بیشتر بخوانید

از علت و علائم تا راه های درمان “پوکی استخوان”

از علت و علائم تا راه های درمان “پوکی استخوان”

نازایی و تمام راههای تشخیص و درمان آن

نازایی و تمام راههای تشخیص و درمان آن

گزگز دست و پا علامتی است از ...

گزگز دست و پا علامتی است از ...

علائم ، نشانه و انواع آب مروارید + درمان آب مروارید

علائم ، نشانه و انواع آب مروارید + درمان آب مروارید

در زمستان مراقب بیماری آنفولانزا باشید

در زمستان مراقب بیماری آنفولانزا باشید

حالات فردی که دچار کمبود گلبول سفید است

حالات فردی که دچار کمبود گلبول سفید است

تپش منظم قلب با ترک دخانیات

تپش منظم قلب با ترک دخانیات

روش پیشگیری از ابتلا به آنفولانزا در محل کار و خانه

روش پیشگیری از ابتلا به آنفولانزا در محل کار و خانه

درمان شمایی که همیشه سرماخورده اید

درمان شمایی که همیشه سرماخورده اید

علائمی که می گوید کودک دچار بیماری کاوازاکی شده

علائمی که می گوید کودک دچار بیماری کاوازاکی شده
شما هم صبح با کمردرد از خواب بیدار می شوید؟
کمردرد صبح بعد از بیدار شدن از خواب می تواند به دلیل پوزیشن اشتباه خواب یا تشک های نامناسب باشد که تمرینات خاصی برای درمان سریع این مشکل وجود دارد.

کمردرد صبح هنگام بیدار شدن از خواب

کمردرد یکی از رایج ترین مشکلات پزشکی می‌باشد که‌از هر 10 نفر حداقل 8 نفر را در طول زندگی درگیر می‌کند و این درد می‌تواند بسیار شدید و مداوم یا این که‌ناگهانی و کوتاه‌باشد.کمر درد ممکن است ناگهانی اتفاق بیافتد و گاهی اوقات نیز در طول چند هفته‌به‌طول می‌انجامد و اما درد کمر مزمن می‌تواند تا 3 ماه‌نیز ادامه‌پیدا کند.

عموماً کمر درد هیچ نشانه‌ای از هیچ مریضی جدی مثل سرطان را ندارد و این مشکل معمولاً به‌خاطر بد ایستادن، پوزیشن های غلط در خواب و دیگر عادت های سبک زندگی می‌باشد و بیماران معمولاً کمر درد را بیشتر از همیشه‌در هنگام صبح احساس می‌کنند.

علت های کمردرد صبح بعد بیدار شدن از خواب

کمر درد معمولاً علت های مختلفی می‌تواند داشته‌باشد ، مثل ماهیچه‌ها و استخوان ها و چنانچه‌پیش از این هم در بخش سلامت مجله اینترنتی فنجان توضیح دادیم کمر درد ممکن است با نشانه‌های جدی در بدن در ارتباط باشد و اگر کمردرد شما بیشتر از دو هفته‌طول کشید، ممکن است نشان دهنده‌یک مشکل جدی باشد که‌علاوه‌بر آن مواردی مثل ناتوانی در کنترل ادرار، بی حسی در پا ها، درد شدید هنگام شب، کاهش وزن غیر منتظره، تب و غیره‌را با خود به‌همراه‌دارد.

کمردرد هنگام صبح برای بسیاری از افراد در طول زندگی اتفاق می‌افتد؛ در این مواقع معمولاً افراد در قسمت پایین کمر خود احساس سفتی خاصی می‌کنند و کمر درد می‌تواند به‌دفعات تکرار شود تا جایی که‌بعد از بیدار شدن با نشانه‌های آن در کوتاه‌مدت رو به‌رو می‌شوند.

 • درد شدید در پایین و بغل کمر ها
 • سختی در ایستادن
 • سخت حرکت کردن
 • سختی در تکان دادن کمر.

