بیشتر بخوانید

بیوگرافی کامل و خواندنی سید “مهدی رحمتی” همراه با عکس

بیوگرافی کامل و خواندنی سید “مهدی رحمتی” همراه با عکس

بیوگرافی “مهدی طارمی” بازیکن پورتو + تصاویر

بیوگرافی “مهدی طارمی” بازیکن پورتو + تصاویر

بیوگرافی “سوشا مکانی” به همراه عکس های لاکچری

بیوگرافی “سوشا مکانی” به همراه عکس های لاکچری

زندگینامه کامل “امید عالیشاه” و عکس های فوق العاده دیدنی وی

زندگینامه کامل “امید عالیشاه” و عکس های فوق العاده دیدنی وی

“کریستیانو رونالدو” و داستان ازدواج او با ایرناشایک + بیوگرافی

“کریستیانو رونالدو” و داستان ازدواج او با ایرناشایک + بیوگرافی

بیوگرافی و عکسهای مهرداد اولادی

بیوگرافی و عکسهای مهرداد اولادی

بیوگرافی و عکس محسن محمد سیفی و همسرش مهسا جاور

بیوگرافی و عکس محسن محمد سیفی و همسرش مهسا جاور

زندگی نامه حمیده عباسعلی کاراته کار المپیکی

زندگی نامه حمیده عباسعلی کاراته کار المپیکی

بیوگرافی سرور جباروف بازیکن استقلال

بیوگرافی سرور جباروف بازیکن استقلال

گفت و گویی با مجتبی عابدینی پدیده شمشیربازی ایران

گفت و گویی با مجتبی عابدینی پدیده شمشیربازی ایران
زندگینامه “سعید عبدولی” و ماجرای ازدواجش + عکس های دیدنی وی
سعید عبدولی کشتی گیر جنگنده تیم ملی کشتی ایران است که مدال های جهانی و المپیک را در کارنامه خود دارد. در ادامه با زندگی شخصی و ورزشی “سعید عبدولی” بیشتر آشنا می شوید.

بیوگرافی و زندگینامه‌سعید عبدولی

  • نام:سعید
  • نام خانوادگی:عبدولی
  • تاریخ تولد:13 آبان 1368
  • محل تولد:اندیمشک
  • زمینه‌فعالیت:کشتی گیر فرنگی
  • تاهل:ازدواج کرده
  • فرزندان:دو دختر و یک پسر
  • -----------------------------------------------

کشتی گیر سعید عبدولی

سعید عبدولی کشتی گیر جوان و عنوان دار کشور ایران است که‌در رشته‌کشتی فرنگی فعالیت دارد، سعید عبدولی یک کشتی گیر فوق العاده‌جنگنده‌و بی باک است که‌از کشتی گرفتن با هیچ کشتی گیری در میدان مسابقات ترس ندارد، به‌طوری که‌به‌همگان ثابت کرده‌است که‌لایق کسب بهترین مدال ها در میادین بزرگ ( قهرمانی آسیا، قهرمانی جهان، قهرمانی المپیک) می‌باشد. همچنین از خصوصیات کشتی گیر سعید عبدولی می‌توان به‌فیتو، سالتو و سالتو بارانداز های فوق العاده‌اش اشاره‌کرد.

سعید عبدولی

سعید عبدولی دارنده‌مدال جهان و المپیک

زندگی شخصی سعید عبدولی

کشتی گیر سعید عبدولی در 13 آبان 1368 در اندیمشک خوزستان متولد شده‌است و کشتی گیر فرنگی کار کشور ایران می‌باشد که‌تا به‌حال موفق به‌کسب مدال طلای قهرمانی جوانان جهان و مدال طلای بازی های آسیایی 2010 شده‌است. همچنین کشتی گیر سعید عبدولی در مسابقات کشتی قهرمانی جهان در سال 2011 توانست در وزن 66 کیلوگرم توانست به‌مدال طلا برسد و سهمیه‌مسابقات المپیک 2012 لندن را بدست آورد.

عکس سعید عبدولی

سعید عبدولی کشتی گیر پرافتخار ایران

ماجرای ازدواج سعید عبدولی

کشتی گیر سعید عبدولی در رابطه‌با ازدواجش می‌گوید: یک سفره‌کربلایی پهن بود که‌من هم در آن دعوت بودم و در حالی که‌داشتم غذا می‌خوردم ناگهان چشمم به‌خانمی افتاد و عاشق شدم و با او ازدواج کردم. 

سعید عبدولی قهرمان جهان و المپیک در حال حاضر سه‌فرزند دارد که‌می‌گوید من آنقدر درگیر ورزش کشتی بودم که‌فرزندانم اصلا من را به‌عنوان پدر نمی شناسند.

شغل سعید عبدولی

سعید عبدولی دارنده‌مدال برنز المپیک 2016 در رابطه‌با شغل خود قبل از رفتن به‌ورزش کشتی می‌گوید:من با پدرم به‌شغل کشاورزی می‌پرداختیم و پس از ورود به‌ورزش کشتی دیگر هیچ شغلی ندارم و باید این را هم بگویم که  خانواده‌من برای موفقیتم زحمت های بسیاری کشیده‌اند.

کشتی گیر سعید عبدولی همچنین در رابطه‌با کاهش انگیزه‌اش پس از مسابقات قهرمانی المپیک 2016 ریو اینگونه‌توصیح داد:قرار بر این بود که‌من پس از مسابقات قهرمانی المپیک ریو 2016 از کشتی خداحافظی کنم که‌البته‌پس از مدال گرفتنم در المپیک ، همسرم به‌من گفت که‌خیلی از مدال گرفتنت در المپیک خوشحال شدم و دوباره‌برو از این مدال ها بگیر.

