سایر مکمل های غذایی

- مکمل های غذایی مایع (مطمعن، گلوکزرانی، تقویت)

- گوشت (پخته‌و صاف شده‌)

- آجیل و دانه‌ها

- میوه‌ها و سبزیجات خام

- پنیر جامد

- غذای نرم یا له‌شده‌(سیب زمینی)

- سوپ با نودل، گوشت و یا سبزیجات

- پاستا و یا برنج

- غلات ، گرانولا، جو

- نان

- چیپس سیب زمینی، کراکر، پرتز، ذرت بو داده

- آبنبات سخت یا جویدنی

- سس سیب

- مافین، کیک، کوکی، شیرینی

- توفو، جایگزین گوشت

- تمام غذاهای جامد دیگر مگر این که‌به‌طور خاص توسط پزشک شما تایید شده‌باشد

رژیم پزشکی

در رژیم مایعات چه‌می‌توان خورد؟ 

- میوه‌ها و سبزیجات:

آب میوه‌ها و سبزیجات در رژیم غذایی مایعات مجاز است تا زمانی که‌تمام جامدات (مثل پالپ) را از آنها جدا کنید. 

- سیب زمینی له‌شده‌و انواع دیگر سبزیجات له‌شده‌ممکن است در صورتی که‌رقیق باشند مورد تایید قرار گیرند و شما می‌توانید کره، آبگوشت یا سس را برای طعم به‌آنها اضافه‌کنید. 

- سوپ را صاف و رقیق کنید چون آن ها حاوی قطعات جامد پاستا، سبزیجات و یا گوشت نیستند. 

- غلات:

غلات پخته‌می‌توانند با آب یا شیر رقیق شوند و سپس صاف شوند و خامه‌گندم و برنج نیز راحت صاف می‌شوند و اگر می‌خواهید مواد مغذی خود را اضافه‌کنید، از شیر و خامه‌مخلوط کن به‌جای آب و یا شیر خشک استفاده‌کنید. 

- محصولات لبنی:

شیر و یا دیگر جایگزین های بدون لاکتوز مورد تایید قرار دارند و نوشیدنی ها را با لیوان بخورید و یا به‌اسموتی ها و شیک ها اضافه‌کنید تا مواد مغذی بیشتری بگیرید.

لبنیات بدون شیر نیز می‌تواند برای بلغور جو دو سر و دیگر غذاهای غلیظ تر استفاده‌شود و همانطور که‌ورزش و تناسب اندام مجله اینترنتی فنجان اشاره‌کرده‌است پودر شیر نیز یک گزینه‌متنوع است که‌می‌تواند به‌غلات، سوپ و تخم مرغ اضافه‌شود و شما می‌توانید با مخلوط کردن پودر بدون چربی شیر با شیر پروتئین معمولی آن را افزایش دهید. 

- ماست معمولی به‌خوبی به‌عنوان پایه‌ای برای وعده‌های غذایی خوش مزه‌شیرین تر و ماست یونانی می‌تواند به‌عنوان یک منبع خوب برای دستور العمل های کارآمدتر باشد. 

- پنیر کوتاژ را می‌توان به‌راحتی در غذای مایع مخلوط کرد و بیشتر پنیر تکه‌تکه‌شده‌به‌راحتی با کمی گرما ذوب می‌شود و در حالی که‌شما به‌یک رژیم غذایی مایعات محدود هستید، اما می‌توانید از کره‌یا مارگارین به‌اندازه‌کافی برای افزودن کالری و چربی به‌وعده‌های غذایی خود استفاده‌کنید. 

- پروتیین:

گوشت زمانی مورد تایید قرار می‌گیرد که‌مانند بافت غذای نوزاد (پوره, رقیق و فشرده) باشد و گوشت را با تکه‌های سیب زمینی و شیر قبل و یا بعد از پخت مخلوط کنید تا بافت مناسب برای رژیم غذایی مایعات را به‌آن بدهید. 

- کره‌آجیل یک منبع خوب از چربی های سالم و پروتئین است که‌به‌راحتی می‌توانند به‌شیک ها یا اسموتی ها اضافه‌شوند.

