بیشتر بخوانید

ست رنگ سال 2013 - سری 2

ست رنگ سال 2013 - سری 2

ست رنگ سال 2013 - سری 3

ست رنگ سال 2013 - سری 3

نکات مهم خرید و نگهداری لباس زیر زنانه

نکات مهم خرید و نگهداری لباس زیر زنانه

مدل شلوار لی دخترانه رنگ سال 2013- سری 3

مدل شلوار لی دخترانه رنگ سال 2013- سری 3

روش شستشوی کلاه گیس برای افزایش عمر آن

روش شستشوی کلاه گیس برای افزایش عمر آن

مدل شال و روسری - 12

مدل شال و روسری - 12

مدل های شلوار لی دخترانه مام استایل و زاپ دار + تصاویر

مدل های شلوار لی دخترانه مام استایل و زاپ دار + تصاویر

مدل عینک آفتابی لاکچری زنانه رنگی و آینه ای + تصاویر

مدل عینک آفتابی لاکچری زنانه رنگی و آینه ای + تصاویر

طراحی دکوراسیون بوتیک ، حرفه ای برای جذب مشتری

طراحی دکوراسیون بوتیک ، حرفه ای برای جذب مشتری

مدل شال و روسری - 13

مدل شال و روسری - 13
لباس هایی که بدن را عذاب می دهند!
پوشیدن لباس های مختلف بسیار هیجان انگیز است اما باید قبل از انتخاب لباسی که می خواهید بخرید و در دراز مدت به تن کنید، دقت کنید تا به سلامت بدن تان آسیب نزند.

لباس هایی که‌برای سلامت بدن شما مضرند

خواه‌در لباس پوشیدن از مد پیروی کنید یا لباس هایتان را خودتان ست کنید، وقتی صحبت از اثر لباس بر سلامت می‌شود همه‌ی لباس ها مثل هم نیستند. واقعیت این است که‌برخی از لباس هایی که‌میپوشید روی سلامتی شما تاثیر می‌گذارند!

اگرچه‌این لباس ها ممکن است ظاهری شیک، تمیز و فریبنده‌در شما ایجاد کنند اما توجه‌به‌خطرات مختلف سلامتی که‌با انواع خاصی از لباس ها مرتبط است بسیار مهم می‌باشد. برای اینکه‌بهترین ظاهر را داشته‌باشید، بهتر است قبل از این که‌برخی از لباس ها را بپوشید خطرات سلامتی احتمالی آن ها را نیز در نظر بگیرید.

کفش های پاشنه‌بلند

برخی از خانم ها از پوشیدن کفش های پاشنه‌بلند و راه‌رفتن با آن لذت می‌برند. درواقع ، امروزه‌پوشیدن کفش هایی با پاشنه‌4-5 سانتی متری برای اکثرخانم ها معمول است.

بیشترآنهایی که‌قدی کوتاه‌دارند از آن برای افزایش قد استفاده‌می‌کنند و این کفش ها می‌توانند ظاهری زیبا به‌آن ها بدهند.با این وجود، پوشیدن این کفش ها در طولانی مدت می‌تواند یک فاجعه‌برای سلامتی به‌همراه‌داشته‌باشند.

پاشنه‌های این کفش فشاری غیر ضروری به‌ستون فقرات، کمر و زانوها وارد می‌کند که‌پوشیدن مداوم آن می‌تواند صدمات زیادی به‌ماهیچه‌های ساق پا وارد کند و علاوه‌براین، هر چه‌پاشنه‌کفش بلندتر باشد نیرو و وزن غیر ضروری بیشتری روی مچ پا وارد می‌شود که‌همچنین خطر پیچ خوردگی پا، در رفتگی و شکستگی را نیز در این ناحیه‌بسیار افزایش خواهد داد و ممکن است عواقب ناگواری را به‌همراه‌داشته‌باشد بنابراین چنانچه‌پیش از این هم در مجله اینترنتی فنجان گفته‌شد دفعه‌بعد که‌قصد پوشیدن این کفش ها را داشتید با در نظر گرفتن عواقب آن، به‌سلامت خود لطف کنید.