کشتی گیر سعید عبدولی

کشتی گیر سعید عبدولی در مسابقات جهانی و المپیک

سعید عبدولی در المپیک لندن 2012

کشتی گیر سعید عبدولی در مسابقات المپیک تابستانی لندن 2012 در دور اول آتاکان یوکسل از کشور ترکیه‌را با نتیجه‌3 بر صفر مغلوب کرد اما سعید عبدولی در کشتی دوم خود با ناداوری کامل و تصمیم داور بلاروسی به‌نام (ایهار برل)  کشتی را  با نتیجه‌3 بر صفر مقابل کشتی گیر استیو گنو از کشور فرانسه‌واگذار کرد و عملاً با باخت استیو گنو در دور بعد، کشتی گیر سعید عبدولی امید طلای کشتی ایران از دور رقابت ها کنار رفت و وداع زود هنگامی با مسابقات المپیک 2012 لندن داشت.

مسابقات سعید عبدولی

ناراحتی سعید عبدولی پس از شکست در المپیک 2012 

سعید عبدولی در بازیهای آسیایی اینچئون 2014

کشتی گیر سعید عبدولی در مسابقات بازی های آسیایی در مرحله‌یک چهارم نهایی مسابقات در برابر کشتی گیر هیونگ جانگ از کشور کره‌جنوبی (دارنده‌مدال طلای المپیک) قرار گرفت، سعید عبدولی در این کشتی حساس و دیدنی چهار بار فن فیتو را روی هیونگ جانگ از کشور کره‌جنوبی اجرا کرد و در آخر هم او را ضربه‌فنی کرد که‌در داوران نیز تایید کردند اما در یک لحظه‌ناگهان مربی کشتی گیران کشور میزبان (کره‌جنوبی) اعتراض کرد و معتقد بود که‌سعید عبدولی با گرفتن گردن حریف (هیونگ جانگ) خطایی را مرتکب شده‌است و در همان لحظه‌که‌داوران می‌خواستند دست سعید عبدولی را به‌نشانه‌پیروزی بالا ببرند درخواست بازبینی صحنه‌را نمود و بدین ترتیب کشتی گیر کره‌جنوبی به‌خوبی از حق میزبانی خود سود برد و داوران مسابقه‌ای که‌با ضربه‌فنی تمام شده‌بود را درخواست دادن تا ادامه‌یابد و در آخر سعید عبدولی با نتیجه‌9 بر 6 کشتی را واگذار کرد اما با توجه‌به‌فینالسیت شدن کشتی گیر میزبان، سعید عبدولی به‌شانس مجدد راه‌پیدا کرد و توانست مدال برنز بازیهای آسیایی در وزن 71 کیلوگرم را کسب کند.

فیتو های سعید عبدولی

فیتو سعید عبدولی به‌قهرمان المپیک

نکته:در مسابقه‌کشتی سعید عبدولی و هیونگ جانگ داوران نه‌تنها ضربه‌فنی را سعید عبدولی را قبول نکردند بلکه‌امتیاز های فیتو سعید عبدولی را هم ندادند.

همچنین بعد از این حق خوری آشکار کیومرث هاشمی رئیس وقت کمیته‌ملی المپیک کشور ایران عنوان کرد که‌از کشتی گیر سعید عبدولی به‌مانند سایر کسانی که‌مدال طلا مسابقات بازیهای آسیایی 2014 اینچون را کسب کردند تجلیل خواهد شد.

سعید عبدولی و حریف کره‌ای

سعید عبدولی ناراحت از حق خوری در مسابقات بازیهای آسیایی 2014

سعید عبدولی در مسابقات جهانی 2015

کشتی گیر سعید عبدولی بعد از استراحت در دور نخست، در دور دوم نوربیک خاشیمبکوف از کشور ازبکستان را با نتیجه‌8 بر 0 شکست داد. سعید عبدولی در دور سوم پاسکال ایزیلی از کشور آلمان را با نتیجه‌10 بر صفر شکست داد و به‌مرحله‌یک چهارم نهایی صعودکرد، سعید عبدولی در دور چهارم زوراب داتوناشویلی از کشور گرجستان (نفر پنجم مسابقات جهانی) را با نتیجه‌2 بر صفر مغلوب خود کرد و سعید عبدولی به‌مرحله‌نیمه‌نهایی مسابقات جهانی راه‌یافت که‌در این دور از مسابقات مارک مادسن کشتی گیر عنوان دار و با تجربه‌از کشور دانمارک در حالی که‌کشتی با نتیجه‌2 بر 2 به‌پایان رسید منتها به‌علت داشتن اخطار، سعید عبدولی بازنده‌این کشتی سخت و دشوار شد از صعود به‌فینال مسابقات جهانی بازماند. البته‌مارک مادسن برای پیروزی مقابل سعید عبدولی از لطف داوران نیز بی نصیب نبود . کشتی گیر سعید عبدولی در دیدار رده‌بندی باید با کشتی گیر کشور میزبان کشتی می‌گرفت و بدین ترتیب به‌مصاف اندی بیسک دارنده‌مدال برنز جهان از کشور آمریکا رفت و در حالی که‌از حریف آمریکایی بهتر بود اما با نتیجه‌2 بر صفر شکست خورد و عبدولی به‌عنوانی بهتر از پنجمی نرسید.