تخم مرغ، سفیده‌تخم مرغ و یا هم زده‌شده‌را می‌توان نرم و مخلوط کرد و در یک غذای مایع مخلوط کرد. 

- دسر:

بستنی، ماست یخ زده‌و یخمکی که‌در دمای اتاق آب شده‌اند و تا زمانی که‌حاوی آجیل، شکلات و یا دیگر قطعات سخت نباشند در رژیم غذایی مایعات تایید می‌شوند و ژله، پودینگ و کاستارد رقیق و صاف هم مجاز هستند و اگر نیاز دارید کالری بیشتری بگیرید، بستنی، پودینگ، مالت یا میلک شیک را با خامه‌مخلوط کنید. 

- نوشیدنی ها:

هر گونه‌آب گوشت شفاف، آب میوه‌و یا نوشیدنی های دیگر در رژیم غذایی مایع کامل مورد تایید قرار می‌گیرد اما با این حال، می‌توانید آب میوه‌و سبزیجات بیشتری نسبت به‌توصیه‌پزشک خود مصرف کنید.

درست کردن آبمیوه‌خودتان با مخلوط کن با سرعت بالا یا آب میوه‌گیری به‌شما اجازه‌می‌دهد تا بافتش را کنترل کنید و شما هم چنین می‌توانید آب میوه‌را با صافی صاف کنید.

می توانید از شیر، لبنیات خامه‌ای نصف بدون خامه‌استفاده‌کنید تا کالری برای قهوه‌و یا چای اضافه‌کنید و نوشیدنی های اسپرسو که‌بر پایه‌شیر قرار دارند نیز تا زمانی که‌حاوی قطعات جامد مانند چیپس، آجیل، یا ادویه‌های جامد نباشند نیز مورد تایید قرار می‌گیرند.

زمانبندی پیشنهادی رژیم مایعات

یکی از چالش های رژیم غذایی مایعات دانستن این است که‌آیا غذای کافی را در یک روز خاص مصرف کرده‌اید یا نه. به‌عنوان یک قاعده‌کلی، کافی است تا احساس رضایت و سیری کنید (همان طور که‌اگر غذای جامد بخورید).

اما با این حال، اگر اختلالات گوارشی ویژه‌ای دارید و یا از بیماری و یا جراحی بهبود پیدا می‌کنید، خیلی زود احساس راحتی نمی کنید و این ناراحتی ممکن است قبل از اینکه‌کالری کافی داشته‌باشید تا به‌اندازه‌کافی تغذیه‌شوند تنظیم شود. 

با نوشیدن به‌اندازه‌ای که‌راحت هستید در هر 15 دقیقه‌شروع کنید و سعی کنید به‌جای تلاش برای یکباره‌نوشیدن مقادیر بیشتر، از یک لیوان کوچک استفاده‌کنید و شما ممکن است نیاز داشته‌باشید غذای مایع خود را به‌مدت 6 تا 8 بار در روز برنامه‌ریزی کنید و برای اطمینان از اینکه‌به‌درستی تغذیه‌می‌شوید، هدف نوشیدن حداقل 64 اونس مایع تا پایان هر روز است. 

توصیه‌های آشپزی برای رژیم مایعات

راحت ترین راه‌برای رقیق کردن غذای نرم (مانند سیب زمینی له‌شده) که‌آن را برای یک رژیم غذایی کامل مناسب می‌کند، اضافه‌کردن آب است و اگر غذا به‌مایع در دمای اتاق و یا دمای بدن تبدیل شود (مانند یخمک) از گرمای اضافی استفاده‌کنید. 

محصولات لبنی مانند پنیر خرد شده‌را می‌توان در مایکروویو ذوب کرد و به‌سوپ یا پوره‌اضافه‌کرد. 

شکلات می‌تواند در یک قابلمه‌روی آب جوش ذوب شود. 

