بیشتر بخوانید

بهترین مناطق گردشگری در ایران با کمترین هزینه در نوروز 95

بهترین مناطق گردشگری در ایران با کمترین هزینه در نوروز 95

سفری رومانتیک به ساحل چمخاله ، ونیز ایران

سفری رومانتیک به ساحل چمخاله ، ونیز ایران

جاذبه های گردشگری “رامسر” عروس شهرهای ایران + تصاویر

جاذبه های گردشگری “رامسر” عروس شهرهای ایران + تصاویر

جاذبه های گردشگری زیبا و منحصر به فرد پکن پایتخت چین

جاذبه های گردشگری زیبا و منحصر به فرد پکن پایتخت چین

زیباترین مناطق گردشگری و بکر ایران + تصاویر

زیباترین مناطق گردشگری و بکر ایران + تصاویر

جاذبه های گردشگری و مکان های دیدنی شهر مسکو + تصاویر

جاذبه های گردشگری و مکان های دیدنی شهر مسکو + تصاویر

جاهای ترسناک ایران ؛ جنگلی که جیغ میکشد !

جاهای ترسناک ایران ؛ جنگلی که جیغ میکشد !

گشتی در 19 جاذبه ی دیدنی آمستردام هلند + تصاویر

گشتی در 19 جاذبه ی دیدنی آمستردام هلند + تصاویر

جاذبه های قلعه رودخان فومن ؛ محکم ترین دژ گیلان

جاذبه های قلعه رودخان فومن ؛ محکم ترین دژ گیلان

سفر به الیمستان ، جنگل رویایی آمل

سفر به الیمستان ، جنگل رویایی آمل
گرجستان ؛ سراسر جاذبه توریستی و دیدنی
گرجستان از جاذبه های فراوانی برخوردار است و داستان جالبی در مورد این کشور وجود دارد که بسیار خواندنی است و مکان های گردشگری آن بکر و دیدنی می باشد.

جاذبه‌های گردشگری و تاریخی گرجستان

فرهنگهای گوناگونی گرجستان را محصور کرده‌و خصوصیات خوب و ناب آنها را برگزیده‌است،ترکیه‌در غرب،روسیه‌در شمال،آدربایجان در شرق و ارمنستان و ایران در جنوب این کشور واقع است.

زیبایی های گرجستان همراه‌جاذبه‌های تاریخی آن

چنانچه‌هیچگونه‌تصوری از گرجستان در ذهن ندارید خوب است بدانید که‌گرجستان ترکیبی از بهترین تجربه‌های گردشگری و تفریحی را برای شما به‌ارمغان می‌آورد در تور گردشگری گرجستان با مردم یکدل و مهربان دهکده‌های زیبا خوش و بش های شبانه‌در تفلیس و سواحل طبیعتی زیبا و بکر مواجه‌میشوید گرجستان دسته‌ی بزرگی از محصولات تفریحی و گردشگری و جاذبه‌ها را به‌شما ارایه‌میدهد.
گرجستان کشوری زیبا و جذاب در شرق دریای سیاه‌وا ز لذت بخش ترین و چشم نوازترین مکان های گردشگری به‌شمار میرود و جاذبه‌های گردشگری فراوانی دارد.
در افسانه‌گرجی این چنین ذکر شده‌است که‌این کشور بهترین و با ارزش ترین زمین است که‌هدیه‌ای ازطرف خداست به‌مردم آن سرزمین داستان های گرجی بیشتر حول این موضوع وجود دارد که‌به‌شرح زیر است:
خداوند وقتی که‌در حال تقسیم کردن زمین بین ملت های دنیا بود گرجی ها در خوش گذرانی بودند و از کسب زمین بی نصیب ماندن و وقتی به‌این موضوع پی میبرند که‌به‌نزد خدا رفته‌و از خدا می‌خواهند که‌به‌آن ها زمینی بدهد.
ولی خدا پیشنهاد آن ها را قبول نمی کند پس آنها خداوند را به‌مهمانی و خوشگذرانی خود دعوت کرده‌و خداوند قبول می‌کند وگرجی ها انقد از خداوند پذیرایی کرده‌و مهمان نوازی میکنند که‌خداوند به‌ملت گرجیان قطعه‌زمینی را که‌برای خود نگه‌داشته‌بود میبخشد.در سرزمین گرجستان به‌طور کامل صلح و آرامش اصالت و امنیت برقرار است و این ها نیز هدیه‌های با ارزش از خداوند به‌مردم دوست داشنی و بخشنده‌ی آن کشور است.

