بیشتر بخوانید

ارث نجومی برای گربه مشهور ! + تصاویر

ارث نجومی برای گربه مشهور ! + تصاویر

کارت عروسی هنرپیشه های معروف

کارت عروسی هنرپیشه های معروف

ساخت فیلم خروس ویژه ی عید نوروز + عکس

ساخت فیلم خروس ویژه ی عید نوروز + عکس

چالش جدید بازیگران ایرانی در اینستاگرام + تصاویر

چالش جدید بازیگران ایرانی در اینستاگرام + تصاویر

عکس های جدید نیوشا ضیغمی با خواهرش

عکس های جدید نیوشا ضیغمی با خواهرش

تبریک عاشقانه نرگس محمدی برای تولد مادرش

تبریک عاشقانه نرگس محمدی برای تولد مادرش

جدیدترین عکسهای نرگس محمدی با ژست هایی متفاوت

جدیدترین عکسهای نرگس محمدی با ژست هایی متفاوت

عکس های جدید بازیگران ایرانی و همسرانشان

عکس های جدید بازیگران ایرانی و همسرانشان

انتظار برای اکران 7 فیلم سال 2013

انتظار برای اکران 7 فیلم سال 2013

عکس های اینستاگرامی و جدید الناز شاکردوست

عکس های اینستاگرامی و جدید الناز شاکردوست
چهره های مشهوری که اعضای بدن خود را بیمه کردند
شاید همه ی ما به دنبال بیمه کردن خانه، ماشین و عمرمان هستیم اما جالب است بدانید افراد مشهور دنیا بیمه ی اعضای بدن دارند تا بتوانند دارایی مهم خود را که با آن کسب درآمد می کنند بیمه کنند.

بیمه‌ی اعضای بدن افراد مشهور

ما خانه‌ها، ماشین ها و عمرمان را بیمه‌می‌کنیم اما وقتی نوبت به‌افراد مشهور می‌رسد، در می‌یابیم که‌ستاره‌ها دارایی های دیگری نیز برای بیمه‌کردن دارند. جنجالی ترین و جالب ترین بیمه‌ها متعلق به‌چهره‌های مشهور جهان است که گرانترین بیمه‌های اعضای بدن را دارند.
از صداهای پرقدرت و زیبا، ساق پا و حتی لبخندهای بسیار گران قیمت حرف می‌زنیم. مثلاً اگر احیاناً برای صدای «باس» (نام مستعار خواننده‌معروف، بروس اسپرینگستین)، یا پاهای دیوید بکهام یا لبخند جولیا رابرتز اتفاقی بیفتد، خیالشان راحت است که‌دست خالی نمی مانند.

 
بیمه‌اعضای بدن

همه‌ما دارایی هایی داریم که‌برایمان ارزشمند هستند. اگر جراح باشید، به‌پنجه‌های طلایی تان، اگر عکاس باشید، به‌چشم های تیزبین تان و اگر فوتبالیست باشید، به‌حرکت پاهایتان برای کسب درآمد نیازمندید. این ستارگان نیز به‌خاطر صدا، زیبایی، تکنیک، سرعت یا فریبندگی خود مشهور شده‌و میلیون ها دلار درآمد دارند بنابراین چندان دور از ذهن نیست اگر بخواهند از آنها حفاظت کنند چرا که‌اگر به‌خاطر آن ویژگی نبود احتمالاً امروز آنقدرها مشهور و ثروتمند نمی بودند.

همان طور که‌احتمالاً انجمن ملی سلاح در آمریکا معتقد است، بیمه‌هم مانند تفنگ، یکی از آن چیزهایی است که‌بهتر است داشته‌باشیم اما به‌آن نیاز پیدا نکنیم تا اینکه‌نداشته‌باشیم. بیمه‌خانه‌و ماشین و عمر در میان مردم عادی طی سالیان از ضرر و زیان های بسیار جلوگیری یا آنها را جبران کرده‌است اما اگر از مشاهیر باشید و درآمد و دارایی های خاص داشته‌باشید، طبیعی است که‌نیازها و شروط بیمه‌تان نیز فرق داشته‌باشد.

در لیستی که‌تهیه‌کرده‌ایم، مشاهیری حضور دارند که‌اعضای بدن یا دارایی های قابل ارائه‌و نمایش مانند صدایشان را بیمه‌کرده‌اند. سال ها پیش در ده‌20 میلادی، کمدین معروف بن تورپین چشم های منحرف خود را که‌البته‌عنصر تاثیرگذاری در اجرایش بود، به‌ارزش 20 هزار دلار بیمه‌کرد. بروس اسپرینگستین خواننده‌صدای زیبا و کیت ریچاردز گیتاریست دستان هنرمندش را به‌قیمت های هنگفتی بیمه‌کرده‌اند. برخی ادعا می‌کنند که‌ریچاردز نه‌دست ها، بلکه‌تنها انگشت میانی خود را بیمه‌کرده‌است اما عده‌ای دیگر می‌گویند بیمه‌روی دستان او بوده‌و در واقع ماجرای انگشت میانی ابداع خودش و در واقع شوخی بوده‌است. با در نظر گرفتن بسیاری از سیاست های این بیمه‌ها درمی یابیم که‌اغلب آنها فقط شیرین کاری تبلیغاتی است تا چشم ها را گرد کنند و مردم درباره‌شان حرف بزنند.

