بیشتر بخوانید

دانلود تیتراژ پایانی ماه عسل با صدای مهدی یراحی

دانلود تیتراژ پایانی ماه عسل با صدای مهدی یراحی

دانلود تیتراژ ابتدایی ماه عسل با صدای فرزاد فرزین

دانلود تیتراژ ابتدایی ماه عسل با صدای فرزاد فرزین

معرفی ماهور ، دستگاه موسیقی سنتی و گوشه های آن

معرفی ماهور ، دستگاه موسیقی سنتی و گوشه های آن

خواننده مشهور با تی شرت جالب + عکس

خواننده مشهور با تی شرت جالب + عکس

جدیدترین کنسرت بابک جهانبخش در برج میلاد + عکس

جدیدترین کنسرت بابک جهانبخش در برج میلاد + عکس

کنسرت همایون شجریان در برج میلاد + عکس

کنسرت همایون شجریان در برج میلاد + عکس

محسن یگانه و مهدی یراحی در کنسرت سیروان خسروی + عکس

محسن یگانه و مهدی یراحی در کنسرت سیروان خسروی + عکس

صحبت های مهدی یراحی درباره احسان علیخانی در تلویزیون + فیلم

صحبت های مهدی یراحی درباره احسان علیخانی در تلویزیون + فیلم

کنسرت های مهرماه در تالار وحدت

کنسرت های مهرماه در تالار وحدت

کنسرت مرتضی پاشایی در برج میلاد + عکس

کنسرت مرتضی پاشایی در برج میلاد + عکس
تلاش های فرزاد فرزین برای ستاره شدن
فرزاد فرزین خواننده محبوب ایران از روزهای زندگی خود، از تلاش هایش برای رسیدن به موفقیت و ستاره شدن سخن می گوید.

بخش هایی از روزهای موفق فرزاد فرزین

فرزاد فرزین خیلی تلاش کرد تا از موفقیت های غیرمجازی که‌در ابتدا به‌دست آورده‌بود فاصله‌بگیرد و دوباره‌نه‌از اول، که‌به‌شکلی مجاز ادامه‌بدهد. در دوره‌ای که‌کانال های آن وری اجازه‌داشتند از اینور هم تغذیه‌شوند مشهور شد، بعد که‌برای آنها مشکلاتی پیش آمد، مدتی غیرمجاز بود و بعد، صبر کرد که‌مجاز شود. اینجا بخش های پراکنده‌و کوتاهی از روزهای موفقیت اش را می‌خوانید. به‌سختی می‌شد تعیین کرد سال موفقیت فرزاد چه‌سالی بود که‌ما نوشتیم 83.

از سال 1378 که‌با گروه‌کروز استارت آلبوم اولم را زدم، برای موفقیت شروع کرده‌بودم، نه‌اینکه‌ببینم احتمالش هست یا نیست. آن موقع با الان تفاوت های زیادی داشت اما من این نظریه‌را داشتم که‌می‌شود در این زمینه‌موفق شد. اوایل کارهای تصویری می‌کردم و در کنارش موسیقی را به‌صورت تفننی پیگیری می‌کردم اما بعدا که‌حرفه‌ای تر کار کردم یک جنم را در خودم دیدم و فکر کردم موسیقی را باید حرفه‌ای دنبال کنم. من اصلا نیامده‌بودم که‌ببینم چطور می‌شود. شاید ضعف هایی داشتم اما آمده‌بودم که‌موفق شوم.

ملودی آهنگ «شراره» مال من بود و علی ثابت در سال 80 آن را تنظیم کرد اما سه‌سال طول کشید تا منتشر شود. وقتی آمد موفق شد اما اگر سه‌سال قبل منتشر می‌شد، سه‌سال جلوتر بود و این یعنی اینکه‌قبل از آلبوم فریدون بود. زمانی که‌مجوز آن گرفته‌شد، این آهنگ یک مقدار قدیمی شده‌بود.
با گروه‌کروز یک آلبوم جمع کردیم که‌یکی دو قطعه‌اش را در آلبوم شراره‌هم آوردم و آهنگسازش هم من بودم. بعد آقای احمدیان آمد و گفت باید امتحان سلفژ بدهید که‌من درگیر آن شدم. آن گروه‌هم جدا شدند و رفتند با شروین سهرابیان کارها را خواندند. بگذریم که‌آهنگسازی کارها را من کرده‌بودم و به‌اسم خودشان زدند اما مهم نیست. من فقط یک کار شش و هشت آن به‌اسم «ستاره» را برداشتم و شراره‌را استارت زدم. شرایط سختی بود، هم از لحاظ مالی در مضیقه‌بودیم و هم در استودیویی در شهرک بنفشه‌کار می‌کردیم. کم کم با علی ثابت آشنا شدم و بعد مجوز خوانندگی گرفتم و...
از ابتدا نوازندگی من با آهنگسازی همراه‌بود. از 18- 17 سالگی آهنگ می‌ساختم و روی آن می‌خواندم و آلبوم پر می‌کردم.
 