کفش های پاشنه‌بلند

لباس زیر تنگ

امروزه‌لباس زیر تنگ انتخاب محبوبی میان خانم هاست. اگرچه‌لباس های زیرگشاد نیز گزینه‌ای جذاب نیست اما مهم است که‌درک کنید پوشیدن لباس زیر تنگ برای سلامتی مضر است زیرا رگ ها و عروق پوست را تحت فشار قرار می‌دهد و علاوه‌براین، اگر مستعد ابتلا به‌عفونت ادراری یا دیگر عفونت ها هستید، پوشیدن لباس زیر تنگ می‌واند روند بهبودی را دشوار کند و همچنین بسته‌به‌فعالیتی که‌انجام می‌دهید، تعریق زیاد باعث می‌شود تا باکتری های مضر به‌واژن منتقل شوند. گذشته‌از این خطرات، پوشیدن لباس زیر تنگ به‌عروق ناحیه‌مقعد فشار آورده‌و خطر بواسیر را به‌همراه‌خواهد داشت.

کفش های نوک تیز

وقت آن است که‌بدانید کفش های نوک تیز هم برای سلامتی مضر هستند زیرا با توجه‌به‌اینکه‌انگشتان شما را به‌شکلی غیر طبیعی قالب می‌زند، آنها را جمع کرده‌و فشار می‌دهد بنابراین جای تعجب نیست که‌به‌خصوص برای انگشتان پا مضر باشند.

در واقع، این نوع کفش ممکن است باعث تورم انگشتان پا و نورم (تومورعصبی) شود. که‌معمولا بین انگشت سوم و چهارم پا رخ می‌دهد و در نتیجه‌عصب پا در اثر تحمل فشار بزرگ شده‌و درنهایت دچار آسیب دیدگی دائمی می‌شود. بنابراین بهتر است از پوشیدن این کفش ها خودداری کنید و کفشی را انتخاب کنید که‌در قسمت انگشت شست پا جای آزادی داشته‌باشد.

کفش های نوک تیز

شلوار جین چسبان

شلوارجین چسبان طی چندسال اخیر محبوبیت بیشتری پیدا کرده‌است و برخلاف نمونه‌های گشاد برای سلامتی بسیار خطرناک می‌باشد. چسبان بودن این شلوارها می‌توانند موجب بروز حساسیت های پوستی وخارش بدن در قسمت هایی مانند باسن، کشاله‌ها، پاها و ساق پا شوند. اگرچه‌این شلوارها مورد پسند شما قرار می‌گیرد اما باید از این واقعیت آگاه‌باشید که‌خود را در معرض خطر قرار می‌دهید.

تنگی شلوارجین ممکن است باعث بی حسی و گزگز شدن پاهای شما شده‌و تنگی آن در ناحیه‌کمر در برخی افراد موجب ریفلاکس اسید معده‌می‌شود. در برخی از افراد نیز این شلوارهای چسبان موجب تشدید بیماری های سندرومی مانند سندروم کمپارتمنت می‌شود که‌به‌دلیل تجمع فشار ناشی از تورم بافت های بدن است. زین پس سعی کنید شلوارجینی گشاد و راحت بپوشید.

شلوار جین چسبان

دمپایی لاانگشتی

دمپایی های لاانگشتی انتخابی محبوب برای زنان می‌باشد. اگرچه‌این دمپایی ها علاوه‌بر جذابیت می‌توانند به‌راحتی پوشیده‌و درآورده‌شوند و پاهایتان را در فصل تابستان خنک نگه‌دارند اما با خطراتی نیز همراه‌هستند.

