بیشتر بخوانید

بیوگرافی “عسل بدیعی” + عکس

بیوگرافی “عسل بدیعی” + عکس

بیوگرافی “فردوس کاویانی” + عکس

بیوگرافی “فردوس کاویانی” + عکس

بیوگرافی “لاله اسکندری”

بیوگرافی “لاله اسکندری”

بیوگرافی “رضا داوودنژاد” + عکس

بیوگرافی “رضا داوودنژاد” + عکس

زندگینامه و عکسهای محمدرضا شریفی نیا

زندگینامه و عکسهای محمدرضا شریفی نیا

بیوگرافی “اکبر عبدی” + عکس

بیوگرافی “اکبر عبدی” + عکس

بیوگرافی “هدایت هاشمی” + عکس

بیوگرافی “هدایت هاشمی” + عکس

بیوگرافی “حامد کمیلی” + عکس

بیوگرافی “حامد کمیلی” + عکس

بیوگرافی خواندنی شقایق دهقان به همراه تصاویر

بیوگرافی خواندنی شقایق دهقان به همراه تصاویر

بیوگرافی “اندیشه فولادوند” + عکس

بیوگرافی “اندیشه فولادوند” + عکس
بیوگرافی و عکسهای “بهمن دان”
بهمن دان متولد 1337 در تهران می باشد. در این بخش از بیوگرافی بازیگران سایت مجله اینترنتی فنجان زندگینامه کامل و عکسهای “بهمن دان” را مشاهده می فرمائید.

بیوگرافی بهمن دان

 نام :بهمن 
نام خانوادگی :دان 
محل تولد :تهران 
تاریخ تولد :27 اردیبهشت 1337
شروع فعالیت :1371 
 
بهمن دان
عکس ها و بیوگرافی  بهمن دان 
 

خانواده‌بهمن دان

یک پسر و یک دختر دارم. دخترم شاه‌پری 23 سال دارد و وکالت می‌خواند و پسرم رضا، فارغ التحصیل رشته‌بازرگانی است که‌هیچ علاقه‌ای به‌بازیگری ندارد. همسرم نیز خانه‌دار است. من تمام وقتم در اختیار خانواده‌است و در اوقات فراغت از کار سعی می‌کنم در خدمت خانواده‌باشم و شاید باور نکنید، وقتی هم مشغول کار هستم دلم با خانواده‌است.»

دوران کودکی وآشنایی با تلویزیون

در قهوه‌خانه‌محلمان با تلویزیون آشنا شدم. آن زمان من 9 سال بیشتر نداشتم، یادم میآید .اولین برنامهای که‌از تلویزیون دیدم یک فیلم سینمایی آمریکایی بود که‌جان وین بازی میکرد. آن زمان قهوه‌خانه‌یک قران میگرفتند و از باتریهای ماشین به‌عنوان صندلی بچه‌ها استفاده‌میکردند، من هم مثل بقیه‌بچه‌ها یک قران میدادم به‌شاگرد قهوه چی و بر روی باتری صندلیها جا خوش میکردم و فیلم میدیدم تازه‌با همان یک قران پول، جایتان خالی یک استکان چایی هم میخوردیم. حدود 9 ماه‌بعد پدرم با پافشاری من یک دستگاه‌تلویزیون RTI به‌مبلغ هزار تومان از محل کارش خریداری کرد. ما جزو اولین خانواده‌هایی بودیم که‌صاحب تلویزیون شدیم یادم هست همسایه‌ها هم به‌خانه‌ما می‌آمدند و همه‌با هم دسته‌جمعی تلویزیون تماشا میکردیم.آن روزها در خیابان سلسبیل تهران ساکن بودیم .من از دوران کودکی عاشق سینما بودم، فریمهای تکه‌پاره‌شده‌فیلمهای 35 میلیمتری را میخریدم بعد این تکه‌ها را به‌هم میچسباندم و در دستگاه‌آپارت جا میانداختم چادرنماز مادرم را به‌دیوارحیاط نصب میکردم و در کنار حوض حیاط خانه‌مان با بچه‌ها ردیف مینشستیم از طریق آپارات فیلم نگاه‌میکردیم علاقه‌من با آمدن تلویزیون دو چندان شد. تا آنجایی که‌تا پاسی از شب که‌سریالهای آمریکایی از تلویزیون پخش میشد، بیدار میماندم و این سریالها را دنبال میکردم. از طریق هم ذات پنداری که‌با شخصیتهای داستانهای تلویزیونی برقرار میکردم این مقوله‌را دنبال کردم تا به‌هدفم رسیدم. در دوران دبیرستان که‌بودم با گروههای تئاتر مدرسه‌همکاری کردم بعدها با گروه‌تئاتر آناهیتا آشنا شدم و تا سال 1354 فعالیتم را ادامه‌دادم و بعد ازیک وقفه‌طولانی مدت سال 71 دوباره‌کارم را از سر گرفتم.
 
