بیشتر بخوانید

چطور خانواده ای شاد داشته باشیم؟

چطور خانواده ای شاد داشته باشیم؟

روش صحیح مراقبت و تغذیه بره در منزل

روش صحیح مراقبت و تغذیه بره در منزل

عادات غلط افراد موفق در محل کار !!

عادات غلط افراد موفق در محل کار !!

اگر خانواده دچار مشکلات اقتصادی شد چه کنیم؟

اگر خانواده دچار مشکلات اقتصادی شد چه کنیم؟

آموزش کامل پرورش گیاه پرخاصیت پرسیاوشان در منزل

آموزش کامل پرورش گیاه پرخاصیت پرسیاوشان در منزل

معرفی گیاه پپرومیا کاپراتا و روش نگهداری آن

معرفی گیاه پپرومیا کاپراتا و روش نگهداری آن

راه هایی برای جلوگیری از ولخرجی

راه هایی برای جلوگیری از ولخرجی

چالکود درختان چیست و چه زمانی انجام میشود؟

چالکود درختان چیست و چه زمانی انجام میشود؟

دمپایی لا انگشتی رو حتما اینطوری تمیز کنید

دمپایی لا انگشتی رو حتما اینطوری تمیز کنید

چگونه خاطرات تلخ گذشته را فراموش کنیم؟

چگونه خاطرات تلخ گذشته را فراموش کنیم؟
ترفند جذب مشتری و افزایش درآمد در رستوران ها
برای کسب درآمد بیشتر و جذب مشتری بیشتر در رستوران ها از این ترفندها استفاده کنید تا مشتری ها پول بیشتری خرج کنند و شما سود بیشتری ببرید.

ترفند رستورانی برای به‌دست آوردن پول بیشتر

رستوران ها مانند هر کسب و کار دیگری، همیشه‌تلاش می‌کنند که‌غذای بیشتری بفروشند . بدون پول رستوران ها نمی تواند کار کنند و نسبت به‌ترفندها و فروش رستوران های دیگر مصون نیستند.

در این بخش از مجله اینترنتی فنجان چند ترفند وجود دارد که‌باعث می‌شوند پول بیشتری را مشتری ها خرج و در عوض صاحبان رستوران کسب کنند . نکاتی که‌در این مطلب می‌خوانید نکاتی است بین المللی پس اگر حس کردید موردی در کشور ما رایج نیست باید بدانید که‌مربوط به‌کشورهای دیگر است.

1. از منوی حرفه‌ای و صفات متفاوت استفاده‌می‌کنند

آیا تا به‌حال به‌کلمات منوی غذا نگاه‌کرده‌اید؟ رستوران ها از یک معامله‌بزرگ استفاده‌می‌کنند تا هر کدام از غذاها را به‌عنوان غذایی خوش مزه‌و جدید جلوه‌دهند دلیلش نسبتا واضح است زمانی که‌گرسنه‌هستید غذاهای خوشمزه‌را تصور می‌کنید و حاضرید پول زیادی را صرف کنید و غذای مورد علاقه‌خود را بخورید.

2. علامت یا واحد مشخص پول را استفاده‌نمی کنند:

البته‌این در رستوران های خارجی رایج تر است که‌بعضی از رستوران ها این کار را می‌کنند، اما اکثر آنها اینطور نیستند زمانی که‌علامت پول را نمی بینید، آن ها می‌خواهند شما به‌پول فکر نکنید می‌خواهند به‌غذا فکر کنید تا پول بیشتری را کسب کنند حذف علامت پول یک حقه‌روانی کوچک اما کاملا موثر است شاید اگر این حقیقت را به‌یاد نداشته‌باشید چیزهای بیشتری بخرید.

منوی رستوران

3. از ترفندهای عددی استفاده‌می‌کنند

تقریبا همه‌این را می‌دانند رستوران ها 10 را به‌9900 تبدیل خواهند کرد، چون باعث می‌شود یک تخفیف بهتر به‌نظر برسد. این ترفند سبب می‌شود وقتی مردم چیزهای ارزان تر را می‌خواهند ناخواسته‌خرید کنند . رستوران هایی که‌در سطح بالاتری قرار دارند معمولا این کار را نمی کنند چون اگر قرار است به‌یک مکان گران قیمت بروید، می‌دانید که‌باید پول خرج کنید.

4. آن ها از عنوان خانوادگی برای جلب مشتری استفاده‌می‌کنند

از کدام یک از موارد زیر به‌احتمال زیاد خرید می‌کنید؟ " شیرینی های شکلاتی جدید مادربزرگ "یا شیرینی های شکلاتی "؟ بسیار خوب است اگر شما شیرینی های مادر بزرگ را انتخاب کردید، چون این چیزی است که‌بیشتر مردم انتخاب می‌کنند.