اندی بسیک در مسابقه‌با سعید عبدولی در طول مسابقه‌هیچ کار خاصی انجام نداد و با 2 امتیازی که‌به‌لطف داوران گرفت پیروز میدان شد.

 سعید عبدولی در مسابقات جهانی 2015

کشتی رده‌بندی سعید عبدولی و حریف آمریکایی در مسابقات جهانی 2015

سعید عبدولی در مسابقات المپیک 2016

کشتی گیر سعید عبدولی در دور نخست وزن 75 کیلوگرم در مسابقات المپیک 2016 ریو در مقابل مارک مادسن کشتی گیر کشور دانمارک با نتیجه‌1 بر 1 و به‌علت اخطار آخر شکست خورد. سعید عبدولی به‌شدت به‌داوری این مسابقه‌اعتراض کرد و با کارت زرد داوران مواجه‌گردید. سعید عبدولی در آستانه‌گرفتن کارت قرمز و حذف از المپیک 2016 ریو بود که‌با هشدار سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی ایران (محمد بنا) به‌وسط تشک آمد و نهایتاً در آخر با فینالیست شدن کشتی گیر کشور دانمارک، سعید عبدولی به‌گروه‌شانس مجدد راه‌پیدا کرد و ویکتور نمس از کشور صربستان را با نتیجه‌2 بر 2 شکست داد و به‌دیدار رده‌بندی رسید، سعید عبدولی در این دیدار پیتر باکسی از کشور مجارستان را با نتیجه‌5 بر2 شکست داد و موفق به‌کسب مدال برنز آلمپیک 2016 ریو دوژانیرو شد.

 سعید عبدولی در المپیک ریو

سعید عبدولی بر روی سکوی مسابقات المپیک ریو 2016 

سعید عبدولی در مسابقات جهانی 2017

سعید عبدولی در مسابقات کشتی قهرمانی جهانی سال 2017 پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم مقابل کشتی گیر ویکتور نمس از کشور صربستان مغلوب شد اما با توجه‌به‌فینالیست شدن ویکتورنمس، سعید عبدولی به‌گروه‌بازنده‌ها راه‌پیدا کرد، سعید عبدولی در این گروه‌ماخات یرژیپوف کشتی گیر کشور قزاقستان را شکست داد و در دور بعد کاراپت چالیان از کشور ارمنستان را با نتیجه‌4 بر 0 مغلوب کرد و به‌دیدار رده‌بندی مسابقات جهانی 2017 راه‌پیدا کرد. کشتی گیر سعید عبدولی در دیدار رده‌بندی کشتی گیر کازبک کیلو از کشور بلاروس را با نتیجه‌عالی  8 بر 0 شکست داد و به‌مدال برنز مسابقات کشتی جهانی پاریس رسید.

کشتی های سعید عبدولی

سعید عبدولی نفر سوم مسابقات جهانی پاریس 2017  

سعید عبدولی در مسابقات جهانی 2018 

کشتی گیر سعید عبدولی در دور نخست ادگار بابایان دارنده‌مدال نقره‌اروپا از کشور لهستان را با نتیجه‌5 بر 3 و ضربه‌فنی شکست داد. سعید عبدولی در دور دوم لاشا گوبادزه‌دارنده‌مدال برنز مسابقات جهان از کشور گرجستان را با نتیجه‌6 بر 2 و ضربه‌فنی شکست داد و به‌مرحله‌یک چهارم نهایی رفت. کشتی گیر سعید عبدولی در مصاف با کشتی گیر رفیق حسینوف قهرمان اروپا از کشور آذربایجان با نتیجه‌3 بر صفر پیروز شد و به‌مرحله‌نیمه‌نهایی راه‌یافت. عبدولی در این کشتی مقابل امراه‌کوش دارنده‌مدال برنز جهان از کشور ترکیه‌با نتیجه‌6 بر 4 شکست خورد و از راهیابی به‌فینال باز ماند و به‌دیدار رده‌بندی رفت. سعید عبدولی در دیدار رده‌بندی وزن 82 کیلوگرم مسابقات کشتی فرنگی قهرمانی جهان 2018 بوداپست مجارستان در کشتی با ماکسیم مانوکیان از کشور ارمنستان با نتیجه‌3 بر یک  مغلوب شد و دستش از مدال برنز کوتاه‌ماند و نفر پنجم مسابقات قهرمانی جهان سال 2018 در وزن 82 کیلوگرم شد.

سعید عبدولی در مسابقات قهرمانی آسیا 2019

کشتی گیر سعید عبدولی در وزن 82 کیلوگرم پس از استراحت در دور نخست، سعید عبدولی در دور دوم ماخات یریژیپوف قهرمان آسیا از کشور قزاقستان را با نتیجه‌9 بر 0 شکست داد و به‌مرحله‌نیمه‌نهایی رفت. سعید عبدولی در مرحله‌نیمه‌نهایی مرحله‌با نتیجه‌10 بر 0 مقابل جالگاسبای بردیموراتوف از کشور ازبکستان پیروز شد و به‌دیدار فینال مسابقات قهرمانی آسیا راه‌یافت. سعید عبدولی در دیدار پایانی سینگ هارپریت از کشور هند را با نتیجه‌8 بر 0 مغلوب کرد و صاحب مدال طلا مسابقات قهرمانی آسیا در سال 2019 شد.