کمردرد صبح

علت کمردرد صبح بعد از بیدارشدن چیست؟

علل کمردرد صبحگاهی می‌تواند موارد زیر را شامل شود:

کشش نامناسب، نشستن غلط، آسیب به‌کمر یا پوزیشن های غلط در خواب که‌می‌تواند باعث ایجاد کششی در کمر شود که‌نتیجه‌آن درد در این قسمت می‌باشد.

کشش می‌تواند در نتیجه‌بلند کردن اجسام سنگین، تکان خوردن های ناگهانی، ورزش های غلط و آسیب دیدگی ها باشد و ماهیچه‌ها در این قسمت کمر ممکن است که‌در اثر کشیده‌شدن بیش از حد آسیب ببیند.

بیماری خاص و مشکلات ساختمان بدن که‌در استخوان ها وجود دارند، می‌توانند باعث کمر درد در هنگام صبح شود و این اسکلت های بدنی و غیر نرمال مثل اسکولیوزیس و باریک بودن ستون فقرات می‌تواند باعث ایجاد این درد ها شود.

دیسک کمر نیز ممکن است باعث کمر درد هنگام صبح شود و گاهی اوقات عصب های این قسمت تحت فشار قرار می‌گیرند و می‌توانند درد شدید را به‌وجود بیاورند و همچنین ممکن است علت این درد ها وجود مشکلاتی در پا و بی حسی در این قسمت ها باشد و در نتیجه‌فشار بیشتری به‌کمر وارد می‌شود و مشکل سیاتیک نیز می‌تواند این اتفاق را تشدید کند .

بیماری دیسک کمر

مشکلات دیسک کمر گاهی اوقات می‌تواند مهره‌های گردن را تحت فشار قرار دارد و به‌همین دلیل پزشکان توصیه‌می‌کنند که‌برای پیشگیری از این مشکلات، همیشه‌بدن خود را چک آپ کنید.

بیماری دیسک کمر می‌تواند به‌عصب های مهره‌ستون فقرات فشار بیاورد و باعث درد شود و این آسیب ها می‌توانند قسمت پایین کمر و گردن را درگیر کنند و درد ها به‌علت دیسک کمر از متوسط تا شدید دسته‌بندی می‌شود و به‌قسمت های دیگر بدن منتقل می‌گردد که‌این نشانه‌ها می‌تواند هنگام صبح باشند و حتی خواب شما را نیز مختل کنند.

نشانه‌های دیگری از دیسک کمر می‌تواند شامل موارد زیر باشد و ضعف در حرکت دادن عضلات ساق و روی پا، بی حسی در بازوها و ساق پا، درد هایی که‌هنگام نشستن، بلند کردن جسم و خم شدن به‌وجود می‌آید و دردهایی که‌هنگام راه‌رفتن، تکان خوردن و تغییر پوزیشن به‌وجود می‌آید، می‌تواند در نتیجه‌دیسک کمر باشد.

پوزیشن های خوابیدن

اگر احساس کردید که‌هنگام صبح کمردرد دارید، باید طرز خوابیدن خود را مورد بررسی قرار دهید. پوزیشن های ضعیف در خوابیدن می‌تواند به‌مهره‌های کمر فشار وارد کند و انحنای طبیعی آن ها را از بین ببرد و صاف کند و این مورد می‌تواند باعث کشش در کمر و فشارهای آزاردهنده‌در مفصل ها نیز بشود و اگر عادت دارید که‌روی شکم بخوابید، احتمالاً کمردرد را به‌دفعات تجربه‌کرده‌اید.

تشک نامناسب

اگر بد خوابیدن علت کمر درد شما نیست، حتماً از تشک نامناسبی استفاده‌می‌کنید.تغییر تشک قدیمی و جایگزین کردن مدل جدید و مناسب می‌تواند خواب شما و کمر درد تان را بهبود ببخشد.