تاریخ و معماری کشور گرجستان

در پشت مرزهای قفقاز،بالاخص در گرجستان و قبل تر از دوره‌ی عصر حجر پیشینه‌و تاریخ انسان های ابتدایی را می‌توان رصد کرد در دوره‌ای که‌به‌عصر حجر یا پارینه‌سنگی در سرزمین گرجستان تعلق داشت بشر در طیف وسیعی سکنا گزیده‌بود ،یکی از مقر های آن دوران که‌بیش از همه‌در کانون توجه‌می‌بوده‌در یاشتخوا نزدیک به‌سوخومی کنونی می‌باشد.
سرزمین گرجستان قسمتی از منطقه‌ی قفقاز می‌باشد از خصوصیات این منطقه‌تاریخ پر حادثه‌ی آن میباشد گرجستان در طول تاریخ تحت سیطره‌ی حکومت های مختلف بوده‌است،از جمله‌کشور قسمتی از پادشاهی مادها ساسانیان و هخامنشیان و صفویه‌به‌شمار میرود.
پادشاهی های روم و روم شرقی عثمانی و شوروی همچنین در زماهایی بر گرجستان حاکمیت داشتند در زمان قاجار گرجستان قسمتی از سرزمین ایران به‌حساب می‌آمد که‌طبق قرارداد ننگین گلستان به‌شوری داده‌شد.
از نظر تاریخ محلی گرجستان سرزمین پادشاهی های قدیمی کلخیس و نیز کارتلی -ایربیا بشمار می‌رود.زمان به‌پدید امدن دولت گرجستان به‌صورت سنتی اواخر قرن چهار قبل میلاد و به‌پارناوارشاه‌نسبت داده‌شده‌است.
خصوصیات ذکر شده‌سبب گردیده‌که‌گرجستان آثار تاریخی مختلفی برخوردار باشد به‌گونه‌ای که‌دیدار از این کشور و آثار تاریخی آن به‌درجه‌ی بازدید از موزه‌ای قدیمی از فرهنگ باستانی غرب و شرق می‌باشد.
کشور گرجستان

جاذبه‌های گردشگری گرجستان 

اوضاع اقلیمی گرجستان

وجود چندین آب و هوا در این کشور واقعا شگفت انگیز است رشته‌کوهای میان مرز روسیه‌و گرجستان مانند سپری در مقابل سوز و سرمای شدید روسیه‌است. شما میتوانید وسایل اسکی خود را برداشته‌و ساعت ها اسکی کنید و اگر از اسکی خسته‌و دل زده‌شدید در آب های نیلگون به‌شنا بپردازید دو سوم گرجستان را کوه‌فرا گرفته‌است.
باید بدانید دل نوازترین و زیباترین ساحل های دریای سیاه‌نیز در گرجستان واقع شده‌است باغی معروف در ناحیه‌ی اجارا قرار دارد که‌گیاهان گوناگون از نقاط مختلف دنیا گرداوری شده‌و در آنجا رشد و نمو می‌کنند.
گیاهان افریقایی و امریکایی و استرالیایی در این باغ چنان در کنار هم در حال رشد هستند که‌این ادعا به‌خوبی بیان کننده‌ی شرایط اقلیمی مناسب و خاص این منطقه‌میباشد.

جشن های کشور گرجستان

به‌علت های متفاوت چه‌ملی و چه‌مذهبی مردم پر شورو نشاط گرجستان جشن های زیبایی بر گزار میکنند که‌از مهم ترین آنها می‌توان به‌جشن سال نو میلادی از 5 دسامبر تا ١5 ژانویه‌و جشن علیلو ١5 روز بعد از سال نو که‌ریشه‌ملی و مردمی دارد اشاره‌کرد.
جشنواره‌ی سنتی پایکووبی با لباس های محلی به‌صورت دسته‌جمعی تصاویر زیبایی خلق میکنند جشن پاک که‌قبل از سال نو جشن برکت خواهی و سبزه‌سبز کنی و جشن تخم مرغ رنگ کنی که‌مصادف با عید نوروز ما است و در فصل بهار جشن بزرگ گل که‌با عظمت ترین و پر شکوه‌ترین جشن مردمی و ملی می‌باشد که‌مصادف با جشن گل رز و انقلاب مخملی آن ها می‌باشد.
 