ابزارهای آشپزخانه‌مانند بلندرها و مخلوط کن های غذا می‌توانند کمک بزرگی باشند اگر شما غذای مایع را برای خود در خانه‌درست کنید. نه‌تنها می‌تواند میوه‌ها و سبزیجات را به‌پوره‌تبدیل کند، بلکه‌با سرعت کمتر و به‌راحتی غذاهای غلیظی مانند بلغور جو دو سر را رقیق تر و نرم تر کنید. 

پاستا، برنج و سیب زمینی را می‌توان زمانی که‌بسیار نرم شدند تهیه‌کرد و سپس با آب، کره‌یا سس رقیق کرد. 

همچنین می‌توانید از آب یا شیر و گرما برای نرم کردن کراکر استفاده‌کنید.

سوپ رژِبمی

لاغری با رژیم مایعات

اصلاحات رژیم مایعات 

اگر مشکل پزشکی یا رژیم غذایی دیگری دارید، رژیم غذایی مایعات ممکن است به‌تغییرات بیشتری نیاز داشته‌باشد.

برای مثال، بعد از جراحی معده‌ممکن است پزشک به‌شما بگوید که‌از نوشیدنی های اسیدی مانند آب میوه‌یا قهوه‌اجتناب کنید که‌می‌تواند باعث تحریک کردن معده‌شما به‌هنگام درمان شود.

و اگر مبتلا به‌بیماری های قلبی یا عروقی هستید، ممکن است به‌شما گفته‌شود که‌ورود مایع خود را محدود کنید و اگر شما به‌رژیم غذایی مایعات نیاز دارید، پزشک تان دستورالعمل های ویژه‌ای را ارائه‌خواهد داد و اگر دیابت دارید، از دکتر خود بپرسید که‌هر غذای مایع شما به‌چند گرم کربوهیدرات نیاز دارد تا میزان قند خون خود را حفظ کنید و مکمل ها مانند گلوسرنا نیز می‌توانند مفید باشد.

برای ایجاد رژیم غذایی مایعات برای کودکان تنظیماتی وجود دارد. برای مثال، عسل نباید به‌کودک زیر یک سال داده‌شود.

هنگام تهیه‌وعده‌های غذایی مایع یا پوره‌ای، از اضافه‌کردن هر گونه‌غذای تازه‌به‌رژیم غذایی کودک خود خودداری کنید و تنها به‌توصیه‌هایی که‌در حال حاضر دارید وفادار بمانید.

برای اطمینان از اینکه‌کودک شما تعادل مایعات مغذی دارد، می‌توانید مقدار شیر را محدود کنید چون می‌تواند بسیار پر کننده‌باشد و اضافه‌کردن نوشیدنی های الکترولیت یا یخمکی می‌تواند به‌جلوگیری از کمبود آب بدن نیز کمک کند.

اگر آلرژی های غذایی دارید و یا به‌رژیم غذایی ویژه‌ای پایبند هستید، دقت کنید که‌مواد تشکیل دهنده‌هر نوع پودر، مکمل و یا ترکیبی که‌از آن ها استفاده‌می‌کنید را بررسی کنید و شما ممکن است قادر به‌پیدا کردن محصولاتی خاص باشید که‌برای رژیم غذایی شما مناسب باشند، مانند گزینه‌های عاری از گلوتن و یا وگان. 

ملاحظات رژیم مایعات

هر وقت مجبور بودید رژیم غذایی خود را تغییر دهید (حتی اگر فقط موقتی باشد) باید به‌این فکر کنید که‌این کار چگونه‌بر جنبه‌های دیگر زندگی شما تاثیر خواهد گذاشت و علاوه‌بر جنبه‌های بدیهی مانند خرید و تهیه‌غذا, باید در مورد مسئولیت های روزمره‌خود در محل کار و در خانه‌فکر کنید و برای مثال, برنامه‌ریزی برای خانواده‌تان و بعد به‌فکر تغییرات باشید. 

تغذیه‌عمومی در رژیم مایعات

رژیم مایعات را می‌توان با دقت متعادل کرد اما آن ها تمایل دارند کالری کمی داشته‌باشند و هدف معمولی حدود 1500 کالری در روز است، اما ممکن است به‌اندازه‌800 کالری کم باشد. 

