بیشتر بخوانید

نکته ای برای آنکه قهوه را با خیال راحت بنوشید

نکته ای برای آنکه قهوه را با خیال راحت بنوشید

از خواص روغن خردل بخش زیبایی آن مرا بس

از خواص روغن خردل بخش زیبایی آن مرا بس

جادوی سلامتی با میگو

جادوی سلامتی با میگو

تناسب اندام و زیبایی پوست صورت با آلو خشک

تناسب اندام و زیبایی پوست صورت با آلو خشک

سالم ترین پنیر صبحانه

سالم ترین پنیر صبحانه

وقتی بدن به گلپر نیاز دارد

وقتی بدن به گلپر نیاز دارد

عوارض دانه رازیانه برای سلامت زنان و مردان + دمنوش

عوارض دانه رازیانه برای سلامت زنان و مردان + دمنوش

یک قاشق عسل با یک دنیا خاصیت

یک قاشق عسل با یک دنیا خاصیت

زنجبیل با خاصیتی عالی برای قوای جنسی

زنجبیل با خاصیتی عالی برای قوای جنسی

خواص سنبل الطیب دوای درد بی اعصابی

خواص سنبل الطیب دوای درد بی اعصابی
از خواص روغن خردل بخش زیبایی آن مرا بس
آیا می دانید روغن خردل دارای چه خواص و فوایدی است؟ در ادامه از تمام خواص و فواید استفاده از روغن خردل آگاه می شوید.

خواص روغن خردل و مزایای شگفت انگیز روغن خردل برای سلامتی، پوست و مو

روغن خردل، استخراج شده‌از دانه‌های خردل می‌باشد، که‌در آشپزی مورد استفاده‌قرار می‌گیرد و دارای خواص درمانی نیز است. دو راه‌برای تهیه‌روغن خردل وجود دارد به‌وسیله‌فشار دادن یا آسیاب کردن که‌روش اول این است که‌دانه‌های خردل را برای استخراج روغن فشار دهید و روش دوم این است که‌دانه‌ها را تمیز کنید و آنها را با آب مخلوط کنید و سپس روغن را با عمل تقطیر استخراج کنید در نتیجه‌روغن خردل ای که‌محتوای چربی کمی است، به‌وجود می‌آید. مواد مغذی روغن خردل، آن را نسبت به‌سایر روغن ها به‌دلیل اسیدهای چرب امگا 3 و امگا 6 و میزان چربی های اشباع شده‌برتری می‌دهد.

ارزش غذایی آن در زیر آمده‌است:

مواد مغذی کلیدی، حاوی 60 درصد چربی غیر اشباع و 12 درصد چربی اشباع شده‌است.

این اسیدهای چرب به‌عنوان چربی های خوب در نظر گرفته‌می‌شود، زیرا در دیواره‌شریانها نهفته‌است.

همچنین حاوی گلوکزینولات است که‌خواص ضد میکروبی دارد.

روغن خردل حاوی کربوهیدرات،فیبر، پروتئین، ویتامین ها، مواد معدنی نیست.

به‌عنوان یک منبع سبزیجات، حاوی اسید آلفا لینولنیک، یک اسید چرب امگا 3 ضروری می‌باشد.

یک قاشق چای خوری روغن خردل حاوی حدود 0/8 گرم اسید چرب امگا 3 است.

کالری و چربی روغن خردل:

یک قاشق غذاخوری روغن خردل حاوی حدود 124 کالری است، حدود 14 گرم چربی و 8/3 گرم چربی غیر اشباع و 2/9 گرم چربی اشباع شده‌است و در مقایسه‌با روغن زیتون، دانه‌کتان، دانه‌انگور، دارای روغن اشباع شده‌کمتری است.

فواید روغن خردل و خاصیت روغن خردل

روغن خردل

مزایای سلامتی استفاده‌از روغن خردل :

1.کاهش احتمال ابتلا به‌سرطان:

تحقیقات نشان می‌دهد که، روغن خردل دارای ویژگی های قوی ضد سرطانی است، زیرا حاوی مقدار زیادی اسید لینولئیک می‌باشد که‌وقتی به‌اسید چرب امگا 3 تبدیل می‌شود، به‌جلوگیری از سرطان های معده‌و روده‌کمک می‌کند. در بخش سلامت مجله اینترنتی فنجان اشاره‌کرده‌ایم که‌یک مطالعه‌نشان داد که‌درمان روغن خردل، روغن ذرت و روغن ماهی را در موش های مبتلا به‌سرطان روده‌بزرگ آزمایش کردند، که‌روغن خردل در جلوگیری از سرطان روده موثر تر از روغن ماهی بود.