اولین خطر اینکه‌این دمپایی ها پاها را پوشش نمی دهد واین باعث آسیب پذیری آنها در برابر اشیا، زمین خوردن، لگد زدن و ضربه‌زدن می‌شود. بعلاوه‌این درمعرض دید بودن پاها می‌تواند پوست را مستعد ابتلا به‌انواع مختلف سرطان کند.

خطر بعدی این است که‌این دمپایی ها کفی نازکی دارند و از پا حمایت نمی کنند به‌همین دلیل می‌توانند مشکلاتی را برای کل بدن ایجاد کنند و همچنین ممکن است باعث درد بین انگشت سوم و دوم نیز شود.

با این اوصاف، اگر هنوز هم تمایل به‌پوشیدن این دمپایی ها دارید به‌دنبال مارکی باشید که‌کف آن ضخیم باشد و استفاده‌از کرم ضد آفتاب را فراموش نکنید و همچنین مراقب باشید که‌در کجا قدم می‌زنید.

دمپایی های لاانگشتی

جواهرات سنگین

امروزه‌مد و فشن به‌سوی استفاده‌از اکسسوری های سبک و ظریف رفته‌است در حالی که‌گوشواره‌و گردنبند های سنگین نیز طرفداران خود را داشته‌و گاهی نشانه‌ثروت تلقی می‌شود.

اگر شما نیز از این نوع جواهرات استفاده‌می‌کنید باید بدانید که‌ممکن است عواقب تلخی بر سر راهتان باشد. اول این که‌این گوشواره‌ها آنقدر سنگین و بزرگ هستند که‌می‌توانند به‌طور ناخواسته‌لاله‌های گوش را پایین کشیده‌یا پاره‌کنند.

در واقع، این گوشواره‌ها به‌دلیل اینکه‌همیشه‌به‌گوش آویزان هستند یک فشار مستمر به‌گوش وارد می‌کنند که‌به‌مرور زمان باعث آسیب دیدن لاله‌گوش نیز خواهند شد به‌خصوص اگر یک کودک سرگرم بازی با آن ها شود.

به‌همین منظور گردنبند ها و زنجیر های سنگین می‌توانند فشار زیادی بر گردن، کمر و سینه‌شما وارد کنند و همچنین دستبند و انگشترهای سنگین و بزرگ نیزباعث درد مچ دست، بازو، دست و انگشت شما می‌شود. به‌همین دلیل اگر قصد خرید جواهرات دارید به‌سبکی و کوچک بودن قانع باشید.

جواهرات سنگین

لباس هایی که‌حاوی مواد تحریک کننده‌هستند

آیا تابه‌حال بعد از پوشیدن لباس خاصی، شاهد بثورات پوستی بوده‌اید؟ لباسی که‌می‌پوشید از انواع مختلفی از الیاف، پارچه‌و مواد تشکیل شده‌است اما محصولات زیادی نیز در روند تولید بسیاری از پوشاک استفاده‌می‌شود که‌می‌تواند برای سلامتی مضر باشد.

به‌عنوان مثال، برخی از لباس ها حاوی فرمالدئید، مواد ضد حریق، رنگ یا لاتکس هستند که‌همه‌آن ها می‌توانند واکنش های آلرژیک ایجاد کنند بنابراین برای پیشگیری از تحریکات احتمالی پوستی، بثورات یا بدتر از آن، یافتن لباسی که‌از سبک زندگی سالم شما پشتیبانی کند بسیار مهم است.

در صورت امکان، از پارچه‌هایی که‌گردش آزادانه‌هوا دارند مانند الیاف طبیعی پنبه، ابریشم، لنین و کشمیر استفاده‌کنید. همچنین سعی کنید لباس هایی با رنگ روشن بپوشید زیرا معمولا رنگ کمتری دارند. در کل با توجه‌به‌برچسب لباس خود برای پیشگیری از پخش شدن رنگ، آن را جداگانه‌بشویید.