شهر تفلیس از جاذبه‌های گرجستان

شهر تفلیس از قدیم به‌عنوان عروس شهرهای قفقاز و آسیای میانه‌زبان زد بود.بوستان ها و تفرجگاه‌های بی مانندش و رود خانه‌متکواری که‌از مرکز شهر تفلیس می‌گذرد نماها و چشم اندازهای خارق العاده‌ای را پدید آورده‌است.
حدودا پنج دریاچه‌ی قابل قایق سواری و شنا در تفلیس وجود دارد که‌یکی از آن ها به‌حدی وسیع است که‌تفلیسی ها لقب دریا به‌آن داده‌اند وجود پارک آبی و مهم تر از همه‌مجسمه‌ها که‌جلوه‌ای خاص و هنری به‌سیمای شهر بخشیده‌اند.
تیفلیس یا تهبیلیسی مشتق از لغت تپهیلی است که‌در زبان عربی تفلیس نامگذاری شده‌است.آب و هوای تفلیس به‌علت نسیم خنکی که‌از کوهستان های در دره‌های حوالی وزیده‌می‌شود پاکیزه‌و لطیف است متوسط درجه‌حرارت آن 2ر13 است در تابستانها درجه‌حرارت به‌2ر25 و در زمستان ها به‌9ر0 میرسد.
از ماه‌اذر الی اسفند (مابین 30 الی 35 روز) به‌زیر صفر میرسد متوسط سالانه‌ی بارندگی 5٠5 میلی متر است که‌٣4ان درماهای گرم سال میبارد تقریبا ٢5روز از فصل تابستان تفلیس شاهد روزهای گرم و افتابی است و دمای هوا ٣٠ درجه‌بالا میرود.

جاذبه‌های گردشگری و زیبای گرجستان

سواحل زیبای گرجستان
سواحل زیبای گرجستان از قدیم الایام هزاران توریست را در هرفصلی به‌خود جذب میکند.در زمان شوروی سابق این منطقه‌از جذاب ترین مناطق گردشگری به‌شمار میرفت و اکنون نیز نشانه‌هایی از آثار مربوط به‌تفرجگاه‌های بزرگان کشور شوری سابق دراین مناطق وجود دارد در نزدیکی بندر باتومی منطقه‌ای به‌اسم اورکی واقع است که‌از آن ساحل سحرآمیز یا مغناطیسی نیز یاد می‌شود.
شنا کردن در این دریایی سحرآمیز و حمام آفتاب برروی شن های ساحلی بنابر باور عمومی موجب درمان بیماری های زیادی می‌باشد،تحقیقاتی که‌دانشگاه‌اورکی انجام داده‌بیانگر این موضوع میباشد که‌ماسه‌های ساحلی این منطقه‌مواد معدنی ویژه‌ای دارا می‌باشد که‌تاثیرات درمانی راجع به‌بیماری های قلبی ،عصبی و عروقی دارد برمبنای این مطالعات فقط دو مکان در دنیا موجود است که‌چنین خواصی دارند.
با سپری کردن چند روز و گشت و گذار دراین منطقه‌می‌توانید درمانگر یا پیشگیر بیماری های زیادی باشید رودهای متعددی در کوهستان های گرجستان جاری است و این کوهستان ها سرچشمه‌این رودها می‌باشد،گذر رود خانه‌ها از روستا ها و شهرهای این کشور چهر ه‌ی زیبایی به‌شهر بخشیده‌است.
شهر سنگی اوپلیستیخه
بزرگترین شهر سنگی جهان شهر سنگی اوپلیسیتیخه‌نام دارد که‌در گویش عامیانه‌به‌معنی معبد خدایان است.آثار بجا مانده‌مهم از مذهب پیکانیزم دراین مکان قدیمی به‌چشم میخورد که‌قدیمترین سد،داروخانه،بازار و امفی تئاتر و صدها اثر قدیمی دیدنی و زیبا در دل طبیعت بی مانند از جمله‌نقاط دیدنی بین دو شهر تفلیس و باتومی در چند متری تفلیس قرار دارد.
باتومی
یکی از زیباترین شهرهای گرجستان و بهترین تفریحگاه‌ساحلی گرجستان باتومی است که‌در تابستان آب و هوایی دلپذیر دارد. در این شهر زیبا می‌توانید از پارک دولفین های باتومی، بلوار قدیمی و زیبای باتومی، باغ ملی گیاه‌شناسی باتومی، تله‌کابین باتومی، میدان زیبای Piazza، برج Alphabet Tower، بنای عشق Ali and Nino، پارک 6 May و آکواریوم باتومی دیدن کنید.
باتومی گرجستان