سعید عبدولی قهرمان آسیا

سعید عبدولی قهرمان مسابقات آسیا در سال 2019 

سعید عبدولی در مسابقات جهانی 2019

کشتی گیر سعید عبدولی در مسابقات جهانی سال 2019 پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم پتر نواک از جمهوری چک را با نتیجه‌9 بر 0 شکست داد و در دور سوم مقابل عدلان آکیف از کشور روسیه‌با نتیجه‌2 بر 1 به‌پیروزی رسید و به‌نیمه‌نهایی مسابقات راه‌یافت، سعید عبدولی در نیمه‌نهایی مسابقات با قبول شکست 8 بر 5 مقابل رفیق حسینوف از کشور آذربایجان به‌دیدار رده‌بندی رفت. سعید عبدولی در دیدار رده‌بندی یوری شکریوبا کشتی گیر اوکراین را با اقتدار و با نتیجه‌7 بر 0 مغلوب کرد و به‌مدال برنز مسابقات جهانی سال 2019 رسید.

سعید عبدولی

سعید عبدولی روی سکوی مسابقات قهرمانی جهان سال 2019

دلجویی فدراسیون جهانی از سعید عبدولی

بعد از حق کشی مسلم که‌در مسابقات کشتی بازی های آسیایی اینچئون سال 2014 در حق کشتی گیر سعید عبدولی فرنگی کار تیم ملی ایران انجام شد، کمیته‌جهانی بازی های جوانمردانه‌تصمیم گرفت که‌از سعید عبدولی قهرمان جهان دلجویی کند و دیپلم بازی جوانمردانه‌را به‌عبدولی اهدا نماید.

مدال ها و افتخارات سعید عبدولی 

مسابقات قهرمانی المپیک 

مدال برنز مسابقات المپیک ریو سال 2016 در وزن 75 کیلوگرم

مسابقات کشتی قهرمانی جهانی

مدال طلا مسابقات جهانی استانبول سال 2011 در وزن 66 کیلوگرم

مدال برنز مسابقات جهانی پاریس سال 2017 در وزن 75 کیلوگرم

مدال برنز مسابقات جهانی نور سلطان سال 2019 در وزن 82 کیلوگرم

مسابقات بازی های آسیایی

مدال طلا مسابقات بازی های آسیایی گوانگ ژو سال 2010 در وزن 66 کیلوگرم

مدال برنز مسابقات بازی های آسیایی اینچئون سال 2014 در وزن 71 کیلوگرم

مسابقات قهرمانی آسیا

مدال برنز مسابقات قهرمانی آسیا پاتایا سال 2009 در وزن 66 کیلوگرم

مدال برنز مسابقات قهرمانی آسیا آستانا سال 2014 در وزن 75 کیلوگرم

مدال طلا مسابقات قهرمانی آسیا شی آن سال 2019 در وزن 82 کیلوگرم

افتخارات سعید عبدولی

تعدادی از مدال های کشتی گیر سعید عبدولی

حاشیه‌های سعید عبدولی

درگیری سعید عبدولی در مسابقات انتخابی 

سعید عبدولی دارنده‌مدال طلای جهان و مدال برنز المپیک به‌علت درگیری در مسابقه‌کشتی دوم انتخابی تیم ملی، از مسابقات انتخابی تیم ملی کشتی مرحله‌نهایی اخراج و دیسکالیفه‌شد.

سعید عبدولی در کشتی دوم خود در مرحله‌نهایی انتخابی تیم ملی کشتی فرنگی در کشتی با ایمان انصاری از استان تهران در حالی که‌با نتیجه‌2 بر صفر از حریف پیش بود به‌دلیل زدن ضربات سر به‌صورت حریف در جریان کشتی، با واکنش حریف خود روبرو شد و به‌علت ادامه‌دار شدن این درگیری در کشتی، هر دو کشتی گیر با رای داوران از رقابت ها اخراج و همچنین دیسکالیفه‌شدند.

البته‌این درگیری در بیرون از تشک هم نیز ادامه‌پیدا کرد و با کمک ماموران دو کشتی گیر از هم جدا شدند. 

سعید عبدولی

سعید عبدولی کشتی گیر عنوان دار جهان و المپیک 

سعید عبدولی بوکسور شد!

کشتی گیر سعید عبدولی دارنده‌مدال برنز المپیک و مدال طلا و برنز جهان در کشتی فرنگی پس از اعلام محرومیت یک ساله‌از سوی فدراسیون کشتی، تمرینات خودش را در رشته‌ورزشی بوکس شروع کرد.

سعید عبدولی که‌بعد از محرومیت یک ساله‌اش حضور در مسابقات بازی های آسیایی اندونزی سال 2018 و مسابقات کشتی قهرمانی جهانی مجارستان را از دست داده‌بود، به‌همین دلیل عبدولی تصمیم گرفت از این به‌بعد فعالیت خود را در رشته‌بوکس ادامه‌بدهد و از این رو سعید عبدولی با امیر علی اکبری قهرمان mma تماسی داشته‌و از او در رابطه‌این تصمیم مشورت گرفته‌است. سعید عبدولی تمرینات خود را در رشته‌بوکش آغاز کرده‌و تصمیم دارد از این به‌بعد به‌موفقیت های خودش در رینگ ادامه‌دهد.

بوکس سعید عبدولی

سعید عبدولی بعد از تمرین بوکس 

بخشیده‌شدن محرومیت سعید عبدولی

البته‌سعید عبدولی پس از مدتی از سوی فدراسیون کشتی محرومیتش بخشیده‌شد و مجدد به‌کشتی فرنگی بازگشت، بدین ترتیب سعید عبدولی بار دیگر فرصت حضور در مسابقات جهانی را پیدا کرد. 