بهمن دان بازیگر
زندگینامه‌بهمن دان

اولین بازی بهمن دان

این بازیگر نسبتا پرکار سینما و تلویزیون فعالیت هنری خود را با تئاتر در گروه‌آناهیتا آغاز کرد و در نمایش های بسیار زیادی ابتدا در نقش های درجه‌دوم و سوم و سپس در نقش های اصلی به‌بازی پرداخت و کم کم توانست مهارت و استعداد خود را به‌همگان ثابت کرده‌و از این رو از ده‌60 توانست به‌صورت حرفه‌ای وارد تلویزیون شود و از سال 1371 برای اولین بار با بازی در فیلم سینمایی «هدف» به‌کارگردانی بهرام کاظمی وارد جرگه‌بازیگران سینما شد. نکته‌بسیار جالب در رابطه‌با زندگی این هنرمند این است که‌او تنها فعالیت خود را به‌حوزه‌بازیگری و هنرهای رزمی معطوف نکرده‌و در بسیاری از زمینه‌های دیگر هم دستی بر آتش دارد.

شغل های دیگر بهمن دان

به‌طوری که‌مدتی به‌عنوان تکنسین رادیولوژی در بیمارستان مهر تهران کار می‌کرد. وی در حال حاضر در کنار بازیگری به‌کار کشاورزی هم مشغول است.یکی از ویژگی های بارز این بازیگر فیزیک ظاهری اش است که‌به‌درد آدم های خبیث فیلم ها می‌خورد و از همین رو در اکثر فیلم ها هم در چنین نقش هایی بازی کرد اما نتوانست متفاوت ظاهر شود. اما بازی اش در مجموعه‌تلویزیونی «بازی پنهان» توانایی های او را آشکار کرد.

بهترین نقش بهمن دان

بازی در سریال «بازی پنهان» که‌با آقای شاپور قریب کار میکردم از نظرم بهترین نقشی است که‌تاکنون بازی کرده‌ام.
 
بهمن دان
بهمن دان بازیگر

اولین حقوق بهمن دان

سال 1352 بابت فیلم 8 میلیمتری «ایستگاه» مبلغ 2 هزار تومان دریافت کردم. با این پول یک تلویزیون شابرولنس خریدم (میخندد).

بهترین خاطره‌بهمن دان

خاطرات شیرینی از بازی در مجموعه‌«بازی پنهان» دارم. اعضای گروه‌9 ماه‌به‌طور مداوم کنار هم بودند و هنوزهم که‌هنوز است هر از چند گاهی تیم بازیگران و حتی تولید این مجموعه‌کنار هم جمع میشوند.حتی براساس نقشهایی که‌داشتیم همدیگر را صدا میزنیم و اینطوری یادی از گذشته‌میکنیم.

حضور او در صحنه‌درگذشت پیمان ابدی

اما برخلاف ظاهر به‌نسبت خشن، این بازیگر قلب بسیار مهربان و رئوفی دارد؛ او که‌زمان درگذشت پیمان ابدی در صحنه‌حادثه‌حضور داشته‌مدت ها پیگیر شکایت همسر ابدی بود و خود در این باره‌گفته‌است:«بعد از آن حادثه، من پیگیر شکایت همسر مرحوم پیمان ابدی بودم و در نهایت چندی قبل حکم نهایی صادر شد و تهیه‌کننده‌فیلم و خود پیمان ابدی به‌طور پنجاه‌پنجاه‌مقصر شناخته‌شدند و به‌این ترتیب پرونده‌آن حادثه‌بسته‌شد.»