بناهای دیدنی در گرجستان 

واردزیا
یکی از شهرهای سنگی در گرجستان واردزیا است که‌در جنوب این شهر قرار گرفته‌است و از تعداد زیادی خانه‌های غار مانند و یک صومعه‌در دامنه‌های کوه‌اروشتی و در ساحل رودخانه‌متکواری تشکیل شده‌است. این شهر از شهرهای قدیمی کشور گرجستان است و به‌قرن دوازدهم بازمی گردد.
میدان آزادی و خیابان روستاولی تفلیس
خیابان روستاولی با نام قبلی گلوینی یکی از اصلی ترین و مرکزی ترین خیابانهای شهر تفلیس است. این خیابان حدود 1.5 کیلومتری طول دارد و از میدان تاویسوپلبا یا همان آزادی شروع و به‌مترو روستاولی و خیابان کوستاوا می‌رسد. در این خیابان بسیاری از مراکز مهم دولتی و غیر دولتی از جمله‌پارلمان گرجستان، اپرا و باله‌شهر تفلیس، دادگاه‌عالی، کلیسای کاشوتی، موزه‌مردمی گرجستان، آکادمی تئاتر روستاولی و آکادمی علوم گرجستان وجود دارد.
قلعه‌ناریکالا تفلیس | Narikala Castle
یکی از مکان های دیدنی و تاریخی در تفلیس قلعه‌نارین یا ناریکالا تفلیس است که‌قدمت آن به‌قرن چهارم میلادی و همزمان با تاسیس تفلیس بر می‌گردد. این قلعه‌زمانی متعلق به‌ایران و یک قلعه‌نظامی ایرانی بود. این دژ در یک تپه‌شیب دار بین حمام های گوگرد و باغ گیاه‌شناسی و در کنار پارک ریکه‌(Rike park) بنا شده‌است .کلیسایی به‌اسم سنت نیکلاس در داخل حیاط این قلعه، وجود دارد .
دریاچه‌لیسی تفلیس(Lisi Lake)
در شمال غربی شهر تفلیس دریاچه‌لیسی که‌مساحت حدود 16 کیلومتر مربع و عمق 4 متر دارد ، قرار گرفته‌است. آب دریاچه‌تا حدودی شور می‌باشد و از باران، برف و آب های زیر زمینی تامین می‌شود و در بهار حداکثر مقدار و پاییز حداقل مقدار آب را دارا است.
محله‌حمامهای قدیمی تفلیس
محله‌حمام های قدیمی از تاریخی ترین مناطق و جاهای دیدنی تفلیس هستند که‌در کرانه‌راست رودخانه‌کورا واقع شده‌است. علت ساخت این حمام ها وجود چشمه‌های آب گرم طبیعی این منطقه‌می‌باشد که‌برای درمان بیماری استفاده‌می‌شود. پادشاه‌کارتل در قرن 5 میلادی و بواسطه‌کشف این چشمه‌های معدنی در زمان شکار علاقمند این مکان شد و گویی شهر تفلیس از آن زمان شکل گرفته‌شده‌است.
حمام های قدیمی

