بیشتر بخوانید

وضعیت جنین و مادر در “هفته بیست و دوم بارداری”

وضعیت جنین و مادر در “هفته بیست و دوم بارداری”

وضعیت مادر و جنین در “هفته بیست و چهارم بارداری”

وضعیت مادر و جنین در “هفته بیست و چهارم بارداری”

وضعیت مادر و جنین در هفته 25 بارداری

وضعیت مادر و جنین در هفته 25 بارداری

اندازه جنین در هفته 26 بارداری و مراقبتهای لازم در این هفته

اندازه جنین در هفته 26 بارداری و مراقبتهای لازم در این هفته

وضعیت مادر و جنین در هفته27 بارداری و مراقبتهای لازم

وضعیت مادر و جنین در هفته27 بارداری و مراقبتهای لازم

وضعیت مادر و جنین در هفته 29 بارداری و مراقبتهای لازم

وضعیت مادر و جنین در هفته 29 بارداری و مراقبتهای لازم

وضعیت مادر و جنین در “هفته 28 بارداری” و مراقبتهای لازم

وضعیت مادر و جنین در “هفته 28 بارداری” و مراقبتهای لازم

رشد جنین در هفته 31 ام بارداری و مراقبتهای لازم

رشد جنین در هفته 31 ام بارداری و مراقبتهای لازم

وضعیت جنین و مادر در “هفته بیست و سوم بارداری”

وضعیت جنین و مادر در “هفته بیست و سوم بارداری”

وضعیت جنین و مادر در هفته 30 بارداری و مراقبتهای لازم

وضعیت جنین و مادر در هفته 30 بارداری و مراقبتهای لازم
رشد و مهارت های کودک 26 ماهه + قد و وزن
قد کودک 26 ماهه شما اکنون دو برابر تولدش است همچنین بدن کودک شروع به لاغر شدن می کند او صحبت های شما را کامل درک می کند و مهم است که در این سن برایش کتاب بخوانید.

رشد کودک 26 ماهه و هر آنچه‌به‌عنوان والدین باید بدانید و دقت کنید 

زمان به‌سرعت می‌گذرد، انگار همین دیروز بود که‌کودک خود را برای اولین بار در آغوش گرفتید، و امروز کودک 26 ماه‌شما حرف می‌زند و دور خانه‌میدود. او اکنون قادر به‌جمله‌سازی است و نزدیک 50 لغت را می‌داند پس اگر جمله‌ی "شیر بیشتر" را شنیدید تعجب نکنید.

هم اکنون، کودک شما قادر به‌تشخیص دوستان خود بر اساس نام آنها است و اجسام را از روی رنگ و شکل تشخیص می‌دهد ، همچنین اعتماد بیشتری را در نحوه‌راه‌رفتن و حرف زدن کودک مشاهده‌خواهید کرد. کودک 26 ماه‌به‌تنهایی قادر به‌راه‌رفتن است و نیازی به‌کمک ندارد پس زمان خوبی است که‌اجازه‌دهید اطراف خانه‌بدود. 

کودک از خواب کوتاه‌اجتناب می‌کند و زمان خواب او به‌12 ساعت رسیده‌است او معمولا صبح تا دیر وقت میخوابد به‌همین دلیل خواب روزانه‌از برنامه‌او حذف خواهد شد. شخصیت کودک هم اکنون در حالت شکل گیری است، باید منتظر و آماده‌بد خلقی های او باشید کودک در این دوره‌ترشرو و احساساتی می‌شود و این نیاز به‌صبر شما دارد پس مرحله‌ی مهمی است که‌در این بخش از سری مطالب رشد کودک بعد از تولد در مجله اینترنتی فنجان به‌بررسی آن خواهیم پرداخت.

خصوصیات کودک 26 ماهه

خصوصیات جسمی و رفتاری کودک 26 ماهه 

 

نقاط عطف رشد کودک 26 ماهه:آیا کودک در مسیر درست حرکت می‌کند؟ 

رشد فیزیکی کودک 26 ماه‌:

در این مرحله‌متوجه‌خواهید شد که‌کودک شما در هنگام بازی کردن مشغول کشف دنیای اطراف است. گاهی آنقدر مجذوب این کار می‌شود که‌تمایلی برای غذا خوردن ندارد.