در حالی که‌اکثریت ورزشکاران خود را در برابر آسیب هایی بیمه‌کرده‌اند که‌باعث خاتمه‌یافتن زندگی حرفه‌ای شان می‌شود، به‌ندرت یافت شده‌که‌رقبا آن عضو را مجروح کنند. بیشتر ورزشکاران در برابر مصدومیت های شدید بیمه‌شده‌اند، مانند ژرمایکل فینلی، نوک حمله‌تیم ملی راگبی آمریکا که‌در آنجا البته‌به‌فوتبال شناخته‌می‌شود.

فینلی هرچند بااستعداد است، اما به‌خاطر اینکه‌شدیداً در معرض مصدومیت قرار دارد، سرانجام در سال 2014 بعد از اینکه‌یک مصدومیت از ناحیه‌گردن به‌طرز موثری حضورش در تیم ملی را نابود کرد، تصمیم گرفت درخواست بیمه‌به‌ارزش 10 میلیون دلار کند. به‌هر حال در میان ورزشکاران مرسوم است که‌چه‌به‌دلیل گرفتن خسارت در برابر مصدومیت یا برای تبلیغات، خود را بیمه‌کنند یا از سوی شخص سوم بیمه‌شوند.

در ادامه‌لیستی تهیه‌کرده‌ایم که‌به‌بیست مورد از جنجالی ترین و جالب ترین این بیمه‌ها در میان مشاهیر بین المللی اشاره‌می‌کند، به‌علاوه‌یک مورد که‌این سنت دیرینه‌بین مشاهیر غربی را به‌ایران آورده‌است.
 

بیمه‌اعضای بدن هنرمندان:

1- بیمه‌در برابر تظاهرات تایلند


کشور تایلند یکی از مقاصد پرطرفدار میان گردشگران جهان است. اما این کشور زیبا و پر جذبه‌اوضاع داخلی چندان آرامی ندارد. شرایط می‌تواند ناآرام شود و تظاهرات خیابانی ممکن است به‌درگیری بکشد. به‌همین خاطر، دولت تایلند برای تشویق گردشگران برای سفر به‌این کشور، برای هر نفر به‌مبلغ 10 هزار دلار بیمه‌در نظر گرفته‌است تا اگر توریست ها در تظاهرات خیابانی آسیب دیدند، دلشان به‌این مبلغ نه‌چندان اندک خوش باشد. مقامات می‌گویند این سیاست به‌خاطر جلب رضایت توریست هایی در نظر گرفته‌شده‌که‌از رفتن به‌تایلند می‌ترسیدند.
 
 
بیمه‌ی اعضای بدن
 


2- بن تورپین


در گذشته‌و در زمان فیلم های صامت، بازیگران برای خنداندن مردم باید زحمت بیشتری می‌کشیدند. یک دیالوگ کوتاه‌خنده‌دار کافی نبود بیشتر به‌این دلیل که‌بیننده‌ها باید دیالوگ ها را می‌خواندند و این از تاثیر ماجرا می‌کاست. البته‌اگر مردم دلشان می‌خواست اصلاً چیزی بخوانند، در خانه‌های خود می‌ماندند و کتیبه‌و تخته‌پاره‌یا هرچیز را که‌آن زمان ها برای نوشتن استفاده‌می‌شد می‌خواندند. از جایی که‌آن زمان چارلی چاپلین با سبیلی که‌در آینده‌آن را هیتلری خواندند، مردم را به‌قدر کافی می‌خنداند، دیگر ستاره‌فیلم های صامت، بن تورپین، تصمیم گرفت چشم های چپ را ابزار خنده‌کند. در سال 1907، صرفاً دیدن مردی با چشمان منحرف یا به‌اصطلاح چپ، به‌تنهایی می‌توانست تماشاچی های فیلم را به‌خنده‌بیندازد.

تورپین هم که‌به‌خوبی ملتفت بود محبوبیت فیلم های صامت طنزش را مدیون چشم های چپش است، تصمیم گرفت آنها را بیمه‌کند. سیاست بیمه‌ای این گونه‌بود که‌اگر احیاناً و به‌هر نحوی چشم هایش عادی شد، بیمه‌به‌ارزش 25 هزار دلار به‌او غرامت بپردازد.

اما در مواجه‌با این شروط عجیب بیمه، این سوال به‌ذهن می‌رسد که‌آیا ارزشش را داشته؟ البته‌که‌داشته، کمترین دلیل آن نیز این بوده‌که‌به‌بن بیچاره‌کمک کرده‌سلامت عقلش را حفظ کند و نگران چشم هایش نباشد. بنابر گفته‌های دوستانش آنقدر نگران بوده‌که‌چشم هایش صاف شوند که‌هربار به‌سرش ضربه‌می‌خورده، سریع در آینه‌نگاه‌می‌کرده‌که‌نکند انحراف چشم هایش برطرف شده‌باشد.
 
 
 
بیمه‌ی اعضای بدن

دیوید بکهام این اسم را می‌شود هم در لیست ستاره‌های فوتبال نشاند و هم در دسته‌ستاره‌های عرصه‌مد. فوق ستاره‌بریتانیایی، دیوید بکهام پاهای طلایی اش را بحق و به‌ارزش 100 میلیون پوند انگلیس بیمه‌کرده‌بود. استعداد بکهام در فوتبال و البته‌ظاهر جذابش بر کسی پوشیده‌نیست. او حتی زمانی که‌در حرفه‌فوتبال در اوج بود از جانب برندهای مختلف مورد تقاضای شدید بود و علتش علاوه‌بر شهرت و ظاهر جذابش، محبوبیت شدید او بین تمام مردم و به‌خصوص خانم ها بود.