2. روغن خردل دارای مزایای کمک به‌بیماری های قلبی و عروقی:

روغن خردل حاوی مقدار زیادی از اسیدهای چرب غیر اشباع و همچنین اسیدهای چرب امگا 3 و امگا 6 است، این چربی ها خوب هستند و خطر ابتلا به‌بیماری های قلبی عروقی را تا 50 درصد کاهش می‌دهند. همچنین به‌کاهش کلسترول بد و چربی کمک می‌کند، و سطح کلسترول خوب را در بدن افزایش می‌دهد در نتیجه‌خطر ابتلا به‌بیماری های قلبی عروقی را کاهش خواهد داد.

3. روغن خردل یک محرک طبیعی:

روغن خردل، یک محرک طبیعی بسیار قوی است و اشتها را از طریق گوارش و صفرا در کبد و طحال بهبود می‌بخشد. هنگام ماساژ در پوست سیستم گردش خون و غدد عروقی را تحریک می‌کند، این تضمین سلامت پوست و بسته‌شدن منافذ است.

4. محرک حسی در عضلات:

ماساژ دادن روغن خردل، احساس را در اندام ها و ماهیچه‌های بی حس تحریک می‌کند بنابراین مانند یک محرک حسی عمل می‌کند.

5. روغن خردل برای درمان سرماخوردگی و سرفه:

این روغن برای افرادی که‌مستعد سرماخوردگی و سرفه‌هستند، مفید است زیرا به‌رفع گرفتگی سینه‌و بینی کمک می‌کند.

ترکیبی از یک قاشق چای خوری روغن خردل و کافور را بر قفسه‌سینه‌اعمال کنید و به‌پشت درازبکشید تا بخار وارد ریه‌ها شود.برای درمان با بخار روغن خردل، چند قاشق سرپر روغن خردل و دانه‌زیره‌سیاه را در ظرف آب جوش ریخته‌و بخار آن را تنفس کنید.

بوی قوی روغن خردل، دستگاه‌تنفس را گرم کرده‌و از آن دربرابر تشکیل خلط محافظت می‌کند.

روغن خردل برای سرفه‌

درمان سرماخوردگی و سرفه‌با روغن خردل

6. روغن خردل برای کاهش درد مفاصل و روماتوئید:

ماساژ مرتب روغن خردل بر روی پوست در درمان دردهای مفصلی و آرتروز با افزایش جریان و گردش خون در کل بدن شگفتی می‌آفریند. روغن خردل همچنین حاوی مقدار زیادی اسید چرب امگا3 است که‌به‌عنوان ضد التهاب عمل میکند و سفتی مفصلی و درد ناشی از آرتروز را کاهش میدهد.

7. روغن خردل برای درمان مشکلات مربوط به‌لب ها :

روغن خردل، درمانی عالی برای لب های خشک و ترک خورده‌است و بالم ها یا محافظ های لب، بی تاثیر بودن خود را ثابت کرده‌اند.

قبل از رفتن به‌رخت خواب، فقط یک یا دو قطره‌روغن خردل را بر ناف خود بگذارید و پس از آن لب های تان هرگز خشک یا ترک خورده‌نمی شوند، این یک درمان قدیمی است و ثابت شده‌که‌برای مرطوب کردن و نرم کردن لب ها مفید است.

8. روغن خردل برای بهبود عملکرد اندام های بدن:

ماساژ با روغن خردل بر روی بدن، سلامت بدن را بهبود می‌بخشد و عملکرد اندام ها را با افزایش گردش خون به‌تمام قسمتهای بدن بهبود می‌دهد. ماساژ روغن خردل برای نوزادان کاملا کاربردی است، مطالعات نشان می‌دهد که‌ماساژ روغن خردل باعث ارتقاء قدرت حفظ سلامتی و ایجاد گرمای بدن آنها می‌شود.