گفتگو با سعید عبدولی

سعید عبدولی کشتی گیر با استعدادی که‌می‌گوید حسرت مدال طلای مسابقات المپیک بر دلش مانده‌است و می‌خواهد هر جور که‌شده‌به‌این مدال در زندگی اش برسد. آرزویی که‌رسیدن به‌آن در سن 30 سالگی نمی تواند خیلی آسان باشد.

شهر رو حسابی به‌هم ریختی.

نه‌به‌خدا . لطفا برای من شر درست نکنید.

نمی خواهیم شر درست کنیم اما می‌خواهیم بدانیم که‌چه‌را انتخابی با آن وضعیت تمام شد؟

من در خدمت شما هستم اما حاشیه‌برایم درست نکنید. نمی خواهم باز هم از کشتی محروم شوم. فقط بپرسید جواب می‌دهم اما حاشیه‌برایم نسازید.

از انتخابی تیم ملی کشتی شروع کنیم؟

در روز مرحله‌نهایی انتخابی تیم ملی کشتی فرنگی شرایطی به‌وجود آمد که‌کنترل اوضاع از دستم خارج شد. ایمان انصاری کشتی گیر تهران ضربه‌سر بدی به‌من زد. چند بار هم این کار را تکرار کرد. البته‌من هم واکنش بدی نشان دادم که‌البته‌اصلا کار خوبی نبود.

سعید عبدولی المپیک لندن

مصاحبه‌با سعید عبدولی

قبول داری که‌اشتباه‌بزرگی را مرتکب شدی؟

بلافاصله‌بابت رفتاری که‌داشتم عذرخواهی کردم و البته‌باز هم اگر اشتباهی از من سر زده‌عذرخواهی می‌کنم. رفتاری که‌داشتم توجیه‌ندارد منتها گاهی وقت ها مسائلی پیش می‌آید که‌مردم از آن خبر ندارند. فقط در رابطه‌آنچه‌که‌می‌بینند قضاوت می‌کنند.

به‌هر حال کشتی گیر با تجربه‌ای هستی و مردم توقع ندارند از کسی که‌قهرمان جهان و المپیک شده‌است ، بعضی از مسائل را ببینند!

البته‌انتخابی تیم ملی مرحله‌نهایی کشتی فرنگی برای خودم هم خاطره‌بدی شد. زمانی که‌کشتی گیر ایمان انصاری ضربه‌به‌سرم زد گفتم که‌چرا می‌زنی؟ اما او توجه‌نکرد. وقتی با ایمان انصاری درگیر شدیم به‌من گفت که‌تو الگوی من بودی که‌من گفتم نباید کسی که‌الگویت بوده‌را می‌زدی! شرایط به‌نحوی پیش رفت که‌کنترل هم از دستم خارج شد. اگر چند بار ایمان انصاری ضربه‌سر به‌من نمی زد این اتفاقات رخ نمی داد. ابتدا هم ایمان انصاری این ماجرا را شروع کرد واقعا من کاری نداشتم. البته‌در فیلم کشتی این مسابقه‌همه‌این موارد کاملا مشخص است.

به‌کمیته‌انضباطی که‌رفتی، این حرفها را گفتی؟

از میان چند نفری که‌در کمیته‌انضباطی بودند، فقط آقای شکری را می‌شناختم که‌در آن نشست همه‌این موارد را توضیح دادم.

سعید عبدولی قهرمان المپیک

صحبت های کشتی گیر سعید عبدولی 

اما رای کمیته‌انضباطی صادر شد و محروم شدی و البته‌اعتراض هم نکردی.

به‌هر حال رای فدراسیون است و من هم برای آن احترام گذاشتم.

اما شاید همین رای باعث شود که‌زمان قهرمانی تو در کشتی به‌پایان برسد؟

خدا بزرگ است. وقتی به‌کمیته‌انضباطی رفتم، توضیح دادم که‌به‌هر حال من کشتی هایم را گرفته‌ام. خوب یا بد؛ کم یا زیاد؛ به‌جایی هم رسیده‌ام. محروم هم شوم و کشتی ام به‌پایان برسد، باز از کشتی در زندگی ام شرایطی را پیدا کرده‌ام. به‌مسولان کمیته‌انضباطی گفتم که‌باید از کشتی گیر ایمان انصاری حمایت کنند. به‌آنها گفتم که‌به‌ایمان انصاری کشتی گیر تهران فرصت بدهید. اگر ایمان انصاری محروم شود مشخص نیست که‌دوباره‌بتواند روی تشک کشتی حاضر شود!

ظاهرا از ورزش کشتی سیر شده‌ای؟

من هر چه‌دارم از ورزش کشتی است. ورزش کشتی برایم برابری می‌کند با عزیزترین افراد زندگی . به‌همین علت هم تصمیم گرفتم به‌رای کمیته‌انضباطی احترام بگذارم تا ببینم چه‌اتفاقی در آینده‌رخ می‌دهد.

مصاحبه‌سعید عبدولی کشتی گیر

حرف های سعید عبدولی درباره‌کشتی 

به‌همین دلیل هم سراغ MMA رفتی؟

چند روزی می‌شود که‌تمرین را در این ورزش شروع کرده‌ام. قصد دارم در این ورزش خوش بدرخشم.

بنابراین ورود به‌این ورزش جدی است؟

الان در شهر اندیمشک تمرین بوکس را انجام می‌دهم تا فعلا از آشنایان و دوستان و بچه‌محل های خودم کتک بخورم تا ببینم چه‌زمانی می‌توانم برای مسابقه‌آماده‌شوم.