با نسبت دادن کلوچه به‌خانواده‌و مادربزرگ رستوران ها خاطرات شیرینی های شکلاتی پدر و مادر را طلب می‌کنند. نوستالژی ناشی از آن به‌شما انگیزه‌می‌دهد تا این شیرینی ها را امتحان کنید.

5. آن ها از اصطلاحات قومی استفاده‌می‌کنند تا غذاها معتبر به‌نظر برسند

اگر وارد هر رستوران سنتی شوید ده‌ها نمونه‌از این غذا ها را خواهید دید هیچ چیز فانتزی وجود ندارد فقط استفاده‌از زبان قومی و محلی آن غذا باعث می‌شود این غذا برای آن هایی که‌از غذاهای تکراری خسته‌شده‌اند معتبر به‌نظر برسد .

6. آن ها از نام های تجاری برای معرفی محصول استفاده‌می‌کنند

برخی رستوران ها از نام های تجاری محصولات استفاده‌می‌کنند تا مشتریانشان اینگونه‌از خوردن سس یا نوشیدنی های مورد علاقه‌خود لذت ببرند.

7. قیمت های چندگانه

برخی رستوران ها یک غذا را با چندین قیمت ارائه‌می‌دهند بنابراین مشتری فکر می‌کند اگر غذای گران تر را سفارش دهد کیفیت آن بهتر است .

جلب مشتری در رستوران

8. آن ها برخی موارد را برجسته‌می‌کنند تا آن ها را خاص جلوه‌دهند.

رستوران های سطح پایین و متوسط به‌طور مداوم این کار را انجام می‌دهند. وقتی در منوی غذا نگاه‌می‌کنید ، عکس های خاص را در آن ها را می‌بینید . این رستوران ها غذاهای ویژه‌ای دارند که‌از همه‌غذاهای دیگر جدا می‌شوند (گران تر هستند). این ترفندی برای به‌دست آوردن پول بیشتر است.

9.آن ها به‌روشی منحصر به‌فرد منو را طراحی می‌کنند تا از مقایسه‌قیمت ها جلوگیری کنند

بسیاری از رستوران ها قیمت ها را در پایین سمت راست قرار می‌دهند تا بتوانید قیمت ها را مقایسه‌کرده‌و آن هایی را که‌می‌خواهید بخرید. سایر رستوران ها (به‌خصوص گران قیمت)قیمت را در سراسر مکان قرار داده‌و از فونت هایی استفاده‌می‌کنند که‌خواندن آن ها دشوار است زیرا آنها نمی خواهند که‌شما قیمت ها را به‌راحتی با هم مقایسه‌کنید و در نظر دارند بدون مقایسه‌قیمت ها مورد گران قیمت را انتخاب کنید.

10 . آن ها از تاکتیک "مورد بعدی " استفاده‌می‌کنند

ما قبلا درباره‌قیمت های چندگانه‌گران ترین آیتم موجود در منوی غذا صحبت کردیم. برخی رستوران ها اقلام را با بالاترین سود در کنار قیمت قرار می‌دهند تا اگر مشتری توانایی خرید گرانها را نداشته‌باشد صرف نظر کند اما در عوض آنها بر روی غذاهایی شبیه‌و با هزینه‌کمتر تمرکز می‌کنند تا بیش ترین میزان پول را کسب کنند.

11. از کلماتی استفاده‌می‌کنند تا موارد نا مطلوب را خوب جلوه‌دهند:

رستوران ها برای اینکه‌غذای خود را خاص جلوه‌دهند ، از برخی کلمات استفاده‌می‌کنند آن ها مثلا می‌گویند "ریشه‌های چغندر" در صورتی که‌نوشتن ریشه‌ها کاملا غیرضروری هستند اما با این کار غذاهای خود را خاص می‌کنند.

12. رستوران ها می‌دانند به‌کجا منوی غذا نگاه‌می‌کنید و آن را براساس آن سازمان دهی می‌کنند.

طبق مطالعات، افراد در ابتدا به‌سمت راست منو نگاه‌می‌کنند و درآخر به‌سمت چپ منو نگاه‌می‌کنند بنابراین، بسیاری از رستوران ها چیزهای گران قیمت (معمولا کالای اصلی)را در بالا نگه‌می‌دارند در حالی که‌اجناس ارزان را در پایین و قسمت چپ قرار می‌دهند.