9. دارای خواص ضد باکتریایی، ضد قارچی و ضد التهابی:

خواص ضد التهابی آن به‌دلیل وجود سلنیوم است که‌درد و ورم را کاهش میدهد و برای درمان درد های مفصلی نیز مفید است. این ویژگی ضد التهابی روغن خردل باعث شده‌است که‌در فرمول داروهای ضد التهابی مانند دیکلوفناک وجود داشته‌باشد.

گلوکوزینولات موجود در روغن خردل مانع از رشد باکتری هی ناخواسته‌و سایر میکروب ها میشود. روغن خردل همچنین دارای خواص ضد قارچی است که‌میتواند بثورات پوستی و عفونت های ناشی از قارچ را درمان کند.

10. روغن خردل مفید برای آسم:

روغن خردل، درمانی طبیعی برای آسم و سینوزیت محسوب می‌شود. در هنگام حمله‌آسم، ماساژدادن سینه‌با این روغن قهوه ای به‌جای پمادهای مالشی معمول آسم، می‌تواند باعث تسکین شود زیرا تنفس در بخار، جریان هوا را در ریه‌ها افزایش می‌دهد.

شما همچنین می‌توانید یک قاشق چایخوری شکر و یک قاشق چایخوری روغن خردل را ترکیب کرده‌و هرروز یک قاشق سرپر از آن را میل کنید، همچنین می‌توانید ترکیبی از یک قاشق چایخوری عسل و روغن خردل را سه‌بار در روز ببلعید. این درمان ها در کنترل آسم موثرند.

روغن خردل برای لب

فواید روغن خردل برای آسم 

11. روغن خردل مناسب برای دفع حشرات:

هنگام خروج از منزل میتوانید مقداری از روغن خردل را روی پوست خود بمالید و این گونه‌حشرات از شما دور می‌مانند، این ویژه‌گی روغن خردل در یک مطالعه‌در هندوستان مورد بررسی قرار گرفت

12. سفید شدن دندان ها و مشکلات مربوط به‌دهان و دندان:

به‌جای خرج های کلان، برای دندان پزشکی میتوانید از روش زیر استفاده‌کنید، در میان نسخه‌های طب سنتی پیشنهاد شده‌در بخش سلامت دهان و دندان در مجله اینترنتی فنجان گفته‌شده‌بود که‌این

روغن نسخه‌ی متفاوت طب سنتی برای دندان هاست. نصف قاشق چای خوری روغن خردل را با یک قاشق چای خوری پودر زرد چوبه و نصف قاشق چای خوری نمک، ترکیب کنید و با استفاده‌از این مخلوط دوبار در روز دندان هاد و لثه‌هایتان را بشویید تا دندان های سالم داشته‌باشید.

13. روغن خردل برای افزایش بهبود عملکرد مغز:

غلظت بالای اسید های چرب موجود در روغن خردل باعث افزایش عملکرد مغز می‌شود و به‌درمان افسردگی کمک میکند، همچنین ثابت شده‌است که‌حافظه‌را تقویت کرده‌و عملکرد شناختی مغز را بهبود می‌بخشد.

14. روغن خردل برای تقویت سلامت کلی بدن:

میتوان روغن خردل را به‌عنوان یک تونیک سالم برای ارتقاء سلامت کلی بدن مورد استفاده‌قرار داد. این مزایا را برای کل بدن فراهم میکند، چه‌آن را مصرف کنید و چه‌به‌صورت موضعی اعمال کنید.

مزایای استفاده‌از روغن خردل برای پوست:

15. از بین بردن لکه‌های تیره‌پوست:

ماساژ خردل به‌طور مرتب روی صورت شما میتواند به‌طور قابل توجهی لکه‌های قهوه‌ای مایل به‌زرد را از بین ببرد. با یک قاشق چای خوری ماست، چند قطره‌آبلیمو، روغن خردل و آرد نخود چی یک ماسک تهیه‌کنید و ان را روی صورت و گردنتان اعمال کنید و بعد از 10 تا 15 دقیقه‌با آب سرد بشویید.

برای گرفتن نتایج عالی، این کار را سه‌بار در هفته‌به‌مدت چند ماه‌تکرار کنید.