البته‌نکته‌عجیبی که‌در این ماجرا وجود دارد، اقلاً این روزها، این است که‌بیشتر بازیگرها درآمد فیلم هایشان را خرج این می‌کنند که‌چشم هایشان را صاف نگه‌دارند. البته‌واقعیت این است که‌چشم چپ تورپین در حالت عادی منحرف نبوده‌و جلوی دوربین از عمد آن را تاب می‌داده‌است تا با چشم راستش هماهنگ شود. هرچند خیلی خرج برنمی داشت اگر هر دو چشمش را درست می‌کرد و فقط جلوی دوربین آنها را چپ می‌کرد.

هرچند اگر تورپین به‌اندازه‌کافی باهوش بود، به‌جای بیمه‌کردن چشم های چپش باید صدایش را که‌ممکن بود به‌طور بالقوه‌افتضاح باشد، بیمه‌می‌کرد. چون حتی آن زمان کاملاً واضح بوده‌فیلم ها تا ابد صامت نمی مانند و اگر زمانی که‌فیلم ها صدادار می‌شدند، مشخص می‌شد که‌صدای تورپین بیچاره‌آزاردهنده‌است دیگر هیچ انحراف چشمی نمی توانست زندگی حرفه‌ای اش را نجات دهد.3- جیمی دورانته


دورانته‌کمدین، ابتدا یک آوازه‌خوان بود اما آنقدر درباره‌دماغ یا به‌قول خودش «صدماغش» لطیفه‌ساخت که‌خیلی زود همان بینی تبدیل شد به‌علامت تجاری اش. به‌همین خاطر در ده‌40 تصمیم گرفت بینی مشهورش را بیمه‌کند. ارزش این بیمه‌50 هزار دلار بود.

جیمز فرانسیس دورانته، بازیگر، کمدین، خواننده‌و پیانیست مشهور آمریکایی بود. طرز صحبت کردن منقطع، بازی با زبان، آهنگ ها و البته‌دماغ بزرگش او را به‌یکی از محبوب ترین شخصیت های آمریکا بین ده‌های 20 تا 70 میلادی تبدیل کرده‌بود. طنزهایی که‌درباره‌دماغ خودش می‌ساخت و آن را به‌اصطلاح انگلیسی «اِشناز» (صدماغ) خطاب می‌کرد، باعث شد این کلمه‌تبدیل به‌اسم مستعارش شود. این بینی معروف ارزش بیمه‌50 هزارتایی را داشت.
 
 
بیمه‌ی اعضای بدن


 

4- مِرو هیوز


مرو هیوز و سبیل گرانقیمتش هم از آن تصاویری است که‌آدم را ناگهان به‌خنده‌وا می‌دارد. اگر در کشوری زندگی کنید که‌در آن ورزش کریکت مرسوم است، شاید آن را بشناسید، اگر نه‌می‌دانید کریکت چیست و نه‌او را می‌شناسید، باز هم اهمیتی ندارد، سبیل را دریابید!

هیوز در زمان اوجش که‌در تیم ملی کریکت استرالیا بازی می‌کرد، پشت لبش را به‌قیمت 370 هزار دلار بیمه‌کرده‌بود، البته‌دلارها از نوع استرالیایی بودند که‌اگر به‌دلار آمریکا تبدیل کنیم، مقدارش به‌قدر چشمگیر کاهش می‌یابد.

ارزشش را داشت؟ صد البته! هیچ کس بدون ضمانت، این همه‌زحمت و دقت و مراقبت را صرف همسایه‌پایینی دماغ نمی کند؛ آن هم با آن عظمت. البته‌به‌عنوان توپ انداز دست راست تیم ملی کریکت اصولاً باید دست راستش را بیمه‌می‌کرد. اما این احتمال وجود دارد که‌هیوز قدرت خارق العاده‌اش در توپ زنی را از سبیل افسانه‌ای خود می‌گیرد. که‌در این صورت به‌نظر می‌رسد بهترین سرمایه‌گذاری را کرده‌و هیچ انتخاب دیگری نمی توانسته‌او را از زیان احتمالی در زندگی حرفه‌ای نجات دهد.
 
 
بیمه‌ی اعضای بدن
 


5- ایگان رونای


رونای، منتقد غذای بریتانیایی هم ارزنده‌ترین دارایی خود یعنی غدد چشایی اش را به‌قیمت 400 هزار دلار بیمه‌کرده‌است. احتمالاً منتقد غذا بودن یکی از بهترین مشاغل دنیا باشد اما اگر یک بال کبابی یا هر چیز دیگر خیلی تندی بخورند، این خطر وجود دارد که‌غدد چشایی شان آسیب دیده‌یا حتی از کار بیفتد و این اتفاق برای منتقد غذا به‌معنای خاتمه‌زندگی حرفه‌ای است. به‌همین خاطر بیمه‌ایگان رونای به‌نظر ارزشش را داشته‌باشد.
 
