بیشتر بخوانید

خواص گلیسیرین برای زیبایی، پوست و مو

خواص گلیسیرین برای زیبایی، پوست و مو

علل و درمان های خانگی خارش و حساسیت پوستی

علل و درمان های خانگی خارش و حساسیت پوستی

شادابی پوست با تونیک های گیاهی

شادابی پوست با تونیک های گیاهی

درمان “خشکی پوست” با روش های خانگی و طبیعی

درمان “خشکی پوست” با روش های خانگی و طبیعی

خوشمزه ای که موهایتان را کم پشت می کند

خوشمزه ای که موهایتان را کم پشت می کند

رشد ابروهای ریخته با هر روشی که فوری اثر می کند

رشد ابروهای ریخته با هر روشی که فوری اثر می کند

“درمان جوش صورت” سریعتر از آنچه فکر کنید

“درمان جوش صورت” سریعتر از آنچه فکر کنید

لوازم آرایشی تاریخ گذشته را دور بیاندازید

لوازم آرایشی تاریخ گذشته را دور بیاندازید

علل لکه های تیره روی پا و درمان خانگی و مدرن آن

علل لکه های تیره روی پا و درمان خانگی و مدرن آن

بوتاکس صورت

بوتاکس صورت
درمان جوش پوست چرب با روش های فوق العاده موثر و طبیعی
یکی از اصلی ترین دلایلی که در روی پوست جوش می زند چرب بودن پوست است، در ادامه قصد داریم بهترین روش ها را برای درمان جوش پوست چرب را معرفی کنیم.

جوش روی پوست صورت چرب را با ماسک و نسخه‌های طبیعی درمان کنید

معمولا مقابله‌کردن با پوست چرب و جوش ،مشکل است چرب بودن بیش از حد پوست، منجر به‌ایجاد جوش های سرسفید، سرسیاه، زیرپوستی و دیگر مشکلات پوستی می‌شود. جوش ها یک وضعیت نرمال پوستی هستند، که‌باعث التهاب پوست نیز می‌شوند ، متورم می‌شوند و سپس با چرک پر می‌شوند. جوش ها از مشکلات بسیار ناراحت کننده‌و ثابت پوست های چرب هستند ،که‌معمولا روی صورت، گردن،کمر و بازوها ظاهر می‌شوند. غدد چربی پوست های چرب بسیار فعال هستند و همیشه‌روغن و چربی بیش از حد ترشح می‌کنند اگر این نوع پوست به‌درستی تمیز نشود، احتمال ایجاد آکنه و جوش های سرسیاه‌را افزایش می‌دهد.

این چربی های پوست، گرد و غبار را از فضا جذب می‌کند و باعث ایجاد جوش می‌شود ؛ تمیز کردن، تونینگ کردن و مرطوب نگهداشتن صورت با محصولات مناسب و طبیعی به‌خلاص شدن از شر جوش ها کمک می‌کند. روش دیگر برای حفظ پوست از جوش و سایر مشکلات پوستی ، آنرا از محیط های آلوده‌دور نگهدارید اما روش های پیشنهادی دیگری در غالب درمان جوش پوست چرب با نسخه‌های طب سنتی هم وجود دارد که‌در ادامه‌این بخش از سلامت مجله اینترنتی فنجان خواهید خواند.

جوش لب و جوش پیشانی

بهترین روش ها برای درمان جوش های پوست چرب

راه‌های خلاص شدن از جوش های پوست های چرب در اطراف لب ها ، روی گونه‌و پیشانی:

لوسیون ها و داروهای قابل دسترس و متنوعی برای درمان جوش ها در مارکت ها وجود دارد اما ممکن است آنها حاوی برخی مواد شیمیای مضر باشند روش های طبیعی بسیاری برای درمان جوش ها وجود دارد.

یخ برای درمان جوش ها:

یخ به‌کاهش قرمزی ، تورم و التهاب جوش ها کمک میکند و همچنین گردش خون در ناحیه‌|آلوده‌را نیز افزایش میدهد. منافذ را میبندد و کثیفی و چربی سطح پوست را از بین میبرد. مقداری یخ را در یک تکه‌پارچه‌قرار دهید و چند دقیقه‌روی ناحیه‌مورد نظر اعمال کنید، این درمان را 3الی 4 بار در روز اعمال کنید.

