بیشتر بخوانید

از علت و علائم تا راه های درمان “پوکی استخوان”

از علت و علائم تا راه های درمان “پوکی استخوان”

نازایی و تمام راههای تشخیص و درمان آن

نازایی و تمام راههای تشخیص و درمان آن

گزگز دست و پا علامتی است از ...

گزگز دست و پا علامتی است از ...

علائم ، نشانه و انواع آب مروارید + درمان آب مروارید

علائم ، نشانه و انواع آب مروارید + درمان آب مروارید

در زمستان مراقب بیماری آنفولانزا باشید

در زمستان مراقب بیماری آنفولانزا باشید

حالات فردی که دچار کمبود گلبول سفید است

حالات فردی که دچار کمبود گلبول سفید است

تپش منظم قلب با ترک دخانیات

تپش منظم قلب با ترک دخانیات

روش پیشگیری از ابتلا به آنفولانزا در محل کار و خانه

روش پیشگیری از ابتلا به آنفولانزا در محل کار و خانه

درمان شمایی که همیشه سرماخورده اید

درمان شمایی که همیشه سرماخورده اید

علائمی که می گوید کودک دچار بیماری کاوازاکی شده

علائمی که می گوید کودک دچار بیماری کاوازاکی شده
میخواید لیزر کنید؟ پس باید بخونید
قبل لیزر موهای زائد ما موظف هستیم که برخی نکات را رعایت کنیم تا نتیجه درست تر و بهتری بگیریم مثلا از خوردن کافئین قبل لیزر پرهیز کنیم.

نکاتی که‌باید قبل از لیزر کردن رعایت کنید 

برای از بین بردن موهای زائد بهترین راهکار، استفاده‌از لیزر است. لیزر کردن موهای زائد روشی نسبتا دائمی برای رهایی از موهای زائد خانم ها و حتی آقایان است که‌برای زیبایی پوست به‌کار می‌رود .با استفاد از لیزر، ریشه‌موهای زائد به‌مرور از بین می‌رود. اگر قصد انجام این روش محبوب برای حذف موهای زائد را دارید قطعا باید به‌نکاتی قبل از انجام آن توجه‌کنید. 

با پزشک خود مشورت نمایید 

همیشه‌باید نظر پزشک متخصص در اولویت باشد، چرا که‌افرادی که‌لیزر موهای زائد را انجام داده‌اند هر یک نسبت به‌نتایج کار، تجربه‌های مختلف و خاص خود را دارند. پوست و موی افراد با یکدیگر فرق می‌کند و تاثیر لیزر درمانی برای انواع پوست و موها به‌یک حالت نیست. بنابراین تنها پزشک تشخیص می‌دهد که‌استفاده‌از لیزر برای شما مناسب است یا خیر. هنگام مراجعه‌به‌پزشک، به‌طور کامل سوابق پزشکی خود را تشریح کنید مخصوصا اگر به‌هر نوع بیماری و حساسیت های پوستی مبتلا هستید و همچنین روش هایی که‌تا کنون برای حذف موهای زائد استفاده‌کرده‌اید را بیان کنید. زیرا توضیح دادن این نکات مهم قبل از لیزر موهای زائد اهمیت بسیاری دارد. در مورد مزایا و خطرات احتمالی لیزر از پزشک سوال بپرسید. هم چنین انتظارات خود از لیزر را برای او بیان کنید تا شما را راهنمایی کند.

به‌طور کلی برخی از افراد انتظار معجزه‌پس از یک جلسه‌لیزر موهای زائد دارند، در حالیکه‌در حالت واقع بینانه‌و منطقی باید گفت که‌برخی از موارد نیاز به‌پروسه‌درمانی زمان بری دارند و باید جلسات آن تکمیل گردد.

مشورت با دکتر

نکات مهم قبل لیزر موهای زائد  

تعیین کردن درست زمان برای جلسات لیزر 

در طول درمان روند از بین بردن موهای زائد تقریبا سریع و بدون درد است. زمان درمان به‌اندازه‌ناحیه‌تحت درمان ، ضخامت موها و نوع پوست بستگی دارد. متخصص لیزر مدت زمان لازم برای دوره‌درمان را به‌شما توضیح خواهد داد. اما به‌طور معمول و میانگین برای هر جلسه‌درمان یک ساعت و یا بیشتر در نظر داشته‌باشید و مدت زمانی را جهت ریلکس کردن بعد از اتمام جلسه‌در نظر بگیرید. 