حمام های قدیمی در تفلیس گرجستان 

سایر جاذبه‌های دیدنی گرجستان

پارک آبی تفلیس گرجستان (آکوا پارک)
یکی از جاذبه‌های دیگر گرجستان پارک آبی تفلیس گرجستان است که‌در آن انواع سرسره‌های آبی، استخرهای شنا و... وجود دارد. نیمه‌خرداد تا نیمه‌مهر ماه‌بهترین زمان برای رفتن به‌این منطقه‌و استفاده‌کردن از پارک آبی است.
کلیسای صخره‌ای گرجستان
کلیسای صخره‌ای که‌به‌ستون کاتسخی شناخته‌می‌شود بر فراز یک صخره‌به‌ارتفاع 40 متری و در غرب گرجستان و در نزدیکی شهر چیاتورا قرار گرفته‌است.این کلیسا را پلکان بهشت نیز نامیده‌اندکه‌بنای آن بین قرن ششم و هشتم میلادی ساخته‌شده‌و یک راهب گرجی در آن زندگی می‌کرده‌است.
پارک ریکه‌تفلیس گرجستان (Rike park )
یکی از جاذبه‌های گردشگری گرجستان و مکانهای تفریحی در تفلیس پارک ریکه‌می‌باشد. در نزدیکی این پارک پل صلح و قلعه‌نارلیکا نیز وجود دارد که‌می‌توانید از آن ها دیدن فرمایید.
پل صلح
شورای شهر تفلیس برای متصل ساختن بخش های قدیمی و جدید تفلیس در سال 2010 دستور ساخت یک پل را به‌طراح برجسته‌ایتالیایی دادند. این پل بر روی رودخانه‌کورا قرار گرفته‌که‌بر روی سقف پل 150 متری، 1208 بسته‌نورانی با طرح های مختلف از 6040 لامپ LED نصب گردیده‌که‌در شب منظره‌زیبایی دارد.
پل صلح

پل صلح از جاذبه‌های گرجستان 

بهترین جاذبه‌های گردشگری گرجستان

کلیسای جامع تثلیث
یکی از کلیساهای اصلی ارتدکس گرجی کلیسای جامع تثلیث معروف به‌سامبا می‌باشد که‌97 متر ارتفاع دارد و بنای آن در سال های 1995 تا 2004 میلادی تکمیل شده‌است و ظرفیتی 15 هزار نفری را دارا است. معماری این کلیسا از سبک های سنتی معماری مذهبی گرجی در مراحل مختلفی از تاریخ است.
عناصری از معماری بیزانس را نیز در خود جای داده‌است و به‌عنوان بزرگترین کلیسای ارتدکس در جهان و سومین کلیسای ارتدکس مرتفع در جهان شناخته‌می‌شود. کلیسای جامع تثلیث یک گنبد مخروطی شکل با 8 ستون از جنس طلا دارد که‌از پایین گنبد تا نوک صلیبی که‌بر روی آن قرار دارد 7.5 متر ارتفاع دارد.
شهر سیقناقی
در 120 کیلومتری جنوب شهر تفلیس در منطقه‌کاختی شهر قدیمی و توریستی سیقناقی قرار دارد که‌قدمت آتن به‌عصر حجر بر میگردد . اسم این شهر هرتی بوده‌است و از قرن 15 به‌بعد کیزیکی نامیده‌شده‌تا اینکه‌هراکلیوس دوم یا ایراکلی در سال 1762 با ساخت استحکامات دفاعی این شهر را در برابر هجوم داغستانی های مهاجم محافظت نمود.
مجسمه‌مادر گرجستان | Kartlis Deda
مجسمه‌مادر یا کارتلیس ددا (Kartlis Deda) جاذبه‌دیدنی تفلیس و نماد این شهراست که‌در کنار قلعه‌ناریکاله‌قرار دارد. مجسمه‌مادر گرجستان مجسمه‌ای آلومینیومی با ارتفاع 20 متر است . کارتلیس ددا مجسمه‌بزرگی از شمایل زنی معروف به‌مادر گرجستان است که‌در یک دست او شمشیر و در دست دیگرش فنجان قرار دارد.شمشیر در دست این مجسمه‌نماد شمشیر کشیدن به‌روی دشمنان و فنجان در دست دیگر نماد مهمان نوازی است.
بیشتر بخوانید