روغن خردل برای جوش

فواید روغن خردل برای پوست 

16. روغن خردل برای کمک به‌روشن کردن پوست:

برای نرم کردن پوست صورت، ترکیبی از روغن خردل و روغن نارگیل را بر صورت تان گذاشته‌و آن ناحیه‌را 5-6 دقیقه‌به‌صورت دورانی ماساژ دهید. صورت تان را به‌آرامی با یک پارچه‌پنبه‌ای پاک کنید، این کار گردش خون را تحریک کرده، پوست را روشن تر و شما را از شر جوش ها خلاص می‌کند.

17. به‌عنوان یک ضدآفتاب طبیعی عمل میکند:

به‌دلیل غلظت مناسب و سطح بالای ویتامین E روغن خردل، استفاده‌موضعی این روغن، دربرابر اشعه‌های شدید فرابنفش و دیگر آلاینده‌ها از پوست محافظت کرده، درنتیجه‌از سرطان پوست جلوگیری می‌کند و طبق انچه‌بارها در بخش سلامت مجله اینترنتی فنجان بیان شده‌است ویتامین E از پیری و چین وچروک جلوگیری کرده‌و مانند ضدآفتاب عمل می‌کند.

18. روغن خردل برای درمان جوش و عفونت ها :

این روغن، به‌دلیل خواص ضدباکتریایی و ضدقارچی خود، در درمان جوش هاو دیگر عفونت های پوستی مفید است، و از خشکی، بی طراوتی و خارش پوست تان جلوگیری می‌کند.

ماساژ بدن با روغن خردل، با افزایش گردش خون، پوست شما را جوان و تمیز می‌کند، همچنین به‌دلیل داشتن خواص ضدالتهابی، در کاهش التهاب موثربوده‌و درمان سریع بریدگی ها و زخم ها را آسان می‌کند.

19. روغن خردل دارای خواص ضد پیری:

روغن خردل در تاخیر انداختن روند پیری بسیار موثر است، مقدار بیش از حد ویتامین E موجود در آن باعث کاهش چین و چروک و نشانه‌های دیگر پیری پوست میشود، اگر که‌به‌طور منظم از آن استفاده‌کنید.

مزایای استفاده‌از روغن خردل برای مو:

20. تحریک رشد مو:

ماساژدادن پوست سر با روغن خردل، با افزایش گردش خون در پوست سر، رشد مو را تحریک می‌کند. این روغن سرشار از ویتامین ها و مواد معدنی به‌ویژه‌مقدار زیادی بتاکاروتن است. این بتاکاروتن به‌ویتامین A تبدیل می‌شود که‌برای رشد مو عالی است. همچنین، این روغن دارای آهن، اسیدهای چرب، کلسیم و منیزیم است که‌همه‌این ها رشد مو را افزایش می‌دهند.

روغن خردل

استفاده‌از روغن خردل برای مو 

21. روغن خردل برای جلوگیری از سفید شدن زود هنگام مو:

روغن خردل در جلوگیری از سفیدشدن زودهنگام مو موثر است و موی شما را به‌طور طبیعی تیره‌می‌کند. بنابراین، به‌جای رنگ کردن موها می‌توانید هرشب موی خود را با روغن خردل ماساژداده‌و نتیجه‌را ببینید.

22. خلاص شدن از شوره‌سر و خارش پوست سر:

خواص ضد باکتری و ضد قارچ روغن خردل پوست را سالم و بدون شوره‌و خشکی نگه‌میدارد. به‌منظور این کار، مقدار مشابه‌روغن خردل و نارگیل را با یکدیگر ترکیب کنید و روی موها و پوست سرتان ماساژ دهید و آن را با کلاه‌حمام بپوشانید و بعد از دو ساعت با شامپو بشویید، این کار را چند بار در هفته‌تکرار کنید.

23. سایر مزایای استفاده‌از روغن خردل:

روغن را روی پوست صورت خود بمالید و بعد از 10 دقیقه‌بشویید، این کار علائم خارش و قرمزی پوست را کاهش می‌دهد. روغن خردل را به‌طور کامل روی پوستتان ماساژ دهید که‌باعث تقویت و آرامش بدن می‌شود.

روغن خردل را بر روی پوست سرتان ماساژ دهید که‌باعث افزایش و تقویت فولیکول های مو می‌شود.