حساسیت به‌لباس

لباس شنا ( مایو )

از آن جایی که‌مایو به‌طور کامل بدن را پوشش نمی دهد می‌تواند شما را دربرابر انواع خاصی از سرطان های پوست آسیب پذیر تر کند. از این گذشته، سطح بیشتری از پوست در معرض نورخورشید و اشعه‌های مضر فرابنفش قرار می‌گیرد. همچنین لباس خیس می‌تواند نگرانی های زیادی را برای سلامتی ایجاد کند.

در حقیقت همانطور که‌در مطلب دیگری از مجله اینترنتی فنجان خواندید باکتری ها دوست دارند در مکان های تاریک و مرطوب رشد کنند واگر تمام روز بااین لباس باشید خطر ابتلا به‌عفونت مخمر یا عفونت ادراری را افزایش می‌دهد به‌ویژه‌هنگامیکه‌باکتری هایی از آب وارد بدن شوند.

بنابراین به‌منظور پیشگیری از خطراتی که‌لباس شنا دارد، استفاده‌از ضدآفتاب را فراموش نکنید و مایویی خریداری کنید که‌پوشش کامل تری را داشته‌باشد، به‌خصوص زمانی که‌می‌خواهید در ساحل های طرح سالم سازی بانوان باشید.

گن لاغری

بسیاری از خانم ها برای دستیابی به‌ظاهری مرتب و خوش فرم روزانه‌از گن استفاده‌می‌کنند. اگر چه‌انواعی از گن ها هستند که‌از شکم تا ران را حمایت می‌کنند و از لحاظ زیبایی لذت شما را به‌همراه‌خواهند داشت اما قیمت بالایی نیز دارند.

از آنجا که‌گن های تنگ فشاری غیرضروری و ناخواسته‌به‌اندام های داخلی شما وارد می‌کنند، درصورت پوشیدن بیش از حد باعث ایجاد مشکلات سلامتی از جمله‌ریفلاکس اسید و سوزش معده خواهند شد و می‌تواند باعث انقباض پهلوها و ران شود. بنابراین تا جایی که‌ممکن است از پوشیدن گن خودداری کنید.

گن لاغری

شلوار های یوگا

امروزه‌شلوار یوگا برای اکثر خانم ها بسیار محبوب شده‌است زیرا به‌راحتی پوشیده‌می‌شود و حس راحتی نیز می‌دهد. شلوار یوگا می‌تواند برای سلامتی شما مضر باشد زیرا به‌دلیل تنگی بیش از حد، با توجه‌به‌شدت فعالیتی که‌انجام می‌دهید پس از تعریق، رطوبت با پوست شما برخورد کرده‌و منجر به‌عفونت های قارچی خواهد شد و علاوه‌براین، شلوار یوگا می‌تواند خطر ابتلا به‌فولیکولیت، فولیکول های مو ناشی از باکتری، را افزایش دهد.

ممکن است شاهد برخی از برجستگی های ریز قرمز روی پاهای خود باشید که‌این میتواند به‌دلیل تحریک پوستی ناشی از شلوارهای تنگ باشد. گر چه‌ممکن است صرف نظر کردن از شلوار یوگا دشوار باشد اما مهم است که‌لباس های گشادی را انتخاب کنید به‌خصوص هنگام تمرین تا پوست بتواند نفس بکشد.

شلوار های یوگا

لباسی که‌حاوی نیکل است

نیکل در لوازم جانبی بیشماری مورد استفاده‌قرار می‌گیرد و در بسیاری از انواع مختلف لباس وجود دارد. اگر پس از استفاده‌از گوشواره‌ها، دستبند ها یا عینک های خاص احساس خارش یا قرمزی داشتید، یا اگر زیپ شلوار یا لباس تان به‌پوست تان برخورد کرده‌و شاهد جوش هایی شدید لازم است که‌به‌پزشک مراجعه‌کنید زیرا ممکن است به‌نیکل آلرژی داشته‌باشید.