به‌نظر می‌رسد که‌استعداد خوبی هم در این رشته‌داشته‌باشی؟

به‌خدا من به‌صورت انصاری کشتی گیر تهران مشتی نزدم. فتوشاپ برایم درست کردند. من فقط یک مشت کوچک به‌کشتی گیر ایمان انصاری نشان دادم، همین؛ منتها عکسی گرفتند که‌گویا با مشت به‌صورت ایمان انصاری زده‌ام. در حالیکه‌هرگز مشتی به‌ایمان انصاری نزده‌ام.

کشتی سعید عبدولی

سعید عبدولی دارنده‌مدال طلای جهان و برنز المپیک 

اما اتفاقات انتخابی باز خورد بدی داشت.

متاسفانه‌ورزش کشتی با مرام پهلوانی اش خیلی فاصله‌گرفته‌است. خیلی سریع افراد را قضاوت می‌کنند. با یک عکس و تصویر افراد را به‌قضاوت می‌کنند.

شاید اگر توضیح می‌دادی و با رسانه‌ها حرف می‌زدی کمی از این هجمه‌ها کم می‌شد؟

نه‌اتفاقا بدتر می‌شد. مگر می‌شود حرف زد؟ چه‌چیزی باید می‌گفتم؟ همه‌یک عکس دستشان بود و با همان قضاوت می‌کردند.

سامان عبدولی هم می‌گفت که‌فیلم بازبینی شود، همه‌می‌فهمند که‌من مقصر نبودم!

سامان عبدولی بسیار آدم مودبی است. فحش بدی به‌او دادند. داور هم خارجی بود و متوجه‌نمی شد. سامان هم هر چی اعتراض کرد، کسی توجه‌نکرد. وقتی یک کار زشت و بد چند بار تکرار شود، به‌هر حال هر آدمی عصبانی می‌شود و از کوره‌در می‌رود و کاری می‌کند که‌نه‌دیگران دوست دارند و نه‌خودش.

سعید عبدولی و برادرش

سعید عبدولی و سامان عبدولی 

ولی واقعا استعداد ورزش MMA را داری.

امیدوارم که‌به‌خاطر اتفاقات روز انتخابی تیم ملی کشتی فرنگی مرحله‌نهایی این حرف را نزنید.

نه‌حالا خارج از این مسائل انتخابی؛ همیشه‌در مسابقات کشتی روی تشک جنگجو بودی. حریف به‌آسانی از دستت رها نمی شد!

من کتک خورده‌عالم و آدم هستم. هیچ کس را تا به‌حال نزدم و همیشه‌کتک خورده‌ام. حالا هم که‌می‌خواهم بروم به‌رشته‌MMA ، کتک بخورم.

در این باره‌با امیر علی اکبری صحبت کرده‌ای؟

بله‌با امیر علی اکبری صحبت کردم. راهنمایی ام کرد و حالا می‌خواهم که‌این ورزش را جدی دنبال کنم.

گفتگو سعید عبدولی

سعید عبدولی و امیر علی اکبری 

امیر علی اکبری می‌گوید خیلی ها از ورزش کشتی وارد این رشته‌شدند اما نتوانستند بمانند. تا کجا می‌خواهی ادامه‌بدهی؟

قرار بر این نیست که‌من نیمه‌کاره‌این ورزش را رها کنم. تا آخر این ورزش را ادامه‌خواهم داد.

این یعنی اینکه‌خداحافظ ورزش کشتی؟

نه. ورزش کشتی را کنار نمی گذارم. در کنار ورزش کشتی می‌خواهم این ورزش را هم انجام بدهم. البته‌از رسیدن به‌مسابقات کشتی قهرمانی جهانی 2018 مجارستان هم ناامید نیستم.

حتما شنیده‌ای که‌وزارت ورزش و جوانان بیانه‌ای داده‌که‌افراد حاضر در ورزش حرفه‌ای و قهرمانی در صورت ورود به‌این رشته‌ها دیگر نمی توانند برگردند و یا اینکه‌نمی توانند همزمان در هر دو رشته‌فعالیت کنند؟

من هنوز حرفه‌ای این ورزش را به‌طور جدی شروع نکرده‌ام. هنوز قرار بر این نیست که‌وارد مسابقات داخل قفس شوم. فعلا باید چند وقتی دوره‌های آموزشی این رشته‌را پشت سر بگذارم و بعد در رابطه‌با ورود به‌مسابقات تصمیم بگیرم. فعلا فقط به‌کشتی فکر می‌کنم. من هر چه‌داشتم و دارم از ورزش کشتی است.

سعید عبدولی

کشتی گیر سعید عبدولی 

به‌نظر می‌رسد که‌محرومیت شش ماه‌تا قبل از مسابقات جهانی به‌پایان برسد. امیدواری به‌ترکیب تیم ملی برسی؟

به‌طور مرتب تمرین می‌کنم تا از فرم خارج نشوم و آماده‌بمانم. نزدیک مسابقات کشتی جهانی 2018 مجارستان یکبار دیگر درخواست می‌دهم امیدوارم که‌آن موقع درخواست من را بپذیرند. من کم برای ورزش کشتی زجر و سختی نکشیده‌ام.

شاید اگر الان بخواهی دیگر کشتی نگیری، خداحافظی خوبی نباشد؟

سعید عبدولی 28 سال سن دارد و هنوز هم می‌تواند به‌دنبال آرزوهایش باشد. به‌شرطی که‌همه‌به‌من کمک کنند.

ولی در انتخابی تیم ملی کشتی در وزن 87 کیلو گرم خوب نبودی؟

من همینطوری در وزن 87 کیلوگرم در انتخابی تیم ملی کشتی گرفتم.