عوارض جانبی استفاده‌بیش از حد از روغن خردل:

1. حاوی اسید اروسیک است:

تحقیقات متعددی ثابت کرده‌اند که‌روغن خراطین حاوی مقدار زیادی از این اسید است، که‌در طبیعت بسیار سمس میباشد، با توجه‌به‌مقدار زیادی از این اسید در روغن خردل ممکن است، خطرات جدی برای سلامتی ما ایجاد کند.مصرف دوز بالای روغن خردل با مسایل قلبی، تنفسی، اسهال، کم خونی، سرطان و حتی مرگ در موارد شدیدتر میشود.

2. تاثیر روغن خردل بر روی سلامت قلب:

سطح بالای اسید اروسیک موجود در روغن خردل می‌تواند سلامت قلب را به‌خطر بیاندازد و به‌طور قابل توجهی آسیب برساند و به‌عضلات قلبی را به‌شدت آسیب می‌زند و گاهی حتی منجر به‌نارسایی قلبی می‌شود.

3. افزایش خطر ابتلا به‌سرطان ریه با مصرف زیاد روغن خردل:

علاوه‌بر ا افزایش خطر سلامت قلبی، عروقی، این اسید موجود در روغن خردل باعث سرطان ریه‌نیز می‌شود و به‌سادگی قسمت بالایی سیستم تنفسی ما را دچار مشکل می‌کند و مصرف طولانی مدت آن نیز می‌تواند کاملا مرگبار باشد.

فواید روغن خردل برای گوش

مضرات و عوارض استفاده‌زیاد از روغن خردل

4. روغن خردل منجر به‌ورم می‌شود:

این اتفاق اساساً شدیدترین نوع از ورم است، که‌در آن بافت نرم در بدن انسان به‌علت تجمع غیر معمول مایع به‌شدت متورم می‌شود.

5. روغن خردل منجر به‌التهاب می‌شود:

روغن خردل حاوی یک ترکیب شیمیایی مضر به‌نام آلیل ایزوتیوسیانات است، که‌می‌تواند منجر به‌التهاب لایه‌های ریه‌ها و دستگاه‌گوارش روده‌و غیره‌شود و همچنین باعث بروز مشکلاتی مانند افزایش حساسیت، عصبانیت و التهاب مزمن میشود.

6. منجر به‌برخی از آسیبهای پوستی میشود:

استفاده‌موضعی درازمدت از روغن خردل ممکن است بر روی پوست تاثیر بگذارد، مطالعات نشان می‌دهند که‌عملکرد پوستی را قطع می‌کند و باعث از دست رفتن آب از طریق اپیدرم می‌شود و می‌تواند باعث ایجاد لکه‌های کوچک روی پوست شود به‌همین دلیل است که‌در علم پزشکی مدرن از روغن خردل برای ماساژ نوزادان و کودکان اجتناب میشود.

7. روغن خردل منجر به‌واکنش های آلرژیک میشود:

واکنش های آلرژیک نیز در میان عوارض جانبی روغن خردل معمول است، مانند:قرمزی، خارش، خشکی پوست، ترک خوردگی و غیره‌که‌خیلی شدید نیست.

8. تاثیر بارداری:

زنان باردار باید از مصرف روغن خردل اجتناب کنند، زیرا حاوی ترکیبات شیمیایی است که‌برای مادر و جنین در حال رشد مضر است، محققان در این باره‌می‌گویند این مواد شیمیایی می‌تواند منجر به‌سقط جنین شود.

 