در حالی که‌غذاهای مایع می‌تواند پر کننده‌باشند و شما ممکن است احساس گرسنگی نکنید، اما این رژیم غذایی حاوی فیبر کافی نیست و فاقد ویتامین و مواد معدنی ضروری می‌باشد و به‌احتمال زیاد تنها برای مدت کوتاهی به‌رژیم غذایی مایعات نیاز خواهید داشت.

و اگر برای مدت طولانی نیاز به‌رژیم غذایی داشتید، پزشک ممکن است به‌شما کمک کند که‌مکمل های غذایی مایع داشته‌باشید و همچنین می‌توانید مقدار کالری، چربی و پروتیین غذاهای مایع را با اضافه‌کردن پودر شیر، کره، تخم مرغ و یا شیر خشک افزایش دهید. 

ایمنی رژیم مایعات

احتمال کمی وجود دارد که‌شما برای مدت زمان طولانی نیاز به‌رژیم غذایی مایعات داشته‌باشید و استثنا ممکن است افرادی باشد که‌مشکل پزشکی دارند که‌از رژیم غذایی تنها برای کنترل شدید علایم و عوارض استفاده‌می‌کنند اما با این حال، آن ها فقط در حین نظارت دقیق توسط پزشکان خود این کار را انجام می‌دهند پس اگر نیاز دارید بیش از یک بار رژیم غذایی مایعات داشته‌باشید یا برای یک بازه‌طولانی تر از زمان می‌خواهید، می‌توانید نزد یک متخصص بروید.

تمام اعضای تیم پزشکی بر شما برای کاهش وزن و کمبود مواد مغذی نظارت خواهند کرد که‌زمانی که‌در رژیم غذایی محدود هستید می‌تواند رخ دهد و این متخصصان می‌توانند به‌شما در طراحی وعده‌های غذایی با کالری و مواد غذایی کافی برای حفظ بدنتان کمک کنند، همچنین توصیه‌می‌کنند که‌نیاز به‌مکمل ها نیز داشته‌باشید. 

انعطاف پذیری در رژیم مایعات

در حالی که‌شما ممکن است به‌تنوع رژیم غذایی جامد عادت داشته‌باشید، اما به‌طور کامل تنها به‌رژیم غذایی مایع محدود نخواهید شد و حتی ممکن است گزینه‌هایی پیدا کنید که‌برای رژیم غذایی مایعات شما مناسب باشند.

شیر، سوپ و بستنی را می‌توانید در منوی رستوران ها پیدا کنید و آن هایی که‌صبحانه‌ارائه‌می‌کنند ممکن است نوشیدنی ها و اسموتی ها داشته‌باشند. 

محدودیت های رژیمی رژیم مایعات 

از پزشک خود بپرسید که‌چگونه‌دیگر محدودیت های غذایی و یا شرایط سلامتی شما تحت تاثیر رژیم غذایی مایعات قرار خواهد گرفت، همچنین این که‌چگونه‌یک رژیم غذایی کامل باید در پاسخ به‌این نیازها تنظیم شود.

به‌عنوان مثال، اگر از رژیم غذایی برای مدیریت بیماری های گوارشی استفاده‌کنید، ممکن است نیاز باشد که‌از هر گونه‌مایعات یا اضافه‌شده‌مثل کره‌جلوگیری کنید و اگر شما مبتلا به‌رژیم غذایی محدود با سدیم هستید، باید به‌اجتناب از اضافه‌کردن نمک به‌غذایتان - حتی به‌شکل مایع - ادامه‌دهید.

اگر لاکتوز را نمی توانید تحمل کنید، باید از استفاده‌از شیر خشک به‌غذاهای رقیق و یا افزودن کالری به‌قهوه‌و چای خود خودداری کنید و همچنین باید لیست مواد اولیه‌و برچسب ها را در مکمل های غذایی مایع بررسی کنید، همان طور که‌بسیاری از آن ها بر پایه‌شیر قرار دارند و در حالی که‌بیشتر آب میوه‌ها و سبزیجات ممکن است صاف شوند، اگر شما در رژیم کم فیبر هستید، ممکن است لازم باشد از آب میوه‌های پر از فیبر مانند آب آلو اجتناب کنید.