تمیز کردن پوست قبل از لیزر

 پیش از جلسه‌درمانی با لیزر، پوست خود را توسط یک پاک کننده‌ملایم بشویید تا تمام مواد آرایشی، خاک و چربی از روی پوست پاک شود. پس از شستشو از مرطوب کردن پوست خودداری کنید. 

اپیلاسیون و وکس موها قبل از لیزر کردن موهای زائد ممنوع !!! 

یکی از نکات مهم قبل از لیزر موهای زائد این است که‌از شش هفته‌قبل از شروع جلسات لیزر درمانی نباید از اپیلاسیون و وکس برای رفع موهای زائد استفاده‌کنید زیرا بر روی نحوه‌عملکرد لیزر تاثیر می‌گذارد. به‌عبارتی لیزر، وظیفه‌ی تخریب فولیکول های مو را بر عهده‌دارد بنابراین وجود این فولیکول ها در زمان لیزر مو های زائد مهم است تا نتیجه‌مورد انتظار به‌دست آید. اپیلاسیون و وکس باعث از بین رفتن فولیکولها می‌شود و در این بازه‌زماننی شش هفته‌تنها باید از شیو کردن با تیغ و ژیلت برای از بین بردن موهای زائد استفاده‌کنید. 

وکس موها

زمان مناسب اصلاح مو قبل از انجام لیزر 

متخصصان به‌طور دقیق به‌شما توضیح می‌دهند که‌زمان مناسب اصلاح موها قبل از انجام لیزر چه‌روزی است. برخی از کلینیک ها توصیه‌می‌کنند که‌یک یا دو روز قبل از جلسه‌لیزر درمانی، موهای زائد خود را اصلاح کنید. 

یک مرحله‌مهم در روند موفقیت آمیز بودن لیزر مو با دستگاه‌کندلا الکس ، شیوکردن درست قبل از درمان با لیزر است. زیرا لیزر، موها را در مرحله‌رشد فعال هدف قرار می‌دهد، و شیو کردن ، مو را ترغیب به‌ورود به‌این مرحله‌می‌کند. 

پوست نباید هیچ گونه‌التهابی داشته‌باشد 

اگر مایل به‌انجام لیزر برای موهای زائد هستید باید به‌بهترین مراکز لیزر موهای زائد یا کلینیک های پوست و مو مراجعه‌کنید و در مورد قیمت و هزینه‌درمان اطلاعات کافی بدست آورید. علاوه‌بر این پوست شما نباید هیچ گونه‌التهابی داشته‌باشد، پس از استعمال هر چیزی که‌منجر به‌اتهاب و قرمزی پوست می‌شود مانند عطر، اسپری، مام و موارد دیگر پرهیز کنید. قبل از عمل لیزر پوست را کاملا بشوئید تا عاری از هر گونه‌موادی باشد، سپس آن را به‌طور کامل خشک کنید. 

از مناسب بودن لیزر موهای زائد برای خود مطمئن شوید 

لیزر موهای زائد با هدف قرار دادن و از بین بردن ملانین (رنگدانه‌ای که‌باعث به‌وجود آمدن رنگ مو می‌شود) موجود در فولیکول مو کار می‌کند که‌منجر به‌از بین رفتن موها بر روی پوست می‌شود. به‌همین دلیل موهای درشت و تیره‌تر با این روش بهتر از بین می‌روند. به‌عبارتی ممکن است برای موهای خاکستری، قرمز و یا بور لیزر کردن تاثیر نداشته‌و نتیجه‌مطلوبی ندهد. 

در صورت ابتلا خانم ها به‌بیماری تخمدان پلی کیستیک یا سایر مشکلات هورمونی، لیزر کردن موهای زائد کارآیی ندارد. 

قبل از انجام لیزر در صورت مصرف داروهای خاص و جدید و یا حین درمان با آنتی بیوتیک ها، پزشک خود را در جریان قرار دهید زیرا برخی از داروها موجب حساسیت به‌نور می‌شوند که‌در نهایت می‌تواند منجر به‌سوختگی ناشی از لیزر مو شود. 