بیشتر بخوانید

خوردنی های مفید و مغذی برای زمستان

خوردنی های مفید و مغذی برای زمستان

پوست شفاف با تغذیه سالم

پوست شفاف با تغذیه سالم

خواص بسیار شگفت انگیز پرتقال

خواص بسیار شگفت انگیز پرتقال

تغذیه مناسب روزهایی که هوا آلوده است

تغذیه مناسب روزهایی که هوا آلوده است

سالم ترین روغن برای سرخ کردن غذا

سالم ترین روغن برای سرخ کردن غذا

خواص ریحان لیمویی ، خوشبوی پرخاصیت

خواص ریحان لیمویی ، خوشبوی پرخاصیت

آبمیوه هایی برای فصل سرما

آبمیوه هایی برای فصل سرما

سبزیجات مناسب و مفید برای فصل سرما

سبزیجات مناسب و مفید برای فصل سرما

نحوه نگهداری و پخت تخم مرغ

نحوه نگهداری و پخت تخم مرغ

از هویج ایرانی و زردک چه می دانید؟

از هویج ایرانی و زردک چه می دانید؟
مشاهده

مطالب بیشتر در تغذیه

با خواص زیبایی و درمانی شکر قهوه ای آشنا شوید

با خواص زیبایی و درمانی شکر قهوه ای آشنا شوید

تغذیه و خوراکی های مفید برای سلامت لثه

تغذیه و خوراکی های مفید برای سلامت لثه

اصول تغذیه ای در گرم ترین روزهای سال

اصول تغذیه ای در گرم ترین روزهای سال

این دلایل برای نخوردن پفک کافیست !!

این دلایل برای نخوردن پفک کافیست !!

خوردنی هایی که دندانها را می پوسانند !

خوردنی هایی که دندانها را می پوسانند !

با 10 روش اشتهای خود را افزایش دهید

با 10 روش اشتهای خود را افزایش دهید

یک برنامه ی عالی برای تغذیه مادران شیرده

یک برنامه ی عالی برای تغذیه مادران شیرده

11 ویتامین و مواد معدنی که برای بدن مورد نیازند

11 ویتامین و مواد معدنی که برای بدن مورد نیازند

در زمستان خود را با نارنگی درمان کنید

در زمستان خود را با نارنگی درمان کنید

نکاتی مفید و کلیدی از تغذیه در زمستان

نکاتی مفید و کلیدی از تغذیه در زمستان

مطالب مرتبط

طرز تهیه “استیک با سس خردل”

طرز تهیه “استیک با سس خردل”

معجزه خواص روغن هسته انگور در زیبایی پوست

معجزه خواص روغن هسته انگور در زیبایی پوست

طرز تهیه روغن دارچین و آشنایی با خواص بی نظیر آن

طرز تهیه روغن دارچین و آشنایی با خواص بی نظیر آن

روغن جوجوبا برای پوست و زیبایی خواص باورنکردنی دارد

روغن جوجوبا برای پوست و زیبایی خواص باورنکردنی دارد

خواص شگفت انگیز روغن دانه کتان از زیبایی تا کاهش وزن

خواص شگفت انگیز روغن دانه کتان از زیبایی تا کاهش وزن

خواص روغن کنجد برای سلامت ، زیبایی و لاغری شکم

خواص روغن کنجد برای سلامت ، زیبایی و لاغری شکم

بهترین روغن ماساژ نوزاد در زمستان

بهترین روغن ماساژ نوزاد در زمستان

خواص درمانی و زیبایی روغن پنیرک یا گیاه سبزه توله

خواص درمانی و زیبایی روغن پنیرک یا گیاه سبزه توله

ترک خوردن لبها را با این روغن آنی درمان کنید + روش

ترک خوردن لبها را با این روغن آنی درمان کنید + روش

خواص شگفت انگیز روغن حیوانی (روغن زرد)

خواص شگفت انگیز روغن حیوانی (روغن زرد)

ماساژ نوزاد با این روغن گیاهی، ممنوع

ماساژ نوزاد با این روغن گیاهی، ممنوع

خواص درمانی و زیبایی برگها و روغن شنبلیله در طب سنتی

خواص درمانی و زیبایی برگها و روغن شنبلیله در طب سنتی

روغن آرگان با خواصی فراتر از زیبایی پوست و مو

روغن آرگان با خواصی فراتر از زیبایی پوست و مو

خواص روغن ترنج ؛ این خوشبوی سراسر فایده

خواص روغن ترنج ؛ این خوشبوی سراسر فایده

روغن خراطین و تاثیرات باورنکردنی آن

روغن خراطین و تاثیرات باورنکردنی آن

خواص درمانی روغن بابونه در یک نگاه

خواص درمانی روغن بابونه در یک نگاه

زیبایی و سلامت با روغن بهار نارنج

زیبایی و سلامت با روغن بهار نارنج

روغن آلوئه ورا با خواصی بسیار مهم تر از زیبایی پوست

روغن آلوئه ورا با خواصی بسیار مهم تر از زیبایی پوست

اثر باورنکردنی روغن هسته سیب در زیبایی

اثر باورنکردنی روغن هسته سیب در زیبایی

خواص روغن پونه شگفت زده تان می کند

خواص روغن پونه شگفت زده تان می کند