تشک مناسب برای کمردرد

خوابیدن روی تشک نامناسب دلیل کمردرد صبح

دیگر علت های کمردرد صبح می‌تواند شامل موارد زیر باشد:

 • چاقی
 • سندروم فیبرومیالژیا
 • درد های مربوط به‌روماتیسم

علائم کمردرد صبح می‌تواند شامل موارد زیر باشد:

 • خستگی مفرط
 • ناتوانی در خواب
 • مشکلات حافظه
 • تغییر روحیه
 • سردرد مزمن
 • سندروم روده
 • خسته
 • عصبانیت
 • افسردگی
 • بارداری
 • التهاب در کمر
 • آماس مفصلی

با کمردرد چگونه‌بخوابم ؟ برای پیشگیری از کمردرد صبحگاهی چه‌کنم؟

خوابیدن به‌روش غلط می‌تواند در کمر درد موثر باشد و اگر روش خوابیدن شما غلط باشد، درد مزمن کمر شما افزایش پیدا می‌کند و باعث می‌شود که‌دچار کم خوابی در طول شب بشوید پس بهتر است که‌پوزیشن های خواب خود را ارزیابی کنید و اشکالات آن را برطرف کنید.

ارزیابی پوزیشن های خواب

اگر تشک شما از یک برند جدید می‌باشد و سفتی و نرمی آن کاملاً متعادل است و در آن احساس راحتی می‌کنید اما هنوز با کمر درد از خواب بیدار می‌شوید بهتر است که‌به‌پوزیشن خواب خود دقت کنید. بهترین پوزیشن برای خواب این است که‌مهره‌های کمر شما در یک حالت مناسب قرار بگیرند و انحنای خود را حفظ کنند و چانه‌ی شما بیش از حد به‌سمت بالا نباشد.

خوابیدن روی کمر

افرادی که‌در قسمت پایین کمر خود احساس درد می‌کنند، معمولاً روی کمر خود می‌خوابند.

این افراد معمولا از یک تشک نسبتاً نرم استفاده‌می‌کنند و از چند بالش نیز کمک می‌گیرند که‌این یکی از غلط ترین پوزیشن های خواب می‌باشد زیرا وزن ساق پا می‌تواند به‌مهره‌های گردن فشار بیاورد و این حرکت همچنین می‌تواند باعث بی حسی در پا شود و اگر به‌روی کمر یا به‌اصطلاح طاق باز می‌خوابید، بهتر است که‌با یک بالش زیر گردن و زیر ساق پا را پر کنید و تشک شما نیز نباید بیش از حد نرم باشد.

خوابیدن روی شکم

بیشتر افراد در این مورد توافق نظر دارند که‌روی شکم خوابیدن می‌تواند یکی از بدترین پوزیشن های خواب باشد و باعث می‌شود که‌افراد با کمردرد از خواب بیدار شوند.

این کار انحنای کمر و ستون فقرات را از بین می‌برد و باعث می‌شود که‌گردن نیز دچار آسیب شود همچنین ماهیچه‌ها را نیز دچار کشش بیش از حد می‌کند و علاوه‌بر آن اگر به‌شکم بخوابید، باید یک بالش را زیر ران پا قرار دهید تا فشار از روی کمر شما برداشته‌شود و مطمئناً با دمر خوابیدن، گردن درد نیز خواهد داشت.

به‌پهلو خوابیدن

به‌پهلو خوابیدن یکی از بهترین پوزیشن ها برای کاهش کمردرد می‌باشد و این پوزیشن می‌تواند قوس طبیعی ستون فقرات را نیز حفظ کند و در این حالت بهتر است یک بالش بین زانوها قرار دهید و احساس راحتی بیشتری داشته‌باشید.

یک بالش زیر سر نیز می‌تواند از گردن شما مراقبت کند و علاوه‌بر آن رفلاکس معده نیز در حالت تعادل قرار می‌گیرد.