در این دوره‌کودک فعالیت های بدنی مختلفی را انجام می‌دهد او هم اکنون قادر است با بلاک های خود برج بسازد چون توانایی چنگ زدنش بهبود یافته‌است حتی توانایی حرکتی او نیز بهبود میابد راحت تر میدود و به‌راحتی به‌اطراف می‌چرخد از پله‌ها بالا و پایین می‌رود و میپرد ، البته‌مهارت های اصلی بعدا بروز خواهند کرد، کودک در این مرحله‌یاد می‌گیرد که‌بدن او چه‌توانایی دارد. 

پرتاب کردن توپ یک عمل بسیار ساده‌برای کودک خواهد بود او حتی قادر به‌شوت کردن توپ در حالت ایستاده‌است ولی حرکات دست و انگشت کودک همچنان در حال رشد است. در این مرحله، کودک در زمینه‌دستشویی کردن بهتر عمل می‌کند. ولی احتمال دیدن صحنه‌های ناگوار زیاد است.

تمام این پیشرفت ها به‌معنی آن است که‌باید خودتان را برای روز های طولانی بازی و دویدن کودک آماده‌کنید همچنین باید کاملا صبور باشید. کودک سوال های زیادی دارد و اشتباهات را تکرار می‌کند اما صبوری شما به‌کودک این شانس را می‌دهد تا فعالیت بیشتری داشته‌باشد و در مورد موضوعات مختلف اطلاعات کسب کند و مردم اطراف خود را زودتر بشناسد. 

رشد فیزیکی کودک 26 ماهه

رشد جسمی کودک 26 ماه‌چگونه‌است؟

 

نکات:

 • کودک از شما تقلید می‌کند، پس اگر تلاش می‌کند فوتبال بازی کند، به‌او ضربه‌زدن به‌توپ را یاد دهید.
 • او را با گفتن جملاتی مثل "کارت عالی بود" یا "ضربه‌خوبی بود" تشویق کنید.
 • او زمانی که‌بازی می‌کند پر از انرژی و خلاقیت است، پس فضای مناسب بازی را برای او مهیا کنید. 
 • به‌او اجازه‌دهید تا با خمیر بازی کند و توانایی دست و انگشت خود را بهبود ببخشد.
 • همچنین می‌توانید به‌او اجسام سبک برای بازی بدهید تا بازی کردن را پر اهمیت جلوه‌دهید.
 • در مورد دستشویی کردن کودک نگران نباشید فقط حوصله‌کنید.
 • اگر اتفاق بدی افتاد به‌تشویق کردن او ادامه‌دهید و سرزنشش نکنید.

 بازی کودک 26 ماهه

کودک 26 ماه‌و رشد فیزیکی و تکاملش

رشد شناختی کودک 26 ماه‌: 

کودک از طریق لمس کردن، گوش دادن، و نگاه‌کردن دنیای اطراف خود را کشف می‌کند این عملی متفکرانه‌برای کودک است. نه‌تنها صحبت کردن، بلکه‌توانایی تصور ذهنی و درک راه‌حل ها در این مرحله‌رشد خواهد کرد.

او قادر است مشکلات را به‌شکل ذهنی حل کند به‌همین دلیل دیگر شاهد خراب کردن اسباب بازی کودک نخواهید بود. کودک به‌راحتی با نگاه‌کردن به‌اسباب بازی معیار و نحوه‌استفاده‌آن را حدس می‌زند.

همانطور که‌توانایی عقلی کودک رشد می‌کند، مفهوم زمان را درک می‌کند به‌عنوان مثال وقتی به‌او میگویید"بعد از تمام کردن نهار خود اجازه‌بازی داری" او معنای "بعد از" را در جمله‌شما درک می‌کند.