به‌طور کلی چیزهای ارزان تر نیز در متن کوچکتری قرار دارند. به‌این ترتیب، بدترین بخش از منوی غذا است و خواندن آن سخت تر از هر چیز دیگری است که‌توجه‌شما را به‌آیتم های گران قیمت خود جلب می‌کند.

سفارش غذا در رستوران

13 . از جعبه‌ها استفاده‌می‌کنند

رستوران ها اغلب آیتم های با سود بالا و یا چیزهای گران قیمت را در جعبه‌های تزئینی نشان می‌دهند تا چشم شما را به‌آن ها جلب کنند این یک فرضیه‌ساده‌اما بسیار موثر است زمانی که‌تنها منو را مرور می‌کنید، شانس این است که‌به‌تمام تزیینات و رنگ های زیبا به‌جز قسمت های ساده‌متن نگاه‌کنید.

14. اولویت ها را در ابتدای لیست قرار می‌دهند

آخرین ترفند این است که‌بسیاری از رستوران ها غذای خود را مرتب می‌کنند گوشت گاو، مرغ، و ...را در ابتدای لیست خواهید دید منابع نشان داده‌اند که‌مردم به‌احتمال زیاد مورد اول را انتخاب می‌کنند بنابراین، رستوران ها اولین مورد خود را در اولویت قرار می‌دهند به‌این ترتیب رستوران بیش ترین در آمد را کسب می‌کند .

15. میزها با ظاهر عالی تنها برای کسانی ارائه‌می‌شود که‌برای خوردن غذا آمده‌اند:

مکان هایی با نمای وسیع از شهر و یا اقیانوس همیشه‌به‌کسانی ارائه‌می‌شود که‌پول زیادی خرج می‌کنند. بنابراین، پیش از دادن صندلی، میزبان یا پیشخدمت از شما خواهند پرسید، "آیا می‌خواهید یک وعده‌غذا بخورید؟"

16. تخفیف های ویژه‌ای برای کودکان ارائه‌می‌دهند:

ممکن است در رستوران غذا برای کودکان وجود نداشته‌باشد اما در عوض پیش خدمت غذایی نصف اندازه‌سرویس معمولی به‌کودک می‌دهد و البته‌قیمت آن 1 / 2 خواهد بود.

اما این حقه‌است:به‌احتمال زیاد یک نوشیدنی و یک دسر برای کودک خواهید داشت یک بشقاب با تخفیف درآمد لازم را برای رستوران دارد .

17. برنامه‌های آزاد تنها به‌افراد خاص و در یک زمان خاص داده‌می‌شوند.

رستوران ها اغلب پیش غذا را به‌میهمانان خود می‌دهند زیرا این کار شما را وادار به‌خوردن بیشتر می‌کند . همچنین ممکن است یک دسر رایگان بعد از وعده‌اصلی به‌شما دهند زیرا این کار باعث می‌شود که‌شما قهوه و یا یک چای سفارش دهید . در هر دو مورد، این کار برای این انجام می‌شود که‌مهمان پول بیشتری خرج کند.

غذای رستوران

18. در برخی از کافه‌ها، همه‌کیک روی صفحه‌نمایش وجود دارد چه‌دلیلی وجود دارد:

در رستوران ها و کافه‌ها، روی صفحه‌نمایش انواع کیک ها وجود دارد تا مشتریان ترغیب شوند حداقل یک تکه‌را بخرند . اگر یک کیک به‌مدت دو ساعت سفارش داده‌نشود، پیشخدمت ها شروع به‌توصیه‌آن به‌مهمانان می‌کنندو به‌فروش سریع تر دسر کمک می‌کنند.

19. یک دستورالعمل از آشپز و نام های غیر معمول برای چیزهای معمولی فقط برای بالا بردن قیمت غذا:

آشپزها اغلب دستورالعمل یک غذای آشنا را تغییر می‌دهند تا مقدار زیادی از مواد اولیه‌را ذخیره‌کنند. یا بالعکس، آن ها می‌توانند یک جز کوچک را اضافه‌کرده‌و قیمت را به‌میزان قابل توجهی افزایش دهند.

گاهی اوقات، غذاهای معمولی برای اینکه‌میهمانان احساس کنند که‌برای چیزی خاص هزینه‌می‌کنند، نام های عجیب و غریبی به‌آن ها داده‌می‌شود.

20. پیشخدمتی منو را می‌آورد و فورا لیموناد رایگان می‌دهد:

پیش خدمت ها معمولا لیموناد یا آب میوه‌تازه‌پیشنهاد می‌کنند که‌باعث می‌شود افراد غذای گرم و یا سالاد سفارش دهند چون این نوشیدنی ها ما را گرسنه‌می‌کنند. قهوه‌و چای تنها با دسر در ارتباط هستند.