خودداری از مصرف داروهای رقیق کننده‌مانند آسپرین 

چنانچه‌پیش از این هم در مجله اینترنتی فنجان اشاره‌داشتیم قبل از انجام لیزر، مصرف هرگونه‌قرص رقیق کننده‌خون مانند آسپرین ، وارفارین و ... ممنوع است. البته‌از داروهای گیاهی که‌این خاصیت را دارند نیز نباید استفاده‌کرد .علاوه‌بر این از مصرف قرص های ضدالتهاب نیز خودداری کنید. در مورد این مطالب به‌صورت دقیق با پزشک صحبت کنید. در صورت تشخیص و تائید پزشک می‌توانید به‌مراکز انجام عمل لیزر مراجعه‌کنید. 

آسپرین

خودداری از مصرف کافئین 24 ساعت قبل از درمان با لیزر 

حفظ ارامش قبل و در حین لیزر مو لازم است، اما کافئین می‌تواند شما را دچار اضطراب و تنش کند. یکی از اقدامات پیش از انجام لیزر موهای زائد، خودداری از مصرف بیش از حد نوشیدنی های کافئین دار مانند قهوه است. 

قبل از لیزر از برنزه‌کردن یا آفتاب گرفتن اجتناب نمایید 

یکی از نکاتی که‌باید پیش از لیزر کردن به‌آن توجه‌کرد اجتناب از برنزه‌کردن یا آفتاب گرفتن است که‌به‌نحوه‌عملکرد لیزر مربوط می‌شود. پالس لیزر با هدف قرار دادن رنگدانه‌های تیره‌موجب نابودی فولیکولها و از بین رفتن موهای زائد می‌شود. اما اگر پوست برنزه‌شده‌باشد ، تیرگی حاصل از آن مانع از تشخیص درست پوست و مو توسط لیزر می‌شود. بنابراین نتیجه‌مطلوب حاصل نمی شود. 

یکی دیگر از عوارض لیزر بعد از برنزه‌کردن این است که‌موجب سوختگی پوست می‌شود. زیرا تیرگی موجب می‌شود که‌لیزر به‌اشتباه‌پوست را مورد هدف قرار دهد . پس بهتر است 4 هفته‌قبل از لیزر از برنزه‌کردن خودداری کنید. 

20 دقیقه‌تا یک ساعت زمان برای هر جلسه 

با توجه‌به‌ناحیه‌درمان توسط لیزر، زمان جلسات متفاوت می‌باشد به‌طور مثال قسمت هایی از بدن مانند زیر بغل و صورت زمان کمی برای انجام لیزر نیاز دارد و قسمت هایی مانند پا، کل بدن ، لیزر مردان و مواردی این چنین، به‌زمان بیشتری نیاز است. 

ثابت قدم بودن برای رسیدن به‌نتیجه‌دلخواه 

یکی از نکات مهمی که‌هرگز نباید فراموش کنید این است که‌فولیکول ها مو ، مدام در حال رشد هستند و بهترین فاصله‌زمانی میان دو جلسه‌لیزر باید تقریبا 4 تا 6 هفته‌باشد، در این فاصله‌زمانی امکان رشد موهای جدید فراهم شده‌است و موهای مرده‌نیز از بین می‌روند. 

لیزر کل بدن در یک جلسه‌امکان پذیر نیست 

لیزر کل بدن در یک جلسه‌را می‌توان دروغی بزرگ دانست زیرا همان طور که‌ذکر شد بدن در هر جلسه‌می‌تواند تعدا محدودی از اشعه‌لیزر را تحمل کند، به‌همین دلیل در هر جلسه‌می‌توان تنها روی چند قسمت از بدن لیزر را انجام داد. البته‌این بدین معنی نیست که‌تحت هیچ شرایطی در یک جلسه‌نمی توان لیزر کل بدن را انجام داد زیرا برخی از کلینیک های پوست و مو با در اختیار داشتن دستگاه‌لیزر سوپرانو آیس پلاتینوم (SOPRANO ICE PLATINUM) که‌کامل ترین محصول شرکت آلما لیزر آمریکا در زمینه‌لیزر موهای زائد است در یک جلسه‌موهای زائد کل بدن را از بین ببرند. بنابراین توجه‌داشته‌باشید که‌فقط با این نوع دستگاه‌می‌توان در یک جلسه‌کار را تمام کرد، و اگر قرار است دستگاه‌دیگری بدین منظور کار لیزر در یک جلسه‌را برای شما انجام دهد سریعا از این کار امتناع کنید. 