در 26 ماهگی کودک قادر است پازل های ساده‌را حل کند، و شمارش را یاد بگیرد یکی دیگر از نقاط عطف کودک زمان بندی منطقی برای زمان بازی است. مشاهده‌می‌کنید که‌کودک اسباب بازی های مختلف را در زمان بازی استفاده‌می‌کند و آنها را جا به‌جا می‌کند.

اجسام را زیر پتو پنهان می‌کند و برای آنها لالایی می‌خواند این روند همچنان رشد می‌کند و کودک با باورهای خود بازی می‌سازد.

کودک 2سال و 2 ماهه

شناخت کودکان 26 ماه‌از محیط اطراف خود

نکات:

 • بهترین روش برای درک کودک زیر نظر گرفتن رفتار او با اشیا و افراد است.
 • تا هر زمان که‌مایل است به‌او اجازه‌بازی دهید ،زیرا در مرحله‌ای قرار دارد که‌با این روش دنیا را می‌شناسد.
 • مشاهده‌می‌کنید که‌بعضی چیزها او را به‌شدت عصبی می‌کند تنها راه‌کار صبوری است. 
 • اگر کار اشتباهی را تکرار می‌کند ، قوانینی را برای یاد گیری ایجاد کنید. اگر در حال یاد گیری چیزی است فقط او را تشویق کنید، مشاهده‌یادگیری توانایی های جدید کودکتان بسیار شیرین خواهد بود. 
 • پازل و بازی های جسمی روش عالی برای رشد بهتر توانایی حرکتی کودک است، پس کودک را درگیر این نوع بازی ها کنید.

 

رشد اجتماعی و احساسی کودک 26 ماه‌:

درست است که‌کودک بیشتر اوقات خوشحال است اما باید منتظر بد خلقی او نیز باشید. در شرایط زیر کودک شما بد خلقی میکند:

نسبت به‌اسباب بازی های خود حس مالکانه‌داشته‌باشد و علاقه‌ای به‌اشتراک گذاشتن آنها با دیگر کودکتان نداشته‌باشد حتی ممکن است در ناکام موندن در انجام کاری عصبی شود و مثل ساختن برج با بلوک ها.

او احساس دیگران را درک نمی کند و بعد احساسی کودک همچنان نیاز به‌رشد دارد ، بعضی حالت ها مثل خستگی، گرسنگی، بی خوابی، مریضی و کمبود توجه‌او را بد خلق می‌کند تمام این موارد قابل درمان و حل شدن هستند فقط به‌کمی مراقبت و عشق شما نیاز است. 

احساسات کودکان

مراقبت از کودک 26 ماه‌و رشد احساسی در آن ها

نکات:

 • اگر به‌نظر خشمگین است، می‌توانید با فعالیت ها و بازی های مختلف ذهن او را متمرکز کنید.
 • اگر او بیش از حد معمول نق میزند، فقط او را بنشانید و به‌حرف هایش گوش دهید.
 • یکی دیگر از بازی های خسته‌کننده‌اکثر کودکان نوپا در این سن "به‌من بدهید" است. در حالی که‌شما باید به‌کودک نو پا خود گوش فرا دهید، اما هر چیزی را به‌او ندهید.
 • در عوض، او را بغل کنید و به‌او توجه‌کنید زیرا بهتر از اشیای مادی است که‌بعد از یک دقیقه‌علاقه‌خود را نسبت به‌آن از دست می‌دهد. کودک نوپا به‌این حرکت شما بهتر جواب می‌دهد.
 • در این مرحله‌در زندگی کودک نو پا 26 ماه‌شما توجه‌و مراقبت های اضافی می‌تواند به‌شما کمک کند شخصیت آرام تری از او بسازید. ناله‌و بد خلقی او ممکن است شما را عصبی کند. اما صبوری شما برای شنیدن کودک نه‌تنها او را آرام می‌کند،بلکه‌ارتباط شما با کودک را بهبود می‌بخشد.