در حقیقت، این یکی از رایج ترین انواع آلرژی های پوستی است بنابراین بهتر است اقدامات لازم را انجام دهید تا در صورت امکان تماس با نیکل را محدود کنید. بهترین گزینه‌انتخاب قطعاتی فولادی و ضد زنگ، نقره‌و پلاتین است. همچنین لباسی را انتخاب کنید که‌دکمه‌های پلاستیکی داشته‌باشد. شما می‌توانید روی فلز، رنگ بزنید تا مستقیما با پوست شما تماس نداشته‌باشد.

کیف دستی های بزرگ

به‌نظر می‌رسد زنان تمایل دارند بیشتر وسایل خود را اعم از کیف پول، کلید ها، لوازم آرایش، آدامس، عینک مطالعه، لوسیون، برس و لنز و ...را با خود حمل کنند اما حمل روزانه‌آن ها آسیب بیشتری را به‌بدن وارد می‌کند.

در حقیقت با افزایش اندازه‌کیف دستی و تکثیر محتوای آن ها فشار بی موردی را به‌پشت، شانه‌و آرنج خود وارد می‌کنید. حتی ممکن است به‌دلیل سنگینی و فشار، شانه‌های شما افتاده‌نیز شوند بنابراین برای مقابله‌با این مشکل، کیف دستی های کوچکتری را انتخاب نمایید که‌این امکان را به‌شما می‌دهد تا وسیله‌های کم تری را با خود حمل کنید.

کیف دستی های بزرگ

لباس هایی که‌حالتان را بد می‌کند

با تغییر فصل، سبک لباس پوشیدن نیز تغییر می‌کند و برای شما نیز مهم می‌شود تا لباس های جدیدی را انتخاب کنید. با این وجود برخی از لباس ها ممکن است مورد توجه‌شما واقع نشوند، به‌عنوان مثال ممکن است ظاهر شلوارهای زاپ دار را دوست داشته‌باشید اما ممکن است هنگام پوشیدن آن در یک مکان عمومی احساس راحتی نکنید.

تحقیقات نشان داده‌است که‌بین لباس و خلق و خو ارتباط زیادی وجود دارد بنابراین وقتی صحبت از انتخاب انواع مناسب لباس برای سلامتی می‌شود ضروری است که‌سلامت عاطفی خود را نیز در نظر بگیرید.

این بدان معناست که‌پوشش شما، سبک و ترندهایی است که‌باعث می‌شود نسبت به‌خود احساس خوبی داشته‌باشید بنابراین از پوشیدن لباس هایی که‌چنین نیستند اجتناب کنید.

در حقیقت لباس هایی که‌با پوشیدن آن ها احساس ناراحتی می‌کنید ممکن است موجب اضطراب، عصبانیت یا خجالت شما شوند و در نهایت متوجه‌می‌شوید که‌سطح تمرکز و بهره‌وری شما روبه‌کاهش است.

از طرف دیگر، اگر در آن چه‌می‌پوشید احساس اطمینان و راحتی می‌کنید احتمالا روحیه‌و نگرش شما مثبت تر نیز خواهد شد بنابراین هنگام انتخاب لباس، سلامتی خود را اولویت قرار دهید و لباسی را بپوشید که‌احساس بهترین حالت را به‌شما می‌دهد.