 
بیمه‌یاعضای بدن
 


6- کیت ریچاردز


همان طور که‌قبلاً اشاره‌کردیم، گیتاریست اول و بنیانگذار گروه‌مشهور «رولینگ استونز» دست های هنرمندش را به‌ارزش 6 /1 میلیون دلار بیمه‌کرده‌که‌البته‌دلایلش نیز واضح است. او در مصاحبه‌ای با نشان دادن دستانش گفته‌بود «اینها سرمایه‌من هستند.» برخی مدعی شده‌بودند که‌ریچاردز تنها انگشت میانی اش را بیمه‌کرده‌که‌از آن در نواختن بهره‌زیادی می‌برد. البته‌احتمال کمی وجود دارد که‌ریچاردز بین انگشتان دست هایش تا این میزان تبعیض قائل شده‌باشد.

ریچاردز به‌خوبی می‌داند چه‌چیزی او را به‌جایگاه‌امروزی اش رسانده‌است. البته‌دستانش، به‌همین خاطر نیز بوده‌که‌این گیتاریست نابغه‌در موسسه‌بیمه‌«لوید» لندن، دستانش را به‌مبلغ 6 /1 میلیون دلار بیمه‌کرده‌است. بیمه‌شامل هر دودست ریچاردز می‌شود، دستانی که‌او را تبدیل به‌یکی از بزرگ ترین گیتاریست های دنیا و تاریخ کرده‌است.
 
 
بیمه‌ی اعضای بدن
 


7- تروی پولاملو


این بازیکن معروف فوتبال آمریکایی را می‌توان مردی با موهای میلیون دلاری نیز نامید. او نمونه‌خوبی از مشاهیر است که‌عضوی از او توسط شخص سوم بیمه‌شده. طول طره‌موهای مواج و بلندش که‌در هنگام دویدن پشتش پرواز می‌کند و از زیر کلاهش بیرون زده، تقریباً یک متر است. برند معروف شامپوی «هد اند شولدرز» موهای تروی را به‌قیمت یک میلیون دلار بیمه‌کرده‌است. بیمه‌از طریق موسسه‌لویدز لندن انجام شد که‌البته‌شروط بیمه‌را افشا نکرده‌و هنوز نمی دانیم باید چه‌بلایی سر موهای تروی بیاید تا او یک میلیون دلار به‌جیب بزند.

این گیسوان مواج و بلند اقلاً یک بار به‌ضرر پولاملو تمام شده‌است. در سال 2006، حریفش از تیم مقابل بر روی تروی تکل کرد و موهایش را کشید. تروی پولاملو می‌گوید موهایش را به‌گرامیداشت پیشینه‌ساموآیی اش بلند نگه‌می‌دارد.
 
 
بیمه‌یاعضای بدن
 


8- مانوئل نویر


دروازه‌بان بایرن مونیخ اگر بهترین دروازه‌بان دنیا نباشد، یکی از بهترین هاست و افتخارات زیادی کسب کرده. شماره‌یک تیم بایرن مونیخ در صعود تیمش در لیگ آلمان تاثیر بسزایی داشته‌است و در طول مدتی که‌او دروازه‌این تیم را حراست می‌کرده، حتی توانسته‌اند بارها به‌عنوان قهرمانی لیگ برسند. قهرمانی در جام جهانی برزیل در سال 2014 هم یکی از آن افتخارات بی بدیل برای نویر بود که‌در آن زمان تنها 28 سال داشت.
 
 
بیمه‌یاعضای بدن

او در سال 2014 بهترین بازیکن آلمان انتخاب شد و دستکش طلایی جام جهانی را که‌به‌بهترین دروازه‌بان مسابقات داده‌می‌شود نیز از آن خود کرد. اینها تنها گوشه‌ای از موفقیت های نویر است و با این همه، مگر می‌شود نخواهد دست های توانمندش را در برابر بلایا بیمه‌کند؟

اما بیمه‌نویر که‌بنابر ادعای «یاهو اسپورتس» 3 /4 میلیون دلار ارزش دارد، هم نویر و هم باشگاه‌بایرن را در برابر مصدومیت های احتمالی به‌دستان دروازه‌بان جوان حمایت می‌کند. البته‌شرکت بیمه‌نویر می‌گوید که‌در رفتن انگشتان او چیز مهمی نیست.
 


9- بروس اسپرینگستین


خواننده‌و آهنگساز آمریکایی اهل نیوجرسی به‌خاطر آهنگ های «زاده‌آمریکا» یا «زاده‌شده‌برای فرار» شهرت زیادی کسب کرد. او نیز در موسسه‌لوید لندن صدای دلنشینش را به‌قیمت شش میلیون دلار بیمه‌کرده‌است. بر اساس گزارش انجمن صنعت ضبط آمریکا، از اسپرینگستین در کل آمریکا بیش از 64 میلیون آهنگ به‌فروش رفته‌است که‌او را تبدیل به‌پانزدهمین هنرمند پرفروش کل دنیا کرده‌است.
او در سن 67 سالگی هنوز با قدرت در حرفه‌اش فعال است و در سرتاسر کشور کنسرت های زنده‌برگزار می‌کند. اگر بلایی سر صدای بروس بیاید، او شش میلیون دلار به‌جیب می‌زند.
 
 
بیمه‌ی اعضای بدن
 


10- تام جونز


شاید بشود گفت عجیب ترین مورد این لیست، بیمه‌موهای سینه‌تام جونز است، آن هم به‌قیمت هفت میلیون دلار. جونز که‌امروزه‌در سن 67 سالگی هنوز در لاس وگاس آمریکا مشغول خوانندگی است، در ترس زندگی می‌کند. هرچند، بیش از نیم قرن با شهرت زندگی کرده‌و به‌اندازه‌کافی در دنیا عیش و نوش کرده‌است اما از آن واهمه‌دارد که‌این همه‌تنها با یک تصادف ساده‌(مثلاً آتش گرفتن لباسش) از بین برود و باد هوا شود. البته‌اگر این آتش سوزی به‌کز خوردن کپه‌موهای بسیار روی سینه‌اش منجر شود.