دوره‌درمان لیزر برای موهای زائد یک درمان لذت بخش نیست 

برای برخی از افراد لیزر پوست کمی اذیت کننده‌است که‌می‌توان با استفاده‌از کرم های موضعی، تحمل درد را آسانتر کرد. نتایج کار بعد از اتمام جلسات درمانی ارزش تحمل این درد ها را دارد. 

لیزر موهای زائد

پوست و موهای مختلف پاسخ متفاوتی به‌لیزر می‌دهند 

همانطور که‌ذکر شد موهای تیره‌تر نتیجه‌مطلوب تری از لیزر درمانی دریافت می‌کنند و زودتر تحت تاثیر قرار می‌گیرند. لیزر برای موهای ضخیم نسبت به‌موهای بور، خاکستری، قهوها ای، بلوند و قرمز کارایی بهتری دارد به‌همین دلیل پوست های تیره‌تر نسبت به‌پوست های روشن سخت نتیجه‌می‌گیرند. البته‌نباید افراد با موهای روشن و یا پوست تیره‌از تاثیر لیزر ناامید شوند. دستگاه‌لیزر سوپرانو آیس پلاتینوم (SOPRANO ICE PLATINUM) که‌کامل ترین محصول شرکت آلما لیزر آمریکا در زمینه‌لیزر موهای زائد است می‌تواند برای همه‌طیف هایی پوستی و موهای مختلف تنظیم گردد. 

لیزر اطراف چشم ممنوع!!! 

با وجود تمام مزایای لیزر ، خطرات خاص خود را دارد که‌آسیب به‌چشم مهمترین آن است .در هر کلینیک یا مطبی که‌برای لیزر موهای زائد خود مراجعه‌می‌کنید حتما از عینک مخصوص که‌فرد متخصص در اختیار شما قرار می‌دهد استفاده‌کنید و در صورت فراموشی آن شخص، حتما این مسئله‌مهم را به‌او یادآوری کنید. 

مشاهده‌نتایج بعد از 3 ماه 

برخی از افراد سریعا ناامید شده‌و از ادامه‌دادن درمان انصراف می‌دهند. در اولین جلسات لیزر نتایج ملموس قابل مشاهده‌نمی باشد اما بعد از گذشت تقریبا 3 ماه‌متوجه‌تغییرات و روند پیشرفت خواهند بود . پس برای رهایی از موهای زائد برای همیشه‌3 ماه‌فرصت دهید.

بیشتر بخوانید

آنچه باید در مورد سرطان پستان بدانید

آنچه باید در مورد سرطان پستان بدانید

سرماخوردگی و راههای پیشگیری از آن

سرماخوردگی و راههای پیشگیری از آن

گروه خونی هایی که بیشتر در معرض سکته هستند

گروه خونی هایی که بیشتر در معرض سکته هستند

علاج سرطان پستان بدون شیمی درمانی

علاج سرطان پستان بدون شیمی درمانی

سنگ کلیه و روش های درمان آن

سنگ کلیه و روش های درمان آن

نکاتی که چشم پزشکان به شما نمی گویند

نکاتی که چشم پزشکان به شما نمی گویند

مدفوع این رنگی علامت زخم معده است!

مدفوع این رنگی علامت زخم معده است!

بهترین روش گیاهی برای درمان سریع گلودرد زمستانی

بهترین روش گیاهی برای درمان سریع گلودرد زمستانی

توصیه هایی برای روز اول سرماخوردگی

توصیه هایی برای روز اول سرماخوردگی

حقایق بیماری آلزایمر و بهترین روش های درمان آن

حقایق بیماری آلزایمر و بهترین روش های درمان آن
مشاهده

مطالب بیشتر در پیشگیری و بیماریها

درمان بواسیر با جراحی های جدید و مدرن

درمان بواسیر با جراحی های جدید و مدرن

علل و عوامل اسهال + راه های درمان فوری و خانگی اسهال

علل و عوامل اسهال + راه های درمان فوری و خانگی اسهال

درمان “آفت دهان کودکان” با روش های خانگی فوق العاده

درمان “آفت دهان کودکان” با روش های خانگی فوق العاده

تغذیه مناسب بیماران سرطانی و شیمی درمانی

تغذیه مناسب بیماران سرطانی و شیمی درمانی

شما هم هرچی آب میخورید باز عطش دارید ؟

شما هم هرچی آب میخورید باز عطش دارید ؟

شما با این 21 دلیل دل درد می گیرید!