منع خوردن شیر

بایدها و نبایدها در رژیم مایعات

عوارض جانبی رژیم مایعات:

چنانچه‌ورزش و تناسب اندام مجله اینترنتی فنجان توضیح داده‌است اگر بیش از چند روز رژیم غذایی مایعات را داشته‌باشید، ممکن است از کمبود فیبر یبوست شوید و ممکن است پزشک شما توصیه‌کند که‌یک مکمل مخلوط با فیبر یا پودر فیبر دار را به‌وعده‌های غذایی مایع خود اضافه‌کنید که‌این امر غیر معمول نیست که‌در هنگام رژیم غذایی مایعات، مدفوع شل داشته‌باشید، چون شما هیچ غذای جامد مصرف نمی کنید و وقتی که‌به‌رژیم غذایی جامد باز می‌گردید، حرکات روده‌شما باید مطابق قبل تنظیم شود.

کاهش وزن که‌ممکن است ناگهانی و قابل توجه‌باشد، هم چنین برایتان ممکن است - حتی اگر برای مدتی طولانی در رژیم غذایی مایعات نبوده‌باشید و هنگامی که‌کمبود کالری ناشی از رژیم کم کالری اصلاح می‌شود، وزن معمولاً احیا می‌شود.

مقدار کالری پایین و عدم وجود ویتامین و مواد معدنی ضروری ممکن است باعث شود که‌شما احساس خستگی یا کسالت بکنید و همچنین ممکن است احساس افسردگی و عصبانیت نیز داشته‌باشید - احساساتی که‌می‌تواند توسط کمبود مواد مغذی تشدید شود.

اگر برای مدت طولانی تری در رژیم غذایی مایعات باشید، احتمالاً لازم است مواد مغذی را برای جلوگیری از کمبودها مصرف کنید و پزشک شما ممکن است یک ویتامین مخصوص و یا ویتامین خاص را توصیه‌کند، مانند ب12. 

انرژی و بهداشت عمومی رژیم مایعات 

اگر احساس می‌کنید کالری کمتری نسبت به‌مصرفتان می‌گیرید، راه‌های زیادی برای افزایش مقدار کالری، چربی و کربوهیدرات در غذاهای مایع وجود دارد.

پودر شیر را می‌توان به‌سوپ خامه‌ای اضافه‌کرد و یا می‌توانید غذاهایتان را با شکر و یا شیرین کننده‌هایی مانند عسل یا شربت ذرت شیرین کنید و افزودن کره‌یا مارگارین به‌غلات داغ یا مخلوط های سیب زمینی گزینه‌دیگر است و اگر شما می‌توانید از شیرین کننده‌های مصنوعی واقعی استفاده‌کنید نیز مشکلی نیست. 

 

بیشتر بخوانید

لاغری بی هیچ زحمتی با روش " پرانایاما "

لاغری بی هیچ زحمتی با روش " پرانایاما "

بهترین ساعت روز برای پیاده روی

بهترین ساعت روز برای پیاده روی

فرمولی برای پر و عضلانی شدن لاغر و استخوانی ها

فرمولی برای پر و عضلانی شدن لاغر و استخوانی ها

با خوابیدن هم لاغر شوید!!

با خوابیدن هم لاغر شوید!!