 
فرزاد فرزین

تلاش های فرزاد فرزین برای رسیدن به‌هدفش

 

البته‌شعرها همه‌ضعیف بودند. از سال 70 کیبورد می‌زدم و از سال 75شروع کردم با آهنگسازی کردم که‌البته‌ضعیف بود اما کمک کرد تا بفهمم این استعداد را دارم. حتی خانواده‌من هم چندان امیدوار نبودند و می‌گفتند این بچه‌صدا هم ندارد. چطور می‌تواند خواننده‌شود؟ خانواده‌به‌هر حال مخالف بودند و شرایط هم مساعد نبود اما من اعتقادی که‌خودم داشتم را باور داشتم، به‌آن تکیه‌کردم و تلاش کردم تا پیشرفت کنم. آن موقع که‌تست سلفژ گذاشتند ما خیلی غر زدیم اما عملا باعث شد که‌ما یاد بگیریم.

همکاری با گروه‌کروز

پیش سروش عازمی خواه‌سلفژ را یادگرفتم که‌نوازنده‌ویولن در ارکستر ملی است. اتفاقا من مجبور شدم تا به‌صورت فشرده‌سلفژ یاد بگیرم چون دو ماه‌بعد امتحان داشتم. آنجا چشمم باز شد و تازه‌فهمیدم آن چیزی که‌کورکورانه‌اجرا می‌کردم چیست، هر چند سختگیری بود اما باعث شد که‌به‌فهم خوبی از موسیقی برسیم و موثر بود.

گروه‌کروز را با دوستانم تشکیل داده‌بودم. یکی از بچه‌ها همسایه‌قدیمی مان در ستارخان بود که‌هم کیبورد می‌زد و هم با کارهای کامپیوتری آشنا بود و یک هم دوست ایشان. لابد هسته‌مرکزی این گروه‌فرزاد فرزین بود که‌وقتی او را برداشتند این گروه‌هم از بین رفت. سازنده‌من بودم و اپراتوری و نوازندگی را بچه‌ها انجام می‌دادند اما در ایران همان طور که‌می‌دانید، وقتی افراد در یک کار گروهی قرار می‌گیرند، نه‌بر این اساس داشته‌ها که‌براساس توهمات شان، مدعی می‌شوند. من جدا شدم. آنها آلبوم شان را دادند و هیچ اتفاقی نیفتاد و من ادامه‌دادم و سه‌سال بعد آلبومم آمد بیرون.

سروش عازمی خواه‌که‌به‌همراه‌برادرش سوشیانت در ارکستر ملی فاخته‌کرج بود، علی ثابت را به‌من معرفی کرد. دکتر سروش که‌البته‌دکترای پزشکی داشت، پسر خیلی بااستعدادی بود و هم سن و سال ما. چون کار موزیک انجام می‌دادند، اکثر افراد را می‌شناختند. به‌من گفتند بهتر است این تنظیم ها که‌با کیبورد انجام می‌دهی را حرفه‌ای کنی و از این طریق با علی ثابت آشنا شدیم و قرار شد آلبوم ما را روتوش کند و خوب هم این کار را انجام داد. شد آلبوم شراره‌و این اولین کار علی ثابت هم بود.

 

فرزاد فرزین

تلاش های فرزاد فرزین برای رسیدن به‌هدفش

 

 