بهمن دان در معمای شاه

در مجموعه‌تاریخی « معمای شاه» به‌کارگردانی محمدرضا ورزی ایفاگر نقش حسنعلی منصور نخست وزیر اوایل ده‌40 هستم که‌جلو مجلس ترور شد. این کار اولین همکاری من با محمدرضا ورزی است و قرار بود در چند کار دیگرش هم حضور داشته‌باشم که‌به‌واسطه‌حضورم در کاری دیگر، از او عذرخواهی کردم. مجموعه‌تاریخی « معمای شاه» قرار است در سه‌دوره‌ساخته‌شود و من در دوره‌دوم مجموعه‌بازی خواهم داشت.
 
بهمن دان
بهمن دان در فیلم توفان شن

اولین تجربه‌درژانر طنز

همچنین تله‌فیلم « سالارخان» ، به‌کارگردانی خودم آماده‌عرضه‌به‌شبکه‌نمایش خانگی است. این تله‌فیلم را در سال 90 ساختم و علاوه‌بر کارگردانی، خودم هم در آن حضور دارم. در این تله‌بازیگران متعددی ایفای نقش کرده‌اند. از جمله‌مارال فرجاد، قائم مقامی، حلیمه‌سعیدی و… فیلمنامه‌اش را فریدون دانشمند نوشته‌است. در مورد داستان این تله‌فیلم باید بگویم سالار شخصی کم سواد و مخالف سوادآموزی است. او یک کارخانه‌لاستیک سازی دارد و معلمان نهضت سوادآموزی در تلاش هستند تا مادر سالار و کارگردان کارخانه‌اش را باسواد کنند، اما او مخالف این امر است. ایفاگر نقش سالار خودم هستم و مارال فرجاد نقش یکی از معلمان نهضت سوادآموزی را به‌عهده‌دارد و کاراکتر مادر سالار قائم مقامی است. من با تله‌فیلم سالارخان خودم را تست زدم و الان که‌کار تمام شده‌احساس می‌کنم می‌توانم در سینما به‌شکل دیگری هم حضور داشته‌باشم. سالارخان اولین تجربه‌من در ژانر طنز است و احساس می‌کنم تجربه‌خیلی خوبی بود. تله‌فیلم دیگری نیز با عنوان حاج باقر خبازباشی در حال ساخت دارم که‌در آن خودم و نفیسه‌روشن بازی داریم و در آن ایفاگر نقش پسر حاج باقر خبازباشی هستم. این کار هم در ژانر طنز است و هدفم از ساخت آن شاد کردن مردم بوده‌و بالاخره‌اینکه‌کار ساخت موسیقی هر دو تله‌فیلم را مهدی کورنگی به‌عهده‌داشته‌است.

بهمن دان ونجات زندانیان

آنقدر نقش آدم بدها را در فیلمهای سینمایی بازی کرده‌که‌باور اینکه‌سال هاست برای نجات زندانیان و بازگشت آنها به‌آغوش خانواده‌شان تلاش می‌کند، در برخورد اول کمی سخت است.او فعالیت های خیرخواهانه‌اش را از 10 سال پیش شروع کرد و تا حالا توانسته‌با کمک خیرین، زندانیان زیادی را که‌به‌خاطر دیه‌و مهریه‌سال ها در حبس بوده‌اند، نجات دهد و به‌زندگی عادی برگرداند.بهمن دان می‌گوید:«من برای نجات هر زندانی تلاش نمی کنم. سراغ کسانی می‌روم که‌وضعیت مالی بسیار بدی دارند و به‌خاطر یک اشتباه‌و نداشتن پول به‌زندان افتاده‌اند.»این بازیگر باسابقه‌سینما و تلویزیون در گفتگویی از دردسرهای رضایت گیری و پرونده‌هایی می‌گوید که‌برای نجات متهمان آنها تلاش کرده‌است.
 