رازهای فیتنس شدن در فصل بهار

رازهای فیتنس شدن در فصل بهار

هیچ چیز مثل این ورزش باعث لاغری شکم نمیشود

هیچ چیز مثل این ورزش باعث لاغری شکم نمیشود

بادی اتک جدیدترین روش تناسب اندام

بادی اتک جدیدترین روش تناسب اندام

صاف کردن شکم و پهلو بدون تمرینات سخت بدنسازی

صاف کردن شکم و پهلو بدون تمرینات سخت بدنسازی

24 خوردنی که برای کوچک کردن شکم عالیست

24 خوردنی که برای کوچک کردن شکم عالیست

راز چشم بادامی ها برای افزایش قد با یوگا

راز چشم بادامی ها برای افزایش قد با یوگا
مشاهده

مطالب بیشتر در تناسب اندام

رژیم مایعات چطور و از چه راهی ؟

رژیم مایعات چطور و از چه راهی ؟

درمان شلی و افتادگی پوست بازو و بدن بدون جراحی

درمان شلی و افتادگی پوست بازو و بدن بدون جراحی

برنامه تناسب اندام و شکمی صاف و سفت در 8 هفته

برنامه تناسب اندام و شکمی صاف و سفت در 8 هفته

اشتباهی که پس از یک وعده پر خوری مرتکب می شوید

اشتباهی که پس از یک وعده پر خوری مرتکب می شوید

بشقاب درمانی برای لاغر شدن

بشقاب درمانی برای لاغر شدن

برای لاغر شدن چه باید کرد؟

برای لاغر شدن چه باید کرد؟

میوه ای که پوستش یک چربی سوز عالی است

میوه ای که پوستش یک چربی سوز عالی است

چند گام تا درمان کامل چاقی دور کمر

چند گام تا درمان کامل چاقی دور کمر

5 کلید طلائی تناسب اندام در خانه

5 کلید طلائی تناسب اندام در خانه

بخندید تا لاغر شوید

بخندید تا لاغر شوید

مطالب مرتبط

ورزش و رژیم لاغری برحسب ماه تولد شما

ورزش و رژیم لاغری برحسب ماه تولد شما

شرط لاغر ماندن بعد از رژیم و کاهش وزن

شرط لاغر ماندن بعد از رژیم و کاهش وزن

از عوارض خطرناک رژیم غذایی سخت چه میدانید

از عوارض خطرناک رژیم غذایی سخت چه میدانید

رژیم های غذایی که به بدن آسیب می زنند

رژیم های غذایی که به بدن آسیب می زنند

رژیم لاغری از ادل تا سحر قریشی

رژیم لاغری از ادل تا سحر قریشی

یک رژیم فوق العاده و موثر برای لاغری با جو دوسر

یک رژیم فوق العاده و موثر برای لاغری با جو دوسر

رژیم غذایی مناسب بیماران اسکیزوفرنی

رژیم غذایی مناسب بیماران اسکیزوفرنی

رژیم لاغری کامل برای خوش اندامی قبل عروسی

رژیم لاغری کامل برای خوش اندامی قبل عروسی

رژیم whole30 ، مد جدید سلامت و لاغری

رژیم whole30 ، مد جدید سلامت و لاغری

رژیم غذایی یویویی با بدن شما چه می کند؟

رژیم غذایی یویویی با بدن شما چه می کند؟

از بخور نخورهای رژیم غذایی مایند تا فوایدش + برنامه

از بخور نخورهای رژیم غذایی مایند تا فوایدش + برنامه

تاثیر رژیم غذایی قلیایی در افزایش سلامت بدن

تاثیر رژیم غذایی قلیایی در افزایش سلامت بدن

رژیم نیکلاس پریکون ؛ لاغری همراه با لیفت پوست

رژیم نیکلاس پریکون ؛ لاغری همراه با لیفت پوست

رژیم غذایی زون چیست و آیا لاغر می کند؟

رژیم غذایی زون چیست و آیا لاغر می کند؟

مردم دنیا چطور سالم و خوش اندام می مانند ؟

مردم دنیا چطور سالم و خوش اندام می مانند ؟

رژیم غذایی مناسب در زمان اقدام به بارداری و قبل حاملگی

رژیم غذایی مناسب در زمان اقدام به بارداری و قبل حاملگی

همه چیز درباره رژیم غذایی نوردیک

همه چیز درباره رژیم غذایی نوردیک

رژیم غذایی فوتبالیست ها، از مسی تا رونالدو

رژیم غذایی فوتبالیست ها، از مسی تا رونالدو

از کجا بفهمیم که رژیم لاغری ما اشتباه است؟

از کجا بفهمیم که رژیم لاغری ما اشتباه است؟

رژیم اوکیناوایی ، راز پنهان پوست قشنگها

رژیم اوکیناوایی ، راز پنهان پوست قشنگها