استفاده‌از یخ

درمان جوش ها با استفاده‌از یخ

لیمو برای خشک شدن جوش پوست چرب:

آب لیمو حاوی ویتامین C است که‌به‌خشک شدن جوش ها بر روی پوست چرب کمک میکند برای درمان جوش پوست چرب به‌راحتی ، 1 تکه‌پارچه‌را درون آب لیمو خیس کنید و قبل از رفتن به‌رختخواب ، آن را روی جوش های پوست چرب خود بمالید.

روش دیگر ، نصف لیوان آب لیمو را با کمی پودر دارچین مخلوط کنید و روی جوش های خود اعمال کنید سپس اجازه‌دهید که‌از شب تا صبح بماند و بعد با آب ولرم شستشو دهید.

روغن درخت چای برای درمان جوش پوست چرب :

این یک درمان عالی برای رفع جوش میباشد ، حاوی خواص ضد باکتریای است که‌به‌مبارزه‌با باکتری های که‌منجر به‌ایجاد جوش میشوند، کمک میکند و در کاهش قرمزی و التهاب جوش ها نیز موثر هستند. یک تکه‌پنبه‌را درون روغن درخت چای خیس کنید و سپس روی محل مورد نظر اعمال کنید. بعد از 20 دقیقه‌بشویید.

 روغن درخت چای

درمان جوش های پوست چرب با روغن درخت چای

خمیر دندان برای درمان جوش ها :

خمیر دندان میتواند در درمان جوش ها بسیار تاثیر گذار باشد که‌این تاثیر پس از اعمال یخ نیز بیشتر میشود.بهتر است که‌از خمیر دندان سفید استفاده‌کنید و از ژل خمیر دندان نیز اجتناب کنید و قبل از رفتن به‌رخت خواب آن را روی پوست خود اعمال کنید و صبح روز بعد یا نیم ساعت پس از اعمال شستشو دهید.

بخور برای درمان جوش پوست چرب :

استفاده‌از بخور در هر زمان ، به‌خصوص زمانی که‌جوش دارید ، بسیار عالی است. بخور کمک میکند تا منافذ پوست باز شود و از شر چربی ها ، کثیفی ، و باکتری های که‌درون منافذ هستند خلاص شوید. یک ظرف بزرگ را از آب گرم پر کنید و اجازه‌دهید تا بخار کند و سپس سر خود را با یک حوله‌بپوشانید و از این بخار استفاده‌کنید.

 استفاده‌از بخور

برای درمان جوش های پوست چرب از بخور استفاده‌کنید

سیر از بهترین درمان های جوش:

سیر یک ضد ویروس ، ضد قارچ و آنتی اکسیدان است و یکی از سریعترین درمان های جوش میباشد ؛ چند عدد سیر تازه‌را برش دهید و به‌مدت چند دقیقه‌روی جوش ها اعمال کنید و سپس با آب گرم بشویید . این درمان را 3 الی 4 بار در روز تکرار کنید.

جوش شیرین برای درمان جوش پوست چرب:

جوش شیرین، یکی دیگر از درمان های موثر برای خلاص شدن از شر جوش می‌باشد و کمک می‌کند تا آلودگی ها و گردو غبار و سلول های مرده‌از روی پوست حذف شوند.جوش شیرین را با مقداری آب یا آب لیمو ترکیب کنید و یک ماسک غلیظ بدست آورید. این ماسک را به‌مدت چند دقیقه‌روی پوست اعمال کنسد و سپس با آب گرم بشویید برای گرفتن نتایج بهتر و سریعتر، این روند را دو بار در روز تکرار کنید.

جوش شیرین 

 بهبود جوش های پوست چرب با جوش شیرین

عسل برای بهبود جوش ها:

عسل یک آنتی بیوتیک طبیعی است که‌به‌روند بهبود جوش ها کمک می‌کند همچنین برای جلوگیری از عفونت نیز مفبد می‌باشد. عسل خالص را روی جوش های خود بمالید و سپس با آب گرم بشویید.

روش دیگر، عسل و دارچین را با هم ترکیب کنید و سپس قبل از رفتن به‌رختخواب،روی پوست خود اعمال کنید و صبح روز بعد، با آب سرد شستشو دهید این روند را تا هفته‌ها ادامه‌دهید.