واقعیت جالب روستای مرگ قزوین چیست؟

واقعیت جالب روستای مرگ قزوین چیست؟

کیش در یک نگاه

کیش در یک نگاه

جاذبه های گردشگری سبلان ، بهشتی در قلب اردبیل

جاذبه های گردشگری سبلان ، بهشتی در قلب اردبیل

ارزانترین مقصد گردشگری ایران در عید نوروز 95

ارزانترین مقصد گردشگری ایران در عید نوروز 95

مشهورترین و پربازدیدترین جاذبه های گردشگری یزد

مشهورترین و پربازدیدترین جاذبه های گردشگری یزد

قوانین خاصی که پیش از سفر به ترکیه بهتر است بدانید

قوانین خاصی که پیش از سفر به ترکیه بهتر است بدانید

سفری به قلعه دیدنی سرخ یا لال قلعه هند

سفری به قلعه دیدنی سرخ یا لال قلعه هند

زیباترین “روستاهای گردشگری” مخصوص زمستان

زیباترین “روستاهای گردشگری” مخصوص زمستان

جاذبه های گردشگری بابلسر مازندران + عکس

جاذبه های گردشگری بابلسر مازندران + عکس

4 آبشار بی نظیر و دیدنی ایران + تصاویر

4 آبشار بی نظیر و دیدنی ایران + تصاویر
مشاهده

مطالب بیشتر در گردشگری

جاذبه های گردشگری کلکته ،شهر کاخ ها

جاذبه های گردشگری کلکته ،شهر کاخ ها

سفر تابستانی خوب با نکته ای که همه باید بدانیم

سفر تابستانی خوب با نکته ای که همه باید بدانیم

تپه های شکلاتی ، جاذبه جذاب گردشگری فیلیپین

تپه های شکلاتی ، جاذبه جذاب گردشگری فیلیپین

زیباترین مقاصد آسیایی برای گردشگری در پاییز 2019

زیباترین مقاصد آسیایی برای گردشگری در پاییز 2019

جاهای دیدنی که بازدید از آنها ممنوع ست !

جاهای دیدنی که بازدید از آنها ممنوع ست !

جاذبه ی گردشگری جالبی به نام کلیسای 100 در

جاذبه ی گردشگری جالبی به نام کلیسای 100 در

روستای عجیب ایستا در طالقان ؛ اینجا همه منتظرن !

روستای عجیب ایستا در طالقان ؛ اینجا همه منتظرن !

گردشگران هنوز این جاهای دیدنی اروپا را کشف نکرده اند

گردشگران هنوز این جاهای دیدنی اروپا را کشف نکرده اند

بهترین و لاکچری ترین “هتل های جهان” + تصاویر

بهترین و لاکچری ترین “هتل های جهان” + تصاویر

اینترنت ناجی گردشگری در ایران

اینترنت ناجی گردشگری در ایران

مطالب مرتبط

لاکچری ترین و امن ترین شهر های توریستی گرجستان کدامند؟

لاکچری ترین و امن ترین شهر های توریستی گرجستان کدامند؟

دیدنی ترین و زیباترین مناطق کشور گرجستان +عکس

دیدنی ترین و زیباترین مناطق کشور گرجستان +عکس

اقامت گرجستان از طریق خرید ملک

اقامت گرجستان از طریق خرید ملک

خرید ملک و اخذ اقامت گرجستان

خرید ملک و اخذ اقامت گرجستان

چرا گرجستان را برای گردشگری انتخاب کنیم؟

چرا گرجستان را برای گردشگری انتخاب کنیم؟

گرجستان سرزمینی با آینده ای روشن

گرجستان سرزمینی با آینده ای روشن

آشنایی با فرهنگ کسب و کار در گرجستان

آشنایی با فرهنگ کسب و کار در گرجستان

اخذ اقامت در گرجستان با استفاده از مطمئن ترین روش

اخذ اقامت در گرجستان با استفاده از مطمئن ترین روش

لباس تیم گرجستان برای المپیک ریو سوژه شد + تصاویر

لباس تیم گرجستان برای المپیک ریو سوژه شد + تصاویر

بهترین تورهای خارجی در تعطیلات نوروز

بهترین تورهای خارجی در تعطیلات نوروز

بهترین مقصد های گردشگری در اولین ماه پاییز

بهترین مقصد های گردشگری در اولین ماه پاییز

آکواریوم باتومی زیباترین مکان در کشور گرجستان

آکواریوم باتومی زیباترین مکان در کشور گرجستان

ادامه سریال کیمیا در گرجستان + عکس

ادامه سریال کیمیا در گرجستان + عکس

کام قصر شیرین در گرجستان شیرین تر شد

کام قصر شیرین در گرجستان شیرین تر شد

هزینه تور های خود را با ایران دهکده اقساطی کنید

هزینه تور های خود را با ایران دهکده اقساطی کنید

زیباترین سفر های پاییز 97

زیباترین سفر های پاییز 97

جاذبه های توریستی دبی

جاذبه های توریستی دبی

مکانهای دیدنی و زیبای توریستی استرالیا

مکانهای دیدنی و زیبای توریستی استرالیا

جاذبه های گردشگری و مکان های دیدنی ارمنستان + تصاویر

جاذبه های گردشگری و مکان های دیدنی ارمنستان + تصاویر

معرفی جاذبه های توریستی مادرید + عکس

معرفی جاذبه های توریستی مادرید + عکس