علت کمردرد صبحگاهی

جلوگیری از کمردرد صبح با روش صحیح خوابیدن

راه‌های درمان کمردرد صبح با تمرینات خاص و تغییرات موثر

در این قسمت چند راه‌را برای شما را نام برده‌ایم که‌از طریق آنها بتوانید کمردرد صبح را کاهش دهید:

1. یک تشک مناسب برای خود انتخاب کنید و بهتر است که‌سفتی و نرمی تشک متوسط باشد و بتواند درد کمر شما را کاهش دهد و کمردرد می‌تواند زانوهای شما را نیز در خواب درگیر کند و برای بهبود می‌توانید یک بالش بین زانوها قرار دهید.

2. کاهش وزن و رژیم غذایی متناسب می‌تواند درد کمر را کاهش دهد.

3. کمر دردهای شدید به‌استراحت روی تخت نیاز دارد .

4. آب داغ یا سرد می‌تواند در کاهش درد کمر موثر باشد پس تمرین هایی را انجام دهید که‌طرز ایستادن شما را بهبود می‌بخشد و عضلات شکم خود را تقویت کنید.

5. کفش های صاف یا پاشنه‌دار درد کمر را شدیدتر می‌کند و با مراجعه‌کردن به‌پزشک می‌توانید داروهای مناسب را برای کاهش این درد پیدا کنید و گاهی اوقات پزشکان ممکن است به‌خاطر غیر نرمال بودن ساختار بدن، جراحی را به‌شما پیشنهاد کنند.

6. هنگام صبح استفاده‌از پک های داغ و یا سرد، کمربندهای درمانی، فیزیک درمانی و استفاده‌از درمان های جایگزین مثل طب سوزنی یا ماساژ موثر خواهد بود.

رفع کمردرد صبح با این روش ها و تمرینات

7. کشش در تخت خواب

یکی از روش ها برای کاهش کمردرد این است که‌عادت کشش بدن را دقیقاً بعد از بیدار شدن در تختخواب فراموش نکنید و همانطور که‌بخش سلامت مجله اینترنتی فنجان پیشنهاد کرده‌است زمانی که‌روی کمر خود دراز کشیده‌اید، می‌توانید بازوها را به‌سمت سر به‌بالا بیاورید و تا آن جا که‌می‌توانید آن ها را بکشید و همزمان پایتان را نیز به‌سمت بیرون بکشید و سپس زانوهایتان را به‌سمت سینه‌بیاورید و کمی کمرتان را به‌بالا بکشید و این کار باعث می‌شود که‌احساس خوبی به‌شما دست بدهد و خستگی تان در برود و زمانی که‌نشسته‌اید پاهایتان را روی زمین بگذارید و شانه‌هایتان را صاف کنید و دست هایتان را دوباره‌به‌بالای سرتان بیاورید و آن ها را بکشید.

8. انجام تمرین پلانک

تمرین پلانک کل بدن شما را درگیر می‌کند. مخصوصاً که‌عضلات شکم شما همزمان قوی تر می‌شود، می‌توانید فشار کمتری را روی کمر اعمال کنید پس انجام دادن تمرین پلانک می‌تواند درد کمر را کاهش دهد.

برای انجام دادن تمرین پلانک باید صورت شما به‌سمت زمین باشد و سنگینی بدن تان را روی کف دست و پا ها بیندازید و خودتان را بالا بکشید و کمرتان در این تمرین باید کاملاً صاف باشد و البته‌که‌بهتر است از آرنج تا نوک انگشتان روی زمین قرار بگیرد و گردن تا پنجه‌پا باید صاف قرار بگیرید.

پلانک را به‌مدت 30 ثانیه‌نگه‌دارید و سعی کنید که‌روی عضلات شکم تمرکز کنید و با انجام دادن این تمرین و قوی تر شدن عضلات می‌توانید مدت زمان انجام پلانک را افزایش دهید.

9. تمرین مینی کوبرا

تمرین کبرا از کلاس یوگا را به‌یاد دارید؟ مینی کبرا برای حرکت های پایه‌استفاده‌می‌شود اما نباید بیش از حد قسمت کمر را کشش داد.