به‌خاطر همین هم بود که‌برای طیب خاطر، موهای سینه‌اش را به‌قیمت هفت میلیون دلار بیمه‌کرده‌است. حدس می‌زنیم این هفت میلیون معادل هزینه‌ای است که‌در صورت افتادن اتفاقی ناگوار برای موهای گرانبها، بتواند آنها را از نو بکارد. تام جونز فوق العاده‌است و در این موضوع و استعدادش شکی نیست؛ به‌همین خاطر است که‌به‌تمسخر گرفتنش کار بسیار سختی است. اما بیمه‌کردن موی سینه؟ بدون تردید یکی از ابلهانه‌ترین کارهایی است که‌انسانی در طول تاریخ انجام داده‌است. قطعاً دلایل زیادی برای محبوبیت تام جونز وجود دارد و لیست بلند بالایی از فضایلش می‌توان تهیه‌کرد.
 
 
بیمه‌ی اعضای بدن
 
 
 
اما موی سینه‌یکی از آنها نیست. شخصیتی کاریزماتیک و البته‌تلی از پول دارد و البته‌به‌میزان کافی اعتماد به‌نفس که‌بتواند با موهای سینه‌اش در عکس های تبلیغاتی ژست بگیرد. در واقع شاید تنها مشخصه‌تام جونز که‌خیلی جالب نیست شاید همان سینه‌پشمالویش باشد. بعید نیست این تصمیم عاقلانه! را در ده‌70 در حالی گرفته‌باشد که‌حواسش سر جایش نبوده‌یا آن لحظه‌به‌طرز عجیبی شیفته‌موهایش شده‌و قطعاً از وقت خوابش هم گذشته‌بوده.

اگر بخواهیم بگوییم بهتر بود تام جونز کدام دارایی اش را بیمه‌کند، جواب این بود که‌«هر چیزی جز موی سینه»! قطعاً بهتر بود همان سنت دیرینه‌بیمه‌صدا را ادامه‌می‌داد یا اصلاً پاهایش را ضمانت می‌کرد.
 


11- کن داد


سخت می‌توان تصور کرد که‌صاحب این دندان ها، روزگاری از لحاظ شهرت با گروه‌بیتل ها رقابت می‌کرد. هرچند به‌احتمال زیاد پوسترهای زیادی از کن داد روی دیوار اتاق های نوجوانان نصب نشده‌بود، اما به‌هر حال این کمدین انگلیسی که‌امروز 89 سال دارد، روزگاری از محبوبیت بسیاری برخوردار بود. کن داد خنده‌دار بود و بخش بزرگی از آن را نیز مدیون دندان هایش بود. اما او برای خنداندن لزوماً نیازی به‌گفتن لطیفه‌یا بازی نداشت. همین که‌مردم چهره‌او با آرایش خاص موهایش و دندان هایش را می‌دیدند به‌خنده‌می‌افتادند.

شاید اگر ما بودیم یا همان طور که‌خیلی از ستاره‌های هالیوود این کار را کردند، از ثروتی که‌از شهرت به‌دست می‌آوردیم، برای درست و صاف کردن دندان هایمان استفاده‌می‌کردیم. اما کن این کار را نکرد؛ در عوض آنها را به‌قیمت 5 /7 میلیون دلار بیمه‌کرد!
 
 
 
بیمه‌ی اعضای بدن
 


12- دنیل کریگ


بازیگر خوش قیافه‌انگلیسی که‌جدیدترین چهره‌شخصیت محبوب سینمایی به‌نام «جیمز باند یا 007» را زنده‌می‌کند و در آخرین فیلم جیمز باند به‌نام اسکای فال نیز نقش آفرینی کرده‌است. البته‌کریگ سومین بار بود که‌جیمز باندبازی در می‌آورد. اما کریگ فقط به‌خاطر جذابیتش بدنش را بیمه‌نکرد بلکه‌او بسیاری از بدلکاری های نقشش را نیز خودش انجام می‌دهد و قرارداد بیمه‌5 /9 میلیون دلاری اش او را در برابر صدمات احتمالی محافظت می‌کند و به‌نظر منطقی می‌رسد چرا که‌احتمال دارد باز هم در فیلم های جیمز باند بازی کند.
 