 

رشد گفتار و زبان کودک 26 ماهه

کودک نوپا به‌عنوان یک پیش دبستانی تازه‌وارد، اکنون می‌توانید جملات کوتاه‌را بسازد. اما این توانایی کودک همچنان در حال رشد است ، او اکنون یک واژگان 50 کلمه‌ای دارد و به‌این معنی است که‌در حال یادگیری کلمات جدید می‌باشد و به‌زودی قادر به‌صحبت در جملات خواهد بود با این حال، بسیاری از کلمات ممکن است در این سن برای او سخت باشد ؛

بنابراین نگران نباشید اگر او نمیتواند کلماتی را که‌با به‌(چ) (ش) شروع یا پایان می‌یابد، بگوید. این یک کودک نوپا 26 ماه‌کاملا طبیعی است که‌قادر به‌تلفظ کلمات نیست. کودک همچنین قادر به‌توصیف اشیاء با نامشان خواهد بود و حتی ممکن است درد و محل آن را در بدن خود تشخیص بدهد. 

به‌یاد داشته‌باشید که‌در این مرحله‌دو زبان در بازی حضور خواهند داشت. یکی از زبان ها واضح است، که‌در آن او می‌تواند صحبت کند . دوم، پذیرش است، که‌او برای نشان دادن درک صحبت شما از آن استفاده‌میکند بنابراین در هنگام صحبت با کودک 26 ماه‌خود این را در ذهن داشته‌باشید. 

نحوه‌بیان کودک

نحوه‌بیان و گفتار در کودکان 26 ماهه

نکات:

 • برای او مهم است که‌شما و کسانی که‌به‌او نزدیک هستند، او را درک کنند.
 • با کودک خود صحبت کنید یا برای او کتاب بخوانید تا کلمات و جملات جدید را بیاموزد. این به‌او کمک خواهد کرد که‌هر دو زبان پذیرنده‌و واضح را توسعه‌دهد.
 • شما متوجه‌خواهید شد که‌جملات و هجا ها را دوباره‌و دوباره‌تکرار می‌کند.
 • در حال حاضر، کودک شما می‌تواند همه‌چیز شما را درک کند. این شامل دستورات و سوالات است.

 

بهداشت و تغذیه‌در جریان رشد کودک 26 ماه‌:

در سن 26 ماهگی، فرزند شما دو برابر قد تولدش است در نتیجه‌این رشد، محدوده‌قفسه‌سینه‌اش کمی بیشتر از دور سر او است. او باید چهار برابر زمان تولد وزن داشته‌باشد، نزدیک 11 تا 13 کیلو ؛ خبر خوب این است که‌او هر ساله‌یک تا سه‌کیلوگرم وزن اضافه‌می‌کند و قد او حدود 9 سانتی متر رشد خواهد کرد.

شما همچنین متوجه‌خواهید شد که‌از آنجا که‌سرش متناسب با بدن او است، بدن چاق کودک شما شروع به‌لاغر شدن می‌کند. لگن رشد می‌کند و وضعیت او نیز بهتر خواهد شد ، او همچنین 15 دندان شیری خواهد داشت. 

برای رشد مناسب کودک نیاز به‌مواد مغذی دارد بدن کودک شما حداقل 1/1 فنجان برنج پخته‌شده، غلات یا ماکارونی، 1 فنجان سبزیجات، 1 فنجان میوه، 2 اونس پروتئین (گوشت، ماهی یا مرغ) و 1 تا 1 1/2 فنجان لبنیات (شیر، ماست یا پنیر) هر روز نیاز دارد. 