ساخت آلبوم شراره


آلبوم شراره‌که‌آمد ترکیب شد با شبکه‌های نیمه‌مجاز ماهواره‌ای. برنامه‌سازی می‌کردیم. با مهدی مدرس و فرزاد مدنی و چند نفر از دوستان برنامه‌پشت صحنه‌را می‌ساختیم و من مجری بودم. تازه‌شبکه‌آمده‌بود و آن موقع تنها تایمی بود که‌مردم خیلی برنامه‌ها را می‌دیدند. آلبومم را پخش نمی کردند تا اینکه‌آقای شاه‌علی خواست که‌آلبوم شراره‌را از آن پخش که‌درواقع آشنای ما هم بود و فقط آن را پخش می‌کرد، بگیریم.
آن شرکت اصلا کار پخش را خوب انجام نداد و حتی هزینه‌تکثیرش را هم خود من انجام می‌دادم. خلاصه‌آنکه‌آنها به‌خاطر کارنکردنشان از ما غرامت دو میلیونی گرفتند. و این پول آن موقع برای ما خیلی پول بود. از آن آلبوم سی هزار نسخه‌زده‌بودیم. بیستم فروردین ماه، مجتبی شاه‌علی 150 تای دیگر از آن تکثیر و شروع به‌تبلیغ کردند. برای آن یک تیزر و کلیپ ساختیم و یک دفعه‌همه‌چیز تغییر کرد.
همه‌کارهای آلبوم را خودمان طی سه‌سال انجام داده‌بودیم و مجموع هزینه‌ای که‌کردیم حدود دوم میلیون و 600-500 هزار تومان بود که‌یک میلیون و نیم را پدرم در سه‌قسط 500 هزار تومانی داد و دیگر پولی نداد و ما رفتیم پیش ارژنگ حقانی کارها را میکس و مستر کردیم. خودمان در خیابان نصرت استودیو نت داشتیم و من و یاشار صباحی کار می‌کردیم و بقیه‌را خودمان تقبل کردیم.

بگذار واقعیت آلبوم شراره‌را بگویم که‌تا حالا هیچ جا نگفتم. آلبوم شراره‌وقتی از آن پخش درآمد و روی آن 30 هزار تا، چهار میلیون تومان سود کردیم و پنج میلیون هم به‌مجتبی شاه‌علی فروختیم. همان پنج میلیون را هم نمی خرید و می‌گفت بده‌برایت پخش کنم.
البته‌به‌نسبت آلبوم اول بودن، خوب سود کرده‌بودیم. شش، هفت میلیون برای ما ماند. خدا را شکر جای خوبی افتاد. وقتی که‌آلبوم را گرفتند روی آن تبلیغ کردند، شبکه‌دستشان بود و مردم آهنگ را شنیدند و رفتند خریدند. آن موقع هم مثل الان نبوده‌که‌فردای پخش هم در اینترنت آن را ببینند. خودشان گفتند که‌70- 360 هزار تا فروخته‌بود که‌برای آلبوم اول استارت خوبی بود.
 
 
فرزاد فرزین

تلاش های فرزاد فرزین برای رسیدن به‌هدفش

 


دوری از شرایط بازار

سال 84 که‌اولش شراره‌را منتشر کردم، همان تایم طرح آهنگ هموطن را ساختم که‌رضا صادقی و بچه‌ها آمدند خواندند. بعد استارت آلبوم «تعقیب» را زدم که‌مال نوای رامشه‌بود و نزدیک به‌9 برابر آلبوم قبلی ام فروختم و آن موقع از همه‌بالاتر بود و حتی برای آلبوم تیزر هم ساختم. آلبوم آماده‌می‌شد و در مرحله‌تصویب شعر در ارشاد بود که‌در اواخر سال 84 ممنوع الکار شدیم.
بلافاصله‌با مهدی مقدم رفتیم آنجا تعهد دادیم اما سیگنال پخش برنامه‌در آلمان بود و کسی به‌حرف ما گوش نمی کرد و مدام کارها را پخش می‌کردند. از آن طرف قطع نکردند و از این طرف همکاری نکردند. بعد مهدی مقدم مجوز گرفت و دوباره‌کلیپ داد و چون او این کار را کرد، گفتند لابد ما هم می‌خواهیم این کار را بکنیم و دیگر به‌ما مجوز ندادند و شرایط برای ما خیلی سخت شد. آلبوم تعقیب توسط یکی از دوستان که‌همه‌می‌شناسند لو رفت...
این آلبوم در تایم خودش آلبوم بسیار خوبی بود. بعد من آلبوم شوک را با فرزاد فتاحی که‌آن موقع دوست صمیمی ام بود، شروع کردم و با هم روی آلبوم خیلی کار کردیم، منتها چون طول کشیده‌بود، از شرایط بازار دور شدیم. 85 شد 87 و شرایط مالی مان هم خیلی بد بود.


ساخت شعر و آهنگ شوک
فیلم سینمایی پسران آجری را بازی کردم و در آهنگسازی هم «به‌تو مدیونم» را ساختم که‌در برنامه‌کوله‌پشتی احسان علیخانی تیتراژ شد و بازتاب خوبی داشت. اما وقتی در بازار نباشی، فرقی نمی کند چه‌بازتابی داشته‌باشی.