 
 
بیمه‌ی اعضای بدن

جولیا رابرتز روی لبخند جولیا رابرتز نمی شود قیمت گذاشت. از همان لحظه‌اول که‌جولیا رابرتز را در فیلم «زن زیبا» دیدیم، مشخص بود که‌لبخند او میلیون دلاری است، اما چند میلیون؟ رابرتز یکی از گران ترین بازیگران زن دنیا از لحاظ دستمزد و دارای معروف ترین و زیباترین لبخند هالیوود است. رابرتز نه‌دندان هایش، بلکه‌لبخندش را به‌ارزش 30 میلیون دلار بیمه‌کرده‌است.13- ایکر کاسیاس


نام یکی دیگر از بهترین دروازه‌بان های جهان نیز در این لیست به‌چشم می‌خورد. البته‌بیمه‌دستان کاسیاس نیز همانند همتای آلمانی اش کاملاً بجاست. بنابر ادعای «سی بی اس» (CBS)، دیوار آجری اسپانیایی، ایکر کاسیاس در سال 2007 دست هایش را به‌ارزش 5 /7 میلیون یورو معادل 10 میلیون دلار بیمه‌کرده‌است. شروط قرارداد کاسیاس، او را در برابر صدمات احتمالی به‌دستش، چه‌در داخل و چه‌در خارج زمین، محافظت می‌کند. او یک بار هم در لفافه‌گفته‌بود که‌مهم نیست کجای بدنش و چگونه‌آسیب ببیند، او تظاهر خواهد کرد که‌دستش است. او هم اکنون نیز در سن 35 سالگی دروازه‌بان قابلی برای تیم کنونی اش، پورتو است و تا دو سال پیش هم در رئال مادرید می‌درخشید.
 
 
 
بیمه‌ی اعضای بدن
 


14- مارک مک گوایر


بسته‌به‌آنکه‌چقدر از هورمون آستروئید خوشتان بیاید، می‌توان حدس زد مارک مک گوایر را دوست دارید یا خیر. در آمریکا که‌این گونه‌است. به‌این ستاره‌اسبق بیس بال، لقب «مک گنده» را داده‌اند. خیلی وقت پیش، در سال 1998 وقتی مارک سعی داشت رکورد مسابقات را بشکند، در همان اثنی تصمیم گرفت ساق های یغور پایش را نیز 12 میلیون دلار بیمه‌کند، زیرا آن زمان ساقش مصدوم شده‌و اعصابش را خرد کرده‌بود.
 
 
 
بیمه‌ی اعضای بدن
 
 
البته‌مارک مک گوایر به‌جز استعدادش در بازی بیس بال به‌دلیل استفاده‌کاملاً قانونی اش! از هورمون آندروستندیون (یکی از هورمون هایی که‌در فوق کلیه‌تشکیل شده‌و به‌تستوسترون تبدیل می‌شود) مشهور است. بخشی از بندهای قرارداد او توسط بیمه‌گرهای موسسه‌لویدز نوشته‌شده‌و مک گوایر را ملزم می‌کند که‌از داروهای خاصی استفاده‌کند. یکی از این داروها، آندروستندیون بود که‌البته‌اکنون در کل لیگ بیس بال ممنوع است و مورد انتقاد شدیدی قرار گرفته‌است.
 


15- فرناندو آلونسو


قهرمان اسپانیایی دو دوره‌مسابقات فرمول یک، فرناندو آلونسو هم انگشتان شست دو دستش را در سال 2010 در یکی از بانک های اسپانیا بیمه‌کرد. آن زمان تازه‌راننده‌تیم فراری شده‌بود و بانک اسپانیایی «سانتاندِر» هم داشت برنامه‌بیمه‌جدیدی را آغاز می‌کرد و از این راننده‌موفق به‌عنوان یکی از سخنگوهای اصلی اش استفاده‌کرد.
 
 
 
بیمه‌ی اعضای بدن
 
 
اگر طرفدار اتومبیلرانی و مسابقات نیستید، باید به‌شما بگوییم که‌انگشتان شست برای راننده‌فرمول یک اهمیت شگرفی دارد چرا که‌کنترل بخش عظیمی از ماشین بر عهده‌آن است. در سال 2010، آلونسو تصمیم گرفت شست هایش را به‌قیمت حدوداً 10 میلیون یورو بیمه‌کند که‌معادل دلاری آن می‌شود 3 /13 میلیون دلار. بانک سانتاندر هم آن زمان به‌این دلیل از آلونسو استفاده‌کرد که‌یکی از حامیان مالی (اسپانسر) فراری بود.
 


16- راد استوارت


در میان خواننده‌ها بیمه‌کردن صدا مرسوم است. اما آیا می‌توان گفت کدام صدا از آن یکی گران تر است؟ از قرار معلوم بله! برای مثال صدای راد استوارت به‌قیمت 5 /15 میلیون دلار بیمه‌شده‌که‌از هنجره‌شش میلیون دلاری بروس اسپرینگستین به‌مراتب قیمتی تر است. صدای استوارت هم در موسسه‌لوید لندن بیمه‌شده؛ همان جایی که‌زیباترین لبخند هالیوود، لبخند جولیا رابرتز، و صدای باب دیلن را بیمه‌کرده‌است.
 
 

بیمه‌ی اعضای بدن
 


17- جولیا رابرتز


روی لبخند جولیا رابرتز نمی شود قیمت گذاشت. از همان لحظه‌اول که‌جولیا رابرتز را در فیلم «زن زیبا» دیدیم، مشخص بود که‌لبخند او میلیون دلاری است، اما چند میلیون؟ رابرتز یکی از گران ترین بازیگران زن دنیا از لحاظ دستمزد و دارای معروف ترین و زیباترین لبخند هالیوود است. رابرتز نه‌دندان هایش، بلکه‌لبخندش را به‌ارزش 30 میلیون دلار بیمه‌کرده‌است.

رابرتز لبخند ایده‌آلی دارد که‌نیازمند داشتن دندان های ایده‌آل است. رنگ دندان های او سفید طبیعی است، بین دندان هایش فاصله‌نیست، هنگام لبخند دندان های پیشینش به‌میزان کافی نمایان است و دندان های عقب پوشیده‌است، آنها در یک ردیف و صاف هستند و لثه‌های سالمی دارد.
 