برای انجام حرکت مینی کوبرا باید روی شکم دراز بکشید و کف دستتان را روی زمین بگذارید که‌دقیقا بغل سر شما قرار می‌گیرد و آرنج باید یک خط مستقیم با کف دست برقرار کند و به‌آرامی کف دست را روی زمین فشار دهید و از روی زمین سینه‌خود را بلند کنید و سر شما باید در طول این تمرین به‌سمت جلو باشد و گردن نیز صاف باشد و این کشش را به‌مدت 10 ثانیه‌انجام دهید و تا 5 بار آن را تکرار کنید.

10. خم کردن زانو

این تمرین نیز می‌تواند در کاهش کمر درد موثر باشد و تنها کار ممکن خم کردن زانو می‌باشد.

برای انجام این حرکت باید اسکات را انجام دهید و احساس کنید که‌در حال نشستن روی یک صندلی هستید و زانوهایتان را به‌اندازه‌زاویه‌90 درجه‌خم کنید و مراقب باشید که‌زانوها از انگشتان پا جلو نزند و هنگام نشستن باید نفس را بیرون بدهید و هنگام بلند شدن نفس را به‌داخل بدهید و این حرکت را 10 بار تکرار کنید.

11. تمرین کردن در طول روز

تمرینات منظم در طول روز یکی از راه‌های کلیدی برای تسکین درد کمر می‌باشد و قدم زدن یکی از این بهترین تمرین هاست و شما باید حداقل 10 هزار قدم را در روز قدم بزنید و اگر چه‌قدم هایی که‌در طول خانه‌برمی دارید نیز به‌کاهش درد کمر شما کمک می‌کند و همچنین اگر شغل شما اداری و پشت میزی است، بهتر است که‌کمی از پشت میز بلند شوید و حداقل 30 دقیقه‌در روز را بایستید و حرکات کششی انجام دهید و طرز نشستن شما روی صندلی نیز می‌تواند به‌بهبود کمردرد کمک کند.

12. داروهای او تی سی

کمر درد های شدید معمولاً به‌دارو نیاز پیدا می‌کند و بهتر است که‌در صورت شدید شدن این درد ها از پزشک خود بخواهید که‌داروهایی مثل ایبوپروفن را برای شما تجویز کند که‌این داروها درد را به‌راحتی از بین می‌برد و ناراحتی های کمر را کاهش می‌دهد.

13.استفاده‌از ماشین محرک عصبی الکتریکی

یکی دیگر از راهکارها، استفاده‌از ماشین محرک عصبی الکتریکی می‌باشد که‌این ماشین ها می‌تواند تمرینات موثری را برای کمردرد به‌شما نشان دهند اما باید در استفاده‌از آن ها صبور باشید و بدانید که‌در طولانی مدت نتیجه‌خوبی خواهید گرفت و البته‌قبل از استفاده‌از این دستگاه‌حتماً با پزشک خود مشورت کنید.

14. آمادگی های بدنی

بهتر است کمی آمادگی بدنی خود را افزایش دهید؛ مثلاً می‌توانید با روش های ساده‌مثل استفاده‌از روغن های ضروری این کار را انجام دهید که‌روغن ها می‌توانند در کاهش کمر درد شما موثر باشد مثلاً روغن زیتون یا روغن جوجوبا می‌تواند خستگی را از روی پوست بردارد.

درد گودی کمر در صبح

بهترین روش های درمان کمردرد صبح

نکاتی ساده‌برای درمان کمردرد صبحگاهی با تغییر در سبک زندگی

اگر هنگام خوابیدن برای رفتن به‌رختخواب مرتب گوشی یا لپتاپ یا تبلت همراه‌شما است یا اینکه‌تلویزیون روشن است، جای تعجب نیست که‌برای استراحت دچار مشکل شوید و خواب شما را به‌هم بزند که‌این کارها می‌تواند روتین خواب شبانه‌شما را به‌هم بزند و معمولاً 60 درصد از مردم دنیا از این مشکلات خواب مزمن رنج می‌برند که‌در این بخش از سلامت مجله اینترنتی فنجان در احترام به‌درخواست برخی از شما کاربران مجله اینترنتی فنجانی 9 راه‌را به‌شما معرفی می‌کنیم که‌بتوانید از این مشکلات خلاص شوید

1. خاموش کردن هر صفحه‌الکتریکی

خاموش کردن آن ها 90 دقیقه‌قبل از خواب به‌مغز شما اجازه‌می‌دهد که‌استراحت بیشتری داشته‌باشد و کمتر درگیر الگوهای فعالیتی شوید.