چه‌شد که‌پای شما به‌ماجرای رضایت گیری و آزادی زندانی ها باز شد؟

این داستان برمی گردد به‌سال 83 که‌تصمیم گرفتم درباره‌تصادفات و حادثه‌های رانندگی یک مستند بسازم. خیلی دوست داشتم از سرنوشت آدم هایی که‌در تصادفات دچار حادثه‌می‌شوند مستندی تهیه‌کنم. از راننده‌هایی که‌به‌خاطر تصادف به‌زندان افتاده‌بودند گرفته‌تا خانواده‌هایی که‌در حادثه‌ای، یکی از عزیزانشان را از دست داده‌بودند. حتی برای این کار، نامه‌ای به‌رییس پلیس راهنمایی و رانندگی وقت نوشتم و از وی تقاضای کمک کردم. ایشان هم خیلی به‌من لطف کردند و در زیر نامه‌ای که‌فرستاده‌بودم نوشت از اینکه‌بچه‌های تلویزیون بتوانند در کاهش تصادفات کاری انجام دهند استقبال می‌کنند اما متاسفانه‌جواب نامه‌بعد از تعطیلات عید به‌دستم رسید و دیگر ساخت آن مستند فایده‌ای نداشت.اواخر ماه‌رمضان بود که‌برای انجام کاری به‌شهر محلات رفتم و در یک هتل اقامت داشتم. قرار بود شب در یک برنامه‌افطاری شرکت کنم، تا افطار چند ساعتی باقی مانده‌بود؛ به‌همین خاطر تصمیم گرفتم سری به‌سایت های خبری بزنم. اولین سایت را که‌باز کردم چشمم به‌خبر سمیه‌افتاد.
 
بهمن دان
عکس و زندگی شخصی بهمن دان
 
زن جوانی که‌در استان گیلان و در یک دعوای خانوادگی، ناخواسته، با ضربه‌چاقو، شوهرش را به‌قتل رسانده‌بود.وقتی خبر را خواندم حسی در وجودم گفت باید به‌این زن کمک کرد. پایین همان خبر یک شماره‌تلفن بود. با آن شماره‌که‌تماس گرفتم خانمی گوشی را جواب داد و بعد از چند دقیقه‌ای که‌صحبت کردیم گفت پول مورد نظر که‌حدودا 50 میلیون تومان بوده‌جمع شده‌است و دیگر احتیاجی به‌کمک نیست. به‌نظرم یک جای کار می‌لنگید. اگر پول جمع شده‌بود چرا خبری منتشر شده‌و برای جمع آوری کمک درخواست کمک شده‌بود؟دلم طاقت نیاورد. فردای آن روز سوار ماشین شدم و به‌شهر شفت رفتم. در این شهر ماجراهای زیادی رخ داد که‌به‌من ثابت کرد برای کمک به‌سمیه‌اشتباه‌نکردم. از همه‌مهمتر این بود که‌وقتی به‌شهر رسیدم متوجه‌شدم هنوز پول دیه‌به‌طور کامل فراهم نشده‌و زنی که‌تلفنی جواب مرا داده‌بود اشتباه‌کرده‌است، به‌خاطر اینکه‌خیلی ها آمادگی خود را برای پرداخت پول اعلام کرده‌ولی متاسفانه‌هیچ پولی به‌حساب نریخته‌بودند.
 
وقتی موقع اذان ظهر به‌شهر شفت رسیدم؛ ماشینم درست مقابل یک مسجد پنچر شد. من آدرسی از کسی که‌برای کمک به‌سمیه‌تلاش می‌کرد نداشتم. بعد از گرفتن پنچری برای شستن دست ها و خواندن نماز به‌مسجد رفتم. زمانی که‌قصد خروج از مسجد را داشتم ناگهان یک نفر از اهالی شهر من را شناخت. او از من خواست چند لحظه‌ای به‌جمع شان وارد شوم. آنها دلیل آمدنم را پرسیدند و من هم آن را توضیح دادم. همان موقع بود که‌متوجه‌شدم درست مقابل مسجدی ماشینم پنچر شده‌است که‌همه‌کارهای مربوط به‌آزادی سمیه‌در آنجا انجام می‌شود. فکر می‌کنم این اتفاقات، اتفاقی نبود.
 