سعید عبدولی در المپیک

سعید عبدولی پس از کسب مدال برنز در المپیک ریو

به‌چه‌دلیل توصیه‌کادر فنی و اعضای شورای فنی را برای اینکه‌در اوزان پائین تر کشتی بگیری، قبول نکردی؟

اصلا وارد این بحث ها نمی شوم و در این رابطه‌حرفی نمی زنم.

نزدیک به‌10 سال در ورزش کشتی حضور داشتی و شاید هم سالهای آخر فعالیت در این رشته‌را پشت سر می‌گذاری، کاری هست که‌در کشتی انجام نداده‌باشی؟

گرفتن مدال طلای مسابقات قهرمانی المپیک.

به‌نظر می‌رسد که‌باید فراموشش کنی؟

نه‌چرا؟ تلاشم را خواهم کرد که‌به‌آن برسم.

سعید عبدولی کشتی گیر فرنگی

صحبت های سعید عبدولی درباره‌کسب طلای المپیک

یعنی فکر می‌کنی تا المپیک 2020 در کشتی باشی؟

چرا نباشم؟ من می‌توانم با یک برنامه‌ریزی خوب مجدد به‌دوران اوج برسم. من تازه‌28 سال سن دارم و دو سال دیگر هم سنم به‌30 می‌رسد که‌خیلی هم برای اینکه‌بخواهی طلای مسابقات قهرمانی المپیک را بگیری، سن بسیار زیادی نیست.

امیدوارم که‌به‌همه‌آرزوهای خوبت برسی

خیلی از شما ممنون هستم. امیدوارم که‌همه‌کمک کنند تا به‌این مهم برسم.

عکس های کشتی گیر سعید عبدولی 

سعید عبدولی المپیک لندن

سعید عبدولی در مسابقات المپیک لندن 2012

سعید عبدولی در المپیک ریو

سعید عبدولی پس از کسب مدال برنز المپیک ریو 2016 

 سعید عبدولی

سعید عبدولی در مسابقات جهانی 2015 لاس و گاس 

حق خوری سعید عبدولی

اشک های سعید عبدولی پس از حق خوری در المپیک 2012

سعید عبدولی در مسابقات اینچئون

سعید عبدولی بر روی سکوی مسابقات بازیهای آسیایی 2014 اینچئون

سعید عبدولی

سعید عبدولی و کشتی گیر دانمارکی در المپیک 

سعید عبدولی و اسطوره‌کشتی فرنگی جهان

حمید سوریان و سعید عبدولی

سعید عبدولی و بابک قربانی

سعید عبدولی و زنده‌یاد بابک قربانی 

داوید چاکوتادزه‌و رومن ولاسوف

سعید عبدولی ، حمید بی تمیم، داوید چاکوتادزه‌و رومن ولاسوف

موتور سعید عبدولی

سعید عبدولی و موتور سنگینش

عکس سعید عبدولی

سه‌قهرمان جهان و المپیک در یک قاب 

سعید عبدولی

سعید عبدولی کشتی گیر خوب تیم ملی ایران

سعید عبدولی

سعید عبدولی کشتی گیر فرنگی کار 

سعید عبدولی در برنامه‌حالا خورشید

سعید عبدولی و رضا رشیدپور 

دختر سعید عبدولی

سعید عبدولی در کنار دخترش ماندانا

سعید عبدولی

موتور سنگین کشتی گیر سعید عبدولی 

کشتی های سعید عبدولی

سعید عبدولی و یوسف قادریان 

حمید سوریان و سعید عبدولی

سعید عبدولی در کنار حمید سوریان (مرد طلایی کشتی جهان)

طلای سعید عبدولی

سعید عبدولی بر روی سکوی قهرمانی 

سعید عبدولی

کشتی گیر سعید عبدولی

سعید عبدولی در کنار جواد خیابانی

سعید عبدولی در کنار جواد خیابانی 

سعید عبدولی در دورهمی

سعید عبدولی در برنامه‌دورهمی 

سعید عبدولی و پسرش

سعید عبدولی و پسرش مهدی

سعید عبدولی اینچئون

سعید عبدولی در مسابقات بازیهای آسیایی 2014 

کشتی سعید عبدولی در المپیک

کشتی سعید عبدولی و ویکتور نمس در مسابقات المپیک 2016 

سعید عبدولی

سعید عبدولی و قهرمانان المپیک 

سعید عبدولی و محمد بنا

سعید عبدولی و محمد بنا ( آقای خاص کشتی فرنگی دنیا )

بیشتر بخوانید

زندگینامه کامل و عکس های “مهدی مهدوی کیا” موشک ایرانی

زندگینامه کامل و عکس های “مهدی مهدوی کیا” موشک ایرانی

بیوگرافی کامل و عکس های جذاب “رضا قوچان نژاد” و همسرش

بیوگرافی کامل و عکس های جذاب “رضا قوچان نژاد” و همسرش

بیوگرافی و عکس همسر و فرزند “مجتبی جباری”

بیوگرافی و عکس همسر و فرزند “مجتبی جباری”

زندگینامه و عکس های جذاب از فوتبال تا بازیگری “پژمان جمشیدی”

زندگینامه و عکس های جذاب از فوتبال تا بازیگری “پژمان جمشیدی”