 
 
بیمه‌ی اعضای بدن


 

18- مایکل فلتلی


عضلات عقب رانش «نابود» و ستون فقراتش له‌شده‌است. تمام مدت با درد زندگی می‌کند، البته‌در کاخ بیست اتاق خوابه‌اش در ایرلند. مایکل فلتلی اعجوبه‌تاریخی در رقص است. او را به‌لقب «سلطان رقص» می‌شناسند که‌نام یکی از اجراهایش بود. اکنون دیگر مایکل کفش های رقصش را آویزان کرده‌اما روزگاری پاهای شدیداً چابک فلتلی تقریباً 50 میلیون دلار ارزش داشت. خودش می‌گوید دیگر آنقدر قیمت ندارد زیرا به‌سختی می‌توان کسی را پیدا کرد که‌پاهای آسیب دیده‌اش را بیمه‌کند. او بارها رکورد خودش را در رقص پا (step) شکسته‌است و با بیش از 35 ضربه‌در ثانیه‌رکورددار جهان است.
 
 
 
بیمه‌ی اعضای بدن


19- کریستیانو رونالدو


بعید است کسی از این قرارداد تعجب کند. مهم ترین دارایی مهاجم رئال مادرید و کاپیتان تیم ملی پرتغال بدون تردید پاهایش است. مبلغ این بیمه‌هم یکی از گران ترین بیمه‌های تاریخ محسوب می‌شود. باشگاه‌رئال مادرید برای ستاره‌اش بیمه‌ای به‌ارزش بیش از 103 میلیون یورو معادل تقریباً 110 میلیون دلار در نظر گرفته‌است که‌در صورت بروز هرگونه‌مصدومیت در پاها، به‌او خسارت می‌پردازد.

هرچند رونالدو هم مانند بسیاری ستاره‌های دیگر فوتبال تقریباً به‌همان اندازه‌از اسپانسرها و تبلیغات درآمد دارد که‌از فوتبال بازی کردن. اما در هر حال، بیمه‌بیش از میلیون یورویی پاهایش همه‌را تحت تاثیر قرار داد.
 
 
 
بیمه‌ی اعضای بدن20- دیوید بکهام


این اسم را می‌شود هم در لیست ستاره‌های فوتبال نشاند و هم در دسته‌ستاره‌های عرصه‌مد. فوق ستاره‌بریتانیایی، دیوید بکهام پاهای طلایی اش را بحق و به‌ارزش 100 میلیون پوند انگلیس بیمه‌کرده‌بود. استعداد بکهام در فوتبال و البته‌ظاهر جذابش بر کسی پوشیده‌نیست. او حتی زمانی که‌در حرفه‌فوتبال در اوج بود از جانب برندهای مختلف مورد تقاضای شدید بود و علتش علاوه‌بر شهرت و ظاهر جذابش، محبوبیت شدید او بین تمام مردم و به‌خصوص خانم ها بود.
 
 
 
بیمه‌ی اعضای بدن

بیمه‌بکهام در ابتدا تنها پاهایش را به‌ارزش 100 میلیون پوند، معادل مبلغ بیش از 124 میلیون دلار پوشش می‌داد اما وقتی بعد از خداحافظی از فوتبال تازه‌به‌طور حرفه‌ای تر وارد عرصه‌مد شد، تصمیم گرفت بیمه‌اش را نیز به‌کل بدن گسترش دهد.

بندی در این قرارداد وجود داشت که‌بیمه‌را ملزم می‌کرد در صورتی که‌بکهام به‌هر نحوی از ترکیب مناسب خارج شده‌و از ریخت بیفتد، می‌تواند خسارت دریافت کند و بنابر ادعای «دیلی فاننس»، قیمت آن به‌195 میلیون دلار می‌رسد.
 
 
اولین کسی که‌بیمه‌اعضای بدن را به‌ایران آورد چه‌کسی است؟
 

سالار عقیلی


کمتر از یک ماه‌پیش، در تاریخ دوم آبان ماه‌سال جاری و در آستانه‌هشتاد و یکمین سالگرد تاسیس بیمه‌ایران، این شرکت بیمه‌تصمیم گرفت حنجره‌خواننده‌محبوب کشور را به‌مبلغ 500 میلیون تومان بیمه‌کند. در قرارداد بیمه‌عقیلی، در بند شروط آمده‌است که‌بیمه‌در صورت بروز هرگونه‌بیماری و آسیب به‌حنجره‌سالار عقیلی به‌صورتی که‌نتواند فعالیت حرفه‌ای خود را ادامه‌دهد، ملزم به‌پرداخت این مبلغ به‌اوست. مدت بیمه‌عقیلی فعلاً یک سال است.
 
 
 
بیمه‌ی اعضای بدن

او در مراسمی که‌بیمه‌نامه‌را دریافت کرد، ضمن تشکر از بیمه‌ایران، آرزو کرد که‌این اتفاق با او متوقف نشود و هنرمندان دیگر نیز بتوانند از این امکانات در آینده‌استفاده‌کنند.