بهمن دان
بهمن دان بازیگر سینما

شما برای آزادی سمیه‌چه‌کار کردید؟

همان روز وقتی با بزرگترهای محل به‌خانه‌خانواده‌سمیه‌رفتیم و از حال و روز نامساعد زندگی شان باخبر شدم تصمیم گرفتم هر طوری که‌شده‌به‌آنها کمک کنم. به‌تهران بازگشتم و دوباره‌همان دوستان و اقوام مان را که‌همه‌آنها دستشان در کار خیر است جمع کردم. هر کس به‌هر اندازه‌ای که‌می‌توانست در این راه‌با من همقدم شد. من در آنجا از 50 هزار تومان پول گرفتم تا چند میلیون تومان و اینطور شد که‌سرانجام پول مورد نیاز برای آزادی سمیه‌فراهم شد.
از روزی که‌تلاش تان نتیجه‌داد و بالاخره‌خانواده‌مقتول برگه‌رضایت را امضا کردند بگویید؟
روزی که‌برای گرفتن امضای رضایت از دو برادر و خواهر مقتول وارد محضر شدیم، حس خوبی داشتم. من و آقای عطایی، یکی از خیرین شفت، در چند روز گذشته‌اش خیلی تلاش کرده‌بودیم تا سمیه‌آزاد شود و در آن لحظه‌حس بسیار خوبی داشتیم.

حالا از سمیه‌خبر دارید؟

فکر کنم تا چند وقت دیگر از زندان آزاد خواهد شد.
 
 bahman dan
بیوگرافی  bahman dan 

فیلم شناسی

• موش (1387)

• حرکت اول (1386)

• سنگ، کاغذ، قیچی (1385)

• قصه‌دل ها (1385)

• هر چی تو بخوای (تعطیلات آخر هفته) (1385)

• شیرهای جوان (1378)

• زیر تیغ (1385)

• پرواز خاموش (1377)

• حماسه‌قهرمانان (1376)

• توفان شن (1375)

• متهم (1375)

• گارد ویژه‌(1374)

• ویرانگر (1374)

• هدف (1373)

 

بیشتر بخوانید

بیوگرافی “پرویز پرستویی”

بیوگرافی “پرویز پرستویی”

بیوگرافی کامل و عکس های جالب “حمید فرخ نژاد”

بیوگرافی کامل و عکس های جالب “حمید فرخ نژاد”

بیوگرافی “رضا عطاران” + عکس

بیوگرافی “رضا عطاران” + عکس

بیوگرافی “بهنوش بختیاری”

بیوگرافی “بهنوش بختیاری”

بیوگرافی “الناز شاکردوست”

بیوگرافی “الناز شاکردوست”

بیوگرافی “لیلا حاتمی” + تصاویر

بیوگرافی “لیلا حاتمی” + تصاویر

بیوگرافی “لعیا زنگنه” و عکس های دیدنی وی

بیوگرافی “لعیا زنگنه” و عکس های دیدنی وی

بیوگرافی محسن تنابنده و عکسهای همسرش

بیوگرافی محسن تنابنده و عکسهای همسرش

زندگینامه “ریما رامین فر” همای سریال پایتخت

زندگینامه “ریما رامین فر” همای سریال پایتخت

بیوگرافی و عکسهای احمد مهرانفر و همسرش مونا فائض پور

بیوگرافی و عکسهای احمد مهرانفر و همسرش مونا فائض پور
مشاهده

مطالب بیشتر در بیوگرافی بازیگران

زندگینامه “شیلا خداداد” + ماجرای ازدواج با جراح بینی اش

زندگینامه “شیلا خداداد” + ماجرای ازدواج با جراح بینی اش

زندگینامه “لیلا اوتادی” به همراه عکس کودکی وی

زندگینامه “لیلا اوتادی” به همراه عکس کودکی وی

بیوگرافی خواندنی “زیبا بروفه” و حواشی زندگی اش

بیوگرافی خواندنی “زیبا بروفه” و حواشی زندگی اش

بیوگرافی “نیوشا ضیغمی” به همراه عکس های او با همسرش

بیوگرافی “نیوشا ضیغمی” به همراه عکس های او با همسرش

بیوگرافی “فاطمه معتمد آریا” همراه با عکس پسر و همسرش

بیوگرافی “فاطمه معتمد آریا” همراه با عکس پسر و همسرش

بیوگرافی استاد “عزت الله انتظامی”