بیوگرافی کامل “علی دایی” در کنار همسر و دخترش

بیوگرافی کامل “علی دایی” در کنار همسر و دخترش

مهدی مهدوی کیا در کنار دخترش

مهدی مهدوی کیا در کنار دخترش

ویتامین مخصوص ترمیم و تقویت عضلات ورزشکاران

ویتامین مخصوص ترمیم و تقویت عضلات ورزشکاران

جواد نکونام و پسرش آریان+عکس

جواد نکونام و پسرش آریان+عکس

بیوگرافی و عکس های جالب و فوق العاده دیدنی “علیرضا بیرانوند”

بیوگرافی و عکس های جالب و فوق العاده دیدنی “علیرضا بیرانوند”

زندگینامه و عکس های “هادی نوروزی” در کنار همسرش و پسرش

زندگینامه و عکس های “هادی نوروزی” در کنار همسرش و پسرش
مشاهده

مطالب بیشتر در ورزشکاران

بیوگرافی و عکسهای لیونل مسی و همسرش

بیوگرافی و عکسهای لیونل مسی و همسرش

زندگینامه کامل “کریم انصاری فرد” و عکس های دیدنی او و همسرش

زندگینامه کامل “کریم انصاری فرد” و عکس های دیدنی او و همسرش

زندگینامه و خاطرات جالب “فرهاد مجیدی” به همراه تصاویر

زندگینامه و خاطرات جالب “فرهاد مجیدی” به همراه تصاویر

زندگینامه کامل مرحوم ناصر حجازی اسطوره جاودان فوتبال

زندگینامه کامل مرحوم ناصر حجازی اسطوره جاودان فوتبال

بیوگرافی و عکسهای علی کریمی و فرزندانش

بیوگرافی و عکسهای علی کریمی و فرزندانش

زندگینامه کامل و عکس های “جواد نکونام” کاپیتان سابق تیم ملی

زندگینامه کامل و عکس های “جواد نکونام” کاپیتان سابق تیم ملی

دلیل مرگ ناگهانی ورزشکاران

دلیل مرگ ناگهانی ورزشکاران

بیوگرافی کامل “ژوزه مورینیو” به همراه تصاویر و قهرمانی های وی

بیوگرافی کامل “ژوزه مورینیو” به همراه تصاویر و قهرمانی های وی

زندگینامه و عکس های “اشکان دژاگه” کاپیتان تیم ملی ایران

زندگینامه و عکس های “اشکان دژاگه” کاپیتان تیم ملی ایران

زندگینامه کامل و عکس های احسان حدادی قهرمان پرتاب دیسک

زندگینامه کامل و عکس های احسان حدادی قهرمان پرتاب دیسک

مطالب مرتبط

درگیری سعید عبدولی و انصاری در انتخابی تیم ملی + فیلم

درگیری سعید عبدولی و انصاری در انتخابی تیم ملی + فیلم

خداحافظی سعید عبدولی از دنیای کشتی

خداحافظی سعید عبدولی از دنیای کشتی

عبدولی در حال واکس زدن کفش زائران + عکس

عبدولی در حال واکس زدن کفش زائران + عکس

بازگشت کشتی گیر پرحاشیه به ترکیب تیم ملی

بازگشت کشتی گیر پرحاشیه به ترکیب تیم ملی

مدال سعید عبدولی تقدیم خانواده شهید حججی شد

مدال سعید عبدولی تقدیم خانواده شهید حججی شد

خیانت یک ایرانی در فیلم منشوری سعید عبدولی

خیانت یک ایرانی در فیلم منشوری سعید عبدولی

زندگینامه “عبدالرشید سعدالله اف” و ازدواجش + تصاویر جذاب

زندگینامه “عبدالرشید سعدالله اف” و ازدواجش + تصاویر جذاب

زندگینامه و عکس های دیدنی رضا یزدانی قهرمان کشتی جهان

زندگینامه و عکس های دیدنی رضا یزدانی قهرمان کشتی جهان

تیم ملی کشتی فرنگی برای حضور در مسابقات جهانی 2018

تیم ملی کشتی فرنگی برای حضور در مسابقات جهانی 2018

زندگینامه “حسن یزدانی” قهرمان جهان و المپیک + عکس های جذاب

زندگینامه “حسن یزدانی” قهرمان جهان و المپیک + عکس های جذاب

برنامه ورزشکاران ایران در روز چهاردم المپیک ریو

برنامه ورزشکاران ایران در روز چهاردم المپیک ریو

عملکرد کشتی گیران ایران در جهانی آمریکا و سهمیه المپیک

عملکرد کشتی گیران ایران در جهانی آمریکا و سهمیه المپیک

زندگینامه کایل اسنایدر قهرمان جهان و المپیک + عکس های او و همسرش

زندگینامه کایل اسنایدر قهرمان جهان و المپیک + عکس های او و همسرش

مدال طلای حسن یزدانی در المپیک ریو

مدال طلای حسن یزدانی در المپیک ریو

عدم بازگشت “محسن حاجی پور” کشتی گیر فرنگی ایران از آمریکا

عدم بازگشت “محسن حاجی پور” کشتی گیر فرنگی ایران از آمریکا

زندگی شخصی “سعید معروف”

زندگی شخصی “سعید معروف”

زندگی شخصی سعید معروف

زندگی شخصی سعید معروف

زندگینامه صادق گودرزی و دلیل خداحافظی او از کشتی

زندگینامه صادق گودرزی و دلیل خداحافظی او از کشتی

بیوگرافی و عکس های “پرویز هادی” کشتی گیر + تصاویر

بیوگرافی و عکس های “پرویز هادی” کشتی گیر + تصاویر

گفت و گو با هادی عامل صدای ماندگار کشتی ایران + تصاویر

گفت و گو با هادی عامل صدای ماندگار کشتی ایران + تصاویر