خیار برای درمان جوش پوست چرب:

خیار اثر خنک کننده‌و تسکین دهنده‌روی پوست دارد. این میوه‌، حاوی ویتامین A ، ویتامین C ، ویتامین E و پتاسیم است.

خیار را رنده‌کنید و این ماسک را روی پوست خود اعمال کنید و بعد از 15 دقیقه‌با آب گرم شستشو دهید.

روش دیگر، تکه‌های خیار را درون آب خیس کنید، تمام مواد مغذی خیار وارد آب می‌شود و سپس می‌توانید از این آب ، برای شستشوی پوست خود استفاده‌کنید.

 استفاده‌از خیار

از بین بردن جوش های پوست چرب با استفاده‌از خیار

پاپایا برای درمان جوش پوست چرب:

پاپایا دارای خواص متععدی است که‌برای درمان جوش، بسیار مفید هستند ؛ حاو ی آنتی اکسیدان ، ویتامین A وآنزیم های است که‌به‌کاهش التهاب و عفونت کمک میکند.

پاپایا را خرد کنید و آب آن را استخراج کنید و آنرا روی جوش های خود اعمال کنید و بعد از 20 دقیقه‌بشویید.

روش دیگر ، میتوانید پاپایا را با مقداری عسل ترکیب کنید و ماسک بدست آمده‌را به‌آرامی روی صورت خود ماساژ دهید. اجازه‌دهید تا خشک شود و بعد با آب بشویید.

خردل برای درمان جوش ها و آکنه‌:

حاوی اسید سالیسیلیک است که‌برای درمان جوش ها و آکنه‌بسیار مفید است. همچنین حاوی ویتامین C ، اسیدهای چرب امگا3 و 6و روی است که‌برای پوست مناسب هستند. پودر خردل را با مقداری عسل ترکیب کنید و این ماسک را روی جوش های خود اعمال کنید و بعد از 15 دقیقه‌با آب بشویید.

درمان جوش پوست چرب با سفیده‌تخم مرغ:

به‌سادگی تخم مرغ را بشکنید و سفیده‌آن را بشکنید و سپس روی جوش ها اعمال کنید و اجازه‌دهید تا خشک شود. بهتر است که‌قبل از استفاده‌از سفیده‌تخم مرغ مقداری آبلیمو به‌پوست خود اعمال کنید.

 سفیده‌تخم مرغ

سفیده‌تخم مرغ برای درمان جوش های پوست چرب

درمان جوش های پوست چرب با ماسک خاک رس:

میتوانید پودر خاک رس را با کمی آب و مقداری روغن اسطوخدوس یا روغن درخت چای ترکیب کنید و این ماسک را شب هنگام ، روی جوش های خود بمالید و صبح روز بعد بشویید ، این درمان را 2 الی 3 بار در روز تکرار کنید.

سرکه‌سیب برای درمان جوش پوست چرب:

آکنه‌و جوش اکثر اوقات بر روی پوست های چرب مشاهده‌میشود.که‌به‌دلیل ترشح بیش از حد چربی میباشد. همچنین علت دیگر آن حمله‌باکتری ها نیز میباشد.که‌عنصر طبیعی که‌باکتری را میکشد در سرکه‌سیب وجود دارد. که‌به‌راحتی باعث میشود، چربی های بیش از حد پوست خشک شود و هرگونه‌آکنه‌و جوش را از بین میبرد. یک و نیم فنجان آب و یک فنجان سرکه را با هم ترکیب کنید و سپس صورت خود را با آن شستشو دهید.

 سرکه‌سیب

از بین بردن جوش های پوست چرب با سرکه‌سیب

پوست پرتقال برای درمان کردن جوش پوست چرب:

اگر شما میخواهید که‌یک درمان خانگی کاملا طبیعی را امتحان کنید، ما آماده‌ایم که‌راه‌حل آن را به‌شما ارائه‌دهیم بله‌ماسک پوست پرتقال یکی از درمان های شگفت انگیز است.

پوست 2 عدد پرتقال را بکنید و آب شیرین آن را دریافت کنید و بنوشید.

روش دیگر ، اجازه‌دهید تا پوست پرتقال خشک شود و آن را پودر کنید و سپس به‌مقداری آب آشامیدنی اضافه‌کنید تا ماسکی غلیظ به‌دست آورید. و سپس روی پوست خود اعمال کنید. اجازه‌دهید تا خشک شود و سپس بشویید.