بعد از آن شعر و آهنگ شوک را نوشته‌بودم و این اسم را برای آن آلبوم انتخاب کردم و هنوز هم معتقدم برخی از قطعات آن آلبوم به‌خاطر بخش ضعیف ایران گام، حیف شد. آن موقع همزمان آلبوم محسن چاووشی بیرون آمد که‌پخش سوپرمارکتی و تبلیغات وسیع داشت ولی ما پخش سوپرمارکتی نداشتیم. خلاصه‌پخش ضعیف بود و شوک خیلی بد و فکر می‌کنم در نهایت 40-130 هزار تا فروخت. ما هم به‌خاطر شرایط مالی و کاری از شرایط بازار دور شده‌بودیم و نگاه‌مان هم نگاه‌های شخصی و هنری بود. خلاصه‌موفق نشدیم.
 
 
فرزاد فرزین

تلاش های فرزاد فرزین برای رسیدن به‌هدفش

 

البته‌همان طوری که‌گفتم در نهایت مشکل کار نه‌به‌تنهایی من بودم نه‌فرزاد فتاحی و نه‌ایران گام. همه‌دخیل بودند، منتها درصدها فرق می‌کرد. وقتی شوک موفق نبود، خیلی از همکاران گفتند که‌او فقط با ماهواره‌و تبلیغات آن موفق شده‌بوده‌و من باید ثابت می‌کردم، چنین چیزی نیست. می‌خواستم ثابت کنم این ماجرا به‌تنهایی روی همه‌چیز اثر ندارد. مهر 87 آلبوم شوک بیرون آمد و جزو معدود دفعاتی بود که‌من روی آلبوم جدید خیلی فشار گذاشتم و 90 درصد produce کردن کار هم با خودم بود. وقتی که‌کار پخش شد، از یک سال و سه‌ماه‌قبل آلبوم آماده‌بود و همه‌می‌دانستند که‌آلبوم خوبی است و ما با شرکت هنر اول قرارداد بستیم.

بازگشت

اعتقاد دارم در زمینه‌جامعه‌شناسی هوش خوبی دارم. نه‌تنها من، هر کسی دیگری که‌در هر کاری موفق می‌شود، حتما از IQ خوبی در آن زمینه‌برخوردار است. به‌هر حال من رشته‌مدیریت خواندم، سعی کردم کار را مدیریت کنم و اساسا همه‌بچه‌های یکه‌با من کار کردند می‌دانند که‌من تحت هر شرایطی، کار خودم را مدیریت می‌کنم. نظر همه‌را گوش می‌دهم، اما درنهایت تصمیم خودم را می‌گیرم. روی هیچ چیزی هم تعصب ندارم. خدا را شکر می‌کنم که‌دوستان صمیمی من مجیزگو هم نیستند و واقعا سلیقه‌شان را می‌گویند. گوش می‌دهند و می‌گویند خیلی بدم آمد. اگر این اتفاق چند بار بیافتد، آن آهنگ را کنار می‌گذارم چون آهنگ پاپ است و همه‌باید دوست داشته‌باشند.

البوم شانس همه‌فاکتورها را برای موفقیت داشت و تنها ایرادش پیشینه‌بد ما در فروش آلبوم شوک بود. قبل از آن هم که‌ممنوع الکار بودیم. یعنی فاصله‌زیادی افتاده‌بود که‌این آلبوم توانست این فاصله‌را پر کند. هر آلبومی نمی تواند این کار را بکند. 
بیشتر بخوانید

آلبوم های جدید از بازیگران سینما

آلبوم های جدید از بازیگران سینما

علی لهراسبی : فکر نمیکردم ممنوع الکار شوم!

علی لهراسبی : فکر نمیکردم ممنوع الکار شوم!