2. آماده‌کردن رختخواب برای استراحت

رختخواب محلی برای استراحت می‌باشد، نه‌کار کردن و اگر در رختخواب کار نکنید، هنگام رفتن روی آن مغز شما به‌سرعت فرمان استراحت و خواب را می‌دهد.

3. تاریک کردن اتاق

اتاق شما باید کاملاً تاریک باشد و نور بسیار کم را نیز خاموش کنید.

4. برنامه‌ریزی داشتن

اگر خواب شما نامنظم است باید سر یک ساعت بخوابید از خواب بیدار شوید و این کار را هر روز تکرار کنید.

5. تمیز کردن محل خواب

اجازه‌ندهید که‌محل خواب شما شلوغ باشد و همه‌چیز را در اطراف آن مرتب کنید.

6. مصرف داروها

به‌داروهایی که‌باعث آشفتگی در خواب می‌شود، دقت کنید و آن را با پززشک خود در میان بگذارید تا بتوانند آن ها را با داروی مناسب دیگری جایگزین کنند که‌خواب شما را به‌هم نریزد.

7. تمرین

فعال بودن در روز می‌تواند کیفیت خواب شما را افزایش دهد، اما بین تمرین کردن و زمان خواب باید حداقل 3 ساعت فاصله‌باشد.

8. مصرف نکردن کافئین

نوشیدنی های کافئین دار می‌تواند باعث شود که‌همیشه‌احساس خواب آلودگی داشته‌باشید و در عوض از نوشیدنی های مناسب استفاده‌کنید_ خوردن یک لیوان شیر داغ با یک فنجان چای می‌تواند شما را آرام کند و استراحت شما را بهبود ببخشد.

9. سرد کردن

زمانی که‌دمای بدن شما افت می‌کند، مغز تان ملاتونین ترشح می‌کند که‌باعث خواب آلودگی می‌شود و دمای اتاق خواب شما باید روی 65 درجه‌یا کمتر باشد و از پتوهای گرم استفاده‌کنید.

بیشتر بخوانید

آنچه باید در مورد سرطان پستان بدانید

آنچه باید در مورد سرطان پستان بدانید

سرماخوردگی و راههای پیشگیری از آن

سرماخوردگی و راههای پیشگیری از آن

گروه خونی هایی که بیشتر در معرض سکته هستند

گروه خونی هایی که بیشتر در معرض سکته هستند

علاج سرطان پستان بدون شیمی درمانی

علاج سرطان پستان بدون شیمی درمانی

سنگ کلیه و روش های درمان آن

سنگ کلیه و روش های درمان آن

نکاتی که چشم پزشکان به شما نمی گویند

نکاتی که چشم پزشکان به شما نمی گویند

مدفوع این رنگی علامت زخم معده است!

مدفوع این رنگی علامت زخم معده است!