ماسک شماره‌2 با پوست پرتقال برای کنترل پوست های چرب و براق :

مواد لازم:

پوست های پرتقال را در سایه‌خشک کنید و سپس آن ها را به‌صورت یک پودر خرد کنید.

این پودر را با آب یا ماست مخلوط کنید تا به‌صورت ماسک و خمیر در آید.

این ماسک طبیعی به‌دلیل خاصیت گس کنندگی منافذ باز پوست را کوچکتر می‌کند

نکته‌:در صورتی که‌شما تنها نواحی چربی روی بینی و پیشانی دارید و بقیه‌ی پوستتان طبیعی یا حتی خشک است، از این ماسک ها فقط بصورت T شکل ( ناحیه‌پیشانی و روی بینی ) استفاده‌کنید و آن ها را روی پوست خشک نمالید.

پوست پرتغال 

 پوست پرتغال برای از بین بردن جوش های پوست چرب

توت فرنگی برای بهبود و کاهش جوش ها :

توت فرنگی حاوی مقدار زیادی اسید سالیسیلیک است که‌منافذ باز پوست را میبندد و باکتری ها را از بین میبرد. ترکیب آن با عسل واقعا تاثیر گذار است.زیرا عسل دارای خواص ضد التهابی است که‌باعث کاهش جوش های ملتهب میشود.شما باید 3 عدد توت فرنگی را بشویید و آن را له‌کنید. و سپس 2 قاشق پر عسل به‌آن اضافه‌کنید. آنها را به‌خوبی مخلوط کنید و روی پوست خود اعمال کنید و بعد از 20 دقیقه‌شستشو دهید و تفاوت را ببینید.

درمان جوش های پوست چرب با ماسک موز:

مواد لازم

 • 1 موز رسیده
 • 1 قاشق چایی خوری عسل
 • یک لیمو یا پرتقال

روش:

موز را له‌کنید و عسل را به‌آن اضافه‌کنید. چند قطره‌آب پرتقال یا لیمو به‌آن اضافه‌کنید. مخلوط را روی صورت بمالید و به‌مدت 15 دقیقه‌نگه‌دارید. سپس با آب خنک و لیف مخصوص صورت پاک کنید.

جوش های پوست چرب

ماسک موز برای درمان جوش های پوست چرب

درمان جوش های پوست چرب با ماسک جو دوسر :

 • مواد لازم
 • جو دوسر
 • آب لیمو
 • عسل

روش :

مواد اولیه‌را به‌خوبی با هم مخلوط کنید تا خمیری شکل شود این خمیر را روی صورت بمالید ، فقط مراقب دور و داخل چشمانتان باشید.

اجازه‌دهید ماسک برای 10 دقیقه‌روی پوستتان بماند و بعد با آب گرم بشویید.

ماسک جو دوسر

 ماسک جو دوسر برای از بین بردن جوش های پوست چرب

ماسک طبیعی آرد نخودچی برای درمان جوش پوست چرب:

مواد لازم :

 • آرد نخود 2 قاشق غذا خوری
 • زرچوبه
 • آب لیمو
 • شیر 3 قاشق غذاخوری

آرد نخودچی و زردچوبه‌را با شیر مخلوط کنید و آنقدر بهم بزنید تا خمیری شود. خمیر بدست آمده‌را روی صورت خود بمالید و بگذارید 20 دقیقه‌بماند بعد آن را آبکشی کنید.

نکته‌:این ماسک برای پوست های سبزه‌تر توصیه‌می‌شود.

 