قد و وزن کودک 26 ماهه

غذا و تغذیه‌مناسب کودکان 26 ماهه

نکات:

 • برای علاقه‌مند کردن کودک به‌غذاهای پخته‌شده، می‌توانید غذا را تزیین کنید.
 • در عوض، شما همچنین می‌توانید غذاهای پوره‌که‌قبلا آنها را امتحان نکرده‌آماده‌کنید.
 • کودک نوپا علاقه‌مند به‌دیدن نحوه‌غذا خوردن شما است، بنابراین خوردن غذا با هم می‌تواند به‌یک فعالیت سرگرم کننده‌تبدیل شود.
 • اگر بچه‌شما در هنگام غذا خوردن کثیف کاری میکند جلوی او را نگیرید. مهم است که‌اجازه‌دهید کودک شما آنچه‌را می‌خورد کشف کند.
 • در این مرحله، همچنین بر روی ایمن سازی و واکسیناسیون توجه‌کنید.
 • در ماه‌های 23، بچه‌شما باید واکسن هپاتیت خود را دریافت کندکه‌دارای دو مرتبه‌شش ماه‌است.
 • اگر او واکسن های خود را کامل نکرده‌است، با پزشک خود صحبت کنید و ایمن سازی را کامل کنید. 

رفتار کودک 26 ماهه

بهداشت کودک 26 ماه‌ام را چگونه‌رعایت کنم؟

برای کودک 26 ماه‌چه‌زمان به‌پزشک مراجعه‌کنید؟

در موارد نادر، رشد کودک 26 ماه‌و رشد نقاط عطف به‌کندی پیش میروند .

به‌پزشک مراجعه‌کنید تا بدانید که‌چرا این اتفاق ممکن است رخ دهد این می‌تواند نتیجه‌یک اختلال مصرف غذا و محدود کننده‌(ARFID) باشد، در حالی که‌یک کودک از خوردن غذاهای خاص جلوگیری می‌کند. اما این نیز می‌تواند باشد که‌کودک در غذا خوردن ایراد گیر شده‌است. بنابراین مشاوره‌با متخصص بهترین راه‌حل است. 

در همین حال، شما می‌توانید توجه‌بیشتری را به‌کودک نوپا 26 ماه‌خود بدهید ، با یکدیگر بازی کنید و او را بشنوید. همه‌این روش ها به‌او کمک می‌کند تا مهارت های شناختی و حرکتی خود را سریعتر بسازد و حتی ممکن است بر هرگونه‌تاخیر رشد غلبه‌کند.

بیشتر بخوانید

وضعیت جنین و مادر در “هفته دوازدهم بارداری”

وضعیت جنین و مادر در “هفته دوازدهم بارداری”

وضعیت جنین و مادر در “هفته چهاردهم بارداری”

وضعیت جنین و مادر در “هفته چهاردهم بارداری”

وضعیت جنین و مادر در “هفته دهم بارداری”

وضعیت جنین و مادر در “هفته دهم بارداری”

وضعیت جنین و مادر در “هفته پانزدهم بارداری”

وضعیت جنین و مادر در “هفته پانزدهم بارداری”

وضعیت جنین و مادر در “هفته هفدهم بارداری”

وضعیت جنین و مادر در “هفته هفدهم بارداری”

وضعیت جنین و مادر در “هفته هجدهم بارداری”

وضعیت جنین و مادر در “هفته هجدهم بارداری”

وضعیت مادر و جنین در “هفته بیستم بارداری”

وضعیت مادر و جنین در “هفته بیستم بارداری”

وضعیت جنین و مادر در “هفته نوزدهم بارداری”

وضعیت جنین و مادر در “هفته نوزدهم بارداری”

وضعیت جنین و مادر در “هفته شانزدهم بارداری”

وضعیت جنین و مادر در “هفته شانزدهم بارداری”

وضعیت جنین و مادر در “هفته بیست و یکم بارداری”