بهترین روش گیاهی برای درمان سریع گلودرد زمستانی

بهترین روش گیاهی برای درمان سریع گلودرد زمستانی

توصیه هایی برای روز اول سرماخوردگی

توصیه هایی برای روز اول سرماخوردگی

حقایق بیماری آلزایمر و بهترین روش های درمان آن

حقایق بیماری آلزایمر و بهترین روش های درمان آن
مشاهده

مطالب بیشتر در پیشگیری و بیماریها

درمان بواسیر با جراحی های جدید و مدرن

درمان بواسیر با جراحی های جدید و مدرن

علل و عوامل اسهال + راه های درمان فوری و خانگی اسهال

علل و عوامل اسهال + راه های درمان فوری و خانگی اسهال

درمان “آفت دهان کودکان” با روش های خانگی فوق العاده

درمان “آفت دهان کودکان” با روش های خانگی فوق العاده

تغذیه مناسب بیماران سرطانی و شیمی درمانی

تغذیه مناسب بیماران سرطانی و شیمی درمانی

شما هم هرچی آب میخورید باز عطش دارید ؟

شما هم هرچی آب میخورید باز عطش دارید ؟

شما با این 21 دلیل دل درد می گیرید!

شما با این 21 دلیل دل درد می گیرید!

هشدار درباره مصرف دارو برای کودکان

هشدار درباره مصرف دارو برای کودکان

فواید مهم آپاندیس برای بدن تان را می دانید ؟

فواید مهم آپاندیس برای بدن تان را می دانید ؟

5 درمان خانگی برای “خونریزی شدید قاعدگی” یا منوراژی

5 درمان خانگی برای “خونریزی شدید قاعدگی” یا منوراژی

زیاده روی در مصرف استامینوفن با بدن چه می کند؟

زیاده روی در مصرف استامینوفن با بدن چه می کند؟

مطالب مرتبط

بهترین مدل خوابیدن برای نوع کمردرد شما چیست ؟

بهترین مدل خوابیدن برای نوع کمردرد شما چیست ؟

به 7 دلیل دچار کمردرد شبانه می شوید + راه حل

به 7 دلیل دچار کمردرد شبانه می شوید + راه حل

برای رفع کمردرد ناشی از نشستن زیاد گربه شوید !

برای رفع کمردرد ناشی از نشستن زیاد گربه شوید !

راههایی برای درمان کمردرد بدون جراحی و دارو

راههایی برای درمان کمردرد بدون جراحی و دارو

تقلید از نوعی حیوان برای تسکین کمردرد

تقلید از نوعی حیوان برای تسکین کمردرد

پیشگیری از کمردرد در سفرهای نوروزی با ماشین

پیشگیری از کمردرد در سفرهای نوروزی با ماشین

علت و راههای پیشگیری از کمردرد بعد از انزال

علت و راههای پیشگیری از کمردرد بعد از انزال

چاقی و سزارین عوامل شایع کمردرد خانمها

چاقی و سزارین عوامل شایع کمردرد خانمها

این نوع کمردرد در بارداری یعنی خطر!

این نوع کمردرد در بارداری یعنی خطر!

درمان گیاهی انواع کمردرد بدون دارو در منزل

درمان گیاهی انواع کمردرد بدون دارو در منزل

بیش از 20 عاملی که نمیدانید و علت کمر درد شماست!

بیش از 20 عاملی که نمیدانید و علت کمر درد شماست!

نوعی شلوار که موجب کمر درد می شود!

نوعی شلوار که موجب کمر درد می شود!

تفاوت اصلی درد کمر با درد کلیه چیست؟

تفاوت اصلی درد کمر با درد کلیه چیست؟

علائم و درمان آرتروز کمر و ستون فقرات

علائم و درمان آرتروز کمر و ستون فقرات

هر آنچه می تواند علت درد پایین کمر سمت چپ باشد

هر آنچه می تواند علت درد پایین کمر سمت چپ باشد

دلیل اصلی درد پایین کمر و راه حل آن

دلیل اصلی درد پایین کمر و راه حل آن

نسخه طب سنتی برای درمان گودی و دیسک کمر

نسخه طب سنتی برای درمان گودی و دیسک کمر

چه موقع باید کمر درد را جدی بگیریم؟

چه موقع باید کمر درد را جدی بگیریم؟

حالت خواب درست برای شمایی که بدن درد دارید

حالت خواب درست برای شمایی که بدن درد دارید

دلیل کمر درد در زنان باردار چیست؟

دلیل کمر درد در زنان باردار چیست؟