بیوگرافی استاد “عزت الله انتظامی”

بیوگرافی “حامد بهداد” به همراه عکس های خانوادگی

بیوگرافی “حامد بهداد” به همراه عکس های خانوادگی

زندگینامه “شهاب حسینی” سوپر استار سینمای ایران

زندگینامه “شهاب حسینی” سوپر استار سینمای ایران

عکس همسر و فرزند “امین حیایی” به همراه بیوگرافی کامل

عکس همسر و فرزند “امین حیایی” به همراه بیوگرافی کامل

بیوگرافی “مهدی فخیم زاده”

بیوگرافی “مهدی فخیم زاده”

مطالب مرتبط

بیوگرافی فریماه فرجامی به همراه عکسهای قدیمی

بیوگرافی فریماه فرجامی به همراه عکسهای قدیمی

بیوگرافی و عکس های “نیما رئیسی”

بیوگرافی و عکس های “نیما رئیسی”

بیوگرافی کامل و عکس های “ناصر هاشمی”

بیوگرافی کامل و عکس های “ناصر هاشمی”

بیوگرافی کامل “مریم بوبانی”

بیوگرافی کامل “مریم بوبانی”

بیوگرافی و عکس های “سروش جمشیدی”

بیوگرافی و عکس های “سروش جمشیدی”

راز و رمز ستاره شدن رویا نونهالی

راز و رمز ستاره شدن رویا نونهالی

بیوگرافی “نگار فروزنده”

بیوگرافی “نگار فروزنده”

دلخوری فریماه فرجامی از سالها خانه نشینی

دلخوری فریماه فرجامی از سالها خانه نشینی

حرفهای خصوصی با جوادرضویان و مهران غفوریان + تصاویر

حرفهای خصوصی با جوادرضویان و مهران غفوریان + تصاویر

علیرضا خمسه از آقا خان تا پنجعلی + تصاویر

علیرضا خمسه از آقا خان تا پنجعلی + تصاویر

گفتگو با محمدعلی کشاورز در مورد کار و خانواده اش

گفتگو با محمدعلی کشاورز در مورد کار و خانواده اش

گفتگوی جدید و جذاب با امیرعلی نبویان و ارشا اقدسی + تصاویر

گفتگوی جدید و جذاب با امیرعلی نبویان و ارشا اقدسی + تصاویر

امیرحسین رستمی از آخرین بازی می گوید

امیرحسین رستمی از آخرین بازی می گوید

زندگی شخصی سحر ذکریا بازیگر سریال های مهران مدیری

زندگی شخصی سحر ذکریا بازیگر سریال های مهران مدیری

خواندنی های رابطه بهاره رهنما و شقایق دهقان

خواندنی های رابطه بهاره رهنما و شقایق دهقان

ناگفته های الیکا عبدالرزاقی از حضور در برنامه خندوانه

ناگفته های الیکا عبدالرزاقی از حضور در برنامه خندوانه

ساره بیات : از پیر شدن نمیترسم !

ساره بیات : از پیر شدن نمیترسم !

گپ خودمانی با محمد نادری بازیگر سریال شمعدونی

گپ خودمانی با محمد نادری بازیگر سریال شمعدونی

گفتگوی متفاوت رضا رشید پور با بهاره افشاری در دید در شب

گفتگوی متفاوت رضا رشید پور با بهاره افشاری در دید در شب

ناگفته های حمید گودرزی از زندگی شخصی اش + تصاویر

ناگفته های حمید گودرزی از زندگی شخصی اش + تصاویر