وضعیت جنین و مادر در “هفته بیست و یکم بارداری”
مشاهده

مطالب بیشتر در بارداری و نوزاد

وضعیت جنین و مادر در هفته چهارم بارداری

وضعیت جنین و مادر در هفته چهارم بارداری

راهنمای بارداری هفته به هفته + تغییر وضعیت جنین

راهنمای بارداری هفته به هفته + تغییر وضعیت جنین

وضعیت جنین و مادر در هفته اول تا سوم بارداری

وضعیت جنین و مادر در هفته اول تا سوم بارداری

وضعیت جنین و مادر در هفته هشتم بارداری

وضعیت جنین و مادر در هفته هشتم بارداری

هفته هفتم بارداری و نکات بسیار مهم هفته هفتم

هفته هفتم بارداری و نکات بسیار مهم هفته هفتم

گام به گام با مراقبت های بارداری در هفته ششم

گام به گام با مراقبت های بارداری در هفته ششم

انتظارات در “هفته نهم بارداری” و توصیه های هفته نهم

انتظارات در “هفته نهم بارداری” و توصیه های هفته نهم

انتظارات و توصیه های هفته پنجم بارداری

انتظارات و توصیه های هفته پنجم بارداری

وضعیت و تغییرات جنین و مادر در هفته یازدهم بارداری

وضعیت و تغییرات جنین و مادر در هفته یازدهم بارداری

وضعیت جنین و مادر در “هفته سیزدهم بارداری”

وضعیت جنین و مادر در “هفته سیزدهم بارداری”

مطالب مرتبط

رشد و تغذیه کودک 33 ماهه و تقویت مهارت هایش

رشد و تغذیه کودک 33 ماهه و تقویت مهارت هایش

رشد و تکامل کودک 30 ماهه و مراقبت های مهم

رشد و تکامل کودک 30 ماهه و مراقبت های مهم

رشد و تقویت توانایی های کودک 32 ماهه + تغذیه

رشد و تقویت توانایی های کودک 32 ماهه + تغذیه

مراحل رشد و مراقبت های لازم کودک 17 ماهه

مراحل رشد و مراقبت های لازم کودک 17 ماهه

تغذیه و توانایی های کودک 25 ماهه + رشد فیزیکی

تغذیه و توانایی های کودک 25 ماهه + رشد فیزیکی

مراحل تکامل رشد کودک 15 ماهه و روش های تقویت رشد

مراحل تکامل رشد کودک 15 ماهه و روش های تقویت رشد

رشد و تغذیه کودک 27 ماهه + رفتار و گفتار

رشد و تغذیه کودک 27 ماهه + رفتار و گفتار

رشد و تکامل “کودک 31 ماهه” + برنامه غذایی

رشد و تکامل “کودک 31 ماهه” + برنامه غذایی

نکات مهم درباره رشد و توانایی های کودک 16 ماهه

نکات مهم درباره رشد و توانایی های کودک 16 ماهه

مراحل کامل رشد کودک 14 ماهه و مراقبت های لازم

مراحل کامل رشد کودک 14 ماهه و مراقبت های لازم

رشد و توانایی های کودک 29 ماهه + تغذیه و خلق و خو

رشد و توانایی های کودک 29 ماهه + تغذیه و خلق و خو

مراحل رشد کودک 35 ماهه چگونه است؟ + مراقبت های لازم

مراحل رشد کودک 35 ماهه چگونه است؟ + مراقبت های لازم

رشد جسمی و عاطفی کودک 21 ماهه و بررسی رفتار کودک

رشد جسمی و عاطفی کودک 21 ماهه و بررسی رفتار کودک

مراحل رشد کودک 18 ماهه و مراقبت های لازم

مراحل رشد کودک 18 ماهه و مراقبت های لازم

مراحل رشد کودک 34 ماهه و مراقبت های لازم

مراحل رشد کودک 34 ماهه و مراقبت های لازم

چگونگی رشد و تکامل کودک 23 ماهه و مراقبت های لازم

چگونگی رشد و تکامل کودک 23 ماهه و مراقبت های لازم

نکات مهمی در مورد مراحل رشد و تکامل کودک 19 ماهه

نکات مهمی در مورد مراحل رشد و تکامل کودک 19 ماهه

رشد و تکامل فیزیکی و شناختی کودک 20 ماهه

رشد و تکامل فیزیکی و شناختی کودک 20 ماهه

رشد و تغذیه کودک 13 ماهه و توانایی هایش

رشد و تغذیه کودک 13 ماهه و توانایی هایش

ویژگی های رفتاری و تغذیه کودک 28 ماهه

ویژگی های رفتاری و تغذیه کودک 28 ماهه