شما با این 21 دلیل دل درد می گیرید!

هشدار درباره مصرف دارو برای کودکان

هشدار درباره مصرف دارو برای کودکان

فواید مهم آپاندیس برای بدن تان را می دانید ؟

فواید مهم آپاندیس برای بدن تان را می دانید ؟

5 درمان خانگی برای “خونریزی شدید قاعدگی” یا منوراژی

5 درمان خانگی برای “خونریزی شدید قاعدگی” یا منوراژی

زیاده روی در مصرف استامینوفن با بدن چه می کند؟

زیاده روی در مصرف استامینوفن با بدن چه می کند؟

مطالب مرتبط

رایج ترین باورهای نادرست درباره لیزر موهای زائد

رایج ترین باورهای نادرست درباره لیزر موهای زائد

حقایقی مهم درباره لیزر موهای زائد صورت

حقایقی مهم درباره لیزر موهای زائد صورت

لیزر موهای زائد با تخفیف ویژه

لیزر موهای زائد با تخفیف ویژه

باورها و اشتباهات جبران ناپذیر در مورد “لیزر موهای زائد”

باورها و اشتباهات جبران ناپذیر در مورد “لیزر موهای زائد”

لیزر موهای زائد ناحیه تناسلی و زیر بغل خطر دارد؟

لیزر موهای زائد ناحیه تناسلی و زیر بغل خطر دارد؟

از سیر تا پیاز کامل و خواندنی لیزر موهای زائد صورت و بدن

از سیر تا پیاز کامل و خواندنی لیزر موهای زائد صورت و بدن

آیا لیزر موهای زائد بدن تاثیر دائمی بر حذف موهای زائد دارد؟

آیا لیزر موهای زائد بدن تاثیر دائمی بر حذف موهای زائد دارد؟

با لیزر برای همیشه از شر موهای زائد رهایی یابید

با لیزر برای همیشه از شر موهای زائد رهایی یابید

امکان لیزر موهای زائد در یک جلسه وجود دارد؟

امکان لیزر موهای زائد در یک جلسه وجود دارد؟

احتمال ابتلا به سرطان با لیزر موهای بدن

احتمال ابتلا به سرطان با لیزر موهای بدن

آیا موهای زائد سفید به کمک لیزر از بین می رود؟

آیا موهای زائد سفید به کمک لیزر از بین می رود؟

موثر ترین روش از بین بردن موهای زائد بدن

موثر ترین روش از بین بردن موهای زائد بدن

بهترین کلینیک تخصصی کاشت مو کدام است ؟

بهترین کلینیک تخصصی کاشت مو کدام است ؟

جراحی پلک و تزریق ژل لب : تحولی دیدنی و جذاب درزیبایی صورت

جراحی پلک و تزریق ژل لب : تحولی دیدنی و جذاب درزیبایی صورت

نکاتی شگفت انگیز که قبل از خرید لیزر دایود باید بدانید

نکاتی شگفت انگیز که قبل از خرید لیزر دایود باید بدانید

اصول شستشو و مراقبت لازم بعد لیزر موهای زائد

اصول شستشو و مراقبت لازم بعد لیزر موهای زائد

لحظه وحشتناک لیزر موهای زائد + عکس

لحظه وحشتناک لیزر موهای زائد + عکس

مشکلات پوستی که درمانشان لیزر است

مشکلات پوستی که درمانشان لیزر است

مقایسه لیزر موهای زائد بدن با روش های سنتی برای حذف موهای زائد

مقایسه لیزر موهای زائد بدن با روش های سنتی برای حذف موهای زائد

خطرناک بودن لیزرهای زیبایی برای زنان باردار

خطرناک بودن لیزرهای زیبایی برای زنان باردار