21. رستوران ها از تاثیر معکوس استفاده‌می‌کنند:

اندازه‌بشقاب شما به‌آن بستگی دارد که‌کجا هستید و چه‌چیزی سفارش می‌دهید.رستوران و کافه‌ها اغلب از اندازه‌بشقاب برای فریب دادن مغز و چشم های ما استفاده‌می‌کنند .

اگر غذا را در بشقاب کوچک بریزید به‌طوری که‌پر به‌نظر برسد، اگر مقدار کمی غذا وجود داشته‌باشد شما با دیدن غذای زیاد پس از خوردن احساس گرسنگی نمی کنید . اما رستوران ها غذای اصلی را در بشقاب بزرگ سرو می‌کنند زیرا این کار سبب می‌شود احساس گرسنگی کنید و به‌سمت دسر تمایل پیدا نمایید و یک نوشیدنی سفارش دهید .

22. بر مبنای ظاهر مشتری، پیشخدمت ها می‌توانند به‌آن ها بگویند که‌چه‌سفارش خواهند داد:

پیشخدمتی با تجربه‌می‌تواند غذای مورد علاقه‌شما را حدس بزند و یا با توجه‌به‌رفتار شما، لباس و طرز حرف زدن شما استفاده‌کند. برای مثال، دانش آموزان و دختران زیر 30 سال عشق به‌سالاد با مرغ و غذای دریایی، پاستا، کرم سوپ، دسرهای شکلات، چای دارند و اینها را سفارش می‌دهند. مردان بالای 30 جوجه‌و سیب زمینی و کودکان سیب زمینی سرخ کرده را سفارش می‌دهند.

23. پیش خدمت ها می‌توانند با لبخند و با یک حرکت ساده، اعمال خود را کنترل کنند:

رفتار پیش خدمت بر روی مشتری تاثیر فراوان دارد . مثلا وقتی پیشخدمت غذای ویژه‌ای را به‌مهمان توصیه‌می‌کند و مودبانه‌لبخند می‌زند و کمی به‌جلو خم می‌شود باعث خواهد شد که‌اکثر مردم در پاسخ سر تکان دهند و موافقت کنند تا آنچه‌که‌پیشخدمت به‌آن ها ارائه‌می‌دهد را سفارش دهند، حتی اگر آن ها هرگز قصد این کار را نداشته‌باشند.

24. رستوران ها از مواد مختلف، شکل ها و رنگ ها استفاده‌می‌کنند تا ضمیر ناخودآگاه‌مهمانان را درگیر کنند:

فریب دادن مغز ما با استفاده‌از حقه‌های مرتبط با این که‌ما واقعیت را درک می‌کنیم آسان است. برای مثال، بستنی وقتی با یک قاشق فلزی سرو می‌شود، مزه‌بهتری دارد و یک شیشه‌سبز - آبی باعث می‌شود که‌نوشیدنی خنک و رنگی به‌نظر برسد. رستوران های مجلل گران قیمت غذاهای اصلی و غذاهای لذیذ را داخل بشقاب های ضخیم سرو می‌کنند، زیرا باعث می‌شود که‌غذا با کیفیت بالا نسبت به‌آنچه‌که‌واقعا هست، باشد.

بیشتر بخوانید

رازهای خواندنی سبزه ی عید و طرز تهیه انواع آن

رازهای خواندنی سبزه ی عید و طرز تهیه انواع آن

کلید موفقیت در مصاحبه شغلی

کلید موفقیت در مصاحبه شغلی

راهنمای نگهداری هیپوستس ، گل زیبای خال صورتی

راهنمای نگهداری هیپوستس ، گل زیبای خال صورتی

افراد پرمشغله برای داشتن زندگی سالم بدانند

افراد پرمشغله برای داشتن زندگی سالم بدانند

عوارض جدی نامناسب بودن نور محیط کار

عوارض جدی نامناسب بودن نور محیط کار

همسر مسئولیت پذیر چنین ویژگی هایی دارد

همسر مسئولیت پذیر چنین ویژگی هایی دارد

راه و روش شستن انواع سگ خانگی

راه و روش شستن انواع سگ خانگی

بهترین روش نگهداری گیاه پپرومیا ابلق در خانه

بهترین روش نگهداری گیاه پپرومیا ابلق در خانه

اگر قصد خرید یخچال دارید لازمه بدونید که ..