نیوشا ضیغمی و همسرش در کنسرت طلیسچی + عکس

نیوشا ضیغمی و همسرش در کنسرت طلیسچی + عکس

حمید عسگری و هیجانات کنسرت آمریکا

حمید عسگری و هیجانات کنسرت آمریکا

آلبوم جدید رضا صادقی در سال 92 منتشر شد

آلبوم جدید رضا صادقی در سال 92 منتشر شد

کلیپ جدید رضا هلالی و حامد زمانی برای امام رضا(ع) + دانلود صوت

کلیپ جدید رضا هلالی و حامد زمانی برای امام رضا(ع) + دانلود صوت

مناجات خوانی رمضان محمد معتمدی + دانلود صوت

مناجات خوانی رمضان محمد معتمدی + دانلود صوت

همایون شجریان و همسرش + عکس

همایون شجریان و همسرش + عکس

دانلود تیتراژ دودکش با صدای رضا صادقی

دانلود تیتراژ دودکش با صدای رضا صادقی

دانلود تیتراژ سریال مادرانه با صدای احسان خواجه امیری

دانلود تیتراژ سریال مادرانه با صدای احسان خواجه امیری
مشاهده

مطالب بیشتر در موسیقی

از پیانو چه می دانید؟

از پیانو چه می دانید؟

سه تار ساز روحانی

سه تار ساز روحانی

الفبای موسیقی نت

الفبای موسیقی نت

همه چیز درباره سنتور این ساز خوش صدای ایرانی

همه چیز درباره سنتور این ساز خوش صدای ایرانی

ردیف و دستگاه در موسیقی اصیل ایرانی

ردیف و دستگاه در موسیقی اصیل ایرانی

آشنایی با ساز چنگ

آشنایی با ساز چنگ

ترانه های برتر موسیقی پاپ ایران

ترانه های برتر موسیقی پاپ ایران

حسین علیزاده و موسیقی در چشم باد

حسین علیزاده و موسیقی در چشم باد

عکس جالب محسن یگانه در کودکی

عکس جالب محسن یگانه در کودکی

اولین کنسرت فضایی یک خوانندۀ زن

اولین کنسرت فضایی یک خوانندۀ زن

مطالب مرتبط

بیوگرافی فرزاد فرزین و همسرش + تصاویر دیدنی “فرزاد فرزین”

بیوگرافی فرزاد فرزین و همسرش + تصاویر دیدنی “فرزاد فرزین”

آلبوم جدید فرزاد فرزین در ترکیه + عکس

آلبوم جدید فرزاد فرزین در ترکیه + عکس

سفینه فرزاد فرزین در برج میلاد + تصاویر

سفینه فرزاد فرزین در برج میلاد + تصاویر

همکاری فریدون آسرایی و فرزاد فرزین در قطعه جدید

همکاری فریدون آسرایی و فرزاد فرزین در قطعه جدید

یخ زمستان امسال با کدام آلبوم های جدید پاپ آب می شود؟

یخ زمستان امسال با کدام آلبوم های جدید پاپ آب می شود؟

فرزاد فرزین کنسرت آنلاین رایگان برگزار می کند

فرزاد فرزین کنسرت آنلاین رایگان برگزار می کند

معرفی برگزیدگان موسیقی کشور در سال 95 + تصاویر

معرفی برگزیدگان موسیقی کشور در سال 95 + تصاویر

ناگفته های فرزاد فرزین از آلبوم جدیدش

ناگفته های فرزاد فرزین از آلبوم جدیدش

محمدرضا گلزار و احسان علیخانی در کنسرت فرزاد فرزین + تصاویر

محمدرضا گلزار و احسان علیخانی در کنسرت فرزاد فرزین + تصاویر

بازیگری هنر این روزهای فرزاد فرزین

بازیگری هنر این روزهای فرزاد فرزین

واکنش فرزاد فرزین به درگذشت افشین یداللهی

واکنش فرزاد فرزین به درگذشت افشین یداللهی

بازیگران مانکن در کنسرت فرزاد فرزین

بازیگران مانکن در کنسرت فرزاد فرزین

آهنگ مدال مردمی فرزاد فرزین برای المپیک ریو + عکس

آهنگ مدال مردمی فرزاد فرزین برای المپیک ریو + عکس

آهنگ عاشق فرزاد فرزین + دانلود

آهنگ عاشق فرزاد فرزین + دانلود

فرزاد فرزین و بازیگر مشهور در روسیه + عکس

فرزاد فرزین و بازیگر مشهور در روسیه + عکس

بیوگرافی و عکسهای “محمد علیزاده” تا ازدواج و عاشق شدن

بیوگرافی و عکسهای “محمد علیزاده” تا ازدواج و عاشق شدن

بازی فرزاد فرزین در سریال رقص روی شیشه +عکس

بازی فرزاد فرزین در سریال رقص روی شیشه +عکس

انصراف فرزاد فرزین از بازی در سریال رقص روی شیشه + عکس

انصراف فرزاد فرزین از بازی در سریال رقص روی شیشه + عکس

فرزاد فرزین در خندوانه از ابراز علاقه به همسرش گفت

فرزاد فرزین در خندوانه از ابراز علاقه به همسرش گفت

اولین تصویر از فرزاد فرزین در سریال مانکن رونمایی شد

اولین تصویر از فرزاد فرزین در سریال مانکن رونمایی شد