بیشتر بخوانید

هرکه خال صورتش بیش واقعا سلامتش بیشتر ؟

هرکه خال صورتش بیش واقعا سلامتش بیشتر ؟

بهترین ماسک طبیعی برای پوست های چرب

بهترین ماسک طبیعی برای پوست های چرب

علت جویدن ناخن در کودکان و بزرگسالان و راه ترک آن

علت جویدن ناخن در کودکان و بزرگسالان و راه ترک آن

طب سوزنی و لیفتینگ پوست صورت

طب سوزنی و لیفتینگ پوست صورت

آنچه موهایتان را زودتر از موعد سفید میکند

آنچه موهایتان را زودتر از موعد سفید میکند

رنگ مو با عصاره گیاهان طبیعی

رنگ مو با عصاره گیاهان طبیعی

محافظت از پوست خشک در زمستان

محافظت از پوست خشک در زمستان

17 توصیه مهم برای زیبایی پوست صورت

17 توصیه مهم برای زیبایی پوست صورت

نکاتی برای قبل و بعد از جراحی پیوند موی طبیعی

نکاتی برای قبل و بعد از جراحی پیوند موی طبیعی

چانه هایی که نیاز به جراحی دارند و برعکس

چانه هایی که نیاز به جراحی دارند و برعکس
مشاهده

مطالب بیشتر در پوست و مو

جوانی پوست دور چشم

جوانی پوست دور چشم

ویتامین های واجب برای زیبایی پوست

ویتامین های واجب برای زیبایی پوست

خطرات تاتو

خطرات تاتو

اینها رو بخورید تا موهاتون نریزه !

اینها رو بخورید تا موهاتون نریزه !

خوراکی های مفید برای رشد مو

خوراکی های مفید برای رشد مو

ترفندهای بی نظیر زیبایی مردان

ترفندهای بی نظیر زیبایی مردان

بلاهایی که استرس و بی خوابی بر سر پوستتان می آورد!!

بلاهایی که استرس و بی خوابی بر سر پوستتان می آورد!!

برای جذاب شدن به این برنامه مراقبت از پوست نیاز دارید

برای جذاب شدن به این برنامه مراقبت از پوست نیاز دارید

در این ساعات شبانه روز بخوابید تا پوستتان شفاف شود

در این ساعات شبانه روز بخوابید تا پوستتان شفاف شود

چرا این روزها همه میکرونیدلینگ انجام میدن؟

چرا این روزها همه میکرونیدلینگ انجام میدن؟

مطالب مرتبط

ماسک های فوق العاده برای نابود کردن جوش های سرسیاه صورت

ماسک های فوق العاده برای نابود کردن جوش های سرسیاه صورت

بهترین ماسک های خانگی و طبیعی ضد جوش

بهترین ماسک های خانگی و طبیعی ضد جوش

راههای سریع کاهش آکنه و جوش روی صورت

راههای سریع کاهش آکنه و جوش روی صورت

“درمان جوش صورت” سریعتر از آنچه فکر کنید

“درمان جوش صورت” سریعتر از آنچه فکر کنید

پوست بدون لک و جوش با 1 ترکیب قوی + دستورالعمل

پوست بدون لک و جوش با 1 ترکیب قوی + دستورالعمل

از بین بردن فوری “جوش سرسفید” در خانه

از بین بردن فوری “جوش سرسفید” در خانه

حقایق درمان جای جوش با لیزر

حقایق درمان جای جوش با لیزر

درمان جوش چرکی کف سر و پشت گردن

درمان جوش چرکی کف سر و پشت گردن

بهترین درمان برای جوش گرمازدگی

بهترین درمان برای جوش گرمازدگی

با جوش شیرین از شر شوره سر خلاص شوید

با جوش شیرین از شر شوره سر خلاص شوید

بهترین روش های درمان سریع جوش پیشانی بدون ماندن جای جوش

بهترین روش های درمان سریع جوش پیشانی بدون ماندن جای جوش

نسخه جادویی ضد جوش صورت

نسخه جادویی ضد جوش صورت

بهترین راه تخلیه جوش صورت

بهترین راه تخلیه جوش صورت

جوش هایی که با خود زنگ خطر دارند

جوش هایی که با خود زنگ خطر دارند

مواد غذایی خاص برای مقابله با جوش صورت

مواد غذایی خاص برای مقابله با جوش صورت

چگونه بعد از اپیلاسیون بدن جوش نزنیم؟

چگونه بعد از اپیلاسیون بدن جوش نزنیم؟

نباید های بعد از جوش زدن صورت

نباید های بعد از جوش زدن صورت

با 25 ماسک طبیعی،جای جوش را سریع درمان کنید

با 25 ماسک طبیعی،جای جوش را سریع درمان کنید

علت جوش چانه مشکل دیگری است + درمان گیاهی

علت جوش چانه مشکل دیگری است + درمان گیاهی

چگونه میتوانم جوش های بازویم را از بین ببرم؟

چگونه میتوانم جوش های بازویم را از بین ببرم؟