اگر قصد خرید یخچال دارید لازمه بدونید که ..

در محل کارتان لبخند بزنید تا ....

در محل کارتان لبخند بزنید تا ....
مشاهده

مطالب بیشتر در کار و زندگی

خطاهای والدین و دوستی نامناسب دختر و پسر

خطاهای والدین و دوستی نامناسب دختر و پسر

یک محیط کاری مناسب چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

یک محیط کاری مناسب چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

چگونه در تمام مراحل کاری به موفقیت برسیم؟ + 7 راه طلایی

چگونه در تمام مراحل کاری به موفقیت برسیم؟ + 7 راه طلایی

60 عادت متفاوت افراد موفق که همین امروز باید بدانید

60 عادت متفاوت افراد موفق که همین امروز باید بدانید

8 اشتباه والدین که آینده مالی فرزندان را خراب می کند

8 اشتباه والدین که آینده مالی فرزندان را خراب می کند

آموزش سالم ترین روش فریز کردن سبزی

آموزش سالم ترین روش فریز کردن سبزی

نحوه برقراری ارتباط موثر با تیپ های شخصیتی مختلف

نحوه برقراری ارتباط موثر با تیپ های شخصیتی مختلف

نکات کلیدی زندگی همراه با نشاط و آرامش!

نکات کلیدی زندگی همراه با نشاط و آرامش!

7 اصل اساسی مذاکره در کسب و کار

7 اصل اساسی مذاکره در کسب و کار

روش صحیح پرورش و نگهداری گیاه حسن یوسف

روش صحیح پرورش و نگهداری گیاه حسن یوسف

مطالب مرتبط

روانشناسی طراحی دکوراسیون رستوران ؛بخش 3 نورپردازی

روانشناسی طراحی دکوراسیون رستوران ؛بخش 3 نورپردازی

منوی غذای عجیب در رستوران یک استقلالی! + عکس

منوی غذای عجیب در رستوران یک استقلالی! + عکس

رستوران های خوب و کمتر شناخته شده تهران

رستوران های خوب و کمتر شناخته شده تهران

روانشناسی طراحی داخلی رستوران ؛ بخش 5 دکوراسیون

روانشناسی طراحی داخلی رستوران ؛ بخش 5 دکوراسیون

رستوران سام درخشانی پاتوق هنرمندان

رستوران سام درخشانی پاتوق هنرمندان

شگفتیهای رستوران کاملا تاریک با گارسون های نابینا + تصاویر

شگفتیهای رستوران کاملا تاریک با گارسون های نابینا + تصاویر

پخت غذا با گوشت مشتری که با رئیس رستوران دعوا کرد!!

پخت غذا با گوشت مشتری که با رئیس رستوران دعوا کرد!!

روانشناسی طراحی دکوراسیون رستوران ؛ بخش 2 رایحه

روانشناسی طراحی دکوراسیون رستوران ؛ بخش 2 رایحه

روانشناسی طراحی داخلی رستوران ؛ بخش 4 آکوستیک

روانشناسی طراحی داخلی رستوران ؛ بخش 4 آکوستیک

رستوران عجیب و غریب +18 + تصاویر

رستوران عجیب و غریب +18 + تصاویر

بزرگترین اشتباهات در طراحی دکوراسیون رستوران + عکس

بزرگترین اشتباهات در طراحی دکوراسیون رستوران + عکس

با بهترین رستوران های گیاهی استانبول آشنا شوید

با بهترین رستوران های گیاهی استانبول آشنا شوید

رستوران های متفاوت و لبته جالب!

رستوران های متفاوت و لبته جالب!

ویژگی های یک رستوران خوب

ویژگی های یک رستوران خوب

روانشناسی طراحی دکوراسیون رستوران ؛ بخش اول رنگ

روانشناسی طراحی دکوراسیون رستوران ؛ بخش اول رنگ

گران ترین رستوران های شیک جهان با غذاهای معروف

گران ترین رستوران های شیک جهان با غذاهای معروف

مشروبات الکلی در رستوران های تهران! + فیلم

مشروبات الکلی در رستوران های تهران! + فیلم

چرا گردشگران در رستوران ها غذا نمی خورند ؟

چرا گردشگران در رستوران ها غذا نمی خورند ؟

ایده عجیب رستوران چینی را دو هفته ای ورشکست کرد! + عکس

ایده عجیب رستوران چینی را دو هفته ای ورشکست کرد! + عکس

رستورانی که 45 ساله فقط یه غذا سرو می کنه!

رستورانی که 45 ساله فقط یه غذا سرو می کنه!