 

بیشتر بخوانید

مهران غفوریان و ارسلان قاسمی در شب قدر + تصاویر

مهران غفوریان و ارسلان قاسمی در شب قدر + تصاویر

سحر قریشی در کنار امید علومی در شمال + عکس

سحر قریشی در کنار امید علومی در شمال + عکس

سر آلفرد جوزف هیچکاک

سر آلفرد جوزف هیچکاک

8 فیلمی که در تاریخ سینمای جهان پرتماشاگر بودند

8 فیلمی که در تاریخ سینمای جهان پرتماشاگر بودند

زنان سوپر استاری که در فیلمهای هیچکاک بازی کردند

زنان سوپر استاری که در فیلمهای هیچکاک بازی کردند

8 فیلم عاشقانه 2012

8 فیلم عاشقانه 2012

فیلم های هالیوودی جنجال برانگیز + تصاویر

فیلم های هالیوودی جنجال برانگیز + تصاویر

پر هزینه ترین فیلمهای تاریخ سینما در جهان

پر هزینه ترین فیلمهای تاریخ سینما در جهان

عجیب ترین و بهترین چهره پردازیهای هالیوود + عکس!

عجیب ترین و بهترین چهره پردازیهای هالیوود + عکس!

بازیگران و خوانندگان ستاره جهان با چهره ای نامتعارف+ عکس!

بازیگران و خوانندگان ستاره جهان با چهره ای نامتعارف+ عکس!
مشاهده

مطالب بیشتر در چهره ها

عاشقانه های احسان و سولماز در فیس بوک + تصاویر

عاشقانه های احسان و سولماز در فیس بوک + تصاویر

پیامک برای رسوایی + تصاویر

پیامک برای رسوایی + تصاویر

شقایق دهقان در بیمارستان + تصاویر

شقایق دهقان در بیمارستان + تصاویر

آتنه فقیه نصیری کارمند بانک! + تصاویر

آتنه فقیه نصیری کارمند بانک! + تصاویر

پیام جالب شهاب حسینی به سرمربی آلمان! + تصاویر

پیام جالب شهاب حسینی به سرمربی آلمان! + تصاویر

عذرخواهی احسان علیخانی از مهدی یراحی + تصاویر

عذرخواهی احسان علیخانی از مهدی یراحی + تصاویر

پدر همسر مهناز افشار + عکس

پدر همسر مهناز افشار + عکس

بازی محمدرضا گلزار با آیشواریا در سلام بمبئی + عکس

بازی محمدرضا گلزار با آیشواریا در سلام بمبئی + عکس

ممنوع التصویر شدن نرگس محمدی از زبان خودش + تصاویر

ممنوع التصویر شدن نرگس محمدی از زبان خودش + تصاویر

دعای عمو پورنگ در شب قدر + عکس

دعای عمو پورنگ در شب قدر + عکس

مطالب مرتبط

بازیگران زن مشهور که اعضای بدن خود را بیمه کردند!! + تصاویر

بازیگران زن مشهور که اعضای بدن خود را بیمه کردند!! + تصاویر

چهره های مشهوری که تا آستانه ورشکستگی پیش رفتند

چهره های مشهوری که تا آستانه ورشکستگی پیش رفتند

پردرآمدترین مدلینگ زن جهان + تصاویر

پردرآمدترین مدلینگ زن جهان + تصاویر

مراسم ازدواج مجلل افراد مشهور دنیا + تصاویر

مراسم ازدواج مجلل افراد مشهور دنیا + تصاویر

خانه های ویلایی ستارگان جوان هالیوود + تصاویر

خانه های ویلایی ستارگان جوان هالیوود + تصاویر

رابرت داونی جونیر پردرآمدترین بازیگر جهان !+ عکس

رابرت داونی جونیر پردرآمدترین بازیگر جهان !+ عکس

معرفی پرفروش ترین فیلم های سال 2016

معرفی پرفروش ترین فیلم های سال 2016

دواین جانسون در راس پردرآمدترین های هالیوود !

دواین جانسون در راس پردرآمدترین های هالیوود !

پردرآمدترین ورزشکاران دنیا در سال 2014

پردرآمدترین ورزشکاران دنیا در سال 2014

بیشترین دستمزدهای بازیگران هالیوودی + عکس

بیشترین دستمزدهای بازیگران هالیوودی + عکس

ثروتمندترین بچه های دنیا + تصاویر

ثروتمندترین بچه های دنیا + تصاویر

آشنایی با مشهورترین هکر های جهان + تصاویر

آشنایی با مشهورترین هکر های جهان + تصاویر

سقوط رونالدو از فهرست پردرآمدترین ورزشکاران اروپا

سقوط رونالدو از فهرست پردرآمدترین ورزشکاران اروپا

میزان فروش فیلم فروشنده در جهان !

میزان فروش فیلم فروشنده در جهان !

چهره های معروفی که جزیره شخصی دارند + تصاویر

چهره های معروفی که جزیره شخصی دارند + تصاویر

جنگ ستارگان پرفروش ترین فیلم سال 2017

جنگ ستارگان پرفروش ترین فیلم سال 2017

جنجالی ترین قراردادهای ازدواج و طلاق بازیگران

جنجالی ترین قراردادهای ازدواج و طلاق بازیگران

ثروتمندترین بازیگران دنیا در سال 2020 معرفی شدند

ثروتمندترین بازیگران دنیا در سال 2020 معرفی شدند

افراد ثروتمندی که ارثی برای فرزندانشان نمی گذارند + عکس

افراد ثروتمندی که ارثی برای فرزندانشان نمی گذارند + عکس

از فرش تا عرش بازیگران و افراد معروف

از فرش تا عرش بازیگران و افراد معروف