 
بیشتر بخوانید

مدل شال و روسری - 5

مدل شال و روسری - 5

مدل شال و روسری - 3

مدل شال و روسری - 3

مدل شال و روسری - 6

مدل شال و روسری - 6

مدل شال و روسری - 7

مدل شال و روسری - 7

مدل شال و روسری - 8

مدل شال و روسری - 8

مدل شال و روسری - 10

مدل شال و روسری - 10

مدل شال و روسری - 9

مدل شال و روسری - 9

خوشتیپی در مهمانی با پیراهن بلند و تونیک شیک + تصاویر

خوشتیپی در مهمانی با پیراهن بلند و تونیک شیک + تصاویر

ست لباس فانتزی زنانه خانگی و جوان پسند + تصاویر

ست لباس فانتزی زنانه خانگی و جوان پسند + تصاویر

مدل شال و روسری - 11

مدل شال و روسری - 11
مشاهده

مطالب بیشتر در گوناگون

مدل روسری های زیبا

مدل روسری های زیبا

مدل عینک ها ی آفتابی

مدل عینک ها ی آفتابی

مدل مو پسرانه 2013 + عکس

مدل مو پسرانه 2013 + عکس

مدل شال و روسری نوروز 92 - سری 2

مدل شال و روسری نوروز 92 - سری 2

مدل شال و روسری نوروز 92 - سری 1

مدل شال و روسری نوروز 92 - سری 1

عید 98 چه مدل شلوار جین دخترانه مد است؟ + تصاویر

عید 98 چه مدل شلوار جین دخترانه مد است؟ + تصاویر

مدل شلوار لی دخترانه رنگ سال 2013- سری 2

مدل شلوار لی دخترانه رنگ سال 2013- سری 2

مدل شال و روسری - 1

مدل شال و روسری - 1

مدل شال و روسری - 2

مدل شال و روسری - 2

مدل شال و روسری - 4

مدل شال و روسری - 4

مطالب مرتبط

خانومانه ؛ لباس هایی که بیمارتان می کنند !

خانومانه ؛ لباس هایی که بیمارتان می کنند !

لباس هایی برای شیک پوش شدن بعد از زایمان

لباس هایی برای شیک پوش شدن بعد از زایمان

لباس هایی زنانه که سن را بالا می برند

لباس هایی زنانه که سن را بالا می برند

بهترین لباس برای عروس خانم ها در مهمانی پاگشا

بهترین لباس برای عروس خانم ها در مهمانی پاگشا

بلاهایی که لباس های مد روز سرتان می آورد!

بلاهایی که لباس های مد روز سرتان می آورد!

لباس هایی که بعد از 40 سالگی نباید بپوشید + تصاویر

لباس هایی که بعد از 40 سالگی نباید بپوشید + تصاویر

روشهایی برای لاغر نشان دادن اندام

روشهایی برای لاغر نشان دادن اندام

راه حل هایی برای تشویق بچه به لباس پوشیدن

راه حل هایی برای تشویق بچه به لباس پوشیدن

لباس هایی به رنگ خنثی را چجوری ست کنیم؟

لباس هایی به رنگ خنثی را چجوری ست کنیم؟

اشتباهات آقایان ایرانی در لباس پوشیدن + عکس

اشتباهات آقایان ایرانی در لباس پوشیدن + عکس

ترفندهای لباس پوشیدن برای مصاحبه شغلی + عکس

ترفندهای لباس پوشیدن برای مصاحبه شغلی + عکس

باید و نبایدهای انتخاب لباس مناسب سن

باید و نبایدهای انتخاب لباس مناسب سن

قوانین خوشتیپ بودن را بیاموزید

قوانین خوشتیپ بودن را بیاموزید

لباس هایی که پاییز 2017 مد هستند + تصاویر

لباس هایی که پاییز 2017 مد هستند + تصاویر

لباس پوشیدن به سبک آقایان جنتلمن! + عکس

لباس پوشیدن به سبک آقایان جنتلمن! + عکس

مردان کوتاه قد چطور لباس بپوشند بهتره ؟

مردان کوتاه قد چطور لباس بپوشند بهتره ؟

آداب لباس پوشیدن برای قرار و مهمانی مهم + عکس

آداب لباس پوشیدن برای قرار و مهمانی مهم + عکس

رازهای حرفه ای ها برای انتخاب لباس مصاحبه کاری

رازهای حرفه ای ها برای انتخاب لباس مصاحبه کاری

تیپ مردانه از نوعی که خانم ها می پسندند

تیپ مردانه از نوعی که خانم ها می پسندند

چگونه مانند مدلینگ ها لباس بپوشیم؟ + عکس

چگونه مانند مدلینگ ها لباس بپوشیم؟ + عکس